Laatste Berichten. Te Huur Sociale Berichten. Heiwertentiën. 2 Rijwielherstellers en 2 Leerlingen Wenscht II STADSNIEUWS. Sport en Wedstrijden, Staten-Generaal. Aanbestedingen. RHarki nieuws. Leger en Vloot. NIEUWS UIT DEN OMTREK. Uns Weerüencm. Dankbetuiging. Te Koop gevraagd Scheepvaartbericiiten. Rechtszaken. Voetbalpraatje. Westel. Ie Klasse, in'witLZitfaDËft. Landbouw en Visscherif. Nederl. Vereeniging van Kaashandelaren. Gearriveerd 14 Maart. en GERTRUDA ECHcLVIS, gevraagd bij G. P. DE VRIES, ben. Cronjestraat 33 zwart. T ermijnbetalïng R'JWIELEN een Regulateurklok, Pendule, Wekker, Horloge ot gouden en zilveren sieraden. Op afbetaling verkrijgbaar. Geheimhouding verzekerd. Br. ond. No. 5024, bur. v. d, blad. BURGERLIJKE STAND. I ALKMAAR. Geboren: z. van J. Mooijboer to M. J. Oversluijs. z. van J. Roskam en M. Weppelink. Overleden: M. Kolenbrander, -wed. van Jan Blanken, 76 jaar. HEEMSTEDE. Geboren: z. van J. Pronk— fleijmans. z. van A. M. Nelis—van Brug gen. Overleden: E. Beers, 72 j. M. Schee- kingCremers 87 j. i SASSENHEIM. Geboren» d, van A. Schra- (vendeel en M. van Ginhoven. z. van P. {Hoogeveeu en A. Star. Overleden: H. A. z. van Th. van Duin (en O. van Vliet 4 nmd. D. J. Schoevaart (25 jaar. HAARLEMMERMEER. Geboren: z. van G. (Leegwater—Do Smit. d. van E. van Bei- inum—Knibbe. d. van N. E. van Wilgen- burgh—Booyeweerd. Overleden: L. G ouloze 79 jaar ANNEXATIE-PLANNEN. Do „Tel." verneemt uit doorgaans goed in gelichte bron, dat in het college van Gedepu teerde Staten van Noord-Holland dc annexatie plannen voor Grooter-Amsterdam en voor de nitbrciding van Haarlem zijn aangenomen. In groote trekken komen genoemde annexatie-plan nen volgens het blad hierop neer, dat de ge meente Haarleinmerliedo zal worden getrokken bij Haarlem, van welke gemeente de uitbrei dingswerken zich toch reeds op het gebied \an Haarlemmerliede uitstrekken. Wat de Amsterdamsche annexatie-plannen be treft, zij medegedeeld, dat van de gemeente Slo ten alleen overblijft de eigenlijke kom van het dorp Sloten met Osdorp. Zulks, wijl de gemeen te Haarlemmermeer er geen prijs op stelde, dit restecrend deel van Sloten in te lijven bij haar k>ch reeds uitgebreid gebied. Toen is er aan gedacht het overschot van Sloten te vereenigen met de gemeente Houtrijk en Polanen. Ook daarvan is men teruggekomen, omdat het over blijvend gedeelte van Sloten buiten de ringvaart lag. De gemeente Sloten blijft dus bestaan, zij het dan ook, dat het bevolkingscijfer door de amputatie tot 1400 wordt teruggebracht. Van de acht scholen in die gemeente, worden er zes door Amsterdam, inclusief het onderwijzend per soneel overgenomen. De ambtenaren ter secre tarie blijven in dienst der gemeente Sloten, de politie daarentegen wordt, op een enkele uitzon dering na, overgenomen door Amsterdam. Er wordt naar gestreefd vóór 1 Januari 1915 bet heele plan tot uitvoering te brengen. DOOR DE TRAM GEDOOD. Gisteravond half negen is in de Wilhel- minastraat door een tramwagen der E.N.E.T. een droevig doodelijk ongeluk veroorzaakt. De 20-jarige Karei Jan Toeset, groenten- landelaar van beroep, en wonende in de Warmoesstraat, had een bezoek gebracht aan zijn verloofde, die in de woont en zou zich naar de Catechisatie be geven. Met een flink vaartje reed hij op zijn. fiets de brug over de Leidsclie Vaart af, «le Prins Hendrikstraat door en wilde de tramrails in de Wilhelminastraat over steken, om de Keizerstraat in te rijden, juist toen vau uit de richting Zijlvest een electrische tram kwam aanrijden en liet kruispunt daar zou passeeren. Waarschijn lijk kon Toeset door zijn vrij grooten gang zijn vaart niet meer minderen en wilde nog juist voor do tram heen passeeren. Het achterwiel van zijn fiets werd echter ge grepen door de koppelstang van de tram, waardoor hij kwam te vallen en onder het ijzeren raam van de tram bekneld geraakte. De ongelukkige werd nog eenige meters meegesleept. Toen men den jongen man met vereende krachten onder de tram vandaan had gehaald, bleek hij reeds overleden: hij .was onmiddellijk gedood. De ongelukkige werd binnengedragen in de woning van Dr. [Westerveld, wonende in de Willielmina- straat. De geneesheer kon alleen den dood constateeren. De jonge man had wonden bekomen aan de rechterhand, waar het wiel van de tram was overgegaan, aan de rech terzijde van het hoofd, terwijl ook de borst kas was ingedrukt. De tram, waarmede de aanrijding plaats had, reed in matigen gang, door den wa genvoerder was het gewone signaal vol doende gegeven en alhoewel hij uit alle macht remde om het ongeluk te voorko men was hem dit niet meer mogelijk. Het droevig ongeval dat den oppassenden jongen man is overkomen, verwekte veel deelneming. Voor de familie vooral en de naaste betrekkingen van den verongelukte is het een gevoelige slag. ONZE „HALSEN" AAN 'T VERHUIZEN 1 De Officiefen van Kloveniersdoelen en van de Schutters van St. Joris, al die krijgshaftige fi guren die gedurende heel het jaar zooveel [Vreemde gezichten hen. zien aangapen van men eehen uit verre en nabij zijnde landen die „de Halsen" komen kijken, die oud-Hollandsche helden in hun breeduitstaand gewaad en met de •tijve plooikragen en de statige degens.... ze zijn vanmorgen verhuisd! En nog wel, onder politiegeleide. Cch arm, 'n inspecteur ging mee, om ze naar beneden te geleiden in 't Raadhuis, 'n «gent stond er met z'n neus bij, als ze in een verhuiswagen werden gepakt, en nóg een inspecteur en andore agenten omgaven den wa- 'igen, of 't een boevenkar was, waarmee ze gere den werden naar het Groot-Heiligland.... Dat zullen die statige heeren en dames uit fcb Haarlemsche regentenwereld in Holland's jlbloeitijd ook nooit hebben verwacht, dat ze „on- jder politietoezicht" uit Stad'e Raadhuys zouden jtworden verwijderd en overgebracht naar een de kleine buurten der stad. Maar ze mogen zich troosten. *t Is tot hun meerdere eer en glorie, 'dat ze Ujdenstocht per verhuiswagen vanochtend noesten maken, onder zoo. zorgvuldig politie geleide I Immers: we hopen dat ze in het nieuwe Mu seum met te meer roem en eere zuilen schitte ren aan de wanden van de „kabinetjes" die er Voor de „Halsen" zijn gemaakt, t En wie zal het onze brave politie wra'ken, dat ze, onder het persoonlijk opzicht van onzen zoo pas door de hoogste regeering des lands in trac- tement opgeslagen Commissaris, de uiterste zorg heeft gedragen dat geen boosdoener in de gauwigheid die enorme schatten onzer stede zon roovenf.Integendeel: 't was een uitnemende moderne eerewacht voor die oude krijgshaftige Haarlemmers en bun gevolg 1 VOOR ALLEN DER H. IJ. S. M. De derde feestavond voor de leden van „Voor Allen der H. IJ. S. M." wordt gehouden op Woensdag 26 Maart a.s., in de groote zaal der „Vereeniging". Hij zal bestaan in eene bios- cope-vertooning onder leiding van Herman Smits. CENTRALE WERKPLAATS DER H.IJ.S.M. Tot bestuursleden van het Zieken- en Onder steuningsfonds der werkplaats zijn gekozen de heeren A. J. Kool, W. J. Pieleprat, L. G. Ubacht J. M. Creemer8 en J. H. Rohdens. GARNIZOEN SBERICHTEN. Deze week werd bij de miliciens van de De póts-huzaren een onderzoek ingesteld wie hun ner genegen was, tegen een extra jaarlijksche premie van 300.na 30 September a.s. nog één jaar vrijwillig onder de wapenen te blijven. Slechts één van de 50 verklaarde zich daartoe genegen. De luitenant-kolonel Schwartz, commandant van het korps pantserfort-artillerie alhier, wordt eerstdaags werkzaam gesteld onder de bevelen van den commandant in de stelling van Amsterdam. DIEFSTAL'. Van twee broeikassen in een tuin aan den Kinderhuissingel zijn gisternacht twee zinken goten gestolen. BRANDJES. Vannacht om kwart over één heeft een agent van politie met eenige emmers water een brand je gebluscht, dat woedde in een hoop takken en rommel op het terrein van de stadskweektuin aan de Kleverlaan. Men vermoedt dat het vuur is blijven smeulen van gisteren, toen men des middags wat rommel heeft opgestookt. BESMETTELIJKE ZIEKTEN. Volgens opgaaf in de Staats-Crt. kwamen in do week van 5 tot 11 Maart j.l. de volgende gevallen van besmettelijke ziekten voor: te Haarlem 1 geval typhus en febris typhoidea; 1 geval van Roodvonk ©n 1 geval van Diph theritis; te Heemstede 1 geval van typhus en febris typhoidea en 1 geval van Diphthe- ritis; te Velsen 1 geval van Roodvonk en 3 gevallen van Diphtheritis; te Wijk aan Zee 1 geval van Diphtheritis; te Hillegom 2 ge vallen van Diphtheritis; en te Lisse 1 geval van Diphtheritis. .Voor Zondag a.s. staan de volgende .wed- strijden op liet programma,: HaarlemV. O. CL QuickH; B. S. AjaxD. P. C. Sparta—V elocitas. Oost. -Ie klasse, T u ban tiaVitesse. Go aheadU. D. P. W—G. V. C. .WilhelminaQuick. Westel. Ros. Ie klasse. H. F. O. II—II. B. S. XI. V. O. O. HHaarlem IL D. F. O. H—Quick H. Velocitas HSparta H. A. F. O. II—Hercules II. KAMPIOENSCHAP. West. 2e klasse, .U. ,V. y.Blauw Wit. ZuideL 2e klasse M. V. ,V.'t Zesde. Na den internationalen strijd in Antwerpen, die over het algemeen een mislukking was, zullen we Zondag den voetbal weer eens zien rollen voor de competitie. Op het Haarlem-terrein te Schoten spe len de roodbroeken tegen het Rotterdamsche V. O. C. Haarlem moet hier veel goed maken, voor de minder fraaie praestaties, die ze bij de laatste competitie-matches gegeven heeft. Ze heeft daartoe overmorgen een mooie ge legenheid, want van de roodzwarte Rotter dammers kan gewonnen worden, maar want daar is alweer een „maar" bij Haarlem moet dan van het begiu tot 't einde met vuur spelen, want V. O. zal de puntjes niet cadeau doen, en zeker is het, dat do, roodbroeken er voor zullen moeten werken. Dat laatste dus maar goed gedaan, dan zal Haarlem voor Paschon nog wel een overwinning hunnen boeken. .V. O. C. komt waarschijnlijk zonder O. v. d. Sluis en G. Stenger uit. In Amsterdam een groote strijd op Ajax' grond, tusschen D. F. O. en Ajax! We heb ben den wedstrijd al eens besproken, doch hij werd toen uitgesteld. Wij blijven bij onze voorspelling dat het wel een kleine, niet gemakkelijke overwinning voor de Dordte- naren zal worden 1 De leider van de West. Ie klasse, Sparta, ontvangt Velocitas. Dat het hier een over winning wordt voor de Rotterdammers, staat bij mij vast, want de Spartanen zullen zich den voorsprong op D. F. C. zeker niet laten ontnemen door de Cadetten I In de Residentie een Derby tusschen Quick en H. B. S. op Hanenburg. Do partijen zijn hier zoo ongeveer gelijk, toch lijkt een kleine overwinning voor do Houtrusters mij niet on mogelijk. De reserves van H. F. O. krijgen bezoek van H. B. S. II. Véél kans hebben de blauw- witten hier niet op een overwinning. De puntjes zullen wel mede naar Den Haag gaan. Haarlem II gaat naar Rotterdam, en ont moet daar het tweede elftal van V. O. C. 'tls misère met de roodbroeken in den laatsten tijd. Of ze nu uit de Maasstad met de zege. zullen terugkomen?, HENK. Om het 2e kl. kampioenscliop op het biljart. Robijns staat nu gelijk met den Belg Se- mal. Zij zullen dus tegen elkaar moeten spe len om het kampioenschap 2do klasse op bet biljart. De dag, waarop deze partij gespeeld zal worden, is nog niet bepaald. EERSTE KAMER. Staats begrooting. De Eerste Kamer is aan de Staatsbegroo- ting bezig. Binnenlandsche Zaken ia al af gedaan. Niets bijzonders deed zich daar bij voor: de heer van den Biesen hield zijn jaarlijksche filippica tegen de Woning wet, die zooals de Minister terecht zei- de meer tegen de toepassing ervan was gericht dan tegen de wet zelve. Bij Koloniën kwam de bacovencultuur ter sprake en vond de heer van Deventer noo- dig zich ultra-anticlericaal te toonen door critiek te oefenen op den Minister, die de de anticlerieale heertjes van den Kolonia len Raad van Curacao beduiden zal dat hun ergerlijk optreden tegen het bijzonder, on derwijs niet meer gelu d zal worden. publiek verkocht de schapen, die door verschil lende landbouwers gratis ten voordeele van de R. K. school aldaar waren geweid. De schapen die van uitstekende kwaliteit bleken te zijn, brachten door elkander 32.per stuk op. Hoofdingelanden. Door de Vereeniging tot bevordering van de belangen van den Haarlem- mermeerpolder „Onderling Belang", is in een gisteren gehouden vergadering besloten, de al tredende hoofdingelanden van genoemden pol der, de heeren H. van Dorsten en P. Mantel, weder oandidaat te stellen en hunne herkiezing aan te bevelen. Een afdeeling; van den R. K. Vrouwenbond opgericht te Rotterdam. Na een opwekkende rede van den Zeer- Eerw. Heer A. G. van den Berg, reetor te Rotterdam, werd aldaar gisteravond een af deeling opgericht van den Ned. R. K. Vrou wenbond met een honderdtal leden. Op een vraag uit de vergadering of het in de toekomst niet mogelijk gemaakt moet wor den, dat ook de vrouwen zich kunnen be moeien met de politiek, antwoordde Reetor van den Berg dat men twee soorten van ver- eenigingen kan onderscheiden: sociale en po litieke vereenigingen, Spr. beeft nu gespro ken over de oprichting van een sociale ver eeniging en niet over het tot stand brengen van een politieke vereeniging. Spreker wees opden R. K. Volksbond, op de Hanze, waar allé politiek is buitengesloten. Daarvoor heb ben wij de kiesvereenigingen. Omgekeerd kunnen do laatste zich ook niet bij de K.S.A. aansluiten. Spreker meende, dat het hier ook niet de plaats en de vereeniging was, om de politiek binnen te halen. Het voorloopig comité bestaat uit de da mes: mevr. A. M. de Grootvan Gasteel, presidente; mevr. Tbiissen—Cornelisscn, se cretaresse; mej. M. Spaapen, penniugmees- teresse; mevrouw Wevc— Driebeek, mevrouw Bredius—van Gei'fen, mevr. HarteGilissen, mevr. Snickers—de Bruiju, mevr. Spaapen Kok, mevr. Gilissem—van der Valk, mej. M. van den Dungen, mej. A. Meijer en mej. C. van der Vijver. AAN TE BESTEDEN. Zaterdag 15 Maart, HAARLEM Hotel de Leeuwerik 11 uur Arch. J. Etmans het verbouwen van de pereeelen Jacobijnestraat nos. 32 en 3-4. Voor_ den inhoud dezer Rubriek stelt de Redactie zich niet aansprakelijk. Van ingezonden stnkkeu, geplaatst of niet geplaatst, wordt de inzenders de copie niet teruggegeven. Geachte Redactie. Blijkens een advertentie in dit blad hebben do broodbakkers in de Haarlemmermeer be sloten in 't vervolg geen Paaschbrood meer nit te reiken. Voor eeuige jaren is een dergelijk besluit ook genomen, maar moest men, door onvol- doende medewerking, het volgende jaar de oude gewoonte weer volgen. Thans schijnt de vereisebte samenwerking verkregen te zijn, en hopen we, dat deze dwaze gewoonte i voor goed van de baan zal zijn. Want wel heeft de minder gunstige conditie, waarin het bakkersbedrijf den laatsten tijd gekomen I is, aan bovengenoemd besluit den doorslag gegeven, gelijk onlangs in uw blad door „Een Bakker" duidelijk is aangegeven, maar nog afgezien daarvan, is voor het geven van Paasckbrood geen enkel motief aan te wij zen. De slager zorgt in de Paaschweek voor vleesck, de eierkandelaar voorziet u rijkelijk van eieren, en de bakker heeft de leverantie van krentenbrood. En nu beeft laatstgenoem de tot dusver de twijfelachtige eer gehad, zijn krentenbrood gratis Ic mogen afleveren, ter wijl de twee eerstgenoemden een behoorlijken priis voor hun waren ontvangen, i Waarom, zoo vragen we, dit onderscheid? Het is altijd al zoo geweest, zal men zeggen, en met een kleine uitzondering stemmen we dit toé. Maar het jarenlange volgen van een verkeerde, ongemotiveerde gewoonte, mag toch geen beletsel zij n, om thans voorgoed daarmede te breken. Als de niensehen even nadenken zullen zij toestemmen, dat voor bet geven van Paasclibrood geen enkele grond is aan te wijzen. Dan zal ook meerge noemd besluit geen reden tot onaangenaam heid geven. Namens de Bvoodbakkersver. te Haar lemmermeer, HET BESTUUR. HAARLEM, 14 Maart. Paardenmarkt. Aan. gev. 63 paarden f 40200. Grootendeels bestaande uit werk- en slacht- paarden ook rijtuig- of stalhouderspaarden. Handel matig. SCHIEDAM, 13 Maart. Moutwijn f 13.50, Jenever f 17.50, Commissie f 12.50. Stem ming kalm. Spoeling f 1.90, Graanspiritus f 22.2522.50, Melasse f 20, Ruwe Spiritus f 10.12—10.37. AMSTERDAM, 14 Maart. Aardappelenprij- zen waren heden: Friesehe blauwen f 2 2.40; ld. borgers f 1.201.40; Zeeuwsche eigenheimers f 1.50—1.80; ld. bonten f 2.20 2.60; ld. blauwen f 2.102.50; ld. bravo's f 1.80—2.10; Eigenheimer pooters f 0.901.40 Spuische bravo's f 2.20—2.40; Andijker blau wen f 1.601.80; Malta's per kilo f 0.07 0.073/g; Geldersehe bravo's f 1.80—2.Aan voer 7 ladingen. HOOFDDORP. Graanbeurs. De noteerin gen waren 13 dezer als volgt: oude witie tarwe f 88.90; per 80 K.G.; nieuwe wit- tarwe f 5.758.80 per 80 K.G.; Rogge 5.75 —6.10 per 65 K.G.; Haver f 7.50—8.75 per 100 K.G.; Groene erwten f 9.2510 per H.L. Wijker vale f 78 per H.L.; Paardeboonen f 6.507.50 per 80 K.G.; Duiveboonen f 8 8.75 per 85 K.G.; Bruine boonen f 10 10.50 per H.L.; Karwijzaad f 14.7515 per 50 K.G.; Mals f 5.75—5.90 per 75 K.G.; Ka nariezaad f 16 per 75 K.G.; Wintergerst f 5.75—6.15 per 65 K.G. Te Gouda werd gisteren de 13c nlgemeene vergadering gehouden der Nederiandsehe Vereeniging van Kaashandelaren. Do voorzitter, de heer J. F. W. S. Middel beek gaf in het kort den toestand van den kaashandel in 1912 aan. Na goedkeuring van rekening en verant woording werden de aftredende bestuursle den, de heeren B. Batelaan te Bodegraven, J. F. W. S. Middelbeek te Gouda en J. A. A. Grijpink te Amsterdam, herkozen. Een reglementswijziging werd goedgekeurd en vervolgens werd na eenige discussie en na bet aanbrengen van enkele wijzigingen aangenomen het voorstel van het bestuur tot het vaststellen van een gewijzigd reglement van inkoop, volgens concept en prae-advies van het bestuur. Het bestuursvoorstel tot het deponeeren van een handelsmerk voor volvette kaas, be vattende minstens 45 vet in de droge stof, overeenkomstig concept en praeadvies van bet bestuur, werd niet 30 tegen 11 stemmen aangenomen. Een motie, om zooveel mogelijk bet door de producenten gebruiken van minderwaar dige eonserveeringsmiddelen tegen te gaan, werd met algemeene stemmen aangenomen. Luit.-Gen. G. W. van Daalen. Het N. v. d. D. meldt, dat luit.-gen. Van Daalen, commandant van het leger in Ned.- Indië, die den dienst met pensioen gaat ver laten, in November met de „Koningin der Nederlanden" naar Europa zal vertrekken. Groote manoeuvre. Dit jaar zullen manoeuvres worden ge houden door de Ie en Hle divisie van 18—28 Augustus en door de lie en IVe divisie vau 15—20 September. Door de lie en IVe divisie zulleu bovendien legermanoeuvres worden gebonden van 22 tot en met 25 September. IJMUIDEN, 14 Maart. Z.W. Gearriveerd 13 Maart. Mare, s., Hamburg. Ada, s., Goole. .Vesta., s., MiddelJ. Zee. Amstelstroom, s., Huil. Saturnus, s., Odessa. Laemedon, s., Japan. Quentin, s., Leith. Lapwing, s., Londen. Vertrokken 13 Maart. Ilollandia, s., Rotterdam. Bur, s., Newcastle. Niobe, s., Bordeaux. Bacchus, s., Genua. NEDERL. STOOMVAARTLIJNEN. Koning Willem III, van Amsterdam naar Batavia, vertrok 13 Maart van Genua. Karimata, van Amsterdam naar Batavia, passeerde 13 Maart Ouessant. Timor, van Batavia naar Amsterdam, ver trok 13 Maart van Marseille. Dardanus arriv. 8 Maart te Batavia van Amsterdam. Oopack, van Batavia naar Amsterdam, 'arriv. .13-Maart te Suez. Priam vertrok 13 Maart van Batavia n. Amsterdam. Sindoro, van Batavia naar Rotterdam, ver trok 12 Maart van Gibraltar. Tambora, - van Rotterdam naar. Batavia, pass. 12 Maart Ouessant. Wilis, van Batavia naar Rotterdam, ver trok 12 Maart van Perim. Malang, van Batavia naar Rotterdam, pas seerde 13 Maart Ouessant. Delfland, van Buenos Ayres naar Am sterdam, passeerde 13 Maart Fernando No- ronha. Rijnland, van Amsterdam naar Buenos Ayres, arriv. 13 Maart te Lexoes. Zeelandia, van Amsterdam naar Buenos Ayres, vertrok 13 Maart van Dover. Soestdijk arriveerde 13 Maart v.m. te Newport News van Rotterdam. Pluto, van Rotterdam naar de Midd. Zee pass. 12 Maart Gibraltar. Juno, vertrok 13 Maart van Cascaes naar Amsterdam Tellus vertrok 13 Maart van Genua naar Livorno. (Zeepost). ÏANDVOORT. Aaubesteding. Hedenmorgen werd door B. en W. alhier ten ltaadhuize in het openbaar aan besteed: Het rioleeren van de straten, ten Zui den van den Hoogeweg, in aansluiting met de rioleering in de Groote Krocht en den Hooge weg, alsmede van een gedeelte van den Kost- verlorenstraatweg. Laagste inschrijver was: J. Water, alhier, voor 20,927. HAARLEMMERMEER. Vergunninghouders. In deze gemeente is na een in deze week gehouden vergadering van be langhebbenden een plaatselijke afdeeling van den Ned. Bond van Vergunninghouders opge richt, waartoe voorloopig reeds 17 houders van vergunningslokaliteiten als lid zijn toegetreden. Een vijftal bestuursleden werd gekozen, nl. de heeren Th. O. Bakker, B. Asjes, J. Roos, E. Beers en D. Brede veld, die onderling de func ties zullen regelen. Verkoop van schapen. Gisteren werden te Hoofddorp op het plein der R. K. kerk aldaar, VAN ELDERS. FAILLISSEMENTEN. Failliet verklaard: 1 Maart Gebrs. Pup- lichuizen en J. Puplichnizen, kooplieden en fabrikanten te Kekerdom. 11 Maart J. M. Amoureus, boekhandelaar, Amsterdam, Pa leisstraat 41. Geëindigd door het verbindend worden der uitdeelingslijst de faillissementen: H. J. C. van de Polder, pensionhouder, Arnhem; G. J. Brok, timmerman en aannemer, Enter. DEMOBILISATIE IN OOSTENRIJK. De correspondent van het Berl. Tagebl. meldt uit Weenen, dat een regeeringsorder is verschenen, waarbij de reservisten van de lichting 1908 naar huis gezonden wor- den. Hierdoor worden 33.000 man uit den dienst ontslagen, terwijl twee zuidelijke korpsen in Zara en Sarajewo voorloopig nog onder de wapenen blijven.. Deze demobilisatie heeft in Galicië een groote vreugde, yooral onder, de troepen veroorzaakt. Officiecle telegrafische opgave van het Meteorologisch Instituut te De Bilt. Hoogste barometerstand, Ilorta 773.0. Laagste barometerstand, Seydisfjord 732.8, Matige tijdelijk krachtige meest Zuid-Wesi- telijke wind, zwaarbewolkt met tijdelijke op klaring, waarschijnlijk regenbuien, zelfde temperatuur. Den LOsten Maait 8,8. hopen WILHELMUS v. d. MEM den dag te herdenken waarop zij voor lzi/2 jaar in den Echt werden ver bonden. Han Familie. Wijk aan Zee, Maart 1913. De ondergetekende oeiutt langs dezen weg haren welgemeecden dank ten eerste aan hare gewezens bu. en m de Kii derbuisstraat c.s. voor den eerste steun haar verleend in de dagen van moeilijkheden; ten tweede aan h6t Comité voor de opofleriDg aan mij bewszen en ten derde aan het Geaoote Puoliek van Haarlem en Omstreken voor de milde bijdragen, die mij in Btaat stelden, een zaak m Krn.demers- en Grutterewaien over te nemen en deze te kunnen uitbreiden, om zoo doende in de behoefte van mij en mijn gezin te kunnen voorzien. Hoogachtend, de Wed. M. B. HÜONING— Bouckaibt. )ndergeteekende maakt bij ueze be kend, dat hij zijn Vrachlr<jderij heelt overgedaan aan den Heer j. V. d. LINDEN, zijn geachte cliëntè.e har telijk dank zeggende voor het meer dan 3D jaren lang in hem gestelde vertrouwen, beveelt hij zijn opvolger beleeid aan in aller gunst. JOH. SCHEEUDER. Nieuw-Vennep, Maart 1913. In aansluiting aan bovenstaande maakt ondergeteekende bekend, dat hij de Vrachlrijierij van den Heer JOH. SOHREUDEK op denzeliden voet wenscht voort te betten. Zich beleefd in ieders gunst aan bevelend, J. v. d. LINDEN. drie beste SCHRAMMEN. Te bevragen bij P. V AN POECKE( Kruisweg bij Hoofddorp, Haarl.meer) Eerste klas merken voor Concur reerenden prijs op zeer gemakkelijke voorwaarden. Brieven onder No. 4506 bureau van dit biad. Een nieuw gebouwd WOON- eu WINKELHUIS,voor alle doeleinden geschikt, met afzonderlijk PAKHUIS, op den besten stand van de reestraat Adres Breeatraat 121, Beverwij k. Dagelijks verkrijgbaar verech OS SENVET, thuisbezorgt A 70 ot. per Kilo bij minstens 5 pond, bestelling per briefkaart, briefkaart wordt ver goed adres f. B. v. d. VOOKN, Burgena. Wentholtstraat No. 12 Hillegom.

Nieuwe Haarlemsche Courant | 1913 | | pagina 3