Laatste Mieuws. een L00P1IECHT Schouwburg Jansweg Algemeen Yerkooplokaal Meubilairveiling. Adverteert in de N. Haarl. Crt. Aardappelenveiling I "Sa?t ingezonden iededeeüng. R.K. Kinder^ Pension UIT DE ZAANSTREEK. HUWS UIT DEI WIEK. STADSNIEUWS. K erknieows. Sport en Wedstrijden, Scheepvaartberichf en Advertenfiën. JOH. L. HOLT Een drama Arena, Morgen (Dinsdag) ten 10 uur IP. LUBBERS, Op Donderdag 10 Jnli e,k. Uns Weeröericht. Markfnieuws. Bioscope Expl. HERM.SllTS&Co. itnneveldi- Fifman-scliooi HUIS- GD OECORATIESCHILDEB. No. 2460 C. KOL, Mstulur ca Aaanier. Gebouwd en te bouwen, Fa-1 ekej jjpjfe*- Egmand assa Zee. Gevraagd die goed kan fietsen. Adres Groote Houtstraat 52. [bliek C. KAAIJ, Sigarenfabriek De Concurrent, Kooltuin 13. Tel. 279, Alkmaar. Tel 1430, Haarlem. Dagelijks Speciaal program van de be roemde Firma Pathé Frères te Parijs, Ais Hoofdnummer in de (of wat het hart vergiftigt). Spannend dtama in 3 afdeelingen. Prachtvolle gekleurde film. Entrée Baloon fl.Stalles f0.75, Frontloge f 0.60, Zijloge f 0.40, Ampb. en Gaanderij f 0.25. WOENSDAG 2Vi uur RHatinée. tegen verminderde prijzen. KANTDQROPILEIDI-G HAARLEM Donderdag 1-4, Ged. Oude Gracht 14 Nijmeeoseh Provinicaal Dagblad üieuuve Gracht 74. Intere. Tel. 1888. P. HOOGEVEEN Lxn Makelaar. Specialiteit in Penseeiachrij- ven en het aanbrengen van GOUD ACHTER GLAS. Teleph. aangesloten onder Potgieterstraat 49. Termijnbetaling RIJWIELEN Insigne gesierd en met de vaandels van de'Vrijdag dood op zijn land gevonden. Hij was 'Uit! fjrien. jertj I we- |ri*| f ris- feil zen •ste •ral H. te ijlc- afdeeliugen, langs «le pastorie, waar Kardi naal van Rossom, Mgr. Memvissen, Mgr. van Zanten, eenige geestelijken en do Zwitser- eehe lijfwacht op liet verlichte baleon zich bevond. Langs den Amsteldiik, Ceintuurhaan en Ainstelbnig stonden duizenden geschaard, die deze grootsche manifestatie aanschouw den. Zij was dan ook overweldigend! In re- vgelmaat en orde defileerden de mannen langs den Kardinaal, hem toejuichend uit volle horst. Zoo heeft het langer dan een uur geduurd, het vreugdegeroep! Er scheen geen einde aan te komen. Men wist "bijna niet hoe zijn vreugde te uiten, en dit gaf aanleiding tot treffende momenten. Zoo rie pen er; „Lang leve onze Kardinaal! Dat Kar dinaal van Rossum eens onzen Paus mag worden!" Z.Em. maakte een afwerende be weging voor dit conclave, maar te luider 'werden do huldebetuigingen. Een ander treilend moment was het; toeii de broeder van den Kardinaal aan Z.Em. een huldegroet bracht. Aan het slot der betooging werd door de duizenden het „Aan TT, o Koning der Eeu wen' 'gezongen, begeleid door de muziekcorp sen van den R. K. Volksbond en de St. Jo zefs-Gezellen vereen iging. Tol slot klonk het Wilhelmus uit al die kelen, en opnieuw klonk het gejuich, toen Z.Em. door handge klap zijne instemming hiermee betuigde. Tot tegen half 12 bleef de menigte op den Amsteldijk geschaard, en luid gejuich ver gezelde den Prins der Kerk op zijn terug tocht naar het klooster der Redemptoristen. Door een veldwachter doodgeschoten. Za terdagavond, toen veldwachter Kunst te Gla- icrburg zekeren D. ten V olde uit een café aldaar wilde vei'wijdren, pleegde deze ernstig verzet, hierin bijgestaan doof een zestal kame raden, die den veldwachter op ergerlijke wijze mishandelden. Alhoewel bloedend verwond aan hoofd en handen en eenige oogenblikken be wusteloos door een hevigen slag op het hoofd, was Kunst nog bij machte zijn revolver af te vuren, den olde werd door het schot getrof fen en zakte in elkaar. Do inmiddels gewaar schuwde marechaussee acresteerde de zes mede plichtigen, terwijl de veldwachter en Ten Wol- de onder geneeskundige behandeling' werden gesteld. De toestand van eerstgenoemde was Zondagmorgen vrij goed, terwijl Ten Woluo s morgens half acht is overleden. M C Een portefeuille ontrold. Bij 'den uit gang van de vestibule van het postkantoor aan het Kerkplein te den Haag is Zaterdag- cdag aan een bejaarden lieer een aange rekende brief, inhoudende een paar lion- c™ guldon aan bankpapier, ontrold. Ue bestolene liad den brief juist aan een ei loketten in ontvangst genomen en toen 1 door de uitgangsdeur het postkantoor wilde verlaten, kwamen op hetzelfde oogen- blik twee mannen door dio deur de vesti bule binnen. Buiten gekomen vermistè dc bestolene den brief. Van de bedoelde twee personen, die, naar hij vermoedt hem den brief liebben ontrold, was echter geen spoor meer te ontdekken. Bij de politie is aangifte gedaan. T ,Te Anihem worclt vermist ze- a-> directeur van een reisbureau. Een fom van ruim f 5700, opbrengst van reis biljetten der S.S. en aan de SS toebehoo Kcli-nn iio gelden van stoombootmaat schappijen ontbreken. jj qj •1"—vau kermisreizigers. Men meldt uit Z.utphen aan de N. Crt. Een eigenaardige staking, doet zicli al hier voor. De eigenaars der verschillende kerm is vermakelijkheden op de kermesse flete, welke ter gelegenheid der eeuwfeest viering is georganiseerd, weigeren hun inrichtingen verder open te stellen, zoolang regelingscommissie der kennis de entrée- piijzen voor het terrein niet vermindert, volgens het oordeel der reizigers zijn de entree-prijzen van dien aard, dat er weinig publiek op het terrein komt en zij daardoor minder zaken kunnen maken. Omkooperij bij een verkiezing. Naar liet „Hgsz. verneemt, wordt door de po litie te Vlijmen een onderzoek ingesteld naar de vermoedëlijk gepleegde omkooperij bij de Donderdag plaats gehad hebbende stem ming voor leden van den gemeenteraad. Scheeijsongeluk. Zaterdagmorgen moest de schuit van .schipper Overmars onder de hooge spoorbrug over het Merwedekanaal door. Te laat bemerkte men, dat vergeten was de mast te. strijken. Deze stootte tegen de brug en sloeg met geweld neer tegen den te Weesp wonenden rlekknecht Jan Grunne- ke, wiens borstkast ingedrukt werd. Zijn toe stand is hoogst bedenkelijk. In brood gestikt. De landbouwer J. Hau- wèrt te Wervershooi' (bij Medemblik) werd volgens den dokter bij het eten van zijn brood gestikt. Ongeluk. Een 5-jarig zoontje van den landman P. Vos te Nes (N.-H.) is, naar de „N. R. Ct." meldt, Zaterdag al spelende te water geraakt en verdronken. Tramwagen in brand. Zaterdagmorgen omstreeks half acht ontstond brand in een der nieuwe tramwagens van lijn 10, die zich ter hoogte van de Muiderpoort te Amster dam bevond. De vlammen sloegen onder uit den wagen, terwijl ook liet vuur in den tramwagen zelf woedde. De passagiers ver lieten in allerijl het tramrijtuig. Het vuur werd spoedig met zand gebluscht. De wa gen, die tamelijk ernstig beschadigd is, werd direct buitendienst gesteld.De passagiers ver volgden met een anderen wagen van dezelf de lijn hun rit. fj Vraagt Prospectus. H. SLINKERT, Dir. ZAANDAM. De onafliauk'elijkhoidsfeesten. Zaterdag was de clag van den liistorischen optocht, die uitstekend geslaagd is. De optocht stelde voor liet bezoek van Alexander I. keizer van Rusland, den sou- vereüien vorst, later koning Willem I, zijn gemalin, vorstin Frederika Louise Wilhel- mina, Prinses Willemijntje, weduwe van stadhouder Willem V, Prinses Frederika Louise Wilhelrnina, zuster van den vorst, Prins iWillem Frederik George Lodewijk, erf prins, en Prins Willem Frederik Karei, met gevolg op 3 Juli 1814 aan Zaandam ge bracht. De hooge bezoekers vertrok ken te 2 uur van liet pavil joen van de Amsterdamsche Zeilvereeni- ging „Het IJ", per boeier „De Noodster", welwillend door den heer E. H. Crone, voor zitter van do Zeilvereeniging „Het IJ" be schikbaar; bestuurd door vice-admiraal Ver- doren. Bij aankomst van den stoet werden ka nonschoten gelost, terwijl een eerewacht te paard en muziek den optocht ontvingen. Er werd gereden naar den Burcht waai de burgemeester en raadsleden aanwezig wa ren. Op zijn wandeling door de gemeente leg de Ozaar Alexander een krans neer bij het standbeeld van Czaar Peter. Ter audiëntie kwamen de burgemeester van Zaandam, het bestuur van bet Algemeen Nederiandsch Verbond, de rechterlijke macht, de wet houders met liun dames, het uitvoerend co mité, de zoon van den dichter Adriaan Loos- jes, die een gedicht voordroeg, de commis saris van politie van 1814, de heer G. J. Honig en Zaansche dames en lieeren, bur gers en burgeressen. 's Avonds was er een prachtige verlichting langs de Zaan, waarop bovendien verschil lende verlichte en versierde vaartuigen rond dreven. De jury voor de mooiste verlichting ken de de volgende prijzen toe. Groep 1, reclame van particulieren enver- eenigingenle prijs Concordia", gymn.ver- eeniging, Zaandam; 2e prijs Padvinders, te Zaandam Groep 2, motorbooten: le prijs Chineesche pagode der gemeentereiniging, Zaandam; 2e prijs een boot met padvinders van den heer T. Bon, te Zaandam; 3e prijs „Sally", van den heer M. de Wit, te Zaandam. Groep 3, zeil vaartuigenle prijs allego rische voorstelling" van de landing van den prins van Oranje in 1813 te Scheveningen, vervaardigd door Baron van Heerdt tot Eversberg, te Zaandam; 2e prijs J. A. Bak ker, ie Zaandam. De uitslag van den Jollen wedstrijd over 800 M. baanlengte was: le prijs Jb. Boon, in 5 min. 58 sec., 2e prijs C. Schaft, in 6 min. 12 sec., en 3e prijs S. de Boer, in 6 min. 16 sec. SCHOTEN. Personalia. Met ingang van 8 Juli is bij de Rotterdamsche Brandweer benoemd tot sehrijver-telephonist den heer L. J. J. Staal, alh ier. De herstemmingen voor den gemeenteraad. De concentratie alhier, heeft een gereser veerde houding aangenomen inzake de her stemming voor den gemeenteraad. De vrdng aan welke eandidaten steun zou worden ver leend, bleef onbeantwoord. Gemeend wordt dat alle partijen evenredig in den raad be lmoren vertegenwoordigd te zijn. BURGERLIJKE STAND. SCHOTEN. Ondertrouwd: W. Wikke en G. van der Poorte. H. F. M. Jerphanion en C. J. van Houten. Getrouwd: S. J. van der Kaay en H. C. van Vliet. Geboren: d. van J. W. Nolet—Nieuwen- hnizen. d. van M. E. Pet—Kriek. d. van E. A. van Looyvan Straaten. z, G. C. LasschuitBeksvoort. te artikelen en alles wat in den meest uit- gebreiden zin tot een en ander behoort of daarmede in verband bestaat. Het maatschappelijk kapitaal bedraagt f 500,000. EEN ALPEN-VLIEG ER. De Zwitsersche aviateur Bider heeft, vol gens het Hbld. mededeelt, Woensdag een langdurige vlucht gemaakt boven de Alpen. gen 1 1216.50, bokken en geiten f 5— 9,50; 6 kleine bokjes f 12.20; boter per half ned. pond hoogste -prijs f 0.70, middel- prijs f 0,65, laagste prijs f0.60, aangevoerd 6480 kop, kipeieren f 4.505. AMSTERDAM, 7 Juli. Aardappelprijzen heden onveranderd. Aanvoer 6 ladingen. Veemarkt. 250 vette koeien le kw. 88 —92, 2e kw. 80—86; 3e kw. 76—80; 15. KRUISVERBOND. Morgenavond vergadert in St. Bavo te half negen het Kruisverbond, alhier. De Zeereerw. Pater Ermann S. J. nit Rotterdam zal de zesde les van den Alcohol-cursus hou den over: „De godsdienstige zijde van het alcohol-vraagstuk". Verder zullen enkele nieuwe leden geïn stalleerd worden en zal verslag worden uit gebracht van den Drankbestrijdersdag te Hoorn. -r, .melk- en kalfkoeien f 280350; 103 nuchter. .Vroeg in den morgen steeg hij te Bern I kalveren f 14_18. 26 schapen f 24-34. 577 op, vloog over veel bergen op een hoogte I ve^e varkens Heli. le kw. 5153; 2e kw. van 3000 M.hij bereikte den Eligei e>let~jen ;je kw. 4951; Geen Overzeeuwsche seker, steeg nog 7 a 800, meter hooger, doch van G. I het woei boven de Junfrau zóó hard en on regelmatig, dat de koene luehtman zijn voor nemen om naar Milaan te vliegen, opgaf en naar Bern terugkeerde. Drie uur na zijn opstijging was Bider weer gelukkig te Bern terug. BENOEMINGEN. Z. D. H. de Bisschop van Haarlem heeft benoemd tot Kapelaan te Leiden (O. L. Vr. Hemelvaart) den WelEerw. Heer A. J. M. v. Meeuwen, tot kap. te Rotterdam (H. Lam- bertus) den WelEerw. Heer S. Steur, tot ',Kap. te Amsterdam (H. Maria Magd.) den WelEerw. Heer H. P. A. v. Dijk, tot. Kap. te Haarlem (H.H. Elisabeth en Barbara) den WelEerw. Heer F. A. Burwinkel, tot Ka,p. te Lisse den WelEerw. Heer J. H. E. v. Bier o en tot Kap. te Castricum den Wel Eerw. Heer J. J. v. Santé, die Assistent was te Bovcnkarpsel. BEDEVAART NAAR LONDEN. Evenals verleden jaar zal de heer K. A. M. ridder de van der Schueren, burgemeester te Bemmel, ook dit jaar als vertegenwooidiger van de Nederlandschfe afdeeling van de Soe vereine Orde van Malta dc bedevaart naar Lourdes vergezellen en aldaar als brandcar- dier dienst doen, terwijl hij door het bestuur der bedevaart is uitgenoodigd om tijdens de processie met het II. Sacrament het officieel costuum te dragen. H. WIJDINGEN. Door Mgr. Meemvissen zijn in de kapel van het scholastikaat t© Oirscliot aan onder staande scholastieken de H. Wijdingen toe gediend H. Priesterschap: pater J. van Au- bel, uit Limmel; pater J. Kolin, uit Amster dam; pater L. Brouns, Ambij (L.); pater C. Gerands, uit Nuth (L.); pater G. Boots, uit Horst (L.); pater G. Gilessen, 'Eehelrade- Gronsveld (L.); H. Diaconaat: frater A. Bem- melmans, uit Ringelrad; frater E. Kwakman, uit Volendam; frater H. Cortennaad, uit Meerssen (L.)frater O. Pijls, uit Puth-Schin- nen (L.); Mindere Orden: frater J. Bonsel, uit Den Bosch; frater J. Eijckeler, uit Sit- tard (L.); frater K. Wevers, uit Spekhol- zerheide (L.); frater J. Bolten, uit Amster dam; frater F. Hakvoort uit Mechelen (G.); Tonsuur; frater J. Keyers, uit Blinde (L.); frater H. Janssen, uit Ottersum (L.)frater J. Swetsen, uit Schimmert (L.)frater G. Boog uit Beltrum (G.). CRICKET. De volgende uitslagen van gisteren gespeel de cricket-wedstrijden ontleenen we aan da „M. C.": .Volharding-—^Haarlem, te Amster dam gespeeld. Volharding 186 runs, Haarlem 104, de Amsterdammers winnen met 82 runs. K o o d e n W i t 's G r a v. C. C., te Haar lem gespeeld. 'sGrav. O. O. le innings 64, 2e 68; Rood en Wit le innings 32, 2e 102 voor 2 wiehete. Rood en Wit wint met 8 wiohets. .VAN MEEL'S VLIEG TUIGENFABRIEK. Ill de St. Ct. van 4 Juli is opgenomen de IJMU1DEN, 7 Juli N.W. Gearriveerd 6 Juli. Rotterdam, s., Baton Rouge. Zero, s., La Plata, 1. van Antwerpen. Gooiland, s., Buenos Ayres. Carl O. Kj el berg, s., Gothenburg. Sir George Beacon, s., Fleetwood. Rijnstroom, s., Hull. Scheldestroom, s., Fowey. Euterpe, s., Stettia. Calder, s., Goole. Iris, s„ Stettin. IJetroom, s,. Londen. Juno, s., Bristol. Foldiu, s., Cliristiania. Granit, s., Newcastle. Gearriveerd 7 Juli. Mascotte, s., Leith. Tantalus, s., Java. Vislandet, s., Haparanda. Iolanda, stoomjacht, Hamburg Wytegra, s., Archangel. Swift, 6., Londem Trompenberg, s., Archangel. Vertrokken 5 Juli. Teviotdale, s., Cardiff. Norden, s., Ghristiania. Erika, s., West-Hartlepool. Prinses Juliana, s., Batavia Stollherg, s., Hamburg. Apollo, s., Bremen. Normandiet, s., Grimsby. Uhenfels, 6., Hamburg. Lapwing, s., Londen. Maasstroom, s., Londen. Hehhle, s., Goole. Amstel, s., Hamburg. Vertrokken 6 Juli. Amstelstroom, s., Hull. Ecmstroom, s., Leith. Moynne, s., Londen. H. C. Henry, 6., Seattle. Nederlandsche Stooinvaartlijnen. Grotius, van Amsterdam naar Batavia, vertrok 5 Juli van Colombo. Kamhangan, van Amsterdam naaf Bata via, pass. 5 Juli Kaap Carvoeiro. Oopack, vertrok 5 Juli van Batavia naar Amsterdam. Pak Ling, van Batavia naar Amsterdam, vertrok 4 Juli van Padang. Tabanan, van Batavia naar Rotterdam, vertrok 5 Juli van Padang. Ophir, van Rotterdam naar Batavia, ver trok 5 Juli van Perim. Tamhora, van Rotterdam naar Bataiva, pass. 5 Jnli Sagres. Kediri, van Rangoon naar Rotterdam, pass. 5 Juli Oitavos. Amsteldijk, van Rotterdam naar Philadel phia, arriv. 4 Juli vm. te Boston. Nöordam, van Rotterdam naar New-York, vertrok 5 Juli 2.30 nam. van Boulogne s/M. Adonis vertrok 4 Juli van Ergasteria naar Smirna. Hector, van Nicolajeff naar Algiers, pass. 3 Juli Constantinopel Jason vertrok 4 Juli van Varna n. Odessa. Neptunus arriv. 5 Juli te Malaga van Gi braltar. (Zeepost). HAARLEM, 7 Juli. Graaii- en Zaadmarkt. Heden geen aanvoer. SCHIEDAM, 5 Juli. Moutwijn f 13. Jenever f 17, Commissi© f 12, Stemming vast. Spoe ling f 1.10, Graanspiritus f 22.2522.50, Me lasse f 18,75, Ruwe Spiritus f 10,75. ALKMAAR, 4 Juli. Kaas. Kleine fabricks- akte van oprichting van de naamlooze ven- nootschap „Van Heel's vliegtuigenfabriek" te kaas f 30.50, kleine boerenkaas f 32.50, com Soesterberg, De vennootschap ia aangegaan tusschen de broeders J. J. A. en Marinus van Meel. Zij draagt den naam van „Van Meel's vliegtui genfabriek" en is gevestigd te Soesterberg, De vennootschap heeft ten doel de fabri cage van, den handel in en de verhuring van vlieg- en watervliogmachines ep aan verwan- missie f 32.50, middelbare f 33. Aangevoerd 376 stapels wegende 244642 Kilogram. Han del willig. Veemarkt, 5 Juli. Aangevoerd 30 paar den f 150—350; 22 koeien en ossen f 170 330; 49 nuchtere kalveren f 1222; 27 magere schapen f 22—28; 45 lammeren f15 Offieieele telegrafische opgave van hei Meteorologisch Instituut te De Bilt. Hoogste barometerstand Ilorta 771.2. Laagste barometerstand, Hamburg 753.8. Matige later afnemende Noordoostelijke lot kans op regenbuien, later opklarend cii iot- Noord-Westelijke wind, zwaar bewolkt mtr warmer. Z. EM. KARDINAAL VAN KOSSEM IN AMSTERDAM. De reuzenbefooging van gisteravond. Omtrent de geestdriftige hetooging, gister avond in Amsterdam gehouden, schrijft een ooggetuige, onze medewerker Bernard van W., ons nog het volgende: Buiten op den Amsteldijk had de goede zorg der politie de straat vrijgehouden, al leen de tram ging door. Zoo aanstonds, de electrisehe lichtversiering van het balkon wees er reeds op, zou de Kardinaal ook bui ten worden gehuldigd. Daar klonken de to nen der muziek en een breede stoet van mannen en jongens, allen met het lint en koord en de medaille getooid, rijk en arm trok voorbij het balkon, waar de Kardi- haal door zijn gevolg omgeven, de hulde in ontvangst nam. De vaandels met het Roomsche kruis fier in de lucht bogen voor den Kardinaal en er kwam geen einde aan het zwaaien met hoeden en zakdoeken, aan het jubelen en de kreten „leve onze Kar dinaal, hiep, hiep, hoera." De salvo's waren niet van de lucht, 't Stroomde al maar men- schen, duizenden en duizenden met banieren en vaandels, ternauwernood konden de mu ziekkorpsen het gejubel overstemmen. Toen de schier eindelooze stoet voor den Kar dinaal liad gedefileerd, kwamen de prefect en onder-prefecten, honderden, binnen het hek der pastorie, de overigen werden vlak tegen het hek op straat opgesteld, 't. Ging alles keurig en voorbeeldig ordelijk in zijn werk.. Toen allen waren geschaard, rondom het balkon, waar de Kardinaal zichtbaar be wogen die menschenmassa gadesloeg, toen Amstelbrug en Weesperzijde als bezaaid wa ren met mensclien; toen klonk het uit die dui zenden dat heerlijke lied: Aan U, o Koning der Eeuwen, aan U blijft de zegekroon. 't [Was als het eeuwige lied van de zee, dat machtig en rythmisch opklonk uit die ontzaglijke, enthousiaste menigte. Het ko per der muziek werd als overstemd. En toen de zang ten einde was, toen daverde het weer door de lucht: „Leve de Kardinaal, leve Neerlands Kardinaal, die straks onze Paus gaat worden." Statig klonk 't Wilhelmus van Nassouwe, grootsch en machtig als de liefde die er, woont in ons vaderlandsch hart. 't Was als' wilden die duizenden aan heel Nederland zeggen, dat Roomsch Amsterdam liefde heeft voor zijn Paus en diens gezant, maar ook, trouw onverbreekbaar trouw blijft aan Oran je, „getrouwe tot in den dood." Naar de menigte wuivend en ze dankend voor die grootsche manifestatie verliet de Kardinaal liet balkon. In Aemstel's vrome, aloude stad Waar Habsburg 't Wonderbrood aanbad, En lei zijn Kroon voor Jezus' voeten, had men Hollands Kardinaal op waardige wijze weten te toonen dat er nog geloof leeft, groot geloof van daden. Bezoek aan het Seminarie Warmond. Vanmorgen half elf reed Zijne Eminentie Kardinaal van Rossum per auto naar het Groot-Seminarie te Warmond. Z.Em. was vergezeld van Mgr. Meeuwissen, pater Beu kers, pater Haagh, pater Dr. Drehmanns en den gentilkomme. Z.Em. was gekleed in eeh paarsen reismantel. Vele menscken woonden het vertrek hij: het enthousiasme stijgt met den dag! Op het Seminarie, waarheen ook alle Se minaristen en leeraren van Hageveld waren getogen, werd Z.Em. ontvangen door Z. D. H. Mgr. Callier, bisschop van Haarlem. De; feestelijke ontvangst door professoren en stm -20 18 magere varkens' f 22—32, 200 big- denten had voorts in intiemen kring plaat». Heden overleed in het gesticht „de Voorzienigheid", te Velsen, voorzien van de H.H. Sacramen ten der Stervenden, in den ouder dom van bijna 76 jaren, de Hoog- Eerwaarde Heer Monseigneur HERMANIJS LAMBERTUS SLOOTS, Here Kamerheer van Z. H. den Paus,^ Ridder in de Orde van lanje Nassau, rustend Pastoor ei terk de Liefde, te Amsterdam. De Familie, de Wed. J. a. OKHDIJSEN- SLOOTS, Kinderen en Behuwddoohter. Velsen, 4 Juli 1913. De Heer en Mevrouw van CRANENBURGHWesïerwoudt, getuigen hun hartelijken dank voor de vele bewijzen van belangstelling »ij de geboorte van hun Doohter on dervonden. Aerdenhont, 7 Juli 1918. Hofstede de Hazelaar. Geacht rookend en sigaren- gevend pu- Bij KAAIJ koopt U een sigaar die [ruikt magnifiek, Dit is bekend, 'k bee oef 't eigenlijk [niet meer te zeggen, Maar ik wilde er toch nog eens den na druk op leggen. Prijzen i 1,20, f 1,35, fl,5Q, f 1,55, f 1,70, f 1,80, 11,90, f2,00, f2,30, f2,50 f2,75, Ï3,00 enz., franco na ontvangst van postwissel of onder rembours met verhooging der rembourskosten. Niet na genoegen geld terug. Aanvang ö1/^ uur. Entrée 10.50, f0.30, 10.20., fO.10. Plaatsbespreken dagelijks 10—4 uur en vau 67i/c» uur. van *al voor de lessen ged. Juni en Juli spreekuur en in schrijving houden te Amsterdam op Maandag 14 Singel, 386 te te 's Gravenhage Vrijdag 101, Groen markt 37 (Z.H. Koffiehuis). Prospectus gratis op aanvraag. heeft in STAD en PROVINCIE de grootste oplage, (15000 ex.) wordt in hoofdzaak gelezen door koopkrachtigen Midden-en Boe renstand en heeft daardoor on geëvenaarde publiciteitswaarde. Handelsannonces laag tarief. Vraagt proefnummers en prijs opgave. Firma A. H. KATER. Workplaats: ZOETESTRAATS Woonplaats: HACÉSTRAAT IC TELEFOON No. 2086. des namiddags te 7V2 uur, op den ti van den Heer J. KLAUWERS, te JAN GIJZENVAART, nabij Station Santpoort. De aardappelen, Friesche Borgers en Concurrenten, zijn van uitstekende kwaliteit en dadelijk rooibanr. J. N. WARNIER, Deurwaarder. Eerste klas merken voor Concur reerenden prijs op zeer gemakkelijke voorwaarden. Brieven onder No. 6892, bureau van dit blad. TE KOOP perceeleu van f2300 tot f 10.000 en hooger, te Haarlem en Om streken. Ben. bedr. 1 8 der koopsom. Bevr. Grebberstraat 51, Haarlem.

Nieuwe Haarlemsche Courant | 1913 | | pagina 3