DAGBLAD voor NOORD- en ZUID-HOLLAND. STADSNIEUWS. BUITENLAND BINNENLAND. Kinderhuisirest 29-31-33, Haarlem EER3TE BLAO. „Groenendaal" een Eldorado. abonnementspbus» f*er s maanrtnn voor Haarlem 71.35 Voor de plaatsen, waar een agent fs gevestigd (kom der gem.) 1.35 Voor de overige plaatsen in Nederland franco per post 180 Afzonderlijke nummer» 0-03 Bureaus van Redactie en Administratie Intercommunaal Telefoonnummer 1426. PRTJS DEB ADVERTENTRNi Van T6 regels 60 cent (contant 50 cent). Iedere regel meer 10 oi Buiten Haarlem en de Agentschappen 15 ct per regel. Buitenl 2<> ct Dienstaanbiedingen 25 ct (6 regels), driemaal voor 60 ct U contant). GULDEN bg levenslange onge schiktheid tot Werken. Alle betalende ahonné'a op dit blad, die ln Kei bezit eener verzekeringspolis eSn, *Qn volgene 9e bepalingen op de polissen vermeld, teren ongelukken verzekerd voort GULDEN b9 Rffefi GULDEN bQ üfft 3ULDEN bfl yerliee van f yJIIIverliea van nil TmB één oog: lUfU één duim. IIU vrfievinencw GULDEN bg overlijden. GULDEN bg verliea van ea hand of voet GULDEN bg verlies van één «mieren vinger. De nftkeerfng derer bedragen wordt gegarandeerd door de MaatscKappQ JHolIandseïïe Algemeens Verxekerlngabank* Ie Sebledam. Dit nummer drie bladen. bestaat uit tegenwicht kan geven tegen eenzijdige voor-1 Winschoten, Leeuwarden, Sneek, Apeldoorn, lichting van weg eradiealen en socialisten, j Amersfoort, Buesum, Hilversum, Utrecht, En daarom zullen, naar onze meening, deQou<jai zjjn door den Ned. Boomseh Katholie- HET „GEÏLLUSTREERD ZONDAGSBLAD" van deze week bevat de volgende PLATEN: Bij de jubileumsfeesten in Rus land. Amerikaansche kiesrechtvrouwen (2). i)e Emmaüsgangers. Zuster Ignatia. De hel- •jenredding te IJmuiden (3). Mr. de Gyselaar. ^ardiuaal Rcspighi. Altaarstukken uit het uelier van G. van Ealcken. Leon. Korte- '^cas. Klaas Brandsma. Een aanvaring die .ankwam. Eerw. Directeur van 'tKoor der Kathedraal gehuldigd. Goede Week te Je nasale in. De Madonna van Sassoferrata. Paaóch vee (2). TEKST: Het 300-jarig feest der Czaren- «viastie in Rusland. Paschen. Allerlei. Een inbraak. Eeu advokaat van den rozenkrans. Voor onze Jongens en Meisjes. AGENDA. 22 Maart. Gebouw Si Bavo R. K. Volksbond 8 uur Hulpspaarbank Schoterkwar tier. Half 9 Spaarkas St. Nicolaas (winter provisie). Half 9 spaarbank. Inschrijving Coöp. Bakkerij. Bibliotheek. Het Blauwe Kruis Oude Groen markt 8—9 uur Consultatiebureau voor drankzuchtigen. l ey Iers 41 meum Tentoonstelling vaa moderne aquarellen. Haarlemsche Alledagjes No. 825. VERKIEZING IN HET ZICHT. „Toen de laatste keer in District II een raadsverkiezing was (zoo vertelde mij een van de propagandisten onzer R. K. Kiesver- eeniging) waren er verschillende arbeiders, die je maar niet warm kondt krijgen om te gaan stemmen. „D'r zit nog maar altijd geen Roomsche arbeider in den Raad zoo zeien ze. „Ik vroeg toen direct, of de Roomsche raadsleden, die erin zitten, bijgeval dan voor den arbeider, als dat te pas kwam, soms betreft gelijkluidend toegezonden door een „Och ja, was het antwoord, dat zal ik niet zeggen, maar het is voor ons zoo prettig en zoo opbeurend, als je weet dat er een van ons in-zit. „Waaruit ik wil opmaken, dat 't eigenlijk voor menigeen meer een liefhebberijtje en een speculeeren op eigen-waarde is, dan wer kelijke behoefte." Dit bovenstaande stukje wordt ons een beetje in anderen vorm, doch wat den zin betreft gelijkluidend toeegzonden door een R- K. arbeider. Met verzoek om het te plaat sen. We hebben er aan voldaan waarom ook met! Maar toch zijn Wjj jjej. er njej. mee eens, althans niet ui6t d© laatst© zinsned©. Dat er een Roomsche arbeider in den Raad komt, is o.i. héél wenschelijk met het oog op verschillende kwesties, waarin zulk een man van advies kan dienen. En waarin hij een katholieke arbeiders een uitmuntend werk doen, als ze al van nu af zonder één uitzon dering hun schouders eens gaan zetten onder de beweging, om in District II den echten volksman, van de theorie en van de praktijk: den meubelmaker Klein gekozen te krijgen. 'tMoet van de Roomsche arbeiders niet ge zegd wezen, dat ze niet letterlijk alles in het werk hebben gesteld om een der hunner in den Raad te brengen! AMBACHTSSCHHOL EN AVONDVAK TEEKENSCHOOL. Gistermiddag werden in een der lokalen van de ambachtsschool in tegenwoordigheid van het bestuur, de diploma's uitgereikt aan de leerlingen der ambachtsschool, die den geheelen cursus met gunstig resultaat ge volgd hadden, en aan hen, die den cursus der avondvakteekenschool met vrucht hadden ge volgd. De voorzitter van het bestuur, de heer Rin- kema, reikte de diploma's uit en sprak daar bij hartelijke woorden van sympathie en waardeering, zoowel voor den ijver der leer lingen als voor de toewijding der leeraren. Van de avondvakteekenschool verkregen de volgende leerlingen het diploma: Timmerlieden: W. Bies, H. F. Hanon, A. J. G. de Jong, J. H. Kuijken, J. Meijer, W. Chr. Sorber, H. B. de Vos, A. van Zeijl, M. H. Schol ten, J. van Schagen en Th. VerdonschoL Bankwerkers: P. Metselaar, C. Luikel, P. Voorderhake, J. P. Knijper, H. Hage, W. Verwer, en C. Lodewijk. Schilders: B. Biersteker, A. Dubbelman, J. Philippo, L. J. Kion, en H. Perol. Meubelmakers: P. W. van Goor, F. J. De ken, G. J. Luikel, F. Pauw, J. M. Thuis. Loodgieter: G. Prent. Boekbinder: W. J. Knoop. Letterzetter: J. H. Leeuwerke. Van de Ambachtsschool verkregen de vol gende leerlingen het diploma: Timmerlieden: J. C. Cromjongh, A. G. D. Gerritsen, J. C. Koetsier, J. Lanser, K. Lan- ser, U. Lucas, J. Mooij, V. Paap, I. C. Bak ker, D. Schornagel, J. J. Visser en H. Weber. Smeden: J. H. Buhner, A. Th. van Beem, H. A. H. Botti, H. B. Dinklage, L. W. Hep- penstrijdt, C. P. J. Janssen, J. J. Karskene, K. W. B. Kaan, L J. de Konink, L. M. van Leeuwen, S. Stuurman, T. Venekamp, F. de Vries, G. A. Wiersma, A. W. Wesselius, G. Wijkhuizen, H. M. Westra, en B. Wuister. Meubelmakers: J. A. Bonarins, J. Groot, C. J. Nederkoorn, en A. v. d. Hoff. Schilders: Chr. Bennik, C. Maaskant en C. T. v. d. Aart. HET WITTE KRUIS. Wij ontvingen in druk het jaarverslag over 1912 van de afdeeling Haarlem van de Noord-Hollandsehe Vereeniging. „Het Witte Kruis." ZONDAGSRUST. Aan den Raad der gemeenten Amsterdam, Haarlem, Leiden, den Haag, Delft, Schiedam, Rotterdam, Dordrecht, Roosendaal, Bergen op Zoom, Goes, Middelburg, Vlissingen, Breda, Tilburg, den Bosch, Eindhoven, Helmond, Maastricht, Sittard, Roermond, Venlo, Nijme gen, Arnhem, Deventer, Zwolle, Enschedé, Hen gelo, Winterswijk, Assen, Meppel, Groningen, ken Bond van Handels-, Kantoor- en Winkel bedienden, gevestigd te Amsterdam, requesten gezonden, waarin wordt aangedrongen op het in het leven roepen eener verordening, rege lende de Zondagsrust. Dit request gaat vergezeld van de volgende „memorie van toelichting": De Zondag, door God ingesteld als een dag meer in het bijzonder in Zijn dienst door te brengen, dient daardoor ter versterking der Godsdienstige overtuiging van de mensehen en ter verhooging van het Godsdienstig bewust zijn. Zonder twijfel is de Godsdienst voordeelig voor de vreedzame verhouding tusschen de men- sehen onderling en ter verhooging van het ze delijk bewustzijn, zich uitend in de beoefening der rechtvaardigheid en naastenliefde. Ook geeft de Godsdienst meer levensvreugde en be vordert de eerbiediging van het gezag. Hieruit volgt dat de bevordering van het Godsdienstig bewustzijn een algemeen belang genoemd mag worden, zoodat de bevordering der Zondagsrust in het belang des volks is. De Zondagsrust is echter tevens een natuur lijke noodzakelijkheid, tot herstel van 's men- schen werkkracht en ter afwisseling van een, voor velen, zeer eentonig bestaan. Wanneer wij spreken over de regeling van den Zondagsarbeid, dan hebben wij hoofdzake lijk op het oog het werk in winkels en daaraan verwante zaken. De gewijzigde levensomstandigheden maken het mogelijk het op Zondag open zijn van win kels te beperken. Vroeger, toen de communica tiemiddelen zoo ten achter stonden bij het lie- dendaagsoh verkeer, lag het voor de hand dat de bewoners der kleine plaatsen des Zondags hun inkoopen in de stad moesten doen. Dit is nu veelal andere, waardoor een beperking vol komen gerechtvaardigd is, De practijk leert het geregeld dat geen der drie belanghebbende categorieën, winkeliers, winkelbedienden en publiek, er op gesteld zijn dat de winkels des Zondags open zijn, doch de eersten verplichten elkaar door de concurrentie- haat, de tweeden zijn daarvan de dupe en het publiek trekt partij van de ooncurreutiehaat der winkeliers en viert zijn gemakzucht bot. DE „SIMPLEX"-RIJWIELFABRIEK Wij ontvingen den nieuwen catalogus van de Machine-, Rijwiel- en Automobielenfabriek „Simplex" aam den Overtoom te Amsterdam: een uiterst smaakvol boekje met handteekenin- gen van Daan Hoeksema. In den catalogus wordt vooral de specialiteit van deze fabriek, de „Cycleidenaaf", die 70 pOt wrijvingsbesparing geeft, op uiterst duidelijke wijze verklaard en duidelijk gemaakt. De ver schillende rijwielen en motorrijwielen der fa briek worden voorts besproken en met fraaie illustraties toegelicht. NOGAL VERGEETACHTIG? Een dezer dagen vond iemand, nog wel Ln de Groote Houtstraat, in een kozijn van een winkelraam een paar.... mooie gepoetste schoenen staan I Hij gaf de politie kennis en nam ze mede. Nu heeft een jongen ze terugge- daar de laatste Byzantijnsche keizer den haald, hij had ze even neergezet en.... ver geten 1 HET NEDERL. STRIJKKWARTET. Dit kwartet, bestaande uit de hoeren Sam. Swaap, le viool; H. Beek, 2e viool; Joh. Kerk hof f, alt; Joh. Lingeman, violoncel; alle leden van het Concertgebouw-Orkest te Amsterdam, geeft Dinsdagavond a.s. een concert in de bo venzaal der Soc. Vereeniging. Het programma bevat kwartetten van Haydn, Mendelssohn, Beethoven en Dvórik. (Zie Stadsnieuws verder op in dit Blad.) OVERZICHT. De ministercrisis in FRANKRIJK brengt thans weer alle pennen in beweging! Wie! Dat is de vraag, die alle bladen bezig houdt. Zooals de algemeen® indruk is, wil presi dent Poincaré zoo spoedig mogelijk de crisis oplossen Het waarschijnlijkst wordt geacht eon ka binet Barthou-Pichon. Barthou, die in het kabinet-Briand de por tefeuille van justitie had, wordt wel in staat geacht om in de kiesrechtkwestie een toena dering onder de republikeinen to bewerken. Barthou zou het kiesrechtvraagstuk natuur lijk kalm laten rusten tot na de eerstvolgen de verkiezingen. Wordt Barthou als minis ter-president aangezocht, dan zullen waar schijnlijk ook de minister van Oorlog, Etien- ne, de minister van Marine, Baudin, en de minister van Financiën, Klotz, blijven. Daar mee zou dan ook het legervoorstel tot invoe ring van den 3-jarigen diensttijd behouden zijn. Men rekent dan dat de oud-minister Pi chon zal aangezocht worden in dit kabinet, dat een verzoeningskabinet zou moeten wor den, zitting te nemen. Het blijft natuurlijk gissen. Maar voor hetgeen zoo algemeen gezegd wordt, zal toch waarschijnlijk wel een grond bestaan, en zoo mogen we zeker uit deze gis singen wel opmaken, dat de kansen voor Barthou goed staan. Omtrent den MOORD OP DEN KONING VAN GRIEKENLAND vallen als nieuwe bij zonderheden te melden, dat de moordenaar heeft verklaard dat bij de misdaad geen an dere personen betrokken zijn. Demisdadiger was vroeger onderwijzer, doch sinds enkele jaren een aan lager wal geraakt persoon, die door zijn familie ver- stooten was en van aalmoezen leefde. In zijn zakken vond men een zelf-hiografie met een aanteekening, waarin hü grove scheld woorden heeft neergeschreven tegen de jour nalisten, die dit stuk geweigerd hadden. Hij is wel niet krankzinnig, doch schijnt toch niet geheel toerekenbaar te zijn. Hij was pas kort geleden naar Athene ge komen en vandaar naar Saloniki gegaan, waar hij zijn misdaad volbracht. De nieuwe koning Konstantijn is te Athene aangekomen. De Grieksche bladen geven den algemee- nen wensch te kennen, dat de nieuwe koning naam Constantijn XI droeg. Korte Berichten. Van het oorlogsterrein. Een Grieksch-Servisehe vloot, bestaande uit 16 transportschepen met 36 kanonnen, waaronder verschillende stukken belege ringsgeschut en ongeveer 13,000 man Servi sche infanterie met den divisie-staf en offi cieren, verscheen voor San Giovanni di Me- dua. Bij Tsjataldja werd een Turksche aan val door de Bulgaren afgeslagen. De Turken vluchtten met achterlating van 500 dooden en gewonden. 's Avonds beproefden zes Turksche batal jons een aanval op de uiterste linkerflank der Bulgaren. Het vuur der Bulgaarsche infanterie en artillerie drong hen tot den terugtocht. De toestand van Z. H. den Paus. De correspondent van de Croix te Rome seint het volgende: Kardinaal Merry del Val heeft Woensdag, morgen als naar gewoonte de loopende zaken met den Paus behandeld. De receptie ter ge legenheid van het St. Josephfeest was uit gesteld wegens de Goede Week. De Kardi naal-staatssecretaris alleen wenschte den H. Vader met zijn naamfeest geluk. De gezondheidstoestand van den Paus blijft aanleiding tot tevredenheid geven. De eerste dagen na Paschen zullen niettemin geen audiënties plaats hebben. De dokters wen- schen, dat Z. H. volstrekt rust zal houden om de vermoeiende audiënties der pelgrimstoch- ten te kunnen verdragen, die reeds in April zullen beginnen en 80 in getal tot October zullen duren. Vervolging van katholieke Albaneezen. Berichten uit Dzjakowa melden, volgens de N. R. Crt., dat de Montenegrijnen den Ka tholieken Albaneezen in Dzjakowa en om geving tot aa. Maandag tijd hebben gegeven, om zich tot de Servische orthodoxe kerk te hekeeren, daar zij anders ter dood gebracht zullen worden. 400 Katholieke Albaneezen zijn in de laatste dagen naar de kerken ge- loopen, om daar door de Servische popen door het zoogenaamde wonder van den hei ligen Myron in de Servische kerk opgeno men te worden; 6 katholieke dorpen uit de omgeving van Dzjakowa hebben, onder den druk van de Montenegrijnsche soldaten, reeds besloten tot het orthodoxe geloof over te gaan; 16 andere katholieke dorpen in de om geving van Dzjakowa zijn tot nog toe stand vastig gebleven. Het optreden van Oosten- rijk-Hongarije ten gunste van de katholieke Albaneezen in Dzjakowa geeft de bewijzen; dat Oostenrijk-Hongarije niet van plan is, de stad Dzjakowa onder deze omstandigheden aan Servië en Montenegro af te staan. BOND VAN ANTI-REV. KIESVEREENI- GINGEN. Naar De Stand, verneemt, heeft de heer prof. mr. P. A. Diepenhorst de benoeming als Bondsbestuurder aanvaard en is hij tot den naam Constantijn XTT zal aannemen, Bondsvoorzitter geproclameerd. Wat schryver dezes u hier gaat vertellen ia geenszins overdreven. Zijn stille hoop is dat binnen zeer korten tijd alle lezers kuu- nen gevoelen en genieten, wat hij genoten en gevoeld heeft gisterenmiddag in het schoo- ne buiten Bosbeek en Groenen daal te Heem- stede 1 Onze lezers kennen in finesses, door het uitvoerig raadsstuk, opgenomen in ons num mer van Maandagavond, de plannen, die B. en W. v. H. den raad voorleggen tot aankoop i van Jhr. van Merlen's buitengoed te Heem- Btede. Wij zullen op die bijzonderheden niet meer terugkomen, doch wenschen van harte dat èn de raad èn Gedeputeerde Staten de plannen weldra in werkelijkheid zullen doen verkeeren. Voor Heemstede een aantrekkings- punt, zal het ook voor Haarlem's ingezete nen immers zal nu wel de electrische tram weldra gelegd ziju en waarom geen (ceintuurbaan langs Wagenweg, Van Merlen laan en Binnenweg? een geliefkoosd oord (porden. Door Heemstede's burgemeester, Jhr. mr. E. van Lennep, waren de Haarlemsche /Journalisten gisterenmiddag uitgenoodigd om '"pan wandeling te maken door „Groenendaal" .(een vriendelijkheid, waarvoor hier ter plaat- w nogmaals onze oprecht-gemeende betuiging ivan erkentelijkheid. Inderdaad: de „Heem- pteedsche .Wildernis" te zien in zulk een aangenaam gezelschap, als is de op en top gentleman burgemeester van Heemstede, en Onder de walkoine precieze voorlichting van het raadslid, den heer de Wilde, die op «.Groenendaal" werd gewonnen en geboren i dat was een zeldzaam genot 1 Ook de heer van Houten, wethouder, en de ge meente-secretaris, de heer Swolfs, en la ter het raadslid, de heer van Tienhoven, maakten deel uit van het gezelschap, en allen leerden wij kennen, voor zoover dit nog niet het geval was, als vriendelijke menschen, met wie 't heel goed is in ge zelschap te zijnl 't Was alleen jammer, dat het weer, al hoewel wij het troffen, al het heerlijks niet vergunde, dat dezen zomer de bezoekers tot poozen zal dwingen. Om drie uur was het gezelschap voltal lig en trok men vanuit het Raadhuis de van Merlenlaan in, tot even over de vaart, die achter het gemeentehuis loept. Daar, langs de vaart, staat een klap hekje met daarachter een zwarte weg: een voetpad, toegang gevend tot het el dorado: Groenendaal. Er is nog een ander voetpad, aan den Vaartweg, dat eveneens tot het buiten toegang geeft en voorts rlrie hoofdingangen, n.l. twee aan don Heerenweg, waarvan één tegenover den weg naar do 1 Amsterdamsche waterleiding (de oudo Heem stedenaren kennen de plaats beter onder den naam van tegenover boer Meijer) en de an dere tegenover het café Konijnenburg; de derde hoofdingang is aan den Glipperweg. I Worden de plannon werkelijkheid en is eenmaal Groenendaal publiek wandelbosch, dan ligt het in de hedoelihg ook aan de Van Merlenlaan breede hoo.dtoegangen te ma ken. Bij het raadhuis zal dan ecne portiers- woning kunnen gebouwd worden, i Onze .wandeling voerde eerst over den zwar ten weg langs de vaart. Wij willen nu niet lang stilstaan bij de verschillende mededee- lingen, die ons burgemeester van Lennep 'welwillend verstrekte; mededeeling over mo gelijke verlenging en verbetering van de Zanderij vaart om zoodoende een kortero ver- j binding vanuit het Spaarne met de Ringvaart te krijgen; over het teel- en bloembollen- land, dat de firma Tubergen bebouwt en die nog twee jaar huur daarvan heeft, welke huur daarna, zonder ongerief, ook dan nog ver lengd kan worden; dat het terrein, welk daar iligt, afgegraven hinnenduin is, evengoed als al het terrein tot- aan de Koediefslaan toe; dat de zanderij vaarten voor deze afgravingen zijn aangelegd. Ons verlangen was nu het 'heerlijke Buiten te zien van wijlen Mevrouw I Visser van Hazerswoude, douairière Jhr. J. B. van Merlen. Een Buiten, waarvan da mees te Haarlemmers geen flauw vermoeden heb ben hoe schoon het is; dat drie kwart dor I Heemstedenaren slechts van den buitenkant gezien hebben en nooit betraden. Dat ver langen werd nu vervuld. Daar was eens in verre tijden, lang ge leden een toovertuin, een wonderland.... Maar zoo begint een sprookje, niet waar? Welnu men moet wel spreken in sprookjes- taal, wanneer men vertellen gaat over in- j drukken in Groenendaal. Daar is een schat van groen en bloemen en wildernis; heerlijke, jonge, frissche wil dernis, die hot muffe van het dagelijk-;che gedoe van u afrukt, de stadsche zenuwach tigheid in verkwikkende frischhcid der jeugd, doet verkeeren. Daar zijn heuvels en dalen en vijvers en vaarten met visschen in overvloed en heerlijk zacht mos, voeten dik, om midda gen op te droomen; daar zijn wijdsche ver gezichten, en mooie overlommerde lanen en stille plekjes om van veel vermoeienis uit te rusten, en voor veel leed geneesmid del en voor levensvreugd overdadig voed sel te vinden; daar zijn hoornen met klim- veil begroeid en andere met takken ge kronkeld als om te omarmen of naar om hoog te wijzen om troost; daar zijn hoo rnen, veel in aantal en rijk in soort, waar onderzoekers veelvuldig stof tot bestudee ring zullen vinden: dennen als geen en kele in Gelderland is te vinden, omdat zij hier vrij konden groeien, lariksen als in geheel den omtrek niet te vinden zijn, eiken en beuken, die de bewondering van alle deskundigen wegdragen; hazelaars en berkenboomen; olmen en sparren, Japan- scho palmen en hagedoorns. De indruk is overweldigend I Het was gisteren nog kaal in het bosch, maar het jonge uitbottende groen deed wel dadig aan en was een feest voor de oogen; de lentegeur, op stille plekjes, waar de felle wind niet doordrong werkte prikkelend op de reukorganen. De dennen, die van hun naai dentooi ook in den winter niets afleggen, schitterden in den gloed van de dalende zon, zoo mooi dat hun de friscliheid der jeugd was aan te zien: de groene rhodo dendron, die in groote hoeveelheid hier groeit, maakte zich gereed om de bloe- mentooi te ontvangen; de boschjes met vo gelkers waren nog kaal, maar hier en daar zag men op de boompjes de groene tipjes al verschijnen, en wanneer in Mei, zeide de heer de Wilde, de vogelkers, bloeit, dan is het witte bed een sneeuwveld gelijk. Dat zal men dit jaar nog niet kunnen zien. De burgemeester deelde ons mede, dat er, al wordt de koop bekrachtigd, nog wel eeni- ge tijd heen zal gaan, alvorens alles in orde is om bezoekers te ontvangen en Ged. Staten hun goedkeuring aan het raadsvoor stel hebben gehecht. Dat zal wel Juli zijn misschien. Jammer! Vóór het intreden in het bosch had de burgemeester ons opmerkzaam gemaakt op het typische, nieuw uitziende molentje, dal ook vanaf de van Merlenlaan is te zien. Dit diende eertijds, toen de Haarlemmer meer nog bestond, om het water te malen uit het Spaarne in de zanderijsloteii. Nu is dit niet meer noodig omdat de vaarten in verbinding met de Ringvaart staan. Eei( bijzonderheid: in dit molentje stond, vol< gens Craandijk, de eerste stoommachine, di» in ons land werkte. Thans is het buiten diemst. Tegenover dit molentje ligt rechts, in hel Buiten, dat nu aan de gemeente zou ko« men, een uitgestrekt weiland, met op deft achtergrond de donkere rand van het bosch' en daarnaast bloembollenvelden van de fin ma v. Tubergen. Dit weiland, nu met d« enkele hoornen in het midden, het idee van een Engelsch Park gevend, zou en zal kun nen bestemd worden voor sportpark. Hrf is er, hoog en vlak gelegen, uitstekend vooe geschikt. Dwars door het bosch, door holle wegen en langs mulle paden, voor fietsrijders is in het bosch geen plaats, voerden on- ^ze vriendelijke gidsen ons naar de z.g. Bel; 400 ISO 15

Nieuwe Haarlemsche Courant | 1913 | | pagina 1