Laatste ierictitem. BUITENLAND MEI1W5 Ui) UlM. Van Houten's BINNENLAND. IK1* 2?' DE SPAARKEBANK STADSNIEUWS. AMSTERDAMSCHE BEURS. beiast zich mat da uitvoering van effecten-orders. Sport en Wedstrijden. Üapktëïieuws. OVERZlOHT. Moeders, ge kunt aan Uw kinderen niets beters te drinken geven dan K0ERSEH Vm HEDEN, 3 WAART -L», J_ l'fhe 687 77f/i6 ■'«S/k MlEü¥)f£ GRACHT 68, HAARLEM, VOETBAL. HAARLEMSCHE VOETBALBOND. Van onze RechihsmBr "Bedreiging tegen het leven. De kwestie van den dag is op 't oogenblik de legeruitbreiding in DUHSCHLANl) en de wijze, waarop de kosten, die deze uitbreiding zal medebrengen, gedekt zullen worden. De „Nordd. Allg. Zeit." schrijit naar aanlei ding hiervan merkwaardige bijzonderheden: „Het besluit om onze verdediging opnieuw te versterken, werd reeds spoedig, na de wijziging ,van den toestand in zuid-oostelijk Europa, geno men. Zooals erkend wordt, is die uitbreiding be slist noodig, niet wijl het buitenland zijn legers versterkt, maar ornaat het in vexoand inel uen ernst van den toestand gewenscht is een welover wogen uitbreiding van onze weermacht tot stand te brengen en nut te trekken van het getiee.it tot dusverre ongebruikt gebleven deel van ons weer baar volk." En verder: „Voor ue diep gewortelde overtuiging van de noodzakelijkheid om onze legermacht duurzaam te versterken, zoo wij ook verder onze tegenwoor dige positie in de wereld willen blijven innemen, is de bodem bij het Duitsche volk thans beter voorbereid dan sinds langen tijd bij de indiening van een legerontwerp het geval is geweest." Men wil er dan verder spoed achter zetten, zoodat de voorgenomen versterking van het leger 1 October van dit jaar haar beslag kan krijgen. De groote vraag is natuurlijk: Wie zal dat betalen Hetzelfde blad meldt, dat men voor deze gele genheid een geheel bijzondere belasting zal hef fen, bestaande hierindat, voor één keer van alle vermogens in het geheele Duitsche Rijk iets zal worden afgenomen, volgens de Frankf. Zeit. on geveer Vé of 2/3 pCt. De vermogens tot 30,000 of tot 50,000 zullen vrijblijven. Dit mag voorzeker wel een zeer bijzondere maatregel genoemd worden, waarbij de enorme kosten, die de voorgestelde uitbreiding van het leger medebrengt, voor een goed deel gedekt worden. De Germania spreekt van één milliard die deze legerversterking kosten zal, doch dit wordt alge meen tegengesproken. Het staat vast, dat door de uitbreiding de oor- logsbegrooting dit jaar zal stijgen tot 600 mil- lioen gulden, de gezamenlijke begrooting voor leger en vloot tot bijna 900 millioen. Flinke bedragen inderdaad! Spoedig zullen wij wel meer over dit voorstel vernemen, wanneer in den Bondsraad deze zul len besproken zijn. In FRANKRIJK is natuurlijk ook aanstonds 'de legeruitbreiding ter hand genomen: t is tus- schen deze landen een voortdurend opbieden. Men schijnt aldaar te willen besluiten tot een driejarigen diensttijd, waardoor het land de be- Bchikking o\er 660,000 tot 680,000 manschap pen zal krijgen. Hiervoor zal een voorloopig cre- aiet van 50 millioen francs noodig zijn, terwijl de jaarlijksche uitgaven met ongeveer 100 mil lioen francs zullen vermeerderd worden. Een tubercnlose-serum. Het Waldorf-hotel te New-York, zoo wordt van daar aan „The Daily News and Leader" geseind, bood Donderdag een eigenaardig schouwspel, kort nadat bekend was gewor den, dat dr. Friedmann, die een tubercu- lose-serum ontdekt heet te hebben, daar was aangekomen. Tweeduizend teringlijders Btonden opeengedrongen in de corridors van het gebouw, allen verlangend den genezing brengenden dokter te spreken. Deze liet zich echter niet zien, maar droeg aan de hotelbedienden op aan de patiënten mede te deelen, dat hij binnen enkele dagen ruimschoots van serum voorzien zou zijn, Hij wil n.l. zoo schrijft het Hbld. zijn geneesmiddel eerst toepassen op kinderen, daar het bij deze spoediger werkt en hij zal zijn eerste proef nemen onder toezicht van de regeering der Vereenigde Staten, i Het vijftigjarig regeeringsjubileum van den Koning van Griekenland. In October van dit jaar zal, naar uit 'Athene aan de Tel. gemeld wordt, het vijf tigjarig regeerings-jubileum van koning Ge orge op bijzonder feestelijke wijze gevierd worden. Met grooten ijver wordt aan de restauratie van het koninklijk slot, dat in 1909 gedeeltelijk door brand vernield werd, gearbeid. De inwendige inrichting van het paleis is aan de meest bekende Grieksche kunstenaars opgedragen. Een gevecht tussehen Turken en Grieken. Uit Philippiades wordt gemeld, dat Don derdag bij Ibolista een gevecht piaats had tussehen de Grieken en een sterke Turk- sche afdeeüng. Na zes uren van hevigen strijd vluchtten de Turken, met achterla ting van 180 gevangenen. Op denzelfden dag echter deden de Turken,' die verster king hadden gekregen, een tegenaanval, maar wederom werden ze op de vlucht ge slagen. Na den strijd begroeven de Grieken ill Turksche lijken, bij de gesneuvelden bevonden zich acht officieren. De ante-bandieten. Het onmiddellijk na den dood van 'Ca- rouy ingestelde onderzoek heeft uitgewe zen, dat hij cyankali heeft ingenomen, welk yergif hij verborgen had tussehen de zolen yan een schoen. Dit verklaart, dat de ci piers, die hem na de uitspraak in de Con- ciergerie zeer nauwkeurig aan den lijve on derzochten en fouilleerden, niets vonden: zij dachten er niet aan, 's mans schoenzo len los te maken. Cai ouy was 29 jaar. Hij kreeg nog nim mer een vonnis ten zijnen laste. In België, Waar hij geboren is en waar zijn ouders Aog wonen, genoot hij een goede opvoeding. In 1908 te Parijs gekomen, trad hij reedt het volgend jaar in de gelederen der mili tante anarchisten en werd hij administra teur van het blad „Le Révolté". In 1911 nam hij zijn intrek in het ge bouw, waar ,,L'Anarchie" wérd gedrukt en ,waar hij kennis maakte met Callemin, Rim- baull en anderen. Dieudonné, Callemin, Soudy en Monier, lie ter dood veroordeeld zijn, hebben zich in cassatie voorzien. (Bernard en Crozat de Fleury hebben ook tassatie aangeteekend. Reinert, is reeds in VTijheid gesteld. Hij beeft zijn straftijd in da voorloopige hech- Nenis uitgezeten. Auto-bandieten te New-York. Drie inbrekers, gezeten in een automo biel p i gewapend met revolvers, hielden Za terdag om middernacht een juwelier in Broadway aan, wordt aan de Mdg. Crt. uit New-York gemeld. Zij beroofden hem voor negen duizend dollar waarde aan diamanten en ontsnapten in den auto, waarin voor zeven duizend dollar waarde van hun buit werd achtergelaten. Wederom een suffragetten-aanslag? Volgens de „Petit Journal" heeft Zater dagavond in de goederenloods van het sta tion te Devonport een hevige ontploffing plaats gehad. Een beambte werd ernstig gekwetst naar het hospitaal vervoerd. Men denkt aan een aanslag van suffra- getten. Dood van een Berlijnsch juwelier eu zijn vrouw. Toen gisterenavond de Berlijnsche juwe lier Plunz van een autotochtje terugkeerde, reed hij tussehen Marevitz en Heringsdorf met zijn wagen tegen twee staaldraden op, die door misdadigers dwars over den straat weg waren gespannen. De juwelier en zijn vrouw werden dooi de staaldraad in den hals gegrepen en op slag gedood. Hun 19-jarige dochter werd levensgevaarlijk gewond. Een met den ju welier bevriende familie en diens tweede, 17-jarige dochter, volgde in een tweede au to, die nog juist bijtijds kon remmen. De vervolging der onbekende misdadigers is dadelijk begonnen, schrijft de Mdg. Crt. Vorstelijk bezoek. De keizerin en prinses Victoria Louise met prins Ernst van Brunswijk zijn Zater dagmiddag te Gmunden aangekomen en aan het station ontvangen door de autoriteiten. De burgemeester wenschte de hoogen gas ten geluk en gaf uiting aan de vreugde der bevolking van Gmunden over het bezoek. De keizerin sprak eenige woorden van dank. Daarna bood hij de prinses bloemen aan en wenschte hij haar geluk met haar ver loving. De stoet begaf zich daarop naar het her togelijk kasteel, waar de hofmaarschalk aan de prinses een bloemstuk aanbood namens keizer Eranz Joseph. Op hun weg naar het kasteel waren, zoo meldt het Hbld. de vorstelijke bezoekers levendig toegejuicht door de bevolking. Treinbotsing-, Een locomotief is te Newcastle in botsing gekomen met een electriscben trein, komen de van Tynemouth. Een waggon werd ver brijzeld, een andere ineen geschoven. Onge veer 35 personen werden min of meer ern stig gewond. In het ijs. In de golf van Riga zitten dertig stoom- booten in het ijs beklemd. De ijsbrekers zijn uitgegaan om hulp te bieden. Werkstakingen. In Hongarije hebben de socialisten, even als in België, met een algemeene werksta king gedreigd. In verband hiermee treffen, zooals de bla den mededeelen, de autoriteiten de meest uit gebreide maatregelen. Te Boedapest alleen zijn ongeveer 15,000 man aan militairen, gen darmen en politie samengetrokken en wor den alle openbare gebouwen streng bewaakt. Het publiek heeft zich de laatste dagen groo te voorraden levensmiddelen aangeschaft, of schoon de prijzen aanzienlijk zijn verhoogd. Het N. v. d. D. van Brussel meldt aangaan de de algemeene werkstaking in België: Donderdagavond, op een socialistische mee ting te Antwerpen gehouden, heeft citoyen Vandervelde te verstaan gegeven, dat indien minister de Broqueville, in zijne bijeenkomst met de burgemeesters, verklaarde dat hij de kiesrechtkwestie wil ter studie nemen, de socialisten bereid zijn te antwoorden dat zij van de werkstaking zuilen afzien. Het is dus een soort van knieval, dien citoyen Vander velde doet, en misschien handelt hij daarin rechtzinnig, maar het is zeker dat de minste toezegging van wege het ministerie door de andere roode kopstukken zou uitgebuit wor den, en dat zij niet zouden aarzelen te zeg gen, dat de rgeering voor de bedreiging der algemeene werkstaking heeft moeten bukken. Een zandschipper P. v. d. Akker was er gisterenmiddag uit Vreeswijk met zijn zand- schip „no. 2554" aangekomen. Toen hij met zijn vrouw even naar een café in de buurt gegaan was hoorden zij roepen, dat er een schip zonk en bemerkten zij spoedig, dat dit hun schip was. Een voorbijganger wilde zich in het schip be geven om de vier kinderen, die er zich in bevonden, zooals de vrouw zeide, te red den, doch hij werd, evenals ook de schip per zelf door het personeel van den ha vendienst tegengehouden. De 28-jarige moeder deelde aan de po litie mede, dat zij vier kinderen had, drie meisjes en één jongen. Het jongetje was 2i/2 jaar oud, de meis jes respectievelijk 5, 4 en ly2 jaar. Er lagen twee kinderen 'In het vóór- en twee in het achteronder. De ongelukkige ouders hebben het verlies van hunne vier kinderen te betreuren. Kort na het zinken van 't schip werden door havenpolitie en brandweer uit het voor schip twee lijkjes opgehaald. Een duiker is tot één uur vannacht bezig geweest de andere twee lijkjes te zoeken in het achter-onder, doch hij kon er niet bij komen. Men zal nu trachten het schip leeg te zuigen en zoo de lijkjes der kin deren boven te brengen. De vader en moeder der kleinen kregen het zoozeer te kwaad met de zenuwen, dat zij naar het Binnengasthuis vervoerd moes ten worden, waarheen ook later de twee gevonden lijkjes werden overgebracht. Honderden belangstellenden bevonden zich in de buurt van het droevig ongeluk, waar door deze ouders al hunne kinderen zich zien ontnomen. E. K. CENTRALE KIESVEREENIGING „KA. ./'JK—LEIDERDORP", (Woensdag 12 Maart 1913 's avonds half zeven wordt in hotel Rijnland te Leiden een algemeene vergadering gehouden van de R.K. Centrale Kiesvereen. „Katwijk-Lei derdorp". Op de agenda staan o.m.T Rekening en verantwoording van den Penningmeester. Jaarverslag. Verslag van den Algemeenen Bond van Kiesvereenigingen in Nederland. Verslag van den Provincialen Bond van Kiesvereenigingen in Z.-Hoiland. Verkiezing afgevaardigde voor den Algemeenen Bond. Verkiezing afgevaardigde van den Provinci alen Bond. Rondvraag en Sluiting. De kiesvereenigingen Lisse, Noordwijk, Sassenheim, Oudshoorn, en Warmond, wor den herinnerd aan de periodieke aftreding van de door. haar gekozen Centrale Be stuursleden. DE ST. VINCENTIUS-VEREENIGING. Tot secretaris van den Hoofdraad der St. Vincentiusvereeniging is benoemd de heer mr, W. G. A. van Sonsbeek, te 's Gravenhage. De diefstal aan de Hembrug. De M. O. meldt nu iets nader over de arrestatie van den kapitein-magazijnmeester Witte te Zaandam Bij informatie werd officieel meegedeeld, dat de aanhouding van den kapitein-maga zijnmeester inderdaad geschied is, omdat hij verdacht wordt van de verduistering van de f 15.300, die vermist worden. Verdere mededeelingen meende men piet te mogen doen. Van niet-oi'iicieele zijde heet het, dat ka pitein Witte reeds eenigen tijd onder ver denking stond de verduistering te hebben gepleegd. Goede vondst. Te Elshout bij Waalwijk is bij het omgraven van grond een groote pot met goudstukken gevonden, schrijft de N. R. Ct. De geldstukken hebben de grootte van een rijksdaalder en dateeren uit de 15e eeuw. Men schat de .waarde van het ge vondene op f 3000. Vier kinderen verdronken. Een tra gisch ongeluk is gisteren te Amsterdam aan de Prins Hendrikkade gebeurd. OVERVEEN. Kegelclub Hout of Fout. De Staats courant bevat de statuten van de Kegelclub Hout of Fout, alhier. De club stelt zich ten doel het bevorderen der kegelsportzij tracht dit doel te bereiken door tijdens het kegelseizoen geregeld eens per week eene oefeningsavond te houden en door het zooveel mogelijk bezoeken der kegel wedstrijden in ons land. De Vereeniging is opgericht voor den tijd van 29 jaar, gerekend vanaf den dag harer oprich ting, zijnde 4 December 1903. BLOEMEND AAL. Gevonden en terug te bekomenbij den tolgaarder te Aerdenhout, een damestaschje met inhoud; bij v. d. Wel, Tetterodeweg 13, Over- veen, een paar heeren-haudsehoenen; bij Blank water, aan de waterleiding te Overveen, een por- temonnaie met inhoud; bij van Mierlo, te Over veen, een doublé veiligheidspeld; bij H. E. Stap, Statenbolwerk 28, Haarlem, een te Overveen ge vonden portemonnaie met inhoudin hotel „Van Ouds het Raadhuis", te Overveen, een zilveren schakelarmband; politiepost Bloemendaal, twee sleutels; bij den heer v- Walchren, De-Genestet- weg, een nikkelen heerenhorloge; politiepost Bloemendaal, een gummibal met riem. Ver 1 0 r e nzilveren dameshorlogeeen gou den dasspeld; een zilveren armband; een paar grijze wollen iieerensokkeneen portemonnaie en een verhuisbiljet. ZAND VOORT. Het oude Raadhuis. Zooals we heb ben gemeld, is het oude Raadhuis verkocht. Thans verneemt de Zandv. Crt. dat het aange kocht is voor rekening van de Naamlooze Ven nootschap j.Rembiandt-Bioscope-Maatschappij", gevestigd te Amsterdam, teneinde te worden ver bouwd en ingericht voor bioscope-theater. De plannen zijn ontworpen door den heef F. L. Janssen Jr., architect te Haarlem. De voor gevel wordt eenigszins veranderd, doch blijft voor het grootste gedeelte zooals die thans is. De zaal zal voor 300 zitplaatsen worden ingericht. HILLEGOM. Bloemist werklieden. Door de firma R. v. d. Schoot en Zonen is voor de volwassen werklieden het weekloon voor de zamermaanden op f 12 en voor de wintermaanden op 11 ge bracht. NOORDWIJK. Waterleiding. Van het crediet, groot f 500, onlangs door den Raad toegestaan om aan de Oostzijde van het dorp een proef boring te maken, om te weten te komen, of daar voldoende en goed water is voor een wa terleiding, hebben B. en W. reeds gebruik gemaakt door den heer H. Reekers, onzen dorpsgenoot, die naam verwierf op het ge bied van boringen, aan den lagen weg een boring te laten maken, 't Resultaat is tot heden niet erg bevredigend: men verkrijgt wel voldoende water, maar het is brak. Wat wij er van vernamen, is van dien aard, dat aan de Oostzijde van het dorp wel geen winplaats voor een waterleiding geves tigd zal kunnen worden HAARLEMMERMEER. Woonwagenwee. Gisteren trok 'de geheele bende zigeuners, die de laatste dagen deze gemeente bezoebt zeer ten ongerief der bewoners, en bestaande uit niet minder dan 15 woonwagens, bij de Cruquius samen. De bewoners in die omgeving verkeerden natuur lijk iu groote vreeze, doch de politie hield een wakend oog, dat beslist ook wel noodig was. Heden zal getracht worden met een sterke politiemacht ze de gemeente uit te drijven. Of dit echter zoo gemakkelijk zal gaan is wel te betwijfelen I BINNENLAND. PAPIERFABRIEK VERBRAND, Men seint ons: Te .Wapenvelde (Veiuwe) is gisteren in de Berghuizer Papierfabriek v.h. Cramer-Sligher brand ontstaan en deze daardoor in asch gelegd. Gok. de machine rieën gingen verloren. BUITENLAND. STAKING IN 'T ZICHT?, LONDEN, 3 Maart. In een groote door spoorwegpersoneel van de MicJlandspoorweg maatschappij gehouden meeting ij besloten om indien bet spoorwegbestuur de eischen van het personeel niet inwilligt, een alge meene staking in het Verecmigd. Koninkrijk te proclameeren RONA Cacao Ze vinden het een heerlijke opwekkende drank, die niet alleen voor den dorst helpt, maar hun tevens uitstekende voeding In lichtverteerbaren vorm geeft. Koffie en thee zijn nadeelig voor hunne zenuwen. Goed gefabriceerde cacao, zooals RONA Cacao, heeft vele goede eigenschappen, maar geen enkele nadeelige eigenschap. En in het gebruik is Rona Cacao zeer goedkoop. ST. PETERSBURG, 3 Maart. De Turksche regeering heeft aan het Ministerie vertrou welijk medegedeeld dat zij bereid is belang rijke concessies te doen. De Porte wil den Balkanbond het grootste gedeelte van het veroverde gebied toestaan. Turkije moet echter de door Griekenland bezette eilanden behouden en geen oorlogsschatting behoe ven te betalen. Daar de Porte Adrianopel opgeeft neemt men in diplomatieke kringen te St. Petersburg aan dat Turkije nog tot verdere concessies bereid zal zijn terwijl daardoor tevens de groote mogendheden hun nerzijds in de gelegenheid zijn den oorlog voerenden partijen officieele voorstellen tot onderhandeling te doen. Bulgarije stelt zich op 't standpunt dat de preliminaire vrede op het slagveld afgesloten dient te worden. (Opgegeven door „DE SPAARNEBANK", Nieuwe Gracht 38 (Telefoon 2H88). Alhier). Koersen van latere Ongeveer 2 uur. koei'scn Amalgamated Smeking en Ref. Comm. Car en i oundry Common Erie g j Common Kansas City Common Marine ,7 Pref. Marine 2e Pref. Mexican, Common Misouri Common PilLsb. Coa! Common South. R. Common Denver Common Bock Island Common Steel Common Topeka Common Union Common Wabash Pref. Wabash Kon. Petroleum üew. Vor-.tcnlanden AcCons Vorstenlanden 2>/t pCt. N. W.. S. 3 pCL Cert. N. W. S. 1 Common Peru Pref. Peru j Bindjey 1 Amsterdam Rubber Nederi. Rubber Ge.ons. Pfctrpicum Orion Gew. Dordtsche In: cm. Rum, Rclr. United Ciaar Prolongatie Amerika willig, eveneens de geheele ove rige markt. De gunstige politieke berichten waren zeer gunstig en een spoedige vrede wordt als zeer waarschijnlijk geacht. 71% 7 0i/2 50 27% 4% 181'2 25 21% 25% 21 23 6 2% 104 1551/2 4% 1681/» 133 66 10% 53 110% 224 84 237 85% 2841/2 120 60% 7115io 70% 6O1/2 28%ö 26% 4% 18% 261/a 261/2 21% 2 5% 21 26% 62% 104 155% 4% O1/2 686% 158% 134 66 119% 224 83% 2 95i/4 186% 120 61 8% In aansluiting aan hetgeen op blz. 3. van dit blad wordt gemeld, kan nog het vol gende dienen: H. F. O. II heeft tegen de verwachting in, nog wel met 52 slaag gehad in den Haag. En Haarlem nis geklopt met even tjes 51 door de Dordtsche reserves 1 Een kampioenschap zullen we in de Spaar- nestad dus wel niet krijgenl Concordia heeft het kampioenschap be haald in afd. B. der West. 2de Klasse. In afd. O. is U.V.V. kampioen, in afd, A. Blauw Wit uit Amsterdam, NEDEBL. ELFTAL—ZWALUWEN 1—1, De elftallen stellen zich op Houtrust te Den Haag onder leiding van scheidsrechter Meerum Terwogt op, zooals ze in onze cou rant Vrijdag werden vermeld. Voor rust werd slechts een doelpunt gemaakt Bouvy zet voor, Vos is op zijn post en zet den bal scherp in. Barend tracht al vallende het leer nog hoekschop te werken, maar hij kon het leder niet voldoende meer in z'n macht krijgen en hij stompt den bal hierdoor in eigen net: met 10 Leiden de nationalen. Bij de rust hebben derhalve de oranje hemden met 10 de leiding, 't Gekke is, dat een stand van 10 inr het voordeel der Zwaluwen beter de juiste krachtsver houding had weergegeven, schrijft de Maan dag Crt. De doelmannen v. Hemert en Gö- bel worden later óók weer in de gelegenheid gesteld, evenals voor. de rust, hun talent te toonen, Beide verdedigden hun heiligdom schitte rend. Plots krijgen de Zwaluwen het op 'hun heupen: onstuimig vliegen de vijf wit- hemden er vandoor, Willy van Westra drijft op, vliegensvlug, en van dichtbij is zelfs Gobel niet in staat het leer machtig te 'worden; vijf minuten voor tijd ongeveer zijn de nart li en op gelijken voet gebracht, welke stand ten einde toe onveranderd blijft., D© uitslagen van de wedstrijden gisteren, voor den H. V. B. gespeeld zijn: le klasse B: V. V. C.—Schoten 4—2. 2e klasse B: Schoten IIP. J. n. 70. 3e klasse A: VolksweerbaarheidR. C H. IH. 5—5. Promotiecompetitie B: Kinheim II—Haar- lem VI. 52. Ons is verzocht de standen op te nemen van de verschillende klassen in den H. V. B. Waarschijnlijk zullen we deze zoo spoedig mogelijk opnemen. De eindstanden plaatsen we in ieder geval, als bet zoo vei- is. HAARLEM, 3 Maart. Graan- en Zaad- markt. Verkocht: 313 H.L. witte tarwe 7.6a f 5. 45 H.L. duiveboonen f 7.25. HAARLEM. Botermarkt. Aangevoerd en verkocht 45 K.G. boter, f 1,80—1.70 per- K.G. HAARL. PAARDENMARKT. Heden werd op de Dreef de gewone paar denmarkt gehouden. Reeds vroeg was het een ongewone bedrijvigheid in de stad eD van alle zijden kwamen de paardenverkoopers en de kooplustigen van buiten opzetten. Df aangevoerde beesten, 282 in aantal, bestonden grootendeels uit werk- en rijtuig- en stalhou- derspaarden. De handel was matig. De hoog ste prijs, die besteed werd, was 1' 200, de laagste f 50. (Zitting van heden). DIEFSTAL. Op 16 September van het vorig jaar na men twee jongens, een doos met schoenen weg, die vóór den winkel stond van den heer B. aan de Lange Veerstraat. Dit werd gezien, en een voorbijganger liep de jongens na. Hij riep iemand toe om de jongens te grijpen, daar zij-gestolen hadden. Die „iemand", die later een rechercheur van politie bleek te zijn, voldeed daaraan en greep een der twee belhamels, bracht hem naar het politiebureau aan de Smede- straat enz. Nu stond een der twee jongens terecht. Hij was in verzet gekomen van een vonnis, waarbij hij tot zes weken gev.- straf was veroordeeld. De ambtenaar van het O. M. eischte bevestiging van het von- nis.' LASTIGE KROEGHOUDERS. Te Zaandam stond een kroegje, waarover door de buren veeL geklaagd werd. Een agent nam den kroeghouder daarover eens terdege onder handen. In goede aarde vie len echter de wijze raadgevingen van den agent niet. Op een avond werd de agent van zijn fiets getrokken en deerlijk mishan deld, naar later bleek door den bewuste» kroeghouder. Hiervoor stond deze laatst terecht. Eisch 14 dagen gev. straf. Nog erger had een bewoner van Sant poort het gemaakt. In den nacht van 15 op 16 September was hij bezig met stroo pen, toen hij gesnapt werd door twee jacht opzieners. De strooper werd boos, sloeg en dreigde met een mes. Niet minder dan zes maanden gev.straf hoorde de man tegen zich eischen, wegens bedreiging naar het leven. ZOO MIS NIETI Een zwerver, wij hebben het indertijd gemeld was, lekker aangeschoten, op een mooien nacht, door het open raam ge klommen van een woning aan het Staten Bolwerk. Hij werd door voorbijgangers in de kamer gezien en door de politie naar buiten geloodst. Tijdens zijn verblijf in de kamer had hij zich. nog niet veel toegeëi gend. Men vond hem alleen in bezit van twee handdoeken. De man was niet ver schenen, anders had hij gehoord dat Mr. Hoyer voor zoo'n feit ,45 dagen gev.straf eischt, NOG- EEN. DIEFSTAL'. (Wegens het stelen en daarna verk'oopen van ijzeren balken, katrollen enz. ten na- deele van de bierbrouwerij „Het Spaarne" werd tegen Jen dader 1 maand gev.straf geëischt, MISHANDELING. Tegerf rW. J. K., uit Haarlem, werd we gens mishandeling twee maanden gev.straf geëischt, DE E. S. M. [Vanmorgen om 10 uur raakt© weer eens een van de wagens der E. S. M. defect De wagen moest naar Haarlem worden opge trokken door een andere: de dienst had daar door. weer een klein kwartier vertraging, BURGERLIJKE STAND. Gebore n: 28 Februari, z. van R. de Vil derde Wagter. z. van E. M. Bakker— Stoffers. 1 Maart. z. van A. C. Barends van Zijp. z. van G. Krollart de Vos. 1 3 Maart. d. van M. v. GeelkerkenRomijn, O ver lede n: 1 Maart. R. Zijlstra, 68 j. Harmenjansweg. H. A. 13 m., d. van G. Maks, Lange Raamstraat. 3 Maart. N. dagen, z. van, B. Huijbens, de Clercqst raat.

Nieuwe Haarlemsche Courant | 1913 | | pagina 2