tmis uit m urn Amsteraamscne Bears. Van Overal. BericMes reeds geplaatst ia enzs vorigs oplage. UIT DE ZAANSTREEK. Sport en Wedstrijden, Scheepvaartberichf en. Men Heeft hier dus blijkbaar een gevaarlijk stel menscihen te pakken, die op allerlei ver- valsehingen waren ingericht. HAARLEM. HAARL. MUZIEKKORPS Men schrijft ons: Woensdagavond gaf het Haarlemsch Muziek korps onder directie van den heer Kriens haar gewone Woensdagavond-concert voor een klein gehoor. Dit concert wijkt in zoo ver van de andere af dat de heer Kriens voor het concert in de kermisweek een prachtpro gramma uitkiest en de ware muziekliefheb bers dan ook een echten, aangenamen avond bezorgt. Zoo ook gisterenavond. Elk num mer weid luide toegejuicht en dankbaar voor het 'u oiene ging de kleine schare huiswaarts. GEMEENTEZA KEN. Suppïetoire Begrooting. V oorgesteld wordt de le suppïetoire be grooting der gemeente dienst 1913, tot een bedrag in ontvangst en uitgaaf van 1' 20.300, goed te keuren. De Gemeenterekening. B. en W. bieden ter goedkeuring aan de rekening en verantwoording van de inkom sten en uitgaven der gemeente over 1913. In de rekening is verantwoord een be drag van f 6372236.051/2 aan ontvangsten en een bedrag van f 5564806.07y2 aan uitgaven. De eerste hebben dus de laatste met een bedrag van f 807429.98 overtroffen. De buitengewone ontvangsten bedragen f 3890118.71i/2,d e dito uitgaven f 3132367.97. De buitengewone dienst sluit alzoo met een batig slot van f 757750.74i/2. De gewone dienst wijst alzoo aan, voor ontvangsten f 2482117.34 en voor uitgaven f 2432438.10i/2, batig saldo f 49679.23i/2. Bij eene eerlang aan te bieden 2e suppïe toire begrooting voor den dienst van 1913 zal worden voorgesteld om op den gewonen dienst van 1913 over te brengen: a. f 6000 voor aflossing van 6 schuldbrie ven in 1912 aflosbaar gesteld, doch niet vóór het sluiten van dien dienst aangeboden en b. f 500 geraamd voor uitkeering over 1908 aan de H.IJ.S.M. Ook in 1912 is nog geene beslissing kunnen worden genomen ten aanzien van het tijdvak van 1908 waar over de uitkeering zal zijn verschuldigd. Voor overbrenging op den dienst van 1914 zal dus van het hiervoren genoemde bedrag van f 49679.231/2 overblijven f 43.179.23i/s, waarvan f 13680.08 te bestemmen voor bui tengewone aflossing van de 4 pCt. geldlee- ning, aangegaan in 1901. Zij stellen voor de rekening alzoo vast "-"ffe stellen op: ontvangsten f 6.372.236.051/2; uitg. f 5.564.806.071/2, -batig slot f 807.429.98. Tevens stellen B. en W. voor vast te stel len de balans per 31 December 1912 en de winst- en verliesrekening over 1912 van de gemeentelijke duinwaterleiding, het gemeen te-gasbedrijf, het gemeente-electriciteitsbe- drijf en het openbaar slachthuis. Barbara-Bewaarschool. B. en W- stellen voor verschillende veranderingen in het gebouw van het voor malige Barbara-Gasthuis, als inrichting van privaten, waterplaatsen en bergplaatsen van kleedingstukken, f 2125 beschikbaar te stel len. Het Ambtenaren-reglement. B. en W. hebben praeadvies uitgebracht op het door de speciale commissie ontworpen ambtenaren-reglement. De bemerkingen van B. en W. worden in het raadsstuk opge geven. ONGELUK. Een conducteur van de E.S.M. is gister morgen 9 uur, te Sloterdijk van zijn wa gen gevallen en heeft door den val zijn sleutelbeen gebroken. Na verbonden te zijn in het St. Elisabeths Gasthuis alhier, werd hij naar zijne woning gebracht. BURGERLIJKE STAND. Ondertrouwd: 7 Augustus. A. J. Lui- tingk en J. W. de Munnik. J. Schornagel en C. v. d. Haak. W. v. Smirren en A. P. S. E. Vreugdenüil. R. Kat en J. Visser. Geboren: 7 Aug. z. van M. C. Scliut- teropSmits. Overleden: 7 Augustus. G. 10 jaren, d. v. J. J. Smolenaars, Kamperlaan. M. 5 jaren, d. van J. M. v. Bakel, Oranjeboom straat. Bulgaarsclie gedelegeerden bijeen; de be sprekingen leidden evenwel niet tot een be vredigend resultaat. Om 5 uur had een volledige zitting der conferentie plaats. Na de eerste besprekin gen, waarbij men echter niets vorderde, werd do zitting gedurende een uur opgeheven, van welke pauze de Grieken en Bulgaren ge bruik maakten om met Majorescu en de Ser vische en Roemeeusche gedelegeerden van gedachten te wisselen. Venizelos verklaarde nauwkeurig omschreven instructies uit Athene ontvangen te hebben, waardoor het hem onmogelijk was er in toe te stemmen, dat de grens tot aan gene zijde van de Kara- Su zou verlegd worden. De Roemeensche generaal Croanda meen de hierop aan Venizelos te moeten verzeke ren, dat een wijziging zou kunnen worden aangebracht, op de lijn tussclien Klatch, het eindpunt van de voorgestelde Bulgaarsch- Grieksche grenslijn, en de monding van de Kara-Su. Bij de hervatting van de directe onderhandelingen met de Bulgaren, ver klaarde Venizelos zich met de door generaal Croanda voorgestelde wijziging te kunnen vereenigen, waarna de Bulgaren en Grieken tot overeenstemming kwamen. Hierop ver- eenigde Majorescu de gedelegeerden in vol tallige zitting en deelde om half 8 mede, dat de arbeid der vredesconferentie met een gunstig resultaat was bekroond. m&EZUMBEm. Voor den inhoud dezer Rubriek stelt de Redactie zich niet aansprakelijk. Van ingezonden stokken, geplaatst of niet geplaatst, wordt den inzenders de copie niet teruggegeven. EEN KLACHT. Mijnheer de Hoofdredacteur! Gaarne zag ik het onderstaande in uw ge ëerd blad geplaatst. Een dezer dagen van de gasfabriek ko mend, waar ik werkzaam ben, werd ik op de Oostvest verzocht even te komen op het hulpbureau van politie aan de Amsterdam- sche Vaart. Tot mijn groote verbazing hoorde ik daar een beschuldiging tegen mij uiten, van een zeer laag staande, niet nader te kwalificee- ren daad. Gelukkig kon ik mij beroepen den geheelen dag op cle fabriek geweest te zijn. Wat mij echter, naast de beschuldiging, het meest ontstemde was, dat een der politie agenten het recht meende te hebben mij be- leedigende woorden toe te voegen. Ik heb op het hoofdbureau mijn beklag daaromtrent ingediend. Men schijnt het ech ter daar niet zoo zwaar op te vatten: de agent heette wat zenuwachtig. Daarnaast was de behandeling op het Hoofdbureau niet zoo als redelijkerwijs ver wacht had kunnen worden. Het gaat niet aan om zich zoo spoedig mogelijk van de zaak af te maken, door het „argument", dat de vrouw, van wie de be schuldiging kwam, zich vergist had. Ik wensoh niet beleedigd te worden ook niet door iemand van de politie. Nogmaals dankend, Uw dienaar, O. v. d. KLAUW. buitenland. DE VREDE VAN BOEKAREST. LONDEN, 7 Aug. De correspondent van de Daily Telegraph seini aan zijn blad: Betref fende tie gisteren gesloten vrede zal de re geering te Boekarest drie verklaringen af leggen: lo. zal Majorescu de door de Rus sische regeering overgereikte nota voorle zen. Verder zal de conferentie den wenecli uitdrukken dat men doeltreffende maatre gelen neme om den vrede van Londen geldig te verklaren. In zooverre deze vrede betreft de tusschen Turkije en de Balkansiaten over eengekomen grensbepaling. 2o. Zal Bulgarije protesteeren tegen het verdrag van Boekarest, en wel om zulks ten zijnen gunste te veranderen. Het doel van dit protest moet zijn te doen uitkomen dat Bulgarije het verdrag onderteekent omdat de groote mogendheden het nu eenmaal wenschen, doch Bulgarije hoopt hierdoor zich de goede gezindheid der vredelievende mogendheden te verzekeren, die dan op hun beurt Bulgarije bij de verdere besprekingen zullen steunen. Deze verklaringen worden in den vorinvan een protocol gegeven. De corr. voegt hier aan toe, dat de Bulgaarsclie gevolmachtig de dit protest slechts opstelde om althans niet geheel en al beroofd naar Sofia te moe ten terugkeeren, en zich in de oogen van vorst en volk eenigszins te rehabiliteer en. Overigens, zoo eindigt de correspondent, ligt in dit protocol het zaad voor een nieuwe Balkanoorlog. BOEKAREST, 6 Aug. (Reuter). De Bul- gaarsch-Servische bijeenkomst begon heden- namiddag om 3 uur en eindigde om 3.45 uur. De gedelegeerden deelden aan Majorescu mede, dat een volkomen overeeotetemming tusschen hen bereikt was. Van 4 tot 5 uur kwamen de Grieksche en EEN NQORD-HOLL. SCHAAKBOND. De pogingen, om een Noord-Hollandsehen Schaakbond, op te richten, worden met succes bekroond. Dezer dagen zijn aan alle clubs wederom circulaires verzonden, tevens inhoudende een concept-reglement, waarin verzocht wordt, af gevaardigden te zenden naar de constitueeren- de vergadering, te houden op Zondag 19 Oc tober, des namiddags 1 uur te Zaandam. Uit deze circulaire blijkt o.m. het volgen de: Voorloopig zijn toegetreden: „Akersloot" 9 leden, ,A.S.C.", Amsterdam, 61, „De Toren" Amsterdam, 20, „Nat. Schaakclub", Amster dam, 31, „V.A.S." Amsterdam, 90, Bever wijk" 10, „Haarl. Schaakgezelschap" 29, „Den Heider" 26, „Krommenie" 8, „Laren" 20, „Watergraafsmeer" 30. en „Zaandam", 31 le den. Totaal 12 clubs met 365 leden. De Alkmaarsche Schaakclub, S.D.C. (Am sterdam), Beemster, Do Haarlemsehe Schaak- vereen., Hilversum, Westzaau en Wormerveer namen nog geen beslissing vóór of tegen. EEN BEROEMD AVIATEUR DOODGEVALLEN. Reuter seint uit Londen: Kolonel Cody, van den Engelsohen militairen vliegdienst, die gis terenmorgen met een passagier bij Aldershot vloog, is van een hoogte van tweehonderd voet gevallen. Cody en de passagier waren dood. De naam van kolonel Cody, zal zoo teekent de „N. R. Ct." bij dit bericht aan aan de geschiedenis van de vliegkunst in Engeland verbonden blijven. Met groote vol harding heeft hij, ondanks jaren van misluk king en gebrek aan waardeering zijn proe- evn voortgezet, tot hij een vliegtuig had sa mengesteld, waarmede hij bij den grooten wedstrijd, door het legerbestuur uitgeschre ven, den hoogsten prijs verwierf. Hij was een bekwaam, maar ook een stoutmoedig vlie ger. Hij heeft indertijd van het Eugelsche leger bestuur ook een hooge geldsom verworven voor zijn vinding van vliegers, die, aan een touw opgelaten, een man omhoog voeren en hem zoo in staat stellen waarnemingen te doen. Cody waseen Amerikaan, maar had zich in Engeland laten naturaliseeren. .Vroeger heeft hij voorstellingen gegeven met cow boys. VELSEN. Geme enteraad. Onze Gemeenteraad houdt op Woensdag 13 Augustus a.s. nam. kwart over 1 uur ten gemeentehuize een openbare vergadering. De agenda vermeldt de volgende punten: Ingekomen stukken en mededeelingenOn derzoek geloofsbrieven; .Voorstel inzake de waterleiding; Reglement voor de Burgerlijke Armbesturen; Wijziging verordening bureau uren burgerl. stand; Afwijking werklieden- reglement (alrtL 44) J. ScJiotvanger; Aankoop van grond van Gebr. Gerrits te Velseroord; Aanbieding van de begrooting voor het ge meentelijk gasbedrijf voor 1914; Verhuur van gemeente-eigendommen'Jaarwedde Commis saris van Politie; Suppïetoire begrooting, al en overschrijving, Onvoorziene uitgaven; Aan vrage van een crediet van f 500.voor het maken van een ligger van de schouwbare wa teren enz.; Idem Crediet stoelen raadzaal; Machtiging bestellen ijzerwerk en betonwerk voor den reinigingsdienst na gedane prijsop gave; Belastingzaken. HILLEGOM. Tentoonstelling van afgesneden Gladiolusbloemen. Gistermiddag te 2 ure werd door den voorzitter van de Gla- diolusvereeniging den heer H. G. Hopman, de demes en heeren welkom geheten, op deze hare tentoonstelling waarna een woord van hulde werd gebracht aan den heer O. Ludwig, als ontwerper en aan den heer Teem voor het kosteloos afstaan der zaal. Hierna werd de heer H. V. v. Zanten, voor zitter van de afdeeling Ilillegom van de A. V. van Bloembollencultuur verzocht de ope ningsrede uit te spreken. Hierop nam de heer H. V. v. Zanten het woord en verklaarde dat hij aanvankelijk eenigszins geaarzeld had aan de ultnoodiging te voldoen, doch had de vereerende opdracht aanvaard en het was hem een groote vol doening de eerste tentoonstelling van uitslui tend Gladiolussen, welke de eerste was in Europa te openen. Wel waren op verschillende tentoonstellingen Gladiolussen geëxposeerd geworden, maar nog nimmer was eene ten toonstelling gehouden van uitsluitend Gla diolussen. Spreker noemde de heer Hoet te Gent als de eerste die de Gladiolussen in den handel bracht en noemde verschillende va riëteiten door kruisingen verkregen, en de verschillende personen die daartoe geijverd hadden en noemde inzonderheid den heer van Alkemade van Noordwijk; zij hebben gemaakt dat we hier verschillende kleuren te aan schouwen hebben, flinke krachtige stengels en bloemen. De Gladiolus (afgeleid van het Latijnsche woord Gladius, hetwelk zwaard beteekent) herinnert aan de verschillende beoefenaars, die met het figuurlijke zwaard hier streden om den voorrang; spr. sprak een woord van waardeering aan de exposanten, waarna Z.Ed. deze eerste Hollandsehe Gladiolus-tentoon stelling voor geopend verklaarde. Hieronder laten we volgen de lijst van be kroningen Klasse 1. De beste en best opgestelde groep van Gladiolus bloemen in 24 soorten, van elk soort 3 stengels. C. P. Alkemade, te Noord- wijk, le prijs, G. M. P. van Deursen, Sasscn- heim, 2e prijs, V. Z. M. G. Zeestraten en Zn., Oestgeest, 3e prijs, Z. M. Klasse 2. 12 beste en nieuwste soorten Gladiolusbloemen van elk soort 3 Stengels. L. E. Nieuwenhuizen, Leiden, le pr. V.Z.M. J. Mul, Beverwijk, 2e prijs, Z. M. Klasse 3. 6 beste en nieuwste soorten Gla diolusbloemen van elk soort 3 stengels. P. Hopman en Zonen, Hillegom, le prijs. Z.M. Klasse 4. De beste nieuwe Gladiolus (3 stengels) welke als een verbetering kan be schouwd worden van de reeds bestaanden. 0. E. Veldh. v. Zanten, Hillegom, le prijs, Z. M. Klasse 5. De beste verzameling Gladiolus bloemen witte nuancen, van elk soort 3 sten gels. O. P. Alkemade, Noordwijk, le prijs, Z. M.; A. Fr ij ling en Zoon, Sassenheim 2e prijs Br. M. Klasse 6. De beste verzameling Gbladiolus- bloemen geele nuancen, van elk soort 3 sten gels. C. P. Alkemade, Noordwijk, le prijs, Z. M.; G. Zeestraten en Zn., Oegstgeest 2e pr., Br. M. Klasse 7. De beste verzameling Gladiolus bloemen rose nuancen, van elk soort 3 sten gels. G. Zeestraten en Zn, Oegstgeest le pr. Z. M.; P. Hopman en Zonen, Hillegom, 2e prijs Br. M. Klasse 8. De beste verzameling Gladiolus bloemen roods nuancen, van elk soort 3 sten gels. K. Velthuijs, Hillegom, le pr., Br. M. Klasse 9. De beste verzameling Gladiolus bloemen blauwe en paarscho nuancen, van eik soort 3 stengels. G. Zeestraten en Zn., Oegst geest, le prijs, Z. M.; K. Velthuijs, Hillegom, 2e prijs Br. M. Klasse 10. De beste witte Gladiolus, 3 sten gels. L. A. Prins, Wassenaar, le prijs Br. M. met Duchet a la Wellington. Klasse 11. De beste geele Gladiolus, 3 sten gels. C. F. Veldh. van Zanten, Hillegom, le prijs B. M. met Glory of Noordwijk. Klasse 12. De beste rose Gladiolus, 3 sten gels. J. Mul, Beverwijk, le prijs Br. M. met Panema. Klasse 13. De beste roode Gladiolus, 3 sten gels. P. H. J. v. Waveren, Hillegom, le pr. Br. M. met Liebesfeuer. Klasse 14. De beste blauwe Gladiolus, 3 stengels. Niet toegekend. Klasse 15. De beste paarsohe Gladiolus, 3 stengels. Wed. W. Wigman en Zn., Zutplien le prijs, Br. M. met Rosalim Klasse 16. De fraaiste inzending Gladiolus bloemen ter opluistering. P. Hopman en Zo nen, Hillegom, le prijs Z. M.; L. van Til Lzn., Hillegom, 2e prijs B. M. Klasse 17. Het mooiste Bloemstuk van Gla diolusbloemen, als eenige aangewende bloem. Wed. W. Wigman: en Zn., Zutphen le prijs Z. M.; J. W. Daudeij, Haarlem, 2de 1ste pr., Z. M. en lste 2de prijs, Br. M.; A. v. Zet ten, Ilillegom, 2de 2de prijs Br. M. De tentoonstelling kan goed geslaagd ge noemd worden. Ze is der moeite waard te be zichtigen. De tentoonstelling blijft tot Zater dagavond geopend. HAARLEMMERMEER. Militaria. De milicien-wachtmeester G. J. de Jong uit deze gemeente, belioorende tot het le reg. huzaren, die een paar jaren ge leden uit de sterkte van zijn korps werd af gevoerd wegens desertie, is thans weer in die sterkte teruggebracht. Men zal zieli herinneren, dat de Jong on langs toen hij uit Amerika in Plaarlem- mermeer overkwam werd aangehouden. Hoewel de man een beroep deed op zijn Amerikaansch burgerschap .schijnt hem dit niet gebaat te hebben. Hij heeft althans voor den krijgsraad terechtgestaan, is veroordeeld en heeft tevens zes weken werkelijkeu dienst moet euvolbrengen, welke hij nog „tegoed" had. BURGERLIJKE STAND. SASSENHEIM. Overleden; Helena in 't Hout, 81 j„ wed. van W. J. v. d. Bruggen. Geboren: Helena, D. van L. v. Leeuwen en I. Langelaan. Theodoras Cornelus Pan- cratius, z. v. A. M. Rotteveel en C. W. v. Moorsel. Alida Geertraida, d. v. J. Goede- mans en E. v. Kuijlenburg. VOORHOUT. Geboren: Leonardus Jaco bus, z. v. Hendrikus van Went en Maria Cor nelia van Wieringen. Theodora Agnes, d. v. Leonardus de Groot en Geertruida Jo hanna van der Meer. Simon Laurentius, z. v. Cornelis Angevare en Elizabeth Zoet. Wilhelmus, z. v. Leonardus Hubertus van der Poel en Maria Elisabeth van Dijk. Wil helmus Jacobus, z. v. Johannes Jacobus Floor en Anna van Dijk. Petrus Gerardus, z. v. Gerardus van der Lans en Johanna Schrama. Maria Cornelia, d. v. Theodoras Petras van den Nouland en Cornelia Bier man. Adrianns Jacobus, z. v. Hermanus Geerlings en Elisabeth Warmerdam. Maria Peronella, d. v. Petrus Antonius van Werkhoven en Gerarda Ruigrok. Johannes Petras, z. v. Martinus van der Vlugt. en Christina Helena van Zoelen. Getrouwd: Hendricus Leonardus van der Hulst jm. 23 j. en Johanna van Rijn jd. 26 j., beiden van Voorhout. Johannes Jacobus Post jm. 30 j., van Voorbout, en Elisabeth Heemskerk jd. 20 j„ van Leiden. Overleden: Johannes Hermans, wedn. van Antonet Prinseen, overleden te Boekei, N.Br. ZAANDAM. Harddraverij. De Zaandamsclie Harddra- verii-vereeniging heeft op op de Stations straat gisteren twee harddraverijen gehou den. Om 9 uur 's morgens werd begonnen, om 7 uur waren beide geëindigd. De uitslag was: Morgendraverij open voor Nederlandsche paarden, die niet meer dan 50 in eens op de korte baan gewonnen hebben. Aantal ingeschreven paarden 20. le prijs Firmant van D. Schuitemaker te Midwoud; 2e prijs Jola van D. Schuitema ker te Midwoud; 3e prijs Albatros van M. L. de Leèuw te Watergraafmseer; 4e prijs Au gusta, van J. Schoon te Medemblik. Middagdraverij, open voor alle paarden met handicap van die, welke op de korte baan een prijs van 200 of meer hebben ge wonnen. Aantal ingeschreven paarden 20. le prijs Catharine L. van P. C. Appel te IJsel- monde; 2e prijs Adi K., van A. Sicrdsma te Jorwerd; 3e prijs Adriaan, van M. L. de Leeuw te Watergraafsmeer; 4e prijs Alexan dra van B. Hoek te Lutjebroek; 5e prijs Bar- tinus, van J. M. v. d. Berg te 's Gravenliage; 6e prijs Aura, van H. Verdegaal te Lisse. jongste staking, is de vermelding waard. Zij hadden de voormannen van de staking ontmoet en de vredes-termen waren opg<v steld; maar, ofschoon de mijn-eigenaren de- i ze beide Boeren-voormannen algemeene vol- macht gegeven hadden om namens hen zoo- j wat alles te doen of te laten, wilden laatst- genoemden die heeren nochtans eerst raad- i plegen. Buiten het Carl ton-hotel op de straat ver drong zich een dichte massa van vele dui- zenden opgewonden stakers, en de auto, waarin zij gestapt waren, was niet ver ge vorderd, eer de menigte generaal Botha ont. dekte en het rijtuig tot stilstand bracht. Op gemerkt werd op dit kritiek oogenblik, hoe van verscheidene kanten lieden uit de mas- sa met revolvers op de beide generaals mik ten! Beiden waren echter al in hun leven in nauwer hoekjes vastgezet, en behielden hun tegenwoordigheid van geest. „Schiet maar.," zei generaal Botha, „ons is ongewapend. Maar weet dit: ons is hier om 1 vrede te maak voor jullie, en als ons ge schiet wordt, dan is het uit daarmee." De koelbloedigheid van den generaal maak te een geweldigen indruk op de menigte, en het duurde niet lang, of hun auto tufte weer even pleizierig voort in de richting van Oranje Grove, alwaar sir Geo, Farrar, sir Lionel Philips, de heer Drummond, Chaplin, kolonel Schumacher en anderen hun komst verbeidden. Enkele uren later, 's-avonds, keerden zij in de stad terug, en de vrede werd definitief gesloten. Gedurende al den tijd, dat deze bei de voormannen zich in Johannesburg bevon den, zagen ze af vau alle persoonlijke poli tie- of soldaten-bescherming. Qpgsgeven dnar De Spaarfsebank IJMUIDEN, 7 Augustus N. Gearriv.: Scheldestroom, s. Grangemouth. NEDERL. STOOMVAARTLIJNEN. Vondel, v. Batavia n. Amsterdam, vertrok 6 Aug. van Algiers. Sumatra, v. Batavia n. Amsterdam, arr. 6 Aug. te Suez. Oopack, van Batavia, naar Amsterdam, 'pass. 5 Aug. Gibraltar. Castor vertrok 6 Aug. v. Carthagena naar Malta. Diana, vertrok 6 Aug. van Pillau naar Amsterdam. Iris arr. 6 Aug. te Stettin v. Amsterdam. "Mars vertrok 6 Aug. v. Kallundborg naar Stettin. Vulcanus vertrok 6 Aug. van Livorno naar Algiers. (Zeepost.) De begenadigde maagd van Lom-des. Dinsdag heeft de H. Congregatie der Riten op het Vaticaan een vergadering gehouden, waarin o.a. de inleiding van de zaak der zaligverklaring van Bernadette Soubirous door de kardinalen onderzocht werd. In dien de H .Vader, zooals verwacht wordt, de volgende week een gunstig oordeel velt, zal het proces ingeleid worden, zegt de Msb. waardoor de zieneres van Lourdes den titel van Eerbiedwaardig zal verkrijgen. De toestand van den Paus.- Naar de de „Croix" uit Rome verneemt, heeft de H. Vader de warme hondsdagen nog nooit zoo goed doorgebracht als dit jaar. Eiken dag geeft hij particuliere audiënties aan bisschoppen en pelgrims. Onder de jongste audiënties valt te ver melden die van mgr. Blanc der paters Ma- risten van Lyon, apostolisch vicaris van centraal Oceanië. Dit vicariaat telt onder de voornaamste eilanden Tonga, waar de bisschop resideert, Toutouna en Wallis, dat onlangs tot groote verwondering en ontevre denheid van Australië zonder meer door Frankrijk geannexeerd werd. Mgr. Blanc was bij de audiëntie evrgezeld door den H. E. P. Copéré, procurator-generaal der Ma- risten en door een Polynesisch en chef van liet eiland Tonga. Dezer dagen heeft de Paus audiëntie ver leend aan een groep Romeinen, die onder leiding van mgr. Radini Tedeschi, bisschop van Bergamo, naar Lourdes gaan. Onder "de pelgrims, welke voor hun ver trek den zegen van den Paus ontvingen, bevonden zich een groot aantal zieken, die door liet „werk der arme zieke pelgrims" naar Lourdes gebracht worden. Do revolutie in Venezuela. Er is te New York bericht ontvangen uit Caracas, over den staat van zaken in V enczucla. Het heet dat president Gomez een krijgs macht van 7000 man lieeft afgezonden te gen ex-president Castro, welke laatste aan het, hoofd staat van 12.000 volgelingen, die vol geestdrift schijnen te wezen. De op winding in Venezuela is groot; maar vol gens den berichtgever van het Central News Agentschap van wien deze tijding afkom stig is mag men niet te veel gewicht hechten aan de beweringen omtrent moord en doodslag op groote schaal, waaraan de aanhangers van Castro zich lieeten schul dig te maken. Zulke beweringen komen uit den koker van financiers, die speciale be langen hebben in Venezuelazegt decor- respondent. Koelbloedigheid van Botha. Een klein, maar dramatisch incident zegt de „Volks stem" uit 't optreden van cle generaals Bo tha en Smuts to Johannesburg tijdens de 3 pCt. Cert. Ned. ,W. S, I 21/2 pCt. Cert. N. W. S. j 5 pCt. Tabaksl. Buig. j 4 pCt. Oblig. Kronenreu 5 pCt. AprilOct.rente 4 pCt. Jan.Julirente i 41/2 pCt. Rusland 1909 41/2°/° Iwang. Dombrowo 4"/o Groote Ituss. sp, 4o/o NicolaiSp. 4"/o Rusland 1880 4% Zuid-West 4o/o Rusland Hope 40/0 Rusland 1894 Gc Enfc 4"/o Rusland Binnenl. [5°/o Imp. Loan Japan; ^0/0 Binnenl. Mexico, jö 0/0 Goudl. in p. St» (5<>/o Funding Brazilië iöo/o Bahia in p. St. i&o/o Para 1907. 5o/o Rio de Janeiro (F.D.J 5% Sao Paulo 19.13, 5«/o Dominica 40/0 Amsterdam 1904 4o/o Algem. H.B.K. 4% Haarl. H.B.K. 5o/o Rotterd. Can. H, B. 6"/o Argent H.B.Ii. 50/0 dito Cedula K. 41/2 0/0 Ung. Land C.S'p, 41/2°/o Hong. H.B. CommV Aand. Amalg. Copper Am. Car en Foundr Am. Hide en Leath United Cigar M. Cy United States Steel Cult. Mij. Vorsten!, Hand. Maatsch. Ketahoen gew. Ketahoen pref. RedjangLebong Sinkep Tin Mij. Great Cobar Geconsol. Petrol. Intern. Ruin.-Petro Koninkl. petr. Ainsterd. Rubber, 'Deli-Bat. Rubbei- Nederl. Rubber O.-Java Rubber K. Ned. St.boof, Mif Ned. Amer. St. Mij, Comm. MaTine Comm. Pref. id. 4y2 °/o Obl. Marine Aand. Amsterdam-Del! Amst. Langk. gew, Arendsburg Tabak' Medan Tabak Mij. Ass. Morch. le pre} Pref. Peruv. Corp. lAand. Holl. Spoor !Aand. Staatsspoor 41/2 °/o Obl. Underground! 4.1/2 0/0 Mosk. Kieuw Wor, 141/2°/o Wladikawkas 4"/o Wladikawkas 1894 Comm. Atchison Top. 40/0 Alg. Hyp. Top cl: a 4o/o Conv. Bd. idem. 5 0/0 Cuba R. Cy, leHyp. Common Denver Common Erie 4°/o general Erie Comm. Kansas C. South. Pref. Kansas C. South. Common Missouri K. T. 4°/o lehyp. idem 41/20/0 Nat. Railw. of Hex, Comm. N.-York Ontario Comm. Norfolk Comm. Rock Island Comm. South Pacifio 4 pCt. Convert id. 4 pCt. le Ref. Hyp. id',1 Comm. South. Railw. Comm. Union Pacific 4 pCt. goud Obl. id. 4 pCt. Convert Obl. id. Common Wabash Sh. Canadian Pacif. ,41/2 pCt. Brazil Railw, 5 pCt. Yucatan. 5°/o Vict. Mina Is 4,1/2 pCt. Soracabana 21/2 pCt. Antw. 1887. 2 pCt. Antw. 1903 Turkije 1870 Aand. Batavia Electr. MadoeraSt.m. Prol Prolongatie. 6W/V yn/2 >'óU '[Is 'Is -1l2 WIlB 76/. lfc,3/8 LG'/s in/4 34 9»»i« 906 733/4 46»/m auu/ie 43' k .8731 516/8 •2291)4 1261/g 686 97 7 Aug Vortse 7?i/, 9 li/2 el 86 825/ a4l/2 95 85118 895 4 8415/,. 83 86 843/, 88 96 1026/ 9318/,, W,4 95 lüOs/p 9813 1É 963/, 90 9c lhOl/2 951 4 8 57/s 91 933/4 733/4 46 5/16 451/g 6jJ/ig 157 j.öa=/4 1 Si if 841 4 162 287 5 i ^2v,i 4 i2i 6zl 17 a1! 4 lie 69 L51/4 i-l-H fa93j4 4°/ie HU/, 605/4 -77 8UU j4 i 28£)l/2 951/4 48 96 1U0 8 9, ;31/2 991,2 95 98 UXjl/2 2(1,0 bU 4 W it Ote/ie 6D/4 821/2 iObi/4 883/8 901/2 JtU* f 1513 4 9bJ/a 983/18 "'lib 1 '1112 81"/s 231/s 737/8 31)1.4 79'! ,6 703/4 431116 70 957/ie 4 851/. 823 8 951/2 903/4 80I/2 337/i6 £03/, 963/4 951/2 893/s 9A/2 731/j 46Ö/9 23 >/2 4S'/,f Oll5/^ 160 2 8/1/4 50 22b!/4 123 6z/ 180 117 70 1221/s 46jl6 161/a 61)15/lf 303 2361/2 9811 431/4 391/4 toüi/4 93L. 84 995/16 941/2 2IU4 993/s 74 97'(16 605 s 2il/s 91a J.C Ö01/4 323/4 93I/2 93l/2 881/ 9011/j. 251/g 1 Jg 931.^ 87 Is 216i/2 82'/ 81 713/4 70 951/, 4'/? 826/s 626/, fl 117'/, 71 123 43/a 163/g 48«! 2H /2 297/8 271/2 603/4 243/8 1813 /l6 201/2 153'/s i9/ie 8 H/2

Nieuwe Haarlemsche Courant | 1913 | | pagina 7