BUITENLAND Verkoopingen, Boel huizen, enz. Koning Constantijn van Criekenlaiid. BINNENLAND. Zwakke of zieke Nieren. KIEIIWS UIT DER OMTREK, Sport en Wedstrijden. Scheepvaart berichten. STADSNIEUWS. Ingezonden Hedodeelingen. Aanbestedinqen. ANarktnieuws. OVERZICHT. Het nieuwe ministerie ln FRANKRIJK is gevormd. Gisteren meldden we reeds onder Laatste Nieuws dat Barthou in principe de vorming van een kabinet op zich genomen had; uit latere berichten blijkt, dat Barthou de op dracht formeel aanvaard heeft. De ochtendbladen geven reeds de namen van alle nieuwe mininsters. Het nieuwe ministerie is als volgt samen gesteld: President van den ministerraad en minister van onderwijs Barthou, justitie Ra- tier. financiën Dumont, buitenlandsehe zaken Pichon, binnenlandsche zaken Klotz, oorlog Etienne, marine Bauduin, landbouw Cléinen- tel, koloniën Jean Morel, openbare werken Thierry, handel, post en telegrafie Masse, ar beid Chéron. Het onderstaatssecretariaat voor posterij en en telegrafie wordt opgeheven. OnderstaatssecretarissenBinnenlandsche zaken, Paul Morel; financiën Bourly; schoo- ne kunsten Leon Merard: koopvaardij Monsie. Zooals uit deze kabinetsformatie blijkt zijn de ministers Etienne, Bauduin en Klotz uit bet kabinet-Briand behouden. Dit is in zooverre van be:eekenis, dat door het aanblijven van den minister van Oorlog de legervoorstellen en wel bepaaldelijk het voorstel voor den driejarigen dienstplicht zullen behouden blijven. Viviani moet de portefeuille van Justitie van de hand gewezen hebben. Hij verklaar de nuttiger werkzaam te kunnen zijn in de gelederen van de republikeinsche partij om de zoo noodige eervolle verzoening en het herstel van den publieken vrede. Het baantje is hem zeker niet bevallen. Een socialist houdt er meer van wat achter de coulisen te rommelen. Wanneer men zoo open lijk voor het voetlicht moet treden loopt al les wat men doet zoo in de gaten I De lichtenuitdoover doet dit zeker liever niet ten aansehouwe van iedereen. Wat de kiesrechthervorming betreft, wenseht Barthou, dat aan de commissie uit den Senaat voor kiesrecht-aangelegenheden gevraagd wordt of zij het beginsel van de vertegenwoordiging der minderheden wil aan vaarden. De wijze, waarop dat beginsel toe gepast zal worden, kan dan, strevende naar verzoening, in den vorm eener overgangsbe paling gevonden worden. Barthou, aldus beeft hij zich uitgelaten, hoopt met zijn kabinet ontspanning, eenheid en verzoening in de republikeinsche partij te verwezenlij ken en een einde te maken aan het conflict tussehen Kamer en Senaat, naar welks voort bestaan geen oprecht republikein kan ver langen. Heel mooi, inderdaad 1 Korte Berichten. Van het oorlogsterrein. Volgens een bericht uit Weenen is een verschrikkelijk bombardement tegen Skoe- tari begonnen, dat een schrikbarende uit werking heeft gehad. De algemeene aan val is ophanden. Bij Tsjataldja verliep de dag van gis teren kalm. Volgens geruchten zouden de Turken op verschillendepunten gepoogd hebben voorwaarts te gaan; zij zouden ech ter roet groote verliezen zijn teruggeslagen. In Gallipoii en te Adrianopel is niets voorgevallen. Do vredesonderhandelingen. De volgende week zullen te San Remo gevolmachtigden der Balkanstaten en van Turkije bijeenkomen om over de vredes voorwaarden te onderhandelen. Te Sofia is men van meening, dat de adviezen der mogendheden door Bulgarije vermoedelijk gunstig zullen worden ontvan gen, maar dat de geallieerden, wat de fi nancieel© kwesties betreft, bij hunne ei- schen zullen volharden. Z. H. de Paus. Een telegram uit Rome aan den „Matin" meldt, dat de toestand van den Paus aan merkelijk is verbeterd. Do eedsaflegging van koning Konstantijn. Gisterenmorgen vroeg was reeds een tal rijke menigte in den omtrek van de Kamer, De metropoliet van Athene, begeleid door de Heilige Synode, betrad te 10 iiur 20 de de zaal. Koning Constantijn, koningin So phie, kroonprins George en prins Alexan der kjvamen te 10 uur 30. Terwijl alle afgevaardigden zich van hun ne zetels verhieven deed de metropoliet het gebruikelijke gebed en las daarop de eeds formule vóór, die de koning herhaalde, waarop hij het eedsformulier onderteeken- de. Vervolgens werd het stuk geteekend door de ministers en den metropoliet. De ministers, dè afgevaardigden en ande re aanwezigen juichten den koning geest driftig toe. Bij den terugkeer naar het paleis wer den de koning en de koningin langs den geheelen weg levendig toegejuicht. De koning vertrok 's middags naar Salo niki. De moord op Koning George van Grieken» land. Donderdag is koningin Olga, vergezeld van prinses Alice en de prinsen George en An dreas, te Saloniki aangekomen. De konink lijke familie begaf zich onmiddellijk naar het paleis, waar koning George op een praal bed ligt. In de straten stond een dichte me nigte, die de diepgetroffen koningin eerbie dig groette. Bij het weerzien van har ver moorden gemaal werd koningin Olga zoozeer door smart angegrepen, dat zij haar bewust zijn verloor. Het lijk van koning George zal a^. Woens dag naar Athene worden overgebracht. Een Franeche, Engelsche, Oostenrjjksche en Duit- sche kruiser zullen het lijk van den koning van Saloniki naar Piraeus vergezellen. Koning Constantüm koningin Olga en de fceele koninklijke familie zullen het stoffe lijk overschot naar do Grieksche hoofdstad begeleiden, waar het minstens drie dagen op een praalbed zal worden tentoongesteld om het volk in de gelegenheid te stellen zijn ver moorden monarch nog eenmaal te zien. De begrafenis zal waarschijnlijk 30 Maart plaats vinden, waarbij het heele garnizoen van Athene en een divisie, daartoe speciaal naar de hoofdstad gekomen, de militaire eer sullen bewijzen. Nu na een 50-jarige regeering de Koning der Hellenen George gevallen is door da hand van een opgeruiden waanzinnige, zullen on ze lezers ongetwijfeld gaarne iets vernemen over den nieuwen vorst van Griekenland, den oudsten 'zoon van den vermoorden koning. De nieuwe koning is een man nog in de volle kracht des levens: hij ia 44 jaar oud en gehuwd met de 43-jarige zuster Sophie van Keizer Wilhelm van Duitschland. De oudste der uit dit huwelijk gesproten kinderen is de 23-jarige kroonprins George. Zijn militaire opleiding heeft Koning Con stantijn in het Duitsche leger ontvangen. Te Beilijn heeft hij de militaire academie bezocht en later zoowel aan de universiteit te Berlijn als aan die te Leipzig gestudeerd. Hij trad 'i een Pruisisch infanterie-regi- ment en trok te Berlijn in garnizoen liggend de aandacht van den ouden Keizer Wilhelm en diens zoon, later keizer Frederik. Aan diens sterfbed kwam de verloving tot stand met prinses Sophie, de zuster van den tegenwoordigen Duitschen keizer. Het huwelijk werd gesloten in 1889. De prinses werd in den beginne niet zeer welwillend ontvangen door het Grieksche volk, omdat het bang was, dat de Duitsche invloed zich ten nadeele van Griekenland zou doen gelden. Zij slaagde er echter spoedig in die af keer van het volk te overwinnen. De nieuwe koning heeft vroeger als op perbevelhebber van het leger, veel te ver duren gehad. In 1897 werd hij als zoodanig benoemd, doch het was geen gemakkelijke taak die op zijne schouders werd gelegd: het leger bevond zich in een slechten, verwaarloos den toestand en zoo kwam het dat hij in den Grieksch-Turkschen oorlog gevoelige nede-r lagen leed bij Pharsalos en Domokas. Het kwam zoover, dat hij van zijne amb ten ontheven werd. Hij volgde in dezen Balkanoorlog generaal Sapoundjakis op als opperbevelhebber van het leger, dat zich voor Janina bevond en men herinnert zich nog de schoone overwinnin gen op de Turken bevochten, waardoor kroon prins Constantijn getoond heeft geheel bui tengewone bekwaamheden als legeraanvoer der te bezitten, zoodat in korten tijd zich de openbare meening in het land der Hel leenen geheel ten gunste van den nieuwen koning veranderd heeft. Koning Constantijn, die reeds als kroon prins de leider was van de Panhelleensche staatkunde door zijn vader steeds als het ideaal beschouwd, waarnaar hij onvermoeid streefde, en die daarbij door Venizelos krach tig werd gesteund, zal die staatkunde ook als koning willen voortzetten. Het is te hopen dat hem daarbij het leed bespaard blijven, dat zijn vader zoo vaak geleden beeft. De regeering van zijn land is den nieuwen koning in zooverre' niet onbekend, dat hij sedert 1890 steeds het regentschap waarnam, wanneer koning George, zooals ieder jaar zijn gewoonte was, langen tijd in het buiten land vertoefde. Koning Konstantijn heeft thans bij het aan vaarden der re,geering de volgende procla matie aan het leger gericht: „De snoode aanslag op den heiligen per soon van den koning berooft oris van onzen vorst op eert voor de geheele Helleensche natie zeer critiek oogenblik. Ik ben thans door de Voorzienigheid geroepen oin mijn cnvergetelijken vader op te volgen. Ik breng dit ter kennis van het leger, waar aan ik mijn heele leven gewijd heb en waarmede ongelukkig en gelukkig gevoerde oorlogen mij onscheidbaar verbonden heb ben. Ik zal nimmer nalaten al mijn zorgen te wijden aan het landleger en dé marine, wier roemrijke daden het vaderland ver grootten en jn aanzien deden stijgen." Aan den minister-president Vefiizelos zond hij een telegram, waarin hij den minister raad dank zegt voor zijn betuigingen van deelneming en de hoop uitspreekt, dat het ministerie zal voortgaan, hem denzeliden steun te verleenen, dien het zijn vader schonk tot roem en grootheid van Grieken land. Het is te hopen, dat de nieuwe Koning het vertrouwen van zijn volk zal weten te winnen en als bestuurder voortdurend even groote lauweren zal mogen plukken als door hem als opperbevelhebber van het Griek sche leger in den tegenwoordigen Balkan oorlog is geschied. Door den moord op koning George zijn behalve de Grieksche ook de volgende ko ninklijke families in rouw gedompeld: Engeland: koningin Alexandra (de oudste zuster van koning George I), koning Geor ge V (neef). Rusland: de keizerin-weduwe Marie (zus ter), de Czaar (neef.) Denemarkenkoning Christiaan (neef.) Noorwegen: koning Haakon (neef.) Duitschland: de zuster van den keizer, prinses Sophie, is gehuwd met den nieuwen koning en prinses Victoria Louise, de doch ter des keizers, is verloofd met prins Ernst van Cumberland (neef van den koning.) Spanje en Zweden: de koninklijke families zijn in verren graad verwant aan het Griek sche koningshuis. Oudheden. Vlak langs de grenzen der gemeente Ottersum, werden den laatsten tijd herhaaldelijk antiquiteiten uit den Ro- meinschen of Germaanschen tijd gevonden, meldt de 's Hert. Crt. Bij het Huis Ner- gena o.a. werd een in goeden toestand ver- keerende pot opgegraven en bij Kessel een gave Germaansche urn. Nabij den molen van den heer Willemsen te Kessel werden voor enkele jaren verscheidene urnen met asch en beenderresten ontdekt, die men echter, jammer genoeg, niet bewaarde. Op het Huis Ham worden nog potten en scher ven bewaard, die men er vroeger opgedol ven heeft. Brand op de Werf Goedkoop. Heden nacht brak brand uit te ongeveer een uur op de terreinen van de Werf Goedkoop te Amsterdam. De oorzaak was te zoeken in het broeien van poetskatoen in een loods. Met een drietal slangen op de Vechtleiding was de brandweer, die met veel materiaal aangerukt was, het vuur spoedig meester. De loods brandde geheel uit. De plaats waar de brand plaats had, grenst onmiddellijk aan het terrein van de Ned. Fabriek van Werktuigen en Spoor- wegmaterieel, terwijl in de onmiddellijke na bijheid het petroleum-tankschip „Ares" op stapel stond Door baar te verwaarloozen begunstigen Wij de voortwoekering van ziekten. Het ver waarloozen van verzwakking of ziekte der nieren kan de ernstigste gevolgen met zich sleepen. Men kan een betrekkelijk uitsteÊeTrds ge zondheid schijnen te genieten en toch een nieraandoening hebben» welke, in het begin van weinig hinder, veroorzaakt werd door egn kleinigheid (een gevatte koude, vermoeie nis, buitensporigheden van allerlei aard). De uitvloeisels van deze aandoening treden bü lusschenpoozen op, verdwijnen tijdelijk en doen zich daarna krachtiger gevoelen. Rugpijn, hoofdpijn, waterzuchtige zwellin gen onder de oogen en in de enkels, water stoornissen, rheurtoatische pijnen kunnen de verschijnselen zijn, die aanduiden, dat de nie ren aangedaan zijn en somtijds reeds veel er ger dan vermoed wordt. Foster's Rugpijn Nieren Pillen herstellen de goede werking óct nieren. Zij doen de bo venstaande verschijnselen (de voorloopers van gevaarlijke ziekten als waterzucht, nier steen, nierontsteking, uremie) verdwijnen. Te Haarlem verkrijgb. bij de hh. K. van Eden, Spaarne 38, en J. J. Göppinger, Groote Houtstr. 147a. Toezending geschiedt franco na. on tv v. postwissel fi L~M 1-75 voor één, of 10.— C ..js'S voor zes donzen. Eisclit de echte Foster's Rugpijn JiïSlNieren Pillen, weigert k e"te doos, die niet voor- zien is van nevenstaand handelsmerk. zujv0r handwepk (EDUARD HUF) a overal verkrijgbaar. SANTPOORT. Postbestelling. Met ingang van April zal het aantal postbestellingen van het post kantoor Santpoort-station met één worden vermeerderd en wel in aansluiting mèt den trein yan 3.01. Hetaantal bestellingen is dan vier, t.w. 7.15 's morgens, 12.30, 3.30 en 6 uur 's avonds. IJMPIPEN. Eoastwell. Het bergingsvaartuig Belos is. alhier aangekomen. De zee begint af te ne men. Bergers gaan aan boord om te trach ten de werkzaamheden aan te vangen. XA NO VOORT. Onze winkelstand. De heer Wil lemsen slager in de Haltestraat, heeft zijn winkel een groote verbetering en verande ring laten ondergaan. Gisterenavond is deze opnieuw geopend en is met zijne heldere verlichting een sieraad voor genoemde straat BILLEGOM. Goed zoo! De jeugd heeft er nog immer, ondanks alle waarschuwingen, genoe gen in het gevaarlijk spelletje te spelen, van aan de trams te hangen en zoo „gratis" mede te rijden. Een der conducteurs kwam giste ren óp *t luminieze idee een der belhamels in dé goederenwagens op te sluiten en mede te voeren. Een goede les naar we hopen. De staking der grondwerkers. Gisteren is wederom eene vergadering ge houden van de stakende grondwerkers. Deze vergadering werd geleid door den heer W. J. Vegtor. 't Aantal stakers bedraagt thans 84. Deze zullen om de Deurt posten. Er wordt niet gewerkt. De staking richt zich bij voor keur tegen de Zandleverantie Maatschappij firma G. v. d. Heuvel, Singel, Amsterdam. Geen enkele schuit zand is vervoerd. Heden is een met redenen omkleed schrijven ge richt aan de Directie boven genoemd, waar in de eischen der betrokkenen in den breede zijn uiteengezet. Dinsdag wordt opnieuw, ver gaderd. NOORD WIJKERHOUT. Voetbalwee. Een zoon van den heer Medemblik uit Noordwijk, die hier gisteren middag aan het voetbalspel meedeed, had bij het vallen het ongeluk zijn been te breken. Door den heer Reijneveld werd hij per rijtuig naar zijn woning vervoerd. HAARLEMMERMEER. Gevaarlijke baldadigheid. Men schrijft ons: Ook ten plattelando viert de baldadigheid der jeugd, hoogtij. Niet alleen in het bewerken van do glasruiten, der leeg staande huizen, die het nog al spoedig moe ten ontgelden, maar thans ziet men in deze gemeente de jongens bezig, met groote ont ploffingen te weeg t« brengen, door middel van leege bassen, waarin carbid wordt ont wikkeld en die dan mot geweld uit elkaar springen. Niet alleen om het gevaarlijke voor de jongens zelve, maar ook voor do veilig heid der voorbijgangers dient deze balda digheid te worden tegengegaan. Gisteren ging te Nieuw-Vennep zelfs door de vreeselijke knal een paard voor een til bury gespannen, op hol. Gelukkig werd het dier spoedig gegrepen zonder ongelukken te veroorzaken, doch bij een volgende gelegen heid zou zulks minder goed kunnen afloopen. BURGERLIJKE STAND. SCHOTEN. Ondertrouwd: J. A. Steenkist en A. v. d. Hurk. J. C. Berlage en M. E. C. Wagemans. J. H. Malherbe en M. E. v. Lunenburg. J. C. Rijs en M. P. Scholten. Geboren: z. van A. Reijnders—Bergmann. d. van G. HagenVerzij lberg. z .van A. BaasHoevens. Overleden: wed. Slotboom—Jansen, 91 j. BEVERWIJK. Getrouwd: H. P. Peere boom en W. H. de Ruiter. Geboren: z. van C. JansenGeldermans. z. van H. van HeulenScholtz. ALKMAAR. Ondertrouwd: P. de Boer, en W. M. Verstappen. N. de Boer en O. M. Reuzenaar. A. Mannes en M. Veld man. G. J. W. Veel en H. J. M. Scher mer. iE. Govers en N. de Geus. K. Raat en A. de Geus. Geboren: 21 Maart. d. van Jan Koeman en M. Kemp. Overleden: 20 Maart. J. Verdwaald, we duwe van Petrus Messelaar, 68 jaar. G. Keppel, 33 jaar. ZANDVOORT. Ondertrouwd: W. Hylkes en A. Koper. Getrouwd: M. Keur en W. Paap. Geboren: z. van J. Keur—Kerkman. z. van L. PaapKeur. NOORDWIJKERHOUT. Geboren: d. van A. van der Ploeg en H. Smit. Overleden: J. Th. van der Voet, 13 mnd., wonende te Voorhout. HAARLEMMERMEER. Ondertrouwd: J. W. Koole en C. R. Barendregt. Getrouwd: P. van Leeuwen en J. Krom hout. Geboren: z. van O. van BeemVlug. d. van A. TasJoore. BRIEFWISSELING. Corr. te Hillegom. Ja. Dinsdag, 25 Maart. PIET GIJZENBRUG. Koffiehuis „Vaart en Spoorzicht" 11 uur Not. Binnen dijk. Verkooping van wei- of hooiland. Dinsdag, 25 Maart. HAARLEM. Ten Raadhuize door B. en W. kwart vóór 12. Het maken van eenen basaltkademuur langs de Zijl vest in de gemeente Haarlem. Het maken van een overdekje opla dingsplaats en eene verbindingsgang op het terrein van het Openbaar Slachthuis te Haarlem. ENGELAND WINT VAN DUITSCHLAND! Te Berlijn heeft het Engelsche elftal, dat a.s. Maandag tegen ons nationaal team speelt, gewonnen van Duitschland met 30. VOETBAL OP GOEDEN VRIJDAG. Uit beginsel nemen wij geen verslagen op van wedstrijden, die op Goeden Vrijdag zijn gespeeld, dus plaatsen wij heden geen ver slag van den wedstrijd, dien H.F.C. gister op haar terrein speelde. IJMUIDEN, 22 Maart Z.W. Gearriveerd 22 Maart Eemstroom, s., Leith. Rock Light, s., Newcastle. Alster, s., Hamburg. Gearriveerd 22 Maart. Belos, bergingsboot, Dartmouth Bestevaer, s., Newcastle. Vertrokken 21 Maart. Valdura, s., New-York. Jnno, s., Bristol. Vesta, s., Tanger. Vertrokken 22 Maart Mascotte, s., Leith. Diana, s., Dantzig. Titan, s., Kopenhagen. Nederlandsche Stoomvaartlijnen. Prinses Juliana, s., van Amsterdam naar Batavia, vertrok 21 Maart van Lis&bon. Rembrandt van Batavia naar Amsterdam, vertrok 21 Maart van Lissabon. Prins der Nederlanden, van Paramaribo n. Amsterdam, pass. 20 Maart de Azoreu. (Zeepost). BEVERWIJK, 21 Maart. Spinazie f 0.50 0.Ü0 per mandje; Zuring f 0.15 per mand je; Spruitkool I 2, Appelen f 3.50, Peren f 3 per mand; Sla f 3 per 100 krop; Raap stelen f 34, Rabarber f 15, Radijs f 6, Scliorseneercn f 10, Peterselie f 6, Selderij f 8, Prei f 12; per 100 bos; Wortelen f 0.70, Zandaardappelen f 3.50, K'olaarc'appelcn f 2.50, Koolrapen f 1.30 per HL.; Bieten f 0.50 per 100 stuks; Roode kool f 8, Witte kool f 5, Savoie kooi f 12, Bloemkool f 20 per 100 stuks; Boerenkool f 0.60 per kist; Uien f 0.G0 per 100 pond; Brusselsch lof f 8; Bloemend, gele kool f 6 per 100 st ALKMAAR, 21 Maart. Kaas. Kleine fa» briekskaas f 35.50, kleine boerenkaas f35, commissie f 84, middelbare f 34.50. Aange voerd 163 s'apeis wegende 104425 K.G. Handel stug. ALKMAAR, 21 Maart. ITeden werden ter graanmarkt aangevoerd 1049 H.L. Tarwe f 5.75—8.25; chov. gerst f G.G07.65, ha ver f 2.555.20, bruine boonen f 6.25—13.50, citroen dito f 13. witte dito f 16. Erwten: groeno f 7.508, grauwe f 15. PAROCHIEKERK VAN DEN II. Jö?EPH. DINSDAG, Feest van Maria Bondschap. De II.II. Missen «.Is op Zondag; hn.f li de Hoogmis; ha'.I 8 Lof met Rozenhoedje. IIAaRL. meleslijtersboxd. Men, schrijft one: De Ilaarb'insciiO Melk si ij tors bond hoeft ln zijn Donderdaga-'ond gehouden ledenvergade ring, op voor*u-1 van het bestuur begoten, den melkprijs met 1 Mei a.,3. te b ren go a op 9 cent per Luer. Een twwsde bestuursvoorstel om een la boratorium ju te richten, teneinde met de hulp van den Gemeentelijken keuringsdienst den burgers goede waar te leveren, werd tevens met algemeens «temmen aangenomen. bezoek. Morgen wordt onze stad bezocht door do leden der Library Assistants Association. die van 21 tot 24 Maart, ons 1-thd bezoeken. Om 10.04 komen zij hier aan. bezoeken het Teylermuseum. het gemeentelijk-museum en de stadsbibliotheek. Des middags vertrekken de heeren naar Hilversum. De gemeentelijke instellingen, die voer het publiek gesloten zijn op Eersten Paaschd.ng, worden nu in dit bijzondere geval, voor do Engelschen opengesteld. OVER VROUWENKIESRECHT. Donderdagavond a.s. zal mevr. Mulder van de Graaf—do Bruijn uit Utrecht hier in een openbare vergadering komen spreken over het onderwerp „Hoe invloedrijke ka tholieken denken over Vrouwenkiesrecht." Men weet dat de meening der katholieken over dit onderwerp verdeeld is, de hier boven aangekondigde lezing strekt tot pro paganda vóór vrouwenkiesrecht. ONZE WINKELSTAND. De heer Jac. Karskens heeft zijn Heeren- en Dameskleerrnakerij, die jarenlang geves tigd was in de Zijlstraat 62. verplaats!, naar Groote Houtstraat 120. Op deze verandering, die tevens een groote verbetering is, vesti gen wij met genoegen de aandacht Door den heer v. Deursen, aannemer in de vroe gere koffiezaak der firma Me ver, naar d« plannen van architect v. d. Berg, in een fraai-magazijn, veranderd, dat des'avonds schittert in een zee van electrisdi licht, en zoowel overdag, als des avonds aangenaam aandoet door zijn mooi*in toon gehouden kleuren. Het magazijn maakt een éleganfen indruk, terwijl nu aan de zaak ook het atelier verbonden is. I>e etalage is smaakvol ver sierd. Hedenavond opent de firma. CAFE-RESTAURANT „DE POOL". In Koningstraat 39 is geopend het café- restaurant „De Pool". Het ruime, luchtige café, in harmonieuze kleur gehouden, van alle geriefelijkheden voorzien, biedt een pret tig zitje, op een druk punt van de stad. Een electrische piano zorgt voor welkome afleiding, Het geheel maakt een aangenaam indruk. FEESTPLANNEN IN 1913. De Voorloopige Feestcommissie 1913, be slaande nit ledeu der Haarlcmsehe Handels vereniging, heft per circulaire 105 veree- nigingen nitgenoodigd tot een algemeene vergadering op Woensdag 26 Maart. Op die vergadering zullen dan de verte genwoordigers van iedere vereniging, dje met het plan sympathiseert, zich tot een al gemeene commissie vormen en zal uit dio commissie een dagelijksch comité gekozen worden. Men verzoekt ons mede te doelen dat het niet zoozeer om de dubbeltjes fe doen is, dan wel om de daadwerkelijke medewerking ven iedere vereeniging. Ieder op haar gebied. Moclit een of andere vereeniging niet nit genoodigd zijn zich ter al ge m eene vergade ring te doen vertegen woord'gein hetgeen dan èen geheel onwillekeurig verzuim zou zijn dan wordt zij beleefd verzocht zulks te doen weten aan den secretaris vaa het voorloopig Feesleomiié 1913, den heer Joh. M. Schmidt, Zijlstraat 85. MILITIE. De Burgemeester van Haarlem, brengt ter kennis van de belanghebbenden, dat het in schrijvingsregister en het daarbij behoorend alphabetiseh register, betreffende de jonge lingen, dio zich binnen deze geméente in 1913 hebben doen inschrijven voor de lich ting der Militie van 1914, tor Secretarie do zer gemeente (2e afdeeling) voor een ieder ter lezing is nedergelgd van 22 Maart tot 30 Maart aanstaande, van dea morgens 9 tot. des namiddags 2 ure; en dat Degen iVze regis ters binnen genoemden tijd bezwaren kun nen worden ingebracht bij den Commissaris der Koningin in deze provincie, duur mid del van een bij den Burgemeester iu te le veren, door do noochgo bewijsstukken ge staafd, verzoekschrift op ongeregeld papier en onderteekend door hem of baar, dio ze inbrengt, BADEN, In het Douchehadlmi» aan het Leidsehepleia zijn in de afgeluopen week genomen 521 ba den, LOODDIEFSTAL. iVan perceel 60 aan do Jan Steens traat is 80 K.G. lood getto lam DIERENVRIENDEN. In de Groote Houtstraat stond gisterenavond een paard voor e«a wagen gespannen, dat aan de lx>rs*t verwond was Een age at v.aa politie d«ed het paai d uitspannen, en een au» der paard vuor don wagen zetten. GUNNING. !B. en W. van Haar tem brengen ter Ken nis van betanghetbennen, dat het leveren en plaatsen van meubeien, (waarbij school banken,) ten behoeve vao ««Mn» echoot voor lager onderwijs aai. do Parklaan alhier, door hen is gegund aan den heer F. H. vaa Mat sen, te 's-Gravenhage. -■

Nieuwe Haarlemsche Courant | 1913 | | pagina 2