«1 ERICA J. VAM LIEMT, 1 BehaEgerij SSoffeerderij Beddenraakerlj II ES I! Stofzuipachine „ÜLEÜUS." Depót van Wijnen. Maison Antonio Agailar 8 KATHOLIEKEN! I ff. ENGEIGEEB, Groote Markt 31 I k J. LAMP, Complete Keukenuitrustingen BROKKENHUIS Zoetestraat 13-15. Vcorjaarsceilectie cnivangeis. P. If. TilEEfliSf JSËH, Barfeljorisstraat Tel. 1770.- BINNENLAND. Sociale Berichten. AdverientiSn. De Klanten zeggen het. Fraasch-, Engelsch- en Wecner- Node-Academie, Te Beverwijk Haarlem. Telefoon 783. F. LOS, Damesltapper, BUITENLAND. Rechtszaken. üarktnïeuwii c? i G Fabriek van fijne lotermeianges. Er. hglsfmt 62-15. - VerwuSft 3. - HAARLEM. Telefoon No. 657. OIDER GARANTIE. worden Advertent- tiën voor de „NIEUWE HAARLEMSCHE COÜ- RANT"aangenomen door den Boekhandel J. VINK Pz. Barteljorissiraat 18 iestaurani Firma we G-. B., uit Dordrecht op de markt aan den Goudschesingel te Rotterdam vertoef de, werd haar door een onbekend geble ven man uit haar taschje, dat zij op zij droeg, de portemonnaie met f 30 ontrold. Daar zij den diefstal dra bemerkte, werd op den dief een jacht gemaakt. Bemerkend dat hij in het nauw zou komen, wierp hij in de Korte Brandstraat de portemonnaie weg, welke aan de juffrouw werd terugge geven. De dief is onbekend gebleven. Slt»£2!iiO£i. Scheep vaartberichtc Bali vertrok 12 Maart van Calcutta n. Java. Medan, van Batavia naar Rotterdam, pass. 12 Maart Ouessant. Zijlstraat 16k8 :-: Tefet. 1078 Onze melange van SO ct. is heslist NIET van Natuurboter te onderscheiden. Linschotenstraat 2B. BH. ROÖSLOOT. te 's-GRAVEMHAGE. Gevestigd bij W. J. v. DRIL, CAFE „FLORA" HILLEGOM. Leest geen liberale bladen meer. E RBAASBOIIE, Dagblad voor Nederland met Ochtend- en Avond-edhie. J. SCHIPiFEft's Boekhandel, Breestrast Bevüfwifk W..KMJESSTKAAT 26. Telef. 883. TELEFOON 626. Nieuwe GASLAMPEN en KRONEN. Nieuwe TAF£L-en ONTBIJTSERVIEZEN. Nieuwe WASCHSTüLLEN. Speciaal Magazijn voor Verpakking, ook voar Indië, onder garantie van gave overkomst Laat Uw afgedankte GÖEDEREH afhalen door het T er mïjnbetaling K*J WIELEN Ge doet taarmee een goed werk en helpt den arme. Telefoonnummers r 1127, 1267, 2170, Oudste Zaak v. h. StatienHpl*"' N B Naast de Koninklijke Rïjtuigfabriek van den Heer BEUK S. Spr. vraagt om deze boomen te behouden. De V O O RZITT ER acht dat een ©enigszins egoïstisch standpunt. Als men altruïstisch denkt, dan moet men ze wegnemen, daar zoo vele bewoners dat wenscken. De' heer HEERKENS THIJSSEN zegt dat het plicht is van den R.aad, altruïstisch te denken: de raadsleden zitten hier juist voor aller belangen, doch men kan ook het belang der talrijke 'wandelaars en natuurlief hebbers stellen tegen dat dier weinige om wonenden. De heer'KEELAGE zegt nog, dat ook deze boomen mettertijd gevaarlijk worden Na nog ecnige discussie wordt het voorstel van B. en W. aangenomen. Zonder discussie worden de punten 10 cn 14 aangenomen. Punten 11, 12, 13, 15 en 16 worden aange- gehouden. Punt 14, vaststelling van de nieuwe rooi lijn voor een dee,l der Heerenvest, wordt aan genomen na een kleine opmerking van den heer BINKEMA. Hierna worden de stem bureaux voor do a.s. Raadsverkiezing en voor die van leden der Kamer van Arbeid voor de bloembollenteelt benoemd, en de heer Dr. P. P. C. Hoek "herbenoemd als lid der gezondheidscommissie. TV vergadering wordt hierna gesloten. V - ontzettend drama. Volgens ecu T •.•.ram uit Montreal aan de Daily Express hebben eenige Canadeesehe gidsen een ontzettend drama ontdekt, dat zich korten tijd geleden in een eenzame streek van Britseh Columbia heeft afge speeld. Op hun tocht kwamen zij nl. bij een afgelegen hut aan, waar zij, volgens de Tel., eenige uren wildon vertoeven. Op hun her haald kloppen ontvingen zij echter geen ant woord, waarop zij de deur openbraken. Voor hun oogen vertoonden zich eeu verschrikke lijk schouwspel: op den grond lag het letter lijk in stukken gesneden lijk van een man, zekeren Henri de Claire, die met een gids van de Hudsonsbaai, Lemieux genaamd, de •wildernis ingetrokken en in de sneeuw was verdwaald geraakt, Gedurende een maand hadden zij zich uitsluitend met de dierenhui den, die zii bij zich hadden, moeten voeden. •Lemieux nad n slotte in een aanval van waanzin zijn makker gedood. Toen het vree- selijke van zijn daad tot hem begon door te dringen, had hij met behulp van zijn ines op de deur der hut bovenstaand verhaal van het drama neergeschreven, waarna hij de vlucht genomen had. Vermoed wordt, dat hij op zijn beurt in de sneeuw den dood gevonden heeft. Uitbreiding aan een wapenfabriek. De Revue Noire, het Fransehe industrieele tijdschrift, bevat volgens de „N. R. Ct." het opzienbarende bericht, dat de wapenfabriek Manufacture nationale d'Armes. te St. Etienne, het aantal van haar arbeiders van drieduizend tot tien n twaalf duizend gaat uitbreiden, daar Frankrijk een groot gedeel te van de door het ministerie van oorlog aan gevraagde buitengewone credieten voor be wapening van het leger met automatische ge weren in stede van het tot dusver gebruikte Lebel-geweer zou wenschen te besteden. De houding der Belgische Regeering. De aangekondigde vergadering van de rechterzijde, die gisteren plaats zou hebberi, ging, naar het Brusselsche „N. v. d. D." meld de, niet door. Indien wij, zoo zegt het blad er bij, nauw keurig ingelicht zijn zal het gouvernement een uitdrukkelijke verklaring van het soci alistisch congres afwachten, vooraleer uit spraak te doen in de kwestie van de grond wetsherziening. Daardoor zou inderdaad elke schijn zelfs Uit den weg zijn geruimd, dat de socialisten de staking slechts zouden hebben afgelegd na een bedekte belofte van de regeering om de kwestie in behandeling te nemen en dus na een buigen van de regeering. Inbrekers in een trein. De Duitsche politie heeft in den trein Dres denElstra eene fijngekleede, met revolvers, toessen, en inbrekerswerktuigen goed uitge ruste bende inbrekers aangebonden. Er had hevigen strijd plaats, aan welke spoorwegbe dienden en reizigers deelnamen. Slechts twee leden van de bende slaagden er in te vluch ten. Zij had in Bischoiswerda inbraken ge pleegd. Be bandiet Lacombe gearresteerd. Lacombe, de beruchte bandiet van Pégo- inas is gearresteerd. In verband hiermede melden de Parijscbe bladen de volgende bij zonderheden: In een der voorsteden van Pa rijs hadden inspecteurs van de sureté in de laatste dagen liet spoor van Lacombe terug gevonden. Sedert 48 uur werd de bandiet ge volgd en Dinsdagmiddag om vier uur aange houden op de boulevard de la Villette voor een kermistent. Van achteren aangegrepen, bood hij geen weerstand. Dadelijk werd de bandiet geboeid in een auto geplaatst en naar het commissariaat in de rue de Tanger ver voerd, waar hij in verhoor genomen werd. De overrompelde bandiet droeg twee gela den revolvers, twee verdachte pakjes en een lont. Deze voorwerpen zijn naar een labora torium gebracht. Jacht op een inbreker die er niet was. De Korvelsche weg te Tilburg werd een de zer nachten, zoo vertelt de N. T. C. in rep en roër gebracht door de alom heerschende in- brekersvrees. Een der heeren v. A. kwam om streeks 2 uur thuis van een vergadering te Oisterwijk, toen bij vanuit zijn kamer, twee mannen bezig zag aan de poort der fabriek. Do personen werkte met electrisehe lan taarns en trachten de klink van de poort te openen. De heer van A. ging naar buiten en jaagde z'n hond tegen de genoemde personen, die op hunne beurt reeds waren heengegaan. Toen deze den heer v. A. in de verte zagen aankomen, meenden zij in hem een inbreker te zien en verscholen zich daarom in de duis ternis. De heer v. A. die van zijn kant stellig meende, hier met een paar gevaarlijke per sonen te doen te hebben, vertrouwde 't zaak je niet verder, toen hij lien in de donkere nacht zag verdwijnen, maakte x-echtsomkeert en begon zoo hard als hij kon te roepen, waardoor de geheele buurt wakker werd en in nachttoilet op straat liep. In een kort oogenblik was de gelieele straat in rep en roer en wilde men de twee inbrekers te lijf. Doch zoover kwam het niet, want de twee verdachte personen, ontpopten zich teil slotte in twee politieagenten, die op hun nachtelij ke route zijnde, slechts uit voorzichtigheid eens aan de poort geprobeerd hadden of deze ook gesloten was. Dit gaf voor de buurtbe woners een heele opluchting en gerustge steld gingen zij weer naar huis en naar bed. De „Lutine" Het bergingsstoomschip „Lyons", dat gedurende de wintermaanden te Harlingen opgelegd was, zal dezer dagen volgens het „Hbld." weder naar Terschelling vertrekken om de werkzaamheden op het wrak van de „Lutine" te hervatten. Een doop met hindernissen. Te Uithoorn werd een wereldburger geboren, 't Was 't eerste kindje, vertelt het N. v. N.; 't werd daarom alle eer aangedaan. Per rijtuig zou men er mee ten doop gaan. Met de mésëtë bereidwilligheid stelde de heer Conijn zijn keurig, meu zou baast zeggen voor dergelijke zaken speciaal ingericht wagentje beschik baar. 't Acliterportier ging open, de meter stapte met den zich nog niets bewusten klei ne in. 't Portier wordt met krachtigen hand gesloten en in een draf gaat het tempel- waarts. Daar aangekomen wipte de blijde vader uit het rijtuig fluks naar de achter zijde om met, sierlijken zwaai het portier te openen, draait de koperen kruk naar links, naar rechts, doch de kruk breekt af en het portier blijft gesloten. Alle pogingen worden aangewend om het portier te openen, doch alles te vergeefs. De bijna wanhopige vader slaakte de verzuchting: „dat mijn eerste telg nu ook juist in 1913 geboren moet worden." De meter echter, een onverschrokken hel din, vond een uitweg. In de voorzijde van 't appartement bevond zich nog een sehuif- raampje, dat naar beneden kon. Daardoor zou de jonge dame met den haar toever trouwden kleine de vrijheid kunnen verkrij gen. De vader opgetogen over de gelukkige f uitkomst vatte met een blos van vreugde op het gelaat den kleinen telg. De ruimte was echter te klein om de nog al cox-pnlenle jon gedame door te laten. Na veel krachtsin spanning mocht het echter ten lange laatste gelukken der onvrijwillige gevangene de vrij heid terug tc gi ven. Een baron? Zondagmiddag verscheen i Dij een juwelier te Amsterdam, zoo ver telt het Hbld. een Duitschei' die zich noem de „Oskar baron von Wagner", om eenige artikelen te koopen en zijn juweelen ring te laten repareeron. 's Maandags kwam hij terug, in gezelschap van een dame, en be taalde; daarbij liet hij onder het spreken eenige chèques op het „Crédit Lyonnais" zien en vroeg naar de succursale dezer bankinstelling'. Hij beweerde 5000 francs op deze Parijsche bank te hebben. Intusschen kocht hij een hoeveelheid juweelen en gou den voorwerpen en zeide, dat hij den vol genden dag deze zou betalen, daar hij nog geld van de bank moest ontvangen. De winkelier, geen achterdocht koesterende, zeide, dat hij de juweelen en andere ar tikelen wel mee kon nemen, waarvoor hij een cheque op het „Crédit Lyonnais" in ontvangst kreeg van 925 francs. Toen dewinkelier deze kort daarop bij de Amsterdamsche bank in betaling gaf, bleek, dat de cheque valsch was. Dadelijk ging de winkelier den Duitschei' achterna en wist hem in de taverne „Louis Quinze" op te sporen. Hij verzocht hem mee te gaan, waaraan de Duitschei' voldeed en hem zelfs de gekochte artikelen weer teruggaf. De „baron" zeide, dat de winkelier ge rust mee kon gaan naar Parijs, dan zou hij het geld halen. Hij moest echter eerst in het „Amstel Hotel", waar hij logeerde, zich verkleeden. De winkelier zette een be diende voor het hotel op post, doch deze had niet bemerkt, dat de Duitscher even vlug het hotel verliet, als hij er ingeko men was. De Duitscher ging n.l. met spoed nadr het Weesperpoort-Slation en nam daar den trein van 4.55 naar Keulen. Juist kwam de winkel! r op het perron, toen de trein wegstoomde. Intusschen was dit geen bezwaar, om den „baron" in hand n te krijgen, want op ver zoek van de recherche op het hoofdbureau werd „Herr Oskar baron von Wagner" te Arnhem aangehouden en vanochtend naar hier overgebracht. Dat de „baron" niet van plan was, zijn, geldzaken op het „Crédit. Lyonnais" te Pa rijs in orde te brengen, bleek wel uit- de omstandigheid, dat hij zijn bagage reeds tê voren naar den Keulschen trein had la ten brengen. Deze ging nu tot Emmerik mede. Gaisterenochtend werd de Duitscher naar naar het politic-bureau Stadhouderskade gebracht. Hij liad ook bij de „Oud-Holl. Voorschotkas" een valsclie chèque van 900 francs gepresenteerd en daarvoor goede Hollandsclie guldens gekregen. Later bleek, dat „Herr Oskar baron von Wagner" op liet „Crédit" slechts 50 francs had! ZakkcnroUors. Toen Dinsdag de wedu- Van mej. T. v. D., werd Dinsdag ook op den Goudschesingel te Rotterdam een •portemonnaie met f 5 gerold. Voor dezerol- lerij werd aangehouden zekere mejuffrouw R., die echter wel in het bezit was van het geld, doch niet van de portemonnaie, zQodat deze aangehoudene geheel onschul dig kan zijn. Op den Boerensteiger aldaar is aan J mejuffrouw W. W. uit de Schalkburger straat een portemonnaie met f 6 gerold. Vechtpartijen. Dinsdagavond had voor de woning van den 22-jarigen los-werkman 'H. Chr., wonende in de Aert van Nesstraat te Rotterdam, een vechtpartij plaats; bij die vechtpartij werd H. Chr. een steek in den rug met een mes toegebracht. In het zie kenhuis werd hij verbonden. In het ziekenhuis werd gisterennacht opgenomen de 28-jarige veedrijver J. J. C. A., wonende in de Langelijpstraat te Rot terdam, wicn bij een vechtpartij in de buurt fewce messteken in den rug en één in de linkerzij waren toegebracht. Bij een vechtpartij in de Boomgaard straat te Rotterdam werd dc 41-jarige P. Th. H., schipper op de „Eiza", liggende in het Spuikanaal op Feijenoord, met een mes op deerlijke wijze in de rechteroor- schelp gesneden. In hot ziekenhuis werd hij verbonden. Be pokken. De pokkenlijders te Losser hebben allen de barak verlaten. In Losser komt thans geen enkel geval meer voor. De burgemeester van Oldenzaal heeft, om uitbreiding' der pokken aldaar te voor komen, bepaald, dat handelaren in vleesch, visch, groenten, boter, kaas, manufacturen enz. noch van de gemeente zelve, noch van elders met hun waren dc markten te Olden zaal mogen bezoeken. Tot nog toe heeft zich geen tweede pokkengeval voorgedaan. De gemeente Lonneker is thans weder vrij van pokken. De eenige lijderes, de doch ter van den landbouwer Goolkate die zich nog in de barak te Enschede bevindt, is bijna hersteld, terwijl een vrouw, die ook daarheen werd overgebracht als verdacht van aan de ziekte te lijden, is ontslagen, omdat zij er niet aan leed. Het isolement der familie Goolkate is op geheven en de voor het huis geplaatste po litiepost ingetrokken. Ongeluk. Te Nijbroek had het kind van K., zoo schrijft de „Tel." dicht bij de kachel staande het ongeluk een kan met petroleum om te trekken, die op een tafel stond. Het kind kreeg de, vloeistof over de kleederren, die onmiddellijk vlam vatten. De vlammen werden spoedig gebluscbt, maar toch werd ppneming van het stumpertje in een zieken- huis noodig geacht. Branden. Te Warmenhuizen zijn ver brand twee huizen van de families Barsing- gerhorn en Wink. Alles was verzekerd. Branden. Te Elshout (N.-Br.) is gisteren .nacht de boerenplaats van den landbou wer G. afgebrand. De buren hebben het vee gered. De inboedel, het hooi en stroo en de landbouwwerktuigen gingen verloren. Ver zekering dekt gedeeltelijk de schade. tot steun van de uitgesloten sigarenmaker»,' met groote meerderheid bekrachtigd. Vóór stemden 5696, tegen 1955 en blanco 206 bonds leden. Er werden 28 biljetten van onwaarde verklaard. Voor den inhoud dezer rubriek stelt de Redactie zich niet aansprakelijk. Van ingezonden stukken, geplaatst of niet geplaatst, wordt de copy den inzender niet teruggegeven. DE TA KIEF WET. Lisse, 11 Taart 1913, Aan de Redactie van de N" awe Haar- lemsche Courant, Haarlem. Mijne Heeren! Onder Pro-Tariefwetpraatjes door „Kees i Politiek" in uw blad van Maandag 10 dezer i komt o.a. in de vierde kolom dc bewering I voor, dat de hoogere opbrengst van de uit het buitenland mg eerde goederen ontstaaii is o.a. doordat lioor de opeenvolgende liberale ministers het tarief geleidelijk werd ver hoogd. Kunt u mij één wet opnoemen waarbij liet tarief van invoerrechten in de laatste 40 jaar verhoogd werd. Ik vermeende te weten dat de grootcre op brengst behalve aan een vermeerdering van bevolking d.w.z. aan een levendiger handel uitsluitend is toe te schrijven aan eene juis te en eerlijke wijze van heffing, waardoor de voorheen zoo bloeiende smokkelhandel door onjuiste aangifte, den kop ingedrukt werd. U dankzeggende voor dc plaatsing dezer regelen in uw geaelit blad verblijf ik uw abonné, P. De wet, houdende vaststelling vail het Ta-,' rief van Rechten op den in-, uit- en doorvoe ring, van 15 Augustus 1862 (Stbl. 170) is ge wijzigd en aangevuld bij de wetten van: 6 April 1877 (Stbl. 71), 19 Maart 1888 (Stbl. 50). 21 Juni 1888 (Stbl. 92), 4 Mei 1889 (Stbl. 45), 27 September 1892 (Stbl. 225). Redactie N. H t'. *p VAN ELDERS. MUNTMISDRIJF. Voor het gerechtshof te Amsterdam werd gisteren in hooger beroep behandeld de zaak tegen W. F. S., oud 52 jaar, meubelmaker; j H. H. D. P., oud 35 jaar, koopman, en J. O., oud 42 jaar, meubelmaker, bij vonnis van de j 4de kamer der rechtbank te Amsterdam ver- i oordeeld: S., die wegens muntmisdrijf alreeds in 1888 tot 7 jaar en in 1900 tot 12 jaar ge- vaiiefenisetro.f was veroordeeld (in 1909 werd Hij ontslagen) tot 1'2 jaar wegens Het vervaar digen van valsche rijksdaalders; de beide anderen, wegens het uitgeven daarvan te Amsterdam, Haarlemmermeer en Zaandam, ieder tot 5 jaar gevangenisstraf. Er waren 27 getuigen in deze zaak gedag vaard, o.w. als deskundigen wederom de hee ren dr. C. Hoitsema, muntmeester, en E. I. van Itallie, scheikundige. De advocaat-generaal eischte vernietiging i van het vonnis van de rechtbank, om redenen van vorm, en veroordeeling van de beklaag den tot dezelfde straffen als hun in eersten aanleg zijn opgelegd (S. 12 jaar, P. en O. ieder 5 jaar gevangenisstraf). De sigarenmakersactie. Het referendum in den Alg. Ned. D5 amant bewerker sbond heeft, naar „Het Volk" meldt, het besluit van den Bondsraad, om het be- IJMUIDEN, 12 Maart. Gearriveerd 12 Maart. Eemstroom, s., Leith. Aurora, s., Koningsbergen. Amsterdam, s., Norrkoping. Nederlandsche Stoomvaartlijnen. Koning Willem III, van Amsterdam naaf Batavia, arriv. 12 Maart te Genua. Rembrandt, van Batavia naar Amsterdam, vertrok 11 Mart van Port Said. Kambangan, van Amsterdam naar Bata via, pass. 12 Maart Point de Gallc. Boeton, van Amsterdam naar Batavia, ver trok 12 Maart van Antwerpen en pass. v.m. Vlissingen. Celebes, arriveerde 11 Maart te Basse in van Java. Maasland, van Amsterdam naar Buenos Ayres, vertrok 11 Maart van Las Palmas. Ceres arriveerde 11 Maart te Palermo van Catania. Flora arriveerde 12 Maart te Neufahrwas- ser van Amsterdam. Luna arr. 11 Maart te Denia v. Valencia. Mars vertrok 11 Maart van Cuxhaven naar Amsterdam. Vnlcanus, van Livorno naar Amsterdam, pass. 11 Maart Ouessant. Zeus arriveerde 11 Maart te Reval van Amsterdam. (Zeepost)? stuur een crediet van 25,000 te verleenen IO.371/2. SCHIEDAM, 12 Maart. Moutwijn f 1350,j Jenever f 17.50. Oommissie f 12.50. Stemming!, traag. Spoeling fl.40. Graanspiritus f 22.29 22.50. Melasse f 20. Ruw© Spiritu8 f 10.26' DIRECTRICE, VAN Voor üw zaken heelt u deze niet meer noodig. Gij kunt volstaan met Prijs per kwartaal 4. Agent voor Haarlem, üverveen, Heemstede Groote Houtstraat 26, Haarlem. I Haarweiker en hasrgolver met NESTLES permanent (electriacli werkend) gottapp«sraat, welker h&argolt bestat d ia legen regen. Eerste klas merken voor Concur reerenden prijs op zeer gemakkelijke voorwaarden. Brieven onder No. 4506 bureau van dit blad OPGERICHT Ao. 1839. Atiarte zaal beschikbaar voor vergaderingen en alle voorkomende partijen TELEFOON No. 786. Aanbevelend, L. JONCKBLOEDT, Restaurateur.

Nieuwe Haarlemsche Courant | 1913 | | pagina 6