NIEUWS Uil DEN OMTREK. BUIT INLAND BINNENLAND. NIEUWS UIT LldSt en, Sport en Wedstrijden. Te minder, omdat vooral degenen die aan vreemdelingenbezoek het meeste voordeel zul len hebben, onder die 388 vrijwel „schitte ren door afwezigheid" om een gewone ex pressie eens te gebruiken 1 Wij misten on-j der de namen der leden tal van caféhouders,' tal van winkeliers, tal van handeldrijvende middenstanders I j Het bestuur wenscht, dat het ledental zich uitbreide: wij hopen dat men zich niet zal bepalen tot het unspreken van dezen wensch, j maar dat „Vreemdelingenverkeer" iets doen zal om zich meerdere populariteit, en dus ook meer leden, te verschaffen. 'tis even voordeelig voor onze stad als noodzakelijk 1 PERSONALIA. Voor het examen fraaie handwerken slaag de le Utrecht o.m, mej. W. P. van Schaik, alhier JOH ANNITER-ORDE. x>y Kabinetsorder van 20 Februari 1.1. zijn o.m. de volgende heeren tot eereridder van de Johauuiter-orde benoemd: Jhr. C. F.-van de Poll, alhier, en Jhr. A. W. G. van Riems dijk, Aerdenhout. R. K. KIESVEREENIGING. ue R. K. Kiesverreniging alhier hout Woensdagavond eene algemeene vergadering o.m. voor de behandeling der wyzigiug van het reglement en de eandidaatsteliing voor den Gemeenteraad. HET WITTE KRUIS. De afdeeling Haarlem der N. H. Vereeni- ging „Het Wiote Kruis", hield gisteravond eene ledenvergadering in café Brinkman. De voorzitter, Dr. H. v. d. Berg, open de de vergadering met een woord van wel kom tot de aanwezigen en deelde mede, een overzicht gevende over 1912, dat het afgeloopen jaar niet b'jzonder gunstig was voor de vereeniging. De natte zomer maakte dat geen voordeeiigp exploi atie plaats had van de badhuizen. Toch is de afdeeling weer een stapje verder gekomen door haar werkzaamheid voor een derde douche-bad huis in het Schoterkwartier. Lukken deze plannen, dan twijfelt spr. er niet aan of er zal een voordeeiige exploitatie van kun nen geschieden. De secretaris, de heer J. Westerman IIol- stijn, deed voorlezing der notulen. Deze weaden met dank aan den secretaris goed gekeurd. Onder de ingekomen stukken was een schrijven van het hoofdbestuur waarin me degedeeld werd dat de aanbesteding van den bouw van een herstellingsoord voor man nen en jongens te Blaricum, de raming ver re had overtroffen. Het bestuur verzocht aan de afdeelingen om het hoofdbestuur- te machtigen alsnog het crediet met f 10.000 te overschrijden. Het bestuur had op zich genomen om het hoofdbestuur, zonder bij eenroeping van een afdeelingsvergadering, daartoe te machtigen. Later is nog een schrij ven van het hoofdbestuur ingekomen met de mededeeling dat de bouw gegund is en dat de gebouwen in het najaar voltooid zullen zijn. De vergadering keurde de han delwijze van het bestuur goed. In verband met de periodieke verkiezin gen van het hoofdbestuur, dit jaar, werd besloten om de volgende heeren te steu nen: P. de GrientDreux, notaris te Edam, en J. E. G. C. Dibbits, burgemeester van l&waag. Daarna bracht de heer Westerman Hol st ij n het jaarverslag uit. In 1912 werden in het geheel 88399 ha- den genomen in de beide badhuizen; te gen 88647 baden in het jaar 1911. Het aan tal baden dit jaar genomèn, hoewel het ongunstig is; overschrijdt toch nog dat in 1910 met 1674 baden. Aan den Kouden- horn werden 36071 baden genomen, tegen 86369 in 1911; aan het Leidsche Plein 50629 tegen 52328 in 1911. Het aantal vrouwenbaden bedroeg onderscheidelijk 2177 en 3921. Het reserveeren van den Donderdag voor VTóuwenbaden voldoet steeds meer en meer. Gevraagd werd of het geen aanbeveling verdient om middelen te beramen óm ook dienstboden aan te sporen geregeld elke week een bad te nemen, zoo ook de kinderen, die de school hebben verlaten. Nadruk wordt gelegd op het nut van hert stichten van een badhuis aan de Noord zijde der H. IJ. S. lijn. Hiervoor heeft de afdeeling subsidie aangevraagd van de ge- gemeente. Van de verplegingsartikelén werd druk gebruik gemaakt, alhoewel, zegt het verslag, er nog immer menschen zijn, die niet schijnen te begrijpen dat men wind- kussens en waterkussens door speldeprik- ken onbruikbaar maakt. De afdeeling Huis bezoek werkte ook weder zeer gunstig, waarvoor aan het comité dank werd ge bracht. Ontsmettingen werden er 26 verricht, te lgen 51 in het vorige jaar. Het verslag vermeldt dat het bestuur besloten heeft den ontsmettingsdienst op te heffen. Met ge noegen ziet het verslag terug op den ja- renlangen arbeid van dezen dienst, doch de instelling van een gemeentelijken ont smettingsdienst te Haarlem en het meer en meer moeilijker worden van het uitvoeren van ontsmettingen in de omliggende ge meenten, deed het bestuur bovengenoemd besluit nemen. I Het aantal leden steeg van 678 tot 703. i Den secretaris werd voor het keurig ge- ■tyleerd verslag dank gebracht door den ^voorzitter. De voorzitter deelde mede dat het bestuur het zou betreuren als het aantal der school- baden te veel zou verminderen, zooals daar toe blijkbaar het vorig jaar de neiging be stond. Het bestuur zal een bezoek brengen Ban de betrokken schoolhoofden om hen te jovertuigen van het nut der schoolbaden. feet financieel jaarverslag wees in ontvang sten een bedrag aan van f 2204.75; in uit- jgave een van f 1187.33y», zoodat een batig saldo te boeken is van f 1017.33»/». De heer .Verwynen adviseerde, namens de commissie belast met het nazien der rekening tot goed keuring daarvan, onder dankzegging aan den penningmeester. i De exploitatie van het Douche-badhuis aan Üen Koudenkorn leverde een voordeelig sal do op van f 244.49; die aan het Leidsche Plein een nadee'ig saldo van f 952.97y». Dit laatste is minder dan het vorig jaar. Ook (deze rekeningen werden goedgekeurd. De heer Schram bracht loönsverhooging voor de badmeesters ter sprake, doch legde zich neder bij de inlichtingen, die door den voorzitter werden gegeven. Door Drl Gotte werd als afgevaardigde ter algemeene vergade.ring verslag hiervan uit gebracht, waarvoor hem door den voorzit ter dank werd gezegd. De heer J. Westerman Holstijn werd her kozen als secretaris der afdeeling. Na de gebruikelijke rondvraag werd de vergadering door den voorzitter met een dankwoord gesloten, nadat hij nog medege deeld had, dat, z.i. dit jaar voor het badhuis aan den Koudenhorn, in verband met de nieuwe legerwetten, een recordjaar zal zijn. - G. EN W. Voor een klein gezelschap toehoorders heeft gisterenavond de ZeerEerw. Pater D. v. d. Geest P. op schoone wijze ge sproken „Over deApostelenenChris tu-Br' verrijzenis". Namens de vereeniging Geloof en Weten schap, werd de ZeerEerw. Spreker welkom geheéten door den heer Kractzer, die de ver gadering opende met den Christel i;keu groet. In een mooie inleiding besprak Pater v. d. Geest hoe er een hopelooze verwarring der geesten heerscht. Ook in ons land, waai' een bond gesloten is om te trachten het ge loof uit de harten te verbannen. En die ver warring is zoo groot, dat velen, die 'toch goed willen niet weten langs welken weg zij moeten gaan. Doch er is een streven toch naar God: een honger der menschenziel, die sleents kan ge stild worden door de geheimzinnige spijze waarop Chr. doelde, toen Hij sprak: „De mensch leeft niet van brood alleen." Do bespreking van een godsdienstig onder werp spr. had het dezer dagen nog erva ren is in onze dagen zoo noodig, zoo heer lijk, zoo nuttig. Christus immers is de Eenige, Die op de diepste vragen der menschenziel een afdoend antwoord geven kan. Door zijne gedurige opstanding heeft hij alle doodsproi'etieën te schande gemaakt: Hij is en zal blijven! En toch reeds van de 2e eeuw af is de ver rijzenis van den Cnristus bestreden door ket ters als Cestus en Porphirius; die daarin door ontelbaar velen gevolgd zijn in later tijden. Met een korte herinnering aan de twee hypothesen, die het meest verdedigd worden door de ongeloovigen om Christus* Verrijzenis te loochenen n.l. dat Christus slechts schijn dood is geweest en de andere, die zegt, dat de Apostelen het licnaam van Cnr. gestolen hebben, komt spr. tot zijn eigenlijk onder werp. De Joden zijn een zeer merkwaardig volk geweest, dat tot op het laatste oogentolik toe zich vergist heeft omtrent den Messias. Do Apostelen, eenvoudige vissehers, zonder groot verstand, dachten juist over den Mes sias zooals alle Joden en bleven in die ver keerd© .meeningtot- het einde toe. Zij volg den den Zaligmaker omdat zij in Hem zagen den beloofden Messias, van wien zij geloof den, dat Hij een groot rijk zou stichten. Van daar dan ook disputeerden zij voortdurend wie van hen de grootste zou 'zijn in dat rijk. En toen Chr. hij het laatste Avondmaal dooi de voetwasselling aangaf wat het beteekende: d© eerste isi &ijn. rijk te süjn,' begrepcm aij het nog niet, want op weg naai- üethsemani bespraken zij zelfs nog do plaatsen in het rijk van den Messias, die, volgens hun Jood- 8che opvatting een groot koning en machtig veldheer zou zijn. En toen kwam voor hen een ontnuchtering: in een paar uur was alles gebeurd: Jesus dood en begraven. Zij waren geheel toneérgesiagen, kropen weg voor de Joodsche overheden en als de vrouwen op Zondagmorgen komen zeggen, dat het graf ledig is, gaan zij niet een3 zien. Zij waren in hunne verwachtingen bedro gen. Dcteh wat gebeurt? Zes weken later zijn die menschen veran derd en prediken: Jesus van Nazareth is ver rezen en wij zijn Zijne getuigen. En voor dit getuigenis ondergaan zij smaad en marte ling; spreekt Petrus het sublieme woord: „Non possunius". „Wij kunnen niet z\. ij- gen"! Hoc dié psychologische ommekeer van groo ts zwakheid tot zulken moed té verklaren, als daartusschen niet ligt de zekerheid, van die mannen, dat Cliristus verrezen was? Dat moet, wanneer men het menschenhart nagaat Daar moet een zekerheid zijn, die van zwakkelingen hen gemaakt heeft tot martelaren voor 't geloof. Daarom is het een mysterie, hoe de moder ne mensch niet kan gelooven aan Christus' verrijzenis. Na de pauze behandelde de Eerw. spr. het bewijs voor Christus' verrijzenis, dat ligt in het leven en het getuigenis van den „glo- rieuzen apostel" Paulus. Na een korte levensschets van dezen groo- ten Apostel, die te Tarsus geboren werd en de béste Joodsche scholen bezocht, wees spr. erop hoe deze Saulus was een ij veraar voor de Joodsche wet. Paulus, aldus spr. is voor ons een myste rie: God begrijpen we in het Evangelie, den mensch Paulus begrijpen we niet in zijn brieven. Zijn leven is er ©en van ontzettende con trasten: hij was een man, zich bewust van zijn reuzenkracht, toch bleef hij ootmoedig; hij was een aanstekelijk enthousiast, toch steeds een practisch man. Hij was een man van hartstochtelijke liel'do, in wien de ver klaring van zijn ontzettend-groote liefde voor Christus ligt in zijn machtig woord: „niet ik leef, maar Christus leeft in mij." Hij was een ijveraar voor de Joodsche wet, die „moord en bedreiging ademde tegen de Christenen", tegenover wie hij in zijn con servatisme lijnrecht stond. Bij den moord op den diaken Stefanus brandde zijn ijver los. Als een speurhond zocht hij overal de christenen op, ging zelfs naar Damascus. Doch wat geschiedt? Plotseling verschijnt hij in Damascus' tem pel, predikend denzelfden Christus en Diens verrijzenis 1 De geschiedenis van deze plotselinge be keering vertelt hij zelf 25 jaar later meer dere malen en uit welke verklaringen blijkt de zekerheid, dat hij Christus gezien en ge hoord heeft, dat hij dus weet, dat Christus leeft en verrezen is, anders zou die omme keer bij zulk een nuchter man niet te ver klaren zijn. Voortdurend lezen wij In zijne brieven die Volgens het „Hbld. van Antw." hebben de zekerheid van Christus' verrijzenis betuigd, rood e heeren het besluit genomen onmi;ldel- Met meerdere citaten maakte de Eerw. spr. :lijk een onverbiddelijk obstructionisme in dit duidelijk. jde kamer in te voeren en om te beginnen, Door de zekerheid, die Paulus, een groot zoo lang mogelijk de stemming der leger- geleerde en pracktisch-denkend man, had, moet voor ons elke redelijke twijfel aan Christus verrijzenis zijn uitgesloten. Het is ondenkbaar, dat het leven van een wet te verhinderen. „Als dit werkelijk het plaU is van de socialistische linkerzijde, zoo voegt het ge noemde blad erbij, dan heeft het weinig man als Paulus, die zoo ontzettend veel gele-kans van slagen. De rechterzijde is vast den heeft voor den verrezen Christus,-be-besloteu de noodige maatregelen te nemen rust op een vergissing, op een leugen. om het te verijdelen, en het is zeker dat De conclusie voor ons moet dus zijn: als een deel der liberale linkerzijde de leger- er één leeft, dan is het Christus, zonder Wien wet niet zal offeren aan het kwaad humeur onzer teleurgestelde socialen." De Gentsche socialisten zijn bovendien nog verstoord, omdat de algemeene staking afgezegd is. Op een vergadering van hun federatie werd een motie aangenomen, we niets hebben; wat schoon is in ons leven, is een deel van zijn Majesteit. Wij zijn niet bestand in dit leven, dan door Christus' kracht: zijn verrijzenis. Luide werd de Eerw. spr. toegejuicht na zijn heldere uiteenzetting van deze bewijzen'dat de Gentsche socialisten de^staking voor dit groobe mysterie van ons H. Geloof. De heer Kraetzer was de tolk aller aan wezigen, toen hij Pator v. d. Geest hartelijk dankte voor zijn heerlijke woorden, OPGESPOORD. Het lood, dat gestolen was van broeikassen uit een tuin van een huis aan den Kinder huissingel, ie bij een opkooper alhier ter ste de opgespoord, die het al reeds van een an deren opkooper weder gekocht had. De dader bleek te zijn J. de J., schoenma ker van beroep. BADEN. In het Douchebadhuis aan den Kouden horn zijn in de afgeloopen week 867 baden genomen, in dat aan het Leidscheplein 1006. op 14 April wensehen te zien uitbreken 1 De motie klinkt als de lach van een boer met kiespijn. OVERZICHT. De voorwaarden door de verbondenen op den BALKAN aan Turkije gesteld zijn zeer veel zwaarder dan de vroegere. Een Ser visch blad somt ze volgenderwijze op: 1. De vijandelijkheden worden voortgezet totdat de vrede gesloten is. 2. Als grondslag voor de vredesonder handelingen geldt liet voorstel, door de af gevaardigden der Balkanstaten op 23 De-i cember te Landen gedaan, waarin de nieuwe j grens wordt getrokken van Midia naar Ro- j dosto. Al het gebied ten westen hiervan komt aan de bondgenooten, behalve Albanië, I welks grénzen en staatkundigen vorm de Condense he gezantenbijeenkoirist zal rege- len. Gallipoli blijft aan Turkije. 3. Adrianopel en1 Skoetari worden vóór 't sluiten van vrede aan Bulgarije en Mon- teiiegro overgegeven. 4. Overgave van de Egeïsche eilanden j aan Griekenland. Turkije moet afstand doen van alle rechten op Kreta. j 5. Turkije neemt op zich, den bondge nooten een oorlogsschatting te betalen, 't bedrag waarvan voor 't sluiten van vrede moet zijn vastgesteld. 6. Aan de christelijke onderdanen der Balkanstaten, in Turkije verblijvende, wor den bijzondere voorrechten, ook in gods-1 dienstigen zin, verzekerd. 7. Ingeval er zich vraagstukken van fi- 1 de, voordoen, zuilen van elk der Balkan staten aan de bespreking daarover afge vaardigden deelnemen. j Zooals men ziet: staat Turkije er niet goed voor. j Neemt men in verband hiermede in oo- genschouw, dat de Portb zich hardnekkig blijft verzetten tegen het betalen van een oorlogsschatting en zegt, dat zij slechts on derhandelingen willen, wanneer onder de voorwaarden niet voorkomt het betalen van een oorlogsschatting, dan is het duidelijk, dat er nog heeL wat moet gebeuren voor er vrede is. De overzichtschrijver van de N. R. Ct. heeft zeker wel gelijk van deze voorwaar den te zeggen: „Het mes op de keel." De Porte heeft dan ook reeds officieus verklaard, dat zij dergelijke eischen niet kan aanvaarden en het liever op een voort zetting van den oorlog tot het uiterste zal laten aankomen. Het blijkt wel, dat de verbonden Balkan staten ervan overtuigd zijn, dat Turkije niet veel meer te zeggen heeft en van dezen toestand maken zij, zooals wel te verwacht-1 ten was, gebruik. - j De Porte zal aan de mogendheden mede- j declen, waarom het betalen van een oor-1 logsschadevergoeding onmogelijk is. I Dó geest, die in Turkije heerscht wordt zeker wel weergegeven door de verklaring van het blad, de „Tanin" die beslist ver klaard, dat de vredesvoorwaarden der ver- bonden Balkanstaten onaannemelijk zijn. j Wanneer deze eischen aangenomen worden, dan zou de doodstrijd van Turkije nog eeni ge jaren langer duren. Het is, zegt het blad, derhalve beter met dé wapens in de hand te sterven dan op de pijnbank te gaan liggen. Korte Berichten. Van het oorlogsterrein. Het bombardement van Skoetari wordt j steeds voortgezet. De stad zal het niet lang meer uithouden. De proviand is zoo goed als op. Een koopman, die de stad heeft kun nen verlaten, bevestigde dat de comman dant van de vesting Hassan Risa dood is. Hij werd zes weken gelede ndoor twee.l mannen neergeschoten. De aanwezigheid van de Hamidié in de Adriatische Zee verlamt de blokkade van de Albaneesche kust en hindert de Griek- sche transportschepen die te San Giovanni di Medua geschut moeten ontschepen, be stemd voor 't beleg van Skoetari. Een manifest voor den vrede. De te Bern met het internationaal vredes- bureu vergaderde afgevaardigden van ver- eenigingen voor den vrede van de heele wereld, besloten een manifest uit te geven tegen de voorstellen tot uitbreiding, der be wapeningen. UIT DE STAATSCOURANT. Bij Kon. besluit zijn met ingang van 1 Mei benoemd bij den geneêsk. dienst der bind macht: tot dia. officier van gezondheid 2e klasse de idem 3e klasse dr. T. J. H. Snij ders; tot idem 3e kl. de officier van gezond heid le kl. P. A. Ziegeler. Bij Kon. beluit is bij den geneesk. dienst van het leger in Ned.-Indië benoemd en aan gesteld tot officier van gezondheid 2de klasse de arts E. J. Bok. B(j Kon. besluit is aan mr. C. W. van Om meren, op verzoek, met ingang van 15 Maart eervol ontslag verleend als kantonrachter- plaatsvervanger in het kanton Assen, onder dankbetuiging voor de als zoodanig bewezen diensten. „ZONDERLINGE STRIJDWIJZE". In een kruiskopje spreken wij over een ar tikel van Mr. Aalberse in -het K a t h. S oc. Weekblad, waarin deze den Heerlenschen Dr, Poels afstraft. Mr, Aalberse geeft een lang citaat uit het door ons bedoelde artikel van den Doctor, en vervolgt dan: „Wy zullen by dit citaat ons verder van commentaar onthouden. „Alleen herinneren wy eraan, dat de Al gemeene Adviseur van de K. S. A. namens hét gelieele Doorluchtige Episcopaat is aan gesteld en nog onlange weer werd benoemd tot Algemeen Adviseur van den R. K. Vrou wenbond. Toch ziet Dr. Poels er geen been in, hem openlijk te beschuldigen, niet-katho- lieke theorieën te verdedigen. „Alleeu willen wij vragen, of hy, die zoo schrift over het Bisdom Haarlem en over een Priester, die behalve Algemeen Adviseur van de K. S. A. en den R. K, Vrouwenbond, ook hoogleeraar is aan het Groot-Seminarie, wel de aangewezen man is om over de stryd- wyze van Rector Thompson zoo luid te kla gen! of hy wel het recht heeft om te jam meren over de „diep-treurige verwarring" welke wij in Nederland thans hebben! „Sprekende over „de noordelijke albedil- leis", merkt Dr. Poels op, dat wij nog steeds niet geantwoord ftêbbéh op een, 'tvörlg jaar door hem opgeworpen quaestie betreffende de interconfessioneele vakorganisatie. „Wy meenden, dat dit antwoord op glas heldere wijze is uitgesproken in de Encycliek „Singulari Quadarn", waarvan wy een letter lijke vertaling in het K. S. W. hebben opge nomen. Thans nog, in ons land, over deze vraagstukken een vroegere polemiek voort te zetten, ware weinig geschikt om meerdere verwarring te voorkomen. Wat de Paus heeft gezegd, was duidelijk en afdoende voor ieder, die zijn woord wilde verstaan". De houding der socialisten in België. De socialisten zijn natuurlijk over de ver klaringen van minister de Broqueville, dat de regeering ondanks de afzegging van de algemeene werkstaking toch nog maar niet dadelijk tot de grondwetherziening over gaat uiterst verbolgen. De verduisteringen aan de Hem brug. Volgens het „N. v. N." zal de kapitein De Witt, die gearresteerd is als verdacht van den diefstal der effecten uit de brandkast der Artillerie-inrichtingen aan de Hembrug, door mr. L. W. van Gigh verdedigd wor den. Gevaarlijk spel. Men schrijft uit Havelte aan de Tel.: Een ongeveer 6-jarig zoontje van den ar beider H. S. te Havelterberg, maakte van de gelegenheid, dat by even alleen was, ge bruik, om met een touw in een by de ouder lijke woning staanden vlierboom te klimmen. Het eene einde bond hy aan een tak, het an dere om zijn hals en zoo sprong of viel hy nahr beneden en bleef hangen. Direct daarop zag zijn moeder Wat er geschied was. Met de tong uit den mond en verdraaide oogen zag zy haar kind hangen. Zij houdt zich goed, grypt een mes, vliegt naar buiten en snijdt het touw door. Zy heeft haar kind ge red. Ware zij eenige oogenblikken later ge komen, dan had zy een lijkje gevonden. Ongeluk. Terwijl gistermiddag de 12-ja- rige C. J. H., wonende aan de Groenelaan 2511, zich aan den ingang van het hofje ver maakte met schommelen, brak onverwachts het aan de poort bevestigde touw, zoodat hét meisje op straat viel. Met ernstige inwen dige kneuzingen aan het onderlijf werd zy in het ziekenhuis ter verpleging opgenomen. Branden. Te Breskens zyn 5 groote hoo- pen met vlas, in het geheel van 100 gemoe ten land gewonnen, door brand vernield. De oorzaak is onbekend. De schade wordt door verzekering op beurspolis gedekt. Gisteravond was de heer H. G. van Veen in zyn magazijn van mode-artikelen, geves tigd in bet benedenhuis van perceel 217, Ad miraal de Ruyterweg te Amsterdam, bezig, eenige goederen te rangschikken, toen een petroleumlamp omviel. In een oogwenk had den doozen en hoeden vlam gevat en zoo snel grepen de vlammen om zich heen, dat de heer Van Veen zelfs geen gelegenheid meer had zyn jas, waarin zich een portefeuille n.et 400 bevond, te redden, doch met lichte brandwonden, overhaast de vlocht moest ne men. Toen men eind el ük de brand meester was, bleek het benedenhuis geheel en de bel étage gedeeltelijk uitgebrand te zyn, schi-yft de Tel. Het verbande was slechts zeer laag verzekerd, zoodat de heer Van Veen aanzien lijke schade lijdt. SCHOTEN. Een aerde Postbestelling. Op het adres ,van pen aantal inwoners te Oud Schoten, gericht tot den Directeur van hel Postkantoor, te Haarlem, om de postbestelling te Oud-Schoten tot driemaal daags uit te breiden, is, naar men ons mededeelt, goed gunstig beschikt. Maandag zal voor het eerst de derde bestelling worden uitgevoerd. De Duitscüe Muzikanten. De Duitsche-Muzikanten hebben zich gevestigd in eea perceel van de Kloosterstraat hoek Scheperstraat. IJMUIDEN. Overvaren. Het Engelsche zeilschip „Gle- nalvon" is door een Duitscben stoomtrawler overvaren. De bemanning is, naar de gezag voerder van het s.s. Mars rapporteert, gered. Personalia. Door den Minister van Water staat is benoemd tot buitengewoon opzichter by de werken aan het Noovdzeekauaal alhier, de heer M. G. iiiemeii6, te Colynsplaat IIII.LEGO.M. De eandidaatsteliing in het district Haarlemmermeer. Onze correspoiiuCnt schrijft ons: Gisteravond had in de bovenzaal van Hotel „Flora" een vergadering plaats, van eenige mannen uit 't district Haarlemmermeer ten einde besprekingen te houden iu zaxe de a.s. verkiezingen. De heer H. Walxers leidde deze vergadering. Hij zette 't doel dezer bijeen komst uiteen, waarvan de hoofdstrekking was een verzoek te richten aan de Centrale Haar lemmermeer om bij de besprekingen rekening te houden met een mogelijke candidatuur van den heer Balvers. Spr. zette uiteen, wat de heer Balvers is voor 't openbaar leven maar zette voorop, dat het geenszins'de bedoeling is uet zittend lid af te breken. Spr. stelt mede voorop dat ieder zich zal onderwerpen aan da uitspraak der Centrale. De heer Goossens (Heemstede) wijst op de natuurlijke taak van ieder Kathol.ek om rechts te stemmen. Spr. zcu wetisjlieii, dat 't Centrale bestuur b.v. aan de lucale kies- vereenigingen adviseerde de kandidaten van rechts voor deze laatste te doen optreden indien dit gewenscht wordt door de locale. Spr. wil, dat er contact zij tussehen afgevaar digde en kiezers. Dit wil niet zeggen, dat de candidaat een mandaat van de kiezers mee krijgt. Gouden feest. Op 1 April zal het 50 jaar geleden zijn dat alhier de F'rebelschooi werd opgericht. Men zal dit feest eenigszins luis terrijk herdenken. Veiling. Gisteravond had in Hotel Sister mans de veiling bij afslag plaats van 2 burgerwoonhuizen gelogen te Hi.legom aan de Beekkade. Deze perceelen waren ingezet respectieve lijk op f 3000 en f 1900. Ze waren niet verhoogd en werden niet afgemijnd. Koo- per werd dus de heer J. v. d. Laan te Lisse voor f 4900 te zamen. SASSENHEIM. Coöperatief bouwen. Patrimonium, alhier, heeft in beginsel besloten tot oprichting van een coöperatieve bouw vereeniging. Reeds is een voorloopig bestuur benoemd. HALFWEG. en winkelhuis met werkplaats en bovenwo ning aan het Kerkplein alhier is aanbe steed. Er waren '6 iuschrijvingen, hoogste was J. Voste Haarlem f 8747; laagsteGebr. de Graaff alhier, f 7209, aan wie het werk gegund is. HAARLEMMERMEER. De R. K. Centrale Kiesvereeniging. De R.K. Centrale Kiesvereeniging in het district Haarlemmermeer vergadert Woens dag a.s. ten 2 uur te Hoofddorp. Door Eendracht Verbetering. De Staats-' courant bevat de statuten der wagenma kers vereeniging „Door Eendracht Verbete ring", alhier. burgerlijke stand. SCHOTEN. Ondertrouwd: T. Weesman efl A. Tames. Geboren: d. van T. Boon-^v. d. Heijde. z. van T. KnaapWagul. z. van M. Slisser—Smorenburg. z. van J. v. d. Bron? Overleden: T. HanauEetke 38 j. J. Brinkman 68 jaar. ALKMAAR. Ondertrouwd: 13 Maart P, Vredenburg en J. W. Westenberg. Overleden: 13 Mrt. A. G. C. Goes, 30 j. G. Groen, 27 j. 14 Mrt. A. P. Baars, wed. G. Kerkhoven, 84 j. 4NOORDWIJK. Geboren d. van B. van den Hoonaard en K. van der Niet. z, van Ph. A. Gordijn en J. M. de Groot. z. van H. van der Raad en M. van Nobe- len. Overleden: Th. B. Heins, 39 jaar. M. Hoek, 78 j. G. Warmenhoven, 80 jaar. NOORÜWIJKERHOUT. Geboren: z. van A. Duivenvoorden en M. Schram». d. van A. Pennings en G. C. van Ruiten. z. van J. Duivenvoorden en C. van Berkel. d. van J. Vennings en J. Ötto. Getrouwd: Jae. de Roos en M. van der Holst. Overleden: J. W. Duivenvoorden, 4 m. B1 oemist-werklieden. De besturen der R. K. en Chr. Bloemistwerkliedenver- eenigingen hebben tegen Dinsdagavond a.s., allo bloemistarbeiders van Lisse in openbare vergadering bijeengeroepen in het Gebouw! van den Ned. R. K. Volksbond. Als spreker zal optreden B. N. Loerakker te Hiliegom. Dirk van den Berg. De bekende Hollandscbe worstelaar Dirk van den Berg is gisteren op 45-jarigjn leef* tyd te Bonn overleden- In de laatste jaren had een zenuwziekte den sterken Hollander aangetast; by zyn jongste optreden in Neder land viel dit duidelijk op. Hy hield zich dan in de laatste jaren meer met de organisatie van worstelwedstryden dan met worstelen zelf bezig. Vlieger gevallen. De vlieger Mandeli is te Villacouhly v»n een hoogte van 10 meter gevallen. Zijn L»' kerbeen is verbryzeld, zijn reehterdybeen ov verscheidene plaatsen gebroken. Het vliegtuig is vernield. nancioe.en aard, uit oorlof voortvloeien- Aujil»o«t:ioding. Hot bouwen van een woon- As.

Nieuwe Haarlemsche Courant | 1913 | | pagina 2