PEÊCHAPi'S pi&£ IIEOIS BIT LIISE e.o. UIT DE ZAANSTREEK. Verkoopingen, Boel- huizen, enz, Landbouw en Visscherij verkiezing zal plaats hebben Maandag 21 Juli, de stemming, zoo noodig Dinsdag 29 Juli, de herstemming, zoo noodig, Dinsdag 5 Augustus. DE NAVERKIEZING IN DISTRICT II TE AMSTERDAM. Bij de gisteren gehouden candidaatstel- ling voor een afgevaardigde van district II te Amsterdam werden ten Stadhuize als can didaten opgegeven: A. H. Gerhard (S. D. A. P.) H. Gorter (S. D. P.), P.. Otto (Ü.-L.), en J. R. Snoeck Henkemans (C.-H.) VIJFTIGJARIG BESTAAN DER STAATS SPOOR. Door de Maatschappij tot Exploitatie van Staatsspoorwegen zal bij gelegenheid van het vijftigjarig bestaan der Maatschappij in September a.s. aan het geheele personeel een gratificatie van 5 pet. van het salaris worden toegekend. Centr. ALGEMEENE BOND VAN R. K. KIES- VEREENIGINGEN IN NEDERLAND. Het Hoofdbestuur noodigt de Besturen der Aangesloten Kiesvereenigingen beleefd maar dringend uit aan zijn 2den secretaris: mr. A. J. M. Vos de Wael, Sassenstraat 38, te Zwolle, zeo spoedig mogelijk toe te zenden: een ver zameling van al datgene, wat bij de laatste algemeene verkiezingen ter bestrijding of aanbeveling der rechtsche candidaten in druk of schrift is verspreid, als: stroobiljetten, brochures, aanplak-biljetten (in originali of i in afschrift), sportpreuten, couranten-artike len enz. Ook volledige opgaaf van andere mits deugdelijk bewijsbare middelen, die ter be strijding der rechtsche candidaten zijn aan gewend, is zeer gewen sclit. Mr. Dr. D. A. P. N. Kooien, Voorzitter. A. van Lamsweerde, 1ste Secretaris. Z. EM. KARDINAAL VAN ROSSUM BIJ H. M. DE KONINGIN-MOEDER. De trein, waarin Z. Em. Kardinaal van Rossum vanuit Rotterdam kwam .arriveerde om 3.31 te Utrecht, waarna onmiddellijk in twee gereedstaande auto's naar Soestdijk werd gereden. Het gevolg van den Kardi naal bestond uit zijn secretaris, Dr. Dreh- mans, en den gentilhomme. Zijne Eminentie was in zwart reisgewaad gekleed. Op het stationsplein te Utrecht stond een saarnge- pakte menigte, die den Kardinaal bij zijn ver schijnen een geestdriftige ovatie bracht. De Kardinaal en zijn gevolg weiden ten paleize ontvangen door den hofmaarschalk, Jhr. v. Weede, en den Kamerheer graaf van Limburg Stirum. Nadat eerst aan den hoogen gast de thee was aangeboden en Zijne Eminentie het zwarte reisgewaad had verwisseld voor de roode toga en mantel, werd Zijne Eminentie door den grootmeester van Hr. Ms. Huis, Jhr. de Ranitz, bij H. M. de Koningin-Moe der binnengeleid en voorgesteld. De audiëntie duurde ongeveer een half uur, waarna ook het gevolg van den Kardinaal aan H. M. werd voorgesteld. De Kardinaal was opgetogen over de uiterst vriendelijke ontvangst door H. M. de Konin gin-Moeder. Nadat de Kardinaal afscheid had genomen van Hare Majesteit, werd aan het Katho lieke personeel van H. M.'s Hofhouding ge legenheid gegeven Zijne Eminentie te be groeten. Per auto werd naar Utrecht teruggereden en onderweg een bezoek gebracht in het Re traitehuis der Eerw. Paters Redemptoristen te Amersfoort. Op het station te Utrecht was door de goede zorgen van den stationschef de wachtkamer le kl. voor den Kardinaal gereserveerd. De trein, die Zijne Eminentie naar Rotterdam zou terugbrengen, hield voor het eerste per ron stil, zóó, dat de voor Zijne Eminentie gereserveerde ooupé eerste-klas, juist voor den uitgang der wachtkamer kwam. te staan. Herhaalde malen dankte de Kardinaal den stationschef voor zijne buitengewone voor komendheid en de uitstekende door hem ge troffen maatregelen. Te Rotterdam wachtte een enorme men- schenmenigte den Kardinaal weder op. In Gouda, waar de trein eenige minuten stopte, stonden op ligt perron de Katholieke vereenigingen uit die plaats opgesteld. Na mens geheel het Katholieke Gouda sprak de Hoogeerw. Heer Deken J. A. Kupers, enkele woorden van hulde tot den Kardinaal, en werden Zijne Eminentie bloemen aangebo den. Ter ontvangst te Rotterdam waren aan het station eenige Eerw. Paters Redemptoristen aanwezig, met wie de Kardinaal en gevolg zich in de gereedstaande auto's naar de kerk aan den Goudschen Rijweg begaf. Z.Em. KARDINAAL VAN ROSSUM TE ROTTERDAM. Gisterenmorgen, droeg Z.Em. Kardinaal van Rossum in de kerk aan de Goudschen Rijweg(een stille H. Mis op. Het kerkgebouw was geheel gevuld met geloovigen. Door het zangkoor werd een aantal liturgische zangen uitgevoerd. Het altaar was prachtig ver sierd. Na de H. Mis, die omstreeks kwart voor hegen was geëindigd, werd door den Kar dinaal zelf de H. Communie uitgereikt. Het aantal geloovigen, dat ter Communiebank ging, om uit de eigeu handen van den Kar dinaal de H. Communie te ontvangen, was zoo groot, dat het uitreiken niet minder dan een vol uur duurde. Tegen tien uur was de plechtigheid ge ëindigd. Om 11 uur begaf Z.Em. zich naar de kerk van den H. Laurentius aan de Hout tuinen, hartelijk toegejuicht door eeh groote menigte, ondanks den regen, die aanhoudend neerplofte. Z. Em. werd opgewacht door de geheele geestelijkheid van Rotterdam met den Hoog eerw. heer deken aan het hoofd, en vol gens de kerkelijke voorschriften naar het hoofdaltaar geleid, waar Z.Em. eenige oogen- blikken in aanbidding neerknielde. In de groote ontvangstzaal der pastorie had de audiëntie -plaats. Z.Em. was in 't rood en droeg vhet grootkruis van de orde van den Nederlandechen Leeuw. -De audiëntie was druk bezocht o.m. door alle R. K. gemeenteraadsleden van Rotter dam, en het lid der Tweede Kamer, mr. J. A. Loeff, oud-minister van Justitie. Omstreeks half één was de zeer druk be zochte audiëntie geëindigd. Na in de pastorie aan de Nieuwe Haven jlen !'on gebruikt, reed de Kar dinaal om hall' drie, vergezeld van ae le den van het eerecomité naar het Maassta- tion, om met den trein van 2.48 naar Utrecht te vertrekken voor liet bezoek aan H. M. de Koningin-Moeder ten paleize Soest dijk. De wachtkamer eerste klasse was voor Z.Em. gereserveerd. Namens de H. IJ. S. M. was hier een der hoogere beambten ter ontvangst aan wezig. Heden zou Z.Em. Kardinaal van Rossum een rit door de stad en een boottocht door de liavens maken. Deze boottocht is Hem welwillend aange boden door den lieer Burgemeester van Rot terdam. Te 5.15 zou Z.Em. per H. IJ. S. M. naar Roosendaal vertrekken. DE POLITIEKE TOESTAND. Het „Volk" meldt, dat het -partijbestuur der S.D.A.P., een buitengewoon congres heeft uitgeschreven op 26 en 27 Juli in Amsterdam, Arnhem of Zwolle. G EMEENTE-AMBTENAREN. Men schrijft ons: Het jaarverslag van den Nederlamlschen bond van gemeente-ambtenaren over 1912 geeft wederom blijk van een opgewekt ver- eenigingsleven. Het ledental klom van 3511 op 3602. De bond was krachtig werkzaam voor verbetering van het leerlingwezen. In't bestaand examen der Nederlandsche ver- eeniging voor gemeentebelangen wenscht de bond verbetering, voornamelijk door bet stel len van welomschreven eischen van alge meene ontwikkeling, terwijl voorts besloten werd tot instelling van een tweede vakexa men, bet z.g. examen B. Opnieuw werd ge ijverd voor belangrijke verbetering van de over het algemeen hoogst onvoldoende bezol diging der gemeenteambtenaren. Met groote voldoening wordt gewaagd van de indiening der bekende pensionneeringsontwérpen, welke inmiddels door de Staten-Geueraal zijn aangenomen. Ook had de bond succes met zijn verzoek aan de regeering om wetswijzi ging te bevorderen tot opheffing van onnoo- dige werkzaamheden bij den burgerlijken stand op Zondag. In bet weekblad, bet jaar boekje, de bondsbibliotheek, de perscommis- siën, bet plaatsingbureau, liet' hulpfonds en het adviesbureau bezit de bond belangrijke instellingen. Verschillende andere zijn in voorbereiding. GEMEENTERAADSVERKIEZINGEN TE ROTTERDAM. De uitslag der gisteren te Rotterdam ge houden herstemmingen voor den gemeente raad is, dat de raad, die overwegend reclitsch was thans, dank zij bet liberaal.-soc. bloc, omgezet is met één stem meerderheid naar links. De socialistische fractie, in den raad is ver sterkt niet vier leden. Voor de sociaal-democraten heeft deze ver kiezing echter, zegt de Msb., een bitteren bij smaak. Zij hadden bet zoo eerlijk overlegd en verdeeld, zeven zetels voor de liberalen en zeven voor de sociaal-democraten. Niet minder dan vijf candidaten hadden de socialisten ingetrokken, 0m tot een gelijk ac- coord te komen. En nu, niet minder dan drie candidaten van de zeven zien zich den bun toegedachten zetel ontglippen, terwijl de zeven liberalen zich geborgen hebben. De geheele linkerzijde bestaat nu uit 15 liberalen, 1 vrijzinnig-democraat en 7 so ciaal-democraten. De rechterzijde telt 7 anti revolutionairen, 7 Roomsch-Katholieken en 8 Christelijk-Historischen. VEREEN. TER BEY. VAN DE BELAN GEN DES BOEKHANDELS. Gisteren is in de groote restauratiezaal van „Natura Artis Magistra" te Amsterdam, de 96ste algemeene vergadering gehouden van de vereeniging ter bevordering van de belangen des boekhandels onder voorzitter schap van Albert de Lange. In bet bestuur werden gekozen de heeren J. J. van Druten, te Sneek, en Vincent Loosjes, te Haarlem. Vervolgens werd als lid van de oommissie van toezicht op liet „Nieuwsblad," gekozen in plaats van den lieer K. Groesbeck, de heer A. Sybrant, ALs lid van de commissie voor bouwstoffen werd de beer R. P. de Vries herkozen. Als lid van de commissie tot regeling van het vertalingsrecht werd de heer J. II. de Wit herkozen, terwijl in plaats van den heer J. Funke, aftredend, niet herkiesbaar in de commissie van het ondersteuningsfonds ge kozen werd de beer L. J. Veen. Voorts werd de heer J. J. van Druten tot lid van de com missie van liet pensioenfonds, en de lieer W. P. van Stockum Jr., als commissaris van liet Frederik-Muller-f'onds herkozen. KOFFIEHUIS-, RESTAURANTHOUDERS EN SLIJTERS. Gisteren werd liet eerste Nederlandsche congres gehouden van Koffiehuis-, Restau ranthouders en Slijters. De belangstelling was zeer groot. De eere-voorzitter, de lieer M. van Zanten' sprak liet welkomstwoord. Het woord werd gevoerd door de heeren A. N. Fleskens, lid der Tweede Kamer en Dr. Nuyens. Beschadiging van verkiezingsbiljelten. Naar het „U. D." meldt is te Utrecht pro cesverbaal opgemaakt tegen een student, die meende gerechtigd te zijn om verkiezings biljetten te beschadigen welke aangeplakt waren op onbare reclame-gelegenheden. Rechts houden. Zondagmiddag. Bloe- mendaal. Duin- en Daalsche weg. Een ruim 100-tal wielrijders-propagandis ten voor de S. D. A. P. Op ieder fiets een cartonnen hord, waarop met roode letters: „Kiest voor den Gemeenteraad een sociaal democraat". In flink tempo tufte een motorwielrijder ben in tegengestelde richting tegemoet. Toen bij de leiders van de demonstratie bereikte, klonk tot zijn groote verbazing uit de roode massa: „Recht» houden!" Doorgeven"!!! „Rechts houden!" Hetwelk de geheele stoet 'in koor herhaalde. Motorwielrijder beleefd dankend buigend verder. Tijd. Postzegels. Het volgende jaar viert Noorwegen het eeuwfeest der scheiding van Denemarken en de afkondiging zijner Grond wet. Bij die gelegenheid zullen jubileum postzegels gedrukt worden van 5, 10 en 20 ore met bet beeld van Oskar Wergeland: De Eed op de Grondwet te Eidsvold. Ruzie. In de Zwarte Paardenstraat te Rotterdam, vertelt de N. R. Crt., had Maan dagavond H. van A. twist met zijn vrouw. De buren kwamen er aan te pas en wilden hem te lijf, doch toen trok de vrouw partij voor haar man, zij haalde een geweer, dat door H. v. A. met een hagelpatroon geladen werd. Door een ongelukkig toeval ging bet scbot ontijdig af, eu de vrouw kreeg de la ding in haar zitdeelen. Zij werd naar het ziekenhuis gebracht. Terwijl dit geschiedde, gingen de buren H. van A., die bij niemand steun vond, te lijf. Zij hebben hem een ge ducht pak slaag gegeven. "Verduistering. De gemeenteveldwachter te Haastrecht J. K. D. is gevankelijk naar tie gevangenis te Rotterdam gevoerd, als verdacht van verduistering van géiden en valschheid in geschrifte, meldt de N. R. Ct. Zakkenrollers? Een reiziger, die gis terenmiddag met den Franschen trein in den Haag aankwam miste een portefeuille met ongeveer f 400 aan bankpapier. Van'de Vermoedelijke daders was aan het station niets meer te bespeuren. Bloedvergiftiging. De veehouder Ber ger, te Heerenveen, krabde een puistje aan zijn hand open, tengevolge waarvan hij aan bloedvergiftiging is overleden. Inbraak. Te Baarn is in den nacht van Zondag op Maandag ingebroken in de villa van den heer V., in de Kampstraat meldt de Tel. Een aantal gouden en zilveren voor werpen werden ontvreemd. Moordaanslag! Maandagavond om streeks hall' elf heeft te Lengel (gem. Bergh) een moordaanslag plaats gehad. Zekere J. drong de woning binnen van H. en loste zonder te treffen een revolverschot op diens dochter, met wie hij verkeering beeft ge- gehad. In de worsteling die volgde, kreeg de vrouw van II. een schol door baar klee- ren, zij kreeg echter geen lichamelijk let sel. Het is nog niet gelukt den dader in han den te krijgen. N. R. Crt. Poging tot brandstichting. Naar de Dordr. Ct. verneemt, is de klompenmakers- knecht v. Z. te Sliedrecht gearresteerd en wordt hij gevankelijk naar Dordrecht over gebracht ter zake dat bij verdacht wordt Za terdagavond bij zijn baas L., een poging tot brandstichting op Jen zolder te hebben ge pleegd. Hij bedreigde zijn patroon. Een an dere knecht was op den zolder reeds ter ruste. De brand was spoedig gebluscht. Brand. Maandag is de bliksem geslagen in de bouwscbuur van G. W. Stam te IJzen- doorn. Het perceel ging geheel in vlammen op. In- en uitval. Weet u bet verschil tusschen Kardinaal van Rossum en mr. Troelsfra? Dat zal wel iu verbanel staan met hun kleur, welke zwart is en rood! Pardon, het is juist het tegenoverge stelde; want bij beider bezoek aan de Konin gin was de Kardinaal in het rood en de so ciaal democraat in liet zwart. Hbld. SS UW L E I? ZIE KT heer G. de Vries. De zetel van deu heer de Braai blijft behouden en wordt bezet door het oud-anti-rev. raadslid E. de Graaff, die er kwam boven den heer Stijntjes met een flinke meerderheid. De samenstelling van den Raad is nu: 8 rechtsche leden, tegen 5 linksche. Hiervan worden 6 bezet door R. K., 1 door een anti- rev. en één door een Christ-Hist. De verhou ding Rechts tegen Links is deselfde ge bleven; alleen werden in de vorige samen stelling zeven zetels door E. K. bezet en geen enkele door Christ.-Hist. De rechtsche kiezers hebben gisteravond bun overwinning bejubeld in de Oude Kerk op bet Pretoriaplein. De kerk was enorm druk bezet. De vergadering werd geopend door het zingen van het Wilhelmus. De heer Veenings opende de bijeenkomst met gebed, memoreerde den gunstigen uitslagen betreur de liet verlies van den zetel des heeren Olie. „airar,ma„ - Toen - er klonk een geestdriftig applaus iedereen te bereiken ,s, - werd bet woord gevoerd door den lieer de S het-mee"St'R te ^-'wachten hebben 1 EEN DRINGENDE OPROEP, Wij hebben aan de Katholieke kiezers is de Meed' (district „Lijnden") een ernstig woord te zeggen. Over de herstemming van morgen. Zeker, we weten lieel goed dat menig een ten slotte van het stemmen al béu is ge worden, maar ditmaal spant het er, en wie onzerzijds nü wegblijft, bij de laatste stem ming van de ganscke reeks, zou iets on verantwoordelijks doen, dat voor de Recht sche partijen op groot verlies kon komen, te staan. Men weet liet, in dit district is onze recht sche candidaat de heer F. H. BOS, een man die liet volk kent, die bij iedereen komt, die zoowel voor de landbouwers als voor de burgers de man is die bun belangen bij uit stek in den Raad kan bevorderen I Ter wijl de arbeiders van een man als Bos, een Maar boven die belangen, die óók reeds zoo duidelijk spreken ten gunste van een verkiezing van den lieer BOS, staat het be ginsel. De schuld van een dertigtal katholiek - kiezers is het, dat de katholieke candidaat bij de eerste stemming uitviel, laat dat nu niet wederom gezegd moeten worden bij) Lobel, die op de hem eigen geestige wijze de overwinning en de propaganda besprak en een lesje gaf voor den volgenden keer. De gekozen raadsleden dankten de kiezers voor het in ben gestelde vertrouwen. De vice-voorzitter maakte nog van de gelegen heid gebruik om den propagandisten er op te wijzen boe nuttige instellingen de cursus-. sen voor de propagandisten zijn, hoewel zij deze herstemming, nu het links tegen rechts zich op zeer lofwaardige wijze van liun taak i st?ft 1 hebben gekweten. j Vooral de katholieken hebben aan onze Nadat bet bovenstaande geschreven was, i anti-revolutionaire bondgenooten, die ons werd ons medegedeeld, dat er protest was 00^ i'oyaal helpen als dat voorkomt, een uitgebracht tegen de verkiezing, wegens on- sereschuhl. regelmatigheden, die op het stembureau zou- Daarom blijve morgen, Donderdag, in dis- den gepleegd zijn. j tr\c;t 1 "iemand thuis I Door vier socialistische kiezers werden be-een meerderheid, met alle zwaren ingebracht op grond, dat iemand, ten j krachtsinspanning van alle katholieke kie- onrechte als kiezer is toegelaten, terwijl hij i zers> wol'd° morgen in den Raad gekoz<>" niet gerechtigd was aan een verkiezing voorde voortreffelijke candidaat den gemeenteraad deel te nemen. j jj j$oS. Bovendien waren een viertal biljetten van onwaarde verklaard wegens bijschrijvingen erop aangebracht. De bedoelde kiezers wil- i SCHOTEN. Herstemming voer de. Gemeenteraad. De uitslag der herstemmingen van denF Gemeenteraad in Schoten is: Periodieke verkiezingen. Raadhuis Soenda- Totaal Candidaten: straat. C. BIES (S.D.A.P.) 287 338 625 (461)* A. G. BOEREE (id.) 281 345 626 (469) W. F. LEFèBRE (id.) 286 339 625 (465) A. KNOL (id.) 281 330 611 (449) S. OLIE (aftr R. K.) 284 306 590 (489) W. VAN SCHIE (id.) 302 325 627 (503) G.E.A.TEEUWEN (id.) 324 347 671 (518) G. DE VRIES (C.-H.) 304 326 630 (484) Uitgebracht 625 696 1321 (1235) Van onwaarde 14 10 24 (17) Geldige stemmen 611 686 1297 ((1218) Gekozen de heeren W. VAN SCHIE, G. E. A. TEEUWEN, G. DE VRIES en A. G. BOEREE. Vacature-de Braai. E. DE GRAAFF(A.-R.) 347 340 687 (527) A. STIJNTJES (S. D.) 260 339 599 (474) Uitgebracht 625 696 1321 (1235) Van onwaarde 18 17 35 (32) Geldige stemmen 607 679 1286 (1203) Gekozen de heer E. DE GRAAFF. De tusschen haakjes geplaatste cijfers zijn die, behaald bij de stemming 0p 3 Juli jl. Wij mogen dit een mooien uitslag noemen. Zelfs zouden wij dat al, al hadden onze recht sche vrienden met enkele stemmep het on derspit moeten delven, want het monster verbond tusschen vrijzinnigen en socialisten om den raad om te krijgen, was in staat om het ergste te doen vreezen. Rechts is intus- schen een rustige kracht gebleken, in staat om met wat wilskracht en krachtsinspan ning, de verbonden linkergroepen in het Schoterkwartier het hoofd te bieden. Dit is dus een groote reden tot tevredenheid. Wel hebben onze tegenstanders mogen denken: Nu niet, nooit niet! De omstandigheden wa ren hun gunstig; de Tweede Kamerverkie zingen en de daarmede iu verband staande Hetze lag nog versch in het geheugen en toch is hun toeleg niet gelukt. Dit geeft ons goe den moed. In ons staatje geven wij de stemmencijfers van gisteren en die van de vorige maal. Zij zijn zeer leerzaam en geven aanleiding tot velerlei beschouwingen: of de liberalen bun socialistische vrienden pl of niet in den steek lieten, of hun trouw hielpen, de populariteit der candidaten, de vastheid, waarmede op de candidaten van rechts zoowel als op die van links gestemd ie enz., doch vooral blijkt dui delijk uit de cijfers de waarde van één stem. Onze candidaten van Schie en De Vries ble ven maar 2 en 5 Btemmen onder het stem- mental hunner tegenstanders. Dat is leer zaam. De R. K. verliezen den zetel van den heer Olie. Dat spijt ons, maar de zetel blijft niet temin voor Rechts behouden (of wil men lie ver: wij winnen den zetel van den heer Lou- werse) en wordt bezet door den Christ.-Hist. den betwisten, dat deze bijschrijvingen op zettelijk zijn geschied. Dit bezwaar zal natuurlijk volstrekt niet van invloed zijn: de Kieswet is op dit punt zoo duidelijk mogelijk. De biljetten waartegen bezwaren zijn in gebracht, worden ter beslissing aan Ged. Staten opgezonden. zandvoort. Gecostumeerde optocht. Het plan bestaat den 7den Augustus a.s. ter gelegenheid van de herdenking van Nederlands onafhanke lijkheid een gecostuineerde optocht te hou den voorstellende een fanlaisie op den te rugkeer van Z. K. H. den Erfprins Willem Frederik van Oranje en het herstel van Nederlands onafhankelijkheid. HILLEGOM. Water-ongevalletjes. Gisteren viel een tien-jarige jongen bij het hengelen in cle Beek. Een der andere kameraadjes had nog de tegenwoordigheid van geest hem een hengel toe te steken en hij, met den brie venbesteller W. redden 't kind van een an ders wissen dood. Het 4-j. zoontje van den lieer v. d. Kolf, aan de Wilhehnirialaan viel te water en werd door een timmermans knecht die in de nabijheid werkte, gered. De waterleiding. Het is in den laats ten tijd geen plezierig waterdrinken ge weest voor de bewoners alhier. Als de kra nen liepen en dat was lang niet altijd het geval 1 dan kwam een mengsel van vocht en van bruin bezinksel, niet zelden ook van slijmerig slijk, te voorschijn. Zoodat de bewoners van het verdere gedeelte 'van den Admiraal de Ruyterweg, die niet in de gelegenheid waren, bij Amsterdammers aan dezen kant van de Wiegbrug zich eenige kee- ren per dag te voorzien van een emmertje lek ker, zuiver duinwater, verstoken bleven van het allcrnoodigste. Toen kwam de verblijdende tijding, -dat de gemeente Amsterdam Sloten van water zou voorzien en dat de aansluiting naar alle waar schijnlijkheid zou geschieden voor 1 Augus tus. Die verheugenis duurde, totdat ons Maan dagavond wederom klachten bereikten van den De Ruyterweg. Geen water, geen druppel tusschen zes uur en half acht. Toen kwam er een kwartier lang niets dan slijk én om kwart vóór achten kwam er weer heclemaal niets Wij kunnen de Slotenaren thans geruststel len, schrijft liet Hbld. Maandag is bij de di rectie van de Maatschappij tot Exploitatie der Waterleiding alhier bericht ingekomen, dat ook Gedeputeerde Staten hun goedkeuring hebben gehecht aan het besluit van de ge meente Amsterdam en ook word toen door genoemde directie het contract geteekend met de gemeente Amsterdam, tot overdracht van de waterleiding aan Amsterdam, zoodat on middellijk maa tregelen tot aansluiting konden worden genomen. Men heeft zelfs goede hoop, met die zoo lang verbeide aansluiting nog deze week gereed to komen. Als de Slotenaren nu nog maar enkele et malen geduld willen oefenen. HOOFDDORP. Het Polderhuis. Naar wij verne men zal de officieele opening van het Pol derhuis alhier plaats hebben op een nader te bepalen dag in Augustus. Het afwerken van dit monumentale gebouw heeft langer geduurd dan men aanvankelijk vermoedde, waartoe verschillende omstandigheden hebben mede gewerkt. Het werk heeft thans reeds I1/2 jaar geduurd. HAARLEMMERMEER. Raadsvergadering uitgesteld. Door bijzondere omstandigheden is de raads vergadering die a.s. Vrijdag zou plaats heb ben, uitgesteld tot op Donderdag 31 Juli a.s. Concours hippique. In verband met het Ooncours-hippique, dat. heden alhier wordt gehouden zijn door den Burgemeester als hoofd der politie uitgebreide politiemaat regelen genomen, om zooveel mogelijk woon wagens met hunne bevolking, harmonicaspe lers, enz. te weren. Vorige jaren hadden de bewoners nog al eenigen last van dit brutale volkje. Het politiekorps is versterkt met eeni- ge rijksveldwachters van elders. Overal zijn waarschuwingen aangebracht tegen zakken rollers. Veeartsenijkunde. De heer H. van Vuuren, alhier is na goed afgelegd examen te Utrecht bevorderd tot veearts. OVERVEEN. Personalia. De lieer D. P. Rempt, alhier is te. Amsterdam geslaagd voor liet examen ter verkrijging van liet diploma van han delsschrift. NOORD WIJK. Geslaagd. Te Amsterdam slaagde voor 't examen ter verkrijging van het diploma van handelsschrift de lieer J. Baalbergen, alhier. BURGERLIJKE STAND. BEVERWIJK. Geboren: z. Van J. C. Wel ling—Wijnkoop. z. van H. Beliën—Kuyl.' d. van W. A. J. HekhuysenDe Vries. Overleden: J. W. Otte, lj. D. van 't VeerKoomen, 40 j. ZANDVOORT. Geboren: d. van M. Tero) Slagtveld. z. van M. GebeBas. z van G. PaapKoning, (levenl.) ALKMAAR. Getrouwd: 15 Juli. A. J. M. Leesberg en H. G. M. Middelhoff. Overreden. Gisterenmiddag geraakte een 5-jarig jongentje van L. de Haas onder een auto, met het ongelukkig gevolg, dat een zijner beentjes werd gekneusd en hij verder op verschillende plaatsen nog werd ver wond. „De Nachtegaal". Het eafé-restaurant „De Nachtegaal" bracht gisteren in publieke vei ling- op, f 16810. Koopers gebrs. Moolenaar alhier. Een Woon- en Winkelhuis aan den Ileerenweg alhier is voor f 7000 opgehou den. ZAANDAM. Personalia. Door de lieer J. P. Sciieltan, alhier is met goed gevolg het examen afge legd ter verkrijging van het diploma van handelsschrift. TE VERKOOPEN. Donderdag 17 Juli. HAARLEM Friesche Varkensinarkt Roei- eu Zeilvereeniging 1 uur Not. J. C. Burkens Verkooping ijzeren midden- zwaardj acht. Houtvaart nabij de Pijlslaan op den tuin der heeren Gebr. Giebels 7 uur Deurw. M J. Waning Aardappelenveiling. FRUIT-AUTOMATEN. De heer M. Denck te Frankfort schrijft in het orgaan van de Duitsche Pomologische vereeniging van 15 Juni een interessant arti kel over de fruit-automaten en gelooft, dat zij veel kunnen bijdragen tot het meer alge meen verbruik van fruit. Schrijver heeft in 1903 een der gelijken automaat in zijn tuin opgesteld, zoodat vanaf de straat de voorbij gangers zich kunnen bedienen. Hoewel de automaat volgens den schrijver niet zoo bijzonder gunstig geplaatst is, wordt er toch zeer veel gebruik van gemaakt. Dik wijls zijn het kinderen die hun ouders of be geleiders aansporen, een 10 Pfg. stuk. in de gleuf te werpen, waarna het fruit te voor schijn komt. Echter maken ook vele gere gelde voorbijgangers gebruik van den auto maat om voor betrekkelijk weinig geld vruch ten te krijgen. Zelfs werd meermalen ge zien, dat straatvegers en ambachtslieden, wel ke in de nabijheid werkzaam waren, hun 20 Pfg. stuk offerden, om eenig fruit te kun nen eten. Kleine of middelgroote vruchten vinden be ter aftrek dan groote vruchten. Wanneer slechts één vrucht verkrijgbaar is voor het in te werpen geld, wordt deze niet zoo spoe dig genomen als wanneer er 3 of 4 vruchten op het schaaltje liggen. Ongetwijfeld zijn ook in Nederland vete plaatsen aan te wijzen, waar dergelijke auto maten op hun plaats zouden zijn. Behalve in parken, welke geregeld bezocht wordefl of langs drukke wandelwegen, zou ook het plaatsen ervan in de groote stations zeer aan te bevelen zijn. Reeds dikwijls werd en wordt nog steeds 3 Maak hem dan in orde; het is gemakkelijk te IB doen Zonder pijn, zorder stoornis; alleen door het heilzame effect merkt ge dat ge genezen zijt door

Nieuwe Haarlemsche Courant | 1913 | | pagina 2