EXPEDITIE J. VMM WUK. Brouwersvaart 906. ZAAL TE HUUR Telephoon 743. Wandelschoentjes. ,5? W. VWec/lüJJS etf. Qar/eJjor r ennisschoenen Sociale Berichten. NIEUWS UIT DEN OMTREK Adverientiën. NIEUWS HIT LIKE li. Landbouw en Visscherij. Sport en Wedstrijden. ®»>Hygi éa"| K. VISSER, ORIIT - SOMELPE Duin- en Rivierzand, Adverteert in de fi. Haar!. Courant. KERKNIEUWS. Leger en Vloot. Itiiarkf nieuws. op Amsterdam. WARMOESSTRAAT 17 IEL. 2400. Woor een ieder Café 'i Wapen van Amsterdam, C. VAN LEYENHORST, W. A. AARTS( StWÉSKri- *a straths BROUWERSVAART 50 52. LANOCNDIJKSTR. Ift-itS Aanberoiaod, a H. VftM PflALEN.f CZERMiY Pastilles CZE«mv Tabletten ©ZEïtüY Pralines Nijmeeg8Ch Provinicaal Dagblad beeft in STAD en PROVINCIE de grootste oplage, (15000 ex.) wordt in hoofdzaak gelezen door v.h. LUCAS en VERB008, T eriwijrsiaetÉiiigïii RIJWIELEN £aE£§i3. LOOTS, Pietersir. 19-21 TELEFS0IT 721. 9lSO£BELE@£ë3 iSOf®£&U2C Eü 3GURG98E1E WIJ&Ef». is een blik leverpastei van 25 cent van Anton Hunink, Deventer, HET blik pastei. Voor allen, omdat ze zoo heerlijk en pikant is. Voor velen, omdat ze tevens zoo goedkoop is. ANTON HUNINK, Deventer, Hofleverancier. vosr bruiloften, partijen en vergaderingen, met tooneel, piano e^a servïe>> Aparte ingang. Tempeliersfraat 5@. Billijke conditiën. wegens uergeuorderd seizoen en groolen uoorraad, uan een partij Ie klas Duitsche Eidany Rijwielen uoor spotprijs. Ook nog beslist 1e klas Frederich Rijwielen uan f 100, nu uoor f80, prima Enge'sch fabrikaat, alle met soliede garantie bij Julianapark 14, Schoten fifond, waarmede gewerkt werd, liep in de Richting van Overschie. Autoliefhebbers. Vrijdagavond werden te Gouda een drietal jongens ver mist. De politie werd er mede in kennis ge kield, doch hoe men ook zocht en infor meerde, de jongens schenen spoorloo3 ver dwenen. Des morgens kwam echter bericht van de politie te Botterdam, dat de jongens aldaar hadden overnacht. Het bleek, dat zij Vrijdagavond door 'a automobi i->t waren mee genomen (misschien op eigen verzoek), toen aan hen door dezen den weg werd gevraagd naar Rotterdam. Het rijden in een auto schijnt de jongens zóó goed te zijn beval len dat ze maar zijn meegereden tot het eindpunt. Ingepikt. De politie te Amsterdam is, naar de N. R. Ct. meldt, er in geslaagd een drietal jongelieden aan te houden, dio zeer vermoedelijk schuldig zijn aan de in braak aan den Amsteldijk, waarbij, behalve vele zilveren voorwerpen, een bedrag van eenige honderden guldens gestolen is. Uit het water van de Stadhouderskade is een pakje tafelzilver opgeviseht, dat door de bestolenen als hun eigendom is herkend. In de woning van een der aangehoudenen zijn nog meerdere voorwerpen, van den diefstal aan den Amsteldijk afkomstig, gevonden. Een dolle koe. De „Leeuwarder Cou rant" meldt: Gistermorgen ontrukte een koe, die hier per stoomboot „Garijp" was aangevoerd, op den Graehtswal zich aan haar geleiders. Het dier was dol geworden en holde de straat langs totdat het Achter de Hoven wei'd ge grepen. Doch deze gevangenschap was maar van korten duur. Hoewel stevig met een touw aan een paal gebonden, rukte het dier zich weer los, sprong over een schutting van ruim 1 meter en kwam op een afgeslo ten erf terecht, waar inmiddels toegesnelde agenten met revolvers de koe onder schot namen. Het gelukte hun echter niet het dier doodelijk te treffen. Inmiddels kwamen een officier en eenige sergeants met gewe ren gewapend, te hulp, terwijl ook de wacht meester van de marechaussee Hendrikse en een brigadier verschenen. Wachtmeester Hendrikse, van een gun stig oogenblik gebruik makende, legde zijn karabijn aan, richtte en schoot het dier dood, waardoor een einde was gemaakt aan een heele consternatie onder het publiek. te dat zij twee kaarten bekwamen voor een bij- raas van de orde sedert Juli .1893. zonder gehoor. Zij namen plaats met twaalf Een visifcatiereis in Amerika had zijn se- zondlieid zoodanig geschokt, dat hij alleen andere bevoorrechten in de ontvangstzaal Pins X verscheen en ging snel voorbij don halven kring zijner gelukkige bezoekers, elks smeekiug aanhoorend, ze allen zegenend. Hij kwam voor mevr. De Beaumont. „H. Vader, zegen mijne familie en genees mijn in het klooster van Beuron torn 2 pers. Fam. Pissenke, Ooblens, idem, 3 pers. O. Sell Leipen, idem, idem, 1 pers. A. l'ruke, Bie- Jefeld, idem, 4 pers. Baron von Kesselor, 'West- Een wonderbare genezing door Pius X. De Croix bevat in een brief uit Lourdes het breedvoerig verhaal van een wonderbare gene zing, bewerkt door Pius X. De correspondent bevond zich in 't Bureau des Oonstatations te Lourdes en verhaalt wat hij daar gezien heeft. Daarna vervolgt hijEr ontstond een beroering onder de aanwezigenDr. Boissarie staat op en gaat mevr. de Beaumont tegemoet die haar zoon vergezelt. Ik vermoed een lichte ontroering in de stem van den dokter, wanneer hij ons zegt„Wonder baar genezen door de H. Maagd ziet men eiken dag te Lourdes. Maar ziehier heel wat meer, een wonderbaar genezene van den Paus!" Geoffroy-Pierre de Toucheboeuf-Beaumont is 22 jaar oud. Hij is een neef van Mej. de Lascoups te Lourdes genezen in 1912. En beiden staan op dit oogenblik voor ons. Zijn moeder vertelt zijne geschiedenis. „Hij was 2% jaar oud toen zijn trommel vliezen door abcessen werden doorboord, zeer smartelijke oorontsteking die hem voor altijd gebrekkig moest maken, niettegenstaande de be handeling door verschillende specialisten. De •trommelvliezen waren wel hersteld maar geheel overdekt met knobbels en litteekens; de stijf geworden oorbeentjes weigerden hun dienst. Een huuner sprak op zekeren dag van operatie. De ontroostbare moeder vroeg naderen uitleg. De dokter zelf aarzelde. „Mevrouw, er zou een schedelboring noodig zijn om de oorbeentjes vrij te maken, en zelfs dan nog zou de uitslag twijfelachtig zijn." De familie deed herhaaldelijk bedevaarten naar Lourdes, bijna elk jaar. Zij kwam nog in 1912, maar zonder gevolg. zoon," zei de moeder bewogen. De Paus keek haar met onzcggelijke goedheid aan. gaf haar zijn ring te kussen en ging voorbij. „H. Vader, wil mij toch genezen," smeekte de zbon nu, voor hem geknield. En de Paus bleef staan en vroeg hem in 't Fransch: „Hebt gij het geloof?" De jongeling hoorde niet. De moeder ant- woorde voor hem: „Ja, heilige Vader, wij hebben bet geloof." Pius X was een stap achteruit gegaan. Hij wist niets van de ziekte van deu jongeling. Driemaal sloeg hij licht op het hoofd van den jongen de Beaumont, mompelend: ja, ja, ja. Reeds zegende Z. H. een ander der aanwezi gen. De geloovigen die rond hen neerknielden hadden niet3 gehoord van hot korte gesprek. Abbé Garnier was alleenlijk verwonderd dat de Paus wat langer stilhield voor moeder en zoon. Geoffray de Beaumont had duidelijk het drie maal herhaald ja van den Paus gehoord. Zijne stille erkentelijkheid uitte zich in tranen van vreugde. Zijn moeder vermoedde niets en toen de H. Vader heenging strekte zij nog de smco- kende armen naar hem uitzij smeekte om voor h«ar kind. Treurig keerde zij zich tot hem; maar zij zag vreugde in zijn blikkenhg zei haar„Ik beu genezen!" En beiden gingen heen in hun hart een hosanna van dank aanheffend. De laatste specialist die Geoffroy de Beau mont heeft behandeld, onderzocht hem bij zijn terugkeer. Hg stolde vast dat het gehoor in elk oor, vroeger ongelijk, nog altijd ongelijk is, maar dat de gehoorkracht verdubbeld is. Hij doet een andere belangrijke waarneming. De trommelvliezen zijn altijd in denzelfden toe stand, de oorbeentjes altijd stijf en toch is het gehoor zeer duidelijk verdubbeld, verbeterd. Dat is een te Lourdes veel voorkomend feitde be schadiging blijft bestaan, maar de werking is hersteld. Kardinaal Andrieu wilde den gelukkig gene zene zien. Hij kwam met zijn pastoor. En de kardinaal ondervroeg hem. „Welnu, pastoor, hebt gg zelf een verbetering waargenomen „O, Eminentie, om zijn biecht te liooren moest ik al de deuren der sacristie sluiten en zeer luide roepen, en dan was ik nog niet zeker dat hij mg verstond." „En nu?" „Nu biecht hg in den biechtstoel zooals ieder een." Ziedaar het verhaal van mevr. de Beaumont in het Bureau der vaststellingen. Later sprak de correspondent met moeder en zoon in het hotel, en daar kon hg de proef nemen dat hg werkelijk genezen was en zelfs al de woorden, met halve stem uitgesproken zonder dat hij de lippen des sprekers zag, verstond. De wonderbaar genezene van den Paus was naar Lourdes een dankbedevaart gaan doen. 25,000 personen gingen eiken dag met hem in de grot bidden voor den H. Vader, opdat God hem nog lang voor de Kerk beware. op aandringen van deri Paus aanbleef. Toenfalen. Boiler 151, 1 pers. Baron von in Mei 1.1. het kapittel-generaal Fidelis voon Oer, Meschede, adem, 1 pers. Baronesse von Oer, Slotzangen, abt van het klooster van Maria 1 Müiiehen, idem, 1 pers. J. Ruet, Antwerpen, Laach, tot zijn coadjutor en toekomstigen op-Kerkstraat 15, 3 pers. Fam. Klinkenberg, Am- volger had gekozen, jfciok de Ilemptinne zich sterdam, Schoolstraat 3, 5 pers. Mevr. van Dam, idem, Swalmstraat 1, 1 pers. O. Westenberger, Wiosbaden, Hotel d'Onange, 1 pers. C. Wallach, Keulen, Hotel Groot Badhuis, 2 pers. J. W. i Hess, johannesberg, idem, 1 pers. J. Somer, jidem, 2 pers. J. Drenth, idem, 1 pers. A. Croon, Gladbach, idem, 1 pers. L. de I.ceuw, Amster- PRAESES TASIvIN. Onder de tallooza gelukwensehen, die d; HoogEenv. HoogGeleevde hoer H. J. M. Tas- kin, President van het Groot-Seminarie te Warmond. Zaterdag op zijn zilveren Priester feest. mocht ontvangen, was ook oen telegra fische gelukwensck van Z.Ein. Kardinaal van Rossum. ONDERWIJS EN DE HAARLEMSCHE KATHOLIEKENDAG EN. Het Katholieke Schoolblad schrijft: „Op de vergadering van- den Mariabond komt een voorstel in behandeling dat tot strekking heeft, de Drankbestrijding een blij vende plaats te verzekeren op de Haarlem- sche Katholiekendagen. „Ook het Haarlemsche Diocesane Kruisver- bond zal zich moeten uitspreken over een soortgelijk verzoek aan het Hoofdbestuur der Katholiekendagen. (De vergadering heeft intusschen plaats ge had en het voorstel is goedgekeurd.) „Slaagt de Drankbestrijding er in zioh in'dam; Mej. H. de Boer, Haarlem; één zonder het Haarlemsche de plaats te verwerven, die naamJensen, Aalborg; I. Pealing, London, haar in de Zuidelijke bisdommen op de Ka- tholiokendagen toegewezen is, dan zullen de mannen van het onderwijs een gelijksoor tige poging moeten wagen om te geraken tot dam, idem, 1 pers. W. C. A. Eisma, idem, idem, 1 pers. M. van Blaaderen, Huizen, idem, 1 pers. O. Huijsmaiis, Eindhoven, idem, 1 pers. Proces-verbaal. Door de jachtopzichters de Veer en Hobo is proces-verbaal opgemaakt con tra H. J. R. te Haarlem, wegens het stollen van wildstirkken in de duinen (jachtveld). Een-eu- dertig strikken werden in beslag genomen. IJMUIDEN. O «.bestelbaren stukken gedurende do tweede helft der maand Augustus j.l. Brieven: Joh. Schneider, Amsterdam: K. Kaïnpsteeg, Rotterdam; A. van Wijngaarden, Sliedrecht. Briefkaarten: J. de Ruiter; Mej. A. de Gelder; W. Schrafcr; Earn, de Hooge; Deut- mann; C. J. v. d. Meer; Mej. M. Sohiks; A. Sarfcnis; C. v. d. Breggen, allen Amsfcer een sectie Onderwijs. „En aan het onderwijs én aan het Instituut Katholiekendagen zal zulks ten goede komen. „Aan het Hoofdbestuur van onze Haar lemsche instelling en aan de organisaties zij het denkbeeld ter overweging aangeboden." DE STAKING AAN DE NED. FABRIEK. De directie der Ned. Fabriek van Spoorweg- materieel te Amsterdam heeft de stakers ge sommeerd Dondeerdagmorgen hun werkzaam heden te hervatten. Bij weigering zal zij gebruik maken van haar recht om zonder opzeggingstermijn te ontslaan en de schade op het staangeld te verhalen. Zooals te verwachten was, doet zich reeds thans de invloed van de staking in de sme derij op de werkzaamheden in de andere af- deelingen gelden. Daarom is aan een aantal timmerlieden, schilders en metaal bewerkers, tezamen ongeveer 100 man, bericht, dat daar hun werkzaamheden tengevolge van de sta king in de smederij geen geregehlen voort gang kunnen hebben, zij met ingang van 20 en 23 dezer ontslagen zijn. Indien de staking blijft voortduren zal waarschijnlijk Zaterdag a. s. een nog grooter aantal werklieden ontslagen moeten worden. BLOEMENDA.4L. On be stelbaren stukken gedurende de 1ste hell't der maand Augustus j.l. J. v. d. Grinten, Mevr. J. C. Gohl-Schreu- der, Amsterdam; Lounie, London; Th. Mana ger, Holas Hotel, Marychurch; J. Michelsen, St. Andreasberg Harz; Frl. F. Rappel, Thus is; UITGEEST. Terreincommissie. Op de Donder dagavond 1.1. gehouden vergadering is dooi de terreincommissie voor de landbouwfees- ten besloten om, voor de gereedmaking van het terrein, volgens gemaakte teekening en bestek, een ieder, die hiervoor in aanmer king komt, uit te noodigen ter inschrijving. Hieronder is tevens inbegrepen, de ontruiming van het terrein, na de tentoonstelling op den lsten dag. HEEMSTEDE. Geslaagd. Voor het akte-examen L. O. handteekenen slaagden te 's Gravenhage 0.111. de heeren J. J. W. van der Steur en A. A. W. Verhorst, beiden van hier. BURGERLIJKE STAND. ALKMAAR. Ondertrouwd: J. Zwart en G. van der Meer. W. Ruis en J. Koning. G. Doornink en J. H. Blom. Geboren: z. van L. van Erkelens en A. Bak. Overleden: N. Deen, wed. van J. M. Koop man, 73 jaar. BERNADETTE SOUBIROUS EERBIEDWAARDIG V ERKLAARD. j a. B. O. van der Does Esg, Callander. De Paus heeft de uitspraak bevestigd van de H. Congregatie der Riten, ten gunste van de opening van hel zaligvcrklaringsproees van Bernadette Soubirous. Bernadetto heeft der halve van nu af aanspraak op den titel eer biedwaardig. AARTSBISSCHOP TURINAZ. De „Semaine Iteligieuse" van Nancy pu bliceert, naar de Msb., bericht, een decreet van de Congregatie van het H. Consistorie, waardoor aan Mgr. Turinaz, den bekenden vurigen bisschop van Nancy en Toni, wegens zijn herderlijken ijver voor het Katholieke leven, maar vooral wegens zijn vurig bestrij den van de moderne dwalingen, door woord De jongeling was somber en wanhopig, maar j en pers, de waardigheid van aartsbisschop bleef vurig bidden. Hg wilde naar Rome met de wordt aangeboden. Mgr., die bisschop van Nanoy en Toul blijft, wordt door het decreet tevens tot aartsbisschop van Antrochië en Pisidië benoemd. Deze eer geldt den volij verigen bisschop bedevaart van Augustus-September 1912, geleid door abbé Garnier. Zgn reisgezellen bemerkten dien lijdenden zwijgenden jongen man, die, zijn krankheid niet willende toonen, enkel eenige weinige woorden sprak tot zijn treurige moeder,'''"een 011 niet zijn opvolgers op den bisschops- die hem met duizend zorgen omringde. zetel van Nanoy. De zieke en zijn moeder hadden vertrouwen in de macht des Pausen. Zij knielden bij den Pauselgken zegen bij de algemeene ontvangst der Fransche pelgrims; DE ABBAS PRTMAS VAN DE BENEDICTIJNEN. De HoogEenv. Heer Graaf Hildcbrand de 1 Hemptinne, abbas primas van de Benediktij- EANDVOOHT. Aangekomen vreemdelingen. H. Herwing, Dusseldorf, Hotel d'Orange, 2 pers. B. Pat, Viaardingen, idem, 5 pers. A. Hanel, Berlijn, idem, 1 pers. A. D. O. v. d. Velde, lerseke, idem, 1 pers. Frölig, Muhlhausen, idem, 4 pers. A. H. J. Schmier, Amsterdam, idem, 2 pers. H. Schef- fer, Keulen, idem, 1 pers. C. Wagoner, Amster dam, idem, 1 pers. Mevr. Neukirch, Frankfort Hotel Beau Site, 2 pers. H. Wei.il, Bocholt, id., 1 pers. H. J. Middendorp, Amsterdam, idem, 1 pers. O. D. Salomonsou, idem, 3 pers. B. L. van Nierop, idem, idem, 5 pers. A. Hafhuis, Am sterdam, Hotel Beau Site, 2 pers. Dr. H. Wolff, Hamburg, idem, 2 pers. P .Schoenbergen, Frank fort a. M., idem, 3 pers. O. Remke, Amsterdam, idem, 2 pers. A, E. J. van Vlies, idem, idem, 1 pers. A. C. Janzen, Haarlem, idem, 6 pers. Mevr. Kahn, Frankfort a. M'., idem, 2 pers. M. Reekers Amsterdam, Stationsstraat 8, 1 pers. Fam. Du- dok vaa Heel, Amsterdam, Pension Maregate, 4 pers. R. Meijer, idem, idem, 5 pers. L. Fröh- lich, Gelsenkirehen, idem, 7 pers. M. Oberschun idem, idem, 4 pers. Mevr. Müller, idem, idem, 3 pers. L. van Straten, Leerdam, Willemstraat 17fi 4 personen. R. Wöhrman, Banrn, Kostver- loreustraatweg *2, 1 pers. ej. Cauwenbergh, Ant- Als een bij zonderheid mogen we wel melding maken van het feit dat de leden E. Henneman en P. Lagerweij, van af de op richting der adfeeling van den Ned. R. K. Volksbond, welke binnen enkele weken 12r/3 jaar zal hebben, bestaan, de functie van „Com missaris van Orde" hebben vervuld. Harddraverij. De Harddraverij-Ver- eeniging „Lisso en Omstreken" heeft hare jaarlijksche courses vastgesteld op Donderdag 9 October a.s. Des morgens negen uur, zal eene harddraverij plaats hebben, opengesteld voor alle paarden, welke nog nooit f 100 in eens op den korten baan gewonnen hebben, om prij zen van f 75, f 40, f 20 en f 10, Voor de groote namiddagharddraverij, wel ke precies om een uur zal beginnen zijn prijzen uitgeloofd van f 200, f 100 en f 75, benevens troostprijzen van f 75 en f 25. De inschrijvingen zullen gesloten worden op Woensdag 3 October a.s. des avonds 9 uur. Het bestuur zal bij vroegtijdige aangif te, voor zoover de beschikbare ruimte het toelaat, gratis zorg dragen voor goede stalling der ingeschreven paarden. opening vervroegd is en thans plaats vindt c Vrijdag 29 Augustus, blijft geopend tot September. Men schrijft uit Schoveningen omtrent de voorbereiding dezer tentoonstelling: De laatste veertien dugeu brachten een groote verandering in het uiterlijk der land bouwtentoonstelling. 'Op de terreinen begint een buitengewone bedrijvigheid te heerschen. Als paddenstoelen zijn de gebouwen uit den grond verrezen, terwijl in tien dagen tijd alle gebouwen va.11 een zeildoekendak zijn voorzien. Heb geheel maakt een bijzonder aangenamen indruk van vroolijke levendig heid. Aardig doen naast de grootere gebou wen do werktuigententen met rood en wit gestreepte hangzeilen. Tal van vlaggemaslen zijn verrezen, in de grasvelden zet men de bloemperken uit, en de ring en omgevende gazons worden flink onderhanden genomen. Men beschikt er over een ervaren tuinar chitect. Ook inwendig moeten de gebouwen vrijwel gereed zijn. Voorts wordt gezorgd voor een smaakvolle aankleeding der binnen ruimten. Langs de Nieuwe Parklaan ziet men, hoe de standplaatsen der inzenders met witte ge nummerde efciquetten zijn afgezet. Een groot aantal verschillende landbouwwerktuigen, die blijkbaar in de open lucht zullen komen te staan, worden in de laatste dagen aangevoerd. De belangstelling in de provincies voor deze deze tentoonstelling blijkt zeer groot. .Voor het welslagen der tentoonstelling is natuur lijk alle hoop op een fraaien nazomer ge vestigd. Het nieuwe kustfort te Vlissingen, Nog deze maand zal een aanvang gemaakt worden met het ïmakeu van de betonfundeering van het nieuwe kustfort te Vlissingen. Het fort wordt gebouwd ter plaatse van het voormalige fort „De Euyter", destijds door Napoleon gebouwd cn toen genoemd „Fort St. Rlln „Ktervl." NAT. EN INTERN. TENTOONSTEL LING TE 'S GRAVENHAGE. w Do Nationale en Internationale Landbouw- worpen, van Ostadestraat" 22, 1 pers. J.' Wie- tentoonstelling te 's Gravenhage, waarvan do Vliegmachines voor het Ned. Iud. Leger. Uit Luik wordt ons gemeld; Eooals bekend, heeft de Nederlandsche regee ring voor het eskader vliegtuigen dat zij van plan is in Nederlandse!)-Indië te vestigen, drie aëroplanes-de Brouchère, die van Belgische constructie zijn, aangekocht. Op dit oogenblik voltooien de officieren, die speciaal met het bevel over dit eskader zullen worden belast, de luitenant van het O. I. Leger Spandau en de ■kapitein O. I. Darling, hun vliegstudies te Genck in Belgisch Limburg, onder leiding van den directeur den heer Goebels en den chef- pilote Oozio. Luitenant Spandau hoopt binnen eenige dagen zijn brevet als vlieger te behalen. Kapitein Darlang, die in het begin van dit jaar zgn been brak, heeft nu weer zijne studies in de vliegkunst hervat. Hg is weder in uit stekende conditie en heeft zelfs de vorige week een uitstekend geslaagde vlucht boven het vlieg veld gemaakt. Vliegmachines zonder staart. De vlucht van kapitein Félix, van Eastchurch. naar Boulogne en verder naar Parijs, heeft, schrijft de „N. R. Ct." de aandacht getrokken op den „Dunne" tweedekker. Dit toestel is ge heel natuurlijk stabiel, gelijk door een offici eels controle vanwege de Roayl Aero Club be wezen is; het bestaat slechts uit 2 dekken boven elkaar, die in plattegrond een naar achteren geopende V vormen, terwg'l de hellingshoek van de draagvlakkon van positief in het mid den tot negatief aan de uiteinden verloopt; geen staart en geen voorvlak, dus geheel ver schillend van alle andere typen. De eerste proe ven van Dunne onder toezicht van de mili taire autoriteiten genomen, dateeren van 1906; in 1908 word Dunne echter, evenals Cody, afge dankt en hoewel zijn toestellen voldeden, kwam bet werkelijk succes eerst door de hulp van de Astra Maatschappij, later Nieuport, in Frank rijk, zoodat de Fransche regeering 3 van deze toestellen heeft en de Engelsehe geen. De be sturing geschiedt door twee hefboomen, dio vastgezet kunnen worden; het is een feit dat dit toestel cirkels vliegt, zonder dat do bestu ringsorganen worden aangeraakt, ja, dit schijnt zoo sterk te zgn, dat, naar beweerd wordt, kapitein Félix in de lucht op zijn bank je heeft staan dansen. BEVERWIJK, 15 Aug. Postelein f 0.20— 0.30 per mand; Frambozen per 100 na. f 18 —20; Appelen per mand f 4.50; Peren per mand f 4—4.50; Sla f 1.50—1.75, Andijvie f 23 per 100 krop; Rabarber f 56 per 100 bos; Peterselie f 55, Selderij f 56, Wortelen f 10—12 per 100 bos; Zand aard appelen f 3.504; Kleiaardappelen f 2 per ILL.; Komkommers f 4—5 per 100; Rootle Kool f 89, Witte kool f 45, Witte kool f 9\2, Bloemkool f 10—12, per 100 at.; Pruinfen f 0.114—0.16 per pond; Uien per 100 bos f 34; Peulen f 45, Doppers f 5 —6, Capucijners f 78, Raspers f 8—9 per 100 pond; Snijboonen f 22.25; ITeerenboo- nen f 0.60—0.75 per 1000; Tuinboonen f 1 per zak; Druiven f 0.40 per pond; Meloenen f 0.'400.50 per stuk; Perziken p. kist f 1. Slapeloosheid, Zenuwaandoeningen oa+i,ia* maagpijn snelwerkend en afdoende. 8aen eet,U8t maagzuur Per doos f 1. volstrekt afdoende. Per doos f 0.75 hardnekkige hoest hor staan doening asthma, slijm, zij stillen terstond. Per doos f 1.25 Verkrijgbaar bij alle eo'.ide Drogisten, 0. a. bij J. VAN GUL1K, Zijlstraat 98. J. J. GOPPINGER, Gr. Houtstraat Haarlem, H. v. d. STAD, Beverwijk en frarco na postwissel bij Maatschappij CZKRNY, Rotterdam. koopkrachtigen Midden en Boe ien? tand en heeft daardoor on geëvenaarde publiciteitswaarde. Handelsannonces laag tarief. Vraagt proefnummers en prijs opgave. koopt niet in winkels, waar onzede lijke of N. Malthusiaansche artikelen worden verkocht of voorhanden zijn koopt aan Stationsboekenkas- ten, alleen tSïe lectuur, welke geen gevaar oplevert. Eerste klas merken voor Concur reerenden prije op zeer gemakkelijke voorwaarden. Brieven onder No. 9U27 bureau van dit blad. \j'LL L. f Aanbevelend, OPRUIMING

Nieuwe Haarlemsche Courant | 1913 | | pagina 10