UIT DE ZAANSTREEK Kerknieuws. ingezonden Mededeeling, Beklagenswaard zijn de ziektn die de Pink Pil en niet kennen, >6Jr A- y'k KERKOONCERT. Er werd wederom een commissie ingesteld. Zij zal bestaan uit de leden, die de oude Gas- commissie vormden, nl. de heeren Ber Collot, d'Escury, v. d. Werff en Buckmann. De heeren van der Plas en Slagveld gaven de commissie in overweging vooral de aandacht te wijden kan de mogelijkheid om gas van buiten te bekomen, dan ontgaat men den last van rook en stank. De gemeenterekening werd tot onderzoek ge steld in handen van een commissie, bestaande uit de heeren Slagveld, v. d. Plas en Buckmann. Aan de Zandvortsche feestcommissie werd vergunning verleend om den zolder van school O. te gebruiken voor opberging harer eigen dommen. Voorts werd besloten twee huisjes in de Roze- nobelstraat onbewoonbaar te verklaren. Goedgekeurd werd een verordening van het Burgerlijk Armbestuur, door B. en W. ontwor pen naar eisch van de nieuwe Armenwet. Tevens werd de verordening op den Burger lijken Stand gewijzigd, in verband met de nieuwe wet. De heer Buckmann bracht bij de rondvraag hulde aan de politie die bij de feesten op 7 Augustus zeer goede diensten bewezen heeft. Aangekomen vreemdelingen. Dr. Eiseinann, Karlsruhe, Villa Mon Plaisir, 2 pers. J. Muller, Konstans, idem, 2 pers. O. Piekart, Amsterdam, idem, 3 pers. Wed. Driessen, Amsterdam, Pen sion Spiering, 1 pers. Mej. Driessen, idem, Schoolplein 4, 3 pers. Von Eijern, Elberfeld, „Adriana Clazina", 6 pers. Earn. Fürs, Zuiden scheid, idem, 5 pers. O. de Vries, Amsterdam, Hotel d'Orange, 1 pers. F. Klein, Berlijn, idem, 1 pers. J. de Hoog, Amsterdam, idem, 2 pers. J. Laen, idem, idem, 2 pers. Barmaconi, Brus sel, idem, 2 pers. Zellemayer, Arnhem, idem, 1 pers. G. Vigeveno, Amsterdama idem, 1 pers. Mr. Gullois, den Haag, idem, 1 pers. Mr. Henny, idem, idem, 1 pers. Zedlitz en vrouw, Crefeld, ideme 2 pers. J. M. Spijer, Amsterdam, idem, 1 pers. M. M. W. Pennink, idem, idem, 1 pers. L. W. Capel, Apeldoorn, 1 pers. F. Feltzer, Gladbach, idem, 6 pers. O. en R. Baddach, Wee- nen, idem, 2 pers. A. van Eeghen, Amsterdam, idem, 1 pers. Cohen, Berlijn, idem, 2 pers. Frau EFrman, Budapest, idem, 1 pers. Goedkoop, id., idem, 1 pers. Seebalce, Berlin, idem, 1 pers. Kaemena Bremen, idem, 1 pers. Semden, Mun ster, idem, 1 pers. Keppel, Keulen, idem, 1 pers. Ohambard, Merion, idem, 1 pers HET ZILVEREN JUBILEUM VAN ONZER Z.EERW. HEER PASTOOR BOONEKAMP. Men schrijft ons: Het zilveren jubileum van onzen pastoor, den Z.Eerw. heer J. Th. Boonekamp, is gis teren heel hartelijk gevierd. Donderdagavond om vijf uur werd ZijD Eerw. van de grens der gemeente door eer stoet van 60 ruiters op versierde paarden er 50 fietsers ingehaald. De heer Bergfeld sprak den jubilaris aller hartelijkst toe, waarna het dochterje van de heer G. Seignette den pastoor bloemen aan- bood. De stoet vertrok daarna naar het Kerkge bouw. In een eerste rijtuig hadden de pastoor, de kapelaan en de pater plaats genomen; in een tweede koets was de familie van den Z.Eerw. heer pastoor gezeten. Verder volgden de kerkmeesters, de feestcommissie, de ar- menmeensters, ten slotte ruiters en fietsrijder» Bij de Noorderlaan werd de stoet opgewacht door het muziekkorps uit Castricum, dat den jubilaris verwelkomde. Bij de Kerk werd Z.Eerw. opgewacht dooi een stoet bruidjes. Onmiddellijk ving het plechtig Lof aan, gecelebreerd door den jubilaris. Gisterenmorgen droeg de Z.Eerw. lieer pas toor de plechtige H. Hoogmis op, waaronder de jubilaris een roerende dankpreek hield. Des namiddags werd een plechtig Lof ge celebreerd en gisterenavond werd aan de pas torie een serenade gebracht. Hierbij was een groote menigte tegenwoordig. De Kerk en haar omgeving was zeer mooi versierd met groen, bloemen en lampions. Een prachtig gezicht! Van de receptie werd door zeer velen ge bruik gemaakt om den jubilaris geluk te wen schen. Door de parochianen en de leider der H. Familie werd Z.Eerw. als cadeau aan ameu blement aangeboden; de schoolkinderen gaven Kerksieraden cadeau. HILLEGOM. Men schrijft ons uit Hillegom: Wat in uw nummer van Donderdag aan gaande het werken bij een Kath. firma al hier vermoed werd is helaas waar: een zeer groote Roomsche bloemistfirma, die honder den arbeiders in haar dienst heeft, heeft al len op den hoogen feestdag van gisteren laten arbeiden. Inderdaad treurig! H. Sacraments dag is niet meer verplichtend, Petrus en Pau- lus viel dft jaar op Zondag, en deze ééne dag wordt misbruikt! De gevolgen zijn er reeds: een der Kath. arbeiders bij de niet-katholieke firma V. M. en Co. vroeg om Zondag te mogen houden! Hij werd uit gelachen en de firma (blijkbaar goed op de hoogte) beriep zich op die groote Katholieke firma, die laat werken! Kunnen wij nu die niet-katholieke firma ongelijk geven? Commentaar is hier overbodig, maa,r 't is èn voor de firma èn voor hare katholieke arbeiders te hopen dat nimmer meer op zoc grove wijze het gebod der Kerk wordt over treden! NOOPDWÏJK. Lawntennis. Op de banen der Sportvereeni- ging alhier worden van 21 tot 24 Augustus lawntenniswedstrijden gehouden, bestaande uit: heeren enkelspel, dames enkelspel, heeren dubbels, dames dubbels, dames en heeren dub bels en dames en herren dubbels met voorgift. HAARLEMMERMEER. Onbestelbare stukken. Sedert 1 Juni IJ. zijn aan het postkantoor te Hoofddorp de navol gende brieven als onbestelbaar terug ont vangen: J. Diksch te Lisse; Wed. Bouwman te Rotterdam; P. de Jong te Haarlem; H. van Dam te Haarlem; J. Borst te Amster dam; Wijnberg te Amsterdam; Reigersberg te Pilsen en G. Wens te Haarlem. Aangekocht. Bij 4® gisteren gehouden paardenmonsteringen door den paardenhan delaar Herz tot aankoop van paarden voor bet Duitsche leger, werden te Nieuw-Vennep en Hoofddorp 6 stuks aangekocht. De prijzen varieerden van 400 tot 600 AALSMEER. Hollandsehe Maatschappij van Landbouw. Gisteravond hield de afdeeling van deze Maatschappij een algemeene ledenvergade ring, onder voorzitterschap van den heer de Bert. De vergadering was niet druk bezocht De behandeling der punten van den beschrij vingsbrief voor de algemeene vergadering te 's Gravemhage op 11 September a.s. leverde geen bijzondere opmerkingen op. Men besloot het voorstel van het hoofdbestuur inzake de salarïeering van den te benoemen secretaris penningmeester te steunen. Voor de overige punten werd den afgevaardigden een vrij mandaat gegeven. Tot afgevaardigden naar die vergadering werden benoemd de heeren J. Offerhaus en C. v. d. Bout en tot plaatsvervanger de heer W. Keessen Azn. Vervolgens had er bestuursverkiezing plaats. De aftredenden, de heeren J. Komin- gen Fz. en W. Keessen Az., werden met al gemeene stemmen herkozen. Van de bestelling van turfetrooisel, dat alfl laatste punt op de agenda was geplaatst, werd door verschillende aanwezigen gebruik gemaakt, waarna de vergadering werd ge sloten. Wanneer men het belangrijke aantal per sonen ziet die door de Pink Pillen genezen zijn, nadat alle andere geneesmiddelen mis lukt waren, kan men niet anders doen dan de zieken beklagen die de Pink Pillen niet ken nen. De Pink Pillen hebben geen voorkeur, zij zijn dezelfde voor allen en indien zij an deren zoo mooi genezen hebben, waarom zoudt gij dan willen dat zij op u geen goede uitwerking zouden hebben? Zaken te verzekeren waarvan men de be wijzen niet kan bijbrengen, beteekent niets; ziet hier dan een geval dat u zal voorlichten, en indien de plaats ons niet was toegemeten, zouden wij u honderden dergelijken kunnen aanhalen. Mejuffr. J. M. de Kleyn-Smit, wonende 5, Achter de Wal te Utrecht, heeft ons geschre ven: 1MEJUFF.de KLEIN-SMIT. jLroasjy .C!.i/er/?iec/ten. „Ik heb het genoegen u te berichten dat uwe uitmuntende Pink Pillen mijne gezond heid hersteld hebben en ik voeg er bij dat gedurende vele jaren dat ik leed geen enkel geneesmiddel, en ik heb er velen genomen, had kunnen doen wat de Pink Pillen hebben gedaan. Ik was zeer verzwakt, ik had geen eetlust en ik was altijd moede. Ik sliep niet en ik gebruikte geen eten meer. Mijn bloed was te zwak, had men mij gezegd, en men had mij versterkende en opwekkende mid delen voorgeschreven; ik heb ze genomen, zonder echter eenige verbetering waar te ne men. Daarentegen is van af den dag dat ik de Pink PiUen heb genomen, mijn gezondheids toestand onmiddellijk verbeterd. Ik heb de eetlust en mijne krachten weergevonden, mij ne krachten weergevonden, mijne ongemak ken zijn opgehouden en ik heb op nieuw een goede gezondheid." Indien uwe gezondheid te wenschen over laat, indien gij niet sterk genoeg zijt, hoe welvarend gij ook kondt schijnen, neem heden nog een proef met de Pink Pillen. Deze een voudige proef zal voldoende zijn om u te overtuigen dat gij alle belang hebt met de. behandeling voort te gaan, want gij zult spoedig een groote gewaarwording van wel zijn ondervinden, die een teeken is dat uwe krachten Zijn weergekomen en dat uwe li chaamsfuncties beter werken. De Pink Pillen zijn onovertroffen tegen bloedarmoede, .bleekzucht algemeene zwakte, maagkwalen, schele hoofdpijnen, zenuwpijnen, neurasthenie PERSONALIA. De heer J. A. Aukes, mede-directeur der N. V. Azijnmakerij „De Boog", v. h. wed. Herman tDraveman alhier, is benoemd tot secretaris van pen pas opgerichten Bond van Azijnfabrikan- ten. Yoor het examen Engelsch M. O. akte A Slaagde te 's-Gravenhage o. m. mej. J. G. Y. A. Müller, van bier. Voor het examen bandteekenen Lager on derwijs is te den Haag geslaagd de heer J. O. Ruiter, van hier, en de heer J. Rustige, van N ieuw-Y ennep. Tilly Koenen. Het sprak wel vanzelf dat het hoogtepunt yan Tilly Koenen's optreden gisteravond was: Schubert's lied „Dem Unendlichen". Want be ter dan in de beide aria's van Bach en Handel (Et Exultavit en Stille Amare) kan zij haar pas sievolle muziekaliteit tot uiting brengen in een hartstochtelijk lied als Dem Unendlichen. Tilly poenen is een zelfstandig kunstenares; haar tangkunst is karakteristiek, in elke voordracht erkennen wij haar levensvolle natuurlijkheid; yij geeft altijd wel meer dan alleen de melo dische schoonheid van het lied, maar dan is zij piet pretentieus als zoovele zelfzuchtige zan gers, die niet zingen om wille der kunst, maar pm zichzelf, maar dan omglanst zij de com- Bositie-schoonheid met den zoo in-muzikalen Jij.kdom harer fantasie, met de frischheid harer tigen inspiratie. Dit is zóó weinigen gegeven. ZAANDAM. Geslaagd. Te 's-Gravenhage is voor het exa men boekhouden M. O. (schoolakte) geslaagd de heer J. H- G. Hofstei, van hier. Voor het examen Engelsch M. O. akte A slaagde te den Haag mej. L. Kieviet, van hier. Zii zijn verkrijgbaar i f t.75 per dooi «a t f 9 por sea doozen bij het Qaneraai-Depöt dar Pink Pillen, vaa Eeghenlaan 2ï, haia te Amsterdam-, voor Haarlem ea Om- •treken bii de firma'» J. Qöppinger, Uroote Houtatraot 147a, W. A. Schouten, drogiet te Llooo. En verder bij vor- •chlUende Apotheker» ea Drogisten. ST. CLEMENSHUIS NOORDWIJKER» HOUT. De volgende retraiten zullen worden ge houden in het St. Clemenshuis, Noordwij- kerhout: 23—26 Aug. Heeren onderwijzers. 28—31 Aug. Kweekelingen van de R. K. Vormschool nit den Haag. 14 Sept. Kweekschool van de R. K. Vorm- school uit Rotterdam. 8—11 Sept. Gegoede dames van.den gegoe den middenstand nit steden. 13—16 Sept. Congreganisten uit Rotterdam. 17—20 Sept. Meisjes uit steden. 22—25 Sept. Heeren Middenstandspatroons. FT A A It LEMMERLIED E CJL Geslaagd. Voor het examen Fransch Lag. On derwijs is te den Haag geslaagd do heer P. Zwart, van hier. UITGEEST. Harddraverijen. Onder eenig voorbehoud kunnen wij mededeelen, dat pogingen wor den aangewend om gedurende of terstond na de Landbouwtentoonstellin alhier een natio nale harddraverij te organiseeren, en deze alsdan te houden op de baan aan den Cas- tricummersweg.

Nieuwe Haarlemsche Courant | 1913 | | pagina 2