Dames, Meisjes, „Rhodé", Piantenveiiing Aanbesteding. Stoker-Machinist, Sociale Berichten. NIEUWS IUT LISSE es. STADSNIEUWS. Sport en Wedstrijden. Wetenswaardig Alllerlei. Boekbeoordeeling. Rechtszaken. Scheepvaartberichten. AdvertentiSn. UP HOEP. houtrakpolder. Uns Weerbericht De üiouwe 1 ijnen in de Haarlemmcr- Bftoor welke nog ifl aanleg zijn zullen denkelijk zoo meldt de O. H. Ort., in September ge opend worden. Het plan voor de emplacem- oenen Uithoorn, Wilnis, Mijdrecht en Vinke- veen is reeds bij den minister van Water staat ingediend. Personalia. Te Breda slaagde voor het sxamen nuttige handwerken mej. F- H. Ade- laai', alhier. OVERVEEN. Personalia. Met ingang van 1 Maart Is de surnumerair der posterijen en telegra fie alhier T. S. F. Scheltus van hier naar ck'hcveningeu overgeplaatst.. N BLOEMENU A AL. Personalia. Met ingang van 1 Maart ,ls tot kantoorbediende bij 'de posterijen en telegrafie, alhier, benoemd de hoer A. E. van Rietschoten, (o.v.). SCHOTEN. P. J. H. LOUWKBSE. f Hedenmiddag te 12'/a uur werd onder zeer vele blijken vau belangstelling op de be graafplaats bij den Hagelingerweg ouder Sant poort ter aarde besteld het Donderdagavond zoo plotseling overleden raadslid van Schoten de hcer P. J. H. Louwersc. VELSEN. Naamloozc Vennootschap. De Staatscou rant bevat de akten betreffende de Naam- loove Vennootschap: Ned. Mij. voor Zuur stof en stikstofbereiding volgens de procé dés Georges Claude, alhier. Het kapitaal is groot f 100.000, in aandeelen op naam van f 500, Directeur is V. M. J. A. Garis, industrieel te Luik. Commissarissen M. P. M. LefèbvreDibon, Ch. C, Cbapuis en E. glerchars, allen industriëelen te Parijs. HEEMSTEDE. P r o p a g an da-verg adoring. De bloemistwerkliedenvereen. „St. Isidores" hield gisterenavond een goed bezochte propagan- davergadering. Met voldoening wijst de voor zitter bij de opening op den goeden gang van zaken betreffende de actie, hij toont de rechtvaardigheid aan van dc manier van op treden en eischen in deze actie en verheugt zich erover te kunnen zeggen, deze actie zelfs 'van de zijde der patroons waardeering mag ondervinden. In de meeste gevallen van werk liedenactie toch is de pleiziiige samenwer king van patroons en arbeiders, zooals die hier voorkomt, verre te zoeken. Hierna komt de heer Loerakker van Castri- cum aan het woord. Spreker zal vanavond niet spreken over de actie, maar wil de vraag beantwoorden: „Wat is de reden, dat nog zoovelen buiten de organisatie staan en hoe komt het, dat hier de idéé van da noodzake lijkheid der vakorganisatie nog zoo slecht is doorgedrongen De groote verbeteringen van de laatste jaren danken we toch in hoofd zaak aan onze organisatie. Is de contributie misschien een bezwaar? Zeker niet; voor hen die liefde voor hun Vvakvereeniging hebben, die de vakvoreeniging .bezien als staande naast de eerste levens behoeften, kan dat geen bezwaar zijn. Liefde voor de vakvereeni'ging is noodzakelijk, en men moet niet enkel lid zijn door het betalen der contributie maar trouw de vergaderingen bezoeken, altijd en overal propagandist van de vakvereeniging zijn. Alle Katholieke fjlocmistarbeiders behooren in onze vereeni- ging men moet niet luisteren naar het ge schetter van tegenstanders van „aan den leiband loopen"; men zie slechts de tegen woordige actie op touw gezet door de Katho lieken onder leiding en goedkeuring van hun 'geestelijken, ja van onzen bisschop zelf! De ;vakvereenigingen behoeven daarom nog geen broederschappen te zijn maar wel hechte 'steunpilaren der H. Kerk en een sterke ves ting tegen het voortwoekerend on-rol oaf en Bocialisme. Laten allen zich aansluiten en gezamenlijk werken voor onze geestelijke en "tijdelijko belangen. De voorzitter wijst nog op het groote voor deel dat gelegen is in de aansluiting bij den 'R. K. Volksbond en de heer J. v. d. Erf, bestuurslid der gemengd Christelijk vakver- jeeniging die het woord bekomt, zegt dat het 'hem gebleken is dat deze grondslag toeh •niet aan de eischen voldoet. Eene scheuring is te voorzien en principieele vakorganisatie zal hiervan zeker het gevolg zijn. Dat zal een groote voruitgansr wezen en gezamelijk in de afzonderlijke vakvereenigingen werkend aal men zeker de "beste resultaten kunnen verwachten. Twaalf nieuwe leden gaven zich' terstond Op. De voorzitter sluit hierna met een woord vaii dank aan alle belangstellenden en bijzon der aan den spreker deze goed geslaagde pro paganda vergadering. y> HILLEGOM. Een schadepost. Gisteren viel het paard van den broodbakker Vlotman aan de Hoofdstraat en brak een poot. Het dier moest afgemaakt worden. NOORDWIJKERHOUT. Opgepastl Zekere de W. uit Voor hout was Zondagavond even gaan opsteken in café „De Vlasoven". Zijn rijwiel had hij on der de waranda neergezet. Toen hij weder huiswaarts wilde keeren, kwam hij tot de minder aangename ontdekking, dat het ge stolen was. Dat soortgelijke gevallen in ons ('idorp nog niet meer voorgekomen zijn, mag ©en wondei- heeten, als men in aanmerking 'ïieemt, dat het hier de gewoonte is, de fiet- /pen maar overal neer te zetten. Een ieder 'zij1 dus gewaarschuwd. Personalia. Met ingang van 1 Maart (fes tot kantoorbediende bij de posterijen en /.telegrafie, alhier, benoemd de heer O. van "Beulen, t v. 0. Krijgsman en C. Ilartenberg. z. v, N. Beun en L. Timmerman. Overleden: 9 Maart D. A. Kerkhoff, 65 j. A. D. Zwart, 4 maanden. R. K. Diocesane Middensfanilsvereeniging in het Bisdom Roermond. Gisteren is te Roermond de B. K. dioeesane Middenstandsvereeniging in het bisdom Roermond gesticht. Mgr. J. H. Drehmanns, bisschop van Roermond, was ter vergadering tegenwoordig, evenals de geestel. Adviseur Prof. Geurts. De voorzitter, de heer A. Kellenaers, deelde mede, dat er 14 afdeelingen met 1400 leden zijn opgericht. Na eenige opwekkende woorden van Mgr. Drehmanns werd de heer Kellenaers benoemd tot wetenschappelijk adviseur en Mr. Paul Tripels, te Roermond, tot rechtskundig ad viseur. Tot bestuursleden werden gekozen de heeren: Van Daelen, te Venlo, voorzitter; de Waijer, te Sittard, secretaris: Van Noorden, te Maastricht, penningmeester; Hermans, té Roermond; Arnoldts, te Heerlen en Triene- kens, te Gennep, commissarissen. L Ongeluk. Gisteravond kwam de schoen- fjmaker J. van Zeist, wegens het breken van 'zijn lastdrager op da fiets, zoodanig te val len, dat hij naar huis gehracht moest worden en onder geneeskundige behandeling moest) (jgesfceld .worden. BURGERLIJKE STAND. ALKMAAR. Geboren: 8 Mauri d. van L. (Mulder en H. Rijkersen. 9 Maart van W. O. v. Deventer en E. Kwast. 10 Maart z. DE SALARISSEN VAN BURGEMEESTERS EN SECRETARISSEN. Volgens de Nieuwe Ct. is bij het pro vinciaal bestuur van Noord-Holland een nieuwe salarisregeling voor burgemeesters en gemeente-secretarissen in de provincie in bewerking. COLLECTE VOOR DE UITGESLOTEN SIGARENMAKERS. Men deelt ons mede dat B. en W. van Schoten vergunning hebben gegeven aan de gecombineerde besturen dor uitgesloten si garenmakers, om een openbare inzameling te houden voor de gezinnen der uitgesto tenen. Morgeii zal die collecte plaats hebben, en wij "hopen dat niemand de collectanten, die op deze wijze voor buiten hun schuld in ongelegenheid en werkloosheid geraakte menschen een bijdrage komen vragen van wie het missen kan, ongetroost zal laten gaan. PAARD EN WAGEN TE WATER, Gistermiddag- ongeveer drie uur kwam een bestelwagen der R. T. M. van den Burgwal rijden, toen een wagen der E. S. M. van de Heeren vest aankwam. Het paard schrok en geraakte met wagen en al in het water van de Lieve Vronwengracht. De besteller K. 8., die achter op den wagen stond, wist er tijdig af te springen en trok den koetsier G. v. W. uit het water. Geen van heiden had letsel bekomen. Eenige personen begaven zieh in een bootje en sneden het tuig van het paard los, waar na het paard achter het bootje zwom tot het Zuider-Buiten-Spaarne, waar het op het droge werd gebracht. De wagen werd achter een zolderschuit naar den afloopenden walkant aan het Z. B. Spaarne getrokken en zoo uit het water ge haald. De inhoud van den wagen, bestaande voor 'tmeerendeel uit ledige postzegelkisten uit Luxemburg, werd uit het water gehaald, ce- halve een zware kist voor de Gem. Lichtfa brieken, die eerst hedenmorgen hoven werd gehracht. Het geval lokte zeer veel bekijks. FAILLIET .VERKLAARD. Bij vonnissen van heden zijn door de Arr. Rechtbank, alhier, in staat van faillissement verklaard: A. van Dijk, caféhouder en koop man, wonende te Schoten, Scheeperstraat. C. Schuiten Jz., stoelenverhuurder, wonende te Zandvoort. In beide: Rechter Commissaris Mr, H. v. Loghem de Josselin de Jong. Curator Jhr. Mr. F, ,W, van Styrum. DE E. N. E. T. Vanwege de E. N. E. T. heeft een groote ploeg werkvolk den geheelen nacht doorge werkt met behulp van twee groote acetyleen- lampen, tot het leggen van een nieuwen wis sel aan den hoek WagenwegHazenpaters- laan. Hedenmorgen was men zoover gevorderd dat de eerste tram er weer overreed, zoodat de dienst geen stoornis heeft ondervonden. GARNIZOENSBERICHTEN. Op 1 April e.k. zullen 24 hoofdofficie ren, dus tweederde van het aantaL dat als gevolg van de nieuwe reorganisatie noodig is worden benoemd. Als gevolg «hiervan ko men te Haarlem: Luitenant-Kolonel J. A. J. Smit van den staf der Infanterie wordt commandant van het 10e Reg. Inf.; Majoor J. H. A. Meijsberg van den staf der Infan terie bij het 10e Reg. Inf.; Kapitein J. P. A. van Weeren wordt Majoor bij het 10e Reg. Inf. De Luitenant-Kolonel W, D. A. Ophorst van den staf 10e Reg. Inf., wordt Comman dant van het 21e Reg. Inf. te den Helder. De Majoor M. D. A. Forbes Wels, die op 1 Maart was benoemd tot, commandant van het IVe Bat. alhier wordt overgeplaatst bij het regiment Jagers. De Kapitein-Adjudant A. S. de Jongh van het 10e Reg. Inf. wordt Majoor hij het 9e Reg. Inf. te Leeuwarden. GEVONDEN VOORWERPEN, Terug te hekomen bijMej. M. Hoogen- dorp, Leidschestraat 105, een ceintuur met gesp; G. v. Stade, Zuider Buitenspaarne 40, een damesbont; W. Leuvens, Saenredam- straat 51rd., een keeshond; P. v. d. Wete ring, Scheepmakersdijk 27 ben., een tasch- je met brieven; H. de Haas, Brouwerstraat 74rd., een rozenkrans; P. A. van Leeuwen, Waldeck Pyrmontstraat 64, een huzaren- spoor; J. Terhorst, Gen. Bothastraat 28, Schoten, een kip; C. Honing, Sophiastraat 18, een snoeischaar; Bureau van Politie, een ledige portemonnaie; A. Ruijfrok, de Witstraat 37, een werkmanskaart der H. LJ. S. M.; J. Boogaard, Ravensteeg 6, een kinderpaardentuigje; P. H. v. d. Velde, Su- matrastraat 23, Schoten, een rijwiellan- taarn; W. J. Sluijk, Bolwerkslaan 27, een rijwiellantaarn; J. van Zutphen, Potgieter- straat 17, een hondenfluit. VOETBAL. IJ. F. C. H-GEEL-WIT I 8-1. Men meldt ons: Geel-Wit I ging met niet minder dan 5 in- 4 der verordening, dat eenige gevallen aan geeft, waarin een winkel als geopend is te beschouwen, niet limitatief diende te worden geïnterpreteerd. De Hooge Raad was van oordeel, dat de woorden „een winkel voor het publiek ge opend hebben" niet beteekenen in den win- vallers naar IJmniden, om daar een veel kei publiek oi' winkelbedienden aanwezig sterkere tegenpartij te ontmoeten. Spoedig hebben. De gemeentelijke wetgever heeft in weet IJ.F.C. dan ook de leiding te nemen, art- 4 de uitgebreide beteekenis van dat be- die zij langzamerhand vergroot. Geel—Wit f^P m artikel 1 niet willen beperken, maar weet slechts één goal te maken, zoodat deze beeft haar willen xiithreiden tot de heide in wedstrijd eindigt in een 81 nederlaag voor artikel genoemde gevallen. In art. 1 heeft Geel-Wit I, De wind deed veel afbreuk aan de^uitdrukking de^ beteekenis, die daarvan in het spel. EXCELSIOR I—GEEL-WIT II. 1-3. Men meldt ons: Als Geel-Wit II om 2 uur te Hillegom in het veld verschijnt, staat er eeu vrij sterke wind. Geel-Wit speelt eerst met wind mee j en is daardoor geregeld sterker. Er wordt j door haar spelers echter veel to weinig op j doel geschoten. Toch weet de middenvoor Rotterdam, Raephorststraat Sla, werkplaats reeds spoedig een mooie goal te maken. Voor Raephorststraat 35a. de rust vallen Geel-Wit nog twee penaltysj C. Kerkhof, koopman in leden en manu- ten deel, die beide onhoudbaar worden inge- facturen, te Amsterdam, Van Boetselaerstraat zet. Excelsior weet ook ééns te doelpunten. No. 74. De Geel-Wit-keeper stopte den bal wel, doch Geëindigd door het verbindend worden der het gewone spraakgebruik moet worden ge hecht, gelijk terecht door de rechtbank is aangenomen. Do cassatieberoepen werden dus verworpen. FAILLISSEMENTEN. Failliet verklaard 11 Febr. B. van Noord, te Oostzaan. 7 Maart. M. Spork Jr., meubelmaker to het leder woei in het doel. Na half time weet geen der partijen meer het net to vinden, zoodat Geel-Wit II dezen wedstrijd welverdiend met 3—1 wint. Interacademiale voetbalwedstrijd. uifcdeelingslijst de faillissement van: J. Bijl hout, winkelier, te Waalwijk; B. Hospers, rijwielhandelaar te Coevorden: J. A. van Son, landbouwer, te Nieuwkuilc; B. Kiens, café houder en vervener te Klazienaveen, gem. EmmenA. Zijlma, koopman in Kruideniers- Morgen wordt, naar de Tel. meldt, op het waren te Valthermond, gem. Odoorn; A. Ey- Hereules-veld te Utrecht de interacademiale keieboom, smid, te Rotterdam; M. J. P. Brem- ontmoeting U. S. V. A. V. (Utrecht) en T. H. O. R. (Amsterdam) gespeeld. De volgende elftallen zullen in het veld komen: U. S. V. A. V.: Göhel (Vitesse), doel; Koop- mans (Be Quick) en Facee Schaeffer (Uni- tas) achter; Boekhoudt (Kampong), Van Schaick (idem) en Kater (Hercules) midden; Tap (Hermes), van Dijk (Hercules), Rutgers (Kampong); Steenhuizen (Zeist) en v. d. Wil ligen (Haarlem) voor. T. H. O. R.: Lobry de Bruyn (R.A.P.) doel; del jr., destijds wijnhandelaar te Nijmegen; A. J. Meudt-, scheepsbevrachter, te Rotterdam; G. H. Wanders, slager, gewoond hebbende te Nijmegen,_en A. van Meijeren, landbouwer, te Haastrecht. ELEOTRICIÏEIT IN DE TEEKENKAMËR. Een Engelsch electro-technisch bureau lan- ceert twee nieuwigheden op electrisch ge- Mavres en Neubarg (idem) achter; Komme,bied voor de teekenkamer. De eerste be- Hamburger (idem) en van Eyek (Achilles) i midden; Slotemaker (R.A.P) Haak (Haar lem), van Delden (H. F. C.), J. Francken (idem) en van Berekel (Quick N.) voor. „Do Nieuwe Rott. Courant." Het Roermondsche tijdschrift „De Volks missionaris", dat zooals men weet onder re dactie staat van eenige Eerw. Paters Re demptoristen, heeft in een drietal voortref- felijk-gedocumenteerde artikelen, met de stukken in de jiand, aangetoond de aller- verderfclijkste strekking der N. R. Ct„ die „herhaaldelijk den Roomschen lezer kwetst in zijn dierbaarste overtuigingen zoowel op het gebied van den godsdienst als van de zedelijkheid." Die drie artikelen worden thans, met een inleidend woord, in een brochure vereenigd, en uitgegeven bij S. J. Romen en Zonen te Roermond, den katholieken buiten den lezerskring van „De Volksmissionaris" aan geboden. Hiermede is een goed en nuttig werk verricht, dat véél nut kan stichten. Uit de eigen woorden van de N. R. Ct. en uit hetgeen zij in haar kolommen Op neemt wordt afdoende bewezen, dat dit li berale ograan tot de felste antikatholieke bladen moet worden gerekend en dat het op het gebied der moraal een leer huldigt, met die der katholieke kerk lijnrecht in strijd. Nog altijd zijn er katholieken helaas, die do „N. Rott. Ct." als het „grootste", het „best-ingelichte" en ook wel als „het on- partijdigste" liberale blad beschouwen: hier worden hun oogen geopend En het pleidooi, door de schrijvers gele verd, is tevens een onontkoombaar-logisch pleidooi voor de katholieke pers, met name wat de vervanging der N. Rott. Ct. be treft voor De Maasbode. Wij bevelen de lezing van dit vlugschrift, dat in eiken katholieken boekhandel natuurlijk zal te krijgen zijn, met véél aandrang aan: vooral het derde artikel, over de N. Rott. Ct, en de zedelijkheid, kan menigeen de oogen ope nen! VAN ELDERS. BEROEP VERWORPEN. Voor den Hoogen Raad werd gisteren be handeld de zaak van den Ambtenaar van het Openbaar Ministerie bij het kantongerecht te Leiden tegen het ontslag van rechtsvervol ging van een persoon te Noordwijk, ter zake van het als eigenaar van vier nieuw gebouwde woningen de omtrekmuren der kelders en de zoldertrappen niet te hebben gehad overeen komstig de voorschriften der verordening re gelende de volkshuisvesting in die gemeente. Geconcludeerd was tot niet-ontvankelijkver- klaring van het beroep. De Hooge Raad besliste dienovereenkom stig. De verkoop „over het hekje" 's avonds in Amsterdam voor goed uitgemaakt. De Hooge Raad deed gisteren uitspraak in zake het cassatieberoep van W. H. Smit, vischhandelaar te Amsterdam, door de recht- bank aldaar veroordeeld tot 10 boete of 3 dagen hechtenis, wegens overtreding van de Ainsterdamsche verordening pp de winkel sluiting door den verkoop, na sluitingstijd, van een paling over een plank voor de deur van zijn winkel, na het sluitingsuur aange bracht, alsmede inzake het cassatieberoep van Chr. W. A. Bottelier, huisvrouw van J. de Wijn, sigarenwinkelierster te Amsterdam, door dezelfde rechtbank tot geldboete ver oordeeld- voor 10 of 3 dagen hechtenis, we gens gelijksoortige overtreding, ten aanzien van den vex-koop van sigaren. Aangevoerd was, dat de bedoelde veroi'de- ning ongeregeld zou laten den verkoop en de aflevering van waren buiten de winkelruim ten. Geconcludeerd was tot verwerping van het cassatieberoep, hoofdzakelijk op grond van de interpretatie van artikel 1 der Ain- sterdamseho verordening in dezen zin, dat een winkel voor bet publiek geopend is, wan neer de gelegenheid wordt opengesteld voor het publiek, dat zieb daartoe aanmeldt, om waren nft den winkel te koopen, terwijl art. staat uit een inrichting, die veel lijkt op het electrisch instrument, waarmee de coif-, feur het gewassclien haar spoedig laat op drogen, en die in dit geval dient voor het vlugge drogen van inkt. Het voordeel hier van is, dat men nu gauwer haak en drie hoek over het papier kan leggen om zoo de teekening te vervolgen. De tweede uitvinding is een electrisch ap paraat, om blauwdrukken te drogen; bet is een soort bout, en kan ook gebruikt wor den om kreukels en vouwen te verwijderen. UMUIDEN, 11 Maart W. stijve bries. Gearriveerd 11 Maart. Hollandia, s., Gothenburg. Vertrokken 10 Maart. Norden, s., Christiania. Iris, e., Hamburg. Amor, 8., Rotterdam. NEDERL'. STOOMVAARTLIJNEN,: Kon. der Nederlanden arriveerde 9. Maart te Batavia van Amsterdam. Rembrandt, van Batavia naar Amsterdam, arriv 10 Maart te. Suez. Sindoro, van Batavia naar Rotterdam, ar riveerde 10 Maart te Marseille en zette de reis voort. Jacatra arriveerde 10 Maart te Hamburg van Rotterdam. Amstelland, van B. Ayres naar. Amster dam, arriv. 9 Maart te Santos. Frisia, van Amsterdam naar Buenos Ay res, arriv. 10 Maart te Rio Janeiro, Themisto, van Savannah naar Rotterdam, passeerde 10 Maart n.m. Lizard. Wittekind arriv. 8 Maart te Rortland M. van Rotterdam. Aurora, van Pillau naar, Amsterdam, pass. 10 Maart Iloltenau. Luna arriveerde 10 Maart te .Valencia van Iviza. Neptunus vertrok 10 Maart ,van Malta n. Algiers. (Zeepost.), Officieele telegrafische opgave van liet Meteorologisch Instituut te De Bilt. Hoogste barometerstand, München 775.6. Hoogste barometerstand, Haparanda 738.8. Meest matige, tijdelijk krachtige Westelijke tot Zuidelijke wind, zwaar bewolkt, Heden overleed zacht en kalm na tijdig voorzien te lijn van de laatste H. H. Saoramenten der Stervenden, in den ouderdom van 87 jaren in de St. Bavc-stioh- ting te Heemstede Mej. MARIA CREEMER, Wed. van den Heer F. A. SCHEELINGS, Namens den Executeur. De H. Uitvaartdiensten zullen gebonden worden in de parochie kerk St. Bavo te Berkenrode te 8.15 en halt 9 op Donderdag 13 Maart a. s. Heden overleed voorzien van de H. H. Sacramenten der Ster- vendon tot onze diepe droef heid ia het „St. B-iro-Geaticht", te Heemstede, onze dierbare Vader, Behuwd- en Grootvader de Heer VlNCENTIUS BEERS, in den ouderdom van bijna 73 jaren. M. KOEKHOVEN-Beebs. J. J. KOEKHÜVEN en kinderen. J. SCHRAMA—Besrs. J. Th. SCHRAMA en kind. Haarlemmermeer, 10 Maart 1913.. Geboren: GERARDUS JOSEPEUS Zoon van C. NELI8 en A. VAN BRUGGEN. Heemstede, 10 Maart 1913. leder die er belang in mocht stellen te vernemen waarom zekere Mej. POS- TUMA, van beroep huisnaaister, wo nende Kerklaan te H e e m s t e d e, in de Raadhuisetraat 14 het verkeer in het huis is ontzegd, kan hierover in» lichtingen bekomen bij ondergetee- kends. Mej. POSTUMA voorn, wordt tevens aangeraden voorzichtig te zijn in haar uitlatingen wil zij niet de kans loopen met den strafrechter in aanraking te komen. W. J. WALTMANN. Gevraagd met Mei een llmk R. IC. WERKMEISJE niet beneden zU jaar en v. g. g. v., liefst van buiten. Loon 1130Waschgeld f26 en verval. Brieven met opgave van leettijd en waar en hoe lang ïd betrekking onder No. 4816. Met Mei gevraagd een oekwaam R. K. KEUKENMEISJE smakelijk kunnende koken en genegen eeDig huiswerk te verrichten, niet be neden 21 jaar en v.g.g.v. l.oon f 160, wasohgeid f 26 en verval. Brieven no. 4993 Bur. N. H. Ctr. Er biedt zich aan een flink, op passend persoon als goe t bekend met electriecoe kracht, voorzien van beste getuigen. Adres P. VAN SINDEREN, Gen. de la Reystraat 9 rood. De ondergeteekenden bouwen, ver bouwen, repareerén en ma en be grootingen van alle voorkomende Timmer en Metselwerken. Beleetd aan bevelend, F. A. GROEN, Juliai apark 6, JAC. POT, Cronjéstr. 76. Werk plaats Kloosterstraat 64. verlangt gij goede dienstbode verlangt gij goede betrekkingen tegen hoog loon, met behoud van huurpen ning, wendt U dan tot verhuurkantoor uitg. v. d. Ver. tot be hartiging v. d. belangen van jonge meizjes. Spreekuren iederen werkdag van 1012 uur en bovendien Woensd. en DoDd.-avond van 7i/2—91/2 uur, Ged, Oude Giaoht 59 Telef. 2054. T ermijnbetaling RIJWIELEN Eerste klas merkeu voor Concur reerenden prijs op zeer gemakkelijke voorwaarden. Brieven onder No. 4506 bureau van dit blad. 6EBR. LOOTS, Pieterstr. 19-21 TELEFÜ0K 721. OUDE BELEGEN BORDEAUX EN BOURGOGNE WIJNEN. Dagelijks verkrijgbaar versch OS SENVET, thuisbezorgt i 70 ct. per Kilo by minstens 5 pond, bestelling per briefkaart, briefkaart wordt ver goed adres t. B. v. d. VOORN, Borgem. Wentboltstraat No. 12 Hillegom. Op Woensdag 12 Maart 1913 des morgens voor 10 nar zal Notaris BURKENS in da „Korenbeurs" aan 't Spaarne 36 publiek verkoojen: een mooie Collectie Stam,- en Struikrozen, Coniferen, Rhodo dendrons, Vruchtboomen en Heestergewassen. uit de bekende Kweekerij A. v, d, KRAATS, Boskoop. ZEGT HET VOORT. Beleefd verzoekt het Bestuur der gecomb. Sigarenmakers (uitgestote nen) de ingezetenen van SCHUI Etf de te houden collecte MILU te ge denken, welke zal worden gehouden op Woensdag 12 Maart. HET BESTUUR. Burgemeester en Wethouders van Haarlem, zullen op DINSDAG 25 Maart 1913, des voormiddags ten lla/'< uur, ten Raadhuize dier gemeente in het openbaar aanbesteden Het maken van eene overdekte opadingzplaals en eens ver bindingsgang op het terrein van het openbaar Siachihuia te Haarlem. Bestek en voorwaarden met daarbij behoorei.de teekening, liggen ter in zage ter gemeente-secretarie (7de Af- deelina) op alle werkdagen van des voormiddaga 9 tot des namiddags 2 ure en zijn aldaar verkrijgbaar tegen betaling van f0.25 per stel. ==55==5S=555==s==^=H=s=as=SSH,

Nieuwe Haarlemsche Courant | 1913 | | pagina 3