VERKliPLIKAAL MOTOREN en RIJWIELEN. I Aanbesteding. Mappelenveiüitg. „OiZE COURANT" "VOOR, IEDEREEN Advertentiën. Te Beverwijk Simplex-Huis BOUCKAEBT STEVENS. BUITENLAND. ALGEMEEN Nieuwe Crasht 74. Telef. 1881, ALLE g§@esie!*@i3 partijen Aardappelen. R. J. BE WÜIES flVEBVEEI-BLOEMElOAAl. worden Adverten tiën voor de „NIEUWE HAARLEMSCHE COU RANT' aangenomen door den Boekhandel ie Vflüü PZ. Breestraai Beverwijk. Zijlstraat BZ - Haarlem. Een Nederlander met een kiesrechtdame getrouwd! We lezen in de Berl. Lokalanzei- ger: Een merkwaardige verlovingsgeschiedenis speelde zich af tijden de jongste reis der „Manretania," van New-York naar Enge land. Tot de passagiers van het reuzensehip behoorden de bekende Amerikaansehe suf fragette miss. Ines Milholland en de Neder- landsche heer Eugène Boissevain, lid van eene voorname familie te Manchester. De heer Marconi, die de dame kende, stelde haar op het dek aan den heer Boissevain voor. Miss Ines Milholland en Boissevain wer den Vrijdag op het Londensche stadhuis in den echt verhonden. De bruid telegrafeerde het, heugelijk nieuws aan haar moeder. Het jonge paar houdt thans verblijf hij den vader van den bruidegom, te Londen. De jonge vrouw speelde in de Amerikaansehe suffra- gettenbeweging een dergelijke rol als miss Pank'nuret in Engeland. Bij de vóór eenige weken in New York ge houden grooter. suffragetten -parade reed ze op een praehtigen schimmel aan het hoofd van den optocht. Een courant voor gevangenen. Een blad uitsluitend voor gevangenen is wel het nieuwste op journalistiek gebied, zelfs in Australië, het oudste deportatie-gebied. Voor de gezamenlijke gevangenissen van Nieuw- Zuid-Wales zal een dergelijk blad uitgege ven worden, een wekelijksch compendium uit. verschillende dagbladen. Het is het ge volg van een aanbeveling, uitgaande van de vereeuiging voor de zedelijke verheffing van gevangenen. Dit idee vond bijval bij den minister van justitie, die zelf een artikel voor het eerste nummer van dit blad inzond. De stof zal uit de voornaamste bladen van het land genomen worden. De directeur van het staatsarbeidsbureau publiceert be richten over de arbeidsmarkt, die aangeven, waar en welke arbeid verlangd wordt en hoe de werkwilligen hot beste werk kunnen verkrijgen. Verder omvat dit blad een vrou wenrubriek, een weekkalender en gedichten. Politieke en godsdienstig materie zal zooveel mogelijk vermeden worden. Aardbeving in Duitsehland. Zondagmid dag, zoo wordt uit Stuttgart geseind, zeven minuten over cénen is in bijna geheel Wur- temberg en in Straatsburg een korte, maar hevig aardschok waargenomen. Te Stutt gart vielen er menschen op straat neei'. Van sommige gebouwen zijn schoorsteenen naar beneden gekomen. De haard van de aard beving schijnt weer, evenals op 16 November 1911 (ie Zwabische Alpen te zijn geweest. De schok is dan ook in alle plaatsen van die Alpen bijzonder sterk gevoeld. Zijn chef doodgeschoten. De arbeider Monnier, heeft zijn chef, die hem ontslagen had, dood geschoten, wijl deze geweigerd had in zijn getuigschrift te zetten dat Mon nier 33 jaren bij hem gewerkt had. Terwijl men den arbeider naar het huis van bewa ring bracht, wierp zich de zoon van den chef op Monnier en verwondde hem met een ijzeren staaf levensgevaarlijk. Operatie aan een hart. De Parijsche dokter Bouchon vertelde in de Academie van Wetenschappen eenige interessante bij zonderheden over een operatie, die hij aan het hart van een vrouw, die reeds over leden was, verrichtte. De vrouw was door sen auto overreden, de wielen waren over haar borst gegaan, waardoor de dood on middellijk intrad. Direct nadat de vrouw gestorven was, opende de chirurg de borst kas van de doode en constateerde, dat de rechter harthelft ingedrukt was en een wond van bijna drie centimeter lengte vertoonde. Hij naaide deze wond dicht, spoot een se- •um in en begon het hart te masseeren. xSTa verloop van eenige minuten begon het hart weer te werken en kon men den pols duidelijk voelen kloppen. Het hart werkte oog 35 minuten lang, daarna trad de dood voor de tweede maal in, tengevolge van een zware verwonding van de lever en andere edele organen. Dr. Bouchon is door dit ge- geval tot de conclusie gekomen, dat bij een verwonding van lx et hart door een messteek of iets dergelijks het mogelijk is, de le vensgeesten weer op te wekken, echter al leen wanneer de operatie dadelijk plaats heeft, en met Gods hulp. Flinke bewakers. Uit Gent wordt aan de „VI. Gaz." gemeld: Aangaande een verdacht gerucht, Woens- j dagavond in de onbetrokken woning van den heer Bonneville, Godshuizen] aan, waargeno- j men, wordt gemeld, dat de politie-comiuissa- ris Venneman, die met zijn adjunct ter plaat se gesneld was, niets verdachts bemerkte. Ten overstaan echter der stellige verklarin gen van de geburen, die staande hielden dat ze wel degelijk lawaai hadden gehoord, be sloot de heer politie-commissaris een wacht te plaatsen. Voor de woning stelde hij een po- litienaektwaker en in den tuin een tweede, en in den woning hadden vier wakers der tentoonstelling die hunne diensten bereid willig aangeboden hadden, post gevat. Kond half vier Donderdagmorgen hoorde de nachtwaker, voor de woning, op de Gods- huizenlaan opgesteld, een helsch lawaai uit de lceldering van het bewaakte huis opstij gen. Hij gaf het overeengekomen sein om zijn medebewakers te verwittigen, daar hij vast overtuigd was dat er thans wel degelijk dieven in huis waren. Doch, daar hij geen antwoord ontving, liet hij den commissaris verwittigen. Deze snelde ter plaatse, en wat vond hij in den kelder? Den politie-nachiwaker, die ach ter in den tuin had geslaan, en de vier wa kers der tentoonstelling, smoordronken. Door middel van de sabel van deix nachtwa ker had men de halzen der wijnfiosschon afgeslagen! De dronken kerels hadden in huis een kistje sigaren bemachtigd en waren lus tig aan het ï-ooken! De vijf modelwakers(i) werden in staat van aanhouding gesteld. De poïitie-iiachtwa- ker wex-d ontwapend en oxxtslagen. Dit laat ste gebeurde ook voor de vier nachtwakers der tentoonsteling. Bij een dezer laatsten, tijdens een huiszoe king te zijnent, sloeg ïxxen een twintigtal flessehcn Bourgogne aan! De gevolgen van prikkellectuur. Reeds meerdere malen hebben wij voorbeelden ge geven van de droeve gevolgen teweegge bracht door de z.g. prikkellectuur. In Duitsehland zoo schrijft de Tel. -- hoort men bijna iederen dag van schooljon gens en meisjes (lie het ouderlijk huis ontvluchten, van jongelui, die roovers- benden vormen. Thans komt weer uit Kiel een zeer tragicomische Indianengeschie- denis van Kieler jongens. In de nabijheid van Kitzeberg bemerkte een politieagent aan het einde der vorige maand een teut, die hij daar nog nimmer te voren gezien had. Met de revolver in de hand trad hij behoed zaam binnen, den aanwezigen toevoegende, zich rustig te houden. In de tent echter be vonden zich slechts de slotenmakersleerling Popp en de 17-jarige Lubius. Nadat nog eenige andere politiebeambten waren ge haald, begon men het dievennest te doorzoe ken. Men vond een groote hoeveelheid van allerlei dingen, zooals wijnflesschen, choco lade, sigaren, leege petroleumkannen, ijswa fels, aai-dappelen, werktuigen, knuppels, zoo genaamde ploertendooders, waardevolle ta pijten, enz. enz. Dit alles was door de beide kwajongens bijeengesloten te Kitzeberg en omgeving, waar zij niet minder dan elf dief stallen hebben gepleegd. De knapen zelf za gen er zeer verwaarloosd uit, hadden slechts sandalen aan de voeten, geen hemd meer aan het lijf en zaten vol vuil. Bij hun verhoor verklaarden zij, in Indianenboeken en geïl lustreerde romans zooveel van het avontuur lijk kampleven in het wilde Westen gelezen te hebben, dat zij aan de verzoeking niet lan ger weerstand hadden kunnen bieden, dat alles zelf eens te ondervinden. Hun tent had den zij met echt Indiaansche sluwheid in een dicht begroeid kreupelbosch opgeslagen. Over dag en 's nachts gingen zij op hun buit uit, en vaak keerden zij, met wijnkisten of andere groote voorwerpen heiaden, in hun schuilhoek terug, waarin zij drie volle weken wooxxden, zonder dat zij ooit ergens waren aangehouden! Om zich in hun hol niet te ver velen, hadden zij eexx geheimschrift uitge werkt en teekeningen van de Kieler haven gemaakt. Een vaxx die schetsen droeg de on- derteekening: „Popp, rooverskapitein, en Lu bius, opperhoofd der Sioux." De knapen wer den geboeid naar Kiel gebracht, waar Popp aan het gerecht overgeleverd en Lubius aan zijn ouders teruggegeven werd. Troebelen in Lissabon. Het is in Lissa bon weer onrustig. Reuter seint dat strenge bevelen voor de consigneering van het gar nizoen zijn gegeven met liet oog op mo gelijke ernstige gebeurtenissen. Verschil lende personen zijn gearresteerd. Er vielen enkele geweerschoten, waardoor eenige lieen 'gewond zijn. De politie kreeg bericht, dat een aanval werd beraamd, waarbij met hommen zou worden geworpen. In den vroe gen morgen gisteren werden op verschillen de punten van de stad verdachte automobie len aangehouden, terwijl in de omgeving van enkele kazernes verdacht uitziende lie den gezien werden. Uit een auto werd een bom geworpen, waardoor een soldaat van de burgerwacht werd gedood. Weer een spionnagezaak. Te Oervia, dicht bij Ravenna, is Zaterdagmiddag, naai de Gorriere delta Sera meldt, graaf Rober to Frederico Morozzo delta Rocca, gearres teerd onder beschuldiging van militaire ge heimen verraden te hebben aan Oostenrijk.' Het geval baart groot opzien. De familie Morozzo della Rocca is een van de oudste en édelste geslachten van Piemont, en heeft tal van meer en minder bekende staatslie den, hooge ambtenaren en officieren aan liet land geleverd. Zij is ook verwant aan den oud-minister-president Sonnino. Graaf Roberto Frederico was overigens niet zeer hoog geklommen op de maatschap pelijke ladder. Het is een man van 60 jaar, die zijn betrekking van afdeelingschef aan het departement van oorlog twee jaar ge leden. na herhaalde moeilijkheden met zijn meerderen had neergelegd en sindsdien te Oervia leefde. Hij hoeft een groot gezin en worstelde steeds met geldmoeilijkheden. Bizonderheden over het verraad ontbre ken, deelt de N. R. Ct. mee. Men vraagt zich echter af, hoe de gearresteerde, sinds 1911 buiten betrekking, in 't bezit van be langrijke militaire geheimen kan zijn ge weest. Volgens een later bericht zijn de bij hem gevonden stukken van weinig beteekenis. Smokkelarij. Een Keulsche firma., die handel in spiritus drijft en deze per tank wagen uit Zwitserland naar Duitsehland in voert, heeft zich sedert langen tijd aan smokkelarij schuldig gemaakt, die thans door de douane is ontdekt. De Kölnische Zeitung verneemt over het geval, dat de tankwagen een geheime afdeeling had, die niet met spiritus, doch met benzol was ge vuld en tot nu toe steeds aan de aandacht der douane was ontsnapt. Bij elke zending moet wel 12.000 mark aan invoerrecht ontdoken zijn; hoeveel de geheele ontdoken som bedraagt, is nog niet bekend. De leden der firma moeten gevangen zijn genomen, doch na storting van oen borg tocht, die ver over de 100.000 markt beloopt, weer op vrije voeten zijn gelaten. Obstructie in België. De leden der li berale en socialistische linkerzijde, zoo meldt een der Vlaamsehe bladen, hebben besloten de stemming van de schoolwet, zooveel het in hun macht is, te beletten. Donderdag jzijn zij hun „obstructie" begonnen. Niet min- jder dan negen- en dertig- liberalen en so cialisten hebben zich laten inschrijven voor de bespreking over liet budget van land bouw 1 't Zal hun ai-m zieltje niet baten, voegt het blad erbij, de schoolwet moet en zal er door, en nog wel in deze parlementaire periode. Vrouwelijke wraak. De stad Volo, in den staat Illinois, ongeveer 100 mijlen ten Chicago gelegen, is Dondeivlag het tooneel geweest van een zonderlinge wraakoefening der vrouwelijke bevolking dier stad. Vijftig vrouwen, allen echtgenooten van handels lieden en farmers, begaven zich Donderdag ochtend naar het huis van een der grootste winkeliers in .de stad, Richardson genaamd, haalden diens vrouw uit het huis, bonden haar op een hek en droegen haar door de straten buiten de stad, waar zij in vrijheid werd gesteld, doch tevens gelast nimmer meer in de stad tei-ug te keeren. Gedurende haar lijdensweg door de stad werd de on gelukkige vi-ouw, die door hare niet zeer zachtaardige zusteren van wangedrag be schuldigd wordt, met steenen en modder geworpen en verkeerde in een beklagens- waardigen toestand, toen de van braafheid overloopende furiën haar eindelijk in vrij heid stelden. Toen Richardson van het geval hoorde, lieeft hij met behulp van zijn zwager en enkele vrienden zijn vrouw naar huis terug gebracht. Hij beweert, dat zijn vrouw on schuldig is aan het haar ten laste gelegde en is voornemens alle vrouwen, die in de kwestie betrokken zijn en die hij allen kent, wegens mishandeling aan te klagen. De vrouwen schijnen hiervoor niet zeer be vreesd zegt de Tel. en verklaren, dat zij mevr. Richardson weer de stad zullen uit drijven en haar echtgenoot er bij. Verduisteringen in Denemarken. Uit Kopenhagen wordt gemeld, zooals de Tel. verneemt, dat de directeur van de Handels- en Landbouwbank te Roeskilde, Petersen, Vrijdag is gearresteerd onder beschuldiging van verduistering gepleegd te hebben. Hij werd gevangen genomen op het oogenblik, dat hij van een reis naar Duitsehland terug keerde. Petersen heeft reeds een volledige bekentenis afgelegd. De verduisteringen moeten ongeveer een half millioen kronen bedragen, welke som door speculaties in het buitenland is verloren. Een gift van Carnegie. Carnegie heeft 25 millioen gulden beschikbaar gesteld voor openbare boekerijen in het Britsche. rijk. De Fransche wijnboeren. Naar uit Troy- es in Frankrijk gemeld wordt zijn bij Ar- sonaal 4 telegraafdraden doorgesneden. In de nabijheid werd een biljet gevonden, waarop te lezen stond: „Dit is de eerste waarschu wing. Hetzelfde zal in den geheelen omtrek geschieden zoolang het Aube-departement niet dezelfde rechten krijgt als het Marne- departement inzake de champagne." Ondertussclien schijnt de minister van landbouw reeds van plan de eischen van de wijnboeren in zooveri'e tegemoet te ko men, dat zij hunne wijnen in den vervolge mogen merken met „Aube-champagno" in plaats van „Champagne der tweede zóne." Een geheele familie door gas verstikt. Te Heidelberg heeft zich een treurig fami liedrama afgespeeld. De uit vier personen bestaande familie van den koopman Gerixs- heimer kwam door gasvergiftiging om het leven. Bewoners van hetzelfde huis vonden 's morgens aan de deur eexx briefje beves tigd waarop stond geschreven „vandaag geen melk," Omdat een sterke gaslucht werd waargenomen, besloot men de woning biixnen te gaan. Irx de slaapkamer vonden de bu ren den 70 jaar ouden heer Gernslxeimer dood in bed. Vrouw en dochter, 62 en 42 jaar oud, lagen ook reeds verstijfd aan zijn voeten, terwijl een 58-jarige zuster van de huisvrouw dood op de canapé lag. Allen waren reeds geheel verstijfd, zoodat de dood waarschijnlijk reeds 's avonds tevo- nool de algemeene achting; meerdere jaren' was hij lid van den gemeenteraad. Ongeluk of misdaad? Op den spoorweg te Oudenbourg bij Brugge is het afschuwe-' lijk verminkte lijk van een ongeveer 60- jarige dame gevonden. De armen en de bee- neu waren van het lichaam gescheiden en' het hoofd vormcle slechts een wonde. Men denkt met een misdaad te doen te hebben. Waarschijnlijk is de oude dame, na beroofd te zijn, uit den trein geworpen en is daar bij tegen de ijzeren ladder-s van een langs den weg staanden seinpaal te land gekomen, die geheel krom gebogen was door dext schok. Het vermoeden aan een misdaad wint nog veld door het feit, dat men geen papie ren of geldswaarde in de kleederen van het slachtoffer gevonden heeft; zelfs haar spoor kaartje ontbrak. Sporen aan de vingers we zen er op, dat zij ringen gedragen had.- Nader is gebleken, dat het slachtoffer de vrouw van een irxgeuieur uit Schotland is, Kirpatris genaamd, die Woensdag uit Enge land te Ostende was aangekomen vertelt het „R. N." Het lijk van de ongelukkige, die in gezelschap van haar dochter reis de, is door deze laatste herkend. Terwijl het jonge meisje verdiept was in haar lec tuur, verliet haar moeder even den coupé. Het meisje dacht dat zij naar den restaura tiewagen ging en lette er verder niet op, Toen evenwel ter hoogte van Gent haar moeder nog niet terug was, werd zij onge rust en toen zij, na den trein doorloopen te hebben, haar moeder niet vond, trok zij aan den noodrem. Intusschen was men aan het Noorderstation te Brussel van de af- sclxuwelijke vondst verwittigd, maar daar men op het eerste oogenblik aan een onge luk dacht, had men er verder geen bijzon-' dere aandacht aan geschonken. Het jonge' meisje verklaart, dat zij tijdens haar reis' van Dover naar Ostende door twee perso nen van ongeveer dertig jaar en met een stei'k Duitsch accent gevolgd is. Men ver moedt, dat deze de geheimzinnige moorde naars zijn. Veel licht is er evenwel nog niet in deze geheimzinnige zaak-. De doch ter sluit de mogelijkheid niet buiten, dat haar moeder, naar de W. O. is willen gaan en toen een vei'keerde deur heeft geopend, ren ingetreden was. Gernslxeimer stond aan het hoofd van een groote tabakzaak en ge- Kolpmgsfeesten te Keulen. Op 3 December zal het honderd jaar ge leden zijn, dat de bekende gezellenvader Adolf Kolping in het dorp Kerpen hij Keu len geboren werd. Zondag en gisteren heb-' ben in verband met de inwijding van het prachtige niéuwe „Kolpinghaus" te Keulen, reeds luisterrijke feesten in verhand met dit, honderdjarig jubilé plaats gehad, meldt do Msb. Reeds Zaterdag waren talrijke depxxta- ties te Keulen aangekomen, en Zondagmor-, gen volgden nog meerdere: 15,000 actieve en eereledexx van gezellenvereenigingen waren' uit geheel Duitsehland naar de Rijnlandsohé metropolis getogen, naast deputaties uit ons' land, Parijs, Londen, Weenen, Graz, Ins-! brack, Boedapest, Stockholm, New-York en Chicago. In den Dom celebreerde aartsbis schop Mgr. Dr. Felix von Hartmann een pontificale H. Mis, waarna door Z. D. H. het nieuwe Kolpinghaus werd ingewijd. In de feestzaal hield de Aartsbisschop een rede, terwijl namens de regeering Regie-' rungsprasident dr. Stein verklaarde, dat hij hoopte, dat de gezellen ver eenjging vele god vreezen de en koningstrouwe mannen zou blijven voortbrengen. Onder het zingen van het Kolpingslied ging de vergadering uiteen. 's Namiddags trok een stoet van meer dan een uur lang langs het Kolpingsstandheeld, waar kransen werden neergelegd. Duizen-' den toeschouwers sloegen het indmkwekken. de schouwspel gade. Na afloop hadden op* meerdere plaatsen feestvergaderingeu plaat,»-' kunnen dagelijks ter verkoop ingebracht en steeds gehaaid worden. P. HOOQ£V£Ei Lzn. MAKELAAR. GELD «arkpijgbaap, rente 5 pCt. 't jairs, met en zon der borgen. Adre» N. Groenmarkt 6. Kantoor gaopend van 9—6 Zat erdags van 9—2 f ermijnbeiaiing RiJWIELEKB Eerste klas merken voor Concur reerenden prijs op zeer gemakkelijke voorwaarden. Brieven onder No. 6892, bureau van dit blad. ïie Eersie Kaagacbe Hulpbank met Winstuitkeerïng Goedgekeurd bij Koninklijk besluit 14 Jan. 1908 No. 4. Verstrekt Voorschotten van elk bedrag af zonder verpl. van Levens- verz. Kleine bedragen kunnen met 1 borg volstaan. Geen kosten vooruit. Hoofdagentschap Assur. Kantoer Z O. Spaarae SSrcaii Geopend alle werkdagen 's nam. van 2—4 en 7—9. Betrouwbaar en niet duur in kwaliteit en prijs de beste staan ter beproeving gereed. De Architecten C. L. M. ROBBERS ZOON te Haarlem, zullen namens net F. K. Kerkbestuur te Westerblok ker (N. H.) op Woensdag 6 Augustus 8.8. des voormiddags te 11 uur in het Café „Het Gouden Hoofd" te Wes terblokker onder R. K. Aannemers aanbesteden: De belangrijke vergreoting van hat Klooster „Bethiehem" met annexe. Een bestek met 3 stuks teekenin gen is 13.op franco aanvrage ver krijgbaar ten kantore van de Archi tecten Rxaujsiogel No. 38 te Haarlem. Aanwijzing in loco op Vrijdag 1 Augustus s. des voormiddags te 11 ure. 1 GESit. LOOTS, Pieterstr. 19-2 TELEFOON /21. OUDEBELEGEN BORDEAUX EM BOURGQNGE WIJ.1EH op ionderdag 24 Juli e,k. 's namiddags ten 7l/2 ure op de tuinen van de Heeren Gebr. JAN SEN en van den Heer FAASEN aan den Julianaweg te Overveen zal deurwaarder WARNIER in het openbaar verkoopen uitmuntend te veld staande Lange Vlamingstraat 24 in waterdichte Dek en Wagenzeilen. Ciok ie Huar, Dagelijks verkrijgbaar versch RUND- VET, &fü.70 per K. G. Bij afname boven 21/? K.G. verminderden prijs. Bestellingen per briefkaart, wordt de briefkaart vergoed. Aanbevelend, P.C. v. d. VOORN, Burgem, Wentholtstr. 12, Hillegom. ia voor Heera, da Sis*eek en WaatfHaa* land het aangewezen bind veer adverten tie* Vraagt prwfiamntrt. - Abonnementen en aduer- tentiën op de „NiEUWE HAAR- LEMSCHE COURANT" worden te Ouerueen aangenomen door den Agent A. METSELAAR. Miiiiaireiueg 15, Ouerueen. Bij de N.V. Drukkerij de Spaarnestad te Haarlem ia verschenen het nieuwe tijdschrift voor ontspan ningslectuur boeiende kaiholieke lectuur. wekelijks 16 a 32 bladzijden kwarto formaat, fraai papier en nette omslag. De prijs is slechts VIJF cents per week of f 0.65 per kwartaal (per post f 0.75 per kwaitaal.) Behalve een groot aantal kleine verhalen zullen de eerste afleveringen den grooten roman ©iiS HEI LEVEN EE32S KEIZERS bevatten. Daarin wordt op hoogst spannende wijze beschreven, aan welke gevaren het leven ook van de meest sympathieke gekroonde hoofden voortdurend blootstaat. Wekelijks wordt een rebus of prijsraadsel opgenomen, waarvoor fraaie prijzen beschikbaar ge steld wordeD. Zij die zich de geregelde toezending van dit belangwekkende tijdschrift willen verzekeren, worden ver zocht het nevenstaande inteekenbiljet ixxgevuld en mei poaixegeï wan 5 cents gefrankeerd, aan ons op te zenden of aan hun boekhandelaar ter hand te stellen. Bi. W» öpukksrïj die Haarlem, WW Bestellingen worden ook aangenomen door de agenten der Nieuwe Haar!. Crt, Ondergeteekende verzoekt te ontvangen het nieuwe Weekblad VOOR IEDEREEN, boeiende katholieke lectuur. 1) A 5 cents per week. 65 cents per kwartaal. a 75 cents per kwartaal (per post). (Handteekening) Adres: Duidelijk schrijven v. p. 1) Doorhalen wat niet verlangd wordt. O O a

Nieuwe Haarlemsche Courant | 1913 | | pagina 8