BUI TEN LANDT BINNENLAND. NIEUWS UIT DEN OMTREK. STA DSN ITTTWST Van Overal. Nagekomen Kerkberichten Ingezonden iadedeeling, Hoofdpijnen* ander te kwetsen, dat is niet noodig, maar sterk in ons eigen geloof en sterk in onze eigen kracht! Wanneer straks daarvoor een oproep ge daan wordt ter medewerking aan allen die den ernst der tijden voelen, dan is het de gelegenheid om te toonen, dat alleen kleur- bekennen in onzen tijd het werk van den beginselvaste is! DE BIOSCOOP IN HAARLEM. Bioseope-theater Groote Markt. Aan de explicatie ontleenen de films een zeer groot deel van hun aantrekkelijkheid en mogelijk is het succes van het Bioseope-theater op de Groote Markt meerendeels aan de uitste kende explicatie te danken. Daardoor toch winnen de beelden niet slechts aan duidelijkheid doch spreken ze ook inder daad tot ons en de heer Wessels maakt er meer van dan een bioscoop-voorstelling: hij voert de personen als het ware sprekend op. Daarenboven zorgt de directie van dit Bios eope-theater steeds voor een welgekozen pro gramma, dat door ieder mag gezien worden; we noemen gaarne het prachtig gespeelde dra ma: „De misdaad van zijn Broeder" en niet minder „Plichtsgevoel." „De Leeuw en de rat" is een spannend, doch onschuldig detectiveverhaal. Daarnaast natuurlijk enkele lachnummers en eenige mooie natuuropnamen. Het is niet te verwonderen, dat deze bios coopvoorstellingen steeds bezoekers blijven trekken. OVERZICHT. Het wordt zoo langzamerhand vervelend nog over den BALKAN te schrijven. Op het oorlogsterrein gebeurt er niet veel, dan nu en dan een kleine schermutseling, die eindigt met een nederlaag der Bulgaren. De toestand wordt voor Bulgarije met den dag hachelijker, vooral door de beroering in de binnenlandsche politiek. Danef heeft dus reeds weer het veld moe ten ruimen. In de zes weken, dat hij aan het hoofd van de regeering stond is Bulgarije vernederd, zooals maar zelden een staat is overkomen en heeft het alle lauweren in den strijd tegen de Turken geplukt, geheel en al verspeeld. Zou toch misschien de gematigde Gesjof die voor Danef heeft plaats gemaakt, het niet beter hebben klaar gespeeld. Bulgarije's kracht was toch wel gebroken, doch mogelijk was er dan nog wat gered: thans is alles zoo goed als verloren. Er loopen sombere geruchten over den oogenblikkelijken toestand in dit zwaar ge troffen land. Aan Temps wordt uit Boedapest .geseind, (dat Czaar Ferdinand en de Kroonprins Boris zouden gevlucht zijn en zich te Boedapest bevinden. Dit bericht is ïntusschen nog niet bevestigd, doch geeft, al mocht het niet geheel waar zijn, toch wel eenige aanwijzing van den ern- ïtagen toestand. Het nieuwe kabinet is gevormd met Rados- lawof als minister president en Gennadief als minister van Buitenlandsclie Zaken, die beiden Rusland vijandig zijn. Door dit laatste kunnen zij wel in moeilijk heden komen met de Kamer, die voor de •meerderheid Rusland goedgezind is. Daaruit zijn dus conflicten te wachten tus- sohen Kamer en regeering. Hoe staat het nu met de kansen op den VREDE? In zijn antwoord aan Czaar Ferdinand geeft Honing Karei van Roemenië daarin als zijn hartewensch te kennen dat de vrede spoedig zal zijn hersteld, tegelijk met de vriendschap pelijke betrekkingen tussohen Roemenië en Bulgarije. Hij zegt verder te hopen, zonder dit intusschen als voorwaarde te steUen, dat •de voorloopige vrede tussohen alle oorlog voerende partijen .terzelfder tijd zal worden gesloten. Roemenië blijft er dus bij, te willen deel nemen aan de vredesonderhandelingen, ten einde invloed te kunnen oefenen op de ver- deeling van Macedonië. Dat is voor Bulgarije een ongunstige omstandigheid, daar Roemenië het deel, aan Bulgarije toe te wijzen, wel zooveel mogelijk zal willen besnoeien. Bulgarije zal dus hierin wel niet willen toestemmen, doch wanneer het door niemand gesteund wordt, zal er wel niet anders op zitten voor dit uitgeputte land dan toe te ge ven. Te Weenen blijft intusschen het gerucht loopen, dat Oostenrijk ten gunste van Bulga rije zal ingrijpen en tegelijkertijd: het sandzjak Van Nowi Bazar zal bezetten. Dat is nog die oude kwestie uit het begin van den oorlog tegen Turkije. We wagen ons niet aan voorspellingen. Op het oogenblik dreigt in CHINA ook weer een revolutie: de berichten worden steeds ern stiger en minder geruststellend. Langs den beneden-Jangtse breidt de revo lutie zich hoe langer hoe meer uit. De pro vincie Kiangsu is Dinsdag tot de opstande lingen overgegaan. Generaal Hoeang-Hsing, riep na zijn komst te Nanking1, een vergade ring van de officieren van de eerste en de achtste divisie bijeen, en besloot, Joean-Sji- Kai den oorlog te verklaren. Hoeang zelf werd tot opperbevelhebber benoemd en de voormalige onderkoning Tsen Ohoen-Hsbean tot eerstbe vel voerenden generaal. De commandanten der forten, bezet door de aontste divisie, weigerden zich bij de rebellen aan te sluiten en werden zonder vorm van proces doodgeschoten. Alle troepen in de for- ten van Nanking en Ohinkiang hebben zich thans bij de opstandige beweging aangeslo ten. De oorrespondent van de „Daily Telegraph" te Peking, geeft als zijn oordeel te kennen, dat Ideze revolutie het begin is va.n Joean-Sji- Kai's ondergang. Overal doen zich, volgend hem, teekenen voor, die er op wijzen, dat d© »atie niet ten genoege van een enkel man te Wapen zal loopen, en dat een dramatische en Verrassend snelle ontknooping te wachten is. De beweging is bijna uitsluitend gericht (liegen Joean-Sji-Kai, die indertijd de eenige man was, die in staat was het bestuur in handen ts nemen en met die wetenschap waar schijnlijk 'te autocratisch is opgetreden. Het slot zal nu wel zijn, dat men hem aan ijden dijk zet, als hij er het leven nog af brengt; en dan zal men weer bemerken, dat men hem toch eigenlijk noodig heeft. Men vertrouwt Japan niet en te Peking meent men, dat het de hand in deze on lusten heeft. De Chineezen gelooven, dat de Japanners overal haat verwekken, en de aanwezigheid van Japansche officieren in het kamp dei- rebellen stijft hen in die opvatting. Het feit, dat er Japansche kanonneerbooten in de ge- vechts-zóne voor anker liggen, heeft overi gens reeds aanleiding gegeven tot een scherp protest van den president Li-Yoean-Hung. De Japansche ambassade te Peking loochent ech ter, dat de rebellen door de Japanners of ficieel gesteund worden, of dat de neutrali teit op een andere manier geschonden reu zijn. i€c*i*fe Berichten. Nederlagen der Bulgaren. Uit Belgrado wordt bericht, dat de Bul garen door het Servische en Grieksehe le ger totaal verslagen zijn langs het geheele front van Joeti Hamik tot Drama. Zij vluchtten in wanorde. De rechtervleugel van het Grieksehe leger ontmoette hij den opmarsch naar Newrokop op 15 dezer hevigen tegenstand van de Bulgaren bij Brodi, 30 K.M. ten No:rd-Oosten van Seres gelegen. De Bulga ren leden een nederlaag. Vele menseden zouden er heel wat voor geven om er van verlost te zijn. Die men seden moeten dit ten einde toe lezen en zij zullen er vinden: lo. de aanwijzing van hetgeen hen er van verlossen kan; 2o. het bewijs dat zij er van verlost kunnen wor den; 3o. de prijs dia het hun kost; laten wij spoedig zeggen dat deze zeer goedkoop is. lo. De Pink Pillen kunnen u verlossen van uwe hoofdpijnen die voortkomen uit een slech te spijsvertering. In het eene en het andere geval zijn de Pink Pillen onovertroffen. 2o. Het bewijs dat gij er van verlost kunt worden Mejuffr. Oppermann, geb. Hekket, wonende Pupillenstraat, no. 28 te Rotterdam, heeft ons geschreven „Sedert langen tijd heb ik aan verschrik kelijke hoofdpijnen geleden. Die pijnen duur den meermalen geheele weken; zij maakten het mij dan volkomen onmogelijk mij met mijne zaken bezig te houden en dwongen mij te bed te blijven. Na tal van middelen zonder succes genomen te hebben, heb ik eindelijk gebruik gemaakt van uwe uitmuntende Pink- Pillen, die alleen, dat beken ik, in staat ge weest zijn mij van mijne hoofdpijnen te ver lossen." Wat de Pink Pillen voor deze persoon heb ben gedaan, zullen zij ook voor u doen. 3o. De prijs die het u zal kosten? De prijs der Pink Pillen is f 1.75 voor één doosje, f 9 voor 6 doosjes. In vele gevallen is een doosje voldoende om te genezen; in alle geval wordt er een merkbare verbetering door verkiiegen. Er is geen twijfel dat gij niet voor een zoo ge ringen prijs geneigd zult zijn u te verlossen van kwellingen die u het leven moeielijk en onaangenaam maken. RECTOR-MAGNIFICUS. Op voordracht van den Senaat der Uni versiteit te Amsterdam hebben B. en W. aldaar voor het studiejaar 1913-1914 tot rec- tor-Magnificus benoemd den hoogleeraar dr. R. H. Salt et. DE S. D. A. P. EN DE AANGEBODEN MINISTER-PORTEFEUILLES. Onder het opschrift „Aanpakken" schrijft de heer Wi. H. Vliegen in „Het Volk" een artikel, waarin hij zich verklaart vóór de aangeboden minister-portefeuilles De heer Vliegen is de minderheid in de redactie van het socialistisch orgaan, die zich overigens tegen liet aannemen van de portefeuilles verklaart. De heer Vliegen zet zijn idee in een uit voerig artikel uiteen, waaraan wij het vol gende ontleenen. Die aanvaarding zal, zegt de heer Vlie gen, met zich medebrengen een tijdelijke verandering in de positie der partij, van zoo'n gewicht, dat er gewis eenige inwen dige strubbeling uit voort kan komen. Dat is het nadeel. Het voordeel is; Zekerstelling van de in voering van algemeen kiesrecht en staats pensioen. Twee groote dingen, waarmede de partij, die ze verwezenlijkt, zich een onver woestbare positie verzekert in het volk1. Nadeel en voordeel tegen elkaar opwe gend, is naar mijn oordeel de partij ver plicht te komen tot het inzicht dat het nadeel voor haar in het niet zinkt, tegen over. het voordeel voor de geheele arbeiders klasse te behalen. De inbraak en brandstichting in de Vos- siusstraat te Amsterdam. Na veel moeite is de politie er in geslaagd den dader te arres teeren van die beruchte inbraak en brand stichting, die in den nacht van 10 op 11 Mei 1.1. plaats had in het perceel Vossiusstraat 16 te Amsterdam, bewoond door de familie G. W. ven Glahn. Het is een 19-jarige schil dersknecht v. W., wonende hij zijn ouders op liet Schapenburgerpad, welke woning van achteren grenst aan den tuin van het per ceel, waar werd ingebroken. Hij heeft een volledig© bekentenis afge legd. Heden wordt hij ter beschikking van de justitie gesteld. Tel. O VERVEEN. O. J. Roozeh Hzn. f- Het Weekblad Voor Bloembollencultuur wijdt eenige woor den aan de nagedachtenis van den heer G. J. Roozen. Met weemoed vervuld, schrijft het Wbld. wijden wij eenige woorden aan de nagedachte nis van dezen vriendelijken vakgenoot, wiens welwillende wijze van optreden, gepaard aan rondborstigheid', het algemeene vertrouwen opwekte. Met hem daalt een getrouw vriend, te vens een warm voorstander van onze vereeni- ging ten grave, iemand die gaarne aan de be vordering der algemeene vakbelangen een gedeelte van zijnen tijd ten beste gaf. Ge durende geruimen tijd was hij lid van het Bestuur, tevens 2de Voorzitter, der Afdeeling Overveen-Bloemendaal. In het jaar 1903 werd hij tot lid van het Hoofdbestuur verkozen en bleef dit tot aanvang 1909, op welk tijdstip hij volgens de bepalingen der Statuten moest aftreden, en niet herkiesbaar «was. Nog was de heer Roozen lid van de Commissie van Toezicht op de Rijks-Tuinbouwwintersehool te Lisse. Als directeur van publieke bloembol lenveilingen was hij in het geheele district bekend, en in die hoedanigheid had hij in vroegere jaren zitting in de Commissie, be last met de samenstelling der handleiding voor de aangifte van bloembollenkramen in de vermogensbelasting. Dat zijne bekwaamheden ook in de plaats zijner inwoning werden ge waardeerd, moge daaruit blijken, dat de heer Roozen tal van jaren als lid van den Raad zijne gemeente diende. Betreuren doen wij dezen doode, en geven gaarne aan zijne nagelaten betrekkingen de verzekering dat te midden der Vereeniging zijne nagedachtenis in vriendelijke herinne ring zal blijven voortleven. SCHOTEN. Schoolreisjes. Donderdag maakten de leer lingen der 4e klasse der O. L. School, on der leiding van hunnen onderwijzer een reis je per spoor naar Zandvoort, en keerden voldaan te half G huiswaarts. Dinsdag a.s. zal de derde klasse van schooi A. onder leiding barer onderwijzeres mej. Keers naar Amsterdam trekken, om aldaar den dag door te brengen in den Artis en het Vondelpark. IJ MEIDEN. 't Internationaal padvinderskamp. Het programma van 't Internationaal padvinders- kamp, dat te IJmuiden gehouden' wordt, luidt als volgtu Donderdag 24 Juli. Aankomst der bin nen- en buitenlandsclie deelnemers per spoor en per boot. Optocht met muziek door IJmuiden naar het kampterrein. Vrijdag, 25 Juli. a. Wandeltocht naar Haarlem, bezoek aan de stad, de musea, e. d. b. Ontvangst ten Stadhuize door Burgemeester en Wethouders van de Hoofd leiders, des namiddags 3 uur. c. Des namiddags half 4 Orgelconcert in de Groote of St. Bavo Kerk, aangeboden door het Ge meentebestuur. d. Om 5 uur vertrek per extra-trein naar IJmuiden. Zaterdag 26 Juii. Onafhankelijkheids- viering door de burgerij van IJmuiden en de P. V.'s. Koraalmuziek. Historische optocht (landing van Prins Willem van Oran je). - Zanguitvoering. Kinderoptocht. Kinderfeesten. Voor de padvinders: Olympische spelen. 's Avonds kampfeest rondom de vuren. Zondag 27 Juii. Rustdag. Godsdienst oefeningen in het kamp. 's Middags ge legenheid voor familiebezoek in het kamp. 's Avonds concert. Maandag 28 Juli. Boottocht naar Am sterdam. Bezoek aan de E. N. T. O. S. en verdere bezienswaardigheden. Dinsdag 29 Juli. Bezoek van Z. K. H. Prins Hendrik der Nederlanden aan 't kamp. Groote Padvinders Revue. Internatio nale P. V.'s wedstrijden. 's Avonds illu minatie van het kamp. Bal champêtre en tot slot groot vuurwerk. Woensdag 30 Juli. Tocht op de Noord zee. De stoomtrawlers-vloot zal uitvaren met de P. V.'s aan boord om hun te laten zien hoe de vischv angst geschiedt. Oefe ning van de reddingsbooten en de reddings brigade. Donderdag 31 Juli. Sluiting van het kamp. Feestelijke uittocht van de pad vinders. lederen morgen half 7 uur: reveille; 8 uur; ontbijt; 9 uur: appèl. lederen avond half 10: taptoe; 10 uur: lichten uit en rust. Er zullen verschillende wedstrijden plaats hebben. I. Vijfkamp. a. Hoogspringen, b. Versprin gen. c. PoLsstokhoogspringen. d. 100 M. hard Loopen. e. Lasso werpen. HE. Afdeelingswedstrijd, Seinen volgens „Vreede". b. Touwtrekken, c. Estafette-loop. IH. Partijspeien. a. Korfbal, b. Voetbal, c. Slingerbal. Door H. M. de Koningin is een zilveren medaille beschikbaar gesteld voor de wed strijden, BEVERWIJK. Een serenade. Gisteravond werd ter gele genheid van den terugkeer uit het huiten- land van den heer van Aalst, beschermheer Ider Liedertafel Excelsior, door genoemde izangvereeniging een serenade aan den eigenaar van Seheyheeck gebracht, die vooral tengevolge van het mooie weer heel wat volk op de heen bracht. ZANDVOORT. Aangekomen vreemdelingen. D. Moenke- berg, Hamburg, Grand Hotel, 8 pers.; Roth- berger, Weenen, idem, 3 pers.; Leng, Hei delberg, idem, 1 pers.; Min. F. Krösgen, Saksen, idem, 2 pers.; Dr. Waitz, Hamburg, idem, 3 p.; L. Levy, Amsterdam, idem, 4 pers.; N. F. van Oampen, idem, Hotel „Zee- rust", 4 pers.; R. A. van Praag, Antwer pen, idem, 2 pers.; Fam. Baar, Amsterdam, Hotel d'Orange, 4 pers.; M. J. Spijer, idem, idem, 1 pers.; F N. Kleeft, (onleesbaar), idem, 1 pers.; A. Machmann, Berlijn, idem, 1 pers.; G. sWj. Bracldiur, idem, idem, 1 p.; Fickler, Heiden, idem, 1 p.; J. J. Roeper, Austerd, idem, 1 pers.; Reinhard, Munchen, idem, 2 pers.; M. Oberchuur, (onleesbaar), idem, 1 pers.; Fam. Becker, Hamburg, idem, 4 pers.; Fam. Houtans, Wiesbaden, idem, 5 pers.; A. Durlacher, Berlijn, 1 pers.; Zigler, Munchen, idem, 1 pers.; Kuijper, Tiel, id., 4 pers.; Fam. Housans, Wiesbaden, idem, 5 pers.; Gorter, Amsterdam, idem, 2 pers.; E. Wiss, [Grieshum, idem, !4 pers.; jSturman, Ber lijn, Beau Séjour, pers.; Housing, Amster dam, idem, 2 pers..; Mevr. J. v. Linge, Veen- dam, idem, 4 pers.; J. L'. Eindhoven, Am sterdam, v. Ostadestraat 8, 9 pers.; T. Stok vis, idem, Haltestraat 15, 4 pers.; Ross, id., Boststr. 12, 6 pers.; A. II. Schroot, idem, Kerkplein, 7 pers. HEEMSTEDE. Alg. Ned. Politiebond. Gisteravond ver gaderde de onderafd. Kennemerland van den Alg. Ned. Politiebond in het lokaal van de Erven Steenvoorden, aan de Koediefslaan alhier. Vooraf was er schietoefening ge weest op het buitengoed van den heer Jhr. H. J. Deutz van Lennep. Tot afgevaardigde naar de provinciale vergadering, werd be noemd de heer O. H. Kempen. Besloten werd de volgende vergadering, 'waai-aan een feestavond met schietwedstrijd verbonden is, te houden te Bloeniendaal. HïLLEGOM. Kappers. In de gisteravond g-ehouden ver gadering- van de kapperspatroons alhier is met algemeene stemmen besloten tot ver hooging der tarieven voor scheren en haar snijden over te gaan. Deze verhooging treedt in werking op 1 Augustus a.s. HAARLEMMERMEER. Landweer. Op clen 1 Augustus a.s. gaan de van de lichting 1905 en vroegere in deze gemeente wonende miliciens: 35 der infan terie, 7 der artillerie en 1 der administratie- troepen naar de Landweer over. Hiervan hebben P. G. Bijma en J. L, Warmerdam toestemming 1ot verblijf huiten Europa, maar zijn zij toch gehouden hun verlofpas- zakboekje in te leveren. Burentwist. Als gevolg van een bureni- twist was zekere P. G„ wonende aan den Aalsmeerderweg, zoo kwaad dat, toen vrouw O., waarmede hij ruzie had, zich reeds weer in haar woning bevond, hij een steen op nam, die hij door de tuiten gooide en daar mede vrouw O. een groote bloedende wonde aan haar hoofd toebracht. De politie heeft (tegen P. G. proces-verbaal opgemaakt. - HOOFDDORP, Personalia. Benoemd tot tijdelijk onder wijzer aan de Chr. School te Hoofddorp de heer H. v. d. Hoeff te Haarlem. ZANDVOORT-bad. ZONDAG, de H.H. Missen te half 7, half 8 en 10 uur, half 12 de Catechismus, 3 uur de Vespers. DONDERDAG, 8 uur gez. H. Mis en 's av. 7 uur het Lof ter eere van het Allerh. Sacrament, ZATERDAG, Van 58 uur gelegenheid om te biechten. DRIEHUIZEN. ZONDAG, 7 uur Vroegmis, 10 uur de Hoog mis, 'sfïam. half 3 de Vespers. ZATERDAG, 's av. van 58 uur gelegen heid om te biechten. Reeds geplaatst in een deel onzer vorige oplage. DE PROCESSIE NAAR DEN RRIEL. Donderdagmorgen vertrok de Haarlemsche bedevaart met den trein van 6.23 naar de graven der H.H. Martelaren van Gorkum, in den Briel. De processie telde omstreeks 400 deelne mers. Een mooi aantal. Onder, de deelnemers waren een twintigtal Eerw. H.H. geestelij ken uit Haarlem en omliggende gemeenten. Te Vogelenzang, Hillegom, Lisse, Piet Gijzenbrug, Voorhout en Warmond voegden zich nog vele geioovigen bij de Haarlemsche Processie. Ten ongeveer 10 uur droeg de HoogEerw. heer Deken Stoffels in de pelgrimskerk de H. Mis op, Diaken was de WelEerw. heer B. A. Lasance, kapelaan te Overveen en Subdiaken de WelEerw. lieer kapelaan L. H. Wanna te Lisse. Onder de H. Mis werd een treffende en zeer schoone predikatie ge houden door den WelEerw. heer Kapelaan B. A. J. van Baaren, van de parochiekerk van den H. Joannes den Dooper, alhier. Na de Hoogmis had de vereering plaats der relikwie en werd door allo pelgrims het Jubellied gezongen ter eere van de H. H. Martelaren. Om één uur vingen de namiddag plech tigheden aan, met de processie met de re- likwiën van het H. Land. Op 't Martelveld werd daarna het Rozenhoedje gebeden voor bijzondere intenties. Door Pater A. M. EL- lerbeck, van de parochiekerk van de H. Antonius van Padua, werd op het H. Land een gloedvolle predikatie gehouden. Daarna werd het Lof gecelebreerd door den ZeerEerw. heer W. A. van Halen, pastoor te Noordwijkerhout, geassisteerd door de WelEerw heer en kapelaan I. J. M. Meijer van de Kathedrale Kerk Sint Bavo en P. Cielon te Hillegom. De processie met het Allerheiligste Sacrament was zeer tref fend. Om half vijf werd de terugreis aan vaard. Om ruim acht uur kwam de trein in Haarlem aan, nadat zij te Warmond, Piet Gijzenbrug, Lisse, Hillegom en Vogelenzang verschillende deelnemers gelegenheid had gegeven uit te stappen. De bedevaart werd begunstigd door prach tig weer. Bijzonder opvallend was de god vruchtige stemming en de groote devotie der pelgrims, gedurende de reis en onder de oefe ningen tie den Briel, maar ook in den vrijen tijd was deze godsvrucht nog opvallend. Ve len lagen in dien tijd geknield op het Martelveld. Het jongenskoor der St. Josephskerk sticht te zeer door zijn voortreffelijk gezang en, dit mogen wij wel extra gedenken, door zijn voor beeldig gedrag. PROGRAMMA van de muziekuitvoering in Den Hout op Zondag 20 Juli. 1. Ungarisoher Marsch, Fucik. 2. Ouver ture Don Juan, Mozart.3. Schmeiehel Katz- ehen, Salonstück, Uilenberg. 4. Grande fan- taisie de comédie heroïque Dojn Quichotte, Massenet. 5. Ouverturen Tancret, Rossini. 6. Waldmeisters Braut, Idyll, Eilenberg. 7. Fan- taisie de l'opéra eomique Petite Faust, Heive. PROGRAMMA van het Concert op Zondag 20 Juli 1913, 'e avonis kwart over 8 uur, (te geven door het orkest der Conóert-Vereeniging Haarlem's' Muziekkorps, directeur: de heer Oh. P. W, Kriens, in de sociëteit „Trou moet Blij eken?1 1. „'Joyeux Tibob", marche, Avy. 2. Ouver ture de l'opéra „Le Roi d'Ys", Massenet. 3. „Czardas" Ungarisch Ballet, Grossmann. 3. Laura Walzer aus der Operette „Der Bet- telstudent", Millöcker. 5. Grosse Fantasie aus Weber's „Freisehütz", Dunkier. 6. Ouverture „l'Italiana in Algerie", Rossini. 7. Ballet „Coppélia", Delibes. 8. Comtes Walzer aus der Operette „Jungfrau Stift", Gilbert. 9. Grosse Fantasie aus der Oper „Lohengrin", Wagner. EEN BUITENKANSJE. Donderdagmorgen bemerkte een ploegbaas der Hollandsche Spoor op het traject Half weg dat een rails gebarsten was. Deze werd vernieuwd. .Voor den ploegbaas is dit een buitenkansje, omdat het deze week reeds de tweede maal is, dat hem zulks overkomt en voor elke maal hem twee gulden premie wordt uitbetaald. AANRIJDING. Op het Stationsplein werd gistermorgen om streeks 10 uur een dame, die de tramrails nog over wilde steken toen de tram reeds naderde, door de Noord-Zuid-Hollandsche tram aangereden. Gelukkig kwam zij er met den schrik af. Zij werd binnengedragen in het hotel van de firma Kuipers, alwaar zij op verhaal werd gebracht. VOOR HET PAARDENTRAM- PERSONEEL. Nog is ingekomen bij Mej. Mary Fleisch- ïnan van J. R., 10. VECHTPARTIJ. Gistermiddag om 12 uur had in een café op de Groote Markt een vechtpartij plaats, waarhij een der vechtenden bloedend ver wond werd. BURGERLIJKE STAND. Geboren: 14 Juli. z. van J. M. Hoogka merDuits. 16 Juli d. van A. GortLin- schoten. z. van J. M. Bosman—Verbeek. 17 Juli d. van A. Hoogduinv. d. Aar. z. van M. J. HofBurger. Overleden: 17 Juli J. M. Robin 74 j. Jansstraat. JUBILEUM. Op den 23sten Augustus a.s. herdenkt de heer H. W. van Aken den dag waarop hij voor 25 jaar in dienst trad hij de firma Joh. Enschedé en Zonen op de boekbinderij. VOOR DE CONDUCTEURS EN WAGEN- VOERDERS DER PAARDENTRAM. Nog ingekomen bij Dr. v. Linden v, d. Heu vel]; van den heer V. D. 5. NOOIT WIJZER? Hoe gevaarlijk het is met iemand voor op de fiets te rijden, ondervond gisteravond 7 uur een vader, die met zijn zoontje voor op de fiets, op de Raaks reed. Door een of an der ongeluk vielen zij en de kleine bez<-nte zich aan den arm. Wanneer, vragen wij ons af, worden zulke ouders eens wijzer na zooveel gevaarlijke voorbeelden. VAN ONZE GROENTENMARKT. Gisteren is alhier door den commissionair D. de Mooij de eerste roode kool aan de groentenmarkt gebracht, die zijn opgekocht door J. Pel, wonend© Lange Lakenstraat en A. Heemskerk, Wouwermanstraat. Als een bijzonderheid wordt medege deeld, dat Jacobus Nelissen, wonende aan de Houtvaart te Overveen, de eerste appelen aan de groentenmarkt heeft gebracht. Ze zijn opgekocht door Willem Terhorst, wonende de Clercqstraat en A. Heemskerk, Wouwer manstraat. BADEN. In het douchehadhnis aan den Kouden- bor'n zijn in de afgeloopen week 1070 baden genomen; in dat aan het Lëidsche Plein .1281 baden. MUSEUM VAN KUNSTNIJVERHEID. De tentoonstelling van Boeddha-beelden, die in de rotonde van het Museum van Kunstnijverheid gehouden wordt, zal aan staanden Zondag nog- te bezichtigen blijven. De groote Boeddha, Djo-hon-guesha-amida een figuur van zeer hoogen ouderdom, wordt aangebeden door de sekte van Gio- do, aan zijn heide zijden staan Kouan-on en Sei-Si. Morgen is het museum kosteloos geopend van 10—4 uur. HINDERWET. Aan Julius Wulff en Go. is vergunning verleend tot uitbreiding van de stoffenver- verij en chemische wasscherij, gedreven door, eene stoommachine van 6 P.K. met stoom ketel, in het perceel aan de Helmbreker- steeg no. 8, door bijplaatsing van eene wasciimachine en verplaatsing van eene cen trifuge. Drie maanden voor een valsch bericht. Een strenge straf kreeg dezer dagen een! man in Maagdenburg, die er werk van maak te valsche berichten aan de bladen te mel den, zegt de L. K. In Mei van dit jaar kwam deze arbeider, Ernst Braumbergen, bij de redactie van een Maagdenburgsch blad en vertelde daar hoe hij gezien had dat een da me, ©ogenschijnlijk behoorend tot de hetere kringen, zich met een kind in de Elbe ge stort had. Daar de krant bijna ter perse ging, kon de redactie niet meer de juistheid van het bericht vaststellen, en daarom werd het geplaatst, daar Braumberger zich he kend maakte en wel betrouwbaar scheen. Hij ontving ook geld voor het bericht. Nader hand bleek het nieuwtje echter valsch te zijn. Nu probeerde Braumberger aan 't eind van Juni weer op dezelfde wijze geld te verdie nen, waarop de redactie van het blad hem liet arresteeren. De man is nu veroordeeld tot drie maanden gevangenisstraf. Een brug ingestort. Te Nantes in Frank rijk is Woensdag de Pont Maudit bezweken' en in de Loire gevallen. Er zijn verscheidene, menschen hij het ongeval verwond. Een deel, der stad is zonder licht en water, omdat de leidingen vernield zijn. Cliineesche opstandelingen. Het Duite sche consulaat te Nanking is naar Reuter, uit Peking seint door Chineesche opstan* delingen omsingeld. Men verwacht dat zd tot een aanval zullen overgaan, omdat df Duitschers onlangs twee revolutionairen uit de Duitsche nederzetting te Hankau hebben uitgeleverd. Zij zijn verkrijgbaar f 1.75 per doot en 5 f 9 per zes doozen bij het Ganeraal-Depöt der Pink Pillen, va» Eeflheniaan 27, huia te Amsterdam; voor Haarlem en Om streken bij de firma's 1. J. Qöppinger, Groote Houtstraat 147a, W. A. Scheuten, drogist te Lisse. En verder bij ver schillende Apothekers en Drogisten. mr^niiii ii -inicmi mii i n n mim i minimin immuun mm

Nieuwe Haarlemsche Courant | 1913 | | pagina 2