HERBESTEDING Plan van Uitbreiding. ZOO EVEN „UNITY" RIJWIELEN Sparrenboomen. Openbare Vrijwillige Verkooping Plantenveiling NIEUWS UIT LISSE e. o. W. J. boesmans COLTERMANSTRAAT 8"00D. 1913. P. J. SMET, GEZONDHEIDSCOMMISSIE Soon en Wedstrijden. R. K. Keukenmeisje R. K. JONGEN Levering Meubelen. Sociale Berichten. Beehf ssaken. üarktnieuws. Ons Weeraerscht f3 a 4000 gevraagd VERHUISD BEHAMEER EN STOFFEERDER Gierstraat 07. ZAIEROAG 29 MAART 1913, Openbare vergadering VERKOOPLOKAAL „DE GOUDEN LEEUW". Wij ontvingen de alphabetisclie lijst dei- veilingen van vaste goederen, gehonden in bet verkooplokaal „De Gouden Leeuw", al hier, gedurende het afgeloopen jaar. Er blijkt uit dat in bet afgeloopen jaar in „De Gou den Leeuw" 852 perceelen werden geveild. GRATIS BROOD EN KOFFIE. Zaterdag j.l. is door den Ned. Chr. Geheel- Onthoudersbond de laatste uitdeeling van brood en koffie gehouden. In Februari zijn er uitgereikt 10,320 porties, t.w.: 9598 aan kinderen en 722 aan volwasse nen. In het totaal ziin er, inclusief Jauuari, afgegeven 20,101 porties. Behalve den financieelen steun, waarvan wel dra verantwoording zal gedaan worden dooi den penningmeester, is er onder dank, aan bet lokaal Ridderkerkstraat 24 bezorgd een zak suiker en een vaatje boter. DE HONDENTENTOONSTELLING. Een succes mogen wij wederom noemen de vijfde Internationale Hondententoonstel ling, gisteren gehouden in het Bronge bouw, door de Kynologenclub „Amsterdam", ter herdenking van het 15-jarig bestaan der Vereeniging. Er waren pracht-exempla- ven ingezonden en den geheelen dag was Jiet op de tentoonstelling stampvol van be zoekers. De drukte hinderde zelfs, want het rustig bewonderen der beesten was er ten cenenmalc onmogelijk door. De Jury liad een moeilijke taak in het toekennen der prijzen, want bijna alle honden kwamen voor een bekroning in aanmerking. Om half vijf eerst was de jury met haar taak ge reed. In afwijking van de gewoonte werd lit jaar een ééndaagsche en geen tweedaag- sche tentoonstelling gehouden om met de wenschen van vele inzenders rekening te houden; dit was echter ook de reden dat het nu op dezen eenen dag zoo verbazend Iruk liep. In de groote zaal was liet een helsch Tawaai en voor niet-hondenliefheb- bers niet om uit te houden. Het gejank cii geblaf was oorverdoovend, doch dit al les scheen de bezoekers, yan gisteren niet te hinderen. Er waren volgens de catalogus. 316 inzen dingen. Onderde inzendingen noemen wij de langharige en kortharige St.. Bernards- honden (een 14-tal); de New-Foundlanders (3); Duitsche Doggen (verschillende soor ten 24); de Russische windhonden (Bar- zois, 6); prachtige verscheidenheden wind honden; mooie setters en staande honden; een ruime inzending spaniels en soorten herdershonden. Vooral onder de Duitsche herdershonden waren mooie exemplaren. De inzendingen keeshonden, boxers, poedels, hadden bijzonder veel bekijks van de da mes; onder de Dobermann Pinchers waren eveneens zeer mooie exemplaren. De kennel „Jellia" uit Amsterdam had bijzonder veel succes met do inzending Airedale Terriers en mocht daarmede verscheidene ^eereprij- res en speciale prijzen behalen; oo*k andere erriers werden met de hoogste onderschei ding bekroond, zoodat deze afdeeling wei de mooiste van do geboete tentoonstelling was. Een alleraardigste afdeeling was uie der dashonden, petitis Brabamyons, Italiaan- sche windhondjes, Duitsche dwergpinchers, dwerg-keeshonden, enz. Het is niet moge lijk om de lange lijst van bekroningen af te drukken, zij zou kolommen druks ver gen. Wij volstaan daarom met de vermel ding der eere-prijzen en eenige speciale prij zen. De eereprijs, uitgeloofd door den burge- meester van Haarlem voor de beste inzen ding van minstens vijf toys buiten mede dinging, werd toegekend aan den lieer G. F. Krebs, Ie Amsterdam, voor de inzen ding van vijf draadliarige fox-terriers. De beker, uitgeloofd door den raad van be heer, voor de grootste inzending, werd be haald door mr. Otto Plat©, voor de in zending van vijf gladharige Duitsche dwerg pinchers. Dobermann Pinchers: Hamlet, van mej. D. v. Myer, van Amsterdam; Kuno, van Gelre, uit kennel van den Sterrenhof (sp. en ©ere prijs), Juna, von Jagershof, van M. G. Wa terreus, Den Haag (2 eereprijzen). Airedale terriersMaster Jackson, van kennel Jellia, Amsterdam, (2 eerc en 1 sp. (pr.); Neverwind, van J. F. W. Bekker, Den Haag (2 sp. pr.); Jef, van M. J. Nout, Rotterdam, (2 eerepr.); Westland's Queen, van kennel Jellia (1 cere- en 1 eerste pr.); Westland's Romantic, van kennel Jelha (2 eerepr.); Jellia's Johnny, van kennel Jellia (1 eerepr.); Lady Ada, van F. L. Hes, Am sterdam (1 spec, en 3 eerepr.); Ariadne, van N. J. Spoelstra, Zandvoort (eerepr.); Coco, van J. Maissan, Amsterdam (eerepr.) Black and Tan Terriers: Hertog, van M. Oostveen, Utrecht, (eerepr.) Icrscho Terriers: Poor Paddy, van D. L'. Buurman, Amsterdam (eereprijs). Draadliarige Foxterriers: New Market Dandy Brush, van H. Fulmcr, Utrecht, (4 eereprijzen). Langharige St. Bernliards: Duke van Schagen, van mej. G. Müller, Haarlem, (4 speciale prijzen); Edith, van Schagen, van mr. Oh. H. Th. Schmutz, (Vier speciale prijzen). Kortharige St. Bernhards: Medor, van den Helder, van H. Maria, Amsterdam, (twee speciale prijzen); Freya, van Schagen, van G. Lohman, IJmuiden, (twee speciale prij zen). Ruwharige Duitsche Pinchers: Manchester Friedrich, van mej. A. Harbord, Haarlem, (2 sp. pr.). De sigarenmakersaetie. Door het Dagelijksch Bestuur vau het Ver bond van Vereenigingen van Sigarenfabri kanten in Nederland is aan de hoofdbestu ren der vier sigarenmakersorganisaties een schrijven gezonden, waarin gezegd wordt, dat het verbondsbestuur in zijn laatste vergade ring het dagelijksch bestuur heeft gemach tigd, de uitsluiting te doen eindigen, zoodra öe werkstakingen in Rotterdam, Dordrecht en Gorinehem zijn opgeheven. Ook wordt er de aandacht op gevestigd, dat de uitsluiting is ingegaan vier weken nadat de werkstakingen zijn ingegaan. Medegedeeld wordt ten slotte dat het Ver bondsbestuur altijd bereid is, iudien de werk stakingen inmiddels zijn opgeheven, met de organisaties te confereeren. De arbeiders van den heer C. Starke, si garenfabrikant te Oude Pekela, die vrijwil lig hadden gestaakt, zijn volgens de N. R. Ct. weer aan het werk gegaan. Bakkersnaehtarbeid. Nu het voorloopig verslag van liet afilee- lingsouderzoek nopens het ontwerp van xnr. Aalberse c.s. is verschenen, heeft, zoo meldt de N. R. Ct., het bestuur van de Nederland- sclie Vereeniging van voorstanders van af schaffing van Bakkersnaehtarbeid tegen de volgende week een vergadering to Amster dam belegd, in hoofdzaak om verbeteringen in het ontwerp voor te stellen. voor de werklieden, voor een klein bedrag zon deze toestand (die niet anders is dan in het nadeel der gemeente) kunnen weggeno men worden. De Directie der plantsoenen schijnt met lusteloosheid te zijn geslagen, wanneer het betreft wat te doen ten goede voor de werk lieden. Zelfs datgene waarop zij recht heb ben, wordt hun zoo lang mogelijk onthouden. De gemeenteraad heeft besloten de plantsoen- wachters uniform en schoeisel te verschaf fen. Alreeds eenige maanden surveilleeren deze mensehen op eigen schoeisel. Is dat niet een duidelijk bewijs van lustelooshid tegen over de werklieden? Is het bovendien niet klein van het plantsoenhestuur? In de hoop dat dit ernstig schrijven onder de oogen komt van wien het aangaat, verblijf ik» Hoogachtend, I M. i H a a r 1 e m, 3 Maart 1913. i«eezo«ifEM. Voor de. Inhoud dezer rubriek «telt dc Redactie zich niet aansprakelijk. Van ingezonden stokken, geplaatst of niet geplaatst, wordt de copy den inzender niet teruggegeven. KAN DAT NIET ANDERS? Geachte Redactie. Verleen inij eenige plaatsruimte in uw veelgelezen blad. Bij voorbaat mijn dank. Het was in het begin van deze eeuw, ik meen in het jaar 1902, dat een der plantsoen werklieden in den Hout zich de vrijheid ver oorloofde, een der raadsleden uit te noodigen met hem eens mede te gaan naar den Her tenkamp, om het schaftlokaal der werklie den eens in oogensehouw te nemen. Het geachte raadslid (ik meen de heer van Lennep) voldeed daaraan. Het schaftlokaal, gebouwd van boomstammen en deel uitma kende van den hertenstal, was natuurlijk vol kieren, zoodat het voor do werklieden ver standiger was maar huiten te blijven, in plaats van in dat tochtende hokje te gaan zitten. Op voorstel van genoemd raadslid werden de kiertjes dichtgesmeerd en 't schaft lokaal werd daardoor van tocht bijna vrij. Een kachel óm verwarming te maken werd niet aangebracht. Reeds verschillende malen is door de Houtwerklieden hij hunne Direc tie aangedrongen op een behoorlijk te ver- warmen schaftlokaal. Wij schrijven nu 1913 en nog altijd is het schaftlokaal hetzelfde, zoo niet slechter dan in 1902! Men zal mis schien vragen: ie die weelde voor de Hout- werklieden wel noodig? Daarop moet vol mondig worden geantwoord: j a, zeer noodig. Er wordt in den Hout in het gure voor- en najaar gesehaft; periodes tevens van veel neerslag. Vaak half doornat en warm van het werk, moeten do werklieden een half uur rust honden in bovengenoemd lokaal. Ook weet elk Haarlemmer tevens, dat in den Hout o.üi. des Zondags wordt gesurveilleerd. Datzelfde lokaal is de plaats van rusten en ontbijten, 't Gebeurt dan ook wel eens dat de boterham is bevroren, evenzoo het mondje drinken. Wat, zegt men daarvan? Is het niet een weinig vreemd, waar Haarlem tegenover der gelijke maatregelen bij gemeentelijke werken toch niet achterlijk is? Zouden B. en W. en de raadsleden den toestand als boven geschil derd niet weten? Men moet het geloo- ven! Het is te hopen dat dit schrijven er toe zal leiden, dat aan dezen onbarmhartigen toestand een eind zal komen, want blijkbaar gevoelt de Directie der plantsoenen er niets voor. Want had zij maar een weinig gevoel teelbal over zicht. VRIENDSCHAPPELIJK. H. F. C.—U. D. 8—2. H. F. C. speelde gisteren een „friendly game' tegen U. D. Door den oefenwedstrijd, die in den Haag werd gehouden misten beide partijen eenige der beste spelers, zoo H. F. O. Mannus Franken en Ten Ca te en U. D. Wijnveldt. Overigens had de wedstrijd, onder leiding van den heer Boissevain toch een prettig verloop. De Oostelijke eerste klasser U. D. stelt zich op als volgt: Houw ink Oostermans, Hulsche Pruim, ten Hove, Blok v. Schelteman, Privé, v. d. Berg, Koning, Woerdman, Schwartz. H. F. C. stelt daartegenover: J. Francken, L. Verwey, J. Laan, v. Delden, Seignette. Kervel, Jo Verwey, de Klerck, Oei, B. Verwey, Sype-stein. Daar beide partijen hetzelfde costuum dra gon, hebben de H. F. C'ers een oranjc-bandjo öm den arm. Maar toch ontstonden nog wel eens vergissingen, vooral toen verschillende Haarlemmers het lintje verloren. U. D, gaat er na den aftrap van door maar de bal loopt achter. Als de Baarlemsche voorhoede het leder krijgt, bestoken de Span- jaardslaanmenscken direct duchtig het U. D.- doel. Een paar schoten van Laan gaan naast, een schot van Jacques loopt over de boven lat. Houw hik heeft het druk, en ziet spoedig het eerste doelpunt in zijn heiligdom verdwij nen als v. Delden goed doorbreekt en met een hard. schot H. F. C. de leiding geeft. De aanvallen van H. F. O. blijven gevaarlijk maai' worden toch meestal afgeslagen door de verdediging van U. D„ met Costermans, en Pruim aan het hoofd. Jacques begon goed maar heeft verder wei nig of niets in to brengen tegen Pruim. Seig nette breekt wel eens goed door, maar geeft niet veel voorzetten, en heeft een zware partij aan Blok v. Scheltema, zoodat het van het binnentrio moet komen. Vooral Laan en v. Delden zijn dan ook zeer gevaarlijk voor de Deventenaren. Als de U. D'ers de verdediging van H. F. O. een paar maal op de proef hebben gesteld, heeft Laan aan den anderen kant succes als hij voor den tweeden keer Houwinlc passeert. 2—0 voor H. F. C. Het gladde veld 'is oorzaak van verschei dene glijpartijen, waardoor voor de doelen wel eens een paar kansjes verloren gaan. H. F. C. blijl't wel in do meerderheid, ofschoon de U. D. voorhoede vaak mooi combineerend Sy- pestein nadert, en do Klerck, de .Verwey's en Oei druk werk geven. Je Verwey heeft een zware partij aan de Koning, de vleugel spelers weten ook enkele malen gevaarlijk door te breken, maar zij weten met v. d. Berg en Woerd man voorloopig niet te doel punten, dank vooral goed keepen van Sype- stein. v. Delden schiet hard onder tegen de bovenlat van het U. D. doel waarna Houwink het leder wegstompt. Bij een gevaarlijken doorbraak van de Deventerscke voorhoede, loopt Sypestein uit, maay hij kan niet verhin deren, dat v. d. Berg langs hem hun den bal in het doel schiet. 'tls kort voor rust als Koning ten tweede male Sypestein verschalkt, zoodat rust komt met 22. De tweede helft begint met een vrij gelijk opgaand spel. Beiden doelen komen om beur ten in gevaar, maar verdedigingen weten de baas te blijven over de voorhoeden. Hierna volgt een periode, waarin U. D. sterker is, maar Sypestein is telkens op zijn post, en weet, goed bijgestaan deer de andere verde digers, doelpunten te voorkomen. H. F. O. zit ook niet stil, weet na deze 'periode van Beventerseh overwicht het spel in handen te nemen, en brengt op haar beurt liet U. D.-doel in gevaar, 'tls hier echter lal net als voor rust: Jacques Francken moet het afleggen tegen Pruim, Seignette strandt herhaaldelijk op het goede spel van Blok van Scheltema, en Laan, v. Delden en Verwey be zorgen ten Hove en Costermans en Houwink de meeste last. Had Houwink niet zoo goed gekeept, H. F. O. had al lang de leiding herkregen, maar de U. D. keeper stopt een paar schoten van Toon en v. Delden goed, redt meermalen door uitloonen, doch, ziet toch het derde punt in zijn doel verdwijnen, als na verscheidene wederzijdsche vruchte- looze aanvallen. Jacques een goed moment heeft, Costermans is veel te ver opgedrongen, Francken geeft een pracht van een voorzet, die v. Delden na eenig heen en weer ge trap benut. Een goede kans gaat voor het U. D. doel nog verloren, doordat Laan op het beslissende moment uitglijdt, terwijl dezelfde speler door talmen een kansje laat glippen, en Pruim door snel toeloopen een zeker doelpunt voorkomt. Een schot tegen de bovenlat van Sypestein's doel had beter lot verdiend. H. F. C. en U. D. moeten dan beide nog een paar cor ners nemen, die niets opleveren, waarna de heer Boissevain, die geen zware taak had, een eind maakt aan dezen genoeg lijken strijd, die een heel vriendschappelijk verloop had, en een drie-twee overwinning brengt voor de „Westelijken". HENK. DE UITSLAGEN van de wedstrijden van gisteren zijn: Oefenwedstrijd. Nederland XIZwaluwen 1—1. West. Res. Ie klasse. Quick IIH. E. C. II 5-2. D. F. C. II—Haarlem II 5-1. West. tweede klas se. B. Concordia—Unitas 1—0. V r i e nd schappel ijk. H. F. C.—U. D. 3-2. Aan de Mdg. Crt. ontleenen we de volgen de uitslagen: O o s t. Ie k 1 a s s e. G. V. C.Wilkelmina 1—0. (gestaakt). West. tweede klasse. B. D. V. S.-Ajax L. 4-2. C. U. V. V.—R. A. P. 3-0. West. Res. Ie klasse. Sparta II-V. O. C. II 3-0. H. V. V. II—AF. C. II 2-2. Veloeitas II—Hercules II 1—3. Gouden Kruisw e ds trijden. Blauw-WitV. V. A. 4—1. De Spartaan—D. E. C. 30. A. F. C.—Rapiditas 2-1. Geel-Wit II—Blauw-Wit. Men schrijft ons: Geel-Wit's captain wint den toss, en ver kiest eerst met wind tegen te spelen. Geel wit valt dadelijk goed aan, doch kan voor loopig nog niet doelpunten, daar Blauw-Wit's verdediging hecht blijkt te zijn. Toch moet de B.-W.-keeper na een kwartier spelens be zwijken voor een mooi schot. Dan volgen eenige vlugge doorbraken van B.-W., die ech ter niets opleveren. Geel-Wit weet hare lei ding te vergrooten door een strafschop, die onhoudbaar wordt ingezet. Van de verslap ping van G.-W. maakt Blauw-Wit gebruik en weet voor rust nog gelijk te maken. Rust gaat in met 2—2. Na rust speelt Geel-Wit met wind mee en is dan ook geregeld ster ker. Zij maakt nog twee goals en Blauw-Wit uit een snellen doorbraak één. Zoo eindigde deze wedstrijd met een welverdiende 4—3- overwinning voor Geel-Wit II. Geel-Wit spelers, denkt toch vooral in de voorhoede, om wat meer samenspel, dan kunt ge veel meer tot stand brengen. Een vlucht met 6 personen. De sapeur Frantz, te Chartier, is dezer da gen, zoo meldt de Tel., met z'n tweedekker opgestegen, vergezeld van 6 passagiers. Hij bereikte in een kwartier een hoogte van 620 meter, waardoor hij het wereldrecord op zijn naam bracht. t M. VeldhnUzen van Zanten, t Zaterdagmid- dag te twee uur is het stoffelijk overschot van den heer M. Veldhuijzen van Zanten, on der zeer vele blijken van belangstelling, ter aarde besteld. Wijlen den heer Veldhuüzen van Zanten was de stichter van de thans zoo groote bloem- bollenexportzaak van de firma M. Veldhuij zen van Zanten en Zonen. VAN ELDERS. N.V. DE TIJDGEEST. De Kantonrechter te Groningen heeft hij vonnis van 1 Maart j.l. K. T., agent der N.V. „De Tijdgeest", beschuldigd van overtreding der loterij wet, van alle rechtsvervolging ont slagen. Hersteld. Zaterdag 1 Maart is de directeur der Gasfabriek, de heer Somers, weer in dienst gekomen, na ongeveer een jaar we gens ziekte afwezig te zijn geweest. S ch een vaarther ich ten IJMUIDEN, 3 Maart Z. Gearriveerd 1 Maart. Flora, s., Hamburg. Zeelandia, s., Buenos Ayres. Luna, s., Rotterdam. Gearriveerd 2 Maart. Pomona, s., Stettin. Earlswood, s., Peusacola. Vliestroom, s., Plymouth. Rijnstroom, e.. Huil. Gearriveerd 3 Maart. Willy, s., Huil. Swift, s., Londen. Ystroom, s., Londen. Rotterdam, s., Grangemouth Vertrokken 1 Maart. Neleus, s., Londen. Quentin, s., Leith. Hector, s., Huil. Eemstroom, s., Leith. Koning Willem II, s., Batavia Kvakatau, S., Hamburg. Apollo, 6., Bremen. Ethelhilda, s., Huil. Helena, s„ Kopenhagen. Prinz Ludwig, s., Hamburg. Alster, s., Hamburg. Maasland, s., Buenos Ayres. Maasstroom, s., Londen. Vertrokken 2 Maart Atlas., s., Lissabon. Lapwing, s., Londen. Amstelstroom, s., Huil. Zeus, s., Reval. Veghtstrooin, s., Bristol. Diana, s., Fowey. Nederlandsche Stoomvaartlijnen. Koningin der Nederlanden, van Amster dam naar Batavia, vertrok 1 Maart van Co lombo. Oranje, van Batavia naar Amsterdam, ver trok 1 Maart vaii Genua. Timor, van Batavia naar Amsterdam, ver trok 1 Maart van Port Said. Ophir, van Rotterdam naar Batavia, ver trok 1 Maart van Lissabon. Wilis, van Batavia noar Rotterdam, vei trolc 1 Maart van Padang. Besoeki, van Rotterdam naar Batavia, ar riveerde 1 Maart te Padang. Hollandia, vertrok 28 Febr. van Buenos Ayres naar Amsterdam. Kennemerland, van Buenos Ayres naar Amsterdam,, vertrok 28 Febr. v. Las Pal ma? Prins Maurits, van Paramaribo naar Am sterdam, passeerde 2 Maart de Azoren. Andijk, van Rotterdam naar New-Orleaus, arriveerde 28 Febr. te Puerte Mexico. Soestdijk, van Rotterdam naar Baltimore en Newport News, arriveerde 2 Maart v.m te New-York. Sloterdijk arriveerde 2 Maart v.m. te New- port News van Rotterdam. Rotterdam, van Rotterdam naar New-York vertrok 1 Maart 7.45 nam. van Boulogne stM. Amor, van Valencia naar Amsterdam, pas seerde 27 Febr. Gibraltar. Majorca, vertrok 27 Febr. van PiHau naai Rotterdam. (Zeepost) AMSTERDAM, 2 Maart. Veemarkt. Aan gevoerd 265 vette kalveren; le kw. 8286, 2e kw. 74—78; 3e kw. 68—73; 135 Melk en kalJ'koeien f 135350; 162 nuchtere kal veren f 714; 24 schapen f 2428; 380 vette varkens le kw. 5355; 2e en 3e kw. 5153. Geen overz. en geld. Officieel© telegrafische opgave van het Meteorologisch Instituut te De Bilt. Hoogst© barometerstand, Munchen en Cler. mont 773.3. Laagste barometerstand, Seydisfjord 729.9 Krachtige tot. matige Zuid-Westelijke tol Westelijke wind, meest zwaarbewolkt, waar schijnlijk regenbuien, zelfde temperatuur. Temperatuur in Haarlem. Hedenmiddag 12 uur wees de thermometer 47 gr. F. 8 O. Hoogste stand van gisteren 42 gr. F. 5 O. Laagste stand hedennacht 38 gr. F. 3 Cf De barometerstand in Haarlem: Barometerstand 765. Afgeloopen nacht 769. Stand van gisteren 767. De .Temperatuur en Barometerstand wordt ons opgegeven door den heer Joh. M. gchmidt, Opticien, Zijlstraat. Te Huis ter Heide overleed heden in den ouderdom van 78 jaar onze beste Moeder, Mevr. de Wed. Dr. J VERSTEEG-IMMiNK, J.J.v.LINDKNvd..HEUVELL- Dn. v. LINDEN v. d. HEU VKLL. 27 Februari 1913. Bezoeken kunnen niet worden afgewacht, Volstrekt eenige kennisgeving. Heden overleed na een kort stondig doch smartelijk lijden, na voorzien te zijn geweest van de B.H. Sacramenten der Ster venden, onze innig geliefde Echt- genoote, Moeder, Behuwd en Grootmt eder. Mej. ANWA CORNELIA v. DEURSEN geb. Greeve, in den ouderdom van ruim 72 jaren. Uit aller naam J, v. DEURSEN. Eenige en algemeene Kennis geving. Linschoterstraat 69. Haarlem, 27 Februari 1913. Mevrouw van LENNEP Florastr. 14 vraagt voor een familie die zich hier komt vestigen, een flink genegen huiswerk i richten en een 2e BÜEiSJE. Loon naar bekwaamueio. Aan de drukkerij van de NIEUWE HAARLEMSCHE COURANT kan ter stond een nette geplaatst worden. Aanmelding Kinder- hoisvest 29—33. Burgemeester en Wethouders van Haarlem, zullen op DINSDAG 11 Maart 1913, des voormiddags ten IIs, 4 uur, ten Raadhuize in het openbaar aanbesteden Het leveren en plaatsen van Meubelen en Schoolbanken in de in aanbouw zijnde school voor lager ondsrwijs aan de Parklaan alhier. Bestek en voorwaarden liggen ter inzage ter gemeentesecretarie (le at- deeling) en zijn aldaar verkrijgbaar 'tegen betaling van f0.25. Gevraagd een net R. K« Dagmeisje niet beneden de 16 jaar. Van 8—51/ uur en f 2.50 p. w. Z. g. g. onnoodig zich aan te melden. Adres <e verne men aan het bur. v. d bl. No. 4699, als Bouwcrtoiet hetwelk bij voltooiing als le' Hypotheek gevestigd kan blijven of twee nieuw te bouwen woonhuizen op sterk vooruitgaande plaats en op mooien stand. Liefst van particulier, doch niet noodzakelijk. Brieven met opgaaf van conditiën en rente enz. onder No. 4682 aan bur. N. H. Crt. Het Hoofd van bet gemeentebestuur van Haarlem maakt bekend, dat het bij raadsbesluit van 26 Februari j.l. No. 18 vastgestelde plan tot wijziging van het plan van uitbreiding voor de gronden, gelegen ten zniden van de Kleverlaan en ten oosten van de Delft en de daarbij behoorende bescheiden op de gemeente-secretarie (7e Afdee ling) voor een ieder ter inzage liggen. Haarlem, 3 Maart 1913. Het Hoofd van het gemeentebestuur voornoemd, W. 8ANDBERG. HAAR verschenen de prijscourant der Deze worden op aanvrage gaarne franco toegezonden. Aanbevelend, TELEFOON 1698. Te koop in verschillende dikte en lengte een partij boomen voor brandhout. Te bevragen Opzichter begraafplaats „Westerveld", Velsen. Notaris van NIEKERK te Haar lem, is voornemens op in het verkooplokaal „De Gouden Leeuw" te Haarlem publiek te ver- koopen 1. Een HUIS met TUIN te Haarlem san het nieuwe gedeelte der Jan Steenstraat No. 67, kad. sectie A. No. 1978 groot 81 c. a. Bewoond door den eigenaar. 2. Een Huls met 1 uin te Haarlem aan de Jan Steenstraat naast het vorige No. 69 trad. sectie A. No. 1977 groot 81 c. a. Verhuurd per week. Breeder bij biljetten omschreven. Bezichtiging Dinsdag en Donderdag en op den verkoopdag van 24 uur. Nadere informatica ten kantore van voornoemden Notaris, Nieuwe Gracht hoek Kenaunark. Op Woensdag 5 Maart 1913, des voormiddags 10 uur zal Deur waarder D. A. W. HENSKES in de K orenbeurs aan het Spaarne te Haar lem a Contant verfeooj en een mooie Collectie Stam, Struik en Klimrozen, Rhododendrons, groote Coniferen, Vruchtboemen en Bloemheesters. Afkomstig uit de bekende kweekerij van den Heer P. VAN DER KR A ATS Lznte Boskoop. Daags te voren te bezichtigen. Zetel BLOEMENDAAL tot behandeling en vaststelling van het jaarverslag over 1912 in de ver gaderzaal van het kantoor van den secretaris, Ged, Oude Gracht No. 63 te Haarlem, op Woensdag 5 Maart 1913 des avonds te 78/(t uur. U^Seoretaris P. Til) KM AN. VRSTEEG -rv t foflCfefe-v!VS9's I O

Nieuwe Haarlemsche Courant | 1913 | | pagina 3