NIEUWS UIT DEN UiïKEk. Verkoop ngen, Boelhuizen enz. in het bijzonder onze vrienden in de Haarlem- mermeer, niet, willen ontkennen. De erkentenis ligt in hare eigene herstemmingsvragen opgesloten. Zijt gij genegen, „mede te werken" heette het in eene daarvan; zinsnede, waarin vervat is, dat men zelf „werken" wil. Welnu, Dr. Bos geeft de gelegenheid, het toegezegde werk te ondernemen. Aan de S. D. A. P. wordt slechts de mogelijkheid geschapen, om den ernst van hare voorspiegelingen te bewijzen. Niets meer, niets minder. Ook wat de personen aangaat, behoeft de S. D. A. P. geen oogenblik bedenking te maken. Zij heeft ze te kust en te keur. Mr. Troelstra zelf zou een model-hoofd voor ons departement van „Klassejusti- tie" kunnen wezen. Naar een rooden in genieur voor het departement van Wa terstaat behoeft zeker niet lang te wor den gezocht. Een uitstekend minister van Finauciën, een niet minder goed minis ter van Landbouw zeer belangrijke departementen wegens het ministerieele program zijn zonder moeite te vinden. De namen behoeven wij niet te noemen; zij branden een ieder op de lippen. Er is dus tegen aanneming van het aanbod van Dr. Bos door Mr. Troelstra en de zijnen in werkelijkheid geen enkel bezwaar. Hebben zij den verkiezings strijd ernstig gemeend, dan zeggen zij zonder aarzeling ja. Men ziet het: de toon van de N. Rott. Ct. is al spottend en honend gewordenEn vooral spot het liberale blad met het „Con gres": Zoo is dus alles voor elkaar; Mr. Troel stra heeft maar toe te tastenen nu komt er ineens wat nieuws. Meneer moet gaan vragen, of hij mag. Er is ergens eene internationale resolutie ontdekt, destijds voorgesteld door een buiten- landsch socialist, die van onze toestan den wellicht of niet öf maar half op de hoogte is; eene resolutie, waarhij aan Nederlandsehe verhoudingen niet is ge- daeht, vaag van termen, en zóó lang, dat S. D. P. en S. D. A. P. mekaar met bit tere verwijten overladen, haar nooit in haar geheel te citeeren hetgeen ook vrijwel nutteloos is, daar men het begin al lang is vergeten, eer men hqt einde heeft bereikt. Die resolutie is nu op het oogenblik machtiger geworden, dan Mr. Troelstra in hoogst eigen persoon. Eeu partijcongres zal, aan de hand van deze nieuwe „resolutionaire" grondwet voor ons land, over welker uitlegging, blijkens „Het Volk" van gisteren, al dadelijk de redactie van dat blad het oneens is, moe ten beslissen, of Mr. Troelstra minister worden wil en zoo ja, of het hem veroor loofd kan worden. Ten slotte zegt het liberale Rotterdamsehe blad, dat dit Congres in ieder geval tijds- verlies meebrengt Dat alles is volkomen juist. Maar de vraag dient hierbij gesteld: zijn de liberalen niet mede verantwoordelijk! Hadden zij, toen zij den stembusstrijd in c a r- tel met de rooden voeren gingen, niet eerst op al deze dingen moeten letten? Het blijkt steeds en te meer, dat heel de stembusactie van links een politiek op suc ces is geweest, een politiek in den blinde weg, die afbreken beoogde en nóg eens af breken, maar die niet gericht was op ééni- gerlei opbouwen in het belang van het alge meen! En daar zijn de kiezers mee bij den neus genomen! OVERPLAATSING VAN HET BEL- GISCH LOODvSWEZEN? Uit Vlissingen meldt men aan Tie Tele graaf, dat er ernstige plannen bestaan, een groot deel van het Belgische loodswezen, van daar naar Zeebrugge over te plaatsen. Dit zou voor Vlissingen een groote schade zijnals het waar is! Wij gelooven er voorshands niet veel van! KINDEREN EN BIOSCOPEN. De commissie voor de strafverordeningen te Rotterdam heeft een ontwerp samenge steld van een „verordening betreffende de toelating van kinderen tot lichtbeeldenver- tooningen." Aan de ondernemers wordt verboden kin deren beneden de 16 jaren tot bioscoopvoor stellingen toe te laten. Het verbod geldt niet voor kindervoorstellingen, mits liet pro gramma vooraf schriftelijk is goedgekeurd door de door B. en W. aangewezen persoon of personen en bij den ingang en op de toegangsbiljetten duidelijk is vermeld, dat het eeu kindervoorstelling geldt. In de toelichting zegt de commissie, dat zij niet gevoelt voor een censuur op alle films, die ook de voorstellingen voor vol wassenen zou omvatten en zich wellicht niet verdragen zou met art. 188 der gemeentewet. ,Voor bescherming der jeugd schijnt dat art., dat alleen gewaakt wil zien tegen vertoo- ningeu in strijd met de orde of zedelijkheid, niet voldoende. Immers, niet het minst ligt voor de jeugd het gevaar in films, die „een hevige spanning teweegbrengen, die onder richting geven in de techniek van het misdrijf, die de toeschouwers vertrouwd ma ken met immoreele toestanden." Omdat de bioscopen zoo gemakkelijk be reikbaar en veeal tegen lagen prijs door loopend toegankelijk zijn, rust, meent de oounmissie, op de overheid de plicht de ouders te helpen in de bescherming hun ner kinderen tegen een voor hen niet ge vaarloos vermaak. Een bepaling, dat de ver ordening niet geldt voor kinderen die door volwassenen begeleid worden, heeft de com missie niet opgenomen. Wel acht zij de mee ning te verdedigen, dat men aan de ouders moet overlaten te bepalen, naar welke voor stelling zij hun kinderen willen medenemen, doch de* uitzonderingsbepalingen zouden een gemakkelijk middel tot ontduiking worden en het doei der verordening in de waag schaal stellen. Een wolkbreuk van belang heeft Dinsdag zich ontlast boven Apeldoorn waardoor heel wat last in voorgevallen. De treinen van Amsterdam naar Apel doorn kwamen met vertraging aan, daar zij door bet overspoelen van het zand op de rails telkens moesten stoppen. Ook aan het Koninklijk paleis hét Loo ondervond men veel overlast van het water. Van de verschil lende wegen stroomde het water met geweld in de richting van het paleis, dat in een laagte gelegen is. De benedenvertrekken, als machinekamer, kelders enz. stonden al spoe dig onder water. De nieuwgebouwde tunnel celeek wel oP een overdekte roeigelegenheid. Met alle kracht is men thans bezig, naar de Tel. meldt, het binnengestroomde water uit te pompen, doch hierin vordert men weinig door het voortdurend aandringende water. Langs de Grift en Nieuwe "Wetering zijn uitgestrekte weilanden onder water gezet, waardoor de hooioogst nogal schade lijdt. Vischmarktgrappen. De straatnegotiant H. bezocht gisteren, zooals geregelde tijden zijn gewoonte is, de Rotterdamsehe Visch- markt met een handwagen beschadigd por selein, als soepterrine, vleeschschaaltjes, koppen en bakkeu, enz. enz. Onze vrouwen in den regel opgewekt van aard, maar nu bijzonder goed geluimd, namen 't bovendeel van den wagen, waarop alles was uitgestald van de wielen en droegen dit onder hilari teit naar liet afslagterrein, waar onder het luiden der bel de lieele boel werd stuk ge smeten. Onze koopman, die dit alles aan zag niet met leede oogen kwam niet bedrogen uit. Een collecte werd gehouden, waarna hij blijde, zoo spoedig „los" te zijn niet zijn leege wagen, heenging. Aldus de Maasbode. Overreden. Gistermiddag half drie is de tiulpwachter van Bergen nabij het station Rijen door een goederentrein overreden en gedood. De bedrieger gestraft. Een der groot ste kaashandel-firma's te Gouda verzond eenigen tijd geleden een groote partij kaas naar den Balkan, welke bestemd was voor hcfc Bulgaarsche leger. Bij aankomst aldaar werd de partij, die bestond uit 2500 kisten, elk van 12 stuks, imitatie Edammer kaas, echter niet geaccepeerd en de partij te ruggezonden naar Rotterdam. Hier zou de geheeie partij bij gedeelten worden ver kocht, doch de gemeentelijke keurings dienst keurde de geheeie partij voor de consumptie af; de veiling ging niet door en de kaas w acht nog steeds op een bestem ming. Voor de betrokken firma moet deze afgesprongen leverantie een schade opleve ren van plm. f 90.000. Brutale berooviug. In de billardzaal van Krasnapolsky te Amsterdam, iieeft gis terenmiddag omstreeks 5 uur een zeer bru tale berooving plaats gehad. Zooals gewoon lijk op dat tijdstip was het zeer druk in de zaal; alle billards bezet en de noodige kijkers daar omheen. Dc blikken van een dier kijkers, zoo vertelt nu het Hbld., dwaal den echter een oogenblik van het billardspel af en het viel hem op hoe een ander, hoe wel zelf geheel gekleed en dus niet billard spelend, hij een jacquetjasje stoncl te morre len. Hij waarschuwde daarop de spelers, die oogenblikkelijk hun kleedingstukken nake ken. Al spoedig bleek toen dat een hun ner uit zijn portefeuille een bedrag van f 300 vermiste. Inmiddels was de man die in de nabijheid van liet jasje had gestaan door de aanwezigen in de gaten gehouden; Zoodra de vermissing geconstateerd werd, omringde men hem, waarop hij aanbood zijn zakken te laten nakijken. Dat was den be stolene echter niet voldoende. Met den ver dachte en dengene die liem in de nabij - heid van zijn jasje had gezien, begaf hij zich naar een afzonderlijk lokaal en wachtte daar de komst van de inmiddels gewaar schuwde politie af. Toen deze verscheen had een nauwkeurige fouilleering plaa's met het resultaat, dat, de drie vermiste bank- biljetjes werden gevonden tusschen den band van de onderbroek van den verdachte. Deze legde daarop een volledige bekente nis af. De ongeveer' 50-jarige man die na tuurlijk in verzekerde bewaring werd ge steld, zag er fatsoenlijk uit en gaf op te zijn „agent in tabak". Natuurlijk zal naar zijn identiteit een nader onderzoek worden ingesteld. Wij verzoeken al onzen lezers, zooveel mogelijk te willen bewerken dat advertentiën van Verkoopingen, boelhuizen enz. ook aan de NIUU- WE HAARLEMSCHE COURANT ter plaatsing worden opgegeven. Een beleefd verzoek in die rich ting aan degenen, ten wier over staan de verkooping, boelliuis enz. geschiedt, zal ongetwijfeld, doeltref- fen, zooals wij reeds meermalen on dervonden. DE ADMINISTRATIE. ZAND VOORT. Aangekomen Vreemdelingen. G. Lachmann, Berlijn, Villa „Sophia" 2 p.; A. M. Tijsseling, Haarlem Haltestraat 15, 1 p.; R. Nunes, Amsterdam, Pension Nienhuis, 4 p.; Edinund, Berlijn, id., 3 p.; H. v. den Bergh, Amsterdam, Stationstraat 8, 1 p.; Miss Walts, Leicester, Grand Hotel, lp.; Z. Lachmann, Berlijn, id., 3 p.; F. von Müller, Bremen, id., 1 p.; J. Wapp, Den Haag, id;., 1 p.; Sulzer en fam., Wintersheer, id., 8 p.J. Keller, Zurich, "id., jl p.; Zehlecher, Amsterdam, id., 2 p.; Binder, Hamburg, id'., 5 p.; G. H. Zemsen, id., id., 3 p. SPAARNDAM. GEMEENTERAAD. Gisteravond acht uur kwam de gemeente raad van deze gemeente bijeen, onder voor zitterschap van den burgemeester baron van Fridagh. Afwezig was de heer van Breda. De voorzitter opende ide vergadering na een woord van welkom. Deze avondverga dering, zoo deelde de voorzitter mede is be doeld als proef, aangezien er eenige raadsle den zijn, die gaarne des avonds vergaderen. Het eerste punt betrof het onderzoek defl Geloofsbrieven van de nieuw-gekozen raads leden, de heeren Zwaan, Schouten en van Breda. Deze werden goedgekeurd en besloten tot toelating der raadsleden. De voorzitter wenschte de herkozen raadsleden geluk met hunne herbenoeming. De notulen oer vorige vergadering weraen goedgekeurd. Onder de ingekomen stukken was een dank betuiging van de onderwijzers voor de ver betering van salarissen. Dankbaar maar niet voldaan I Van den Minister van Binnenlandsehe Za ken was bericht ontvangen dat door het Rijk f 330.subsidie zal worden gegeven voor de beharding van het Schoolplein. Dat is meer dan gevraagd weid, zoodat slechts f 15. ten koste van de gemeente zullen komen. Van Haarlemmerliede en Spaarnwoude was bericht gekomen dat zij zich in beginsel kan vereenigen met het plan tot grenswijziging van de gemeente Spaarndam. Zij verklaarde zich eehter tegen liet. voorstel van den lieer Nijhe. Inzake den telefoon-aanleg deelde dei voorzitter mede dat deze eerst in Decem ber zal gereed komen, omdat geen werk krachten beschikbaar zijn, volgens den in specteur der Telegrafie. Op voorstel van den heer Nijhe zal aan gedrongen worden dat ten minste de publie ke telefooncel in orde komt. Voorlezing werd gedaan van een aan den Raad gezonden..... manifest voor de verkie zing van de Tweede Kamer. Het werd na tuurlijk voor kennisgeving aangenomen. Aan den gasfitter van de gasfabriek te Schoten, die hier woont, werd f 5.50 ver goeding in de huishuur gegeven, omdat de Hoofdei. Omslag in Schoten lager is. In dit verhand werd geklaagd over de gasverlich ting op straat, die heel wat verschilt met die te Haarlem. De directeur der Sehotenseho gasfabriek zal eens uitgenoodigd worden om de verlichting te komen bezichtigen. Goedgekeurd werd de regeling op dc voe dingsmiddelen enz., met Haarlem. Deze re geling is in werking getreden op 1 Juli. De gemeente Spaarndam draagt daarin bij in de algemeene kosten één een-en-veertigste. Voorgesteld werd om aan de rijkspolitie en gratificatie, elk van f 2.50, te geven, wegens assistentie bij het feest bij de blijde inkomst, van den burgemeester. Deze gratificatie word toegekend. Omtrent de demping van de gemeente vaart deelde de voorzitter mede dat de eigenaren er toe merle wUlen werken om die vaart te dem pen. mits de gemeente daarin ook bijdraagt Het dempïnrsmatoriaal kan verkregen wor den van Haarlem. Opwacht wordt on de toe stemming van hef Hoogheemraadschap Rijn land. Tn lyslotm vergadering zou deze zaak nog nader besnroken worden. Een voorstel Zal in de Septrmlier-vergadering genomen worden. De voorz'tW stelde aan de orde de nrinoi- oiecle vraag of voor Soaamdrm een waterlei- din<* ge wen sob fc wordt of niet, Het voorstel was dat alle woningen niet al leen de nieuw te bouwen, maar ook alle bestaande huizen moeten aansluiten aan de. waterleiding. De minst gegoede woningen zou- cler dan niet meer dan f 5.20 in het jaar be talen, en zoo het moest f 6.20 of 12 cent per week. Gerekend wordt dat- de forten zullen aan sluiten. De heer 'Schouten vroeg of het Rijk de waterleiding niet aan-kan leggen voor de forten en vrijheid geven aan de bewoners om aan ts sluiten. De V o o rz it t e r ziet daarin geen heil en gelooft niet dat het Rijk het zal doen. De heeren Kok en Schouten zijn niet voor verplichts aansluiting en meenen dat, er vele bewoners zijn, die er tegen zijn. De Voorzitter wijst er op dat die ver plichte aansluiting de voornaamste kwestie is en de doorslag geeft of de leiding aangelegd zal worden of niet. Dit zal ook de voor waarde zijn, dat het Rijk subsidie geeft. De heer N ij lie wijst er op dat de water voorziening niet zoo is, als gewensoht zou worden. Ook in het belang der hygiëne zou duinwater béter zijn dan regenwater. Ver plichte aansluiting acht spr. in het belang der .gemeente en vooral van de arbeiders. Spr. bracht den voorzitter hulde voor de voortva rendheid Waarmede hij de kwestie van de waterleiding heeft behandeld. Ook voor den bloei der gemeente acht spr. een waterleiding zeer gewenscht. De voorzitter wijst op Haarlemmer liede en Spaarnwoude, die ook verplichte aan sluiting voor de ingezetenen vaststelde. De voorz. stelde vast dat de gemeente niet meer dan f 100— a f .200.voor de waterleiding kan uitgeven. De Vo orzitter stelde, daarna aan de orde de vraag of er verplichte aansluiting zal zijn of niet. Met 5 tegen 2 stemmen werd besloten tot verplichte aansluiting. Tegen stemden de hee ren Schouten en Zwaan. Besloten werd dat voor de Arbeiderswonin gen, niet meer dan f 5.20 zal mogen gevraagd worden. De gemeente-rekening werd aangeboden. Het batig saldo bedroeg f 518.19. Hieruit moe ten echter nog eenige posten betaald worden Het nadeelig saldo op de .gewone rekening bedraagt f 5.86. De rekening is groot bijna f 10000.—. Een oommissie werd benoemd, bestaande uit de heeren Bréda en Kok om deze reke ning na te zien. Tevens werd die rekening van het Burgerlijk Armbestuur aangeboden. Dat zal tevens door dé commissie nagezien wor den. Voor verbetering van de dokterswoning werd f 1000.— toegestaan. Hiervoor zal van den heer Schouten een strook grond gekocht worden voor den prijs van f 300.De dokter zal 'in de kosten jaarlijks f 100.moeten bijdragen. De kosten van onderhoud komen voor rekening van de gemeente. Besloten werd voor het pensioen van den gemeente-veldwachter ingevolge dé wet op 'de nensioneering voor gemeente-ambtenaren, f 50.per jaar bij te dragen. Zelf zal de veldwachter f 30 per jaar moeten bijdragen. Besloten werd aan den gemeen te-opzichter Oen vaste jaarwedde te geven van f 50. Hierna ging die vergadering in geheime zitting OiVer ten behandeling van de reclame Hoofdei. Omslag. VELSEN. Gemeenteraad. Gisteren vergaderde de raad dezer gemeente. Op voorstel van baron van Tuyll werd besloten te overwegen, of adhaesie kan betuigd worden aan het adres van den heer A. L. H. Obreen in zake bemaling van de Vecht en het Noordzee- "Kanaaï. Een verzoek van de feestcommis sie Plan 1913 te Umuiden om subsidie, werd na bestrijding, hoofdzakelijk door de sociaal-democraten op voorstel van den heer Zege 1 met 122 stemmen verworpen. Aan B. en W. werd een crediet toegestaan om door arbitrage uitspraak te krijgen in een geschil tusschen de gemeente en de K. E. M. Met de H. IJ. S. M. werd een overeen komst aangegaan betreffende de belangrijke verbetering van de omgeving van liet sta tion te IJmuiden. De aangeboden gemeenterekening over 1912 wees aan: ontvangsten f 505,377, uit gaven f 475,802.801/2, batig saldo f 29.574.19i/a Bij de behandeling van de suppletoire be grooting van liet gem. gasbedrijf deelde de heer Netscher mede, dat dit jaar liet reser vefonds ad f 20.000 reeds zal zijn volge stort en dus met 1 Januari tot verlaging- van den gasprijs zal kunnen worden over gegaan. De toestand van dit bedrijf is uit stekend. Bij de rondvraag deelde de lieer Netscher mede, dat binnen eenige weken een voorstel tot progressieve schoolgeldheffing zal wor den ingediend. Vuilnis-berging. Blijkens gisteren in de openbare vergadering van den Raad van State, al'd. voor de geschillen van bestuur, medegedeelde Koninklijke besluiten zijn o.a. de volgende beslissingen genomen: Op het beroep van Burg. en Wethouder* van deze, gemeenle tegen liet besluit van Ge deputeerde Staten van Noord-Holland, waar bij hun voorwaardelijk vergunning werd verleend tot oprichting van een inrichting tot liet bewaren van afval, asch en vuilnis, is de daarbij opgelegde voorwaarde „dat geen afval afkomstig van het visscharijbe- drijf op de belt wordt opgeslagen of ver werkt" gewijzigd a!s volgt: „dat vischafval afkomstig van visscherijbedrijven of van be drijven waar visch verhandeld wordt alleen dan op de belt mag worden gebracht indien door onvoorziene omstandigheden het afval niet aan labrieken, die dat verwerken, kan worden geleverd, en dat dan de afvalstoffen binnen 12 uur na den aanvoer door een be dekking met een stankweiende stof ter dik te van 25 c.M. van de buitenlucht moeten worden afgesloten. HALFWEG. De Stating. De staking onder de ar beiders aan de Waterleiding, aannemer de lieer Blankevoort alhier, duurt nog steeds voort. Eiken dag wordt door de stakers ver gaderd maar tot heden zonder resultaat. Op verzoek van partijen trad de heer Michielsen Burgemeester van Haarlemmerliede c.a. ook reeds als bemiddelaar op, en werden confe- rentiën met werklieden en werkgevers ge houden, ten einde tot opheffing der staking te geraken. Deze onderhandelingen duren nog voort. Al gemeen wordt, verwacht dat op het einde dezer week, of in het begin der volgende week het werk weder zal worden hervat. Hiertoe zal niet het minst bijdragen een zaak je dat dezer dagen omtrent een der voorman nen aan het licht kwam. Achteraf is namelijk gebleken dat deze „arbeidersvriend" zijne medearbeiders leelijk bij den neus heeft gehad. I-Iij had stiekum el ders baggerwerk aangenomen tijdens de sta king, en dit werk weder uitbesteed aan 10 arbeiders. Deze moesten hem 5 cent per uur afstaan, hetwelk ongeveer neerkomt op f 5 per dag. Genoemde persoon stortte dit bedrag echter niet. in de stakingskas maar liet het in zijn eigen zak glijden, terwijl hij zijn medearbeiders die haast gebrek leden nog maar steeds tot volhouden der staking aan spoorde. Is het niet treurig dat werklieden die een goede verdienste hebben zich laten beetne men door dergelijke raddraaiers. Het is te hopen dat dit een les ten goede voor de stakers mag zijn, en dat spoedig het werk hervat, zal worden, wat voor vele gezinnen een uitkomst zou wezen. HOOFDDORP. CGNCOURS-HIPPIQUE. Het was jammer dat het weer gisteren niet bijzonder medewerkte, anders was de belangstelling voor het concours-hippique ongetwijfeld veel grooter geweest. Het concours werd geopend met een rede van den heer Veltman, vice-voorzitter van „Vooruit", die er aan herinnerde, dat de voorzitter, de heer v. d. Wal, wegens onge steldheid verhinderd is, waarna door den eere-voorzitter, de burgemeester dezer ge meente, een kort woord gesproken, werd, waarin hij zijne teleurstelling uitsprak dat de voorzitter door ziekte verhinderd was dit concours te leiden. Spr. memoreerde nog den steun die deveree- niging had mogen ontvangen van het Ko ninklijk Huis en ook van andere autoritei ten en belangstellenden in het concours. Daarna ging men gezamenlijk met de mu ziek van het fanfarecorps Excelsior aan het hoofd, in optocht naar het Concoursterrein. Het was een mooi programma met zeer veel deelname. 1. Concours van ingespannen goedgekeur de niet aan cornage lijdende dekhengsten (tuigpaarden), minimum stolcmaat 1.58 M„ ingeschreven en uitgekomen 8. 1. Hengstenvereeniging Oostzij te Haar lemmermeer, met My lord; 2. B. Biesheuvel, Haarlemmermeer, met Tancred; 3. J. Ko- perdraat, Muiderberg, met Kasimier. Eerv. vermelding: J. D. Bulk, Haarlemmermeer, met Hamlet. 2. Concours éénspannen van de best in tuig gaande handelspaarden, toeliehoorende aan en bereden door landbouwers, hoogte ten minste 1.56 M. Ingeschreven 15, uitgekomen 13, een matige collectie. 1. H. F. Bultman, Haarl.meer, met Sylvia, zw. merrie; 2. mej. Kuys, Voorburg, met mooie vosruin; 3. O. Schaap, Velsen, met Grada, een zes-jarige zwarte merrie; 4. S. W. de Clerq, Haarlem mermeer, met Hertha; 5. C. Kempenaar, Haarlemmermeer, met Marie; 6. A. Colijn, N.-Amstel, met Juliana; 7. W. Nieuwkoop, N.-Amstel, met Dadonia. Eerv. vermeldin gen: D. Houtkooper, met Leent je; en A. Roo- denburg, beiden Haarlemmermeer. 3. Concours éénspannen gedekte merriën, toebehoorende aan de leden der vereeniging of hun ouders en gereden door leden. Inge schreven 11, uitgekomen 10, een zeer goede collectie. 1. A. V. Zijverden, met Sedda; 2. H. van Vuuren Tz., met Mathijda; 3. C. Bulk, met Astra; 4. G. P Kistemaker, met Nelly, een achtjarige donker bruin; 5. A. Pruis- sen, met Frida; 6. Jb. Clay, met Jhp- tias; alle uit Haarlemmermeer. De prije- winner ontving de zilveren medaille van H. M. de Koningin. IV. Concours éénspannen poney's. Niet booger dan 1.48 M. Ie prijs zilveren medaille en 25, aan mej. Hobby, van dr. van Linden Tol te Heem stede; 2e prijs 20, aan Letta van W. Klaa- senbos te Amsterdam; 3e prijs 10 aan Don Juan, van J. Heek te Haarlem; 4e prijs 5, aan Cornelis Binger, van P. Akkerman te Lutkemeerpolder; 5e prijs 5, aan Favoriet, van D. Bos te Haarlem; 6e prijs 5 aan Semi van W. Post te Haarlemmermeer. De koeteiersprijzen werden toegekend aan de eerste drie prijswinners. V. Concours éénspannen gedekte merriën, toebehoorende aan en gereden door landbou wers (dekbewijs overleggen). Ie prijs zilveren medaille en 50 en 25, aait Betsy, van Joh. Bulk te Haarlemmer meer; 2e prijs 40 aan Emma IV, van Gebr. van Gulpen, Spaarndanimerpolder; 3e prijs 20, aan Emma, van C. Kempenaar, Haar lemmermeer; 4e prijs 10, aan Mathilda van T. van Vuuren, Haarlemmermeer; 5e prijs 5 aan Leent je, van D. Houtkooper, Haar lemmermeer; 6e prijs 5 aan Juliana, van R. Walke te Nieuwer-Amstel; 7e prijs 5, aan Prinses, van Joh. Verkuyl te Haarlem mermeer; 8e prijs 5 aan Olga van O. Schaap te Velsen. VI. Voorbrengen voor de Prov. Reg. Com missie van hengsten en merriën, welke goed en gewillig in 'ttuig moeten gaan. J 100 aan Mylord, van de Hengstenveree niging Oostzijde te Haarlemmermeer. I 100 aan Hamlet, van Job. Bulk te Haar lemmermeer. 100 aan Elegant V, van gebr. Van Gul pen, Spaarndanimerpolder. 25 elk aan: Juiiana, van B. Walke, Nien- wer-Ainstel; Didonia, van W. Nieuwkoop, Nieuwer-Amstel; Saartje, van B. Biesheu vel, Haarlemmermeer; Feijna, van S. W. de Clercq, Haarl.meer; Emma II, van C. Kem penaar, Haarl.meer; Astra, van J. D. Bulk, Haarl.meer; Sara, van G. J. Tiemens, Haar lemmermeer; Toska, van W. Pruissen, Haar lemmermeer; Emma IV, van gebr. van Gul pen, Spaarndammerpolder; Olga, van O. Schaap te Velsen. VII. Concours éénspannen, toebehoorende aan particulieren, handelaars en stalhouders. Een veertiental deelnemers was opgeko men. Een zeer interessant nummer. Ie prijs zilveren medaille en 50 aan King, eig. Bultman, Haarl.meer; 2e prijs ƒ25 aan N. N. van de Amsterdamscbe Rijtuig- maatechappij; 3e prijs 10 aan Boy, van E. A. M. Gilissen te Amsterdam; 4e prijs aan Ploneton Paul, van H. E. Everhard te Aer- denhout; 5e prijs aan N. N. van mej. Kuijs, Voorburg; 6e prijs aan Sylvia, van H. T. Bultman te Haarlemmermeer. De eerste drie prijswinners verkregen bo vendien de koetsiersprjjzen. VIII. Concours tusschen le en 2e prijswin ners van de nos. 2, 3 en 5 en de le prijswin ners uit de rubrieken in 1912. le prijs zilveren wisselbeker, zilv. med„ 30, aan Betsy, van J. D. Bulk te Haarlem mermeer; 2e prijs zilv. med. aan Nedda van Jb. van Zijverden, te HaarLmeer; 3e prijs aan Sylvia, van H. F. Bultman te Haarl. meer. IX. Concours éénspannen, gereden dool eehtgenooten of dochters van landbouwers le prijs kunstvoorwerpen, N. N. van mej. Kuijs te Voorburg; 2e prijs Grada, van mej. Schaap te Velsen; 3e pr. Ploneton Paul, van mej. N. v. d. Sluys te Haarlem; 4e prijs Ju liana, van mej. A. Colijn te Amstelveen; 5e prijs Emma, van mej. Kempenaar te Haar lemmermeer; 6e prijs Dadonia, van mej, Nieuwkoop te Nieuwer-Amstel; 7e prijs N. N., van mej. M. van Vuuren te Haarl.meer; 8e prijs Baat je, van mej. van Vuuren te Haarlemmermeer. De laatste prijswinster sloeg bij het rijden in den ring om. 't Liep met den schrik af. X. Haarlemmermeer-springconcours, gere den door officieren of heerrijders. le prijs groote bronzen medaille, aange boden door H. M. de Koningin-Moeder, en 150, aan Buffalo Bill van luit. R. Wilson- te Leiden, 3 fouten; 2e prijs 100 aan N. N. van luit. Boogaerdt te Haarlem, 4 fouten; 3e prijs 75 aan Joliman van luit. R. Wil son te Leiden, 5 fouten; 4e prijs 50, aan Forest King, van luit. P. M. de Boer te Ber- gen-op-Zoom; 5e prijs 35 aan Electra, eig. luit. C. J. A. Snorn te Leiden. Keurmeester voor dit nummer was de heer A. van Hoboken van Hoedekenskerke. Als extra nummer gaven de le en 2e prijswin ners dubbelsprongen. AALSMEER. Herstemming voor den gemeenteraad. Bij de gisteren gehouden herstemming voor den gemeenteraad werden uitgebracht 903 geldi ge stemmen. Gekozen zijn de heeren P. Buis Gzn., lib., 388 stemmen; Aid. Eveleens, lib., 373 stemmen; A. Post, anti-rev., 461 stem men. De heer Jb. Alderden Dz„ S. D. A. P< verkreeg 370 stemmen. LIMMEN. Aanbesteding. Vanwege het hoofdbestuur der Posterijen en Telegrafie werd te 'sGra- venhage aanbesteed: bet bijspannen van dra den aan de palen van een lijn langs den spoorweg tusschen Uitgeest en Alkmaar en het uitvoeren van daarmede in verband staande werkzaamheden. Minste inschrijvers P. Loos te Spanbroek en J. Sint, alhier, voor 3360. BURGERLIJKE STAND. SCHOTEN. Ondertrouwd: W. Wikke en G. v. d. Raad. Geboren: D. van M. J. Herben-Govers. D. van S. van der Valk-Zwemmer. Z. van M. Terhorst-Kuyken. D.* van M. A. van Schooten-Verzijlbergh. Overleden: A. Galjaard-Stienen, 66 j. IJ. Boersma, 78 jaar. ALKMAAR. Getrouwd: 16 Juli. Jan Brug man en Dieuwertje Leek. Willem Scheerders en Jacoba Joanna Maria Gielen. Geboren: 15 Juli. Rudolfina Willemien Ma ria, d. van Willem Frederik Breijer en Cornelia Maria Adriana Kaarsmaker. Hendrikus Bat- thias, z. van H. C. Hazes en W. Kruize. 16 Rlfina Antina, d. van L. v. Viersen en M. Tielman. Overleden: 15 Juli. Daniël Blankwater, 53 i, Geertje de Goede, wed. van R. Smit, 70 j. 16 Trijntje Mieldijk, 3 jaar. HAARLEMMERMEER. Geboren: Z. van C. Schilders-Joren. D. van J. den Dekker-

Nieuwe Haarlemsche Courant | 1913 | | pagina 2