I I, MEUBELVEILING. NIEUWS UIT LISSE e o. STADSNIEUWS. Advertentiën. Opleiding v,hexamen Nultige en traaie Handwerken. Naamlooze Vennootschap CE HAnRL. HYPOTHEEXËAkK. ALGEMEEN VERKOÜPLDKAAL KERKNIEUWS. Rechtszaken. Sport en Wedstrijden. ftlarktnieuws. Uns Weeroericht. Dienstbode. Platte Wagen MOBGEN (Woensdag) -o Scheepvaartberichten. JOHANNES ZONNEVELD, HENDRICA CATHARINA FLQHIS Woensdagavond 7-9 uur. Maandagmorgen 10-12 uur. GEBR. LOOTS, Pieterstr. 19-2! TELEFOON 721. PUNCH VAN RUM, CITROEN EN ARAK. NIEUWE GRACHT 74. INTERC. TELEF. IB86. Dien dag geen buitenveiling. Precies 10 uur aanvangende met Nos. 1300 tafelgoederen. Daarna Ingemaakte Groenten en Wijnen. I UUR. P. HOOGEVEEN Lz. Mgakefaar. NOORDWIJKERHOUT. Electriciteit. De heer Boersmeijer inspecteur der Leidsche Centrale, heeft het plan gevormd, om Maandagavond a.s. in café „De Zwaan" eene explicatie te geven van het Reglement voor de levering van electri- citeit aan deze gemeente. In het bijzonder zal hij die artikelen behandelen, welke be trekking hebben op het Abonnementstarief. Daaromtrent worden toch zeer verschillende en meest oniniste opvattingen gehuldigd. Bij deze fro!e"renhoid zullen tevens worden tentoongesteld de bij aansluiting aan te bren gen. lamnen enz. Ook zal een ieder, die iets wenscht te vragen, daartoe in de gelegenheid vorden gesteld. HA ART,EMMERMEER. Personalia. Ds. B ,x, pre ii'iant bij de Ne- derl. Herv. gemeente te Hoofddorp her dacht in de Zondag gehouden godsdienst oefening ziin viif-en-twintig jarig ambts jubileum; 22 jaar daarvan bracht hij te 'Hoofddorp door. Uitgesteld. Door bijzondere omstan digheden is de raadsvergadering welke was bepaald op Donderdag 27 Februari a.s. verdaagd tot Donderdag 6 Maart a.s. des voormiddags te 11 uur. Overleden. In het R. K. Ziekenhuis te den Haag overleed, zoo lezen wij in de Res.bode, de Eerw. Zuster Maria Henrieus Maria (in de wereld mej. J. Bakkers uit Hoofddorp Haarlemmermeer), van de Zusters der Con gregatie van O. L. Vrouw, Moeder van Barm hartigheid, in den ouderdom van 26 jaar. Zij was betrekkelijk korten tijd in het klooster en leed langen tijd aan een ongeneeslijke kwaal, die thans een einde aan haar jeugdig en deugdzaam leven heeft gemaakt. IJMJ'IDEN. Raad voor de Scheepvaart. Hedenmiddag had voor den Raad voor de Scheepvaart het onderzoek plaats betreffende het hulpeloos aantreffen op de Noordzee op 26 December van den stoomkorder De Twee YM 145, schip per K. Blok; reederij Viss. Mij. „de Twee", beiden te TJmuiden, alsmede de behandeling van het omhoogvaren op het Hornrif op 14 Jan. van den stoomkorder Bertha Elisabeth YM 11. Schipper G. Krab; reederij firma Bak ker Dijksen, beiden van hier. LI MM EN. Gemeenteraad. Maandagmiddag twee uur vergaderde de Raad dezer gemeente,. Na opening voorlezing der notulen, welke on veranderd werden goedgekeurd. Onder de ingekomen stukken was een schrijven: a, van de in de vorige verga dering benoemde Commissie tot wering van schoolverzuim, waarin zij verklaarden de benoeming aan te nemen; b. van den heer S. A. Gij zen, waarin deze den raad dank brengt voor zijne benoeming tot gemeente ontvanger; c. van den heer D. Metzelaar, waarin d en raad dank wordt gebracht voor de ten zijnen gunste genomen beslissing; d. van Gédep. Staten inhoudende goedkeu ring van de regeling der jaarwedden van het onderwijzend personeel der O. L. School; e. van Ged. Staten, inhoudende machtiging, om uit den post voor onvoorziene uitgaven te bétalen de som van f 20.25, zijnde dit de waarde van het cadeau, aan wijlen den heer Jb. Mooij natnens dë gemeente oveiv handigd, bij diens 25-jarig jubileum als ge meente-ontvanger. Al deze stukken werden voor kennisge ving aangenomen. Hierria had de verkiezing plaats van le den voor ue verschi.lende stèmbUreaüx. Voor de Kamer van Arbeid werden ge kozen: de heer P. Kuijs als voorzitter en de heeren C. Pepping en C. Vis ais leden; voor de Kamerverkiezing de heeren N. de Jong en Jb. Kleef; voor de Statenverkie zing de heeren P. Kuijs en C. Vis en voor den Gemeenteraadsverkiezing de heeren W. Kooij en Jb. Kleef, en als 4de lid de heer T. Valkering. Hierna werd op haar verzoek, aan Mej. Har.og, eervol ontslag verleend als onder wijzeres aan de O. L. School alhier, tegen 1 April a.s. Thans wérd overgegaan tot de benoeming van iemand om de school schoon te houden. Voör deze betrekking hadden zich aange meld: A. Vrugt, J. Boersen, Mej. J. v. d. Eng. geb. Konijn, en Mej. de Wed. J. Veldt, de laatste kwam echter niet in aanmer king, als zijnde 20 dagen te laat ingeko men. B. en W. stellen voor, in deze be- trekkiug te benoemen A. Vrugt. Na twee' gehouden vrije stemmingen werd bij her- slemming benoemd J. Boersen met 4 tegen .3 stemmen op A. Vrugt. Besloten werd, de jaarwedde aan deze bet rek ki r verbonden tót 1 Aug. van kracht te doen blijven en deze daarna, met het oog op het kleiner worden der school, te herzien. In verband met de vacature ontstaan door het bedanken als onderwijzeres door Me.j Hartog, stellen B- en W. voor, om aan H. M. de Koningin te verzoeken, de bepa ling in de wet op het L. O. welke voor schrijft een leerkracht met verplichte hoofd- acte te benoemen, voor deze gemeente thans öiet van kracht te doen zijn; daar het ge tal leerlingen, hetwelk thans 239 bedraagt, na 1 Aug. wanneer de R.K. Bijzondere school in gebruik zal worden genomen, te rug geb acht zal worden tot 98. Conform dit voorstel werd besloten. Ingekomen was een kennisgeving van den gemeente-ontvanger, waarin werd medege deeld, dat de kas der gemeente ontoerei kend is om daaruit al de rekeningen over het dienstjaar 1912 en de kosten van den loopenden dienst te voldoen. Besloten werd eene kasleening aan te gaan van f 2500. rentende ten hoogste 5V2 pCt. en aflosbaar voor of op 1 Dec. 1913. Bij de rondvraag vestigt de heer P. Kuijs de aandacht op eene bepaling in de politie verordening, welke zegt dat de heggen op een halven meter afstand van de wegen ge plant kunnen worden. Spreker vindt dezen afstand te groot en zou daarom deze be paling gewijzigd willen zien. De heer C. Pepping pleit echter voor de tegenwoordige bepaling. Besloten werd dit punt aan te houden tot een volgende vergadering. Hierna ging de raad over in geheime Kitting. BURGERLIJKE STAND. UITGEEST. Geboren: z. van H. Teeling en C. de Roode. z. van W. Kabel en S. v. d. Menlen. z. van Tedol en M. Schaap. z. van N. Langenberg en A. Koring. ALKMAAR. Geboren: 23 Febr. z. v. H. Punt en C. Vader. Overleden: 23 Febr. A. Heinis, 3 j. VOORHOUT. Geboren: z. van J. de Groot en M. van Schie. Overleden: P. Kortekaas 89 jaar. Door voorbeeld Verbetering. Dezer dagen hield de propagandaclub „Door Voorbeeld Verbetering", onderafdeeling van hetKruis- verbond St. Jan den Dooper, haar jaarver gadering. Notulen en jaarverslag van den secretaris werden onder dankbetuiging aan den steller goedgekeurd. Het beheer van den penningmeester wees aan een batig saldo van 24.22. De aftredende bestuursleden, de heeren J. A. van Leeuwen, H. Schollen en C. G. v. d. Aardweg werden bij acclamatie herkozen; de de heeren P. Schoort en Th. de WiL die daar toe door den voorzitter uitgenoodigd waren, brachten verslag uit van de rekening vari den penningmeester en hadden deze in orde bevonden. De voorzitter behandelde eenige kwesties over het alcoholvraagstuk. Het collectief Arbeidscontract. De bloemist patroons zijn tegen a.s. Woensdagavond 8 uur bijeengeroepen door het federatiebe stuur, ter bespreking van een collectief ar beidscontract met dé bloemistarbeiders. De vergadering zal gehouden worden in de be nedenzaal van de „Witte Zwaan". De R. K. Middenstandsvereeniging. Onze K, K. Middenstandsvereeniging hield gister avond een goed bezochte huishoudelijke pro- pagandavergadering in het „Bruine Paard" te Sassenheim. Met een hartelijk welkomst woord opende de voorzitter, de heer C. Lan- geveld, de vergadering. Véle Lissenaren wa- ren aanwezig. Allereerst werd een schrijven voorgelezen vah het gemeentebestuur te Sas senheim als antwoord op de bekende motie. Het adres werd aan een korte bespreking onderworpen. Op 13 April zal tot intentie der leden een H. Mis worden opgedragen ter gelegenheid van de herdenking van het eerste jaarfeest De voorzitter deelde méde, dat een blaadje wordt uitgegeven ter onderricht van de boek houding. Een abonnement kost 35 cte. per maand. Met eenige hartelijke woorden in stalleerde de voorzitter den rechtskundigen Adviseur, inr. de Groot te den Haag en drukte den wenseh uit, dat de leden met suc ces van zijn adviezen mogen profiteeren. Mr. de Groot richtte hierna eenige woorden tot de vergadering. Alsuu was aan de orde de behandeling der concept-statuten voor de „Hanze". Op art. 9 had het bestuur een aanmerking en wel dat zij het bezwaarlijk vond dat men niet mocht samen werken met andere plaat selijke vereenigingen zonder toestemming van het Hoofdbestuur. Het bestuur wenschte hier te zien tusschengevoegd „behalve spoed- eisehende gevallen". Na een korte pauze kreeg de Geest. Advi seur, de Weleerw. Heer F. A. Burwinkel, ka pelaan alhier, het woord, welke tot onder werp had gekozen; „Waarom middenstands organisatie?" De Eerw. Adviseur oogstte veel succes met zijn leerzame, boeiende rede. Berichten reeds geplaatst in een deel onzer vorige oplage. BENOEMINGEN. Z. D. H. de Bisschop van Haarlem heeft benoemd tot Assistent te Schiedam (O. L. V. Rozenkrans) den WelEerw. Pater H. W. Rijken, O.P., tot kapelaan te Alkmaar (H. Dominicus) den WelEerw. Pater W. L. A. v. Noord, O.P. en tot Assistent te Rotterdam (O. L. V. Rozenkrans) den WelEerw. Pa ter H. R. M. v. Gent O.P. banen waarschijnlijk aan weerszijden van het rondpoint zullen gelegd worden. Men ziet het: de „Electrische" gaat met den tijd mee. En de verbeteringen die zij invoeren wil, zullen zeker de algemeene sympathie hebben! HET BISSCHOPPELIJK MUSEUM. Tot lid der Commissie voor het Bissehop- j pel ijk Museum alhier is door Z. D. H. den Bisschop benoemd de ZeerEerw. ZeerGel. i Heer Dr. H. van Aarsen, Reetor van het St. Jacobs-Godshuis te Amsterdam. POGING TOT INBRAAK.- In den nacht van Vrijdag op Zaterdag is gepoogd in te breken in perceel 42 aan den Wagenweg, bewoond door de familie Kley- weg Dyserinck. In de Olieslagerslaan ziin de inbrekers (of is de inbreker) over een schut ting geklommen en op die manier yerdór over de schutting van perceel 42. Men beeft de scharnieren van de draairamen in de keu ken nitgpsehroefd en getracht daarna naar binnen te dringen. Vermoedelijk is men toen gestoord, want er wordt niets vermist en ook is men blijkbaar niet in hnis geweest. JAG. OVERTOOM, f Gistermorgen half twaalf is op het kerk hof St. Barbara aan den Schoterweg ter aarde besteld het stoffelijk overschot van den heer Jac. Overtoom. Tot aan de jong ste periodieke bestuursverkiezing, bij wel ke gelegenheid de heer Overtoom zich niet meer herkiesbaar stelde, maakte de over ledene deel uit van het hoofdbestuur der iafdeeling Haarlem van den Ned. R. K. Volksbond, waarvan hij met ijver en nauw- i gezetheid gedurende een tiental jaren de functie waarnam van bibliothecaris. De eenvoudige, brave, hartelijke man heeft zich in zijn leven talrijke vrienden verworven, zoo lat zijn heengaan naar betere gewesten een nog lang gevoelde leemte zal laten, en zulks nieL alleenin den kring van zijn naaste omgeving. Vrijdag is de heer Over toom aan een sleepende ziekte overleden. Hedenmorgen hadden de H.H. Uitvaartdien- sten plaats in de parochiekerk aan het Kleverpark. Een deputatie van den Ned. R.K. Volksbond geleidde het stoffelijk over schot naar de laatste rustplaats, terwijl op het kerkhof ook aanwezig waren dë heer Reijnierse, van Overveen, de patroon, in wiens dienst de Overledene tal van jaren doorbracht, en zijn medearbeiders. Wij ver trouwen dat de heer Overtoom het loon ont vangt voor zijn vruchtbaren arbeid in dienst van O. L. Heer doorgebracht. Hij ruste in vrede. BURGERLIJKE STAND. Geboren: 21 Februari, d. van J. G. Kali-van Smirren. 22 Februari, z. van F, van LeeuwenPoel. z. van A. Hart van Riezen. d. van A. J. KruijffBaars. z. van C. G. BrouwerRademaker. 23 Februari, z. van G. v. Meursde Boer. z. van J. HoekstraGroenevelt. z. van H. ErbrinkNoorman. 24 Februari, z. van A. van KilsdonkWijnands. z. van J. SchijfPik. d. van M. Pot—de Vries. Overleden: 22 Febr. W. Hessels—Me- rens 86 j., Kleine Houtstraat. C. A. 2 m. z. van H. v. Gennip, Antoniestraat. 23 Febr. A. van Bree—Krecmers 74. j., Leidsche- vaart. 24 Febr. I>. C. Tiessingv. Raaij 74 j., L. Annastraat. voorkomen alsof wij de Bioscoop zelve wil len becritiseeren, neen mijnheer de Hoofd redacteur dit ligt niet op onzen weg; het hedendaagsche publiek is genoeg bekend met Bioscoopvoorstellingen om te kunnen beoor- deelen of zuiver stilstaande of wel trillende beelden op het doek worden gegeven; ook spreken wij niet over de wijze waarop het programma wordt uitgevoerd, wat zang en orgelbegeleiding of explicatie betreft, dit gaat buiten de zgtak om.3) Doch ons inziens moest onze Katholieke Courant zich toch wel een weinig beschaamd gevoelen in den Vastentijd zich met dingen in te laten welke door de Eerw. Geestelijk heid beslist niet goedgekeurd kun nen worden4) terwiil zij op anderen zoo spoedig iets te vitten heeft.5). „Kom, kom, Miinheer de Hoofdredacteur wii dachten niet dat bij U zoo iets kon gebeuren en willen daarom onze stem wel verheffen daar dit thans noodig is. Zoodra H. ons met een afdoend antwoord tevreden stelt zullen wij zwijgen, maar verdraai de dingen, recht moet er zijn dit is het stre ven van ons Katholieken. Met dank voor 'de plaatsing. Hoogachtend, DIRECTIE BIOSCOOP UNION. Noten van de Redactie: 1) Dat weten wij niet. 2). Juist, daar hebt U het! Wij, en al onze lezers die deze voorstelling hebben bij gewoond, beschouwen een en ander niet als een „publieke vermakelijkheid", en wie eerlijk oordeelt, zal hetzelfde zeggen. Daar heeft u ons antwoord op uw twee vragen. 3). Neen, dat gaat alweer niet „buiten de zaak om": juist de vertoning op deze w ij z e, met zang, orgelbegeleiding en ex plicatie zooals dat nu gebeurt, karaktericeert deze uitvoering, en maakt haar tot een stich tend, voor katholieken geoorloofd schouw' spel I 4). De inzender zegt hier méér dan hij kan verantwoorden. 5). Kom, kom, is dit niet wat al te zwart gezien?..... BINNENLAND. VERBRAND. Gistermorgen omstreèks half 12 kwam een bejaarde vrouw op de Rozengracht te Amsterdam te dicht bij de brandende kachel waardoor haar kleederen vlam vatten. Zij vluchtte de trap af. Men trachtte met de kens en jassen de vlammen te dooven. De vrouw overleed na korten tijd aan de be komen brandwonden. OPGEHEVEN. Bij vonnis van de Arr. Rechtbank alhier is beden opgeheven het faillissement van J. H. Vervat, kantoorbediende te Hillegom, hetwelk 4 Febr. jl. was uitgesproken. FAILLISSEMENTEN. Bij vonnis van heden is door de Arr. Recht bank alhier in Staat van faillissement ver klaard: H. M. W. Peters, kantoorbediende wonende te Zaandam. Rechter-commissaris Mi-. J. D. Pasteur. Curator Mr. J. F. E. Boele te Zaandam. CURSUS IN DE KATHEDRAAL. Op den hedenavond in de Kathedrale Kerk St. Bavo te houden cursus in de Ka tholieke Geioofs- en Zedeléer zal behandeld worden het onderwerp: de onontbind baarheid van het huwelijk (echtscheiding.) GROOTE PLANNEN BIJ DE E. S. M. EN E. N. E. T. Naar wij uit goede bron vernemen, heeft de nieuwe directie van de E. S. M. (E.N.E.T.) groote plannen. Blijkbaar aangezet door de te verwachten concurrentie van de N. en Z. Holl. Elec trische (zoo ziet men dat concurrentie steeds prikkelt) is er vooreerst voorgenomen het materiëel een verjongingskuur te doen on dergaan. De proefneming met een vicraasi je- wagen op de Ceintuurbaan is daarvan een uitvloeisel. Dan wordt er zooals wij reeds ©enigen tijd geleden hebben gemeld gedacht over grootere en sterkere motoren in de wag:ns der E. S. M., om de snel!ie!d op het tra ject AmsterdamHaarlem op te voeren, wat zal kunnen wanneer de baan naar één zijde van den weg gelegd is en door een hek van den rijweg afgesloten, waarvoor de plan nen al gereed zijn. Voorts is er een groot en fraai station ontworpen te Zandvoort, dat in de plaats zal komen van het houten loodsje dat er nu staat. En ten slotte is besloten tot den aanleg van dubbel spoor op de gehorte lijn naar Bloemendaal. Natuurlek moet hiervoor nog de vergunning worden gevraagd en zullen ook strooken gronds langs den weg worden aangekocht, voor zoover dat nog niet is ge beurd. En hiermede gaat gepaard liet plaat sen van elegante wachthuisjes 'op het Sta tionsplein en in het Kleverpark. waar de VAN ELDERS. De kantonrechter te Leidëii veroordeelde gisteren: "Wegens loopen op verboden grond: F. B., te Noordwijkerhout H. J. v. d. B. en C. Z., te Noordwijk, allen tot f 2 boete; W. K. en Th. K., beiden te Hillegom tot f 2 of 2 d. CASSATIEBEROEP VERWORPEN. De Hooge Raad deed gisteren uitspraak in de zaak van P. W. Pzn., visscher te Landsmeer, door de Rechtbank te Haarlem veroordeeld tot f 20 boete of 10 dagen hech tenis, wegens het in zijn boot bij zich heb ben van een vischzegen in een water, waar in hij geen vergunning tot visschen had. Het cassatieberoep werd verworpen. Voor den Inbond derer mhriek «feit dt ReHarMe zich niet «ninpraltcliik Van ingezonden «tukken, geplaalot of niet geplaatst, wordt de eopy den inzender niet teruggegeven. Haarlem, 24 Febr. 1913. PASSIESPELEN. Mijnbeer de Hoofdredacteur! Beleefd verzoeken wij U nogmaals eenige plaatsruimte in Uw veelgelezen blad, bij voorbaat onzen dank. Tot onze verwondering is U ons het ant woord op ons ingezonden schrijven van Vrij dag j.l. nog schuldig gebleven. Ten 1ste. Waarom is het een Katholieke Bioscoop (onder contr. Ie der K. S. A. met van te voren gecontroleerde Passiespelen) niet toegestaan otn voor het R. K. Publiek in den vastentijd deze uitvoering te ge ven ?1) Ten 2de. Waarom mag de N. II. Courant, (welke in een zijner Alledagjes vóór den Vastentijd meiddén, geen advertentiën of der- gelijken voor publieke vermakelijk- heden2) te mogen opnemen) hetzelfde wel opvoeren, wat aan ons van hoogerhand werd geweigerd, een en ander zal U wel duidelijk zijn uit het door U uitgelaten gedeelte van ons vorig ingezonden schrijven. In Uw verslag van j.l. Zaterdag en oqk door het plaatsen van eehigo ingekomen antwoor den op Uw vraag van Vrijdag doet het KÖN. OFFICIERS-SCHEEMBOND. Men meldt uit 's Gravenhage aan de Msb. Gisteren is in de zalen van het Kon. Zool. Botanisch Genootschap aangevangen het vijftiende wapenfeest van den Kon. Officiers Schermbond, In den internationa len kamp zijn vertegenwoordigd België, De nemarken, Duitschland, Engeland, Frankrijk Oostenrijk, en Zweden. Gistermiddag werd het feest door muziek' opgeluisterd, terwijl in den loop van den dag de Bond zijn jaarvergadering hield. Heden beginnen de internationale wed strijden. H. M. de Koningin bezocht gistermiddag het wapenfeest waarbij majoor jhr. E. A. L. Gevers Deynoot, voorzitter van het bondsbestuur, aan H. M. de gewenschte inlichtingen gaf. H. M. verliet, na ruim een uur de pres tatiën te hebben bijgewoond, het gebouw. Aan het bestuur gaf H. M. te kennen het te betreuren, dat zij den feestavond niet kon bijwonen. H. M. verzekerd©, met be langstelling het assaut te hebben gevolgd. SCHIEDAM, 24 Febr. Moutwijn f 13.50, Jenever f 17.50, Commissie f 12.50. Stem ming vast. Spoeling f 1.60, Graanspiritus f 22—22.50, Melasse f 20—20.25. Ruwe Spi ritus f 10.25. BEVERWIJK, 24 Febr. Spinazie f 0.55 per mandje; Spruitkool f 2.503, Appelen f 3.50; Peren f 2.50 per mand; Rabarber f 15, Schorseneeren f 8, Peterselie f 6, Sel derij f 12, Prei f 10 per 100 bos; Zandaard- appelen f 3.50; Kleiaardappelen f 2.50, Kool rapen f 1.30 per H.L.; Bieten f 0.80, Ra- menas f 5, Groene kool f 5, Roode kool f 3, Witte kool f 8, Savoie kool f 5, Bloem kool f 20 per 100; Boerenkool f 0.60 per kist; Uien f 0.80 per 100 pond; Brus- selsch lof f8 per 100 p., Bloemend, gele kopl f 5 per 100 st. ALKMAAR, 24 Febr. Aangev. 8 Koeien en Ossen f 230—335, 21 vette Kalveren f 50 -145, per pond f 11.20, 124 nucht. kal veren f 8—24., 23 magere Schapen f 22— 28, 274 vette varkens 5258 ct. per K.G., 17 magere id. f 18—27. IJMU1DEN, 25 Febr. O. Gearriveerd 24 Februarif Iris, s., Stéttin. Westland, s., Grangem. Titan,s Stettin. Gearriveerd 25 Februari: Junó, s., Bristol. Lestris, s„ Liverpool. Helena, s., Smirna. Diana, s., Dantzig. Vertrokken 24 Februari. Rotterdam, s„ Newyork. Biliiton, s., Java. NEDERL. STOOMVAARTLIJNEN. Grotius, van Amsterdam naar Batavia, vertrok 24 Febr. v. Algiers. Oranje, van Batavia naar Amsterdam, ar- riv. 23 Febr. te Suez. Banda, van Amsterdam naar Batavia, ar- riv. 24 Febr. te Sa bang. Calcutta, arriveerde 23 Febr. te Pondi- cherry van Batavia. Ceram, vertrok 24 dezer van Hamburg naar Amsterdam. Kawi, van Batavia naar Rotterdam, ver trok 24 Febr. v. Tanger. Besoeki, van Rotterdam naar Batavia, ar riveerde 24 Febr. te Sabang. Palembang arriv. 24 Febr. te Batavia v. Rotterdam. Terna.e, van Rotterdam naar Batavia, pas seerde 24 Febr. Kaap B!anc. Zaanland, van Amsterdam naar Buenos Ayres, vertrok 23 Febr. van Fernambuck. Andijk, van Rotterdam naar Cuba, Mexi co en New-Orleans, arriveerde 24 Febr. v.m. te Vera Cruz. Sloterdijk arriv. 23 Febr. te Newport News van Rotterdam via Baltimore. Flora arriveerde 24 Febr. te Cuxhaven van Amsterdam. (Zeepost). Officieele telegrafische opgave van het Meteorologisch Instituut te De Bilt. Hoogste barometerstand, Munchen 768.8. Laagste barometerstand, Valentia 741.7. Meest matige Zuidelijke wind, half tot zwaarbewolkt, weinig of geen regen, gering© nachtvorst, overdag iets zachter. Heden overleed na voorzien te I zijn van de H ET. Sacramenten der Stervenden onze innig liefde Echtgenoot, Vader Be huwd en Grootvader in den ouderdom van 71 jaar. Wed ZONNEVELD veb. WARMEDAM. L. ZONNEVELD. C. ZONNEVELD—STOKMAN, J. ZONNEVELD. D ZONNEVELD-RUSMAN. W. ZONNEVELD en Klein kinderen. Zandvoort 23 Feöruari 1913. I* Heden overleed tot onze diepe droeiheid, na voorzien te iijn van de H.H. Sacramenten der Stervenden onze i. nig gelieide Vader, behuwd en Grootvader, MATTHEUS JOHANNES Giebels, in den ouderdom van ruim 79 jaar. De iamilie GIEBELS, Haarlem, 25 Februari 1913. Leidschestraat 159, Heden overleed tot onze diepe droefheid na een langdurig en smartelijk doch geduldig lijden, na voonien te zijn vaa de laatste H.H.Sacramenten der Stervenden onze innig gelieide Dochter, Zus ter en Behuwdzuster, in den ouderdom van ruim 21 jaar. Uit aller naam L. FLOK1S. J. FLOtilSSTRUI WEG, Heemstede, 25 Februari 1913. Hotel DUIN EN DAAL te bloe mendaal, vraagt direct oi later een flinke gezonde Voorloopig voor alle werkz lamheden. Salaris en Waschgeld 117,60 per rund., doch geen huurpenning. Een avond per week en 's Zondags oor He 14 Hagen vrij te Koop met patentassen voor Hit en een iage Bitwagen voor paarden, beider in zeer goeden staat. Bij P. V. BRUGGEN. Zoroervaart Aanvang van den Dieuwen cur sus 4 Maart e. k. Aangifte Huishoud- en Industrie school (Schneevoogtstraat) De Directie adverteert dat het dividend over 1912 ad. 17 pCt. be taalbaar is vanaf heden op dividend bewijs No. 22 te Haarlem bij de Haarlemsche Bankvereeniging, te Am sterdam bij BnOEKMAN'a Effecten kantoor, te Rotterdam bij de Hee ren J. H. SbHAAY ZON. N, te 's-Gravenhage bij de Heeren M. DE JONG ZOON, en in andere plaat sen bij de aldaar gevestigde Agent schappen. Slaapkamermeubelen, Dekens, Matrassen.

Nieuwe Haarlemsche Courant | 1913 | | pagina 3