DAGBLAD voor NOORD- en ZUID-HOLLAND. Haagsche Brieven. STADSNIEUWS. BUITENLAND Kinderhuisvest 29-31-33, Haarlem EEffSTE BLAD. Aanbestedingen. J3QË£3£RDAQ 27 HAART 1933 87ste Jaargang Mo. 8094 ABONNEMENTSPBUSl Fer 8 maanden voor Haarlem ƒ1.35 Voor de plaatsen, waar een agent is gevestigd (Som der gem.) 1.35 Voor de overige plaatsen in Nederland franco per poet 1-80 Afzonderlijke nummers 0.03 Bureaux van Redactie en Administratie Intercommunaal Telefoonnummer 1426. PRIJS DER ADVEKTENTISNi Van I5 regels 60 cent (contant 50 cent). Iedere regel aieer 10 et Buiten Haarlem en de Agentschappen 15 et per regeL Buitenl 20 et Dienstaanbiedingen 25 ct (6 regels), driemaal voor 50 et (A eoatant). GULDEN ba levenslange on ge. echiktheicj tot werken. 'Alle betalende ahonné's op dit blad. die In bel bedt een er verzekeringspoli* *Sn, sjja volgent de bepalingen op de polissen vermeld, legen ongelukken verzekerd voort GULDEN ba GULDEN ba flülÉPÉ GULDEN ba <OTerhWem>^ ^iül *erKee van een |®1||| verlies van 11111 *eriiea vaa hand of voet 9 9# fl?J één oog; 9 één duim. 3ULDEN ba verlies van één wijsvinger» GULDEN bB verlias va® één anderen vinger. De nükeerfng dezer bedragen wordt gegarandeerd door do Maatschappij JHollandeeSe Algemeens Verzekeringsbank" ie Schiedam. Oit nummer bestaat uit twee bladen. AGENDA. 28 Maart Geitouw St. Bavo R. K. Volksbond Hoofdbestuur. Propagandaclub. Meu belmakers. Verg. Metaalbewerkers. Concertzaal De Kroon 8 uur Liederenavond M. Marehant—Randbonnet. Bioscope-theater Groote Markt Voorstelling. Apoll o-theater Bartel jórisstraat Voorstelling. Teylers Museum Tentoonstelling van moderne aquarellen. Bisschoppelijk Museum (Jansstraat 79). Geopend eiken dag van 105 uur, tegen betaling van 25 cents. Uitgezonderd Zaterda gen en R. K. Feestdagen, XV. In de afgeloopen week de eer van een on- aerhoud gehad met den leider der katholieke partij, den voorzitter der katholieke Kamer fractie, met Mgr. Dr. Mr. W. H. Nolens. Wie Mgr. Nolens daar zoo eenvoudig langs de Haagsche straten ziet gaan met zijn deftige zwarte jas en broek, zijn slappe hoed naar Duitsch model, die zou niet zoo gauw ver moeden, dat hij daar een der meest invloed rijke mannen van Nederland ontmoet. Altijd even eenvoudig en beminnelijk, met Het fijnbesneden gelaat met de dunne vast gesloten lippen teekenen vastberadenheid en geestkracht, terwijl het hooge, ongerim pelde voorhoofd als de stille, onbewogen op pervlakte is van een groot meer van kennis en wijsheid. Dr. Nolens zoekt het niet in druk-doen, bezit niet de macht der indruk wekkende welsprekendheid. Integendeel, heel rustig en kalm gaat hij zijn weg, overtuigt altijd in degelijke betoogtrant. Maar reken er op, h ij krijgt zijn zin, zelfs al lijkt het soms, dat anderen, hem weerstrevend, over winnen. 't Is een geboren diplomaat, deze, iedereen eerbied afdwingende, geestelijke. Men zegt wel eens, dat Dr. Nolens wemig of geen temperament bezit. Dezulken oor- deelen slechts naar den schijn, naar het uiterlijk. Zij hebben nooit bet flikkeren der staalachtige oogen gezien, zij bemerkten niet uit een enkel rukkend schouderophalen het heftig bedwongen ongeduld, zij hoorden niet de ietwat krijschende scherpte van de an ders weinig moduleerende stem. Dx*. Nolens vindt de omstandigheden des levens, vooral des politieken en parlemen tairen levens, niet gewichtig en belangrijk genoeg, om zich er door te laten beheer- schen; integendeel, hij beheerscht haar. En zoo staat hij daar in het grootste ru moer, als onbewogen, toe te zien en krult een nauwelijks merkbaar glimlachje van medelijden soms, van ironie meest zijn lip pen bij de hevigste uitingen van hartstocht der anderen. Ik heb hem waargenomen, als de oudeheer Lobman, zich opwindende tot zijn aderen dreigden te bersten, een van zijn vele felle pliilippica's hield over den gang van zaken. Dan las ik duidelijk op zijn gezicht die on uitgesproken vraag: „Hoe kan die ouweheer zich zoo druk maken?" Dan weer, als Mr. Troelstra, de armen ten hemel, de gebalde vuisten porrend vooruit duwend, de „bezittende klasse" haar „ver raad aan de arbeidersbelangen" in het ge laat slingerde. Dan teekende ingebonden iro nie het teeken: „Zou hij bet nu werkelijk meenen?" Maar Dr. Nolens, altijd op zijn post, houdt den gang van zaken scherp in het oog, laat zich niet opwinden, ook niet door zijn eigen vrienden, en grijpt slechts dan in, als hij het noodig oordeelt en het juiste oogenblik v gekomen acht. Maar dan wint hij ook. Ge zien bij alle partijen, gewaardeerd door v alle leden, gaat er van hem, zij het dan ook ni et-opzienbarend, een invloed uit, die meest zelfs zij niet eens opmerken, die hem onder- gaan. Man van onkreukbare eerlijkheid, hoog karakter, scherp gevoel van recht, of het volksklassen, dan wel het enkele individu jbïU'eft, scherpzinnig politicus, eerbiedwaar dig priester, bezit de Katholieke fractie in Kgr. Nolens een leider, waarop zij trofsch n.ng zijn. Wat. de tegenwoordige Regeering, wat bet Nederlandsche volle aan hem dankt, dat zal de toekomstige, onpartijdige geschiedschrij ver hebben te boekstaven. Maar dit wil ik hier wel even vastleg gen, dat zonder zijn vasthoudendheid en doorzettingsvermogen, de sociale wetgeving niet zoover gevorderd zou zijn, als zij nu is. Er wordt, en terecht, hoog opgegeven van de arbeidskracht, welke de Minister Talma ge toond heeft te bezitten. Dr. Nolens, den on- vermoeiden voorzitter van de Commissie van Voorbereiding, gaat men nagenoeg on opgemerkt voorbij. Dr. Nolens verlangt het in zijn misschien wel wat t ver doorgevoer de bescheidenheid niet anders, maar onrecht vaardig is het. Want als minister Talma een staf van uitnemende ambtenaren bezit, die veel voor hem voorbereiden, die alles ondei-- zoeken en klaar maken, Dr. Nolens doet alles alleen. Zonder ophef, zonder druk te, maar wat hij doet, doet hij goed. Zóó is deze man. En, mij onwillekeurig deze uitweiding ver oorlovende, heb ik daar geen spijt van, want het was mij een behoefte met enkele eenvou dige lijnen van mijn teekenpen dit schema van een parlementair portret te ontwerpen. Zooals boven gezegd, Dr. Nolens stond mij de eer toe van een onderhoud en al spoedig kwam het gepraat op de parlementaire werk zaamheden. Voor de behandeling der Ziekte wet", waarmede de Kamer Woensdag 2 April denkt aan te vangen, rekent de voorzitter der Katholieke fractie, dat drie weken noo dig zullen zijn. Laten we, pessimistisch als we zijn, er vier redenen en dan nog één of twee voor kleinere wetsontwerpen, dan laat i het zich aanzien, dat in het begin van Mei I deze Tweede Kamer voorgoed hare werk zaamheden zal eindigen. Dan zal zij hetheele sociale program der tegenwoordige Regee ring hebben afgedaan en kan zij althans wat de rechterzijde betreft rustig de volksuitspraak tegemoet zien. Zij zal in ieder geval geen spijt hebben, te hebben geschonken boven de Ziekteverze kering. De behandeling dezer laatste leent zich heel wat beter voor eindwerk, vlak vóór de verkiezingen, dan die der eerste. Verwacht mag worden, dat van opzette lijke obstructie geen sprake meer zal zijn. De obstructie schijnt den rooden heeren heelemaal niet bevallen te zijn. Zij zullen wel aan hunne kiezers gemerkt hebben, dat zelfs dezen in ons rustig vaderlandje nog niet gesneden zijn van het hout der lief hebberij voor zulke revolutionaire herrie. In „Het Volk" schrijft men althans reeksen artikelen, om zich van de obstructie-smetten vrij te pleiten en met virtuositeit, een betere zaak waardig, den schuld op anderen te wer pen. Wat natuurlijk voor ons geen reden be hoeft te zijn, om er van af te zien, de roode zonden bij iedere gepaste gelegenheid den heeren onder den neus te houden. De Regeering van haar kant heeft de vlug- ge afhandeling bevorderd, door zooveel mo gelijk aan de wenschen der oppositie tege- moet te komen. i Minister Talma_ heeft d.d. 20 Maart j.l. een I Nota van Wijzigingen ingediend, waardoor heel wat amendementen komen te vervallen. Vooral de leden der Rechterzijde, de heeren Aalberse, de Wijckerslooth, Kooien, Van Vuuren en Van Lennep zijn een heel eind tegemoet gekomen, maar ook de heeren Treub, Patijn en Duys kunnen enkele min of meer belangrijke successen hoeken. Door een en ander en dit is wel het belangrijkste heeft de Minister een seher- pe strijdvraag van de haan geschoven, n.l. de vraag van het al of niet wenschelijke van het leggen van verband tusschen de uitkee- ringen van de Ongevallenwet en de Ziekte wet. De Regeering was van mcening, dat de eerste uitkeeringen der Ongevallenwet zul len moeten worden vervangen door overeen komstige uitkeeringen der ziektewet. Zij is nog van deze meening, maar verlangt niet meer, dat te dier zake nu reeds eene prin- cipiëele beslissing zal worden genomen. Dit is dan ook te minder noodig, omdat reeds een wijziging der Ongevallenwet hij de Tweede Kamer aanhangig is en men dus op dezer behandeling wachten kan. Daardoor wordt tegelijk het heele debat geëlimineerd over de vrijwillige verzekering der Land- bouwarbeiders, die reeds een zoo belangrij ken omvang verkreeg. De Kroon krijgt nu de bevoegdheid, om particuliere verzekering gelijk te stellen met wettelijke. De voorstan ders van het particulier initiatief kunnen dus nu tevrden zijn en geen enkele bestaan de vereeniging zal in het gedrang komen. Minister Talma toonde zich dus opnieuw j den man van het gemeenschappelijk over leg, vatbaar voor overreding. Er is dus alle aanleiding, om de komende weken weer met belangstelling den gang der parlementaire werkzaamheden te volgen. 's-Gravenhage, 24 Maart 1913. gesteld was begin Juli een bloemenfeest- week hier te Haarlem te organiseer en en wel ter gelegenheid der herdenking van onze 100-jarige onafhankelijkheid. Deze feesten zullen staan buiten en naast de officiëele feestelijke herdenking georga niseerd door het Comité Plan 1913. Zooals elders in dit blad te lezen is, werd gisterenavond een vergadering gehouden, waarop een 28-tal vereenigingen tegenwoor dig waren, die een dagelijksch bestuur ge kozen hebben. De onkosten zullen niet groot behoeven te zijn, vooral omdat iedere vereeniging zelf een feest moet organiseeren en dus de on kosten in evenredigheid zal kunnen brengen met de draagkracht der kas. Daarenboven zullen die vereenigingen, welke financiëel niet krachtig zijn, misschien gesteund kunnen worden door het hoofd comité, dat daartoe ia staat gesteld kan en naar we verwachten zal worden door vereenigingen, die financiëel wat meer in de melk te brokken hebben. Tn allen gevalle: aller medewerking is gewenseht. Laat dus elke vereeniging hier te Haarlem hesluiten mede "te doen aan de feestviering, dan zal het overige ook zeker wel in orde komen. Het kan een feest worden van en voor geheel Haarlem. Haariemache Aüedagjes 54a. 829. ALLEN MEDEWERKEN. Zooals onze lezers zich ongetwijfeld nog herinneren, is eenige weken geleden het plan openbaar geworden om dezen zomer voor- DE BLOEMENFEESTWEEK. De afgevaardigden van 29 vereenigingen waren gisterenavond bijeen in de bovenzaal van de Kroon om t© komen tot het consti- tueeren vaxx de feestcommissie 1913, .waar toe de Haarlemsehe Handels vereeniging het initiatief heeft genomen. De voorzitter van het vooiioopig comité, de heer G-. v. d. Most van Spe ijk heet de aanwezigen welkom en geeft dan het woord aan den secretaris, den heer Joh. M. Schmidt tot het lezen der notulen van de vorige vergadering. Er waren zeer vele ingekomen stukken, waaronder van een achttal vereenigingen, die om verschillende omstandigheden niet kun nen medewerken, waaronder de Bloemist-Pa- troonsvereeniging. Hierbij merkt de secre taris op, dat de reden hiervan is, dat op den tijd, dat men het feest wil vieren (be gin Juli) geen bloemen zijn voor engros- vei'siering. Het best en goedkoopst zijn bloemen te verkrijgen in Mei of September. Nader zal dus besproken moeien worden of het aanbeveling zal verdienen de feeste lijkheden nog eenigen tijd uit te stellen, vooral ook omdat gedurende den tijd, dat volgens het voorloopig plan de feestweek ge organiseerd zal werden de examens van II. B. S. en Handelsscholen nog aan den gang zijn en de leerlingen hiervan dus niet zouden kunnen medewerken. Dit zal evenwel de taak zijn van de te kiezen commissie. Aan de orde werd nu gesteld de verkie zing van een werkcomité. De heer Langeveld stelt voor geen per sonen, doch vereenigingen te kiezen, die dan afgevaardigden kunnen kiezen voor het werk comité. De heer Joh. Schmidt verklaart, dat hiertegen bezwaren zijn, wijl de tijd dringt. Een uitvoerige discuss'e ontspint zich naar aanleiding hiervan, waarvan het resultaat is, dat door den heer Franken eenige namen worden genoemd van heeren, die verschil lende branches vertegenwoordigen. Nadat dit punt nog lang besproken was en verschillende namen erbij gevoegd waren, werd overgegaan tot de stemming, waarvan de uitslag was dat met meerderheid van stemmen in het hoofdbestuur gekozen werden de heeren: A. Rinkema; G. van den Most van Speijk; J. C. Peereboom; A. J. Meije- rink; Joh. M. Schmidt; Louis Robert; M. Scheer; B. Langeveld; A. Bosse; P. Clau sing; H. Stinis en H. E. Boissevain. Voorgesteld werd om de heer A. H. Weij- burg die 14 stemmen verkregen had de meerderheid was 15 ook als gekozen te beschouwen. De heer Meijer verzette zich hiertegen, want dan zou een ander misschien er nog wel iemand bij willen voegen. Daar echter was aangenomen dat hot be stuur zou moeten bestaan uit 13 leden, stelde de heer R. Peereboom voor den heer Wey- burg bij acclamatie te verkiezen. Aldus ge schiedde. Er werd ook een perscomité gekozen, be staande uit de heeren P. C. Akkerman; Ro bert Peereboom en J. W. M. Pasdeloup. De heer Caderius van Veen deed namens de vereeniging Haarlem's Muziekkorps toe zegging, dat deze vereeniging een gratis con-1 cert zai geven in d]e feestweek, doch overigens j geen financieelen steun kan verleenen. De heer A. Meijer deelde mede, dat de Gr. Houtstraatvereeniging onder eeriig regie-; mentajr voorbehoud een nader te bepalen j som voor de feestelijkheden beschikbaar stelt. Do voorzitter dankt hiervoor en hoopt, dat' door vele vereenigingen dit goede voorbeeld zal gevolgd worden. Onder dankzegging aan de aanwezigen sluit vervolgens de voorzitter deze verga l ring. LIEDERENAVOND. Mevrouw M. Marchant-Rambonnet zal Vrij dag a.s. op haai- liederavond in de Concert zaal „D© Kroon" ten gehoore brengen; com posities van H. van Eyken, G. Henschel, H. Pfitzner, Fr. Schubert, J. Brahms, G. Mahler, O. Wieslandcr, O. de Bussy, R. Hahn, R. Strauss. OOST EN WEST. Voor de afdeeling Haarlem van de vereeni ging „Oost en West" zal de heer H. F. Wagenaar Reiziger, Vrijdagavond een volks lezing met lichtbeelden houden over zijn reis over Java en Sumatra. KON. LETTERL. VEREENIGING „J. J. OREMER". De Kon. Lettert. Vereeniging „J. J. Cre- mer" geeft Dinsdag 8 April voer hare leden eene tooneelvoorstelüng in den Schouwburg aan den Jansweg. Opgevoerd wordt: Zijn Alibi en na de pauze: Haar Luitenant. EEN DROEVIG ONGELUK. Hedenmorgen vroeg is uit het water van de Houtvaart opgehaald het lijk van J. W. Koelemijer, die door tot nog toe onbeken de oorzaak in de onmiddellijke nabijheid van zijne woning aan de Houtvaart met zijn rijwiel was te water geraakt en jam merlijk verdronken. Naar alle waarschijnlijkheid heeft het on geluk hedenmorgen in de vroegte plaats gehad, toen de man zich naar zijn werk wilde begeven. De overledene was gehuwd en vader van een talrijk gezin, bestaande uit zeven kin deren. Het wegje, dat van de woning van den verongelukte naar de Houtvaart voert is zeer smal en tamelijk gevaarlijk, zoodat hierin misschien de oorzaak van het ongeval moet gezocht worden. Het rijwiel werd ook uit het water op gehaald. VERGUNNING DRANKWET. Ingekomen is een verzoekschrift van P. O. Roeien om vergunning, tot het verkoopen van sterken drank in het klein voor gebruik ter plaatse van verkoop in het voorhuis van het perceel aan de Amsterdamsohevaart No. 8. schijnlijk zullen zij dus wel het beste doen eieren voor hun geld te kiezen en toe te geven aan de eischen der verbondenen, wil len zij zich niet geheel en al ten gronde ge bracht zien. 'tls te hopen, dat het einde van dezen oor log nu toch eindelijk eens nabij moge zijn. Z. H. de Paus. (Zu Stadsnieuws verder op in dit Blad.) OVEHZICHT. Een feit van beteekenis in den BALKAN OORLOG heeft gisteren plaats gehad. Adrianopel gevallen. Na een beleg van vei'scheidene maanden is dus eindelijk deze sterke, bijna onneem bare vesting in de handen der Bulgaren ge vallen. Veelzeggend is het korte telegram, dat plots een einde maakt aan de spanning, waarin wij allen geduz-ende een geheelen tijd verkeer den: De Bulgaren maakten zich van Adrianopel meester. Shukri Pacha gaf zich om twee uur 's namiddags aan generaal Iwanoff over. Eerst Janina ingenomen door do Grieken, nu Adrianopel, blijft thans nog over Skoetari, waarvan de belegering bijna aanleiding is geweest tot een anderen oorlog. Het kan niet uitblijven of deze val van Adrianopel zal van invloed zijn bij de vredes onderhandelingen, die ijverig voorbereid wor den. Een telegram uit Londen komt tenminste met de mededeeling, dat de Turksche regee ring aan de verschillende mogendheden of ficieel mededeeling heeft gedaan, dat zij de voorloopige vredesvoorwaarden, door de zes groote mogendheden opgesteld, wel kan aan vaarden. We hebben het wel gezegd, dat de vrede niet zoo gemakkelijk tot stand zal komen en er zich waarschijnlijk van te voren nog wel verschillende moeilijkheden zullen voor doen. Toch schijnt er al een gunstige wending te zijn waar te nemen ook in de houding der regeoringen van de Balkanstaten. Dit zou kunnen blijken hieruit, dat de Bal kanstaten aan de mogendheden antwoorden, dat zij de bemiddeling in beginsel aanvaar den, maar onder zeker voorbehoud. De bond- genooten zijn voornemens nog terug te komen op de kwestie van do oorlogsschatting, die zij Europa vragen in beginsel aan te nemen, en ejschen daarvoor grootere waarborgen en een rechtvaardiger appi'ëciatie an de rechten der bondgenooten. Door de inname van Adrianopel komen in- tusschen de Turken weer veel zwakker te staan tegenover de geailieerden en waar- Z. H. de Paus droeg gistermorgen de H. Mis op. Voor en na de plechtigheid onder zochten de geneesheeren Z. H. en waren te vreden over den gezondheidstoestand. Het H. College. Kardinaal-vicaris Respighi, wiens dood wij gisteren reeds meldden, is de 40ste kardi naal, die onder het pontificaat van Pius X' gestorven is, en de 2de, die in dit jaar reeds overleed. Zeventig jaren oud kwam hij op de 28ste plaats in opeenvolging naar ouderdom der kardinalen; kardinaal Rara- polla is eveneens 70 jaar. Het Heilige col lege telt nu nog slechts 60 leden, waar van er 32 door Pius X, 26 door Leo XIII, en één door Pius IX gekozen werden. Daar enboven is er één kardinaal in petto. In den toestand van den oudsten kardi naal, den 85-jarigen Angelo di Pietro, wel ke in den laatsten tijd veel te wenschen overliet, is in de laatste dagen een aanmer kelijke verbetering gekomen. Godsdienstonderwijs op de Spaansche scholen. De raad van openbaar onderwijs in Spanje heeft een voorstel aangenomen, waarbij be paald wordt, dat in alle openbare lagere scholen godsdienstonderwijs moet worden gegeven. Alleen die leerlingen, wier ouders reeds bij aangifte van het kind verklaren, dat zij niet katholiek zijn, worden vrijgesteld van het bijwonen van 't godsdienstonderwijs. Do val van Adrianopel. Vreeselijke bij zondei'heden worden bekend over den toestand der Turken te Adrianopel in de laatste oogenblikken. De wanhoop bracht hen tot gruwelijke daden, zooals uit een telegram aan de N, R. Ct. blijkt: De ontploffing der kruitmagazijnen was geweldig. Reusachtige vlammen schoten op tegen den nachtelijken hemel. Kruitdampen hulden de stad in dichte wolken. Door de rondvliegende stukken muur werden tal rijke personen gedood of gruwelijk ver minkt. Alle kazernes en openbare gebou wen liet Sjukri pasja aansteken. Spoedig leek de stad een vlammenzee, waaruit de bewoners in waanzinnigen angst trachtten te vluchten. Het hartverscheurend ge schreeuw der gewonden en de door vlam men omringde vluchtelingen wérd gehoord als het kanongebulder een oogenblik zweeg. De hongersnood was in de laatste dagen reeds tot het hoogste punt gestegen. Brood was ook voor de duurste prijzen niet meer te krijgen. Vele mannen en vrouwen stier ven van uitputting. Sjukri pasja vuurde on vermoeid de bevolking aan. Met groote koel bloedigheid trachtte hij de paniek, die na de bestorming van de oostelijke forten ont stond, te voorkomen en concentreerde zijn troepen in de westelijke gedeelten der ves ting. Skoetari. Er woi'dt gemeld, dat de beschieting van Skoetari gestaakt is op 24 Maart, op last van de Servische regeering, aldus hande lend op raad van de gezanten van Frank rijk en Rusland, die Pasjitsj mededeelden, dat Skoetari definitief is toegewezen aan Albanië. Aan de non-combattanten werd gelegen heid gegeven de stad te verlaten. Een aanval op de Engelsche regeering. In het Engelsche Lagerhuis is het gisteren wat rumoerig toegegaan. Bij de stemming over de wet, waarbij de toelagen van den staat aan de kerkelijke genootschappen werden vastgesteld, gewoonlijk een formee- le zaak, slonk de regeei'ingsmeerderheid tot 39 stemmen, doordat de Unionisten tegeni de regeering optraden. Heftige discussies wei'den gehouden en incidenten deden zich voor; de Iersche unio nist William Moore werd geschorst, omdat hij de werkzaamheid van den minister van financiën „schandelijke bedriegerij" noem de. Daarna schetste de liberaal Markham de oppositie als eene „kroegbende". Hij wilde die uitdrukking niet intrekken en derhalve werd hem bevolen de zaal te verlaten. Het geen hij deed. AAN TE BESTEDEN. Vrijdag, 28 Maart. SANTPOORT. Gesticht Meerenberg 11 uur aanbesteding voor het leveren der zoetemelk, de roomboter en de karne melk, over het tijdvak 1 Mei 191330Anr 1914. «WE HUILMStHf MORir 1000 400 300 100 00 15 een goed woord voor ieder, die het ooodigr heeft. Maar kom bij Monseigneur in zijn ruime studeerkamers aan de Prinsengracht of neem hem waar in zijn rustige beweeg lijkheid in het Tweede Kamergebouw, dan bemerkt ge onmiddellijk, met geen gewoon mensch te doen te hebben. aan de invaliditeitsverzekering den voorrang

Nieuwe Haarlemsche Courant | 1913 | | pagina 1