RONA Van Houten's Cacao NIEUWS UIT DEN «MEI. BINNENLAN 0. DE VOLKSDRANK mag in geen huisgezin ontbreken. HAARLEMSCHE SCHIETBOND. Korte Berichten. nu jm a. r< 0 OVERZICHT. Moge no véreenigirig op Het voorbeeld van den H. Gcrardus Majella en door God geze- BENNEBROEK. (Wiener) uitgevoerd werden. Al de genoem de componisten zijn léden der „Société des Auteurs Compositeurs et Editeurs de Mu- .Rique" en de werken werden afgewerkt in hot openbaar zonder dat de toestemming hiervoor der Societé verkregen was. De hoofdvertegenwoordiger der Soei'té de heer Pedro Clignett was verplicht aldaar te doen constateeren met getuigen, dat de overtre dingen plaats hadden. Vele vervolgingen zul len nu niet uitblijven, zoo verzekert men ons. Als eene merkwaardigheid diene, dat toe vallig op het programma ook de wals „Ten- tatrice" van den heer Clignett zelf voor kwam. NOOR.D-HOLLANDSCHE SCHIETBOND. Stand van den bokswedstrijd uitgeschre ven door den N.-ïï. Schiethond. Korpswedstrijd: 1. Gen. Joubert, Overvcen, met 21 visuels. Personoéle baan le klasse: 1. D. N. II. Twis- terling, Haarlem, 4(i punten; 2. C. van Zalen, J. Teding van Berkhont, een gedeelte te ver- koopen van de Lange Laan. Betere bestrating. In verband met de a.s. opening van het gemeentelijk museum aan het Groot Heilig land, komt het gewenscht voor deze straat van een goede bestrating te voorzien. B. en W. stellen daarom voor de aanwezige keien in die straat door klinkers te vervangen en langs deze klinkerbestrating wederom voet straten van gele klinkertjes aan te brengen. De bouwverordening. B. en W. stellen voor om voor zooveel noo- dig de teekeningen goed te keuren van vijf woonhuizen door de Maatschappij tot verbe tering der huisvesting van minvenm den te stichten aan de Lange Heerenvest; ie s stellen B. en W. voor de rooilijn vast te stel ten voor het gedeelte van den Heerensiugel tusschen de Komoleustraat en de Schalkwij kerstraat, Hoornen vellen. Door de bewoners van de Gedempte Oude Haarlem, 45 p.; 3. O. v. d. Berg, Hoorn, 45 (een 40-tal), allen wonende tusschen punten, bij loting. I het Verwulft en Jaeobijnestraat—Dros- Personeele baan 2e klasse: 1. D. A. Pool, serstraat, is den raad verzocht om de zich Hoorn, 42 p.; 2. H. Spoor, Haarlem, 38 p. j daar bevindende oude boomeu te doen ver- Vrije kaan le kldsse: 1. H. J. lïoutnan, ^rryderen, wijl zij hun niets dan nadeel be- Haarlem, 95 p.; 2. G. Luyekx, Adam, 95 p.; zetg&n door de totaal beneming van licht in 3. D. N. H. Twisterling, Haarlem, 94 p.; 4. K. hunnë perceeleu, waardoor, deze tevens zeer Noord, A'dam, 94 p.; 5. Corn, van Zalen, te ^jl zijn in den zomer. Haarlem, 94 p.; 6. C. v. d. Berg, Hoorn, 94 ij. 7. A. Spaander, Hoorn, 94 p.; 8. J.. A. Ryken, A'dam, 92 p.; 9. J. C. W oostenburg, Hoorn, Ook met het oog op het wensehelijke van eene wijziging van .den straataanleg daar ter plaatse, alsook in verband met het door 89 p.; 10. B. A. van Ruiven, Haarlem, 87 p.; adressanten aangevoerde, stellen B. en W. 11. H. Koenen, Haarlem, 87 p.; 12. ven Essen, voor bedoelde boomen te doen rooien en ze Haarlem, 85 p.; 13. Kluft, Haarlem, 84 p.; 14. vervangen door jonge boomen. P. W. Moot), Hóórn, 84 p. (Naar uit dé raadsportefeuille blijkt, vindt Vrije baan 2e klasse: 1. D. A. Pool, Hoorn, ,je Directeur van Openbare Werken het 94 p.; 2. G. Kroon, Hoorn, 92 p.; 3. H. Spoor, roo;en van die boomen niet noodig). Het ligt Haarlem, 91 p.; 4. A. Wijdoogen, Haarlem, )ief. voornemen op dat gedeelte van de 82 p.; 5. D. J. Tieskens, Haarlem, 81 p.; 6. W. Oude Gracht jonge iepen van dezelfde Walewijn, Haarlem, 74 p. De Sehietvereeniging „Gen. Joubert" schoot Zondag de laatste rondo winterkanioioeu- wedstrijd en behaalde 887 punten. GEMEENTERAAD. Vergadering van den Raad der gemeente Ilaarlem, op Woensdag 12 Maart 1913, des na middags ten l1/:* Ure, in de Statenzaal (Prinsen: hof) i. Medédeelingen eninjjekbménstuKkeii. 2, Voorstel B. en W. verzoekschriften O.' P. W. Kriens en Concer-tvereeniging „Haarlem's- Mu ziekkorps", overdracht overeenkomst. 3. Nader voorstel B. en W. aankoop perceel Plein, se:;ie I 604 god. 4. Voorstel B. en W. bijdrage blik semafleider-installatie Groote of St. Bavo-kork. 5. Id. id. vaststelling jaarwedde organist en klokkenspeler en instructies organist en hulp- organist. 0. Id. id. overeenkomst levering electa-, stroom aan Heemstede. 7. Rapport Commissie van onderzoek mogelijkheid oprichting openbare leeszaal. 8. Voorstel B. en "W. vaststelling staat te vellen boomen. 9. Id. id. verkoop grond Lange Laan aan Douarière F. M. baron van Lynden. •10. Id. id. wijziging béstrating Groot Heilig land. 11. Id. id. verzoekschrift J. Ruigrok Wz., beharding weg Leidsche Vaart. 12. Id. id. ver gunning E. J. van Donselaar, hebben uitgangen naar weg Leidsche Vaart enz. 18. Id. id. goed keuring teekening bouw 5 huizen L. Heeren vest, door Mij. tot verbetering der huisvesting van minvermogenden td W -„-.tó. uu: 'iu. wijziging aanleg gedeelte Parklaan. 16. Nader schrijven B. en W. voórstellen-Mrs. Slingenberg en Tjeenk Willink, pensioenbijdragen werklie den. 17. Benoeming stembureau verkiezing lid van den Raad. 18. Id. id. id. leden Kamer van Arbeid voor de bloembollenteelt. 19. Aanbeve ling Gezondheidscommissie, benoeming lid, GEMEENTEZAKEN. Uitgangen naar den open baren weg. B. en W. stellen voor te voldoen aan het Verzoek van E. J. Donselaar, te Vogelen zang, om hem te verhoren een gedeelte van den berm van den weg langs de Leidsohe Vaart, 26 meter lang en 2 meter breed, en hem te vergunnen vier uitgangen te hebben naar d© Leidsche Vaart en bijkomende wer ken, alles ten behoeve van vier aldaar nieuw gebouwde woonhuizen. Verkoop grond. B. en W. stellen voor aan mevrouw de douairière baronesse van Lynden geb. Jkvr. soort als op de Ged. Oude Gracht tusschen Groote of KI. Houtstraat te doen inplanten. Nader is gebleken, dat, in verhand met den aanleg- van de tramlijn op den Zjjlweg en de aanwezigheid van Waterleidingbuizen in dien verkeersweg alle daar aanwezige hoornen moeten worden geveld. Voorts is het noodig, tengevolge van het omleggen van de tramrails op de Kamper vest en het opnieuw aanleggen -van de be strating- aldaar, verschillende hoornen die toch reeds, wegens hunnen ouderdom of door ziekte voor veiling in aanmerking kwamen te doen verwijderen. Ten slotte geven B. en W. den Raad in overweging B. en W. te machtigen een iep, Staande oj? de grens van het bolwerk êh bet terrein van bet vroegere instituut-Prins aan het Prinsenbolwerk, te doen rooien. De ge bruiker van het op dat terrein aanwezige schildersatelier ondervindt overlast van dien boom; de boom onderschept alle zonlicht voor het onderhout, geplant op de zuidelijke hel ling van het bolwerk. De ter wegruiming voorgedragen boomen zijn door een band in witte verf aangeduid. Zoodat B. en W. voorstellen te verkoopen: a. 27 iepen, staande op de Ged. Oude Gracht tusschen het Verwulft en de Jaeobijnestraat Dróssestraat; b. 13 iepen, staande op de Kampei-vest; c. 68 iepen en 11 eiken, staande langs den Zijlweg; en d. 1 iep, staand© op het bolwerk (Kloppersingel) bij het terrein van het voormalig institnut-Frins. Zopwel we reeds aangaven schijnt het berg-- land van Koning Nikita niet van plan tel zijn de bemiddeling der groote heeren te aan vaarden. Te Sofia is het voorstel in den Ministerraad behandeld. De resultaten van deze bespreking zijn nog niet bekend geworden, doch wat erover is uitgelekt, mag tot de conclusie voeren, dat het antwoord gelijk zal staan met een weige ring van de bemiddeling, en dat de goede diensten van de mogendheden alleen aange nomen zullen worden tot het verkrijgen van de minimum-cischen der bondgenooten. De voornaamste eisch moet bestaan in de principieele toestemming van Turkije tot het betalen van een oorlogsschadevergoeding, waarvan het bedrag door de groote mogendhe den vastgesteld kan worden." In dit laatste heeft, zooals men weet, Tur kije nu juist absoluut geen zin, zoodat er nog heel wat te verhandelen valt, voordat de onderteekeuing van het vredesverdrag een feit zal zijn. In Turkije zelf is 't ook nog allesbehalve rustig. De grootvizier wil den vrede, doch een deel van de Jong-Turksclie partij houdt maar steeds in 't geheim vergaderingen en bedreigt den grootvizier op: allerlei wijzen, wanneer hij het durft wagen naar vrede te streven op dezelfde voorwaarden als zijn voorganger. Een vreemd land toch, dat Turkije! Vermelden we ten slotte de meening van den Russischcn gezant te Weenen, wat betreft dé vredeskansen: Deze diplomaat zeidé: „Do tegenwoordige kansen op een vrede tus schen Turkije en de verbonden Balkanstaten, welke na de veranderingen in het Turksehe kabinet zeer zwak stonden, sehijnén thans aanmerkelijk verbeterd te zijn. De hinderpalen, die thans nog bestaan, zijn groot, maar men kan er op rekenen, dat door oenigo toegevendheid aan beide zijden ook deze uit den weg geruimd kunnen worden. Beide partijen zullen concessies moeten doen. "Wij, diplomaten, stellen alles in het) wérk, om in de. Balkauhoofdstedc» den vrede te bevorderen. 'tls te hopen, dat het gelukt. De toestand op den Balkan, Er komen berichten van den Balkan, die melden, dat do Bulgaren de beschieting van Adrianopel weer hervat hebben. 400 Turken werden gevangen geftomen. De overgave der stad .wordt spoedig verwacht. Wat de geheele pers op het oogénblik be- zig houdt zijn de vredeskansen. Zou het einde van den BA LKA N-GORLOG werkelijk zeer nabij zijn? 'tls niet te zeggen. Aan het Berl. Tagebl. wordt uit Sofia ge seind: „In politieke kringen wordt medegedeeld, dat Montenegro de bemiddeling der mogendhe den niet wil aanvaarden. Dientengevolge zal de bemiddclingsactie niet tot stand kunnen komen, wanneer Montenegro niet op het laat sto oogénblik zijn toestemming wil geven. Montenegro wil den vrede niet sluiten, vóór het Skoetari ingenomen heeft." Hoe lang dat nog zou kunnen duren is na tuurlijk niet te benaderen, maar de mogelijk held bestaat wel, dat men plotseling van een capitulatie hoort, zooals het geval was met Janina. Met belangstelling wordt het antwoord der Balkanstaten op het bemiddelingsvoorstel der groote mogendheden verwacht. 'n Paar minuten later wéér een Belgisch doelpunt,..,, nu is liet gejubel onbeschrijfe lijk en geweldig, en onze tribune trilt en l-aninielt van het gestamp en lawaai dat de Belgen maken. Maar,... Holland is taai, en de Hollandera (Wanhopen niet. „Anpakken jongens!" roepen iwe, on je hoort gillen van „Mannus hou je goedl" en „Bok" krijgt aanmoedigingen, en de lange Bouvy wordt toegejuicht als hij langs idem rand van het veld ach tea- den bal vliegt t.... nu zal Holland het er dan op zotten om yab vlugger te zijn en beter saam te spelen, 'tls aanval op aanval der Oranjemannen, en jopeens, voor we goed weten hoe, heeft Haak jden bal in het Belgische doel getrapt! 3—2 ïni, en even later een oogénblik rusten Dam, na de rust, weer hetzelfde tooneel. jMaar nu zie je inderdaad dat de Oranjeman nen het erop gezet hebben, in te halen. Mannus Francken, die nog niet veel ge- praestoerd heeft, wordt nu de ziel van het spel. Hij is dl vooraan, en telkens meenen wij (dat hij d©n bal in het net zal schoppen, piaar de Belgen verdedigen taai, zijn vlug en ivjef en 't is nu werkelijk een spannend ge zicht, dat mooie ontfutselen van den bal tel kens te zien, en die plotselinge overgangen Wl fazen, van aanval en verdediging .Wéér zit de bal meest op de Belgische helft: Bosschaordt, 'die kranig speelt, zet (voor en Francken neemt overpats, daar (vliegt de bal langs den doelverdediger 'en ze- jron- of achtduizend Hollandsche telen Schreeuwen en jubelen en gillen: 'tis 3—3. Zóó blijft hét lot hef éfnde, dat ineens komt pn velen verrast. (We gaan heen, voetje voor voetje in 'die enigte vam duizenden, niet erg tevreden, at een gelijk spel geeft geen van beide tijen voldoening, alles nog eens opha- en common toerend, en critiseerend en lend..... I 'tls nu een ten, om daar ginds oen tram ite krijgen, die in lange rijen klaar staan. Ik zie, in dezen uithoek buiten do stad, nog even gauw twee cinema's, maar gelukkig ook een parochiale school en een meisjes patronaat, en nu hebben we een tram be stormd en ik zit midden tusschen een hoop luidruchtige Belgen die in onbegrijpelijke brabbeltaal allen tegelijk hun Vlaamscli luch tenen ik versta er geen woord van„Zegt u het liever in 't Fransch, meneer 1" Hortend en stootend, toeterend en bellend, ratelen de trams nu naar stad, eerst de poort onderdoor, en lange dooie buitenwijken, waar wo een begrafenisstoet passeerde met twee muziekkorpsen en héél veel kransen op baren gedragen en heele rissen volgers met petten op en spuuglokken: ze spelen Chopin's treurmarsch met schetterend koper geluid, en het trekt heel wat bekijks, net in de drukte van het voetbalpubliek..... Zoo komen we in de stad, en de Place Verte krioelt dra van de Hollanders, en alle koffiehuizen bersten nu van dorstige bezoe kers en in de eethuizen er geen plaats te krijgen, en de banketbakkerswinkels hebben het druk en 't golft langzaam aan naar het Station, waar de sneltreinen naar Holland eindeloos lang worden en de wagens opge propt vol De groote, vreedzame strijd tusschen Bel gen en Hollanders is weer voorbij. S. P. S. Het bovenstaande zijn indrukken, geert verslag. Gaf ik verslag, dan zou het tevens critiek zijn, en dan zou er gezegd wezen en uitgesponnen, dat ons Hollandsch Elftal zwakjes in elkaar zit. De rechter vóórhelft was meer dan zwak, en onze Haarlemmer Jur Haak viel tegen, was te voorzichtig en te langzaam. Ook van Breda Kolff gaf niet wat hij geven kon, en De Wolff heeft twee doelpunten der Belgen door verzuim op zijn debet. Dat het elftal gewijzigd zal worden voor den wedstrijd tegen Engeland, lijdt geen twijfel, De Franschc legerwet. Volgens de Echo de Paris overweegt do re- geeving de mogelijkheid om de kosten, die de nieuwe legerwet me-t zich zal medebrengen .te dekken door een belasting op het inkomen, die vooral de groote fortuinen zou treffen, maar on der voorwaarden, die toór niemand bezwaar zullen opleveren. Dus ook op de maniej- ongeveer,, zooals iii Duitseliland; ;t Is ook hierbij wel weer„Germania docet 1" Het kicsrechtontwei-p in Hongarije. „Het Hongaarsehe Hips van Afgevaardigden is met-de »rtikclsgewüze:boraad«la,giiig van bet kiesrechtent werp hegonnen, waardoor onlangs broken. Vóór de Paasclivacantie zal nog de revisie van liet huishoudelijk 'reglement worden afge daan, die elke obstructie voortaan onmogelijk maken moet. Een uitstekende maatregel, vooral in een woelige Kamer als die van Hongarije meer dan noodig-.. Maar ook in and-ere Parlementen schijnt men dien weg op te moeten! Een opliebter. Te Sutterhausen is Zaterdag een onbekend gebleven persoon er in geslaagd de stedelijke autoriteiten beet te nemen. Een man, in do uniform van officier, en zich noemend von Bolden Halback, kwam. het stad huis te Sutterhausen binnen en eischte, dat hem de boeken zouden overgelégd worden ter oon- troleering. Nadat dit geschied was, verklaarde dé gewaande officier volgens de M. O. dat hij een som van verscheidene duizenden mark bo ven het juiste bedrag had ontdekt. Hij vertrok en nam dit bedrag- mede om het op het minis terie van Financiën te Berlijn te deponeeren, zoonls hij zeid-e. Later ontdekte men het bedrog. DE A.S. TWEEDE KAMERVERKIEZINGEN. ZIERIKZEE. De Centrale anti-rev. kiesveree- niging in het district Zierikzee heeft, naar „De Stand." meldt, met bijna eenparige stem men Candida at gesteld ds. H. O. Hogc-rzeil, te Vlissingen. JUBILEUMSPOSTZEGELS. Binnenkort zullen, zooals de „Msb." dezer da gen mededeelde ter gelegenheid van de herden king van het 100-jarig bestaan van Nêerlands onafhankelijkheid jubileumspostzegels worden uitgegeven in alle thans bestaande postzegel waarden. Zfj zullen niet vóór November wor den uitgegeven en slechts twee maanden geldig zijn, HET CENTRAAL BUREAU DER K. S. A. TE LEIDEN. Men deelt ons mede, dat het Centraal Bureau der Kath. Soc. Actie is verplaatst van Oude Singel 78 naar Oude Singel 58 te Leiden en dat thans het nieuwe nieuwe intercommunale tele- phoonnummer 1310 is. SOCIALISME IN LIMBURG. De Sociaal-Democralisehe Arbeiderspartij leidt in Limburg een slechts kwijnend be staan. Dat leeren de cijfers uit het jaarver slag der S. D. A. P., dezer dagen in Het Volk medegedeeld. Op 31 Dec. 1908 telde de S. D. A. P. in Limburg 197 leden, op 31 Dec. 1912 273. In vier volle jaren ing deze partij in deze pro vincie dus slechts met 76 leden vooruit. Dit cijfer is gering, vooral als mepjn aan merking neemt de groote vermeerdering der arbeidende bevolking in de mijnindustrie, onder welke het socialisme een nijvere pro paganda voert met liare tegenover zwakke- lingen zqo beproefde middelen van ontevre denheid zaaien en verdaeht maken, gevoegd bij haar veel-heloven en weinig-geven-sys- teem. In het hartje van de mijnstreek hééft de S. D. A. P. in 1912 zelfs drie afdeelingen verloren, nl. Bleyerheide, Eygelshoven en Kerkrade II. Ook de afdeeling Heer werd in dat jaar opgeheven. Van de 10 Limhurg- eche afdeelingen hieven er nog 6 over. N. K. DE RIDDERLIJKHEID VAN DUYS. „Het Volk" schreef: „Indipn de clericale pers maar een greintje bezat van de ridderlijkheid van Duys, zou zij het saluut, dat onze partij- genoot aau hel slot der Invaliditeitswet "bracht aan den minister, beantw'oórden met intrekking der hesehuldiging van obstructie en met een érkenniüg van de trouw en den ijver, waarmede onze Ka- morfraclie in liet algemeen, en Duys in het bijzonder, bij deze wet het arbciders- belang hebben gediend. Van hét politieke 'christendom evenwel hebben wij in den regel niets anders dan schunnige vet- 1 dachtmakirjgefl 'te verwacht en." Wie het nog niet wist, zegt de N. K.,_ weet nu, waaróm Duys dien goocheltoer in de TWeede Kamer volbracht. Nadat Duys da genlang had verpraat (zijn redevoeringen warén meestal wat grappen en verdachtma kingen); nadat Duys minister Talma on diens Wérk hij herhaling had bespot; nadat Duys in dezelfde zitting het werk vatn dezen minis ter nog had genoemd „apenkooi", een „slechte zaak", eon „rebus", dien men op sigarenzak jes moest plakken met de Memorie van Toe lichting er bij, bracht hij hulde aan Talma. Waarom? vraagt het K. V., en het antwoord luidt: Zie bovenstaand citaat uit „Het Volk": Duys toonde zieh hierdoor ridderlijk!.... Voegen we erbij: ën vrijdag stemde de groep-Duys weer met de liberalen tegen de wet! - trap was gevallen en tengevolge daarvan een hersenschudding bekomen had. Omstreeks halfelf overleed do kleine aan do gevolgen van den val. Overreden. Door den laatsten locaal- trein van Apeldoorn naar Zwolle is, naar de Tel.- meldt, Donderdagavond een meisje, genaamd Aaltje van Meekeren, uit Epe, overreden en gedood. t i. r--,1U opgebeld uit 's-Hertogenbosch, door iemand, die voorgaf, J. v. d. B., oud-Zwollenaar, te zijn en thans te Apeldoorn woonachtig. De vraag was telegrafisch 25 te willen over maken, omdat de man een familielid naar een krankzinnigengesticht moest overbrengen en geen gekt liad medegenomen. Nu is de heer J. v. d. B. in die stad een ter goeder naam en faam bekend staand ingezetene van Apeldoorn en aan de opgebelde firma be kend. y Toch had déze achterdocht en weigerde, waarop .de man te 's-Hertogenbosch vroeg dan even aan ds. W. te willen vragen, die niet tele fonisch is aangesloten. Dit werd nog gedaan, maar ook Ds.-W. had er geen zin in. De firma stelde toen de politie met <le zaak in kennis en deze bleek al meer van dezen geld- 'verlegen mijnheer te hébben gehoord, zegt de M. O. zonder hem evenwel in zijn bedrijf te kunnen hinderen. De politie zond onmiddellijk den rechercheur Vos naar 's-Hèrtogenbosch en naar het opgege ven hotel. En wérkelijk gelukte het dézen den oplichter te arresteeren. Het bleek te zijn zekere P., oud-Zwollenaar en handelsreiziger van beroep. Verduistering van f 43,000. .Vrijdag- -is door de politie te Amsterdam aangehouden de directeur voor Nederland van de „Mutual Life Insurance Company of New- York" van 1843. De „Mutual" is bij een an dere buitenlandsche maatschappij verzekerd legen ontrouw van personeel. Zij wendde zich naar aanleiding van onregelmatigheden! door haren directeur voor Nederland gepleegd, tot deze maatschappij om uitkeering van het verduisterde bedrag. De maatschappij, waar- oij de „Mutual" tegen ontrouw verzekerd is, stelde echter de voorwaarde, dat de directeur gerechtelijk zou vervolgd worden en dit had de aanhouding van den betrokkene tot gevolg De verduisteringen zijn gepleegd over een tijdsverloop van eenige jaren. Hij was finan cieel achteruit gegaan door nu en dan zijne familieleden, die in geldelijke moei! ij klieder; verkeerden, te hebben geholpen. Hij gaf voor, ,dat op loopende polissen door de houders voorschotten werden gevraagd. Deze sommen werden door het hoofdkantoor gezonden in afwachting van de polissen, waar op «de voorschotten zouden moeten worden afgeteetend. Met de aldus verkregen som men werden de tekorten gedekt. Het bedrag van het tekort is t 43.000. Verdronken. Vrijdagmiddag geraakte het vierjarig dochtertje van den sigarenmaker Schut, tc Boxtel, naar de ,,'s Hert. Ct." meldt, te water in het smalle, sneldrijvende Dommeltje, langs de Nieuwstraat. De aangeboden hulp kwam te laat. Onze geneesheeren en de ver pleegsters konden het leven niet meer redden. De levensgeesten waren voorgoed geweken. Doodcljjke val. Vrijdagavond werd naar het Ziekenhuis te Rotterdam gebracht de 3-ja- rige H. ,W. Diepstraten, die spelende van de HEEMSKERK. Geraidns MajcUa-vereeniging. De gister avond gehouden jaarvergadering- was goed bezocht. Nadat de voorzitter de vergadering met gebed geopend had en allen een harte lijk welkom had toegeroepen, sprak hij een woord van dank tot den Zeereerw. heer Pas toor, die nog slechts,kort geleden als Herdel- zijn intrede ju deze parochie had gedaan. Daarna werdendc notulen voorgelezen en goedgekeurd. Bij het verslag van den'raaga- zijnmeester bleek, dat het gebruik der ver- plegingsartikeleu toeneemt. Wajt het finan cieel verslag'aangaat bleek, dat aan contri buties was ingekomen 245.25, welk bedrag met het batig saldo van 1911, zijnde 177D6H, samen 423.21 hi was. Het gebouwtje had ge kost ƒ356.45, do andere uitgaven bedroegen 43.60, samen 400.05, alzoo een batig saldo' van 23.16>2. Bij de verkiezing wegens perio dieke aftreding werden de heeren L. Groon- iand, H. Bergveld en G. Scbéerman met hij- na algemeen© stemmen herkozen. Aan het eind der vergadering sprak de nieuwe Her der eenige hartelijke woorden. Het was Zijn- Eerw. een aangename jplicht, deze vergade ring- bij te wonen. Waar het de roeping van den priester is te werken voor het zleleheil der menschen, en de lijdende menschheid met raad en daad bij te staan, weet hij bij onder vinding, hoe dankbaar de zieke, zelf ori- machtig zijnde, is vom* de hulp -vein and<rt*en, O'owilOUAUJ Ictttk v\jlhx Uü£t/ii. Liefden erk „Oud Papier". Het jaar 1912 wa.S voor het comité van het liefdewerk „Oud Pa pier" bijzonder voordeelig. Was het gewicht aan opgehaald papier in 1911 1350 K.G., dit be droeg in 1912, 2699 K.G. Het comité is dan ook dankbaar gestemd jegens alle begunstigers en al degenen, die aan dien bloei van het liefdewerk hunmedewerking verleenden, daar het comité vooral na zijn dagtaak het papier bij den avond moest ophalen. Het comité vindt zoodoende veel hulp. Ook een woord van dank wil het comité niet onthouden aan den heer J. Hoogesteïn, die het comité in het bijzonder genegen is, door heel veel papier te schenken en het tevens te helpen aan een bergplaats, hetgeen door bijzondere om standigheden zeer op prijs werd gesteld. Oo-k het jaar 1913 belooft weer goed te worden, want reeds moest het comité weder een lading papier naar Haarlem zenden. VOORHOUT. Ned. R. K. Volksbond. Zondagavond hield deze afdeeling- een ledenvergadering in „De Bonte Koe", De voorzitter wijdde eenige wel gekozen woorden aan het 25-jarig bestaan van den Bond en hoopte dat allen tot inten tie van den Bond ter H. Tafel zouden nade ren. De notulen werden gelezen en onveran derd vastgesteld. Schriftelijk rapport was in gekomen van den heer J. H. Langeveld, ge meente-secretaris, die als controleur de boe ken en bescheiden van de onderafdeeling „Spaarkas" heeft nagezien. Bedoeld rapport luidde zeer gunstig voor den Spaarkashou der, wiens belangeloos ijveren en werken zeer hoog werden geprezen. Alles was door den controleur in de beste orde bevonden. Verslag werd uitgebracht van het fonds Hulp in Nood. Ingekomen is een bedrag van 30.65 'A, uitgegeven 40.34, zoodat een na- deelig saldo te boeken valt van 9.69M. Het saldo der kas bedroeg op 1 Jan. 1913 95.07H, welke som bijna in haar geheel geplaatst ia op de Raffeisenbank. Ook werd het jaar verslag uitgebracht van de onderafdeeling Spaarkas St. Bartholomeus. Ingelegd is daar 382.3914, en terugbetaald 267.54. .Nieuwe hoekjes zijn 12 stuks inge schreven. Rente, getrokken in 1912, bedroeg 13.08. De begrooting voor 1913 werd voorgesteld. Tegen een enkelen post was nogal oppositie. Zoo tegen den post: 40 voor feestvieringen. Enkele leden achtten het geld heter besteed aan andere zaken, anderen vonden den post nog wat te laag. Voor het 25-jarig bestaan van den Bond werd besloten Zondag a.s. een1 algemeen© H. Communie te honden,' waar voor de volgende regeling werd getroffen: voorop gaat het vaandel, onmiddellijk daar achter volgen alle bondsleden, getooid met) insigne. Allen, dus ook zij die in het midden schip hun plaats hebben, komen langs het] zijpad achter 't vaandel. Uit de besprekingen bleek, dat 19 personen, aan de feestviering te Amsterdam zullen zullen deelnemen. Ongeveer half tien sloot de voorzitter dö, geanimeerde vergadering met den christe lijk en groet.

Nieuwe Haarlemsche Courant | 1913 | | pagina 2