DAGBLAD voor NOORD- en ZUID-HOLLAND. li NIEUWS UIT DEI OMTREK. Uit de Statenzaal. STADSNIEUWS. Verkoopingen, Boel huizen, enz. &igid®B*ituisw@st 21-31-13, Haarlem EER3TE BLAD. KERKNIEUWS. Latteren en Kunst. 37ste Jaargang Mo 8072 Bureaux van Redactie en Administratis Intercommunaal Telefoonnummer 1426. ba Hit nummer twee bladen. bestaat uit Nalezing van Ce Raadsvergadering. KEURING OP BEREIDE VLEESCH- WAREN. MUZIEK. Haarlemsche AHedagjes No. 806. ABONNEMENTSPRIJS» Per 8 mnanrten voor Haarlem 71.35 Voor de plaatsen, waar een agent Is gevestigd (kom der gem.) 1.35 Voor de overige plaatsen in Nederland franco per post 1.80 Afzonderlijke nummers «0.03 PRIJS DER ADVERTENTIëN» Van 16 regels 60 cent (contant 50 cent). Iedere regel meer 10 et. Buiten Haarlem en de Agentschappen 15 et per regel Rnitenl 20 >;L Dienstaanbiedingen 25 et (6 regels), driemaal voor 50 et (A contant). 1000 GULDEN bil levenslange ongo» schikt.heid tot werken. Alle betalende abonné'e op dit blad. die in Hel bezit eener verzekeringspolis xijn, xya volgens de bepalingen op de polissen vermeld, tegen ongelukken verzekerd voor» GULDEN ba GULDEN ba 8 HÉ! GULDEN b3 verlies van een 1 a 11 ver''e" van ff f If 1ij verlies van band of voet, ÉH één oog. IS afjl één duim. 400 GULDEN b3 overlijden. 300 SULDEN bü verlies v&n één "wijsvinger. 15 GULDEN verlies van één anderen vinger. De nltkeerfng dezer bedragen wordt gegarandeerd door de Maatschappij „Hollandsehe Algemeeuo Verzekeringsbank" te Schiedam, nVXBBRQ WAARSCHUWING AAN DE BELAS. TINGKIEZEES. De belastingkiezers worden er aan herin nerd, dat zij vóór of op 1 Maart 1913 hun directe belastingen moeten betaald hebben. Vóór of op dien datum moet dus bij den Rijksontvanger betaald zijn: a. de Grondbelasting over het dienstjaar 1912 (1 Januari31 December 1912); b. de Vermogensbelasting over bet dienst jaar 1911—1912 (1 Mei 1911—30 April 1912); c. de Bedrijfsbelasting over bet dienst jaar 1911—1912 (1 Mei 1911—30 April 1912); d. de personeele belasting over bet dienst jaar 1912 (1 Jan. 1911—31 Dec. 1912). Zij, dia deze belastingen nog niet betaald hebben, moeten dit dus zoo spoedig moge lijk doen, daar zij anders dit jaar niet aan de verkiezingen kunnen deelnemen. Ook moeten degenen, die vóór 1 Februari j.l. bun belasting over het laatst verloopen dienstjaar niet betaald hebben, vóór of op 1 Maart a.s. hun voldaan belastingbiljet ter secretarie hunner gemeente laten zien. AGENDA. 28 Februari. Gebouw St. Bavo R- K. Volksbond 8Vi uur Genootschap vau den Stillen Om gang. Hoofdbestuur. Meubelmakers. Propa- gandaclub. Paleis van Justitie 1J4 uur Bureau van consultatie. leylers Museum Tentoonstelling van moderne aquarellen. Bisschoppelijk Museum Jansstraat 791. Geopend eiken dag van 10 -5 uur. tegen betaling van 25 cents- Uitgezonderd Zaterda gen en R. K. Feestdagen. Dat de vergadering van gisteren een op wekkend, onderhoudend karakter droeg, zal wel niemand van de raadsleden envan het publiek onderschrijven willen. Dat komt voornamelijk, omdat er lange discussies werden gevoerd over vrij onbe langrijke onderwerpen, terwijl de verschillen de spiekers, den gulden regel van „in weinig woorden veel te zeggen" wel eens vergaten! Een groot deel van den middag werd m beslag genomen door een discussie tusschen de heeren Tjeenk Willink, Weijland en wet houder Hulswit over bet contract van elec- triciteitslevering aan Heemstede. Of dit de bat, dat door de vrij onhandige verdediging van het voorstel door den wethouder (de heer Hulswit, hoe doorkneed ook in technische zaken, is géén vaardig redenaar en nog min der een vaardig debater) op een échec voor B. en W. uitliep, evenredig was aan de beteekenis der zaak, weten we niet. Want waar is het, wat de heer Weyland zeide, dat de bepalingen en clausules in het contract, dat Haarlem moet sluiten met Heemstede ter electriciteits-levering, voor een gewoon mensch, een oningewijde, eenvoudig onbe grijpelijk zijn. Dochzullen ze méér begrijpelijk wor den, die formules, nu de zaak een veertien dagen is uitgesteld? De heer Hulswit, die nog vertelde dat bijna gelijkluidende con traeten ook elders worden gesloten, zeide dat hij absoluut geen vertrouwbare gegevens om trent de exploitatie kan geven, omdat er geen gegevens z ij n. De wethouder zou met zichzelf m felle tegenspraak komen, wanneer hu zulke gegevens nu toch later wél kon geven, practisch dus zal dit uitstel niets opleveren! Wij gelooven dat de groote meerderheid die het uitstel-voorstel der heeren Weyland en Tjeenk Willink kreeg, voor 't grootste deel het gevolg was van de vrij ongelukkige wijze van verdediging, die de heer Hulswit er nu eenmaal op na houdt. Hij zeide b.v. dat het contract „niet zoo ongunstig is als het wel lijkt", dat Haarlem een duidelijker son- tract had aangeboden, maar Heemstede stond op dit (voor een leek niet te ontcijferen) con tract.... de Raad stelde zich toen natuurlijk direct de vraag: wat zou daar achter zitten?.. Toch gelooven wij, dat do Raad iri zulke zuiver-technische kwestie» beter zon doen, den wethouder op zijn woord te gelooven, dan het naadje uit de kous te neuzen, dat.... er toch niet uit geneusd kan worden, zoolang de overgroote meerderheid van den Raad \töch zal moeten afgaan op deskundige ad viezen! Een ander voorstel van B. en W.. om aan het college „Kunst zij ons Doel" niet too te staan in Maart een zaal voor tentoonstel ling te gebruiken in het dan nog niet vol tooid Museum, verkreeg, voornamelijk door een krachtige verdediging van den heer Rin- kema wèl een meerderheid. En dat doet ons genoegen. Niet natuurlijk, omdat wij iets tegen 't be doelde, zeer verdienstelijke kunstcollege zou den hebben, maar wel, omdat 't toch niet aan gaat dit dure Museum dat de stad nu een maal gaat oprichten, vóór het nog gereed is, voor een deel in gebruik te geven aan par ticulieren. De heer Heerkens Thijssen, dit dit bezwaar natuurlijk óók wel gevoelde, wilde nog po gen het te ondervangen door de tentoonstel lingsbezoekers langs een achterdeurtje bin nen te laten, maar al is dit als een c o m- promis bedoeld, toch wordt het hoofdbe zwaar, dat het Museum vóór de officiëele opening al voor een deel (en nog wel door particulieren) gebruikt zou worden, hierdoor niet weggenomen. De technische en andere bezwaren door den heer Krelage en den bur gemeester ontwikkeld, deden nog daarenbo ven een duit in het zakje, en „Kunst zij ons doel" zal zooals dan toch ook behoorlijk is tot een volgend seizoen moeten wachten, om in het Museum-zelf kunstbeschouwingen te geven. En nu nog eenige kleinigheden. Over de kleingeestige, krenterige opmer kingen van de heeren Schram en Modoo naar aanleiding van den „Stedelijken Atlas" willen die heeren dan soms dat de heer Gonnet besprekingen daarover houdt in de groote zaal van de „Vereeniging" of op do Groote Markt? behoeven we geen woorden te verspillen. Wat de woningtelling betreft: de heer Welsenaar zei het wel wat erg huiselijk, maar ia den grond der zaak had hij Loeh schoon gelijk, dat het „om de dood geen klus- sie is" wat de heer Slingenberg vroeg: om bij de woningtelling nog maar eens eventjes een telling te houden van de kamers, die elk perceel bevat, en van de bewoners die er in zijn! Terecht zei de heer Kleijnenberg: dan zul len we moeten gaan opmeten, en dan is het einde niet te zien! Ten slotte zij vermeld dat er werkelijk „min stens" twee vrouwen (het aangehaalde woord is er op voorstel van den heer Loosjes nog bijgevoegd) in de Plaatselijke Commissie van toezicht op het middelbaar onderwijs zullen worden benoemd: wel te verstaan als ze wil len, dus „zoo mogelijk", zooals de nieuwe be paling zegt. Die dames zullen dan ook de Huishoudschool inspecteeren kunnen, want daar helbcn mannen tóch geen verstand van, zei de wethouder Nu is cr wel kans, dat er dames zieb willen beschiktaar stellen, denken we. En die re- gecren dan, wat de Huishoudschool betreft, natuurlijk nu voortaan oppermachtig: het argument tegen alles wat de heeren-leden der commissie in dezen zullen opperen, heeft de wethouder den dames al in den mond ge geven!..,. Tjaden, A. A. van Zutphen, M. M. v. Zorge, C. C. van den Have, J. M. Bruk van hier en C F. van Wageningen te Spaarndam. Voor het examen fraaie handwerken slaag- den te Utrecht o.m. de dames J. Boom, E. C. Hazenkamp en E. A. de Jong, van hier. 1 Opgave van 178 in stad gekomen R.K. j meisjes werd ontvangen, deze meisjes wer- I den bezocht. Geen bijzonderheden deden zich hierbij voor, allen mochten haar plich- i ten waarnemen, enkelen wilden dit echter niet meer en waren hiertoe niet te be- GEMEENTEZAKEN. wegen. Zevenmaal werd informaties gevraagd Noodzakelijk levensonderhoud.voor aangeboden dienstbetrekkingen, twee- Bij den raad is ingekomen een verzoek- i maal werd met het buitenland hierover ge schrift van J. P. Cornelisse, houdende ver-correspondeerd. Tweemaal is plaatsing ge zoek om verhooging van het bedrag van af trek voor noodzakelijk levensonderhoud der plaatselijke directe belastingen van 500 op 000. De organist der gemeente. Bij den Raad is ingekomen een verzoek- vraagd voor een ontslagen gestichtsmeis je door Maastricht en Montfoort. Twee ongehuwde moeders zijn geholpen, vier andere zijn door bijkomende omstan digheden door andere instellingen geholpen. De correspondenten 20 in getal voor schrift van het bestuur van de afdeeling d0.tdekenaten Haarlem en Beverwijk Haarlem der Maatschappij tot bevordering krijgen langzamerhand iets meer te doen. der Toonkunst, waarbij het in overweging Velen berichtten dat de gemeente-secretaris geeft om den heer Louis Robert te benoemen tot organist der gemeente. HANDEL IN HYACINTENBLOEMEN. bereid is voortaan opgave te doen van ver trokken meisjes, enkelen meldden dat de Pastoor de namen dier meisjes zooveel mo gelijk opgaf. Ook zijn hier en daar in- In het „Kweekersblad" lezen wij de volgen-lichtingen of raad gevraagd, maar toch be de mededeeling. trekkelijk weinig. Mochten de ouders toch Het groepsbestuur der hyacinthenkweekers beter begrijpen van hoe groot belang het is geeft kennis aan de Hyacinthenkweekers en om vóór hun kinderen zich ergens verhu- Exporteurs, die zich schriftelijk bereid ver-1 ren, bij de correspondenten inlichtingen klaard hadden te willen medewerken tot het naar den aard der aangeboden dienstbe- tegengaan van den handel in Hyacinthen-1 trekking aan te vragen, om dan later ver bloemen, dat zij, volgens besluit genomen in 1 trek en adres der meisjes terstond aan de de bestuursvergadering van 14 Februari 1.1., j correspondente mee te deelen, die dit door zijn ontheven van hunne voorloopig aange-1 stuurt naar de betrokken afdeélingen. gane verbintenis. I Ten slotte wordt openlijk dank gebracht Als voorwaarde van het welslagen onzer aan Rector Beijsens, die ons moest ver beweging was door het Groepsbestuur op den laten, aan onzen nieuwen adviseur, Pater voorgrond gesteld eene bijna algemeene deel- j Ellerbeek, aan bestuur, werkende leden en name door Hyacinthenkweekers en expor- correspondenten voor hun medewerking, teurs en in bovengenoemde vergadering j Niet minder aan hen, die buiten de ver bleek, uit de verkregen onderteekeningen, eeniging staande, haar toch helpen door dat die deelname ook bijna algemeen was. jhun opmerkzaamheid en aanwijzingen, en Maar in dezelfde vergadering: werd ook de aan allen die door hun ruime giften en mededeeling gedaan, dat de firma Zonneveld bijdragen ons zoozeer hebben gesteund, en Philippo, te Sassenheim, niettegenstaande zij de bereidverklaring bovengenoemd mede had onderteekend, toch bare bloemen had verkocht, welke mededeeling na onderzoek juist bleek te zijn. Door deze deloyale han delwijze werd terecht gevreesd, dat nu ook andere deelnemers hunne voorloopige bereid verklaring zouden intrekken en daarom beeft het bestuur besloten do zaak niet verder voort te zetten. 'N VOETBAL-BOUTADE. In een artikeltje van de „Oprechte Haarl. Ct." over voetbal-wedstrijden lezen we o.m. het volgende Bij den raad is ingekomen een verzoek schrift van J. S. Cauveren om vrijstelling van keuring van bereide vleesehwaren, welke onder rabbinaal toezicht staan. Het stuk v:d behandeld in de gemeenteraadsvergaderii g van gisteren, doch werd ter zijde gelegd, als niet gesteld zijnde op zegel. DOOR HET IJS. Gistermiddag 1 uur ongeveer zakten twee kinderen te gelijk door het ijs van den Hee rensingel. Twee flinke jongens, die het ge vaar' van de kinderen zagen hadden ze spoe dig op den kant en brachten de twee, die bibberden van de kou, naar hun woning in de Jansen van Raaijstraat. Op de Zomervaart geraakte gisteren middag een ongeveer 9-jarige knaap door het ijs. Zijn makkers die hem wilden red den raakten daarbij ook te water, zoodat er vijf te gelijk lagen te spartelen in 't water. Door een paar bewoners van de Zomervaart werden de knapen, met behulp van een touw en een haak, op het droge gebracht PROGRAMMA voor de matinée door de Concertvereeni- ging Haarlems Muziekkorps, op Zondag 2 Maart in de Sociëteit Vereeniging, te half drie. 1. Marscha Triomphale de la Princess© Polichinelle, Auvray. 2. Ouverture Zu dein schauspiel Egmond Beethoven. 3. Eine i kleine Nachtmusik, Mozart; a. Allegro, b. j Romanze, c. Menuetto de Rondo, 4. Suite de Ballet, Lacombe; a. Léandre et Isabel- j la, b Scaramouche et Colombine, c. Varia tions a la Hongroise, Pizzicata, d. Balla- bile. 5. Neerlandia, ouverture, Wesly. Sur des chant guerrier Holland ais 15671648. 6. Andante uit het Elfde Kwartet, Tschai- kowsky. 7. Twee deelen uit de opera Ma dame Butterfly, Puccini. EVERHARD BEVERWIJK. Everhard Beverwijk is blind, en die blind heid is een wreede belemmering voor de vrije uiting van zijn talent: het is droevig te zien hoe hij met zenuwinspanningen het klavier tracht te beheerschen, met hoeveel moeite hij de technische moeilijkheden moet overwinnen. Want deze pianist heeft wèl talent: we zullen de voordracht van de Nocturne in des dur (Opus 27, no. 2) van Chopin in onze herinnering houden als een voetbal wedstrijden van tegenwoordigsympathiek bewijs voor zijn wezenlijk zeer «Jjn 'n soort verfijnde.... stierengevechten. '•'ne. ar s hoedanigheden, hier iton hij Men gilt en joelt en fluit. Hoe woester, hoe rustl? Z)Jn> ®u zlcb geheel geven aan de beter eu prettiger." i poezie v^n Chopin s muziek. Maar we heb- „Valt er 'n speler tegen den grond en blijft ben °.ns, bunnen begrijpen, lioe, in zijn om- bij liggen. Het emotioneert niet meer. Staat standigheden, de voordracht van Beetho- hij op: 'n applausje! Wordt hij weggedragen j ven's Sonate Appassionata slechts nerveus- wat kan het allemaal schelen? Voor hem wild koil zijn, met te scherpe tegcnstel- (Zii Stadsnieuws verder op in dit Biad.) SCHOTEN, Progressieve belasting. De daartoe door de R.K. Kiesvereeniging (Stadskwartier) benoemde commissie om de wenschelijkheid van progressieve belasting- heffing op den Hoofd. Omslag te onderzoe- ken is met haar werk gereed gekomen. Zij concludeert in haar rapport, dat eerlang zal behandeld worden dat, hoewel progres sieve belastingheffing in bepaalde gevallen aanbeveling kan verdienen, dit niet zóó is, in de tegenwoordige omstandigheden, voor wat de gemeente Schoten betreft. DE ATAXEN. Een klein debatje gisteren in den ge meenteraad heeft de aandacht gevestigd op de „Ataxen", de bakende nette electromo- bielen, die hier en daar gestationneerd zijn. Het is wel bekend nu, dat dia Ataxen, zooals wij te voren ook wel hebben voor speld, geen scbade hebben gedaan noch doen aan het stalhoudersbedrijf. Zoo ver zekerde ons dezer dagen nog een stalhou der, die tevoren erg tegen die nieuwig heid had opgezien. Wij kunnen dus gerust zeggen, dat de electromobielen zich burgerrecht hebben verworven. Toch gaat het bedrijf niet, ver telde de heer Kleijnenberg gisteren. En zelfs na de tariefverhooging van onlangs moet er nog verlies zijn. Daar echter deze onderneming aan een groote Amsterdamsche maatschappij is ver bonden, die wél „gaat", behoeft dat voor eerst geen zorg te haren. Toch zouden wij de Ataxen, nu ze er eenmaal zijn, niet gaarne missen. Daarom was het van den Raad goed gezien, eenige faciliteiten toe te staan: de maatschappij moge zich echter de opmerking van den hoer blingenberg ton nutte maken, dat vooral aan het station nogal eens de stationnee- rende rijtuigen ontbreken. Zondags met na me is dat vaak het geval. En daar juist zijn ze het meest noodig. PERSONALIA. Door den Commissaris der Koningin in de provincie Noord-Holland is benoemd tot bui tengewoon gemeenteveldwachter, de agent van politie D. Stapel. Voor het examen nuttige handwerken slaagden te den Haag o.m. de dames C. V. Onselen te Heemstede, M. C. de Groot. C. M. 'n ander. We zitten in 'n kijkspul en we heb ben er voor betaald!" Zoo gaat het nog een poosje door. Als we ons niet vergissen, is de ..Opr. lingen van piano en forto. Maar ondanks dit, hebben we toch mogen opmerken, hoe zijn hart leefde voor deze wonderbare „Ap passionata", en hoe hij daarom des tehard- Haarl. Ct." 't „officieele blad" van den Haarl! nekkiger worstelde om zich vrij, onbe- Voetbalhond! Die zal er schik in hebben, heersckt te kunnen uiten. Dit wekte met in deze levendige voorstelling van de huidige voetbalwedstrijden! JAARVERSLAG AFD. HAARLEM R. IC. VER. T. BESCH. VAN MEISJES. Wij ontvingen het volgende jaarverslag ontroering, maar wel medevoelen op, want sympathiek is het spel van dezen pianist toch. Geen wonder dat Bach's Chromatische Fantasie en Fuga nog onvolkomener van uitvoering was dan -Beethoven's sonate. Het is ook wel absoluut onmogelijk dit gewei- KERKELIJKE ZANG. De „Msb." verneemt, dat H.H. D.D. de Bisschoppen van Utrecht en Haarlem be paald hebben, dat op de Groot-Seminaria voortaan het gezangenboek van Solesmes in- plaats van dat van Pustet zal worden ge- I bruikt, zulks overeenkomstig het verlangen van den H. .Vader omtrent den kerkdijken zang. van de R.K. Vereen, tot "Bescherming van diSe werk artistiek-mooi voor te dragen, Meisjes. Het nieuwe tehuis, dat in het begin van 1912 betrokken werd, voldoet goed, er is veel ruimte en het is prettig gelegen. Men is begonnen met het aanstellen van een wanneer men de zenuwen niet geheel in rust kan hebben, en men niet met kalme zekerheid de technische moeilijkheden kan overwinnen. Wij meenden uit zijn spel op te maken, dat hij zich vooral tot Beetlio- gesalarieerde directrice, opdat in een .f..; ven voelt aangetrokken; dat Bacil hem ar- gezonderd deel van het tehuis tijdelijk i tistiek te zwaar is. Er is nog iets merk- meisjes zouden kunnen worden opgenomen, I waardigs op te merken; zijn aanslag, welke die nu naar liet Doorgangshuis gezonden ook natuurlijk altijd bcinv oed is door zijn moeten worden. Deze directrice kon dan zenuwen, is op voorkomende momenten van tevens het toezicht hebben op de Kinder- geweldige kracht, zonder beslist te zijn. bewaarplaats, die in de benedenvertrekken Dlt m daarom zoo opmerkelijk, wijl zich van het tehuis is gevestigd. Deze opzet °ver..algemeen, - en dit is ook alweer was voor de nog jonge vereeniging te kost- begrijpelijk een duidelijke angst vei toont baar, na een half jaar heeft men alles een- j b;J ufc uitvoeren der wat-klank-betreft vee voudiger moeten inrichten. In het tehuis eischende passages. Ook dit is ons vooral kunnen nu alleen worden opgenomen meis- blJ voordracht van Beethoven s Appas- jos en juffrouwen van goede informaties sionata opgevallen. Een eigenaardig vooi- vnnr7.ip.n- in enkele biizonriere. vev.nl|nn beeld luervan was ook zijn uitvoering van de twee Etudes transcend antes (Vision en voorzien; in enkele bijzondere gevallen, waarbij niet te veel toezicht vereischt wordt, kan het bestuur een gesepareerd verblijf toestaan. Verblijf in het tehuis werd verstrekt voor 488 dagen en 613 nachten. Enkel middag maal werd 39 maal verstrekt. Tweemaal werden meisjes kosteloos opgenomen. De avondbijeenkomsten werden geregeld Eroica) van Liszt, die overigens goed be grepen waren en met overtuiging werden gespeeld. Dit is met niet zooveel zeker heid te zeggen van de Etude in F dur en de groote Ballade in As dur van Chopin, bijzonderlijk het laatstgenoemde werk heeft de pianist niet naar den geheelen vorm TE VERICOOPEN Vrijdag 228 Februari. HAARLEM. In de Korenbeurs aan het Spaarne. Deurw. D. A. W. Henskes, 10 uur, Plantenveiling. SCHOTEN. Café Pretoria aan de Paul Kru- gerkado 23, half 11 uur. Not. J. O. Burkens. Verkcoping. BEVERWIJK. Ten huize van Mevr. de Wed. W. H. Stoffels, Zeestraat 76. Not. O, H. Moens, 1 uur. Verkooping. HALFWEG. Op het erf van Rijn aan den Ringdijk, 10 uur. Houtveiling. bezocht door 25 5 35 meisjesWoensdag- k™ beheerschen. Maar er was één oo- uvond was er gelegenheid tot deelname aan Senbllk ^_au zuiver genot, en 0 naai- en knipcursus. Op den vrijen kermis- I df V0rtolking van de Nocturne in des van dag werd een uitstapje met de meisjes ge- Chopm, waarover we reeds spraken. Wij maakt naar Bergen; het Kerstfeest wórd W overtuigd, dat wanneer het programma met een mooieu kerstboom gevierd. 1bad bestaan uit werken meer in den geest, Het bemiddelingsbureau had 73 aanvra- !°t tonminste naar den vorm, van dit stern- gen, 63 aanbiedingen, waarvan tezamen 34 inmffsb3eld, wij onverdeeld van het spel slaagden. Twee aanvragen kwamen in uit den waarlijk artistiek-begaafden Lver- België, waarvan een minder goed bleek te jbard Beverwijk hadden genoten, zij n. H. F. A. DE „KATHOLIEKE ILLUSTRATIE" van deze week bevat de volgende PLATEN: Mr. Dr. Jan van Best. Aan Moeder's ziekbed. Poincaré's aanvaarding van het presidentschap der Fransche Repu bliek (3). Hoe de brandweer van een groote stad werkt (3). Een pelgrimstocht naar Pa lestina (6). Roomsch tooneel in Tilburg (2b Roomsch tooneel in Deventer en Breda (2). De verwoeste hut. Het eerste verdriet. De Hemelsche Altaarwacht. 50 jaar religieuze. Paarden in Normandië bij winter. Windsor (4). Vijftigjarig bestaan van het Koninklijk Militair Invalidenhuis te Bronbeek. TEKST: Verkeerde keuze (slot). Mr. Dr. Jan van Best. Presidentswisseling in Frank rijk. Een pelgrimstocht naar- Jerusalem. Zonder bruidschat. Bij onze platten. Om wat levenslust. Inhoudsopgave

Nieuwe Haarlemsche Courant | 1913 | | pagina 1