I Voor den Inmaaktijd. n KralS®?*» V-26 (T UIT DE ZAANSTREEK. Verkoopingen, Boel huizen, enz, J. W. LUCAS Kunst en Letteren. STADS N lEUWS, Scheep vaar tbericht en Van overal. Marktnieuws. Ons Weerbericht. AdirerieirliSn. Mevr. L. H. van VEEH-PRINS, 'raging, omdat men d? reizigers op cit ge- 'Jeelte liet overstappen. Zaterdag was de weg weer in orde. Di locomotief en de omgevallen wagen zijn door een hulpmachine naar de remise ie fiillegom getrokken. SPA Alt ND AM. Drinkwaterleiding. Aan Ged. Staten van Noord-Holland is vanwege de Sehippersver- eeniging „Schuttevaer" een adres gezonden met verzoek de plannen tot aanleg van een drinkwaterleiding alhier te willen bevorde ren IJMUIÜEN. DE OxNAFHANKELLIKHEIüSFEESTEN. Zaterdag werden alhier de onafhankelijk- lioidsfeesteu gevierd. Des morgens werd de landing voorgesteld van den Prins te Scheveningen. Door kanongebulder werd de aankomst van de Engelscbe vloot aangekondigd. De Prins werd met een sloep aan land ge bracht. Aan de kust bevond ziclx de Hol- Jandsche Visscbersvloot onder commando van schipper H. Post. Eerst werden met een sloep aan land ge bracht: de Hollandsehe afgezanten Willem Page], voorgesteld door den heer W. Raman, de Perponcher, voorgesteld door -den heer G. Wassenaar, daarna Prins Willem Frede- rik, voorgesteld door den heer N. Gonlag, en de Eugelsche afgezant Lord Clancarty, voor gesteld door den heer J. I. Strating. De sloep werd aan wal getrokken door 24 Seheveningsche visschers onder leiding van den assistent-commissaris Jan Denick Pa- tyn, voorgesteld door den heer P. J. E. Klop pers. De Prins stapte over een nettenwagen en zat naast den voerman Hendrik van Duynen, voorgesteld door den heer H. Boon Hz. De drie gezanten namen plaats in den net tenwagen. De wagen reed naar het huis van Ds. Faas- seii (kantoor van de firma Volker en Bos) gevolgd door de 24 Seheveningsche visschers. Aldaar werd den Prins het welkom toege roepen. [Vervolgens trok een kleurige stoeit in optocht door IJmuidens straten. Z. K. IH. werd toegesproken door graaf van Limburg Stirum en door een koor van 160 zangers toegezongen. .Verder op den dag had een zanguitvoering plaats en een kinderoptocht, gevolgd door kinderfeesten. Den geheelen dag heerschte er een uiterst opgewekte, feestelijke stemming. De Padvinders hadden Olympische spelen en des avonds een kampfeest rondom de vu ren, wat een fantastisch gezicht opleverde. IJmuiden heeft op waardige wijzen de hon derdjarige herdenking van Nederlands onaf hankelijkheid gevierd. HEEMSKERK. Geslaagd. Dezer dagen slaagde te Haarlem voor het examen hoofdonderwijzeres, de Eerw. Zuster Maria Ivona, van Lisse, in de wereld mej. G. M. Scheerman, geboortig van Heemskerk. Inbraak. Gisteren is alhier ingenroKeu hij het bejaarde echtpaar V., terwijl zij afwezig- waren. De inbrekers namen een spaarduitje der oude menschen mede. WIJK AAN ZEE. R. K. Volksbond. Gisteravond vergaderde de E. K. Volksbond. Als spreker trad op de heer W. van de Ven, te Utrecht, die beoogde de oprichting eener onderafdeeling voor de Bouwvakken. De te betalen contributie von den enkelen te hoog, te bezwarend zelfs. Toch traden 18 leden toe. Een bestuur zal nader worden gekozen. Waarschijnlijk zal mt a.s. Zondag gebeuren met de vaststelling van een reglement. ZANDVOORT. Aangekomen vreemdelingen. M. Polak, Am sterdam, v. Kinsbergenstr. 10, 5 pers. Fam. Bre mer, Bloemendaal, Parallelweg, 4 pers. Haigton R-, Bussum, Parallelweg 97, 4 pers. Sleeper, Am sterdam, Kerkstraat 17, 4 pers. A. Oaraf, Praag, Kostverlorenstraat 226. Fam. Hunsche, Am sterdam, Zwaluwstraat 13, 6 pers. G. G. Bus man, Zeestraat 73, 5 pers. Lijbrink, Amster dam, Koningstr. 21, 4 pers. S. Kan, idem, Zuid- buurt 19, 4 pers. W. Buller, Amsterdam, Pak- veldstraat, 6 pers. S. Slap, idem, Kruisstraat 16, 3 pers. Brigstein, idem, Brederodestraat 36, 7 pers. Vioranië, idem, Pakveldtstraat 21, 2 pers. Reinders, idem, v. Ostadestraat 6, 9 pers. Van Wezel, idem, v. Ostadestraat 5, 6 pers. Litsla- ger, idem, v. Ostadestraat 7, WARMOND. Aanbesteed. Door de resp. polderbesturen is aan den heer L. K. de Nie aanbesteed het vervaardigen van een vijzel voor den Si- luonspolder onder deze gemeente en een scheprad voor den molen van den Binnen- polder te Voorschoten. HAARLEMMERMEER. Geslaagd. De heer O. v. ti. Wey, Hoofd jder Chr. School te Vijfhuizen in deze gemeente, is Zaterdag geslaagd voor het exa men L. O. Engelsch. Twist, iGisterenavond ontstond el' aan den Kruisweg tusschen twee jongelui twist. De een, zekere H. wonende alhier, takel de iden ander, een jongmensch van buiten de gemeente zoodanig toe, dat hij verschil lende bloedende wonden bekwam. Het meisje oni wie de twist begonnen was, bad intusschen de vlucht genomen.-Dit zaakje zal voor de betrokkene H. wel niet zoo goed afloopen. 1 Gemeenteraad. De raad dezer ge meente houdt een vergadering op Donder- bies 31 JlÜi' des voormiddags ten 11 uur pre- moluton^esKla Vei*meldt: 1. Vaststelling van de ken- 3 Verzn^v lVan ingekomen stuk- tr;ervol oeSg ar0n£ P- de do 9; 41 Aanbieding s.oil°o1 t. ioio. r, a ,.&cince|ite-rekenmg, dienst 191-, Aanbieding rekening burger lijk armbestuur, dienst l9i2; 6 0^deraS geloofsbrieven der nieuw-gekozen raadsleden- S. Vaststelling besluit inzake bouwverbod' fj. Huur van een terrein voor vuilnis; 9' Verzoek om concessie voor gaslevering in tie buurtschap bij Halfweg; 10. Rondvraag. ZAANDAM. Zeilwedstrijd. De Zaandamsche'eigenaars *an zeil vaartuigen hebben gisteren on bet Noord- zeekanaal, bewesten de Hembrug, een onderlin- gen zeilwedstrijd gehouden, waarvoor 22 vaar tuigen waren ingeschreven. De wedstrijd slaagde uitstekend. De Noordooster liad mis schien naar den wensch der zeilers wat sterker kunnen blazen. De baanlengte bedroeg ongeveer 16 K.M. Als juryleden fungeerden de heeren M. de Wit, K. Brouwer, J. Brouwer en H. de Rooij. De uitslag was: Klasse I. Kiel- en middenzwaardjaebten (11 deelnemers), le prijsAstra, van W. Pauw, in 1 uur 41 min. 5 sec.; 2e prijs: Beppo, van W. Poel, in 1 uur 41 min. 10 sec.; 3e prijs: Baby II, van J. Dekker Mz., in 1 uur 42 min. 3 sec.; 4e prijs: Uta II, van M. de Wit, in 1 uur 42 min. 5 sec.; 5e prijs: Zwaluw, van H. de Rooij, in 1 uur 50 min. Klasse II. Gondels, le prijs: Welgelegen, van S. Stadt, te Koog aan de Zaan, in 1 uur 39 min. 10 sec.2e prijsJantje, van S. Krom, te Westzaan, in 1 uur 47 min. Klasse III. Sloepen, le prijs: Zwaluw, van D. Loots, in 1 uur 12 min. 8 see.; 2e prijs: Nelly, van M. van Orden, in 1 uur 32 min. 6 sec. Klasse IV. Jollen, le prijs: Schoolmeester, van C. Bon, in 1 uur 28 min. 1 sec. M. O. Geslaagd. Te Utrecht slaagden voor het examen M.U.L.O. diploma A, onze stadge- nooten Aaltje Huig, G. F. de Rooij en J. Kat. WORMERVEER. Geslaagd. Voor het examen M.U.L.O. slaag den te Utrecht voor diploma A, de heeren G. J. van der Laan en D. Stam, van hier. VERKOCHT. HAARLEM, Uitslag der veiling van onroe rende goederen gehouden in het verkoopt lobaal „de Gouden Leeuw" alhier, den 26 Juli j.L, des avonds na 5 uur. 1. Een Huismanswoning met erfpacht van den grond, te Schoten aan de Kerklaan, get. no. 48, E. J. Klop f 2610; 24 Drie huizen erven en tuinen te H aarlemmerliede en Spaaruwoude, aan de Teding van Berkhout- straat, als: 2. Get. no. 13; 3. Get. no. 15; 4. Get. no. 17. De peroeelen nos. 2, 3 en 4 gecombineerd, Opgehouden f 6605. TE VERKOOPEN: Dinsdag 29 Juli. HAARLEM Verkooplokaal Nassaulaan 1 7 uur Not. J Ratelband Meubilaire goederen. BNGEZONDEH. Voor den inhoud dezer rubriek stelt de Redactie zich niet aansprakelijk. Van ingezonden stukken, geplaatst of niet geplaatst, wordt de copy den inzender niet teruggegeven. Geachte Redactie! Zoudt u niet een plaatsje over hebben voor het volgende? Zaterdagavond werden wij te Wijk aan Zee vergast op een concert van het Harmonie- corps „De Eendracht", te Velsen. Het we der was heerlijk; de tuin achter het badhotel verlicht met lampions; de muziek was prach tig. Ook) de buitenlanders genoten; tocih werd ik als Wijk aan Zeeër onaangenaam ge troffen door het feit, dat een vreemd corps hier muziek kwam geven. Is ons fanfarekorps „Arion" niet in tel bij de Badmaatschappij? Ik geef toe: „Ariou" presteert veel minder dan „De Eendracht", maar het wil er bij mij niet in, dat hiervoor een vreemde komen moest. „Arion" bestaat al langer dan 10 jaar. Het vaandel prijkt met bronzen, zilveren en verguld-zilveren medailles, geen St. Nioolaas surprises, maar eerlijk verdiend in verschil lende wedstrijden. Bovendien verkeert Arion in groote financieele moeilijkheden, en niet) onmogelijk is 't, dat het te gronde gaat, in dien niet spoedig daarin een gunstige veran dering komt. Neen, Arion mag niet verdwij nen om het tekort van eenige guldons. De Badmaatschappij, en de ingezetenen van Wijk aan Zee moe ben meewerken om „Arion" te redden. Als 't failliet gaat, komt er in de eerste jaren geen ander korps. En hierom vooral werd ik, en velen met mij, onaange naam getroffen, dat oen vreemde hier speel de. Ware „Arion" gevraagd en had het te I100- ge voorwaarden gesteld, dan was 'de zaak anders, doch nu keuren wij zoo iets sterk af. Met beleefden dank voor, de plaatsing. EEN MUZIEKLIEFHEBBER. Public Accountant. Leeraar M. O. Boekhouden, Parklaan 5St TeE&foon 2164. VERRIEST-HULDE. Naar het Centrum vernam is het portret dat Jan Toorop van den vermaarden Vlaam- sehen pastoor Hugo Verriest, die de volgen de maand te Ingoyghem gehuldigd wordt, gereed. Het portret zal den gevierden schrij ver en spreker op 17 Au g. door de „Violier" worden aangeboden, terwijl het op de groote Najaarstentoonstelling te Antwerpen zal worden tentoongesteld. Het moet uitstekend geslaagd zijn. Voor de deelnemers aan de hul de-betooging worden er, door de goede zorgen van Stijn Streuvels prentbriefkaar ten van gemaakt. Te Ingoyghem is de voorbereiding tot de viering van den „pastor" in vollen gang. Ze belooft grandioos te zullen zijn onder Streu- vel's leiding. Men spreekt van 25000 men sehen, die komen zullen, een groot aantal fanfares, kunsteuaars-vereenigingen, letter kundigen enz. Een zeer ruim lokaal wordt opgericht, waar plaats zal zijn voor 2000 genoodi gden aan tafel. personalia. In het instituut St- Joseph te uitten eioao-- de voor kantoor stenograf ie (systeem Pons) o.m. de dames E. Kerkhof en C. Kerkhof, van hier. Voor het eind-examen H. B. S. slaagde nog voor de zesde groep in Zeeland, de heer J. C. de Groot, van hier. Te 's Gravenhage zijn geslaagd voor het examen Engelsch L. O. o.m. de dames B. E. M. Groustra en E. P. de Rege, van hier, en de heer O. v. d. Wey, te Vijfhuizen (Haar lemmermeer). DE DEUKTE VAN GISTEREN. Er is gisteren door velen van het mooie weer geprofiteerd, waartoe in onze naaste omgeving vele gelegenheden waren. Het bezoek van het prachtige wandelbosch Groenendaal te Heemstede is gisteren hij zonder druk geweest. Zoowel per fiets als te voet begaven er zich vele Haarlemmers heen en de trams konden de vele passagiers bijna niet hergen. De Belvedere in het boseh werd door niet minder dan 1618 personen heklommen. Wie der bezoekers aan dit zeldzaam- mooie boseh men ook hoort, ieder is vol be wondering over de eigenaardige schoonheid ervan. Het was gisteren ook bezoekdag in het In ternationaal Padvinderskamp te IJmuiden, en van deze gelegenheid om dit mooie kamp te bezoeken, is een zeer druk gebruik ge maakt. Zoowel voor de bonders van café's en an dere uitspanningen als voor het kamp zelf, dat tegen entree toegankelijk was, is het een goede dag geweest. Gisterenmiddag werd er een matinée ge geven en gisteravond een concert, dat er na tuurlijk niet weinig toe bijdroeg om een fees telijke stemming te bezorgen. In het Bloemendaalsche boseh werd door een groep kinderen uit Amsterdam het va- eantiefeest gevierd. Een groep gebrekkige kinderen had de reis medegemaakt. In een Jan Plezier toerden de kinderen den geheelen dag rond en vermaakten zich, zooals zich denken laat, uitstekend. De nieuwe Uitzichttoren te Zandvoort, die Vrijdagmiddag officieel geopend is, was met het prachtige weder ongetwijfeld oorzaak, dat zoovelen zich naar Zandvoort hegeven hadden. De drukte aan het strand was enorm, zoo dat aan de vele aanvragen om badstoelen niet eens kon worden voldaan. De eigenaars van gelegenheiden waar ver- verschingen gebruikt kunnen worden, heb ben gisteren overal goede zaken gemaakt. Het is te hopen, dat wij in dezen vacantie- tijd nog meerdere zulke zomersche dagen zullen heieven. BOSANO VALT IN HET WATER. De Italiaan Bosano, die eenigen tijd gele den van Parijs naar hier vloog, en op een terrein aan de Kleverlaan daalde, nam Za terdag met Legagneux en Divetain aan een meeting te Les Sables d'Olonne, in Frank rijk, deel. Boven zee vliegend, werd Bosano door een wervelwind gegrepen, waardoor het toestel een dubbele salto maakte en op 500 meter van de kust af in de zee terecht kwam. Bosano werd door een visschersvaartuig op gepikt, hij bleek er nog al goed te zijn af gekomen en had alleen lichte verwondingen. -GEMEENTEZAKEN Doortrekking straat. De heer C. Horsmeyer, Kennemerstraat 15, verzoekt om de Holsteynstraat door te trekken tot de Schoterstraat. B. en W. ach ten zulks geen noodzakelijke verbetering en stellen voor het verzoek van de hand te wij zen, Aankoop grond. De heer T. M. van Deursen heeft den Raad verzocht om een strook grond te koopen ge legen aan de Jordenstraat. B. en W. stellen voor dit verzoek niet in te willigen en geven daarvoor als reden op, o.m. dat het bedoelde terrein in verband met de onregelmatige begrenzing aan de oostzijde niet in z-Ün geheel ter bebouwing moet worden uitgegeven. Meeting in de Hertenkamp. Het Centraal Comité van drankhestrijden- de vereenigingen te Haarlem verzoeken op Zondag 24 Augustus a.s. in de Hertenkamp een openluchtmeeting te mogen houden, met muziek en zang. B- en W. kunnen niet tot inwilliging van dit verzoek adviseeren, evenmin als zij dit deden toen de Noord- Holl. Prop. Comm. der Ned. Vereen, tot af schaffing van alcoholh. dranken daartoe het verzoek deed. Zij stellen dan ook voor op het verzoek afwijzend te beschikken. Het put- en keetbazenstelsel. Door verschillende vereenigingen is adhae- sie betuigd aan bet adres inzake bet put- en keetbazenstelsel. Omtrent bet verzoek zelf zeggen B. en W.: Aangezien uit bet, op bet verzoekschrift door ons ingewonnen, rapport van den Di recteur van Openbare Werken, hetwelk voor uwe leden ter inzage is nedergelegd, blijkt, dat het door verzoekster gewraakte stelsel slechts voorkomt, daar, waar belang rijke grondwerken moeten worden uitge voerd en waar die werken van bewoonde centra zijn verwijderd, komt het ons over bodig voor, verbodsbepalingen in het leven te roepen voor gevallen die zich in deze ge meente zoo goed als niet voordoen. WOONWAGENWEE. Nog1 steeds' heeft de politie werk om woon wagens \'it de gemeente uitgeleide te doen. Zaterdagmiddag werden door de Schoten- sche politie weer eenige woonwagens, die aan Iden Spaarndammerweg stonden en .welkten eigenaars de paarden maar vrij lieten grazen over !de grens gebracht en aan die Haarlem- sche politie overgegeven, die hen in de rich ting Heemstede bracht. Gok gisteren had de politie hier 'ter stede nog .woonwagens over de grens te brengen. D|oor de vrouwen werd bij verschillende .winkeliers hieï ter stede gepoogd met de bekende trucs allerlei winkelwaren te krij gen, zonder dat er voor betaald wordt. Er js echter zoover wij hebben kunnen' achterhalen niemand het slachtoffer geworden; van die praktijken dezer „dames". Het loopt tegen de kermis en dus' zullen we voorloopig van dit lastige volkje nog wel niet verlost ziin. EEN NIEUW: .VAANDEL. In het magazijn van den heer P. P. Rietfort is heden het nieuwe Vaandel voor de Haarl. Processie naar O. L. Vrouw ter Nood, te Heilo tentoongesteld. Dit vaandel zal morgen op; het Bedevaartsveld plechtig worden ingewijd en onthuld. IJMUIDEN, 28 Juli N.O, Gearriveerd 26 Juli: Achilles, s. Midd. Zee. fWestland, s. Newcastle Louisa, s. Haparanda. 27 dito Iris, s. Stettin. Hollandia, s. Buen Ayres. Breeveertien, zeiljacht, Noordzee. Rijnstroom, s. Huil. Baeton, s. Hamburg. Pomona, s. Koningsberg. Euterpe, s. Stettin. 28 clifo. Caledonia, s. Riga. Granit, s. Newcastle. Swift, s. Londen, ïvar, s. St. Petersburg. IJstroom, s. Londen. Amsterdam, s. Grangem. Derwent, s. Goole. Veghtstroom, s. Bristol. Vertrokken 26 Juli. PEemstroom, s. Leith. Regnator, s. Blyth. Myrmidon, s. Liverpool Carma, s. Grimsby. Apollo, s. Bremen. Ulrick Holm, s. Methil. 27 dito. Amstelstroom, s. Hull, Loke, s. Helsingborg. Rawcliffe, s. Goole. Feliciana, s. Stock' NEDERL. STOOMVAARTLIJNEN, Koning Willem I, van Batavia naar Am sterdam, arriv. 26 Juli !te Lissabon, Kon. der Nederlanden, van Batavia naar, Amsterdam, vertrok 25: Juli x. Singapore. Prinses Juliana, v, Amsterdam n. Batavia pass. 26 Juli Perim. Timor arriv. 26 Juli te Batavia v, Am sterdam. Flores, v. Batavia n. Amsterdam, pass. 25 Juli Gibraltar. Djebres, van Amsterdam n. Batavia, pass. 26 Juli SagTCS. Tabaiian, v. Batavia n. Rotterdam, pass, 25 Juli Kaap del Armi en wordt 27 dito n.m. tje Marseille verwacht. Kawi, van Rotterdam n. Batavia, pass. ^26 Juli Messina. Menado, vain [Batavia h. Rotterdam, pass. 26 Juli K. Blanc. Prins .Willem IV, van Paramaribo n. 'Am sterdam, pass. 26 Juli 6.30 n.m. Kaap La Hagne. Gorredijk, van Rotterdam naar Cuba en New-Orleans, vertrok 25 Juli n.m. van Puerto Mexico. Soestdijk arriv. 26 Juli te Baltimore .van Rotterdam. Rotterdam, van Rotterdam n. New-york, vertrok 26 Juli 6.30 n.m. van Boulogne s.M. Zijldijk, van Rotterdam, n. Quebec en Mon treal, vertrok 26 Juli 7, uur 'n.m. van Ham burg. (Zeepost.) Griezelig! Dezer dagen' heeft men te Laeken bij Brussel in een boot, waarin de stajdsvuilnis geworpen wordt, twee armen en beenen gevonden, die een walgelijken stank verspreidden en door een laag vuil bedekt waren. De politie werd verwittigd, die de menschelijke overblijfselen' naar het lijkenhuis der gemeente liet overbrengen. Later bleek, dat werklieden', die het op de kaaimuur neergestorte vuil in de boot wil den Laden de griezelige stukken reeds ge zien hadden, maar uit vrees in moeilijkheden te zullen komen, hiervan geen mededeeling aan de politie hadden gedaan. .Uit -een on derzoek bleek, dat de lijkdeelen van een 15- a 16-jarig persoon afkomstig zijn. .Waar schijnlijk hebben dc lijkdeelen zich in een vuilnisbak bevonden, welke in een der vuilniskarren van de stad of de voorsteden, waarschijnlijk' te St. Joost ten noode was leeggestort. Het onderzoek wordt ijverig voortgezet. Een museum gestolen. Toen de beroem de Gioconda, van Leonardi da Vinei uit het Parijsche Louvre gestolen was, meenden sommige menschen, dat dit nu wel het top punt moest wezen van brutaliteite een re cord dat moeilijk te overtreffen zal zijn. Het is echter overtroffen. In Rusland is thans gebleken, dat een heel museum gesto len is, meldt het A. H. In het Alexandra-theater te St. Petersburg had een maecenas, Grogrunof genaamd, een collectie zeer kostbare schilderijen bijeenge bracht, betrekking hebbende op het tooneel in 't algemeen, op het Alexandra-theater in het hijzonder. Daaronder waren vele portret ten van Russische acteurs en actrices, uit verschillende tijden, van beroemde schilders. Zoolang Grogrunof leefde zorgde hii, dat die collectie, welke hij voortdurend uitbreid de, goed bewaakt en geconserveerd bleef. Maar sedert hij, een paar jaar geleden, stierf, scheen niemand meer belang te stel len in hét museum. Toen voor eenigen tijd een nieuwsgierig kunstkenner, die van de prachtige schilde rijenverzameling gehoord had, deze eens wil de bezichtigen, ontdekte hij tot zijn verba zing, dat geen der schilderijen meer aanwe zig was. De zaal in den schouwburg, waar de schilderijen hadden gehangen, was er nog en in den muur zaten nog de ijzeren duimen, waaraan eens de schilderijen hin gen. Maar van schilderijen, lijsten en koor den was niets meer te ontdekken. Alles was verdwenen, door den een of anderen liefheb- her meegenomen. Het is ook niet te verwachten, dat in 'deze zaak ooit licht zal worden ontstoken. De man heeft alleen de haken achtergela ten, waaraan eens de schilderijen hingen; verder geen spoor. En niemand weet hoe en wanneer de schilderstukken, waaronder eenige waarlijk niet kleine, meegenomen zijn. Want er was óók niemand, die zich er wat van aantrok. Een internationale opliehtershende. Reu ter seint uit Parijs: De politie arresteerde zes personen, die deel uitmaken vau eerte oende, waarvan reeds twee leden te Parijs en twee andere te Amsterdam gearresteerd werden. Deze personen worden beschuldigd valsche aandeelen van een groote Parijsche maatschappij uit te geven. Achthonderd de zer valsche aandeelen werden te Brussel in beslag genomen, terwijl nog 800 andere in omloop zouden zijn. De toestand in Zuid-Afrika. De hond van vakvereenigingen besliste, aldus wordt uit Johannesburg- gemeld, dat de voorstellen, die gedaan zijn in antwoord op de eischen der werklieden, onvoldoende geacht moeten worden en verklaart, dat, indien deze eischen niet ingewilligd worden, men een algemeen© staking over geheel Zuid-Afrika zal procla meer en. Een zwaar onweer te Luik. Een gewel dig onweer veroorzaakte op verschillende plaatsen in de provincie Luik onbereken bare schade. Het vee werd gedood, de stra ten werden in heken veranderd. De oogsten zijn vernield; in aanbouw zijnde huizen stort ten in. Twee officieren verdronken. Reutel meldt uit Windau: Door een golf werden twee officieren, de commandant-kapitein Wurm en de luitenant Mozinof, die zich op de onderzeeboot Peskar in volle zee bevon den, over boord geslagen. Beiden verdron ken. Van haar vier kinderen bei'oofd. Uit New-York wordt aan de Daily Telegraph gemeld, dat te Knoxville, in Tenessee, een ontzettend ongeluk geschied is, dat de vrouw van een landbouwer binnen enkele uren van al hare kinderen beroofde. Terwijl zij in een rivier bezig was linnengoed te wasschen, had zij haar jongste kindje in hare nabij heid op het gras te slapen gelegd. Na gerni- men tijd bezig geweest te zijn, viel het haar op, dat de drie oudere kinderen zoo stil wa ren. Zij vloog naar de plek, waar zij ze het laatst spelend gezien had en vond ze alle drie dood. Een ratelslang had hen herhaal delijk geheten en de lijkjes der kinderen waren afschuwelijk opgezwollen. De arme moeder bezwijmde. Toen zij weder bijkwam, was haar eerste gedachte aan haar kindje bij de rivier. Daar werd het drijvende in den 6troom gevonden. Het was van het gras af gegleden en verdronken. De toestand der arme moeder moet van zoodanigen aard zijn, dat men voor haar leven vreest. WATERSTANDEN. 29 Juli, Hoogwater. IJMUIDEN v.m. II uur 1 min.; nam. ll uur 41 min. KATWIJK v.m. 10 uur 36 min.; nam. 11 uur 16 min. Laagwater. IJMUIDEN v.m. 7 uur 41 min.; nam. 7 uur 1 min. KATWIJK v.m. 7 uur 21 min.; nam. 6 uur 41 min. HAARLEM, 28 Juli. Graan- en Zaadmarkt. Heden geen aanvoer. SCHIEDAM, 26 Juli. Moutwijn f 13.50, Je never f 17.50, Commissie f 13.25. Stemming willig. Sipoeling f 1.20. Graanspiritus f 22.59 22.75. Melasse f 1919.25. Ruwe Spiritus f IO.871/2, AMSTERDAM, 28 Juli. Aardappelenprijzen Heden onveranderd. Aanvoer 8 ladingen. Hillegommer eigenheimers, Hillegommör kralen f 3.704. iVeemarkt. 304 vette koeien, le kw, 86 —90; 2e 8084; 3e kw. 7680; 78 melk- en' kalfkoeien f 280—350; 75 nuchtere kalveren f 1218; 10 schapen f 2434; 506 vette var kens: Holl. !le kw, 5660. 2de en 3e kw, 5658; geen O verz. en geen Geld. Officieele telegrafische opgave van het Meteorologisch Instituut te De Bilt. Hoogste barometerstand1, Horta 770.6. Laagste barometerstand, Stockholm 757.01 Meest matige Noord-Westelijke tot Noorde lijke wind1, meest zwaarbewolkt met tijdelijke: opklaring waarschijnlijk eenige regen, zelf de temperatuur. Tandarts, zal van af 30 Juli tot nader aan te kondigen datum niet te consultearen zijn. zeer kort verhuurd geweest, bestaande uit prachtig modern SALON» EN HUISKAMER-AMEUBLEMENT,mas sief eiken (handwerk) aangeboden. Ook afzonderlijk. Afkomstig van de Meu- Jbileer-inrichting „Modern". Zoo goed als nieuw; kwitantie en zes jaar blij vend garantiewijs ter inzage. Nu voor den halven prijs te koop. Te zien en over te nemen tot a.s. Vrijdagmid dag dagelyks van 10 tot 4 uur, aan de Berglaats van Inboedels van W. FRIJN, Mr. Behanger, Ged. Oude Gracht 29, Haarlem. INMAAKJENEVER p. fl. 0.80. 2 i OUDE JEN. 0.88, Zeer oude 1.00 H - INMAAKBRANDEWUN p. fl. f I™ f 0.92. Brandew. le srt. 1.00. zeer oude f 1.08 Fransche 1.20 S en 1.40. Barcelona 1.40 en 1.60. H - 1NMA AKMADEIRA of SHERRY fg Ip. fl. 1.00. 2 INMAAKAZIJN WIJNAZIJN p. g fl. 0.10 en 0.15. Firma W, B. MUSKETS, Gr. Markt 4. Telef. 134 SaBsansBUBBiieEr-'Tisr"" "?sihH I leublement,

Nieuwe Haarlemsche Courant | 1913 | | pagina 3