TWEEDE BLAD R. I. IRiddenstandsvereeni|ing. If" £s'» BINNENLAND. Sport en wedstrijden. Amsteraamsciie Beurs. Landbouw en Visscherij 26/ie Scheepvaartberichten. ZATERDAG 13 JULI 1313 o- Opgegeven door Oe Spaarneiiank 94i'J w'' 3% 771/s 70*% Is 78Vie 92% 31/4 233% 47% „ST. JOZEF". Afdceling Haarlem en OmstreKen van „DE HANZE", goedgekeurd bij Bisschoppelijk besluit van den 2Gcn October 1906 en bij Kon. besluit van 9 Mei 1908. De R. K. Midden standsvereeniging stelt zich ten doel volgens art. 2 haver statuten, de zede lijke en stoffelijke belangen van den handel- drijvendea- en industriëelen middenstand in het algemeen en van hare leden in het bijzonder te behartigen, overeenkomstig de belangen van den R. K. godsdienst. De voordeelea aan het lidmaatschap verbonden zijn vele. Wij noemer slechts: le. Gratis informatica en rechtskundige ad viezen hurtne zaken betreffende, het geven ter incasseering hunner dubieuze posten. 2e. Gratis gebruik maken van het Bureau plaatsing kantoor- en winkelpersoneel. 3e. Het verzekeren hunner spiegel- en an dere ruiten bij de onderlinge glasverzekering tegen uiterst lage premie. 4e. Deelname aan het fonds uitkeering bij overlijden tegen geringe bijdrage onder koste loos beheer. Be. Gratis en franco ontvangst van een weekblad, 16 pagina's druk, inhoudende wat voor een middenstander van belang ban zijn. 6e. Tweemaal per jaar opdracht eener H. Mis voor de geestelijke en tijdelijke belangen der leden. Bij overlijden van een lid één H. Mis voor zijn zielerust in zijne Parochiekerk. 7e. Minstens zes maal per jaar eene leden vergadering en eene feestelijke, wanneer de kas zulks toelaat. 8e. Diocesane Coöperatieve Credietbank, ge legenheid gevende creaieten te vragen, gelden te beleggen, hetzij deposito of rekening-courant; spaargelden te beleggen tegen 3 pOt. rente, mi nimum inleg 25 cents, tot een bedrag van 50 gulden terugbetaling onmiddellijk, hoogere be dragen één dag opzegging. Voqr inlichtingen of beleggingen gelegen heid iederen werkdag van 94 uur bij den administrateur J. H. Visser, Nieuwe Gracht 46. Öe. De Debatingclub heeft geregeld gezel lige bijeenkomsten, ten doel hebbende het spre ken in 't publiek eigen te doen worden. Nog niet aangesloten R. K. Middenstanders worden aangespoord als lid onzer vereeniging toe te treden. De contributie bedraagt slechts 1.30 per 3 maanden, zich verbindende voor een geheel jaar. Aanmelding voor het lidmaatschap bij den secret. H. J. Ganzeboom, Groote Houtstraat 26. Namens het Bestuur, ANTON BOSSE, Voorzitter. H. J. GANZEBOOM, Secretaris. VORSTELIJK BEZOEK AAN HET STU DENTENKAMP TE NUNSPEET. H. M. de Koningin en Z. K. H. Prins Hen drik brachten gisteren met klein gevolg een bezoek aan het Studentenkamp der Nederl. Christenstudenten-Vereeniging óp de heide bij de Waschkolk te Nunspeet. Na de begroeting hield prof. dr. Chantepie de la Sausaye een lezing over de absoluutheid des Christendoms. [Hierna bracht IJ. M. een bezoek aan het kamp en vertrok onder luide toejuichingen HOFBERICHTEN. De Asser Ct. meldt, dat H. M. de Konin gin op 11 Augustus bij haar bezoek aan Drente te Havelte de boerderij van den heer K. Slomp zal bezichtigen en een bezoek zal brengen aan de Tuinbouwschool te Frederiksoord. Z. EM. KARDINAAL VAN ROSSUM. Gistermorgen halfacht droeg Z. Em. Kar dinaal van Rossum te Rosendaal in het [Klooster der E.E. Zusters in de Molenstraat eene stille H. Mis op, gevolgd door een H. Mis opgedragen door zijn secretaris H. Dreh- mans, „coram cardinale". Daarna verleende Z. Em. den Pauselijken zegen. Na het ontbijt begaf de Kardinaal zich naar de zaal der E.E. Zusters, waar Zijne Eminentie verwelkomd werd door den Zeer- eerw. Rector. Deze vertolkte in een harte lijke toespraak den grooten eerbied, de vriendschap en de dankbaarheid der Zusters jegens den Kardinaal. Voorafgegaan door een achttal bruidjes bracht de Kardinaal daarop ook nog een bezoek aan de pensionaires in hare zaal, die Zijne Eminentie met een welkomstlied begroetten en verder eenige andere liederen uitvoerden. Omstreeks half elf vertrok de Kardinaal .wederom naar het klooster der E.E. P.P. Redemptoristen. Van elf tot twaalf verleende Zijne Eminen tie hier audiëntie, waarvan honderden ge bruik maakten. Omstreeks vier uur vertrok Zijne Emi nentie met Zijn gevolg en den Hoogeerw. heer A. Beukers, Provinciaal der Redemp toristen, per auto naar Tilburg, uitgeleide gedaan door de Eerw. Paters en hartelijk toegejuicht door een geestdriftige' menigte. In Tilburg wacht den Kardinaal enkele da gen van welverdiende rust in het klooster der Zusters van Liefde, dat zich gelukkig' gevoelt onder het protectoraat van den Ne der landsch en Kardinaal. Heden wordt aan Z. Em. een diner aan geboden, waarop o.a. de pastoors van Til burg en de besturen der Paters,-Congregatiën uit de stad zijn uitgenoodigd. Op den tocht van Roosendaal naar Tilburg passeerde Z. Em. Kardinaal van Rossum gis terenmiddag nog Breda. Te Breda weid Z. Em. in een der buitenwijken door een meisje een bouquet van witte leliën aangeboden, waarvoor Z. Em. hartelijk dankte. Tegen zes uur arri veerde Kardinaal van Rossum te Tilburg, w.aar een ontzaglijke mensehenmenigte op de been iWas. Bij het klooster „De Goede Herder", nog even buiten de «bad, stonden alle zusters en kinderen op de binnenplaats geschaard en juichten Zijne Eminentie het welkom toe, of schoon de auto's met onver minderde vaart voorbijsnorden. Ook de Eerw. Paters Missionarissen van het H. Hart hadden zieh met geheel het kon- veht voor hun klooster opgesteld. Zoodra die auto's werden opgemerkt, begon de Harmonie der studenten „Le Souvenir de IJselstein" te spelen, zoodat de blijde tonen juichend door de lucht schalden, doch ook hier vervolgden de auto's hun gang; wel wuifde Z. Em. allen vriendelijk toe op het daverende geroep „Leve de Kardinaal". Ononderbroken werd de tocht echter voort gezet. Om tien minuten over zes stopte het vijftal auto's voor het Moederhuis der Zuster®. Deze auto's waren welwillend afgestaan door verschillened heeren uit Roosendaal om de Pa ters van Roosendaal in de gelegenheid te stel len Zijne Eminentie mede naar Tilburg te ge leiden. Onder het gejubel der menigte steeg Zijne Eminentie, die in zwarte toga met Kardinaals hoed was gekleed, uit en werd verwelkomd dooi de Algemeene Overste der Zusters en de tweede assitente in het hoofdbestuur, benevens de Eerw. Moeder Gerulpha, zuster van den Kar dinaal. Zijne Eminentie werd daarna naar de Kapel geleid, waar door de Zusters een drietal hym- j non werden gezongen, waarna Zijne Eminentie 1 den zegen gaf. Vervolgens begaf de Kardinaal zich naar Zijne particuliere vertrekken om van de ver moeienis uit te rusten. Des avonds werd Z. Em. door de Zusters ge huldigd, waartoe de zusters, ten getale van 400, zooveel mogelijk uit de succursaal-huizen der stad naar het Moederhuis waren gekomen. ORANJEWEREENIGINGEN. Onder leiding van dr. F. W. Luiking, van Zeist, is te Utrecht de eerste jaarlijksche ver gadering gehouden van den Nederlandschen Bond van Oranjevereenigingen. Medegedeeld werd, dat er geen jaarverslag kon worden uit gebracht, omdat de Bond nog geen jaar bestaat en het boekjaar van 1 Januari tot ultimo De cember loopt. Met een verzoek van de afdeeling Gorinchem om een anderen termijn voor het inzenden van voorstellen, zal worden rekening gehouden bij het samenstellen van het huishou delijk reglement. De contributie werd voor dit jaar andermaal op 10 vastgesteld. Als plaats voor de volgende vergadering werd Rotterdam aangewezen. N. v. d. D. UIT DE STAATSCOURANT. Bij Kon. besluit is met ingang van 1 Sept. benoemd tot directeur van het postkantoor te Utrecht, W. F. L. Oudenhoven, thans id. te Arnhem. Bij Kon. besluit is met ingang van 16 Juli aan den hoofdcommies der posterijen, F. I. van Scheer®, op verzoek, als zoodanig eervol ont slag verleend. Bij Kon. besluit is met ingang van 15 Juli de comm. der posterijen en telegrafie 3de kl. P. J. Werkman, te Rotterdam, uit 's Rijks dienst ontslagen. DE NAVERKIEZINGEN. Dr. D. Bos neemt zitting voor bet district Winschoten. In Groningen moet dus een nieuwe verkie zing plaats hebben. Bij de aanstaande verkiezing voor het dis trict Hoogezand zullen de rechtsche partijen zich van elke aanbeveling onthouden. Zij heb ben besloten niet met een eigen eandidaat uit te komen. Leeuw. Ct. Yoor de tusschentijdsche verkiezing, die te Groningen moet plaats hebben' wegens de be noeming van mr. H. P. Drucker tot lid van de Eerst Kamer, zullen, naar liet Vaderland meldt, geen candidaten gesteld worden. DE KABINETSCRISIS. Gistermiddag heeft de Kabinetsformateur dr. Bos te zijnen huize een samenspreking ge houden met mr. Troelstra. ANTI REVOLUTIONAIRE PROPA- GANDACLUBS. De Bond van anti-revolutionaire propagan- daclubs zal Woensdag 20 Augustus hier ter stede zijn 11de jaarlyksclie vergadering houden. In de openbare middagvergadering treedt, naar wij in De Nederlander lezen, mr. R. van Maare van Arnhem, op met het onderwerp Wat moet er gedaan worden, gezien den afloop der verkiezingen? CHRISTELIJKE VOLKSPARTIJ. In een te Utrecht gehouden vergadering is besloten tot de oprichting van een Chris telijke Volkspartij voor Nederland. Deze nieuwe partij is geen Ohristelijk- socialistische, doch wenscht op grond van de rechtzinnige belijdenis veel verder te gaan dan de bij de coalitie aangesloten par tijen en geen compromissen met Rome. Ei' is besloten tot de uitgave in Octo ber vart een eigen orgaan: De Christelij ke Volkspartij. SPOORWEG APELDOORN—ARNHEM. De plannen voor een spoorwegverbinding ApeldoornArnhem met een zijtak Hoen derlooOtterloo en Harskamp naar Lunte- ren zijn zoo ver gevorderd dat binnenkort zal worden overgegaan tot de oprichting der naaml. vennootschap. De spoorweg is ontworpen voor enkel spoor met normale spoorwijdte op eigen baan van Apeldoorn (Loolaan) over Ugehe- len, Beekbergen, Hoenderloo, Deelen, Schaarsbergen naai- Arnhem (Velperplcin). Met de zijtakken naar Otterloo en Harskamp naar Lunteren (N. C. S.) is de totale lengte 53.1 K.M. De bedoeling is tusschen Arnhem en Apel doorn voor het personenvervoer electrische beweegkracht aan te wenden, en voor het 'goederenvervoer, benevens op den zijtak HoenderlooLunterenj 6toomtractie in te voeren. De Ned. Centraalspoorweg heeft zicli be reid verklaard den spoorweg te exploiteeren. HET ROODE ZAANDAM. Zaandam is rood! schrijft de „Msb." Zaandam zendt nu één S. D. A. P. naar de Kamer, vier naar Ide Staten, terwijl de raad bestaande uit negentien leiden, telt: tien soö.- idem., twee vrijz.dem„ [twee liberalen, drjel anti-rev., één C. H„ en één R. K. Duys hieldi op Üfert avond van de herstem ming zijn gewone overwinningsspeeah' op het „balkon". Hij kondigde aan, dat de belasting Wel met een zesdie zou moeten verhoogd wor den, tengevolge van het slechte beheer der, vrijzinnigen en clericalen, die dó soc.-dom. nu latien optreden als curator in een faillie ten boel. De loonen der ambtenaren en werklieden zouden verhoogd worden, al was er drie mil- lioen te kort in kas. Misschien ,wel een vierde wethouder, om den soc.-dom. de meerderheid in B. en W. t© verschaffen'. Een van 'smans idéalen, die hij ook be loofde te verwezenlijken is, dat op 1 Mei de „dierbare roode vaan" van het stadhuis zal wapperen. 1 Mei zal onder de officiëele gemeente- feestdagen gerangschikt worden1 WATERLEIDING VOOR OOSTELIJK GELDERLAND. Gistermiddag werd te Winterswijk een alge meene vergadering gehouden van het Water leidingcomité voor Oostelijk Gelderland. Aan wezig waren o. a. het Tweede Kamerlid P. van Vliet, en de voorzitter van het Rijksbureau voor drinkwatervoorziening, de heer A. S. van 01- denbergli. Aangezien het minimum bedrag om verder te gaan van 16,0Q0 bijeen i®, werd besloten tot de uitwerking van het plan over te gaan, en hiertoe uit te.noodigen den tech- nischen adviseur, den heer D. Drost van Am sterdam. Als voorwaarde werd echter gesteld, dat genoemde heer zich dan alléén aan die plannen wijdt, zich tijdelijk aan zijn andere werkzaamheden losmaakt, en zich in deze streek vestigt. Mocht dit aanbod worden af geslagen, dan zal het comité de verdere werk zaamheden opdragen aan het rijksbureau voor drinkwatervoorziening. Broche verloren. Gisteren verloor een Amerikaansehe d:ame, vermoedelijk in Edam, een taschje, inhoudende een speld met paarlen en diamanten, een paarlen collier met diaman ten sluiting en een broche, een en ander ter waarde van 14,000 dollar. De lioed. Opgeschoten jongens, pas in de lange broek, vermaakten zich gisteravond in de Weimarstraat te 's-Gravenhage, met het voortschoppen van een hoed. Een eindje achter hen liep een jongen blootshoofds te grienen, daarmede de aandacht en het medelijden op wekkend van de voorbijgangers, wat hem ook lukte. O mijn hoed, o mijn hoed, huilde hij, de steeds den hoed voortschoppende jongens na loopend, de schooiers schoppen mijn hoed stuk. Oud vrouwtje met zwaarbeladen boodschap- penmamlje heeft deernis met den armen knaap en zelf niet in staat den jongen te helpen, klampt zij een voorbijgaand heer aan. Ach mijnheer, ziet n eens meneer, die schooiers schoppen dien jongen z'n. Meneer luistert niet langer, niaav vliegt met opgeheven stok de onverlaten na, die een wei nig uiteenstuiven en den beschermer van de onschuld daardoor in de gelegenheid stellen den hoed, welke eigenlijk geen hoed meer was, op te rapen. Meneer hukt zich, grijpt en.... een schaterend gelach weerklinkt aan het eene en een uitjouwend joelen aan het andere deel van de straat, waar de arme jongen vlug zijn pet onder zijn jas te voorschijn baalt. Heer met rood gezicht verdwijnt, groote pas sen nemend, in een der zijstraten, terwijl oud moedertje aan iedereen, die het hooren wil ver telt, dat groote jongens soms nog ondeugender kunnen zijn dan kleine. Vad. Slecht weer. De aanhoudende regenbuien der laatste dagen zijn zeer nadeelig geweest voor de Noord-ILollandsohe landbouwers. De grond, in 't Noorden en midden der provincie, is dermate doorweekt, dat men het aardappel- rooien op vele plaatseu heeft moeten staken. Verdronken. De 16-jarige P. Wals, te Wijdewormer (N.-H), is gisteren uit zijn pun ter gevallen en verdronken. -Vreemd ziekteverschijnsel. Meu ech rijft aan de Tel.: Bij de twee escadrons huzaren van het le regiment, die te Amersfoort in garnizoen lig gen, heeft zich deze week een ziekteverschijn sel vertoond, waarvan aard en oorzaak nog niet bekend zijn. 't Openbaart zich in duizelig heid; vele manschappen vallen er bij neer in en buiten den dienst. Ook klaagt men over pijn in den keel. Van de ruim 200 man, die beide escadrons samen tellen, waren er Dins dag 60 op het ziekenrapport vermeld. Woens dag lagen er ongeveer 40 onder de wol, en ook Donderdag kwamen weer nieuwe gevallen voor. In de kazerne zijn ondergebracht huzaren veld-artillerie en rijschool. Bij de manschap pen der rijschool heeft zich dit ziekteverschijn sel nog niet vertoond. Bij de veld-artillerie waren er op een der drie batterijen Donder dag 15 gevallen, zoodiat deze batterij heden geen dienst heeft te verrichten. De ongesteldheid lijkt niet van ernstigen aard. Na een dag voelen de patiënten zich weer redelijk wel; zij blijven echter vrijgesteld van dienst. Geen er van is dan ook overge bracht naar het hospitaal. De zieke manschap pen zijn echter op afzonderlijke zalen hijeen geplaatst. Hierbij dient echter opgemerkt, dat de beide laatste jaren men minder vlug over gaat het kwartierziek om te zetten in hospi- taal-verpleging. Zooals gezegd, tast men nog in duister over aard en oorzaak der ziekte. Geen enkel onder officier is ongesteld geworden. liet verstrekte voedsel is gelijk voor het geheele garnizoen, dus ook voor de 5de brigade infanterie, waar bij zich geen enkel geval heeft voorgedaan. Vermoedelijk zal er een onderzoek ingesteld worden door den hoofddienst uit 's-Graven hage. Ontslagen jongens. Evenals bij de firma H. Eras Zn., heeft ook bij de firma Swa- gemakers-Oesar op den dag van het Konin- ginne-bezoe-k te Tilburg een aantal draadma kers geweigerd 's middags aan het werk te gaan. Bij laatstgenoemde firma bleven de jon gen® den geheelen middag voor de fabrieks- poort zitten. De firma heeft ze daarop allen ontslagen. Tilb. Ort. Gedood. De remmer E. SI. van de H. LJ. S. M., uit de Boekhorststraat te Rotter dam, is gisterennacht te Amersfoort tus schen twee rangeerende goederentreinen be kneld geraakt en onmiddellijk gedood. De Auteurswet. Een Duitsche firma lieeft een eisch tot' schadevergoeding van f 5000 ingesteld tegen de firma Blikman en Sartorius, te Amsterdam; de Duitsche firma meemt, dat in den door de firma B. en S. uitgegeven, catalogus van „E. N. T. O. S." een plattegrond van Amsterdam was opge- noen, die zou zijn nagedrukt, meldt de N. R. Ct. Marius de Vos. De correspondent van de N. R. Ct. te Parijs meldt: Volgens de bladen is er bij de schouwing van het lijk van Marius de Vos geen enkele wonde gevonden; de ingewanden zullen nu onderzocht worden, om na te gaan, of hij niet vergiftigd is. EEN BRIEF VAN LEVASSEÜR, Van uit Embden schrijft Levasseur aan „De Tel." het volgende: „Sinds Maandagavond zijn we te Embden. Wij hebben een incident- vollen tocht achter dén rug, die de moeite waard is verteld te worden. Zooals u weet, vertrokken wij uit Amsterdam precies half vijf. Alles ging naar wensch, wel was het op de Zuiderzee ietwat mistig, toch namen we herhaaldelijk waar hoe de verschillende vis sellers ons verschrikt nastaarden. Een vlieg machine in die streken schijnt nog niet ge zien te zijn. Nadat we de Noordhollandsche kust tot Énklmizen gevolgd1 hadden, staken wo over naar Friesland en vlogen langs Stavoren, liet was eerst mijn voornemen over de Frie- sche meren en kanalen te gaan vliegen, om zoodoende m'n weg aanmerkelijk te verkor ten. Doch aangezien m'n motor minder goed liep, durfde ik dat niet aan, omdat ik met m'n watervliegtoestel niet op het land kan neer komen, zonder gevaar te loopen ernstige ave rij te bekomen. Vandaar dat ik om 5.40 in de mooie haven van Harlingen daalde, waar m'n trouwe Rougerie besloot den motor eens ge ducht onder handen te nemen. Daarvoor moest hij eenige deksels van den motor 'diemonteeren, hetgeen nogal veel tijdj eischte. Er was een groote menigte aanwezig, die bijzonder gelukkig scheen, dat we daar waren neergestreken. Twee jonge meisjes brachten ons twee prachtvolle bouquetten>: waaraan kaartjes waren gehecht, waarop eenige zeer waardeerende woorden aan ons adres stonden. Verschillende inwoners van Harlingen waren uiterst vriendelijk voor ons. Om 9 uur gingen we weer verder. Die klep pen, die kleppen. Na den 5000 K.M. langen tocht reeds met dezen motor gemaakt, schij nen ze eenïgszins versleten te zijn. Om half tien was ik weer verplicht te dalen, waarbij ik thans op een zandbank terecht kwam, waar niet meer dan 10 c.M. water stond. Vandaar dat m'n beide „drijvers" dadelijk stijf in het zand vast zaten. Wij besloten naar 't land te waden, om een anker te vin den en het toestel aldus stevig vast te leggen, opdat het met opkomen van den vloed niet weg zou kunnen. We bereiken aldus het plaatsje Wierum en kregen daar niet zonder moeite een anker. We liepen door het water weer terug naar het toestel, onderzochten den motor, gebruikten ons uit Amsterdam me degenomen ontbijt en dronken daarbij een glas campagne. Een en ander had de direc tie van Hotel Palais Royal voor ons gereed gemaakt, wat ons thans best te pas kwam. Intusséhen waren we tot aan dq knieën kletsnat geworden. We gingen dus weer aan wal. In Wierum verstond ons niemand. We wilden 'n bewaker voor ons toestel hebben en een kleerwinkel, doch met open mond wer den we aangegaapt, terwijl men zich op een afstand hield. Eindelijk kreeg Rougerie het idee, om wat we wensohten te gaan teekenen. Zoo goed en kwaad als dat ging maakten we een poppetje, een agent voorstellend. Einde lijk begreep men ons. Toen teekenden we een rijtuig, en dat was er waarachtig ook al. We reden naar Dokkum, waar men ons beter ver stond, voorzagen ons van kleeren en onder goed m'n costuum was doorweekt van de wonderolie, die ik geregeld voor m'n olie-re servoir gebruik telegrafeerden u en hadden ondanks den tegenslag niet onzen mo tor erg veel plezier over de wijze, waarop wij ons hier (verstaanbaar moesten maken. „Ca ne vaut pas l'Entos", zei Rougerie toch, en hij had gelijk. Eerst om kwartier over zessen 's middags zijn we van dé zandbank voor Wierum ver trokken. Doch 15 K.M. verder had ik weer oen motorpanne, nu in volle zee. Het was gelukkig mooi weer en nog licht genoeg om verder te gaan. Wij repareerden weer zoo goed en zoo kwaad als dat ging en kwamen ten slotte doodmoe om 8 uur in do haven van Embden aan. De vleugels behoefden nu ook eenige reparaties, zij zaten erg los. Wij hebben ze thans gedemonteerd en gaan ze repareeren, alvorens van hier te vertdekken, terwijl we te Hamburg een nieuwen motor krijgen. Zeel' waarschijnlijk ga ik in dat geval toch nog verder en hoop dan Kopen hagen, St. Petersburg en wellicht ook nog andere steden te bezoeken. Op mijn beurt zeg ik: „Embden ne vaut pas Amsterdam!" Al zijn de mensehen hier zeer vriendelijk de ontvangst, mij ten uwent deelgevallen, zal ik m'n leven 'lang niet vergeten. En indien er inderdaad een watervliegweek in Septem ber wordt gehouden, dan stel ik er hoogen prijs op tot de deelnemers te behooren. Want het door mij Zaterdag en Zondag vertoonde, kan met een nieuw toestel nog aanmerkelijk verbeterd worden. stige bepaling geldt eventueel niet voor af gesneden bloemen van (Syringen en Chry. santhemums en fijn snijgroen; op deze arti kelen blijft liet invoerrecht het geheele jaar van toepassing. Gewenscht wordt dat nu ook de eigenaren van bloemenwinkels, zich met dit voorstel kunnen vereenigen, zegt „Möl- ler's Deutsche Gartnerzeitung". IJMÜIDEN, 18 Juli Z.W. Gearriveerd: Eemstroom, s. Grangemouth, Vertrokken 18 Juli: Tantalus, s. Liverpool. NEDERL. STOOMVAARTLIJNEN. Rijnland, van Amsterdam n. Buenos Ayres. arïiv. 17 Juli te Fernambuck. Zeelandia, v. Amsterdam n. Buenos Ayres, Vertrok 17 Juli van Boulogne. Adonis, arriv. 17 Juli te Malta v. Jerakini* Ceres vertrok 17 .Juli van Algeciras naai Lissabon. Danae vertrok 17 Juli van Tanger naar Alexandria. Euterpe arriv. 17 Juli te Neufahrwasser. v, Amsterdam. Luna arriv. 18 Juli te Croonstad van Am sterdam. Mars vertrok 17 Juli v. Cuxhaven naar Amsterdam. Pluto vertrok 17 Juli v. Malta n. Patras. Reepost.) Vorige koer?. 18 fuli L. DE DUITSCHE TUINBOUWERS EN HET GEWENSCHTE INVOERRECHT OP AFGESNEDEN BLOEMEN. Zooals bekend is, waren bot dusverre ïn Duitsche tuinbouwkringen de meeningen ver schillend omtrent de vraag of eventueel het invoerrecht op afgesneden bloemen van toe passing moest worden verklaard gedurende het geheele jaar of wel gedurende een zekér aantal maanden van het jaar. In Breslau zijn de Duitsche tuinbouwers het omtrent deze in derdaad belangrijke kwestie op den Sslteni Juli eens geworden. Na wikken en wegen, geven en nemen, is men op een aldaar ge houden tuinbouwcongres overeengekomen, dait gedurende 3 maanden van liet jaar de afge sneden bloemen belastingvrij zouden moeten kunnen worden ingevoerd1, en wel vanaf 1 December tot en met 28 Februari. Deze gun- (3 p'Cfc. Cert. Ned. W. S. '21/2 pCt. Cert. N. [W. S. 5 pCt. Tabaksl. Buig, [4 pCt. Oblig, KroncnreiJ 5 pCt. April—Oct.rente 4 pCt. Jan.Julirente U/a pCt. Rusland 1909 141/2"/o Iwang. Dombrowo 40/0 Groote Russ, sp. 40/0 Nicolai Sp. ;4°/o Rusland 1880 J40/0 Zuid-West 4°/o Rusland Hope •-,- J4% Rusland.1894 6e Em. 4o/o Rusland Binnenl. '5o/o Imp. Loan Japan: 5«/o Binnenl. Mexico. 50/0 Goudl. in p. St. 5°/o Funding Brazilië 5,0/0 Bahia in p. St. (ö-o/o Para 1907. 50/0 Rio de Janeiro (F.D.J 5«/o Sao Paulo 19 )3. y 5°/o Dominica 40/0 Amsterdam 1904 40/0 Algem. H.B.K'. 40/0 Haarl. H.B.K. 5 0/0 Rotterd. Can. H. B« 6 0/0 Argent H.B.E. 5«/o dito Cedula E. 44/»0/0 Ung. Land C.Sp'. 41/20/0 Hong. H.B. Coram/ Aand. Amalg. Copper Am. Car en Foundr Am. Hide en Leath United Cigar M. Cy .United States Steel Cult. Mij. Vorstenl, Hand. Maatsch'. Ketahoen gew. Ketahoen pref. Redjang Lebongj Sinkep Tin Mij. Great Coban Geconsol. PetroL- Intern. Rum.-Eetro Koninkl. petr. Amsterd. Rubber* "Deli-Bat. Rubbet Nederl. Rubber O.-Java Rubber K. Ned. St.boot Mij Ned. Amer. St, Mij, poinra. Marine jQomm. Pref. id. [41/2 0/0 Obl. Marine jAand. 'Amsterdam-Del! Amst. Langk. gewï Arendsburg Tabak Medan Tabak Mij', a Ass. Morch. le pre! Rref. Peruv. Corp. f Aand. Holl. Spoor Aand. Staatsspoor 41/25'o Obl. Underground 41/2 0/0 Mosk. Kieuw Wor. 141/2 0/0 Wladikawkas 40/0 Wladikawkas 1894) .Comm. Atchison Top. 40/0 Alg. Hyp. Topek'aE; 4 »/o Conv. Bd. idem. 5 0/0 Cuba R. Cy, le Hyg. Common Denver Common Erie 40/0 general Erie Comm. Kansas O. South/1 Pref. Kansas G. South. (Common Missouri K. T. |40/0 le hyp. idem 41/2 0/0 Nat. Railw. of Mex, •Comm. N.-York Ontario, [Comm. Norfolk [Comm. Rock Island V A Comm. South Pacific 4 pCt. Convert id. 4 pCt. le Ref. Hyp. id«k Comm. South. Railw*. (Comm. [Union Pacific j:4 pCt. 'goud Obl. id. t '4 pCt. Convert Obl. id. Common .W abash Sh. Canadian Pacif. ,41/2' pCt. Brazil EailW.' 5 pCt. Yucatan. fio/o Vict. Minals A 4,1/2 p.Ct. Soracabapa C 2(1/2' pCt. Antw. 1887: 2 pCt. Antw. 1903. Turkije 1870 Aand. BataviaElectr/-., Mad0 era St,.®-, Prolongatie. 775/, 671,16 8 U/B 8415/le 821;, 90%- 85 a/8 87% 845/, 821 831 2 841/4 921/0 901/g 38 96 1021/j 98 925/g 941/2 1005/g 99 963/4 90 95 lU(Jl/o 95i/s 96% 911/2 985/4 665/16 431/, 19% 4*5/4 "4 Ul; 158V l7b1/l6 l&'/z 37 154 276 88% 198% 118 595% 1685/, 114 675/4 1151/2 120% 190 4% 14% 58»% 287 2741/2 638 2335/g 971/4 465/4 88% 96% 1605/8 92 93»% 8Ö%6 97% 935/8 96 1U0% 17% 26% 70% 26 ö9»/8 215/8 30% 104 16 885/g 221/4 147 96 91% 35/16 2171/4 84 93 713l4 811/4 78% 68 43 65 92 663/4 91% 82% 847/8 37% 102% 933/ 1005/g 90% 67 43% 193/g 43% °4% 15 36% 165 275 385,16 1971/2 116% odd 1(58^/ o 1147,- 1171,2 121% 4% 14% 581b/,, 2743,4 2311/2 47 923/4 97% 1001/4 177/8 2515/46 *65/8 59% 65 31% 16% 93 87 22% 1471/2 96 91% 67 437/s 197/2 55% 881/, 203% 116 598 170 117% 122 14% 18% 267/8 277/g 60 22 I67%c 22% 91% 93

Nieuwe Haarlemsche Courant | 1913 | | pagina 5