Ned. Vroedvrouwenfereeniging. Dameskleêrmahers Onze Kwartjes-Advertentiën. Verplaatst. Wegens verplaatsing der zaak tins Weerüencm. Advertentiën. R. K. Huishoudster. „Moedercursus". Te koop voor afbraak INMAKEN tegen Paschen. De Eendracht van het Land. EEN NET MEISJE A. J. P.'s Dorado-Pudding TWEE EN VIJFTIG N/ Haarlemsche Handelsvereeniging. x „FEESTCOMMISSIE 1913". worden alle voorradige RIJWIELEN zeer goedkoop opgeruimd. J. W. LUCAS Sport en Wedstrijden. Rechtszaken» Scheepvaartberichten. Marktnieuws. Compagnon. JONGMENSCH Woensdag 12 Maart 'savonds 8 uur, bovenzaal De Kroon Gr. Markt Algemeene Vergadering. naar Riviervischmarkt 5, Beslist eerste klas werk tegen HALVEN PRIJS. F. J. BOUCKAERT, Parklaah 5 9. Telefoon 2164. UAARLEMSCHE VOETBALBOND. 'Woensdagavond a. s. 8 uur 'Soendaplein (School) Schoten, Toegang vrij. HET BESTUUR.' Firma W, B. GUSKENS, Gr. Markt 4. Telef. 134. MAIS0N ART ET MODES, Wiihelminastraat 59 De niauwe richting in VIJF CEMTS pudding. Eerst leeren, dan waardeeren. JAV A-RIJSTPUDDING. met natuur-ei, met de vruchten zelve bereid Halfiiters pak 5 cent. Liters pak 10 cent, Vraagt ze alom en eet nu geen atijfselpnddings meer. Op een dezer dagen geplaatste kwartjes-advertentiën waren, kort na de eerste p aatsing, reeds brieven ingekomen. DE ADMINISTRATIE. Besturen van Vereenigingen en belangstellende par ticulieren, voor zoover reeds niet al uitgenoodigd, worden beleefd verzocht op deze vergadering tegen woordig te willen zijn. Het voorloopig Comité, Het van ouds bekende magazijn van Tweedehands-Meubelen enz, is verplaatst van Spaarnwouderstraat 57 bij de Greote Kerk, Haarlem, JACOB1JNESTRJMT 23. TELEF. 2219 HILLEGOM. „EensgezindheidVrijdagavond werd in eaié Flora" een vergadering gehouden van de R. K. Bloemist-werkliedenvereeniging „Eensgezind heid". Door het bestuur wordt bekend gemaakt dat 4j, die iet9 gevoelen om een zangkoor op te richten, als onderafdeeling van de vereeniging, zich daarvoor kunnen opgeven aan den heer A. Corbé. Daarna wordt door den voorzitter verslag uitgebracht van de tweede gehouden conferentie met de heeren patroons. Op deze bijeenkomst Waren slechts elf patroons, en van één was een schrijven ingekomen, ^dat hij verhinderd was. Do bespreking met de afgevaardigden van de federatie was zeer 'broederlijk en alle aanwezi gen betreurden het, dat zoo weinig wevkgevres waren opgekomen, waardoor het onmogelijk was ®en regeling to treffen. Besloten werd aan Bloembollencultuur en het Kweekersgenöotsehap do vraag to richteii, om deze zaak aan de werkgevers te richten en nog maals met de Federatie een vergadering uit te schrijven.; De:afgevaardigden hadden hiertegen geen be zwaren, mits de werkgevers hen wilden beloven, int'er dan meerdere patroons kwamen. Ook deelt de voorzitter een en ander mee van ilé gehouden bespreking met de firma van \V,a- vé;eri (Weefèsteijri). Dezé werkgever toont in derdaad, de zaak van de federatie goed gezind te zijn. Niet alleen dat hij voldeed aan het ge stelde verzoek, maar hij besprak nog een en ander, waarmede de federatie haar nut kan doen. Daarna werd door den voorzitter bekend ge maakt welke firma's aan het verzoek van de Federatie hebben voldaan. Er waren er al zeven. Nog deelde de voorzitter mede, naar aanlei ding van een hij hem ingekomen schrijven, dat hij misschien 'aan die Federatie (die dezer dagen vergadert) zal voorstellen om de geheele actie tot juni stop t© zetten (stormachtige toejui chingen). Dit is billijk met het oog op .die pa- trq.onSj die .rqeds,do, wenseheu „der federafjeJu- winigden, meende de voorz. Da» rna werd hét Bonds voorstel besproken,, om ceu uur loon per lid en per week af te dragen bij een eventueele staking. Het bestuur .ver klaart zich hier voor. Van verschillende zijden .komen voorstellen, om meer dan een uur loon vast te stellen, b.v. 5 pCt. van het loon, een knder wilde twee uur doöh afstaan. De voorzitter merkt op dat de vóoi'Stellèrs er rekening mee moeten houden, dat het echte organisatie-idée op alle plaatsen zoo diep nog niet is doorgedrongen, zoodat het van den Bond zeer tactisch gezien ia, om dat bedrag niet zoo hoog te stellen, maar de voorstanders mogen immers vrijwillig meer geven. Hot voor stel wórdt bij acclamatie aangenomen, Een der aanwezigen deelde mede, dat het per soneel van zijn patroon besloten heeft, om a.s. Zaterdag den wensch van de Federatie aan den patroon voor te leggen. De voorzitter raadde tot kalmte én overleg aan,. Door een der aanwezigen werd don voorzitter Sank gebracht voor iet veie Werk, dat hij ver richtte voor <feü Bond en de werklieden. Do loonactie der Bloemist-werklieden. Zater dag werd door de volgende firma's voldaan aaxl het verzoek der Federatie. G. v. Til Jz., L. v. Waveren en Oo., P. W. Lommerse, Th. Jonkheer, G. W icdemeijer, J. Spillekers, G. Guldemond. i Als een bewijs van vereenigingsbesef deelt men ons mede en verzocht men publicatie ervan, dat bij de firma v. Meerbeek en Go. alhier de Arbeiders Zaterdag een gulden loonsverhooging ontvingen. Dit was echter minder dan de Fede- ratie gevraagd had. De werklieden besloten een parig den gulden terug te brengen op het kan- toer) Zij willen vanaf 1 Maart werken onder een contract zooals dit is voorgesteld door d© Federatie. LEIDEN. Vertraging. Zaterdagmorgen had óp biet ter rein van net Staatsspoor aan den Uaagweg al hier, hij het rangeeren een déraillement plaats, waardoor een bagagewagen het hoofdspoor ver sperde en dc eerste trein uit Utrecht niet kon pasaeeren meldt. L. D. Een tweetal locomotieven werd voor het ontspoorde materiaal geplaatst en deze kon den het nog zooveel wegtrekken, dat het hoofd spoor weer vrij kwam. Na ongeveer eeti half uur vertraging kwam de eerste trein uit Utrecht, waarvan de reizigers aan de Rijn- en Schiekade reeds waren uitgestapt, aan en kou eveneens met een half uur vertraging de snel trein van achten naar Utrecht vertrekken. ÏJMFTTVEN. Onderzoek der zee. In een van IJinuideü aan gevoerde partij schol is een schol aangetroffen gemerkt H 2516. Door tusschenkomst van den marktmeester aan de Viechmarkt is deze opge zonden aan den directeur van hot Rijksinsti- tuni' Van het onderzoek der zee, te den Helder. Public Accountant. Leeraar M.O. Boekhouden, 2—2. "io. 0. VOETBAL. DE UITSLAGEN. Internat jnaa.1. Antwerpen: BelgiëHolland 3—3. West. Hes. Ie klasse. Breda: Velócitas IIHaarlem II 8—2. Kampioenschap West. Tweede klasse. Amsterdam: Blauw-Wit—Concordia 2—1. Vriendschappelijk. Haarlem: E.D.O.—Bloemendaal 3— ft. Aan de Mdg. Grt. ontleenen we nog de vol- gentfeuitslagen Oostelijke lo klas. Go ahead-G. V. C. i 0-0. West. 2e klasse. A. E. P. O.—Neptunus B. Ajax—AebiJöes - G, HereulesV. V. A. West. Res.Té'kl'asee. Quick II—A. F. C. n 4—0. H. B. S. II—H. V. V. II 0-0. Sparta II-D. F. C. II 2-5. Buiten competitie. XJ. V. V.Wilhelmina 4—1. Militair XI—Zwaluwen 4—1. MILITAIR XI-TAL-DE ZWALUWEN 4—1. Op H.V.V.'s terrein to Den Haagi speelde het Militair Elftal een oefenwedstrijd tegen een Zwaluwen elftal. Aan de Maandagcou rant ontleenen wij het volgende over dessen (wedstrijd: De Militairpii hebben de volgende opstel ling: v.Trotsenburg (d.), Versluijs en v. d. Nagel (d.), Triebei, T. Kossler oh Bij voet (in.), Ilemmes, Houtkooper, Wesli-a v. Holthé, Piederiet en. Kant (v.), Dè Zwalu wen komen uit met: Melliw (d.), Biir en Wilhelm (a.), de Klerck, Huese en Synja (m.), Francken, Laan, Buitenweg, Denis, en van .Galen, Last (v.) Niet lang is er, gespeeld, als Wostra liet eerste doelpunt, .voor de militairen maakt, spoedig1 gevolgd idoor de tweede goal van denzelfden speler. Buitenweg scoort na een poosje met een goed schot tegen (2—1). Vóór de rust schiet Houtkooper nog eens hoog in den bovenhoek1 van het Zwaluwen- doel, waarna spoedig half-time aanbreekt met 31 voor do landverdedigers. Na de rust duurt het. niet lang, qf Hout kooper plaatst ten tweede male den bal nu laag in den hoek. Do militairen vinden' nu dat ze „binnen" zijn, de Zwaluwen zijn ©enigszins ontmoe digd, waardoor de spel-kwaliteit aanmerke lijk, daalt. Het einde komt met Ren zelfden stand-, en brengt ech welverdiende 4—1- overwinning voor de Militairen. [Uitslagen van gisteren gespeelde wed strijden: 2e klasse B: Heemstede IIScho ten II, 1—1. Kampioenschapscompetitie: Haarlem Hl V.V.C., 0—1. Promotiecompetitie B: Haarlem VIV. ,W 0-1. Haarlem V—P. J. H, 2—1. H.F.C.—A.P.S. Men schrijft ons: Om kwart over twee komt H.F.C. met 10 spelers en A.P.S. met 11 spelprs waarvan 5 invallers in 't veld. A.P.S. trapt af met zon en wind mee. De H.F.C. pakt echter flink aan en weet door goed samenspel te doelpun ten. A.P.S. komt echter lós en na algemeen opbrengen' maakt Themme onhoudbaar ge- Hik. Dan gaat het spel gelijk op. Even voor tijd komt een flinke aanval van H.F.C. en het is 2—1. Met dezen stand wordt, gedraaid. Na rust is A.P.S. in do meerderheid maar door slecht schieten komt er geen tegeripunt. Dan krijgt H.F.C. een kans haar voorsprong te vergrooten doordat Pielage den hal uit de goal slaat. Sayes plaatst zich achter den hal, maar schiet tegen de lat, hij vangt den bal weer op, maar kogelt hard naast. Na even heen en weer getrap krijgt de H. F. C.-voor- hoede den bal, breekt vlug door en keeper de Jong die den geheelen wedstrijd zeer verdien stelijk keepte, kon voor 'de derde maal den bal uit het net halen. Nog enkele aanvallen der A.P.S. strandden op de trapvaste H.F.C. aehterlioede. En als tijd gefloten wordt kan H.F.C. een eenigszins geflatteerde overwin ning hoeken. Bij H.F.C. blonken Sayes en Faber uit, bij A.P.S. Kluit en keeper tie Jong. V. V. HILLEGOM—BERKENRODE 1—3. Men schrijft ons Om even 2 uur fluit scheidsrechter Bern kers verzamelen. Beide elftallen stellen zich op met één invaller. Als de Hillegomsclie midden-voor den bal aan het rollen heeft gebracht, ontwikkelt zich eén vrij gelijk opgaand 'spél, mét B. iéts in de meerder heid. Dé B.'ers stuiten échter meestal op de achterhoede van Bi. waarin vooral Out uitblinkt. Na een kwartier komt onver wachts B.'s eerste punt, als v. Gaart, of schoon buiten spel staande, scoort. 1—0. Zoo blijft liet gcru imen tijd, totdat na.eèn mooi tsukje voetbal Vau H. Peeperkorn het twee de punt komt- Met dezen .stand gaat de rusk in. Als weer begonnen wordt, is Hjlle- goni voortdurend sterker, maar B. heeft haar verdediging versterkt, zoodat liet niet gemakkelijk valt, deze te overrompelen. Na 20 minuten spelens wordt een ver schot in gezonden, dat de- keeper, verkeerd beoor deelt, 1—2. Als er nog 4 minuten te spe len zijn, gaat plots B. er met den bal van door. Een der "B.-spelers wordt gehaakt. Do vrije schop wordt goed genomen, maar Smit waant zich weer keeper en stopt zeer goed, maar met de handen, waardoor een penalty- ontstaat. Brinkman plaatst zich achter den bal, zoodat de bal kalm, maar niet veel effect op den keeper afkomt. Deze stopt, maar het leder springt over zijn handen, 'Brinkman loopt toe, on het is 3—1. De H.-spelers roepen „buitenspel" en het duurt zeer lang éér de bai in liet midden is. Spoe dig hierna is het tijd en heeft Berkenrode een zwaar bevochten overwinning behaald. De scheidsrechter was hoewel onpartijdig,, slecht en heeft niet het minste begrip yaa buitenspel'! 'Van de spelers blonken uit: bij Hillegom Boum en Out en bij Berkenrode vooral de verdediging. De hardlooperswedstrijdeii der H. F. C. Haarlem. De .datum der hardloopwedstrijden van de H. E. O. Haarlem, die, zooals wij reeds ge meld hebben, zonden; plaats hebben op den 23en Maart a.s. (Ie Paasehdag) is verschoven naar Zondag den 6en April a.s. VAN ELDERS. KANTONGERECHT TE HAARLEMMERMEER. De boomcnl niet gesloten. De boomwachter J. W. H., in dienst der H. IJ. S. M. en belast met het sluiten der boomen van de spoorbaan over een weg te Hillegom, stond terecht, meldt het L. D., beschuldigd de boomen niet op tijd te hebben gesloten. Volgens zijn verklaring waren de boomen reeds 7 minu ten vóór de komst van den trein gesloten, doch hij had zich even verwijderd. Terugkomende be merkte hij, dat de boomen weer open stonden; dus vermoedde hij, dat er iemand gepasseerd was. Hij kwam nog tijdig genoeg om de boo men te sluiten vóór het passeeren van den trein. Het O. M. vroeg zijn veroordeeliug tot een geldboete, daar beklaagde in ieder geval do ver antwoordelijke was. Uitspraak over veertien dagen. Geen grasland. Het weiland van den landbouwer V. grenst aan land van den landbouwer P., wonende te Haarlemmermeer, bij Hillegom, welk land met bieten was bezaaid. De koeien van den land bouwer V. werden herhaalde malen in het bie- tenland aangetroffen van den landbouwer P. Ondanks vele waarschuwingen, deed V. geen moeite om te Zorgen, dat z(jn koeien niet op het bietenland konden komen. Het O. M. vroeg veroordeeling van beklaagde tot een flinke straf. HET HOOGSTE ONRECHT. Een hotelhouder te Arnhem ontsloeg een dienstmeisje op stel cn sprong. De reden doet er niet toe, doch was van zoo drin genden aard, dat Jtij haar onmiddellijk go- daan gaf. Het meisje zon op wraak, doch het duurde wel een veertien dagen voor zij tot een besluit kwam. Toen stapte zij, niet naar den kantonrechter, maar naar de po litie en deed daar een verhaal van een zeer ergerlijke daad, door den man tegen over haaa*, minderjarige, gepleegd. Den anderen dag kreeg de hotelier bezoek van een paar agenten, die hem naar het bureau medenamen. Hij werd daar onder vraagd, ontkende natuurlijk, omdat er absoluut niets van aan was, doch men hield hem niettemin vast, leidde hem vóór den officier van jusfcitio en dezo verkreeg Van de rechtbank een bevel om hem in pre- ventiev e hech ten is t e - br en gen,Een instruc tie werd tegen hem geopend, -welke drie maanden, duurde, en al die drie maanden zuchtte Üij in het huis van bewaring, op alle mogelijke manieren zijn onschuld be- toogeiid. Zijn 'gezondheid leed er, onder, zijn zaak ging met reuzenschreden achteruit, zoodat hij ten slotte failliet werd verklaard en toen bleek er zoo weinig bewijsmateriaal tegen hem te zijn, dat de rechtbank, nadat de officier van justitie twee jaar gevange nisstraf had geëischt, onmiddellijk vonnis velde en deii man vrijsprak. Toen kwam hij weder in de vrije lucht, maar was dooi de justitie tot een bedelaar gemaakt. De eenige voldoening, die hij heeftge had, is, dat de president der rechtbank de voornaamste getuige, liet weggejaagde dienstmeisje, een flinke schrobbeeringi voor haar liegen gaf. Of de officier van justitie er aan denkt' haar ter verantwoording te roepen, wegens liet misdrijf van valscho aanklacht, vertelt de geschiedenis niet. ■n.„ „N. v. N., IJMUIDEN, 10 Maart W. Gcarj-iveerd 8 Maart, Den of Kelly, e., Rangoon. iValdurg, s., Baltimore. Apollo, s., Dantzig. Kennemerland, s., Buenos Ayres. Olga, e., Ebsjerg. Gearriveerd 9 Maart, Fortuna, e., Alicante. Themis, s., Stettin. Rijnstroom, e., Huil, Prins Maurits, s., Suriname. Gearriveerd 10 Maart. Granit, 8;, Newcastle. Rotterdam, Grangemouth. Swift, s., Londen. Yystroom, s., Londen, Duivelend, s., Huil. Oranje, s., Batavia. Alster, s., Hamburg. Vertrokken, 8 Maart, Nyraea, s., Liverpool. Apollo, s., Bremen. Albany, s., Hamburg. Rosa, s., Goole. Zeeland, s., Newcastle. Lucellum, s., Newcastle. Maasstroom, s., Londen. Bestevaer, s., Newcastle. Lapwing, s., Londen. Flora, s., Dantzig. Rijnland, s., Santos. Danae, s., Odessa. Vertrokken 9 Maart Amstelstroom, s., Hqll. Ncdevlandsche Stoomvaartlijnen. .Koning Willem I, van Batavia naar Amster dam, vertrok 8 Maart van Singapore. Pak Ling vertrok 8 Maart van Batavia naar Amsterdam. Pyrrhus, van Amsterdam naar Java, passeer de 7 Maart Messina. Patrqclus, van Java naar Rotterdam, vertrok 6 Maart van Port Said. Sindoro, van Batavia naarRotterdam, pas seerde 8 Maart Perim. Andfjk arriveerde 7 Maart n.m. te New-Or leans van Rotterdam. Zuiderdijk arriv. 8 Maart v.m. te Philadelphia van Rotterdam. Amsteldijk, van Rotterdam naar Boston en Philadelphia, pass. 7 Maart 10.20 n.jn, £,izar<L Potsdam, van Rotterdam n. New-York, ver.tr." 8 Maart 3 u, n.m. van Boulogne s/M. en pass. 9 dito 1.15. n.m. Seilly. Oeres arriveerde 7 Maart te Catania van Licata. Fauna arriveerde 8 Maart te Alexandria van Amsterdam. Jaspn arriveerde 7 Maart te. Cocanada van Rotterdam. Officieelo telegrafische opgave van het Meteorologisch Instituut te De Bilt. Hoogste baj-ómetei-stand, Clermönt 780.1, Laagste barometerstand. Bodo 729.7. •Krachtige tot matige, weer toenemende Westelijke tot Zuid-Westelijke wind, tijdelijk opklarend, later wellicht weer regen, zelfde temperatuur. HAARLEM. Graan- en zaadmarkt. Aan gevoerd eneverkocht 422 K.G. witte tarwe 8.25—5.90; 50 H.L. rogge 6.25; 71 H.L. paar- denhooneri 6.75—6.60. LEIDEN, 8 Maart. Groenmarkt. Het aan bod was wéder voldoende; de kooplust daar aan niet evenredig. Voor zaaisoorten worden goede prijzen betaald. Als volgt werden verkocht: Tarwe, 6.26 tót 9.20 per 80 kilo; rogge 5.85—6.40 per 75 kilo; gerst 6.50—7.00 per 65 kilo; haver 6.80—8.75 per 100 kilo; erwten 8.50—10.25 per H.L. Botermarkt. Prima fahrieksboter (controle) 64—66. Goede fabrieksboter (controle) 56 tot 62. Prima boerenboter 56—60. Goedo hoerenboter 52—55. Aangevoerd 291 achtste, 40 zestiende vaten; wegende 6220 kilo. Handel matig. Lange zwarte turf nihil, 4.50—4.75 p. 1000. Eierenveiling. De eieren zijn gestempeld L. E. V. Aanvoer 7336 stuks. Prijzen waren: kip eieren 3.50—4.50. Eendeneieren 4.35—4.75 per 100 stuks. Handel vlug. 'AMSTERDAM, 10 Maart. AardappelenpriJ* zen heden onveranderd. Aanvoer 11 ladingen. 1.Veemarkt. 803 vette koeien le kw 84 —88; 2o kw. 80—82j 3e kw. 76—80; 90 melk koeien f 135—350; 225 vette kalveren f 7 18; 11 schapen f 2428; 472 vette varkens 1«, kw. 5355; 2e en 3e kw. 5153. Geen Ower- zeeuwsche en Geldersche. Heden, vootzien van de H. H. Sacramenten der Stervenden, overleed in den ouderdom van 68 jaren in het Piusgesticht te Lisse, mejuffrouw ELISABETH CORNELIA LIPS, weduwe van den Heer JOANNES GERARDUS BERNARDUS RANSHUIJSEN. Wij bevelen de overledene in uwe gebeden aan. G. W. VET, Test. Exect. Haarlem, 7 Maart 1913. Parklaan 58. Uitvaartdiensten in.de parochie kerk van H. Elisabeth en H. Bar bara te Haarlem op Maandag 10 Maart half 8, 8.20 en 0 uur ge zongen Requiem, daarna begrafe nis op het R. K. Kerkhof St. Barbara. Een nette R. K. werkman (weduw naar) met 4 kinderen, vraagt een nette Blieven fr. onder No. 4934, bui eau N. flaarl. Courant. In een zeer vooruitgaande zaak wordt gezocht een om als Compagnon te worden opge nomen. Vereiechte zijn eenige bekend heid met correspondentie. Benoodigd kapitaal 5000 gld. Brieven bureau van dit blad onder No. 4947. Een Houten Schuur op steenen voet met groote Zolder, lang ruim 10 M. en breed ruim 7 M. Het dak is met Pannen gedekt en met Planken on- derschoten. Zeer gemakkelijk per as of water te vervoeren. Te bevragen aan het Advertentie bureau A. BRUIJNEN, Lisse. Gebruikt daarvoor dranken van een oud, vertrouwd adres. Wfj bevelen aan: In maak brandewijn (op de goede sterkte voor het inmaken van vruchten) p. flesch 0.02. NederL Brandewijn, le srt. p. fl. f L Zeer oude Brandewijn (speciaal ge schikt voor het maken van advocaat) p. fl. 1.08. Fransche Brandew. p. fl. 1.20 en 1.40. Barcelona Brandew. p. fl. 1.40 en 1.60. Iumaakjenever p. fl. 0.80. Oude Jenever p. fl. 0.88. Sherry en Madeira (voor vruchten en advocaat), p. fl. 1.00, 1.25, 1.40, 1.50, 1.75. Een oud, vertrouwd adres, dagtoekenond uit de NVIIIe eeuw- voor direct gevraagd bij Persoonlijke aanbieding 'a av. 89 uur. Geen ernstige vrouw ol man ver- zuime te lezen het allerkostelijkste boekje: Door Mr. C. VAN V0LLENHOVEN. ter opleiding gevraagd. Persoonlijke aanbieding van 78 uur in „de Knoopenwinkel", War- moesstraat 14. Aanbevelend, T, KROON,

Nieuwe Haarlemsche Courant | 1913 | | pagina 3