1 BÜ ïTtf«L AS*fiD NIEUWS UIT DEN OiïfiEN. NIEUWS UIT LISSE e. o. STADSNIEUWS Scheepvaartberichten. postzegels aan een bekwaam Nederiandsch kunstenaar op te dragen. Blijft men aan het Departement van Wa terstaat op dien ingeslagen weg voortgaan, dan bestaat er kans, dat onze Nederlandsche postzegels, thans door haar onsierlijkheid in het buitenland berucht men denke maar eens aan de de Buyterpostzegels binnen af- zïenbaren tijd een beteren naam zullen krij gen op de postzegelwereldmarkt, zoo lezen wij in de Msb. VERKIEZINGEN EERSTE KAMER. Behalve de gisteren gemelde uitslagen der Eerste Kamerverkiezingen werden in: GELDERLAND. Herkozen mr. P. J. M. A. Reekers (R.-K.) en mr. P. C. 't Hooft (A.-R.) ieder met 34 stemmen. Op mr. J. Everts B.Zz. (vrijz.) werden bij elke vacature 22 stemmen uitgebracht. GRONINGEN. Herkozen de heer Zijlma met 36 stemmen, tegen 6 op den socialist Wibaut, 1 op mr. S. van Houten en 1 blanco. De Eerste Kamer bestond vóór deze verkie zingen uit 32 Rechtsche Leden, n.l. 18 katk., 10 a.-.r. en 4 c.h.; en 18 Linksche leden, n.l. 17 lib. en 1 v.-d. Aan de beurt van aftreding waren dit jaar: 4 kath., 5 a.-r. en 1 c.-h., of totaal 10 rechtsche leden; en 5 lib. en 1 v.-d., of .totaal 6 linksche leden. Gekozen zijn bij deze periodieke verkiezin gen: 4 kath., 4 a.-r. en 1 e.-k., of te zamen 9 rechtsche leden; en 6 lib. en 1 socialist, of totaal 7 linksche leden. Thans bestaat de Eerste Kamer dus uit 31 rechtsche leden en 19 linksche leden. DE „TEMPS" OVER DE MINISTERCRISIS. De „Temps" te Parijs bespreekt de minis tercrisis in Nederland, en merkt op, dat het aantal sociaal-democraten en de oppositie van rechts, welke van te voren reeds aange kondigd is als intransigent, de taak van de liberalen buitengewoon moeilijk maakt. De oplossing van deze crisis zal wel zeer lang duren. PROV. STATEN VAN ZUID-HOLLAND. Men meldt ons uit Leiden, dat daar het ge rucht loopt dat de heer C. J. L. van der Meer, lid der Provinciale staten, zijn func tie zou willen nederleggen, teneinde zijn plaats in te ruimen voor den heer A. C. A. Nolet, lid van Gedeputeerde Staten, die te Schiedam niet is herkozen. Wij hebben te Noordwijk gepoogd, beves tiging van dit bericht te krijgen, doch moch ten daarin niet slagen. DE GEMEENTERAADSVERKIEZINGEN IN ROTTERDAM. Te Rotterdam hadden gisteren de verkie zingen plaats van den gemeenteraad. Zooals te verwachten was, gaan ook hier de socia listen wederom in stemmeutal vooruit. Bij eerste stemming is alleen één christe lijk man, wethouder Mr. v. d. Hoeven, ge kozen. Deze werd gesteund door de liberalen. Het verschil tusschen deze verkiezing en die van twee jaren geleden is geheel in het nadeel van de liberalen, die nu in bijna alle districten tegen sociaal-democraten zijn uit gevallen. NEDERLANDSCHE AANNEMERSBOND. Vandaag en morgen wordt de 18e algemeene jaarvergadering van N. A. B. te Nijmegen gehouden. Gisteravond werden bestuur en leden fees telijk binnen Nijmegen ingehaald, te begin nen met de officieele ontvangst ten stad- huize, waar te acht uur de receptie plaats had en de burgemeester met wethouders en raadsleden de feestvierende vereeniging wel kom heette in Nijmegen. De voorzitter van de N. A. B„ de heer J. N. Hendrix te Amsterdam, dankte voor de vriendelijke ontvangst. Hierna volgde de feestelijke reünie in de groote zaal der Vereeniging. NED. R. K. BOND VAN POST-, TELEGR.- EN TELEFOONPERSONEEL ST. PETRUS Maandag en Dinsdag werd door den Ned. Bond van Post-, Telegraaf- en Telefoonper soneel „St. Petrus" te Venlo de zevende jaar vergadering gehouden. Nadat de voorzitter der afdeeling Venlo het welkom had toegeroepen, nam de bonds voorzitter, de heer Frankhuizep, het woord. Hij verheugde er zich over dat de opkomst zoo talrijk was en riep allen een hartelijk welkom toe, bijzonder den Zeereerw. pater Stolten, Bondsadviseur, en den heer C. de Lorm, afgevaardigde door het hoofdbestuur der Posterijen en Telegraphie uit den Haag. De bond bestond op 1 April 1912 uit 36 af- deelingen, 3 correspondentschappen en 1050 leden; op 1 April 1913 uit 39 af deelingen, 3 correspondentschappen en 1205 leden, dus een aanwinst van 3 af deelingen en 155 leden; de ontvangsten bedroegen 924.22, de uitgaven 852.92, derhalve een batig saldo van ƒ71.27 Op 1 April j.L werd „De Postbazuin" gedrukt in 1600 exemplaren. Het ^ondersteuningsfonds is gebaseerd op een goeden grondslag en wordt door een ieder gewaardeerd; het batig saldo hiervan be draagt 87.68. Met voldoening meende spr. verder te mo gen gewagen van het kleine voordeel van den kindertoeslag, die door den minister werd ingevoerd en voor een goed deel uit het werken van dezen Bond bij het Ministerie is tot stand gekomen. Als katholiek zei de spr. verder gerust te kunnen verklaren, dat het hem erg spijt dat ons rechtsche ministerie is gevallen. Hjj hoopt dat het komende linksche ministerie niet minder voor de belangen van „St. Pe trus" zal zorgen. Aanwezig waren 27 afdeelingen. Nijmegen bracht hulde aan het Bondsbe- stuur voor zijn werk; de verbeteringen die zij kunnen constateeren, hebben zij aan het zwoegen van het bestuur te danken. Amsterdam stelt voor de volgende "jaar vergadering in Utrecht te houden of zoo het per se in het Zuiden moet zijn, in 's Bosch; plaatsen als Venlo zijn uit het Noorden slecht te bereiken. Rotterdam geeft in overweging de jaar- Vergaderingen nooit meer te houden op da gen van verkiezingen voor een der bestuurs colleges in den lande. Vervolgens worden telegrammen van hul- de-betuiging voorgelezen aan H. M. de Ko ningin, aan Z.Em. Kardinaal van Rossum, aan Z. D. H. den Aartsbisschop, Z. D. H. den Bisschop van Roermond, Z.Exc. Minister Re- gout en den directeur-generaal der Posterijen en Telegraphie Daarna wordt aangevangen met het be spreken der punten in den beschrijvingsbrief aan de leden medegedeeld. Door verschillen de sprekers wordt gepleit voor opheffing van het klassestelsel (indeeling der verschillende kantoren in klassen). Op een kleine plaats heeft ieder postman evenveel werk als op een groote; de woninghuur is mogelijk in groote plaatsen iets hooger dan op kleine; daarte genover zijn op groote plaatsen de verschil lende levensbehoeften goedkooper dan op kleine. Naar aanleiding van de gehouden be sprekingen wordt het Bondsbestuur opgedra gen te ijveren voor opheffing van het klasse stelsel en herziening der jaarwedden voor beambten beneden den rang van commies, door verhooging van het maximum en door dit maximum-salaris in te laten gaan na 18- jarigen diensttijd. Verder zal het hoofdbe stuur moeten werken voor gelijkstelling van tractementen voor gelijke betrekkingen; bv. een conducteur, die gelijk in rang is met een hoofdbesteller, moet ook* hetzelfde traete- ment hebben. Tevens werd aan de zorg van het Bondsbestuur aanbevolen het ijveren voor een duurte-toeslag aan de lagere beamb ten in de mijnstreek en op plaatsen, waar de levensstandaard boven de normale is. Daarna werd gepauzeerd. Naar aanleiding van een voorstel-Breda werd het Bondsbestuur opgedragen te ijve ren voor gezinstoelage, aan alle beambten toe te kennen voor meer dan twee kinderen tot hun 18de jaar, voor beperking van Zon dagsdienst en gelegenheid tot waarneming der godsdienstplichten, voor het stellen der diensten als op Zondagen op den verjaardag van H. M. de Koningin, voor het heffen van extra-port voor bestelling van pakketten op Zondag, voor het invoeren van een zegel zoo- als in België met opschrift: „Op Zondag be stellen". Verder bepleitten verschillende afdeelin gen het geven van een vrijen Zondag van 36 uren om de 14 dagen, de afschaffing der 2de bestelling op Zondag, welke alleen nog te Amsterdam plaats heeft, de afschaffing van de pakketbestelling op Zondag, daar het aan tal personen, die des Zondags geen pakket ten in ontvangst willen nemen, met den dag toeneemt. Verschillende punten werden nog behan deld. Een voorstel Amsterdam tot aanslui ting bij de neutrale Vereeniging tot onder steuning van beambten in Rijksdienst, werd verworpen. Een voorstel-Vlissingen om te trachten aansluiting te verkrijgen met een R. K. sa natorium voor ziekenverpleging tegen ver minderden prijs in vereeniging met andere Katholieke vakorganisaties, werd aangeno men met 91 tegen 7 stemmen. Van Z. D. H. den Aartsbisschop, den Bis schop van Roermond en den directeur-gene raal der Posterijen en Telegraphie werden te legrammen van dankbetuiging terug ont vangen. echter bedaard weer, achter zijn kraam en onder het openen van de reticule zeide hij Nu zal ik' het publiek eens wat laten zien. Dat is een klos garen, dat is de tweede, dat is een stuk' linnenband en: dit is een knot sajet. Het publiek begrijpt nu het buitengewone doen van den koopman en deze gaf de juf fer een ongezouten schrobbeering onder goedkeurend gemompel der omstanders. Juffrouw met verlegen gezicht af. („Vad.") Ongeval bij schietoefening. Maandag heeft zich bij een schietoefening, van een der compagnieën te Hoorn een ongeval voor gedaan. Een der manschappen van het personeel in den waarnemingspost is, vermoedelijk door een scherf glas of steen waarop de kogel is aangeslagen, in den wang getrof fen. Na eerst door een der hospitaalsoldaten te zijn verbonden, is hij op last van dr. Key- ser, die als waarnemend officier van gezond heid reeds spoedig op het terrein aanwezig was, in de militaire ziekeninrick- ting opgenomen ter verdere behandeling. Dokters- en apothekersstaking. De dok toren en apothekers, die als zoodanig ver bonden zijn aan het Ziekenfonds der Alg. Gron. Werkl. Vereeniging te Groningen, een fonds dat circa 700 leden telt, hebben ge weigerd langer hunne diensten voor de le den te verrichten of medicijnen te leveren, zoo meldt het „Alg. Hbld." Ten gevolge van de door de Maatschap pij van Geneeskunst ontworpen en voor alle afdeelingen geldende regeling is namelijk aan den dag getreden dat het genoemde Ziekenfonds in ernstige financieele moeilijk heden verkeert. De doktoren en apothekers eischten namelijk invoering der nieuwe re geling en tevens dadelijke afdoening der loopende schulden, omdat de nieuwe over eenkomst op geheel andere basis zou zijn opgetrokken. Tot nu toe kon het fonds steeds, hoewel langzaam, aan zijn verplich tingen voldoen. De tekorten werden echter telken jare grooter, zoodat een paar' keer tot contributieverhooging moest worden overgegaan, Ook deze verhoogingen waren ontoereikend, zoodat van de schulden ad circa f 2700, niet meer dan 25 pCt. kon worden uitbetaald. Het bestuur heeft aan de doktoren en apothekers daarop een ac- coord van 25 pOt. voorgesteld, maar de laat- sten hebben dat voorstel afgewezen en ge weigerd verder voor het fonds te werken als niet voor 1 Juli betaling volgde. Zij meenen n.L dat de vereeniging die geld heeft aansprakelijk is voor de schulden der afd. Ziekenfonds. Het bestuur der Werkl. Ver eeniging betwist dit omdat vele leden geen lid zijn van het fonds, dat afzonderlijk wordt geadministreerd en ook evenals de Vereeniging afzonderlijk is goedgekeurd bij Kon. Besluit. Het bestuur van het fonds heeft nu even wel aan de doktoren en apothekers voor gesteld garantie voor afdoening der schul den over een langeren termijn. Dit voorstel zal binnenkort in de vergadering der „sta kers" worden behandeld. KIeptomanie? Op de markt te Den Haag verdrongen zich Maandag om een goe- derenkraam een aantal op een koopje be luste juffers. De koopman druk in de weer en steeds pratende met kooplustigen om zijn waren van de hand te doen, bleek iemand te zijn, die zich niet makkelijk liet foppen, als men het zoo noemen mag, want plotse ling wendde hij zich tot een op het punt van vertrek staande juffrouw, met de vraag of zij ook iets noodig had. De juffrouw schudt het hoofd ontkennend. Heusch niet? zoo de koopman. Heusch niet Neen koopman, heusch niet. Niet juffrouw, heuschelijk1 niet? H-e-u-s-q-h?, De juffer wil nu vertrekken, doch de koopman schiet van achter zijn kraam naar het vrouwtje toe en rukt haar de reticule uit de hand. 't Publiek, verschrikt door het vreemde doen van den koopman, staart me delijdend de juffrouw aan. De koopman ging CUCAZIOHT Aan wie de schuld? Dit is een vraag, die niet van belang ont bloot is wat betreft den oorlog op den BALKAN. Want Bulgaren en Serviërs zijn nog steeds bezig na te gaan wie nu eigenlijk de schuld ervan is, dat het tot een nieuwen oorlog is gekomen. Het schijnt intusschen wel zoo goed als zeker te zijn, dat Bulgarije het eerst is aan gevallen en wel volgens een vooraf beraamd plan, zooals door ons ook reeds dezer dagen is medegedeeld. Nu zeggen de Bulgaren wel, dat de Grieken en Serviërs zich reeds ten oorlog voorbereid den sinds geruimen tijd, voordat Bulgarije er aan dacht, maar het onlangs ontdekte do cument .waarin bevel gegeven wordt tot den aanval op de Serviërs doet wel heel duide lijk zien, dat Bulgarije geen zuiver spel heeft gespeeld. De briefschrijver van het „Hbld." schrijft uit Belgrado over het verraad der Bulgaren, waarbij hij allesbehalve malsch oordeelt over hetgeen deze regeering gedaan heeft. Hij zegt o.m.: „Thans, na den overval der Bulgaren, er ken ik nog niet eens ongunstig genoeg over dit volkje geoordeeld te hebben, want waar lijk, nu blijkt, dat ze nog heel wat gemee- ner zijn dan ik me voorstellen kon. Hiermede kunnen de Bulgaren het voorloo- pig wel doen. Wanneer hef waar is en het document, dat men ontdekt heeft, echt is, kan niet ont kend worden, dat de handelwijze der Bul garen alle mogelijke regelen van recht en billijkheid te buiten gaat. Ondertussohen wil Bulgarije heel begrij pelijk de schuld van zich afschuiven en dan wijst men erop, dat de andere bondge- nooten zich gereed maakten om de vijande lijkheden tegen Bulgarije te beginnen het geen dan moet blijken uit de volgende om standigheden: lo. Den 25sten Juni waren alle maatrege len genomen om een oorlog tegen Bulgarije te beginnen. De Bulgaarsehe generale staf wist dat. 2o. Terwijl de Bulgaarsehe legers te Tsja- taldzja en Boelair waren, bereidden de an dere bondgenooten stelselmatig hun legers en de bevolking voor op een oorlog tegen Bulgarije. 3o. Een ordier van hef Servische hoofd kwartier, .gegeven te Uskub den 7den Juni, No. 6486, gevonden op het lijk van kapitein Radoika- Proelowits. Op Üenzelfden officier vond men nog twee vertrouwelijke orders, genummerd 1422 en IH. De vraag blijft dus nog gewettigd: Aan wie de schuld? Want bet moge waar zijn, 'dat de Bulgaren niet zeer betrouwbaar zijn, hiermede is nog niet gezegd, dat wij de andere onvoorwaar delijk vertrouwen kunnen. Een Servisch blad pleit nog voor het her stel van den vrede, die, zooals het blad meent nog wel tot stand zul kunnen komen wanneer Servië en Bulgarije rechtstreeks met elkan der overleg plegen. Het doet dan uitkomen, dat Servië wel tot concessies geneigd zou zijn, terwijl van andere zijde beweerd wördt, dat ook Ide Bulgaarsiohe minister-president Dr. Danef wel voor een schikking te vinden zou zijn. Erg veel vertrouwen zullen wij hierop maar niet hebben: men beeft nu gunstige gelegenheden genoeg laten voorbijgaan om nog tot een schikking te komen, en al mo ge het schijnen, dat men den oorlog offi cieel niet wil, het staat daartegenover toch ook vast, dat men totnogtoe geen anderen uitweg heeft kunnen vinden en dus zou het ons zeer verwonderen wanneer men nu plotseling tot een schikking wist te komen. Welke houding Roemenië zal aannemen is niet zeker, zal het zich vóór of tegen Bulgarije verklaren? De berichten spreken elkander hierin te gen. De Zuid-Russische pers verzekert dat Rusland het niet lijdelijk zal aanzien, als Roemenië een deel van het Bulgaarsehe grondgebied bezet. Daarom schenkt Danef zeker niet veel aandacht aan de eisehen van Roemenië, dat van Bulgarije een grenswijziging heeft ge vraagd. Het is, blijkens de feiten al wordt er op het oogenblik niet hard gevochten zoo goed als onmogelijk, dat een minnelijke schikking zal gevonden worden. Korte Berichten. Een Grïeksehe overwinning. Na drie dagen hardnekkige en bloedige ge- ten eindigde de slag bij Nigrita met een schitterende overwinning der Grieken en een volslagen vlucht en verwarring van de Bul garen. AND VOORT. Aangekomen vreemdelingen. S. Kupfer, Frankfort a. Main, Grand Hotel, 4 pers.; J. Lachmann en fam. idem, 6 p.; L. Mien- feld, Frankfort a. M., idem, 3 p.; F. Kat- zenstein, Cassel, idem, lp.; L. en J. As- scher, Parijs, idem, 3 p.; K- Mayer, Frank fort, idem, 5 p.; O. E. van 'der Vies, Am sterdam, Groot Badhuis, 2 p.; F. Gijzel, Mannheim, Grand Hotel, 1 p.; H. Stibbe, Berlijn, Hotel D'Orange, 4 p.; M. Zelden- rust, Amsterdam, Groot Badhuis, 1 p.; N. Hijmans, Amsterdam, idem, 1 p.; Rapp, idem idem, 1 p.; Mevr. A. Rapp, idem, idem, 2 p.; M. Enschedé van Lennep, Haarlem, id., 2 p.; Tiefenthal Canter, Mariënbad, idem, 1 pers. BEVERWIJK. Nederlandsche Bakke'rsbond. Gisteren werd in hotel „de Zon" de alge meene jaarvergadering gehouden van den Ne- derlandschen Brood-, Koek- en Ranketbak- kersbond. Ruim half elf arriveerden het Hoofdbestuur met het .Centraal Bes turn- ea een menigte leden met hun dames, die zich daarna, voorafgegaan door de stafmuziek van het 10de Regiment Infanterie, in optocht naar het gemeentehuis begaven, waar de Burge meester en de Raadsleden aanwezig waren ter begroeting van Hoofd- en Centraal Be stuur. De lieer Slagt, sprekende namens den bond, bracht Beverwijks Gemeentebestuur dank voor deze ontvangst, die in andere ge meenten nooit op zoo officieele wijze plaats had, waarna de eerewijn werd rondgediend en de bestuursleden aan den Raad werden voor gesteld. In hotel de Zon werden de leden toegespro ken door den heer Niessen als Vice-Voorz. der afd. Beverwijk, die in herinnering bracht, dat het nu 16 jaar geleden was, sedert deze vergadering te Beverwijk werd gehouden, waarna de heer Slagt, voorzitter van het Centraal Bestuur de vergadering opende met een rede, waarin hij o.m. herinnerde aan het fonds tot uitkeering bij overlijden en aan het 25-jarig bestaan van liet Bondsorgaan. Dank zij de baten, die dit orgaan afwerpt, mag de financieele toestand van den Bond zeer gunstig genoemd worden. Tot bestuurslid werd herkozen de heer Stiihle van Amsterdam, tot voorzitter de heer Slagt van Wijk aan Zee. De contributie van f 2.50 werd niet gewij zigd. De vólgende Alg. Vergadering zal wor den gehouden te Amsterdam. De heer de Ja ger bracht rapport uit over de vraag, hoe het leerlingwezen in de Nederl. bakkerij te verbeteren, een rapport, dat geen bevrediging bracht. Vele leden gaven als den grootsten kanker van het leerlingwezen de nachtar beid aan. Ten slotte werd een motie inge diend, door den heer Stahle, waarin er bij de regeering op wordt aangedrongen om den leeftijdsgrens voor bakkersleerlingen van 17 jaar terug te brengen op 14. Door sommige leden als reactionnair en vruchteloos wei'k be streden, werd deze motie toch aangenomen. Hierna werd gerapporteerd omtrent „sa me nwerkende bakkerijen". Op voorstel van dien voorzitter wordt besloten een Commis sie op te richten tot steun van hen die een dergelijke zaak wenschen op te richten. Bij de rondvraag geeft de afgevaardigde van Dordrecht in overweging de Bondslver- gaideringen met daaraan verbonden festivi teiten niet te hoog op te drijven, Idaar anders kleine afdeelingen 'de schrik om 't hart zal slaan, wanneer zij vernemen, dat de Bonds dagen te hunner plaatse zullen worden ge houden. Een ander lid brengt Zondagsrust ter Bpra- ke en informeert of de gemeenteraden be voegd zijn het venten op Zondag te verbie den, wat bevestigend werd beantwoord. Nog enkele keeren voerden over verschil lende onderwerpen het woord, waarna onder dank voor de aangename wijze van debattee- ren .de vergadering gesloten werd. De dames en vele leden begaven zich per tram naar Wijk aan Zee, vanwaar zij om drie uur naar Stroucken terugkeerden, waar een matinee werd, gegeven door de stafmuziek Onder leiding van den heer Rap. Te 6 uur vereenigden velen zich weer in de Zon om aan het Rondsdiner deel te nemen, waarna in Stroucken een Soirée variée werd gege ven. .Voor heden stond nog op het feestpro- gram een boottocht naar IJmuiden, bezich tiging van de havenwerken, vischafslag enz. aldaar en een aardbeienfeest in 't Pension „Het Hof" in den Breesaap, waarna de fees telijkheden met een concert in de Zon zullen worden besloten. Vele inwoners liadjden door het uitsteken dier vlaggen blijk gegeven van hun ingeno menheid, dat deze vergadering weer te Be verwijk werd gehouden. UITGEEST. Gemeenteraadsverkiezing. De uitslag der gisteren gehouden verkiezing (2 vacatures) voor den Gemeenteraad, is als volgt: To taal uitgebrachte stemmen 463, Hiervan ver kregen de heer J. Apeldoorn, R.K., 61 st., J. Kabel, Lib., 335 St.; M. van Twuijver, Lib., 197 st.; J. Zonjee, R.K'., 235 st. Der halve zijn gekozen de heeren J. Kabel Lib. en J. Zonjee, R.K. HAARLEMMERMEER. Gemeenteraadsverkiezing. De uitslag der gemeenteraadsverkiezing is als volgt: District I. (Lijnden). Uitgebracht 696 gel dige stemmen. Gekozen J. H. M. Evelein, aftr. Lib., met 452 stemmen. Herstemming tusschen L. van Reeuwijk Lib. met 336 st. en F. H. Bos A.-R., met 186 st. De can- didaat der R.K. Kiesvereen. J. de Vlieger verkreeg 164 stemmen. District II (Hoofddorp). Uitgebracht 659 geldige stemmen, Gekozen B. Biesheuvel, A.-R. aftr. met 494 en J. v. Zijverden Lib. aftr. met 371 stemmen. O. v. Oordt ver kreeg 122 stemmen. Distr. IH. (N.-Vennep). Uitgebracht 601 geldige stemmen. Gekozen L'. van Andel, A.-R. aftr. met 383 en J. Kooy Lib. aftr. met 324 st. J. Griekspoor verkreeg 89. en A. Jansen 50 st. De geitententoonstelling. Door H. M. de Koningin-Moeder zijn twee fraaie artistiek bewerkte bronzen medailles beschikbaar ge steld voor de Nationale Geitententoonstel ling, die morgen (Donderdag) te Hoofddorp wordt gehouden. Polde Groot. z. van J. van Noorloost-* Imanse. z. van O. P. Krul—Kneppel. d. van G. Krijgsman-—Kooy. O ver le den: M. P. Zomer 2 m. L.' J. de Vries. 7 m. Brand. Door het achteloos wegwer pen van eene brandende lucifer door werk lieden, brandde Maandagmiddag een tweetal groote rietschelven van de firma M. Veld- huyzen van Zanten en Zonen, geheel af. Bezwaar tegen de verkiezing. Van libe rale zijde zijn bij Ged. Stateu bezwaren in gebracht tegen de jongste gemeente raadsverkiezing. Requestanten maken be zwaar tegen de candidatenlijsten, dezen zou den n.l5 centimeter te kort zijn. Wat de bedenkelijkste kant echter nog is van' deze kwestie is wel dat requestanten hun ne bezwaren, die vóór den stemmingsdag reeds ingediend waren niet zouden hand haven, zoo van Graven werd gekozen de candidaat hunner partij doch wel als Warmerdam werd gekozen wat dan ook is geschied. Hoe klein toch! IJMUIDEN, 9 Juli W. Gearriveerd 8 Juli. Veratyr, s., Hellnas. Nora, s., St. Petersburg. Gearriveerd 9 Juli. Randwijk, s., Brahestad. Vertrokken 8 Juli. Branksone Chine, s., Immingham. Hafnia, s., Rotterdam. Tweeddale, s., Swansea. Granit, s., Newcastle Mascotte, s., Leith. Minerva, s„ Algiers. Swift, s., Londen. Vertrokken 9 Juli. Calder, s., Goole. Nederlandsche Stoomvaartlijnen. Deli, van Batavia naar Rotterdam, vertrok 8 Juli van Port Said. Kediri, van Rangoon naar Rotterdam, pas seerde 8 Juli Ouessant. Eemland, van Buenos Ayres naar Amster dam, vertrok 7 Juli van Montevideo. Eollandia, van Buenos Ayres naar Am sterdam, arriveerde 8 Juli te Santos. Prins Willem I, van Amsterdam naar Pa ramaribo, pass. 6 Juli Ouessant. Rotterdam, van New-York naar Rotter dam, bevond zich volgens draadloos telegram 8 Juli 12 uur 's middags op 219 mijlen afstand van Scilly. Potsdam vertrok 8 Juli van New-York naar Rotterdam. Willehad, van Rotterdam naar Canada, pass. 8 Juli Wight. Adonis, vertrok 8 Juli van Smirna naar Jerakini. Achilles arriveerde 7 Juli te Syracuse van Livorno. Flora arriveerde 7 Juli te Kopenhagen van Amsterdam. Leda arriveerde 7 Juli te Kopenhagen van Amsterdam. Stella, van Odessa naar Amsterdam, pass. 5 Juli Gibraltar. Niobe, arriveerde 7 Juli te Bordeaux van Amsterdam. Vesta vertrok 7 Juli van Tanger naar Al giers. (Zeepost). SU LICHTE aandoeningen 1 a angewend voorkomen vaak zeer GEVAARLIJKE zieki en, BURGERLIJKE STAND. ALKMAAR. Overleden: E. van der Issert, weduwe van P. de Boer, 80 jaar. BEVERWIJK, Geboren: z. van II. M. 'de ReusZegwaard. BENNEBROEK. Geboren: dj. von II. van Viegenv. d. Hengst. HAARLEMMERMEER, Geb. z. v. D. K. v. !d. PERSONALIA. Bij Kon. besluit van 5 dezer is benoemd; tot ontvanger der registratie en domeinen: alhier, A. Meylink, thans ontvanger der re gistratie en domeinen, tevens bewaarder van de hypotheken, het kadaster en de scheeps- bewijzen en rijksbetaalmeester te Zierikzee,) POGING TQT DIEFSTAL IN HET FRANS HALS-MUSEUM. In het Frans Hals-Museum is Zaterdagmid dag gepoogd een schilderstukje te stelen. Het was tegen sluitingstijd dat een suppoosti bemerkte dat uit een ongesloten magazijntje, een klein, onbelangrijk schilderstukje in lijst verdwenen .was. Aanstonds maakte hijj alarm, waarop alle deuren van het museum, gesloten werden. Een der bezoekers een héén uit Amsterdam en zoon van een zeer ge zien burger aldaar, scheen veel haast te heb ben bet museum te verlaten. Ook hem werd| echter geweigerd 't museum te verlaten en hijj werd teruggeduwd in 't museum. Na een on derzoek werd het bewuste schilderstukje in| een andere zaal van het museum onbescha digd teruggevonden. De politie doet nog eeni gestreng onderzoek, doch behandelt de zaak zeer geheim. De heer uit Amsterdam, dia het museum wilde verlaten, wordt eiken dag, ajan een scherp verhoor onderworpen. Meai vermoedt dat hij het schilderstukje heeft wil len meenemen, doch, ziende dat de diefstal ontdekt was, zal hij het gestolene hebben; nedergezet. Intusschen zal een nader onder zoek meer licht in deze zaak moeten brengen. Men had echter goed gedaan met den be zoeker, toen hij het museum wilde verla ten, niet terug te sturen in het museum, maan hem tegelijk in een kamer te houden om ge fouilleerd te worden. Nu kan hij alle gele genheid gehad hebben om het gestolen voor werp op een veilige plaats te bergen. GEVONDEN VOORWERPEN. Terug te bekomen bij: H. van Leeuwen, Teylerplein 7, een ceintuur; J. Wesselius, Paul Krugerstraat 3, Schoten, een overjas; E. Hardemeets, Klein Heiligland 30, een dn- mestasebje met inhoud; M. Randse, Gierstr. 22, een kinderhalsketting; P. Kion, J an dé Braystraat 8, een portemonnaie; J. Roemers, Gasthuisvest 27, een kinderschort; C. Selle, Kampersingel 10, een potloodhouder; A. J. Schaap, Colensostraat 21, Schoten, een arm band; Th. van Seggelen, Vooruitgangstraat 79, een Engelsche 6leutel; J. Balfoort, Lang© Lakenstraat 29, een kap van een cape; M. v. d. Pol, Voortingstraat 2, een paar dames- liandsehoenen; Bureau van Politie, een eindi touw; Directeur Algem. Begraafplaats, een hond met 7 jongen (overgebracht naar do gemeentereiniging, en daar terug te beko men); Dr. L. C. Proot, Ged. O. Gracht 18, ee broche

Nieuwe Haarlemsche Courant | 1913 | | pagina 2