Schouwburg Jansweg SNEEUWWITJE Bioscope Mij. „UNION", NIEUWS UIT DEN MM. Oe Leeuwenjagers. Sport en Wedstrijden. Leger en Vloot. Posterijen en Teiegrafie. Rechtszaken. STADSNIEUWS, Scheepvaartberich* en, Van Overal. VROOLIJK ALLERLEI. Ons Weeriiaricht. Advertentiën. Zaterdag 9 Augustus Gebouw „St. Bavo", Smedestraat 23, HOOFDNUMMER opgevoerd: Matinée 2 30 u. Avondvoorstelling 8 u. KERKNSEUWS. üarkfnieuws. 403e Siaatsloterij. als Knecht Een net meisje N. V, Het Rotterdamscb Too- neelyezeiscliap, Vrijdag 8 Augustus 'n ouwe Heer. en do zeven Dwsrgen, Kermis 1913* DE POMMER Y-BEIvER. Mén heeft uitgerekend, dat de eerste op gave van "den door Gilbert doorvlogen ai- stand van .Villicomblay naar Caceres (op de grens van Portugel) foutief is geweest. De afstand is n.l. niet 1600 maar 1300 K.M. i En dus nog 100 K.M. minder dan Brindejone des Moulinais bij zijn één-dag-vlucht van Pa rijs naar Warschau aflegde. CRICKET. Grimsby A. C.—Posthuma XI-tal. We meldden gisteren in een deel onzer vo rige oplage nog den stand met de lunch van dezen wedstrijd, die op het- terrein van Rood én Wit gespeeld wordt: een Engelsch totaal van 123 runs voor 3 wickets. Na voortzetting 's middags sluit de En- gel6ehe innings, tamelijk vlug, om even voor half vijf op een totaal van 259 runs. Worwald 5 wickts, Diemer Kool, van Wa- veren en van Loon ieder 1 w., Posthuma 2w. Posthnma's elftal, hierop ingaand, maakt 59 runs voor 5 wickets. Van Waveren 22 runs, van Loon 27, Die mer Kool 0, D. Kessler 0. Een paar runs nog en eenige extra's brengen liet totaal op 59 voor 4 wickets, waarna om 6 unr gestopt wordt. Heden wordt de wedstrijd voortgezet. KEUKEN-AUTOMOBIELEN VOOR HET LEGER? Naar de Tel. verneemt, is door H. M. de Koningin aan den majoor-intendant L. E. W. van Albada een reis opgedragen naar Boeda pest (Oost. Hong.), teneinde de fabrieken van de firma Manfred Weiss te bezoeken tot het verzamelen van gegevens betreffende keu kenwagens, keuken-automobielen. LEGER-MANOEUVRES. De 3e compagnie van het 2e bataljon gre nadiers zal onder bevel van den kapitein P. H. A. de Ridder deelnemen aan de bri- ade oefeningen van de 5e brigade in de egerplaats bij Holten van 15 tot 20 Sep tember, zoomede aan de daarop volgende legermanoeuvre. De datum van invoering der perstelegram men in het verkeer met die landen van het Europeesch verkeer, waar zulke telegram men eveneens tegen verlaagd tarief zijn toe gelaten, is bepaald op 16 Augustus a.s. POST- EN TELEGRAAFKANTOOR TE LAREN. De directeur der posterijen en telegraphic maakt 'in cle St.Ct. bekend: dat, met ingang van 15 dezer het telegraaf kantoor van de maatschappij tot Exploi tatie van Staatsspoorwegen te Laren (Gel derland) voor de aflevering van telegram men slechts open zal zijn voor zoover deze van de aanwijzing „station restant" zijn voorzien; dat van 18 tot en met 28 dezer in de legerplaats bij Laren (N.H.) een tijdelijk, tevens voor den telephoondienst openge steld, bijpost- en telegraafkantoor zal zijn gevestigd. Belanghebbenden worden uitgenoodigd om op de brieven en andere stukken, bestemd voor de militairen, die gedurende dit tijd vak in genoemde legerplaats zullen vertoe ven, als plaats van bestemming te verme-1 den: Legerplaats bij Laren (N.-H.) VAN ELDERS. Licht in den bekenden Tillmrgschen moord? Men zal zich den gruwelijken moord her inneren op het laatst van Augustus 1900 gepleegd op de 11-jarigc Maria Kessels te Tilburg in de kerk van het H. Hart aldaar. Na een langdurig proces, dat zorgvuldig en met pijnlijke nauwkeurigheid den schul dige trachtte te ontmaskeren, zonder daar in te slagen, bleef tot nu toe de ware toe dracht van den moord in het duister. „De koster _of de schilder?" is de vraag, die nog altijd onbeantwoord is gebleven. De schilder, Mutsaers, die na te zijn vrij gesproken, wegens gebrek aan bewijs, de wijk naar Antwerpen liad genomen en van wien in Augustus 1903 nog geschreven werd en later tegengesproken, dat hij dood van een ladder zou zijn gevallen, is nu, zooals de E. C. mededeelt, Maandag door de politie aldaar betrapt op het plegen van niet te noemen handelingen met een minderjarig meisje. Hij werd direct in verzekerde bewaring genomen en zal een strenge straf der om wraak roepende daad niet ontgaan. Natuurlijk ligt voor de hand dat de pu blieke opinie hem nu meer dan ooit als den waren moordenaar op Maria Kessels beschul digt. Het ware te wenschen, dat de Belgische Justitie er in slaagde het donker verleden van zoo'n misdadige bloot te leggen en aan de Hollandsche Justitie enkele feiten uitzijn Antwerpensch leven kon aan de hand doen, die licht zouden kunnen werpen op den gruwelijken moord te Tilburg. POGING TOT MOORD. •Voor de rechtbank te Maastricht heeft te rechtgestaan G. J. V., fabrieksarbeider, 34 jaar, tie Biesland, thans gedetineerd, ter zake van poging tot moord op zijn broeder L. V., te Biesland, door een scherp geladen revol ver op hem af te vuren. Het O. M. eischte 5 jaar gevangenisstraf. Voor dezelfde rechtbank heeft verder te recht gestaan M. v. O., 20 jaar, leerling- machinist te Voerendaal, beklaagd van een zelfde feit. Ook tegen dezen beklaagde eischte het O. M. 5 jaar gevangenisstraf. DIEFSTAL. Voor de rechtbank te Alkmaar stond gis teren terecht de electricien Th. H. W. te Haarlemmerliede, die ruim 200 sigaren, toe- hehoorende aan den oberkellner van het ho tel Nassau Bergen te Bergen aan Zee had ontvreemd. De eisch van het O. M. luidde 2 maanden gevangenisstraf fiutngereett te Leiden. De kantonrechter te Leiden veroordeelde: Wegens loopen op verboden grond: D. v. E. en L. v. d. H„ beiden te Noordwijk (B.) ieder tot 2 of 2 dagen; wegens dronken schap: W. K. te Noordwijk tot 2 of 2 d.; W. H. H. te Noordwijkerhout tot 2 of 2 d.; wegens rijden zonder licht: H. v. d. P. te Voorhout tot 2 of 2 d.; D. A. te Noordwijk tot 2 of 1 dag; wegens stoomen in Rijn lands boezemwater zonder vergunning: C. G. H. te Hillegom tot 1 of 2 d.; wegens te Noordwijk zonder vergunning van B. en W. liedjes zingen tweemaal gepleegd: II. J. tot tweemaal 1 of tweemaal 1 dag; W. F. H. S. te Warmond, beklaagd van visschen zon der acte, werd vrijgesproken. FAILLISSEMENTEN. Failliet verklaard: 31 Juli Gertruda Bee- len, openbare koopvrouw in mode-artikelen te Swartbroek bij Weert. 4 Aug. J. A. Th. Muller, gemeente-ambte naar te Amsterdam, 2de Jan Steenstraat 58 huis. E. J. Nöggerath Jr., grossier in meubelen te Amsterdam, Frans Halsstraat 20. Eerste Nederlandsche Krijgdienst-, Uitzet- en Levensverzekering Maatschappij „De Elf Provinciën", Amsterdam Rokin 81. C. Damsma, koopman te Aalsum te Dok- kum. M. van Beek, te Amsterdam, Nieuwe Heeren gracht 19. Geëindigd door het verbindend worden van de eenige uitdeelingslijsten de faillissemen ten van W. Vellekoop, voorheen slijter te Leiden, thans koetsier te 's Gravenhage; van H. Kasperts, schilder te Haren; van S. J. de Vries, Nieuwe Kerkstraat 155, Am sterdam; van J. S. van der Lijn, kapper, Muiderstraat 31, Amsterdam, en ddor het vonnis, gewezen na het tegen de uitdeelings- lijst gedaan verzet, het faillissement van P. J. Vollenberg, ruilhandelaar, vroeger wo nende te Grave, thans te Cuyk a. d. Maas. Opgeheven: het faillissement van J. van de Vooren, te Zegwaard, en van mej. M. W. J. Ross, wegens gebrek aan actief. DE ZEDELIJKHEIDSWETTEN. Voor de Rechtbank alhier werd hedenmor gen tegen de „deskundige" A. G. v. V. één jaar gevangenisstraf geëiseht. AANBESTEDING. Heidenmorgen werd 'in het gebouw v. Prov. Bestuur alhier aanbesteed: Het uitbreiden van den zuidelijken aanbouw bij het Rijks Museum te Amsterdam met bijbehoorende werken. Ra ming f 90.000. Laagst werd ingeschreven door J. Kok, te Utrecht voor f 85.458. DE TEMPERATUUR VAN HET WATER IN DE 'ZWEMINRICHTING. De temperatuur van het water in de zwem inrichting aan de Houtvaart bedroeg heden morgen 61 en hedenmiddag 62 graden. DE KERMIS. Het weer houdt zich goed en maakt dat de eigenaars van „etablissementen" en de exploitanten van vermakelijkheden tevreden kunnen zijn. Avond aan avond zijn de zalen, waar uit voeringen worden gegeven, door talrijken be zet, die zich, liet mag gezegd worden, over het algemeen kostelijk kunnen amuseeren en hun applaus niet cadeau behoeven te ge ven. In den Schouwburg aan den Jansweg werd gisterenmiddag een buitengewoon ma- tinée gegeven: Sneeuwwitje, de mooie, be,- kende, leuke kinder operette. Voor de kinde ren is dit een feest er naar te gaan zien en lioo- ren, en zelfs voor grooteren is het genoege- lijk. Mevr. HopmanKwast had gisteren een mooi succes met haar opvoering en het doet ons dan ook genoegen, dat zij, die gisteren middag niet in de gelegenheid waren de voorstelling bij te wonen, dit Zaterdagmid dag nog kunnen doen. Wij herhalen dat liet laiei. genieten van deze operette voor de kleinen een echte kermisvreugde beteekent. Des avonds geniet een talrijk publiek in den Schouwburg van v. Eijsden's gezelschap. Ons vermoeden dat de Hertogin van Sara- gOssa zeer aantrekkelijk zou blijken is be waarheid. Mevrouw v. Eijsden wordt el- ken avond druk toegejuicht en ook de an dere acteurs doelen welverdiend in het suc ces. Morgenavond gaat in den Schouwburg op verzoek: M'n Ouwe Heer. W.y ontvin gen deze mededeeling toen de agenda voor jlit nummer reeds gereed was, zoodat het daarin foutief staat vermeld. Het gezelschap Janmart gaat voort in de „Kroon" de stemming onder het kermispu- bliek er in te houden met de operette: „Wij dansen door het leven!" De administrateur heeft over de opkomst niet te klagen. Alle artisten doen trouwens hun uiterste best en geven dan ook goed spel te zien. De bioscopen zoowel die in het Bronge bouw als die in Apollo-theater en op de Gr. Markt, blijken, ook in den kermistijd, hun attractie te behouden. Voor verschillende in richtingen wordt niet zelden queue gemaakt om plaatsen te hekomen. De programma's zijn dan ook in alle theaters van deze ge legenheid extra gevarieerd samengesteld, terwijl natuurlijk de komische noot voor deze week in alle bioscopen het hoogste klinkt. In Sint Bavo trekt de Union-bioseoop eiken avond flink bezette zalen. Over het program ma en de afwerking daarvan hebben wij de zer dagen reeds een en ander medegedeeld. Wij kunnen dus gevoegelijk daarnaar ver wijzen. GEVONDEN VOORWERPEN. Terug te bekomen bijP. H. van Woerkom, Beeksteeg 4, een damespantelonJ. Mooi, Ko ninginneweg 108, een notitieboekje; Het bur. van politie, een ring met vier sleutels; J. Kroon, Nassaulaan 74, een portsmonnaie; P. Boxs, P. Krugerstraat 62, een broche; H. Schaap, Jacobijnestraat 145, een kerkboekje; J. Koper, Koudehom 8, een broche; J. J. Remmer, Wilhelminastraat 12, een portemon- naie met inhoud; H. van Rijn, Gr. Heiligland 13, een portemonnaie met inhoud; A. Spaar garen, Jansweg 13, een portemonnaie met in houd; H. v. d. Berg, Amsterdamsche Vaart 60, een witte kinderzak met inhoud; P. Kalie zen, Sophias tra,at 11, een etui met visite kaartjes. Ier „Veranor passeerde 1 Aug. op 28 mijlen W. t. Z. van hier in 14 vadem water een wrak, vermoedelijk van een zeilschip, groo- tendeels onder water en groen geschilderd. Het drijft gevaarlijk voor de scheepvaart, meldt de „Zeepost" IJMUIDEN. Wrak. De schipper van den stopmtlraw- UITBREIDING VAN HET GESTICHT ST. JOANNES DE DEO TE AMSTERDAM. Naar wij vernemen zal het R. K. gesticht van de Broeders Joan de Deo aan de Keizers gracht te Amsterdam een uitbreiding onder gaan. Het perceel 63 daar naast gelegen zal n&mëlijk bij thiet thans bestaande gedeelte worden getrokken. PATER BERNARDINUS METS. Op 24 Augustus a.s. hoopt de ZeerEerw. Pa ter Bernardinus Mets O. M. C., in het klooster der E.E. P.P. Conventueelon te Leuven, zijn 25 jarig Priesterfeest te herdenken. Het is de wensoh van den bescheiden reli gieus, dit feest kalm en zonder feestelijkhe den te laten voorbijgaan: intusschen is het zeker, dat uit geheel België en evenzeer uit geheel Nederland, waar deze fijnvoelende en geleerde priester, deze vurige enthousiaste landgenoot, deze waardige kloosterling en welsprekende Missieprediker en redenaar zoo overal bekend en geëerd is, tal van geluk- wenschen hem op dien dag zullen toestroomen. Ook hier te Haarlem is pater Mets, die voor „Geloof en Wetenschap" eenige malen op trad, bekend. Het bericht van zijn 25-jarig priesterjubileum zal danWfck hier met be langstelling en vreugde worden vernomen. IJMUIDEN, 7 Aug. N.W. Gearriveerd 6 Augustus. Glaucus, s., Java. Benmohr, s., Kohsichang. Ousel, s., Liverpool. King Lud, s., Ramalio. Gearriveerd 7 Augustus. Rostock, s., Riga. Apollo, s., Hamburg. Apollo, s., Bremen. Regina, s., Riga. Epsilon, s., Archangel. Vertrokken 6 Augustus. Hollaudia, s., Buenos Ayres. Sir George Bacon, s., Hamburg. Ystroom, s., Londen. Ceres, s., Midd. Zee. Vertrokken 7 Augustus. Rijnstroom, s., Huil. Amstel, s., Hamburg. Juno, s., Bristol. Tilly Rnss s., Onega. Nederlandsche Stoomvaartlijnen Prinses Juliana, van Amsterdam naar Ba tavia, arriveerde 6 Augustus te Singapore. Prometheus, arriv. 6 Aug. te Batavia van Amsterdam. Tantalus, van Amsterdam naar Java, pass. 8 Aug. Sagres. 'Jacatra, van, Batavia naar Rotterdam, pass. 6 Aug. Ouessant. Rindjani, van Batavia naar Rotterdam, vertrok 6 Aug. van Port Said. Amsteldijk, van Rotterdam naar Boston en Philadelphia, pass. 6 Ang. 4.30 nm. Wight. Westerdijk, vertrok 5 Ang. van New-York naar Rotterdam. Rijndam, \,an New-York naar Rotterdam, bevond zich volgens draadloos bericht via Crookhaven, 6 Aug. 12 uur 's middags op 326 mijl van Lizard. Atlas arriv. 6 Aug. te Catania v. Napels. Castor arriveerde 6 Aug. te Carthagena van Malaga. Eortuna van de Midd. Zee naar Amster dam, passeerde 6 Aug. Ouessant. Venus arriveerde 6 Aug. te Barcelona van Alicante. Zeepost. aant echter niet de middelen om deae* ge- wichtigen post naar hehooren te bekleeden. Ik beschouw dit als een zeer ernstig be zwaar, doch ik hoop, dat het nog zal geluk ken deze moeilijkheid te overwinnen, zoodat ik einde September als gezant naar Berlijn zal terugkeeren. Naar verluidt, moet Garard aan het Ame- rikaansche Congres een ontwerp hebben voorgesteld, waarin voorzien wordt in den bouw van gezantschapsgebouwen in d© voornaamste hoofdsteden. De hiervoor be- noodigde gelden zouden gevonden worden in speciale belasting, die aan dc in het bui tenland wonende Amerikaansclie burgers zou worden opgelegd. Het gestolen paarlencollier. De jongste onderzoekingen in de zaak van den bekenden raadselachtigeu paarlendiefstal, hebben aan het lielit gebracht, dat het collier noch op het postkantoor, nocht op de reis naar Lon den kan verdwenen zijn. De politie heeft den geheelen weg, welken liet collier van Parijs naar Londen afgelegd heeft, gevolgd en hieruit besloten, dat het pakje niet op de reis geopend is. De diefstal kon, zoo vertelt de Msb., dus slechts hij den afzender Salomons te Parijs, of bij den ont vanger Mayer te Londen gepleegd zijn. De veronderstelling echter, dat het halssnoer in het huis van den juwelier Mayer te Londen zou gestolen zijn, is onwaarschijnlijk. De bui- tenzegels waren ongeschonden^ de binnenze- gels, waardoor de vouwen waren verhonden, waren hij aankomst niet verbroken. Zoo richt zich nu de aandacht der politie op de zaak van den juwelier Salomons in de Rue de Provence te Parijs. Maandag heeft Salomons een onderhoud van meer dan vier uur gehad met Niclauss©, den tweeden chef van den Parijschen defectieven dienst. Zijn verklaringen waren duister en spreken el kaar in sommige punten tegen. Merkwaar dig was vooral, dat Salomons meer dan een maand gewacht had voor hij het collier ver zond, terwijl Mayer toch op een spoedige be stelling aangedrongen had. Verder was zeer opvallend, dat Salomons ditmaal een ander étui voor de verzending gebruikt had. Het halssnoer had reeds meermalen de reis Pa rijsLonden en terug gemaakt, en steeds in hetzelfde étui, nu echters was een geheel an der étui gebruikt. Salomons verklaarde, dat hij dit gedaan had, wijl het étui uit een kast van zijn huis ontvreemd was. Ook zeide hij nu overtuigd te zijn, dat hi.i het collier in het étui gelegd had. Dit stemde echter niet met zijn eerste verklaring overeen. Toen vertel de hij nl., dat hij, zoodra hij van den diefstal vernomen had, aan zijn vrouw vroeg, of zij er wel zeker van was, dat hij het halssnoer werkelijk in het étui gedaan had. GEHOORD IN DEN TREIN. A. Zeg Amice, wat zal het vleesch in Amsterdam goedkoop gaan worden, hé. B. Zoo A. Ja aan iedere tram of atax hangt te genwoordig een: E.n.t.-o.s. SCHIEDAM, 6 Aug. Moutwijn f 14, Jene ver f 18, Commissie f 13,50. Stemming kalm. Spoeling f 1.30. Graanspiritus f 22,75—23,75. Melasse f 18,75—19. Ruwe Spiritus f 10.75. WATERSTANDEN. 8 Augustus. Hoogwater. IJMUIDEN, v.m. 7 uur 9 min.; n.m. 7 uur 32 min. KATWIJK v.m. 6 uur 44 min.; n.m. 7 uur 54 min. Laagwater. IJMUIDEN, v-.m. 3 uur 32 min.; n.m. 3 uur 9 min. KATWIJK, v.m. 3 uur 9 min.; n.m. 2 uur 49 min. Een treinbotsing in Italië. Op het baan vak GenuaRome heeft in de nabijheid van Avenza een hotsing plaats gehad tusschen een sneltrein uit Genua en een goederen trein. De machinist slaagde er in den trein binen 20 seconden tot stilstand te brengen, waardoor de botsing minder hevig was. Toch werden de twee locomotieven, de ten der, alsmede de post- en restauratiewagen geheel verbrijzeld. Een postbeambte en drie reizigers werden zwaar gewond. De mate- rièele schade bedraagt meer dan drie ton. Een gezant in moeilijkheid. De nieuwe gezant der Vereenig'de Staten te Berlijn, Ja mes Watson Gerard, stuit hij het aanvaar den van zijn ambt op zeer eigenaardige moeilijkheden. De Tel. vertelt: In het groote Berlijn, waar zooveel huizen leeg staan, kan hij geen geschikte woning vinden. Gerard is de meening toegedaan, dat de gezant der I Noord-Amerikaansche Unie zijn land op waardige wijze vertegenwoordigen en in de- zen niet bij zijn-collega's achterblijven moet. Daarom wil hij ook een groot huis hebben, ten einde een zekeren staat te kunnen voe ren. Dit laatste acht Wilson c.s. echter niet overbodig in de eerste plaats, omdat het in strijd is met den repuhlikeinschen eenvoud en in de tweede plaats omdat een toekom stige opvolger wellicht minder met aardsche goederen bedeeld is en dus, wilde hij het voorbeeld van zijn voorganger navolgen, weldra met financieele moeilijkheden te kampen hebben. De heer Gerard schijnt zich deze geschie denis nog al aan te trekken. Tegenover een medewerker van de B. Z. am Mittag ver klaarde hij ten minste openlijk, dat de moei lijkheden, die hij thans ontmoet, hem er wellicht nog toe zullen brengen om voor den Berlijnschen gezantsehapspost te be danken. „Ik zal echter zoo verzekerde Gerard verder binnenkort naar Amerika terug keeren, ten einde de kwestie met den pre sident te hespreken. Wellicht wordt er nog een uitweg gevonden, waardoor het ten min ste mogelijk is, dat ik eenzelfde positie in de diplomatieke wereld van Berlijn kan in nemen als de vertegenwoordigers der kleine landen. Mijn landslieden gelooven, en ook persoonlijk deel ik deze meeuing, dat Berlijn voor ons de gewichtigste diplomatieke post is en ik beschouw het dan ook als een hooge eer om mijn land hier te vertegenwoordigen. „Ons budget verschaft den Berlijnschen src- 2de Klasse. 4de Lijst.. HOOGE PRIJZEN. No. 7732 en 9054 ieder f 1000. No. 13089 en 19601 ieder f 100. Prijzen van f 30. 114 168 364 587 702 719 825 827 987 1020 1394 1397 1629 1720 1902 1939 2033 2057 2378 2829 2864 2919 3396 3612 3756 4210 4222 4524 4682 4734 4996 5009 5279 5654 5836 5909 6024 6645 6648 7025 7239 7430 7682 7821 7938 8689 8705 9334 9544 9901 10150 10423 10763 11131 11296 11430 11464 11571 11937 11978 12176 12474 12913 13224 13276 13569 13925 14201 14273 14338 14604 14703 15309 15554 15753 15759 15972 15981 16029 16228 16909 16958 17091 18357 18449 18476 18638 18639 19219 19248 19335 '19944 20244 20458 20539 20855 2e Klasse 3e Lijst: 6387 m.z. 6389. mi WatjES^e iiiill ÏT Officieels telegrafische opgave van bet Meteorologisch Instituut te De Bilt. Hoogste barometerstand, Horta 770.6. Laagste barometerstand Haparanda, 749.4. Matige Westelijke tot Noordelijke wind, meest zwaarbewolkt, waarsehiinl ijk eenige ra gen, zelfde temperatuur. Heden ontvingen wij vanuit Buitenzorg, Java (N. O. I.) het droevig bericht van het overlij den van onzen geliefden zoon THEOD&RUS op 7 Juli j.l. in den ouderdom van ruim 19 jaar. J. v. d. AART. A. C.v.d. AART-v. d Engh. BROEDER, ZUSTERS en VERLOOFDE. Haarlem, 6 Aug. 1913. Koningsteinstraat 19. Eenige en aigemeene geving. kennis- asssstai De familie Schoonhoven betuigt hiermede haar hartelijken dank voor de vele bewijzen van deelne ming, ontvangen bij het overlijden van haar geliefde moeder. Uit aller naam, P. SCHOONHOVEN. Gevraagd een flink, deg. en sterk persoon (geb.), omstreeks 30 jaar oud, goed met Haarlem bekend, als ook goed met paarden kunnende omgaan in een brandstoflenzaak (niet als spe ciaal koetsier). Br, franco onder No. 9125 bur. van dit blad. Een Rijwielhersteller gevraagd tevens bekend m6t emids- werk en een bek ware gehuwde smidsknecht voor hoetbeslag en vuur werk tegen hoog loon. M. BRUIJ- NEN, Lisse. Gevraagd te Blosmendaal zoo spoe dig mogelijk tot assistentie in de huishouding van 8 uur 's morgens tot 8 uur 's avonds. Leeftijd boven 20 jaar, loon f3 per week. Brieven franco onder No 9130 bur, van dit blad. TELEF. 1430. P. D. VAN ÏÏIJSDBN, Directeur- (Op verzoek) Blijspel in 3 bedrijven van ARNOLD (Groot Lachsucces). AANVANG 8 uur. 2 UUR, Wegens het groote succes een tweede opvoering ven Groote Kinderoperette in 4 tafr. Muziek en onder leiding van Mevr. HOPMAN—KWAST. Balcon en Stalles f 1.Frontloge en Parterre f 0.75, Zijloge f 0,50, Amph en Gaanderij f0.25. Bureau van 10 tot 4 en van 6 tot 7 uur. TELEFOUN 49. Op veelvuldig verzotk en wegens tóet enorme succ s wordt nog eenige degen sis Spannend Drama in 2 acten. Ook heden en volgende dagen optreden van de bekende artisten KFLLY en LACEMAN. Reuzen LaohiuoceiH Entrée 10, 20 en 30 ct. 20 40 en 60 ct. Kaartverkoop en plaatsbespreken vanaf 's morgens 10 u., ook per telefoon.

Nieuwe Haarlemsche Courant | 1913 | | pagina 3