Laatste Nieuws, Van overal. IIEUiS UIT LOSE J. W. LUCAS STADSNIEUWS. Kerknieuws. Sport en Wedstrijden, Wetenswaardig Allerlei. Advertenliën. Banketbakkerij. TE KOOP TE KOOP Rechtszaken. Scheep vaartberichten. üarkf nieuws. Ons Weerbericht een tïiake Bakksrskiecht, SCHOTEN. Ned. R. K. Volksbond. De Propagandaclub, onderafdeeling van den B. K. Volkbond, beeft toezegging weten te verkrijgen van de administratie van „De Maasbode", dat die courant 's morgens en 's avonds apart besteld wordt te Schoten, Jan Gijzenvaart en Sant poort Dorp. Voorwaar een groote verbetering; diegene die nu zoo'n blad kan en wil aanschaffen, vindt nu geen beletsel meer. Een propagan dist zal de volgende week aan het werk gaan voor het aanwerven van lezers; hem zij suc ces toegewenscht. Tot leden van het hoofdbestuur van den Bond zijn op de laatst gehouden vergadering benoemd de heeren H. van Egmond en P. Tervoort. Töt pachters van het Bondsge- bouw is benoemd de heer Boon, van Scho ten. Het hoofdbestuur heeft besloten de bi bliotheek van den Bond te reorganiseeren, met spoed zal men overgaan tot belangrijke uitbreiding. De Zeereerw. adviseur heeft zijn algeheele steun voor dat doel toegezegd. Heden (Maandag) avond zal dat punt op de bestuursvergadering wordenbehandeld. De pas opgerichte zangvereeniging heeft tot directeur benoemd de heer Bak, onder wijzer aan de R. K. school. Zii, die zich als *id willen aanmelden, kunnen dit doen Dine. lagsavonds aan het Bondsgebouw, alwaar dan repetitie wordt gehouden, of men wende zich schriftelijk tot den heer Heijnes Sr., se cretaris. De heer J. Joon, voorzitter van de rede rijkerskamer St. Bavo, die 15 Aug. zijn 25- jarig huwelijksfeest herdenkt, heeft van de leden van de rederijkerskamer een mooi ca deau ontvangen ter gelegenheid van zijn zil veren huwelijksfeest; hij werd op de laatst gehouden vergadering van het hoofdbestuur door den voorzitter namens den Bond ge complimenteerd. BLOEMENDAAL. Gevonden en terug te bekomen: adres Leidschestraat 12, te Haarlem, een porte- monnaie met inhoud; bij J. van der Veldt, Santpoort, Dorpstraat 22, een dames-para- sol; aan den politiepost te Bloemendaal, een huissleutel, een springtouw, een witte zak doek en een Duitsche medaille; adres Prof. Van Vlotenweg 2, èen gouden heerenring; bij Beekman, Bloemendaalscheweg 198, een bal; adres Genestetweg 1, een wit konijn; ;;bij O. Piers, 2e Vooruitgangstraat 8, Haar lem, een parapluie; bij J. van B eel en, ZUid- polderstraat 90, Haarlem, een zilveren ver- zekeringsspeld; bij A. M. Smits, te Aerden- hout, een sigarenkoker; aan het bureau zan politie, te O verveen, een zwart zijden da meszak met inhoud; Zijlweg 10, te Haar lem, een huissleutel. Verloren: een broche met steen; een gou den ring; een gouden armband; een hand- taschje met inhoud; een portemonnaie; een blauwe mantel; een auto-aandraaislinger; een cape; een zilveren schakelarmband. SANTPOORT. Geslaagd. Te 's Gravenhage is geslaagd Voor het examen Fransch Lag. Onderwijs a.m. de heer J. Frankfort alhier. VELSEN. Stichting eener gcmeeetelijke duinwater- ding. Aan de leden van den gemeenteraad is in afdruk toegezonden een ontwerp eener gemeentelijke waterleiding voor Velsen, van den deskundige der gemeente, den civiel- ingenieur D. Drost te Amsterdam, tweeledig ingericht eü wel: Plan A wet waterlevering aan de „Rijke .Visschershaven, begroot op f 505.000. Plan B. zonder waterlevering aan de Rijks Visschershaven, begroot op f 505.000. 9 Juni 1913 werd dit ontwerp toegezon den aan den hoofdingenieur directeur van den rijkswaterstaat in het 9de district te Haarlem met verzoek om voor 15 Juli d. a. v. te mogen vernemen of het Rijk bereid is water van de gemeente Velsen te betrek, ten behoeve van de Rijks Visschershaven te IJmuidnen tegen de prijzen genoemd in het ontwerp, en in den hiervoren genoem den brief. 12 Juni 1913 werd aan de gezondheids commissie. voor de gemeente Velsen ge vraagd- om advies omtrent liet ontwerp. De gezondheidscommissie heeft bij schrijven van 21 Juli j.L advies ingezonden, doch van het Rijk k tot dusverre geen bericht in gekomen. Met het oog op de dringende noodzakelijk heid, om zoo spoedig mogelijk de waterlei ding te stichten," meenen B. en W. dat niet langer ïnag Worden gewacht op het antwoord fan h.et Rijk. Zij stellen mitsdien den Gemeenteraad te hesluiten tot stichting van eene gemeen telijke waterleiding naar Plan B, waarvoor te sluiten eene anuniteitsleening van 505.000 gulden tegen eene rente van ten. hoogste 41/4 ten honderd, af te lossen in 50 jaren, onder bepaling, dat de eerste drie jaren niet zal behoeven te worden afgelost. In deze leening zijn begrepen alle reeds gemaakte kosten. Een concept besluit tot het aangaan van een geldleening zal den gemeenteraad ter .vaststelling worden aangeboden. Mocht het Rijk te geschikter tijd nog te kennen geven, water van de gemeente Vet te willen betrekken, dan kan de leening worden verhoogd, en plan A worden uitge voerd. Intusschen kan, doör aanneming van de stichting der waterleiding, overeenkom stig plan B. reeds een aanvang worden ge nomen met de meest belangrijke werken. ZAND VOORT. Rezoelc Uitzichttoren. De Uitzichttoren al hier. werd van 5 tot en met 7 Augustus j.l. bezocht door 975 betalende personen, ma kende vanaf de opening totaal 5000 perso den: HEEMSTEDE. Ned. R. E. Volksbond. Donderdagavond hield de af deeling van den Ned. R. K. Volks bond een buitengewone vergadering. De Cen- traal-president, de heer Smit uit Amster dam, trad als spreker op. In een kernachtige rede gaf spreker eenige zeer nuttige wenken, om de afdeeling tot grooter bloei te bren gen. Alle mogelijke pogingen toch van liet bestuur, om wat meer leven in de afdeeling te brengen, stuiten af op de laksheid der leden, waarvan dikwijls maar een tiende ge deelte ter vergadering komt. Hoe is het mo gelijk,-om zoo te werken? Allen willen wel jprofiteeren van de voordeelen, welke de af- deelingen afwerpen, bijv. de Spaarkas. Wat was er geen trouwe opkomst bijv. bij de actie der bloemistwerklieden; toch is het voor het bestuur onmogelijk het zoo vol te houden. De leden moeten meer belangstel ling toonen in het werk van het bestuur, door trouw de vergaderingen hij te wonen, Dan kunnen tenminste de noodige besluiten genomen worden. Vooral ook op godsdien stig gebied moeten de Bondsleden vooraan staan, zich altijd en overal toonen katholie ken van de daad; vooraan, wanneer het geldt het behartigen van belangen van God en Kerk, Vorstin en land. Dan kan er actie uit gaan van den Bond, dan zullen de huiten- staanders ook tot belangstelling in het stre ven worden opgewekt, dan zal de hond be antwoorden aan zijn doel en groot en sterk worden tot heil van Kerk en Maatschappij, aldus besloot spreker zijne rede, toegejuicht door alle aanwezigen. Wel minder aangenaam was het, dat dezen avond ook het afscheid van den wakkeren voorzitter plaats had. Wegens overplaatsing naar Boxmeer, gaat de heer Glabbeek onze gemeente verlaten, een groote leegte achter latend in den Volksbond, waarin hij nu sedert een paar jaar den voorzittershamer, en laten we het gerust zeggen, met eere han teerde. Het was de man op de rechte plaats, waaraan de afdeeling veel te danken heeft. Door den Centraal-president, den geestelij ken adviseur, afgevaardigde van alle onder, afdeelingen, werd hem hiervoor de welver diende hulde gebracht en niet alleen woor den, maar ook stoffelijke blijken van waar deering werden den voorzitter gebracht. Aangedaan dankte de heer Glabbeek voor de vele bewijzen van sympathie dezen avond ondervonden. De harmonie St. Michaël luis terde de vergadering op met eenige muziek nummers. Moge vooral de woorden van den Centraal- president hare uitwerking niet missen, maar bewerkt hebben, dat de leden voortaan wat meer belangstelling zullen toonen voor hun Volkshond, en dit vooral door trouwe op komst op de vergaderingen. HAARLEMMERMEER. Verknoping. Door de Notarisseri Heinsius en Hanedoes werden Zaterdagavond in Ho tel de Beurs te Hoofddorp publiek geveild, eenige Hectaren veldvruchten, afkomstig van de heerenboerderij „Kraaijveld", alhier. De veiling geschiedde in 5 perceelen. De opbrengst was als volgt: 1. 31/4 H.A. tarwe, Gekocht door O. Bruij- nis alhier, voor f 800. 2. 3i/» H.A. erwten. Gekochtd oor A. Groenenberg alhier, voor f 535. 3. 3Va H.A. haver. Gekocht door G. Knibbe, alhier voor f 800. 4. 7 H.A. dar- we. Gekocht door J. B. D,Hane, alhier, voor f 2220. 5. 31/4 H.A. haver. Gekocht door G. Knibbe, alhier voor f 910. De bliksem ingeslagen. Zondagavoormid- dag sloeg de bliksem in de boerderij, be woond door den landbouwer O. A. v. d. Heuvel, staande aan den Sloterweg hij den Kruisweg. De bewoners waren allen ter. kerk zoodat niemand aanwezig was. De groote tas brandde geheel af, doch door de goede werking van de brandspuit, die spoedig ter plaatse was, werd het woon huis gespaard eh behouden. V erschillende landbouwgereedschappen, pl.m. 20.000 pond hooi alsmede een partijtej gedorschte granen, gingen verloren. Een kost bare dekhengst, toebehoorende aan de Ver- eeniging „Sloterweg" kon nog tijdig worden gered. Verzekeringd ekt de schade. De Burge meester was gedurende de brand op het terrein aanwezig. Gemeenteraad. De burgemeester van Haar- mermeer heeft de leden van den gemeente raad op tot het bijwonen van een vergade ring, op Donderdag 14 Augustus 1913, des voormiddagst en elf uur precies. De agenda vermeldt: 1. Ingekomen stukken en mede- deelingen. 2. Voorstel tot verkoop van een gedeelte gemeentelijk bouwterrein te Hoofd dorp. De verkiezingskwestic. In aansluiting op het raadsverslag in 't nummer van Vrijdag 1.1. kunnen wij berichten, dat in dé vergade ring van Zaterdag over de vraag: zal de Raad een gemachtigde zenden naar de open bare vergadering van Ged. Staten van Zuid- Holland, waarin het raadsbesluit aangaande het onwettig verklaren van de candidaatstel- ling voor den gemeenteraad zal werden be handeld, de stemmen staakten met 2 voor, 2 tegen en 1 blanco. Public Accountant. Leeraar M. O. Boekhouden, Parklaan 5 9, Telefoon 2164. PROGRAMMA van de orgelbespeling in de Groote- of Sint- Bavokerk alhier, op Dinsdag 12 Aug. 1913, des namiddags van 1—2 uur, door den heer Louis Robert. 1. Toccata, Adagio et Fuge C gr. t., J. S. Bach; 2.' Romanze, Max. Reger; 3. Grandp Plèce symphonique, Cés. Franck. GEVONDEN VOORWERPEN. Terug te bekomen bij; R. Wit, Esschilder- straat no. 24rood, een wagenmoer. Van Bree- mèn, Nieuwe Kerksplein no. 11, een tooneelkij- ker. D. Nolk, Houtmarkt no. 8, een duimstok. W. Lucas, Begijnehof no. 5, een armband. W. Willemse, Schotersingel (Buitenhuis) een arm band. Wisbrun Liffmann, Anegang no. 3, twee boezelaars. Bureau van politie, een gum mibal, een portemonnaie en een steeksleutel. J. Wempe, Leidsche Vaart no. 36, een portemon naie. Van Zon, Pres. Steynstr. no. 28, een kin- derportemonnaie. J. Bindels, Keystraat no. 3, een damestaschje met inhoud. J. Beaufort, Ro- molenstraat no. 15, een halsketting. J. de Graaf, Westerhoutstraat no. 48, Heemstede, een fla con met dop. C. Zonneveld, Leidschestraat no. 26 rood, een R. K. Kerkboekje. J. Lingelaan, Boterstraat no. 3, een medaillon. O. Heemskerk, Burgwal no. 47, een portemonnaie. P. Ronde, Vooruitgangstraat no. 77, een Engelsche slueu- tel. J. Hooglanck Spaamwouderstraat no. 26, een rozenkrans. F. de Jong, Z. Brouwerstr. no. 17, een rozenkrans. F. v. d. Lande, Frans-Hals straat no. 35, een portemonnaie met inhoud. Z. D. H. de Bisschop van Haarlem heeft 10 Augustus de Tonsuur eri de mindere Órden toegediend, in de Kapel van het Seminarie te Warmond, aan de Eerw, heeren Th. J. van Beers, F. J. Bemelman, P, Braak, L'. A'. Brink, J. P, A. Brinkman, B. B. Brouwer, A. J. M. van der Burg, G. A. Jongejan, [W. J. J. de Jongh, J. F. Lips, J. J. Middelburg, J. H. Miclee, R. M. A'. Nieveen van Dykum, L. H. M. Nieu- ..wenhuizen, M. M. Nolet, P. J. de Roos, A. J. van Schaik1, J. B. Sehuyt, O. Smal, J, Sommer en O. H. de Vries. VAN ELDERS. FAILLISSEMENTEN. Failliet verklaard: 6 Aug. J. Wortel, bouwkundige, Van Hall straat 6, te Amsterdam. O. J. J. Koning, magazijnmeester, To rensteeg no. 6, Amsterdam. 7 Aug. O. Koopman, koffiehuishouder, Hof plein, Alkmaar. Vernietigd: 7 Augustus. Het faillissement van J. de Vries, Schipper te Zeist, Slotlaan 75. Geëindigd het faillissement van J. de Koning, metselaar te Delft, door het ver bindend worden der eenige uitdeelingslijst. Opgeheven de faillissementen van: lo. de naaml. venn. Bouwmaatschappij „Sumatrastraat V" gevestigd te Amsterdam; 2o. Pieter Foppe Bruinsma, bouwkundige, wonende te Amsterdam; 3o. Abraham Car- dozo, kruidenier, wonende te Amsterdam, wegens gebrek aan actief. LEVASSEUR IN AMSTERDAM. Zaterdagmorgen half vijf is de watervlie ger Levasseur te Emden opgestegen; tegen half zeven kwam hij in het IJ hij de Entos neer. Hij verhaalde dat hij om half vijf Emb- den verlaten had, onder prachtige weersge steldheid en kalmen wind. Hij volgde de Duitsche kust, daarna de Groningsche en Friescke kusten, vloog over de Wadden, stak de Zuiderzee hij Stavoren over, om lange de Oostkust naar Noord-Holland Amsterdam te bereiken. Gedurende 20 minuten zoo verhaalt de Tel. _is Levasseur te Amsterdam geble ven. Hij was vel goeden moed: zijn motor liep prachtig, zoodat hij verwachtte, via Ostende en Duinkerken, te 4 nur te Parijs te arriveeren. Bij zijn vertrek had hij nog juist gelegenheid den ongelukkigen, wachtenden mécanicien te groeten, die inmiddels, hard roeiende, was komen aanstevenen. Na afscheid te hebben genomen, vertrok hij te 6 uur 50. De wind was toen iets ster ker dan hij zijn vertrek uit Embden. Uit IJmuiden werd ons Zaterdag bericht, dat Levasseur daar te 7 uur passeerde; ter wijl hij slechts een half uur later te Hoek van Holland werd gesignaleerd. Te Parijs is Levasseur des avonds geland. CRICKET, De volgende uitslagen van gisteren gespeelde wedstrijden ontleenen we aan de M. C.: Om den Telegraaf beker. Haarlem: Rood en Wit—A. C. C. De Am sterdammers maken 191 runs, Rood en Wit 133, zoodat A. C. C. met 58 runs won. Competitie. Den Haag: 's-Grav. C. C.—Haarlem. De Ha genaars maken een totaaltje van 351 runs! Voor J. W. (gesloten). (Feith Jr. 176 runs, w. o. 4 zessen en 22 vieren!) Haarlem brengt het tot 121 runs, en verliest zoodoende met 230 runs. NEDERLANDSCHE VOETBALBOND. Het bestuur van den Ned, Voetbalbond ver gaderde Zaferdag te Zwolle. Tot leden der bestuurscommissie werden be noemd de heeren Jasper Warner, C. A. W. Hirscteman en mr. J. A. WiJIinghe Grafoma. De heer J. Buskop werd herbenoemd als voorzitter van dé sdheidsrechterscommissie én tot secretaris van de protestcommissie. De heer .Verwoerd tot lid van de terreinoommis- sie en de wedstrijdpropaganda-commissie, als mede tot voorzitter van de kas-eomm. De commissarissen tot samenstelling van het Ne- derlandsoh en het Westelijk elftal worden her benoemd. In de Oostelijko elftal-commissie wordt de heer dr. W. P. Hesselink gekozen. In verband met klachten, ingekomen over den toestand van het Schuttersveld te Rot terdam, besluit men aan de bezoekende ver- eenigingen het recht te geven, niet op d|at veld te spelen. Eveneens komt men tot samenstelling van een commissie die zal onderzoeken welke ver beteringen aangebracht zullen kunnen .wor den in de controle op seriewedstrijden. Men gaat daarnaover tot het vaststellen van de onafhankelijkheidswedstrijden. Br waren 64 inschrijvingen binnengekomen. Bij de competitie-indeeling. wordt verworpen „het voorstel, om e ver te gaan tot instelling van één eerste klas over het geheele land, terwijl met algemeene stemmen wordt aan genomen 't voorstel tot instelling van een zuidelijke 1ste- klas. Deze wordt samenge steld uit de vereenigingen Wilhelmina (Den Bosch), Velocitas, 't Zesde (Breda), Willem 2 (Tilburg), V. V. .V. (Venlo) en M. V. N. (Maastricht). De plaats van Wilhelmina in de oostelijke 1ste klas zal RobUr et Veloci tas (Apeldoorn) innemen. (Tel.) Zoo'n schurk. Daniël Wittop, de bedien de van barones van Zuylen van Nijevelt, die (er |met 80.000 francs vandoor was igegaan, heeft zichzelf, bij de politie te Saintes aan gebeld. Van het geld liad hij niets meer over; hij heeft het verspeeld in liet casi no te San Sebastian. Toen hij alles kwijt was, heeft de speelbank hem 400 francs ge geven om naar Frankrijk terug te keeren. Spoorwegongeluk in België. Toen trein 1647, komend van Charleroi, Zaterdagmiddag om 11.46 uur. aan het station alhier arriveer - hier, arriveerde, kwam hij in hevige bot sing met een stootblok. Dertig reizigers wer den gewond. De materieele schade is aan zienlijk. Opgepikt. Het Duitsche stoomschip „Ceara Menning" heeft eergisteren in de Noordzee twee Engelsche militaire vliegers opgepikt,d ie met hun watervliegtuig op de golvend reven. (Wegens een defect aan hunne machine konden zij niet meer opstijgen. De vliegers, die van Yarmouth kwamen, werden op hun verzoek aan boord van een En- gelschen kruiser gebracht. KONINKLIJK BEZOEK AAN GRONINGEN. Men seint ons uit Groningen: Zooals men weet, bestond hij H. M. de Ko ningin het voornemen, om op 11 Augustus een bezoek te brengen aan de provinciën Groningen en Drente. Aan dat voornemen is thans voldaan. Het bezoek zou een zuiver officieus karakter dragen, omdat het enkel en alleen den wensch van H. M. was, een blik te slaan in den bloei en den welvaart van Groningen en Drente op het gebied van landbouw, veeteelt en industrie. Ruim half tien arriveerde de extra-trein aan het station te Groningen, waar de heer Mr. C. C. Geertsema, Commissaris der Ko ningin in de provincie Groningen, H. M. op wachtte. Na eenige minuten oponthoud ver trok de trein naar Uithuizermeeden, waar de Koninklijke auto's gereed stonden. Onder groote belangstelling van de bewoners van het dorp werd de tocht begonnen. Het ging over Uithuizen, Baflo, Leens en verder door het geheele West er kwartier. Nergens werd halt gehouden, behalve te Wadwerd, waar de boerderij van den heer Westerhuis werd bezichtigd. Te ongeveer kwart voor één werd Gronin gen opnieuw bereikt en onmiddellijk gere den naar het huis van den Commissaris, waar den lunch gebruikt werd, waarhij aan zaten verschillende autoriteiten, vertegen woordigers van den groothandel, industrie en verschillende regeeringslichamen. Vele bewoners van Groningen hadden van de gelegenheid gebruik gemaakt om H. M. te zien en te 'begroeten. H. M. gaat hedenmiddag naar Drente. IJMUIDEN, 11 Aug. Z.Wi, Gearriveerd, 9 Augustus, v-t L. H. Carl, s. Nerva. 4 Bloomfield', s. P. Arthur, Barbro, s. Brahestad. iVLiesfiroom, s. Fowey, i, Zara, Eng1. Stoomjacht, Noordzee, j 10 dito. Dusseldorf, s. Java. Granifc, s. Newcastle, Rijnstroom, s. Huil, Lejdia, s. Stettin. Flora, s. Hamburg, Derwent, s. Goole. Benledi, s. Bangkok'. 11 dito. Oopack, s. Java. Swift, s. Londen, IJstroom, s. dito', Diana, s. Pillau, (Vertrokken 9 Augustus. Delfland, s. Buen. Ayres. Scheldestroom, s. Grangemouth. Waldemar, s. Metjhil, Apollo, s. Bremen. King Lud!, s. Sunderland. Titan, s. Dantzig, Lapwing, s. Londen. Calder, s. Goole. Apollo, s. Hamburg. Bacchus, s. St. Petersb. Maasstroom, s. Londen, Restock, s. Newcastle. 10 dito. Eemstroom, s. Huil. Heinz Blumberg, s. Hamb, - Rogina, s, W-Hartlepool. Boeton, s. Java. NEDERL. STOOMVAARTLIJNEN, Kon. der Nederlanden, v. Batavia n. Am sterdam, vertrok 9 Aug. .van Perim. Grotius van Batavia n. Amsterdam, vertr. 9 Aug. van Singapore. Oranje, v. Amsterdam n. Batavia, pass. 9 Aug. Perim. Kawi, van Rotterdam n. Batavia, vertrok 9 Aug. v, Colombo. Bogor, van Rotterdam n. Batavia, arriv, 9 Aug. 'te Port Said. i xr Maartensdijk, v. Rotterdam n. Cuba, Mexi co en New-Orleans, pass. 9 £.Ug. 4.20 p.m. Lizard'. Gorredijk vertrok 8 Aug. van New-Orleans naar Rotterdam. Nieuw Amsterdam, van Rotterdam naar. N.- York, vertrok 9 Aug. 5.15 n.m. van Boulogne s.M. en pass. 10 dito 1 uur n.m. Scilly. Zijldijk, van Rotterdam n. Montreal, paps. 9. Aug. Father Point. (Zeepost), WATERSTANDEN. 12 Augustus, Hoogwater. IJMUIDEN, v.m. 11 uur 35 min. KATWIJK, y.m. 11 uur .7. min.; ri.mV 11 uur 50 min. L'aagwater. UMUIDEN, n.m. 7 uur 35 min'. Katwijk v.m. 1 uur. 55 min.; n.m. 7. uur 12 min. vorst zien om oe een of andere reden ÏUi een bepaalde pose aan zjjn onderdanen wilf vertoonen. Dat bereikt hij het beste met be hulp der fotografie. De koning laat zich kiekeif bij zijn lievelingsbezigheid en de onderdak, nen zijn van de gewoonten van hun vorst op, de hoogte. Eenige jaren geleden liep het ge rucht, dat de koning van Spanje ernstig ziekj; was, ja zelfs, dat hij de tering had. De ge«\ dachte, dat Spanje door een zieke vorst geve regeerd .werd, kon de toch al niet erg vast troon wel eens doen wankelen. In deze kri tieke tijd trachtte de fotografie den Span-j jaarden te bewijzen, dat hun koning zoo on geveer een krachtmensch was. In aile krap-} ten zag men foto's van AlfoDso bij het pclo-^ spel, op de jacht, waar hij Münclihausen overa trof in het aantal hazen, dat door hom gedoog werd, men zag hem als schermer enz. Dep\ Spanjaarden kon geen twijfel overblijven, hui^ koning was de gezondst» man in geheel Ert-o ropal u De Duitsche keizer wordt meestal in defi kring van zijn groote familie göfotogra:eo:'d. Immers hij is van meening, dat het plicht, van iederen burger, is voor een groot aantal, nakomelingen te zorgen, war. het vaderland/ ten goede komt. Ook woxxlt hij steeds in uni«j form gekiekt, met het oog op de Du its chef voorliefde voor „das Miütar" en zeker ookji in overeenstemming met zijn eigen gevoelens,' Eduard de Zevende, de vorige koning vanf Engeland wilde in de oogen van zijn volkj als de democratische sportsman figureeren, zijn lievelingsfoto is jn goheel Engeland be-i kend: hoe hij zijn paard „Minoru" na dei Derby-overwinning in 1905 in de stal brengt^ HAARLEM, 11 Aug. Graanmarkt. Hederf geen aanvoer. SCHIEDAM, 9 Aug. Moutwijn 14. Jene ver 18. Commissie 13.50. Stemming prijs houdend. Spoeling 1.40. Graanspiritus 23 a 23.75. Melasse 18.7519. Ruwe spiritus 10.75. LEIDEN, 9 Aug. Graanmarkt. De Loogei prijzen voor tarwe waren ook beden niet meer te bedingen. Het aanbod blijkt nog ruim voldoende. In den handel is het met. de meeste artikelen kalm gesteld. Prijzen als. volgt: tarwe 8.25—10.25 per 80 kilo; roggd, 5.906.60 per 75 kilo; gerst 5.756.50 pes 65 kilo; haver 7.508.50 per 100 kilo; crw-, ten 8.25-9.50 per H.L. LEIDEN, 9 Ang. Botermarkt. Prima fa«'\ brieksboter (controle) 52—56. Goede fa-> brieksboter (controle) 48—6.1prima boe-: renboter 50—53; goede hoerenhoter 46 tofi f. 49.-. - Aangevoerd 361 achtste, 87 zestiende vateny wegende 7590 kilo. Handel matig. Lange zwarte turf, 270,000 stuks 4.25 toÉ 4.50 per 1000. LEIDEN, 9 Aug. Eierenveiling. De eieren zijn gestempeld L. E. V. Aanvoer 7127 stuks.' Prijzen waren: kipeieren 4.45—5 50; een-: deneieren 5.155.80; kalk oeneieren 8—i per 1000 stuks. Handel vlug. ALKMAAR, 8 Aug. Kaaa. Kleine fahrieks- kaas f 31.50; kleine boerenkaas 32.50; com missie 31; middelbare 82.50. Aangevoerd 401 stapels, wegende 229902 kilo. Handel goed. ALKMAAR, 9 Aug. Aangevoerd 24 pant- den 60—150; 66 koeien en ossen 180—350;; 34 nuchtere kalveren 10—25; 75 magerei; schapen 16—30; 22 magere varkens 21—* 34; 276 biggen 11—17; 7 bokken en geiten! j 4—10. Boter per Ned. pond hoogste prijsj 70 et., middelprijs 65 ct., laagste prijs 60 cent. Aangevoerd 5424 kop, kipeieren ƒ4.50—5. AMSTERDAM, 11 Aug. Veemarkt. 261 vette koeien le kw. 8288 ct„ 2e kw. 76—801 ct„ 3e kw, 72—76 et.; 110 melk- en kalfkoeieni 280—350; 54 nuchtere kalveren 1218; schapen 2434; 519 vete varkens Holl. 1 kw. 5759 ct., 2e en 3e kw. 55—571 et. Geen Overz., geen Geld. Officieele telegrafische opgave van Het Meteorologisch Instituut te De Bilt. Hoogste baronie te re tand, Munchen 765.3. Laagste barometerstand, Skagén 757.1. Zwakke tot matige Zuid-Oostelijke tot Zuid westelijke wind, half tot zwaarbewolkt, waar schijnlijk regen of onweerbuien, iets .warmer. HOE KONINGEN ZICH LATEN FOTOGRAjFEEREN, 1 (Het komt immers dikwijls voor, dat een Heden overleed ucht en kalm na vooriien te sijn van de B.H. Sacramenten der Stervenden, onze innig geliefde Echtgenoot, Vader, Behuwd en Grootvader de Heer PIETER LAHGEMDUK, lid van het R.K. Parochiaal Arm bestuur en Regent van het St. JozeLestioht, in den ouderdom van 73 jaar en 5 maanden. Wed. A. C. LANGENDIJK— Lautenslager. W. H. WAARD1JK Langendijk. G. J. WAARDUK en Kinderen. Uitgeest. P. P. LANGENDIJK. J. M. LANGENDIJK-Bosse en Kinderen. J. J. LANGENDIJK. Th. LANGENDIJ K-Mulder en Kinderen. B. J. W, LANGENDIJK. W. C. LANGENDIJK—Aarts en Kind. Beverwijk, 10 Augustus. Tegen 15 Aug. of 1 Sept. gevraagd hoog loon. Tevens een MEISJE voor hulp in de huishouding. Br. fr. J. v. A8PEREN, Papendrecht. Gevraagd een aankomende derdo Banketbakkersbediende Adres Kruisstraat 53. een makke HIT. Te bevragen by P. DEDDING, Vo gelenzang- een KLOMP PUIK BEST HOOI Adres Heerensingel 133b.

Nieuwe Haarlemsche Courant | 1913 | | pagina 3