Damsslüêermakers PHILIP DE VRIES. E. S. FRANK, Uitdeelingslïjst. Gierstraat 73. Teletooa 10D8, Sporten Wedstrijden, UIT DE ZAANSTREEK. Marktnieuwsi KOSTHUIS, NAAISTERS en aankomende STRIJKSTERS VOOR D£ VASTEN. Emmastraat 8 is Vrijdag 21 Maart AFWEZIG. I Gevraagd Omnibusdienst. Bericht Groote Houtstraat 19, Uitdeelingslijst, Scheepvaartberichten. Uns Weeraerich?. AcSverientiën Eenig adres Te Koop. P. H. HARTE L, Hef nieuwe Museum, aan hef Groot Heiligland. Bij storm en regensla^en werd gisterenmid dag door een aantal raadsleden op uitnoodi- yiiig van den Burn-eme"°ter een bezoek ge bracht aan het nieuwe Museum. Zij werden daarbij mnd'-e'eid door den di recteur van Ope ^7erken, den heer Du- niont- en den directeur van het Genieent. Museum den heer Gratama. De toegang is nog steeds afgesloten door een houten schutting, zoodat van buiten be zwaarlijk te ontdekken is, hoe ver men met de werkzaamheden gevorderd is. Is men ech ter het bekende oude poortje, waarop thans weder de beeltenis van een o'd :n man het oude beeldje, dat van ouds de bestem ming der inrichting aancaf doorgegaan, dan ziet men dra, dat de algeheele restau ratie en uitbouwing, welke zooveel tijd ge vorderd heeft nagenoeg gereed is gekomen. En er is heel wat gewerkt om van het oude Mannenhuis, later Weeshuis, een Schil der ij en-,uuseam te maken, zoozeer zelfs, dat men welhaast van een nieuw gebouw kan spreken 1 Wat intusschen gebleven is en bij totalen nieuwbouw voor geen geld te krijgen was, is het aspect van het ge.ieel, da oude deftige gevel van Lie een do Keij in het front van do mooie binnenplaats. Deze is gelukkig on gewijzigd behouden kunnen blijven en zal ongetwijfeld, afgescheiden van den inhoud, een bijzonder cachet aan ons Museum geven, dat het steeds zal onderscheiden van alles watmen elders op dit gebied aa;.leeft. De gezellige Oud-Hollandsche stijl viert hier hoogtij, en l,et kan niet anders, of iedere toekomstige bezoeker moet onder den indruk geraken van d.t a js en toch zoo deftig gehouven-eomnlex. En nu het inwendige. Véél valt er nog niet van te zeggen. Zooals vroeger reeds werd medegedeeld, is het de bedoeling in do eer ste zalen, welke men bij het binnenko men betreden zal, aan de zijde van het Groot Heiligland verschillende antiquiteiten, welke het eigendom d°r Gemeente zijn, te etaleeren, terwijl de eigenlijke schilderijen- verzameling in de zijpadden wordt onderge bracht. Dat daarbij een onderscheid Is ge maakt, valt terstond in het oog. De zalen aan de Noordziide, waaronder een zeer groo te zaal met bovenlicht, vertoonen een een voudige vloer en een eenvoudig geverfde lam- brizeering, die aan de Zuidzijde, waar het zoo gewenscht Noorderlicht invalt, zijn voor zien van een parket-vloer en een mooi af gewerkte eiken-lambrize°ring. Men voelt het direct, daar moet de Halsen-collectie wor den ondergebrachthet is een inderdaad waar dige behuizing voor deze meesterstukken. Oordeeik ""(lie zal bet publiek, dat van de zijde van het Groot Heilieland het museum binnenkomt, eerst naar rechts vèrwezen wor den. Het beaint daar de rondwan dob'ng langs de antiqirteiten-verzameling, gaat dan dooi de zalen aan dc noordz'ide om via In! front- gebouw, de T^a'sen te bereiken en met den verschen indruk van het mooiste wat ons museum inhoudt, bot gebouw we Ier door den ingang te verlaten. Over W werd nog niet gesproken. Daar is het be staande zooveel mogelijk behouden gebleven. De mooio betimmering van de regenten- en ï-egentessenkamèrs had trouwens alle recht gerespecteerd te worden, al bliikt daaruit ten duidelijkste, dat in verschillende tijden verschillende bouwstijlen zijn toelast en men zich bij latere verbouwingen weinig ge stoord heeft aan hetgeen men vond. Met groo- te zorg heeft men thans alle herstellingen doen aanpassen aan liet best"-"'!" ""Mat een wer kelijk mooi geheel verkregen is. Het spreekt jid"ss"ben. dat. meubileering, wand'oekleeding en vooT"d e°ne doelmatige ten het district, en vooral op de werklie den, om dezen candidaat met geestdrift en ijver te steunen en .zóó een plaats terug te winnen in den Raad voor de katholieken die er naar verhouding steeds maar 51 te weinig zijn vertegenwoordigd. Bij de rondvraag werd door een der be stuursleden een dringend verzoek gedaan aan de kiezers niet werklieden, om niet te gaan stemmen in de uren 12—2 liever vroeger of later te komen, teneinde het mogelijk te maken dat de werklieden hun kiesrecht kunnen uitoefenen. Met het gebruikelijk gebed werd deze op gewekte vergadering gesloten. EEN FELLE BRAND EN ONMIDDEL LIJKE BLUSSCH1NG. Op een terrein achter de kathedrale kerk „St. Bavo" aan de Leidsche Vaart heersebte gisteren middag een felle brand Erger, het vuur was m opzettelijk aangestoken door zeer respectabele jufHouw"'uR "de"Ha^Gemmmraeerhad CENTRALE WERKPLAATS. jde heer B. K. Korfker, alhier, zijn 25-jarig over plotselinge verandering van concept- Het bestuur van het Ondersteuningsfonds jubileum als hoofd eener bijzondere school statuten in den Vrouwenbond, enz. enz. Is aan de Centrale Werkplaats, op vorige ver-,alhier. dat niet onbegrijpelijk, om de dwaasheid nu Hollanders. Nog erger. Om den brand vooral zoo fel mogelijk te dóén woeden, hadden de brandstichters de gebouwtjeo, die een prooi wer den der vlammen, met teer letterlijk begoten, besproeid met emmers vol petroleum, terwijl zij, toen de brand eenmaal begonnen was, niet op hielden het vuur nog „teeds met petroleum aan te wakkeren. De brandende percelen dreven let terlijk in teer en petroleum. Laat ons er dadelijk bijvoegen dat ons Haarlemsch juweel, onze heer lijke kathedraal, geen oogenblik gevaar heeft ge- loopen, alhoewel wij meenden te bemerken dat, na afloop van den brand, de westzijde van het kerkgebouw zwart gerookt was. Hooge, dikke rookkolommen stegen dan ook het luchtruim in, als een fantastisch dicht bosch op een futuristen schilderij hardnekkige helroode vlammen lekten de bratftlende perceelen en sloegen naar buiten en joegen met den stevigen Zuidwestenwind in de richting van de kathedraal. Gelukkig! Noch ongelukken zijn te betreuren, noch onbereken bare schade is aangericht. De aanLggers van den brand hebben hun bedrijf goed gemaakt door zelf den brand te blusschen. Hoewel een aanzienlijke politie-rnacht aanwezig was, zijn zij zelfs niet gearresteerd. Integendeel, zij zijn door verschillende auioriteiten gecomplimen teerd Het betrof nl. een brandbluschproef. De fir ma O. M. C. van Borselen uit den Haag had tegen gisterenmiddag op een terrein achter de „Sint Bavo" een groot aantal autoriteiten uitge- noodigd om tegenwoordig te zijn bij de demon stratie van het brandbiuschmiddel „Radikal", waarvan de heer van Borselen hoofdvertegen woordiger is voor Nederland. Velen hadden aan de uitnoodiging gehoor gegeven. Zoo merkten wij, ondanks het allesbehalve gunstige weder op, vele raadsleden, w. o. wethouder de Breuk, den commandant van de Haarlemsche Brandweer, den heer Engelgeer, bijna alle officieren der Brandweer, en vele minderen'commandanten der brandweer uit omliggende gemeenten; vele aanzienlijke ingezetenen en een menigte pad vinders om de orde te bewaren. Vanaf de Leidsche Vaart moesten de genoo- digden een respectabele politie-macht passeeren om bij de plaats der demonstratie te Komeneen politiemacht, zoo groot als bij een heuschen brand. Ruim drie uur ving de demonstratie aan. Op gadering afgetreden, werd gisteren herkozen; in de vacature-Dankelman werd door de ver kiezing van den heer G. Vrij, vuurwerker, voorzien. Van onze Rechtbank. (Zitting van heden). Na de uitspraken gingen de deuren weder voor geruimen tijd dicht ter behandeling van eenige kinderzaakjes. Toen zij weder geopend werden en de zaal voor het publiek toegankelijk was, wer den eenige zaken van minder belang be handeld. MISHANDELING. Allereerst hadden zich eenige beklaagden te verantwoorden wegens misiiande ing. Een een Besmettelijke ziekten. In de week van maar niet U noemen? 12—18 Maart kwamen te Assendelft twee Ad ïunri. Tpder "lid van het voorloopig be- gevallen voor van diphtheritis; te Krom- stuur van dep Vrouwenbond had een exem- menie 1 geval. I plaar concept statuten in zijn bezit, om zelf I te oordeelen, aan te vullen, te wijzigen enz., 1 maar vols'u-M niet om dat concept in UiitZuNOti. en of andere vereeniging ter beoordeeling 4e Voor den inbond dezer rubriek stelt de 1 br,engpn- laatste geval hadden immers Redactie zich niet aansprakelük. ia,le K' ymiwenvereen.gingen zulk een Van ingezonden stukken, geplaatst of niet moeten ontvangen? En ju ffr. Kruis- geplaatst, wordt de copy den inzender niet j n,a,n w zeer goetb ^at ^it D|et het ge- teruggegeven, va'yas-, V. at de BfKcnring betreft van de wijze, waarop de statuien in de vergadering van den Vrouwenbond behandeld v"n, daarover zwijg ik, oircat de Mariavereeniging eenvou dig nog geep recht heeft zieh in die zaken te mengen. Aan mej. Kruisman zal de gele- Haarlem, 18 Maart 1913. Geachte Redactie. Uw artikel „critiek op de verkeerde plaats" in uw blad van 14 Maart j.l. is het rangschikking van de collectie, welke in het, j)aarna werden de drie gebouwtjes één voor één museum ondergebracht moeten worden, eerst leven en bezieling aan het gebouw zullen geven. We hopen dan ook te zijner tijd, uitvoeriger Op deze beschouwing terug te konen: maar thans reeds kan veilig geconcludeerd worden, dat Haarlem oen belangr"'k" aantrekkelijk heid, rijker zal worden, als deze tempel der beeldende kunst hare poorten gaat ontslui ten voor de bewonderaars, die ongetwijfeld van heinde en verre zullen toe,stroomen om zich te verlustigen in een d"r schoonste herin- tieringen aan Neerlands bloeitijd. B. K. KIES VEREEN IG .ING. In de goedbezochte vergadering der R. K. (Kiesvereeuiging, gisterenavond in St. Bavo igehouden, werden allereerst de nieuwsamen- géstelde herziene statuten behandeld en na aangename discussie met emteie kleine wij zigingen goedgekeurd. De koninklijke goed keuring zal op de herziene statuten worden andere juffrouw een klap in het gezicht gegeven. De officier vroeg f 4 boete of 4 dagen hechtenis. De president gaf den raad om voortaan de handen thuis te houden Een Hillegommer heeft op Nieuwjaars dag zijn niclit in haar woning een klap om de ooren gegeven, zoodat zij er „heel versuft" van was. Tegen den klappengever werd een week gev.straf geëischt, omdat hij ongunstig bekend staat. BELEEDIGING. Een andere Hillegommer had kwestie met een dorpsgenoot over huishuur. Op een mooien dag kwam de eerste den tweede tegen en begroette hem met: „zoo schooier 1" Door dit gezegde voelde de tweede zich beleedigd en had de eerste zich nu te ver antwoorden. Eisch f 15 of 3 d. hechtenis. De bekl. vond het een duren groet en zette verschillende redenen tot zijn verontschuldi ging uiteen. NOG EEN MISHANDELING. Een bewoner uit Lisse, G. D., stond he den terecht terzake van mishandeling. Vol gens de getuigenverklaringen heeft G. D. zijn oom met een griep op het hoofd ge slagen. G. D. ontkende de mishandeling. Wel is er een worsre.ing geweest, maar ge slagen heeft bekl. niet. Het betrof, zoo con stateerde het openbaar ministerie, een fa miliekwestie. Dit in aanmerking nemend en ook dat dus de zaak wellicht overdreven is voorgesteld, vroeg de ambtenaar f 20, subs. 10 d. hechtenis. G. D. staat boven- vendieu heel goed aangeschreven en is een zeer oppassend ingezetene van Lisse. De bekl. betuigde nog nadrukkelijk zijn on schuld en zeide dat de geheele zaak een opgezette comedie is van vader en zoon, die hier als getuigen waren. De beide laat- sten hielden hun beschu! iging vol. Uitspraken in al deze zaken a.s. Dinsdag. UITSPRAKEN. De Rechtbank deed heden de volgende uit spraken: F. a G., granietwerker te ilpen- dam opz. vernieling en wederspannigheid, e8n maand gev.straf; J. C. B. en I. J. de B., het terrein had de iieer van Borselen een drietal j loopjongens te 'Haarlem, diefstal, de le 14 eenvoudige houten gebouwtjes laten zetten en j dagen gev.straf, de 2e 10 boete of 1 maand tuchtschool; P. H., arbeider te Haarlem, diefstal, vrijgesprojken; G. L. K., loopknecht te Bloemendnal, diefstal, 3 boete of 1 week tuchtschool; G. dc L., dienstbode te Haarlem, diefstal, 6 maanden tuchtschool; J. M. M. van der H., slagersknecht te Leiden, verduis tering ter beschikking van de regeering ge steld; J. K. en D. St., loopjongens te Pur- merend, diefstal, ieder 5 boete of 1 week tuchtschool voor den tweede, en 1 week hech tenis voor den eerste; F. S., dagbladredac teur tc Haarlem, eenv. beleediging, aO.— boete of 10 dagen hechtenis; F. W. R., scha renslijper Ie Edam, wederspannigheid en be leed. ambtenaar, 10 dagen gev.straf; J. K., werkman te Voléndam, diefstal, 10 dagen gev.straf; A. K., landbouwer te Haarlemmer meer, mishandeling en bedreiging, 10 dagen gev.straf; J. D., kastelein en koopman te Haarl.liede en Spaarnwoude, mishandeling, 10 dagen gev.straf. begin geweest van eenige protesten welke geroeid echter niet ontbreken om daarover èn voor de Mariavereeniging èn voor de ter geschikte plaatse inlichtingen te vragen; R.K. Vrouwenbond onaangenaam zijn. Laat reeds kunnen doen, maar heeft een brandstapel van licht vlambaar hout. Met dit laatste ving het spel aan. Het werd, als bovenvermeld, met teer en petroleum begoten en besproeid en daarna in brand gestoken. Het was een feilen brand. Dikke rookkolommen stegen op en de hitte was op aanzienlijken afstand te voelen. Toen de vlammen hoog oplaaiden, beproefde een helper van den heer v. Borselen liet apparaat en inderdaad werd het vuur in een halve mi nuut gebluscht. Alle aanwezigen waren verstomd over zulk een succes. Ook de commandant der brandweer was best over de proef tevreden, (gevraagd. Tot candidaat voor den gemeenteraad in District II (vacature-Spoor) werd definitief met algemeene instemming en met unanieme stemmen gesteld de heer M.. L. A. Klein. Door den voorzitter, den heer Mr. Heer- kens Thijssen, werd een warm beroep ge daan op alle katholieke kiezers, in en bui- schaft. en vervolgens nog eens twee tegelijk in brand gestoken en wederom kon het apparaat den brand meester worden. Om het hout goed te laten inbranden werd eerst begonnen wanneer de aan wezigen daartoe het sein gaven, zoodat dus allen tevreden konden zijn. Ook aanwezigen beproef den eene blussching, met goed succes. Het apparaat voldeed wel, en vele autoriteiten informeerden naar de kosten en verdere bijzon derheden. Het lijkt ons uiterst geschikt voor pensionaten, hotels, alleenstaande woningen, openbare gebouwen enz., om een eventueelen brand in den aanvang te stuiten. De behande ling is zeer eenvoudig en de werking geheim. De „Radikal" is eenvoudig samengesteld, zij wordt enkel door water en een patroon geladen. De patroon bestaat uit twee glazen tuben van welke no. 1 Radikalin (steile koolzuurhoudende zouten) en no. 2 een speciaal zuur bevat. Door verbreking der glazen tubben, hetgeen geschiedt door bij brand een stevige klap op den sleutel te geven, komen d'8 vochten met el kaar in aanraking en geven behalve de koolzuur- ontwikkeling, brandblusschende stoffen van veel capaciteit, die bovendien voor kleeding, schilde rijen enz. onschadelijk zijn. Er zijn nog vele bijzonderheden te melden omtrent het apparaat, doch bij aanschaffing van het toestel worden deze gratis en gaarne ver- vliegongeluk. De vlieger Piefro Primavesi vertrok gis terenmiddag' om 4.30 uit Milaan en be reikte om 5.25 uur het meer Lugano. Van hier uit vloog hij in de richting van het Kamp Mars om daar te landen. Dichtbij Cavallino stortte hij plotseling naar bone den van een hoogte yan 100 meter en was na eenige seconden in het meer verdwe nen. Toen men hem met een bootje wilde opzoeken, vond men slechts de drijvende stukken van de schroef der vliegmachine. Jubileum. Onder zeer vele en hartelijke blijken van belangstelling herdacht gisteren kalm gemeen verbazing te kennen gegeven ik meteen zeggen dat ik tot hiertoe buiten dit geschrijf sta. Als presidente der Maria-ver. en als lid van het voorloopig Best., van den R.K. Vrou wenbond, acht ik het mij voor beide orga nisaties ten plicht, de zaken waar het in b.g. protesten om gaat, in het juiste licht te plaatsen. Ten 1ste. Het artikel der statuten van den R.K. Vrouwenbond, waardoor het Bestuur beslist over het al of niet toelaten tot het lidmaatschap. Hierover kan zeer goed verschil van mee ning bestaan, en bij ue bespreking van dit artikel in de vergadering van de Maria-Ver. naar aanleiding van haar aansluiting bij den R.K. Vrouwenbond, had men het recht hier over van gedachten te wisselen (cri.iseeren) zoo u wilt. Van de Bestuurstafel is het be wuste artikel voldoende verdedigd, als meer wenschelijk dat een Bestuur dan dat eene geheele vergadering beslist over, al of niet toelaten tot het lidmaatschap. Ten 2de. Wat betreft de behandeling van andere statuten dan de reeds goedgekeur- den (wel het méér teere punt) het volgende: Geen enkele vereeniging heeft als zooda nig officieel concept-statuten van het Be stuur van den R.K. Vrouwenb. ontvangen.De leden van het best. van den R.K. Vrouwen bond waren echter in het bezit van 'n exem plaar dier statuten, en hadden gelegenheid en het recht, deze in hun Vereeniging te beoordeelen; hiervan heeft de Maria-Ver. ge bruik gemaakt, en ging met enkele wijziging accoord met deze statuten. In de Bestuurs vergadering van den R.K. Vrouwenb. werden deze eveneens met enkele wijziging aan genomen. Op den avond van de ledenverga dering echter, ontving b.g. Bestuur andere statuten ter behandeling, onder mededee- ling dat deze meer duidelijk en beter waren. Indien aan vereenigingen o fleden statuten waren gezonden en terug ontvangen, zou zeer zeker in het Bestuur protest tegen behandeling dier nieuwe statuten zijn uitge bracht, nu echter kon het Bestuur rechtens, voor zich zelf beslissen, al o fniet met de behandeling van laatsgenoerpde statuten ge noegen te nemen. Het bestuur heel't geen bezwaar gemaakt, en met de leden van den gehad, geoorloofd? Elk die van statuten be handeld, en met enkele wijziging aangeno men. Hier zij opgemerkt, Is de gang van statuten behandelen zoo als hier heeft plaats gehad, geoorloofd. Elk die van statuten be handelen afweet, zal toch erkennen dat het de gewone manier niet is, en de verbazing van de Maria-Vereeniging, bij bevinding van wat had plaats gehad, nog zoo'n onbegrij pelijke dwaasheid niet was. U geachte Redactie voor dit schrijven een plaats in uw blad vragend, heb ik de eer te zijn .Uwe dw., N. KRUIJSMAN, Presidente der Maria-Vereeni ging, Penningmcesteresse v. h. voorloopig Best. van den R.K. Vrouwenbond. Wij hebben het bovenstaande aan den Zeer- Eerw. Heer van den Berg, op wiens stuk het een antwoord is, gezonden, en ontvingen het volgende bijschrift. Mijnbeer de Redacteur. Gaarne voeg ik eenige bemerkingen op het schrijven van mej. Kruisman onder het in gezonden stuk. Ad lum. a) De Mariavereeniging is nog niet aangesloten bij den R. K. Vrouwenbond; b) de Mariavereeniging heeft van het be stuur van den Vrouwenbond geen uitnoodi ging ontvangen tot aansluiting bij den Vrou wenbond cl de Mariavereeniging heeft van het be stuur van den Vrouwenbond geen concept statuten ter bespreking of goedkeuring ont vangen. En toch verden in die Mariavereeniging de statuien van den Vrouwenbond bespro ken, wegingen daarin voorgesteld en toch wordt door een paar leden, die naar ik ver neem, gelukkig alleen stonden, met geen het helaas! niet gedaan. Ik hoop niet, dat zij de courant als gewoon midde! wil gebrui ken om opbeldrritio'cn fp vragen. En hiermede eindig ik met de verklaring, dat de R K Vrouwenbond, die pas een maand bestaat, al ineer belangstelling heeft genoten dan goed voor hem is, «oodat een weinig rus-, (in de courant althans) hem goed zal doen. Mijnheer de Redacteur, dank voor plaat sing. Rector L. VAN DER BERG. (De discussie is hiermee gesloten. Red.) SCHIEDAM, 19 Maart. mo.u.. ,ja f 13.50, Jenever f 17.50, Commissie f 12.75. Stem ming vast. Spoeling f 1.20. Graanspiritus f 22,2522.50, Melasse f 20. Ruwe Spiritus f 10%—10.50. REIDEN, 19 Maart. Veemarkt. Ter markt aangevoerd: 2 stieren 194—283; 34fi kalf- en melkkoeien 192347; 130 varekoeien ƒ156 a 294; 163 vette ossen en koeien 214 -346, rer kilo 76—86 et.; 23 vette kalveren 69 a 123,, per kilo 1.051.20; 265 nuchtere kal veren, 5—16; 214 vetle schapen 23— 38.—, per kilo 80—90 et.; 123 weideschapen 21 tot 85.50; 389 magere varkens 18—60, per kg. 19-51 et.; 219 biggen 9-16.50; 3 bokken of geiler 3—5. Ter markt aangevoerd: 641 runderen, 288 kalveren, 337 schapen. Kaas. Aangevoerd 15 partijen. Besteed wern per 50 kilo voor Goudsche kaas le soort 3234; 2e soort 28—31; I^eidselie kaas le soort 24-26.50, 2e soort 20—23. Handel stug. Aan de Stadswaag gewogen: 10 partijen, 487 stuks kaas, wegende 3286 kilo. IJMÜ1DEN, 20 Maart W. Gearriveerd 20 Maart. Emerald, s., Fleetwood. Sumatra, s. Java. GociHnd, s„ Buenos Ayres. Vertrokken 19 Maart. Veghtstroom, s., Bristol. Ysiroom, s., Londen. Tasman, s., Java. .Vliestroom, s., St. Brieux. Vertrokken 20 Maart. Fennemerland, s„ Buenos Ayies. Nfdcrlandsclie Stoomvaartlijnen. Koning Willem III, van Amsterdam naav Batavia, vertrok 19 Maart van Suez. Botton, van Amsterdam naar Batavia, pas seerde 19 Maart Kaap Bougaroni. Agamemnon, van Batavia naar Amster dam arriveerde 18 Maart te Suez. Tambora, van Rotterdam naar Batavia, arr» eerde 1£ Maart te Marseille. Ternate, van Rotterdam naar Batavia, ar riveerde 19 Maart te Sabang. Deli, van Rotterdam naar Batavia, pass. 19 Maart Ouessaut. Djoeja, van Batavia naar Rotterdam, ver trok 18 Maart van Fadang. Bognr, van Rotterdam naar Batavia, arriv. 19 Maart le Sabang. Qorruiijk, van New-Orleans naar Rotter dam, pass. 19 Maart 1.50 nam. PrawlepoinL Potsdam arriveerde 19 Maart nam. te New- York vftn Rotterdam. Rijndam, var New-York naar Rotterdam, bevond zich volgens draadloos bericht 19 Maart 12 uur 'smiddags op ongeveer 350 mij len van Lizard. Achilles, van Valencia naar Amsterdam, pass 17 Maar' Gibraltar. (Zeepost). Officieele telegrafische opgave van het Meteorologisch Instituut te De Bilt. Hoogste baronie!erstand, llorta, 768.1. Laagste barometerstand, Skudesnaes, 725.0. Meest krachtige Zuidelijke tot. Zuid-Wes telijke wind, zwaarbewolkt met tijdelijke op klaring, waarschijnlijk regenbuien, zelfde tem' peratuur. Heden overleed tot onze diepe droetheid voorzien van de laatste H.H. Sacramenten onze innig ge- jietde Moeder, Behuwd- en Groot moeder Mevrouw JOHANNA MARIA STRUIJCKEN, geb. Hanssen, in den onderdom van 75 jaren. Haarlem. Th. STRUIJCKEN. 1. STRUIJCKEN— ScHLÜT"'B. Den Haag, G. STKUIjlKlN. M. STRUIJCKEN— Lohman en kinderen. Haarlem, 20 Maart 1913. Eenige en algemeene kennis geving. Een beecüaaia K. K. Jongmensen loeko een net in het centrum der stad. Brieven met inlichtingen en prijs opgave onder No. 5373, bureau Nieuwe (Haarl. Courant. GKVKAAGp: eenige bij HAVERSCHM1DT KLAJE, Stoomververij enChem. Wasscherij, Groo te Houtstraat 77 en Brouwers vaart 7478. direct gevraagd bij ART ET MOüKÓ WilhelminaBtraatö9. Per soonlijke aanbieding. Proefwerk vercisohte. Sardines per blik I5 cent. Zalm per blik 45 cent, Paling in gelei per flacon 4O cent. Alle soorten jams van de maatschappij «de Betuwe» per 1 pondsflacon 35 cents Appelgelei van Jan van Woerkem per 1 pondsflacon 25 cents. Droste's Cacao per i/, Kilobus f 1,50, Sickesz' Cacao peri/, Kilo bus f 1.50. Daarbij cadeau een bus chocoladebeschuitjes of een blik sardines. Kinderarts, De Curator in het faillissement van A. PEL i OuM, vrachtrijder, laatst te Haarlem, bericht, dat ue door den Heer Rechter Commissaris goedge keurde Uitdeelingslijsx in genoemden boedel is nedergelegd ter gnlfie van de Arrondissements Rechtbank te Haarlem, ten einde aldaar gedurende tien dagen ter Inzage te ver blijven. De Curator, Mr. A. BRUCH. Puik best KOE- of PAARDENHOOl bii G. MAAS. Biezen. Santpoort. met April een net R. K. MEISJE voor lichte bezigheden. Voor den dag en niet beneden 15 jaar. Loon fl.75 per week. Adres W. van L1EMT, Anegang hoek Warmoes etraat. Herplaatsing wegens misstelling. Autohandelaren, stalhouders of verhuurders van motorvaartuigen, genegen eene omnibusdienst te ex- ploiteeren van Haarlem op een der 4,5 K.M, van die stad ver wijderd liggende dorpen, 3 ritten of vaarten daags v.v. ad 15 cents per rit,) gelieven daarvan opgave te doen, met kostenraming en verlangde opbrengst ot garantie, onder No. 5255 aan het bureau van dit blad. Van de Paaschrunderen zijn de doorre gende Rollades en doorregende stukjes a 50 cent de 5 ons. Dotrregende Lap pen en tijn Rundgehakt a 45 cent de 5 ons, plus I cent voor slacht- huiskosten Aan den winkel gehaald. Magere Rollades en Rosbiet hooger in prijs. ULEESCHHOUWER. De Curator in hetlaillisaement van GEKARD WALKER, winkelier in ko loniale waren, wonende te Schoten, bericht dat de door den Heer Rechter Commissaris goedgekeurde Uitdee lingslijst in genoemden boedel is nedergelegd ter grilde van de Arron- dieeements Rechtbank te Haarlem, ten einde aldaar gedurende tien dagen ter intage te verblijven. De Cnrator Mr. A. BRUCH. /sum a it /I r>n.-r/\Lr>o nVif mtVütAU W/VV/lPTl APFfif i ii-ittf.. 1_J

Nieuwe Haarlemsche Courant | 1913 | | pagina 3