Partij PAKKISTEN Wegens Vertrek Openbare Verkooping ERICA Winkeljuffrouw NIEUWS UIT DEN UiTUEK KitUWS UIT USSt es. I Advertentiën. Landbouw en Visscherij. een BEDIENDE Manufacturen. 55 en 50 cis- en ook van 45 of- Buitenverblijf „MOLEN DUIN", Financieeie Berichten, Leger en Vloot. Rechtszaken. reuws. Uns Weerbericht. Openbare Verkooping. ZATEROAG 29 MAART 1913 Geen haan T kraait en na. 4 Houten Gefwuwtjefe Fabriek van fijne botermelanges. I IS UW LEVER ZIEK? Scheep vaartbenchten. ■otaria M. N. BEaTS Koop. Adres Kruisweg 54. Aangesloten onder Telefoonnum mer 2 5 11 C. HEEMSKERK, Piano en Grgelhand®!, Zijlstraat 82. opheffing der kweekerij ,MIDDE N-B A A N" een Heeren Parapluie te ZANDVOORT op Maandag 17 Maart 1913 LOUIS A. GLASER Zijlstraat 16—18Telef. 1078. Wij fabriceeren ook uitnemend fijne kwaliteiten van Het is dus volstrekt niet noo- dig minderwaardige verpakte boter te koopen. PIELAGE Go bonewens het recht van erfpacht op den grond, VELSEN. De vuilnisbelt. In een onder lei ding van doctor Heslinga gehouden vergade ring is besloten naar wij in het A. H. le ien, zich andermaal tot de Koningin te wen den met het verzoek, aan de gemeente slechts vergunning tot oprichting eener vuilnisbeis te geven op de door Gedeputeerde Staten ge stelde voorwaarden. BEVERWIJK- Mariaverccniging. Gisteren hield de Ma- riavereeniging haar jaarvergadering. Uitliet jaarverslag der secretaresse, bleek, dat de rereeniging het nieuwe jaar ingaat met ruim 150 leden. In tegenstelling met het Kruis- verbond sloot de Penningmeesteresse haar rekening en verantwoording met een na- deelig saldo van f 25.39J/a- Een viertal nieu we leden werden geïnstalleerd, terwijl bij de Bestuursverkiezing de aftredende da mes werden herkozen, zoodat het Bestuur blijft samengesteld uit dezelfde personen, die tot nog toe de vereeniging leidden. Aan het slot der vergadering hield de Geostel. Adviseur, de Weleerw. heer Slenders, een opwekkende rede, waarin hij vooral den meisjesbond in den steun en de belang- itelling der leden aanbeval. WIJK AAN ZEE. Pokken. Alhier doet zich, naar de „N. R. Crt." meldt, een geval van pokken voor. Maandagmiddag' heeft men getracht den pa tiënt in Alkmaar te doen opnemen, hetgeen daar geweigerd werd. Daar de stalhouders, die samen den ziekenwagen exploitceren, on kundig waren gebleven van den aard dei- ziekte, is de wagen op last van de burge meesters van Velsen en Beverwijk ter ont- imetting naar Wijk aan Zee gezonden. ASSENDELFr. Raadsvergadering. In de -jongste raadsverga dering waren 10 leden aanwezig. Voorzitter de Burgemeester. Mededeeling wordt gedaan van B. en W. van Zaandam dat op de kapitaalrekening der Zaanl. den. Niets meer aan de orde zijnde, wordt de'ging te bestemmen een terrein gelegen aan'zuiden 't Noordzeekanaal slechts 17 stieren raadsvergadering gesloten. NOOimWTJK. den Haarlemmerweg, toebehoorende aan den op 6 keuringsplaatsen zijn aangegeven, is heer J. Vlug. nu aangifte verplichtend gesteld ter bespa- Aan B. en W. werd ter zake het gevraagdring van tijd en kosten. Van de aangiften zal Vreemdelingenverkeer In het Hof van Hol- crediet toegestaan, mits de heer Vlug zich afhangen waar de keuringen zullen worden land" alhier, hield de vereeniging „V. V." gi* verbindt gedurende ten minste tien jaren het gehouden. In 't noordelijk gedeelte worden 7 i V,AftnlGlrKonr» to h/Mirl/tn Ha wAArbaiirino-on frohnnnnn VU Maart to 11' id. terenavond haar jaarvergadering onder voorzit terschap van den heer A. Doisman. In de plaats van de heeren E de Groot, G. J. G. van Parijs, J. v. Kan, N. den Hollander en 'terrein beschikbaar te houden In het bestaande uitbreidingsplan werd een wijziging gebracht ten einde een geschikt terrein te verkrijgen voor de plaatsing van een eleetrischen overhaal en om den weg S. v. Ruiten, die periodiek als bestuursleden i No. 25 later te doen uitkomen op den Baarsjes moesten aftreden, en volgens reglement niet weg, (Maljapenkade). herkiesbaar waren, koos men de heeren J. H. v. d. Werf, W. de Ruiter, L. van Wijk, P. F. van Santen en Jhr. Mr. L. A. van Sehuijlenburch. NOORDWIJRERHOLT. Verknoping. In café „De Concurrent" wer den hedenmorgen verkocht de goederen van wijien den heer P. Heemskerk Sr. Koopers waren van: perceel 1 en 2D. Hogewoning te Rijnsburg, voor f 2195; perceel 3. C. F. Bemelman alheir, voor f 3200; perceel 4. M. Warmerdam alhier, voor f 5950; perceel 5. C. de Groot te Voorhout voor f 5602. VOORHOUT. R.K. Kiesvereenig.ng. In Boerhaave hield den heer Bruna uit Utrecht gisteravond een zeer schoone, nuttige en duidelijke lezing, voor de leden dezer Vereeniging. Ongeveer 120 personen waren tegenwoordig. Onder werp: „De huidige politieke toestand in ons land". Er zijn tijden geweest, aldus de spreker, dat het was alsof de politiek sliep, ton dat de kiesvereenigingeu dikwijls niet eens wisten wat zij eigenlijk op hunne agen da moest en zetten. Thans is het echter juist 't tegenovergestelde, 't Gchcele land is thans in beroering, en waarom? Omdat het in Ju ni gaan zal Linies tegen Rechts. Rechts moet en zal er onder, Links boven op. Zie daar de leuze 1 Nu zijn er menschen die, jammer genoeg, hierin niet zoo veel kwaad zien, die zeg gen: maar waarom moet het dan ook eigen lijk, die partijdigheid is heelemaal niet noo- digl Wat kan het mij schelen, als ik er maar beter door wordt. Het zfjn menschen (en men vindt ze ook in onze partij) die Waterleiding over 1912 is gebracht het bedrag de tegenstelling tusschen R. en L. niet goed van 15672 wegens kosten van uitbreidings werken aan de prise d'eau te Wijk aan Zee. Mededeeling van het bestuur van den Veen- polder, dat zij bereid is, na aansluiting dezer gemeente van de K. E. M. tot 31 Dec. 1913 bij wijze van proef, met de Paerl gedurende de avonduren niet te malen. Voor kennisgeving- aangenomen. Een schrijven van hetzelfde bestuur om een vergoeding voor het gebruik van steenkolen. Deze vergoeding ad 82 wordt verleend. Van P. Mantel, dat hij het gras van de Sta tionsstraat niet langer wenseht te pachten voor een som van 10 per jaar. Aan B. en W. wordt machtiging verleend dat grasgewas ondershands te verpachten. Van de K. E. M., begeleidende twee door haar onder teek ende contracten tusschen deze ge meente en de K. E. M. met verzoek een exem plaar van onderteekening dezerzijds terug te zenden. Aan dit verzoek werd voldaan. Word bevestigd dat door do K. E. M. 2 trans- formatoren zullen geplaatst worden; één in de Centrale te Assendelft en een aan het station Krommenie-Assendelft voor de som van 1200. De Paerl en de Ijsfabriek zullen zoolang de bestaande contracten loopen 2 ct. per K. W. U. betalen. Het licht in de Ijsfabriek gaat echter tegen gewoon metertarief. Ze mogen nooit stroom nemen van een half uur voor zonsonder gang tot 's avonde 11 uur. Wordt besloten een geldleening ad 500 aan te gaan ten einde te voorzien in de kosten van bestrating van den Stationsweg. Wordt aan Gauwe Boon een strook gTond ver kocht op het Koepad naast den tuin van School 3, tegen den prijs van 1.50 den vierk. M. Wordt besloten aan den hier gestationeerden Rijksveldwachter jaarlijks een som van 50 te verleenen, als een tegemoetkoming in de huis huur. Wordt aan de lichtcommissie, bestaande uit de heeren Sikkes, Veenboer en Aafjes, opgedra gen de verschillende machinerieën en.z van het G. E. B. bij gelegenheid te verkoopen. De hee ren nemen die taak op zich. Wordt ingegaan op hot aanbod van de K. E. M. om aan genoemde Maatschappij over te doen 2 Volt- en Ampèremeters benevens 600 K.G. koper. Wordt besloten tot het aangaan eener leening Vian 10,000 ten behoeve van het G. E. B. Wordt op voorstel van H. Aafjes besloten om aan het fanfarecorps „Harmonie", dat dezer da gen zijn 25-jarig bestaan viert, als blijk van sympathie een bloemstuk aan te bieden. Op den feestavond zal dat bloemstuk aangeboden wor- keuren, die de tegenstelling liever zagen getrokken tusschen conservatieven en voor- uitstrevenden. Onmogelijk kan dit evenwel de grenslijn zijn. Een uitstekend voor beeld geeft ons Dr. Kuijper hiervan, als hij zegt: Wanneer men met 't spoor mee moet vraagt men nooit op de eerste plaats: is dat een sneltrein of een locaaltje? Maar wel: gaat die trein den goeden kant?... Waar voert hij mij naar toe? Al is men nog zoo vooruitstrevend, wat helpt dat, als twee menschen even hard loopen, en de een loopt naar Noord en de ander naar Zuid, zullen zij toch nimmer eenzelfde doel bereiken 1 Ook zijn er men schen die de tegenstelling huldigen welke door de socialisten wordt gepredikt. Doch ook deze redeneering is valsch, im mers hoevele personen zijn er niet, die noch tot do oen, noch tot de andere party be- hooren. Denk maar eens aan die talrijke schare middenstanders. En er zijn er onder hen die overdag bij de werkgevers moeten gerangschikt worden, doch 's avonds over hunne boeken gebogen nog minder zijn dan hun minste daglooner. Neen het is niet te ontkennen de juiste antithese is en blijft Rechts tegen Links 1 Men heeft het gezien 6 jaar geleden bij de verkiezing te Ensche dé tusschen den werkman Engels en de kapitalist van Kol. Weg was het beginsel der socialisten. Men heeft 't gezien bij de zedelijkheids wetten van Min. Regout z.g. Men ziet 't dagelijks nog: en in België nog veel beter dan bij ons. Ook daar is een zware strijd gestreden en de R. Partijen zijn er glansrijk uit te voorschijn gekomen. Ook daar bidden de meisjes het „Wees ge groet Maria". Daar was bet dat de ont zettende vraag gesteld werd in de Kamer (het was in den tijd der auto-bandieten). „Zegt het mij, indien deze autobandieten kiezer waren, zouden zij dan stemmen op Rechts of Links? En 't antwoord was niet twijfelachtig? Spr. wees nu op hetgeen de Christelijke re geering had tot stand gebracht, op de begin selen die ons moeten leiden en op den moed die wij moeten hebben om die beginselen door te voeren, ook in de staatkunde! Tot directeur-administrateur van het in te stellen gasbedrijf werd benoemd de heer A. van der Stel, directeur der gasfabriek te Weert. Op voorstel van den heer De Vries werd de voordracht der commissie, die een onder zoek had ingesteld naar de mogelijkheid tot de instelling van een vloeschkeuring, aange houden tot de eerstvolgende vergadering. Ten slotte werd benoemd tot lid der Plaat selijke Schoolcommissie de heer R. J, H. Kuyper. Ontwikkclingsavond. Vanwege den R. K. Volksbond werd gisterenavond de enkele weken uitgestelde ontwikkelingsavond ge houden, waar de Eerw. Adviseur behandel de: „De Vrijmetselarij". De zaal was stamp vol. Op zeer bevattelijke wijze besprak de Eerw. inleider het ontstaan, de leer en de verspreiding van de vrijmetselarij over de gekeele wereld. Verkooping. De uitslag- van de gis teren gehouden verkooping van landerijen) in de Hoogoveensche Polder in het Hotel „De Witte Zwaan" ten overstaan van notaris Tuij- melaar is als volgt: No. 1, een perceel land in de Hoogeveensche Polder, groot 2.22.10 H. A. f 7550, opgehoudenno. 2, een dito, groot 1.82.55 H.A. f 6395, H. J. van der Poel te Lisse; no. 3, een dito, groot 1.71.13 H.A., f 5900, H. Hoogewoning te Rijnsburg; no. 4, een dito, groot 1.67.42 H.A. f 5805, dezelfde; no. 5, een dito, groot 1.29.48 H.A. f 45O0, dezelfde; noi. 6, een dito, groot 1.19.52 H.A. f 4150, C. Westerbeek te ciassenheim; no. 7, een dito, groot 1.96.29 H.A., f 6800, opgehouden; no. 8, ©en dito, groot 2.26.21 H.A., f 7850, opgehouden; no. 9, een dito, groot 0.24.15 H.A. f H50, opgehouden; no. 10, een dito, groot 0.24.— H.A., f 1200, opge houden. BURGERLIJKE stand. SCHOTEN. Getrouwd: H. Bestevaer en S. Zuidervaart. G. J. Janssen en T. Kra mer. Geboren: z. van G. van Es—Zevenhoven. d. van Hipke-^-Hillebrand. z, van J. van RoodselaarBijleveld. d. van O. NijssenBuijs. z. van E. v. d. Eijkhof Cuijon. z. van W. Gehl—Niesten. d. van M. Wolff—Vink. Overleden: P. J. IJ. Louwerse, 66 jaar. BEVERWIJK. GeborenZ. van M. Ter voor t- Koomen. Overleden: R. van Balen, 19 jaar. HAARLEMMERMEER. Geboren: D. van M. H. Hordijk-Bog-narrt."* D. van J. WynvUet- Jansen. D. van M. van Noordt-Rinkel. D. van S. Hameteman-vaa der Vlugt. D. van J. N. Verhaar-Bekkers. Z. van Th. M. Krie- len-Roose. D. van B. Duwel-Landweer Jo- lian. D. van M. J. Bras-Haspel?. de voorkeuringen gehouden 29 Maart te Wie- ringerwaard, 31 Maart te Schagen, '1 April te Benningbroek, 2 April te Hoogkarspel, 3 April te Hoorn, 4 April te N. Niedorp, April te Purmerend, 7 April te Assendelft, 11 April te Alkmaar, alwaar Vrijdag 25 April eveneens de Centrale Stierenkeuring wordt gehouden N. V. HOUTHANDEL VOORHEEN ALTIUS CO., TE AMSTERDAM. Door deze Vennootschap zal uitgifte ge schieden van f 376.000 6 pet. cum. preferen te aandeelen, elk groot f 1000, f 753,000 ge wone aandeelen, elk groot f 1000, luidende aan toonder. De heeren Jarman en Zoonen, en de heeren Dunlop en Co., te Amsterdam en te 'sGra- venhage, berichten, dat zij op Dinsdag 18 Maart 1913, van 94 uur te hunne kantoren inschrijvingen aannemen op: f 376.000 6pet. I cumulatief preferente aandeelen tot den koers' van IO41/2 pet. doelende ten volle in de winst van 1 Juli 1912 af en f 753.000 gewon© aan deelen tot den koers van 103% pet. deelende ten volle in de winst van 1 Juli 1912 af der N. V. Houthandel voorheen Altius Co., ge vestigd te Amsterdam. De dividenden zijn betaalbaar in de maand October. Maak hem dan in ordehet is ge makkelijk te doen. Zonder pijn, zon der stoornisalleen door bet heilzaam eüekt merkt ge dat ge genezen zijt door OFFICILr.LN VAN GEZONDHEID. In een door de Vereeniging van Officie ren van Gezondheid der Landmacht gehou den buitengewone vergadering werd met al gemeen© stemmen besloten, dat de vereeni ging zich, naar aanleiding van de jongst gehouden Kamerdebatten over den militai ren geneeskundigen dienst, met een adres tot den Minister van Oorlog zal wenden, ten einde de ongunstige positie van den officier van gezondheid onder 's Ministers aandacht te brengen. KAPITEIN THOMSON De kapitein der infanterie L. W. J. K. VAN ELDERS. UITSPRAKEN. De Leidselie Kantonrechter veroordeelde: Wegens strooperij: J. P., te Noordwijlc aan Zee tot f3 of 2d. Wegens straatschenderij: H. Wz., C, Z. en J. v. d. B., allen te Noordwijkerhout ieder tot f3 of ld. Wegens loopen op verboden grond: H. B., te Haarlem tot f 3 of 2 d.; N. M., te Noordwijk tot f 2 of 2 d.; N. D., en H. J. B., beiden te Noordwijkerhout, elk tot f 2 of 1 d. Wegens schoolverzuim (overtreding leer plichtwet): P v.. E., te Noordwijk; J. R., te Noordwijk tot f 6 of 2 d.; F. S„ 37 j. te JNoordwijk tot f4 of 3d. Wegens het rijden met een voertuig zon der licht: J. O. M. D., te Noordwijk tot f 1 of ld.; A. W» te Noordwijk tot f 1 of ,1 w. t. Wegens het rijden op rijwiel zonder licht C. M., te Noordwijk, tot f 2 of 2 d.; Th. S. te Warmond wegens dit feit tweemaal ge pleegd. tot 2 maal f2 of 2 m. 2d. \Vegenn te Noordwijk met een voertuig op de tramrails rijden: P. v. d. N., te Noordwijk aan Zee tot f 2 of 1 d. Teruggegeven aan de ouders werden P. M., 14 j. en A. v. d. B., 14 j. beiden van Noordwijk aan Zee, die terecht stonden we gens aldaar op den openbaren weg deelne men aan een spel met centen. f FAILLISSEMENTEN. Failliet verklaard: 5 Maart A. J. Bos, bakker en winkelier te Enschede. 7 Maart, D. de Jaeger, poelier, te Bergen op Zoom. 8 Maart J. J. E. Corbey, notaris, gewoond hebbende te Odilienberg, doch thans zonder bekende woon- of verblijfplaats hier te lande. 10 Maart. J. L. de Graaf, handelaar in Met langdurig applaus werd deze keurige tegen October a.s. bevorderd tot majoor bij lezing begroet, waarna, de vergadering met j dat wapen den Christelijken groet werd gesloten. SLOTEN. Gemeenteraad. In de gisteren ge houden vergadering werd als lid geïnstalleerd de heer IJ. Visser. Van den heer C. van Beem Czn. c.s. was een Evenals vorige jaren zullen dit jaar van adres ingekomen tot verplaatsing van de vuil- wege de Provinciale Commissie tot bevorde- nisbelt aan den Otweg. Het bleek, dat B. en;ring der Veefokkerij in Noord-Holland stie- ?^anje_r-' WOr^" 1 kolonalio waren, piano's en orgels, te Amster dam, Ceintuurbaan 143, zaak in koloniale wa IJMUIDEN, 12 Maart W. Gearriveerd 11 Maart. Niobe, 8., Bordeaux. Gearriveerd 12 Maart. "Venus, 8., Alexandra. Vertrokken 11 Maart. Duiveland, e., Newcastle. Karimata, s., Java. Swift, 8., Londen. Granit, s., Newcastle. Rijnstroom, s., Huil. Rotterdam, s., Grangemouth. Vertrokken 12 Maart. Olga, s., Cadix. Ncderlandsohe Stoomvaartlijnen. Snroatra, van Batavia naar AmstP'fiiiin, pas seerde 11 Maart Pantellaria. Timor, van Batavia naar Amsterdam, vertrok 11 Maart van Genua Tambora, van Rotterdam naar Batavia, ver trok 11 Maart van Southampton. Ophir, van Rotterdam naar Batavia, arriv. 11 Maart te Port Said. Gorontalo, van Rotterdam naar Batavia, pas eeerde 11 Maart Kaap Blanc. Djebree, van Rotterdam naar Batavia, pass. 11 Maart Gibraltar. Kediri, van Hamburg naar Batavia, vertrok 11 Maart van Suez. Frisia, van Amsterdam naar Buenos Ayres, arriveerde 11 Maart te Santos. Themisto, v. Savannah naar Rotterdam, pas seerde 11 Maart 4.10 n.m. Eastbourne. Barotse, van Baltimore naar Rotterdam, pas seerde 11 Maart 12 n. n.m. Prawlepoint. Ryndgro vertrok 11 Maart van New-York n. Rotterdam. Rotterdam arriveerde 11 Makrt te New-York van Rotterdam. Pisa, van Rotterdam naar Portland, H., pas seerde 11 Maart 2 u. n.m, Wight. (Zeepost.) SCHIEDAM, 11 Maart. Moutwijn f 13.50, Jenever f 17.50, Commissie f 12.50. Stem ming prijsh. Spoeling f 1.40, Graanspiri- tus f 22.2522.50, Melasse f 20. Ruwe Spi ritus f 10.12V2-10.25. BEVERWIJK, 11 Maart. Groentenmarkt. Spinar.ie f 0.40—0.50 per mandje, Zuring f 0.20 id.; Spruitkool f 2.—2.50 per mand; Appelen f 3.50—4. id.; Peren f 2.50—3.— id.; Sla f 8 —10, Bieten f 0.60—0.80; Roodekool f 8—10; Wittekool f 56; Savoyekool f 810; Bloem kool f 2025, alles per 100 stuksRaapstelen f 45; Rabarber f 15; Radijs f 56; Schor- seneeren f 68; Peterselie f 68; Selderij f 1012; Prei f 812, alles p. 100 bos; Wor telen f 0.800.90; Zandaardappelen f 3.50— 4.00; Klei id., f 2.50—3.00, alles per H.L. Boerenkool per kist 1 0.600.80; Uien pei 100 pond f 0.60—0.80; Brussels lof id., I 812. LEIDEN, 11 Maart Vette-Varkensmaikt. Aangevoerd 160 vette varkens, f 0.570.58 per kilo. Licht soort 31, f 0.530.54 p. kilo. Handel matig. AMSTERDAM, 12 Maart. Aardappelmarkt De prijzen waren heden: Friescbe blauwen 2—2.40; idem borgers 1.30—1.50; Zeeuw- sche eigenheimers 1.50—1.80; idem bonten 2.202.60; idem blauwen 210—2.40; idem bravo's 1.902.10; Eigenheimer pooters 0.90—1.20; Drentscbe eigenheimers 0.90 1.20; Malta's per kilo 6—7 et.; Spnische bra vo's 2.20—2.40. Aanvoer 5 ladingen. AMSTERDAM, 12 Maart. Veemarkt. Aan gevoerd 171 kalveren* 1.20—1.25, 1.05—1.15; 181 nuchtere kalveren 7—16; 678 vette var kens le kw. 53—55 ct-, 2de en 3de kw. 51—53 ct. Geen Overz. en Geld. BODEGRAVEN, 11 Maart Kaas. Aangev, 36 wagens, te zamen 1544 stuks, wegende plm. 9264 kilogram. Prijs 1ste soort Goudsche kaas f 33.35.zwaardere f 36.50. Handel matig. Heden overleed te Amersfoort, na een langdurig lijden, voorzien van de H.H. Sacramenten der Stervenden, onze Zoon en Broeder^ JOSEPH LOHMANN, in den ouderdom van 33 jaren. Uit aller naam, J. B. LOHMANN Langestraat, Amersfoort. Algemeene kennisgeving. STIKRENKEÜRINGEN. W. bereids deze zaak hadden ter hand geno-1 renkeuringen worden gehouden. Wijl verle men en zij stelden vooF om voor vuilnisber-1 den jaar in 't gedeelte van Noord-Holland be ren drijvende, Van Woustraat 103 Geëindigd door het verbindend worden der uitdeelingslijst de faillissementen van N. van Vliet, winkelier in victualiën, te Vlaardingen; Jac. Punt,, sigarenhandelaar, te Rotterdam; H. Koopman, bakker, to Holten; P. Waarden burg, oud-gemeente-secretaris te Barendrecht. Opgeheven het faillissement van J. J. Streur, manufacturier, Zuidwest-Buitensingel 118q, te 's Gi-avenhage; W. K. Dorsman, vischhandelaar te Scheveningen. Officieele telegrafische opgave van het Meteorologisch Instituut te De Bilt. Hoogste barometerstand, Horta 777.4. Laagste barometerstand, Seydisfjord, 741.4, Toenemende tot matige of krachtige Zuide lijke tot Westelijke wind, betrokken, later wellicht opklarend, waarschijnlijk regenbuien- 's morgens zachter, overdag iets kouder. te HAARLEM is voornemens op In een zaak van Ijzerwaren, Gereed schappen en Huishoudelijke Artikelen, wordt GEVRAAGD, zelfstandig kunnende werken. Brieven met opgaaf van leeftijd, waar in dienst, gewenscht salaris enz., onder no. 4373 aan het Bur. v. d. Blad. Een R BURGERMEISJE kan als leerling geplaatst worden. Brieven lranco No. 5036, bureau dezer Courant. SEN VET,8 thuisbezorg^1 ^70 ït °Pt term«nbetaling verkrijgbaar *plo bij minstens 5 pond, bestelling! "p*mBptoooBS, plafon, Per briefkaart, briefkaart wordt ver- Goud, Zilver, &°ed adres R.B.v.d. VOORN, Burgem. Horlog®», Klokken, entholtetraat No. 12 Hillegono. Br. onder No. 5024 bur. v. d. blad. GEVRAAGD voor le kL zaak in witte goederen. Sal. 40 i 50 per maand. Aanmelden aan de Afdecling voor Vrouwen der Arbeidsbeurs, N. Gr. 3. Ieder die er belang in mocht stellen te vernemen waarom zekere Mej.POS- TUMA, van beroep huisnaaister, wo nende Kerkiaan te Heemstede,in de Raadhuisstraat 14 het verkeer in het huis ie ontzegd, kan hierover in lichtingen bekomen bij ondergetee- kende. Mej. POSTUMA voorn, wordt tevens aangeraden voorzichtig te zijn in haar uitlatingen wit zij niet de kans loopen met den strafrechter in aanraking te komen. W. J. WALTMANN. Allen, die iets te vorderen hebben van-, verschuldigd zijn aan-» borgtochten of papieren onder hanne berusting hebben ten laste van de na- iatensohap van Mejafhonw de Weduwe J. G. B. KANSHU1JSEN, geboren LIP6, gewoond hebbende in het Pius- Gesticht te Lisse en aldaar overleden 7 Maart 1913, wordt verzocht daarvan opgave, algilte of betaling te doen ten kantore van Notaris SEIGNET1E te Haarlem v66r of op 26 MAART 1913. achter perceel Baan 13 a te Haarlem. Alle voorradige Palmen, Orchi- deën ©n andere planten en bloe men zijn tegen zeer verminderde prijzen om contant geld uit de hand te koop tot en met Zaterdag 15 Maart 1913. Degene die jl. Zondag in de Kerk van den H. Anthónius onbe heerd heeft gevonden, wordt beleefd verzocht deze terug te bezorgen: Roosveldstraat 1 rood da namiddags ten 1 ure, op het ter rein van het Ötationsemplacement der Electrische Bpoor aan het Tramplein, overstaan van den Deurwaarder ten van tot amotie, bestaande uit een wacht huisje en drie contrdlehuisjes, alle met zink bedekt. Dagelijks te bezichtigen. 's nam. na 5 ure in het VERKOOP- LOKAAL „DE GOUDEN LEEUW te HAARLEM PUBLIEK IE VERKOOPEN het een en ander gelegen te SANT* POORT, GEMEENTE VELSEN. aan de JAN-GIJZEN VAART, in de onmiddelijke nabijheid van het station der H. IJ. S. M. geteekend Kad. Sectie F1856 en F 1857, te zamen groot 33 AREN, 15 CEN TIAREN. Het erfpachtrecht loopt tot uit. Jan. 1972, de canon bedraagt jaar lijks f 38,de grondlasten bedragen i 42.—. Er is aanleg voor electrisch ligt. Te bezichtigen op Dinsdag, Don derdag en op den verkoopdag, 's na middags van 2 tot 4 uur. Nadere inlichtingen bij den Notaris, alsmede aan het Bureau Woninggids, NIEPHAUS BLANStRT, ftassaulaan 27rood Ha em. De veilconditiën en eigendomsbe wijzen liggen 3 dagen vóór en op den verkoopdag ter inzage bij den Notaris. Groote Houtstraat 9*

Nieuwe Haarlemsche Courant | 1913 | | pagina 3