Laatste iieuws. Boel huizen enz. Adverteniiën. UIT DE ZAANSTREEK. STADSNIEUWS. Verkoopingen, fteohtszaken. Van Overal. Kunst en Letteren. Ons Weerbericht. üantoestedingen De Crisis opgelost 403e Staatsloterij, Scheepvaartbericu en. üarkinieuMS. Getrouwd: W. G. Hartog en A. Glad pootjes. P. van Putten en M. W. van den Berg. Ondertrouwd: W. Kruijd en M. H. van den Berg. HAARLEMMERMEER. Geboren: z. van A. Zwaanvan Eeten. d. van J. van der ReydenZoutendijk. z. van L. Boogert Barten. z. van L. Klootwijk—van Os. d. van K. Honcoopde Groot. ALKMAAR. Getrouwd: 20 Aug. J. H. E. Meijer en E. Himmelreioh. A. G. Wegman en C. P. v. 't Hof. Oh. Bek en G. Voortman. J. H. v. Latum en E. Beein- sterboer. S. P. G. Knuist en A. M. Stuijf- öergen. P. H. Witte en M. Vreeker. J. P. G. van Eijk en G. L. Held. Geboren: 19 Aug. d. v. E. Appel en A. HütkkGi*. Overleden: 19 Aug. M. E. Amelsbcek— Schoenmaker 94 jaar. 20 Aug. E. Uldrink —Groot, 75 jaar. ZAANDAM. Besmettelijke ziekten. Volgens opgaaf in de Staatscourant kwam in de week van 13 tot en met 19 Aug. alhier 1 geval voor van Diphtheritis. KROMMENIE. Gemeenteraadsverkiezing. In aq vacature, ontstaan door het bedanken van den heer G. Sijpestsijn, zijn heden officieel 'tot candidaat voor den Gemeenteraad ge steld: de heeren H. Alberts (a.-r.), A. Dral (lib.) en G. Jurriaans (S. D. A. P.) assendelft. Schoolfeest. De kinderen van School 3 en der Zusterschool hebben een prachtig school feest gehad. Met een boot van Bus, de Pie- 'ter Cronjé, hebben ze een boottocht ge maakt langs de Zaan enz. naar Alkmaar. Vandaar per tram naar Bergen aan Zee. De groote feestmaker, het weer, werkte mee om het genot te verhoogen. Den commissieleden komt een woord van grooten lof toe voor den ijver en toewij ding waarmede zij dien dag hun taak ver vuld hebben. Het is voorwaar geen peul schilletje om een 220 kinderen aangenaam bezig te houden en het noodige te voor zien. Een aardige attentie was van onzen edel achtbare heer Burgemeester K. Oz. de Boer om de schoolreis mede te maken. De aan wezigheid van zijn edeLachtbare werd dan ook op hoogen prijs gesteld. Dank aan de milde gevers voor het schoolfeest is f 234 opgehaald; dank aan de muzikanten voor hun geleverde muziek; zonder muziek geen feestvreugde; dank aan allen die meegewerkt hebben om het school feest zoo schitterend te djoen slagen. van zulke huizen 'kwamen verschrikt hun woningen uitvliegen en allerwege zag men troepjes menschen die in het donker zochten naar gebroken ruiten. TE WATER. Gistermiddag geraakte spelenderwijze, het meisje M. v.d. G. in het water van de Wester gracht. De heer B. v. Kessel die daar juist passeerde begaf zicih gekleed te water en smaakte het genoegen de kleine behou den'op liet droge te brengen. Gisterenmiddag kwart voor vier geraakte een jongen spelenderwijs in het water aan den Gastliuissingel. Door handreiking werd hij er uit gehaaid. DE TEMPERATUUR VAN HET WATER IN DE BADINRICHTING aan de Houtvaart bedroeg hedenmorgen 60 gra den en hedenmiddag 12 uur 61 graden. GEVONDEN VOORWERPEN. Terug te bekomen bijJ. v. Ekeren, Wou- wermansstraat 16, een smeerdop van een automobiel; P. de Vries, Oosterstraat 42, een plank; A. Overdijk, Waldeck Pyrmont- straat la rood, een dameshandschoen; J. Koer, Pres. Steijnstraat 24, Schoten, een broche; J. Bregonje, Olieslagerslaan 5, een halskettinkje; G. v. Dijk, Heerensingel 129L, een bok; W. Henskes, Twijnderslaan 31, een koperen plaat met wapen en inscriptie; J. Groosweiller, Aelbertsbergstraat 91, een da- mestaschje met inhoud; J. Faber, Kamper- straat 7, eene portemonnaieG. Prins, Lange Molenstraat 28zwart, een armband; H. J. Vermeeren, Gr. Houtstraat 144F, een cein tuur met gesp; E. v. Rooij, Korte Begijne straat 26, een damestaschje; N. F. Huij- boom, Oudeweg 53, een Lotisicolot. PERSONALIA. Aan J. Gerber, alhier, is een getuigschrift van bekwaamheid uitgereikt tot de studie aan de Technische Hoogeschool té Delft. ZANG EN VRIENDSCHAP. Vrijdag 5 September zal de liedertafel „Zang en Vriendschap" haar jaarvergadering houden ln de bovenzaal van de soc. „Vereeniging". Op de agenda komt o. m. voor: verkiezing van vijf bestuursleden. Volgens rooster treden af de hee ren: O. A. Oostenbroek, K. van Eden, dr. u. Broese van Groenou en H. P. Loots. Voor een nieuw bestuurslid in plaats van wijlen den heer P. Clausing, is candidaat gesteld de heer G. H. Kruimel. CIRCUS SIDOLI. Het circus Sidoli blijft avond aan avond veel bezoekers {rekken. Gisterenavond was de tent ook wederom goed bezet. De dressuumummers zijn dan ook zeer interessant; de clowns en Augusten heel leuk en de gymnasten en acrobaten dwin gen bewondering af. Gisterenmiddag bezochten al de verpleegden van het St. Jacobs Godshuis en de weeskinderen van het Geref. Weeshuis aan de Olieslagerslaan, alsmede andere bewoners van gestichten en in richtingen hier ter stede het circus. Onnoodig te verzekeren dat allen zich hartelijk geamuseerd hebben. BESMETTELIJKE ZIEKTEN. Volgens opgaaf in de Staatscourant kwamen in de week van 13 tot en met 19 Aug. te Haar lem 2 gevallen van besmettelijke ziekte voor, nl. 1 van Roodvonk en 1 van Diphtheritiste Scho ten, Velsen en Wijk aan Zee 1 geval van Diph theritis; te Sloten 1 geval van Roodvonk; te Noordwijkerhout 2 gevallen van Diphtheritis. AKTIE VAN GRONDWERKERS. Men verzoekt ons te melden, dat op de gisteren avond gehouden vergadering van grondwerkers het volgende werd besproken. Na de gevoerde correspondentie met de Patroonsvereeniging van Timmerlieden, Metselaars en handelaren in bouwmaterialen hier ter stede omtrent verhoo- ging van loon en percentage voor Zondags- en nachtarbeid, heeft genoemde Vereeniging te ken nen gegeven dat het minimum-loon voor een grondwerker in Haarlem niet te hoog is, dus onze eischen niet onbillijk zijn. Tegelijkertijd werden de grondwerkers verwezen naar de grondwerkers-patroons, waarmede zij dan ook nauwer in verband staan. Maar daar deze pa troons, zooals de werklieden hebben ondervon den, niet langs organisatorischen weg zijn te bereiken, hebben zij deze allen persoonlijk be werkt met het resultaat dat slechts van een paar patroons een gunstig antwoord is ingekomen. De grondwerkers hebben nu eenparig besloten niet te nisten vóór hun eischen zijn ingewilligd. DE WOGNUMMERS. j Men schrijft ons: i Het programma voor. het kerkconcert te jgeven door de Gemengde Zangvereeniging LJacob Kwast" uit Wognum, directeur de heer ,W. Saai op Vrijdagavond a.s. in de jGroote Kerk alhier, bevat liederen voor ge- imengd koor van Stange, Dvorak, Palestri- ina, Kothe, Engel, Abt, Bach, Francken, Nessier, Hullebroek en oud kerkelijke lie deren. KWAJONGENSSTREKEN. Gisterenavond 8 uur liep er een troep jon- ens op de .Voldersgracht, herkomstig uit de ensteeg en Luitensteeg, gewapend met ■groote stukken glas. Walen zij voor een wo- hing gekomen dan .werd zoó'n stuk in de hoogte geworpen, met kletterend geraas ■cn r'pcmendTV\ bewoners HAARLEM, 21 Aug. 1913 Door Ged. Staten werd heden alhier aanbesteed: lo. Het bouwen van een wachthuisje voor havenpersoneel met bergplaats aan de zuid westzijde van de visschershaven te IJmui- den, deel uitmakende van de werken tot uit breiding van die haven. Raming 2250. Laagste inschrijver was R. v. Grieken, te Wijk-aan-Duin, voor 2150. 2o. Het uitbreiden van de verdediging van den onderzeeschen oever vóór de Rijkszeewering aan het Horntje op Texel. Te maken voor 62000, N. V. Betonijzer- bouw te Amsterdam, 13810 M2. TE VERKOOPEN. Vrijdag 22 Aug. 1018. HAARLEMMERMEER aan de Opslag plaats bij de brug te Hoofddorp voorin. 1034 uur Deurw. de Groot Afbraakveilingen. VAN ELDERS. FAILLISSEMENTEN. Failliet verklaard: 15 Aug. J. E. Crabbendam, fondsbeambte te Rijswijk, Kerklaan 104. 18 Aug. P. Kristel, aanplakker, te Am sterdam. De Wittenstraat 123. O. Dorreboom, caféhouder, te Amster dam, Gelderschekade no. 93. W. Visser, onderwijzer te Amsterdam, Van Oldenbarneveldtstraat no. 26. A. Luyben, kleermaker, te Amsterdam, Bloemgracht no. 53II. 19 Aug. P. J. Wouters, koffiehuishouder te 's Hertogenbosch. Geëindigd: Door het verbindend worden der uitdeelingslijst het faillissement der nalaten schap van.E. J. Damman, weduwe van G. J. Voegt, in leven vergunninghoudster te Zwol le; S. Frank, firma Jac. Bos te Amsterdam; Th. de Jongh, caféhouder te NijverdaL Vervalsching van spoorkaartjes. Ver schillende vreemdelingen die in Italië reis den, zijn de dupe ge'worden van een nieuwe oplichterstruc. De portiers van verschillen de groote hotels te Milaan, Venetië en Turijn verkochten n.l. aan vreemdelingen valsehe spoorkaartjes. Zoo kreeg een Duitsch echt paar, waaraan een hotel-portier te Milaan een reisbiljet le kl. naar Venetië voor oO lire had verkocht, 190 lire boete, toen in den trein bleek, dat het biljet valsch was en de reizigers beschouwd werden als zonder plaatskaart te reizen. De politie heeft thans een groot aantal hotei-portiers ingerekend. De Parijsche kerken. De prefect van het Seine-departement is ontsteld over het dreigend verval van verschillende Parijsche kerken. Hij heeft zich daarom in een schrij ven tot den gemeenteraad gewend teneinde verbetering in den onhoudbaren toestand te brengen. Hij wijst er op, dat de kerken stiadseigendom zijn geworden en de gemeen te er dus ook voor te zorgen heeft. Eenige kerken zijn aan den gevel bescha digd, sommige hebben openingen in het dak, bij anderen weer verkeert het gewelf in slechten toestand. De prefect merkt nog op, dat hij. niet uit godsdienstige redenen voor verbetering pleit (dat mag immers niet in Frankrijk) maar dat een ieder, die gevoel heeft voor kunst, het betreuren moet, dat in vele kerkgebouwen de regen binnendringt en tal van kunstwerken zoodoende vernield worden. De gemeenteraad dient daarom ie der jaar een bedrag op de begrooting te brengen, opdat de noodigste verbeteringen kunnen worden aangebracht. De kerkvervolgingspolitiek wreekt zich op alle mogelijke wijzen. Brand op de tentoonstelling te Gent. Het Spaansche paviljoen op de tentoonstel ling is gisteren door brand volslagen ver nield. De bijzondere berichtgever der N. R. Ct. meldt hierover nader het volgende: De brand duurde 20 minuten. Het Spaansche paviljoen behoort niet tot het officieele ge deelte van de tentoonstelling. Er waren edel gesteenten, wijnen, optische instrumentenen aardewerk in. Door de hitte sprongen de ruiten van het paviljoen van de stad Gent. Ook' een optrekje ia verbrand, De oorzaak van deh branicl is onbekend. De Schade kan men nog niet echatten. Emile Ollivier. De bekende oud-mïnister van Napoleon Hl, de literator Emile Ollivier, is gestorven. Hij was in Juli 1825 te Mar seille geboren, en is dus 88. jaar geworden. Ollivier was een rechtsgeleerde van betee- kenis, heeft belangwekkende geschiedkun dige boeken geschreven hij was lid van de Fransche Academie maar zijn naam zal het langst leven als de minister-pre sident onder wien Frankrijk met Duitsch- land in oorlog raakte. Massa-ongeluk. In den tuin van het Öhateau-des-fleurs te Kief in Rusland, zou gisteren een feestvoorstelling plaats hebben. Reeds waren 15.000 toeschouwers toegela ten; om ongelukken te voorkomen verbood de politie toen den verderen toegang. Doch het publiek liet zich niet afwijzen. Het drong den tuin binnen, de leuning van een derwaarts voerende trap brak en de men schen vielen over elkaar naar beneden. Zes en twintig personen zijn gewond. HET XXe WERELDCONGRES VOOR DEN VREDE. Te twee ujur gisteren werd het XXe Congres voor den Vrede voortgezet onder leiding van den hoer Lafontaine. Aan de orde was het onderwerp: geleide lijke beperking en vermindering der bewape ningen. Rapporteur over dit onderwerp was prof. dr. A. Quidde (Münehen), een der vice- presidenten van het Oongres. Een en ander was neergelegd in eenige aan het Oongres voorgelegde re3olutiën, waarvan de eerste een protest inhoudende tegen de toenemende bewapingen en de hierboven ge melde eischen inhoudende met algemeene stemmen wefd aangenomen. Het eerst voerde het woord de hoer G. H. Perris, die er pp wees dat uit in Frankrijk en Engeland ingestelde onderzoekingen geble ken is dat het ook daar de belanghebbenden bij de bewapeningsindustrie zijn, die tot steeds grootere bewapeningen drijven. Men zegt, dat de oorlog niets oplevert. Maar de oorlog levert heel wat opl Deze han del is een beleediging voor de mensohheid. Spr. stelde de volgende resolutie voor: het Congres vestigt de algemeene aandacht op het algemeen bekende feit dat de belangheb benden bij de bewapenings-industrie zich op de mee'st gewetenlooze wijze bedienen van de meest verwerpelijke middelen om do vol keren te drijven tot steeds sterkere toeneming der bewapeningen. Hun invloed op de Regee ringen en de openbare meening is een der grootste gevaren voor de internationale be trekkingen en voor den wereldvrede. .Vaderlandslievende lieden, die mecnen de belangen van hun land te bevorderen, zijn dikwijls genoeg onbewust de bedrogen onvrij willige handlangers voor de geldzak-belangen van deze bewapeningsindustrie. Met algemeene stemmen werd deze resolutie aangenomen. Hierop lichtte prof. dr. Quidde een ont- werp-verdrag voor inperking der bewapenin gen toe. De heer Lindhagen (Stockholm) achtte een algemeen verdrag voor beperking der be wapeningen onvoldoende, zonder dat er een internationale wetgeving was, die de rechten en plichten van de natiën vaststelt. Mejuffrouw Rosika Sohwimmer uit Budapest had tegen het ontwerp-Quidde dit bezwaar, dat de congressisten daarover alleen kunnen denken en spreken, zonder iets tot stand te kunnen brengen. Immers alleen de Regee ringen kunnen zulk een verdrag sluiten. En wij moeten veeleer nagaan, hoe wij de Re- ge erin gen kunnen bewegen, zulk een ver drag te onderteekenen. Wij moeten daartoe de middelen hebben om zoodanige personen in de parlementen te brengen, die vóór een dergelijk verdrag zijn. De heer Josef Polak uit Warschau achtte fiet congres niet competent om over het ont werp van een verdrag te oordeelen. Dr. Heilberg uit Breslau achtte het belang van het voorstel van prof. Quidde gelegen in de daaruit voortvloeiende gelegenheid tot agi tatie voor de vredes-idee in btreede kringen, wat reeds 20 jaren door het Congres met toe nemend succes is gedaan. Prof. Quidde legde er nog den nadruk op dat het Congres zich tot niets verbindt, dooi de resolutie ongewijzigd aan te nemen. Door het ontwerp alleen naar het Berner Bureau te verwijzen zou men het een „begrafenis derde klasse" geven. De resolutie werd ten slotte met groote meerderheid aangenomen. De zitting werd daarop verdaagd tot heden ochtend 9 uur. Deze zitting zal tot 1 uur duren. Te 3 uur zal er gelegenheid zijn tot. bezichtiging van het .Vredespaleis. Met het oog daarop zal er hedenmiddag geen zitting zijn. Een groot aantal leden van het XXe we reldcongres voor den vrede hebben gister avond gebruik gemaakt van de hun door com missarissen 'der Nieuwe of Litteraire Socië teit geboden gelegenheid tot bijwoning van het feestconcert in den tuin der Sociëteit in het Bosch, dat door het Haarlemsch Muziek korps, onder leiding van den heer O. P. W. Kriens, gegeven werd. Het glanspunt van den avond vormde het zesde nummer van het programma, na de pauze: de uitvoering van de verschillende volksliederen, opgeluisterd door het ontste ken van Bengaalsch vuur in verschillende kleuren. Het slot vormde het oude „Wilhel mus," dat door allen met ontbloot hoofd werd aangehoord, in den fantas tischen schijn van rood en groen Bengaalsch licht. Het was, mét de verschillende nationali teiten, een zeer belangwekkend schouwspel 1 In „De Maasbode" kwam onlangs een ver slag voor van. een audiëntie, door Z. Em. Kardinaal van Rossum aan de redactie van dat blad verleend, en waar Z.Em, met grooten lof over de Maasbode sprak. In het geschrift „Rome" werd. later over dit loffelijk getuigenis van den kardinaal een en ander geschreven. Wij hebben over deze zaak noeti van het een, noch van het ander iets gemeld, en vinden dus geen reden om uitvoerig nu nog hierop in te gaan, zooals prof. Keulier uit Roermond ons komt verzoeken, die ons een lang stuk zendt om het „als hoofdartikel" te plaatsen. Wij willen echter wel het essen tieel© uit dit stuk mededeelen aan onze le zers: prof. Keuller heeft aan Z.Em. den Kar dinaal gevraagd: 1. Of met het. prijzen van „de Maasbode" de bedoeling van Z.Em. ge weest .is dien lof tevens ook tot net tijd schrift „Rome" uit te strekken? 2. Of het in de bedoeling lag van Z.Em. in direct een les en vermaning te geven aan de meeste Katholieke bladen in Nederland? Op beide vragen heeft Z.Eminentie, zooals begrijpelijk is voor wie ook in andere bladen de loffelijke woorden las, die Z.Em. aan de katholieke pers in haai- geheel heeft gebracht, ontkennend geantwoord. BINNENLAND. Meii meldt uit Amsterdam, dat Mr. Cort var» der Linden er thans in geslaagd is een Ministe rie samen te stellen. De crisis is sedert eenige dagen opgelost. De regeering wordt echter na de opening van het Vredespaleis door het nieuwe Ministerie aanvaard. Pas na dien zal het Besluit van H. M. de Koningin openbaar gemaakt worden. Overleden. De vrouw die eergisteravond bü een bin nenbrand te Amsterdam hevige brandwon den bekwam, is gisterenmiddag aan de ge volgen overleden. Moordaanslag. Men meldt ons uit Winschoten: De recht bank te Winschoten veroordeelde heden de 19-jarige arbeider Wiert Kr. te Stadskanaal, verdacht van het plegen van een moordaan slag op den stationchef aldaar, tot 1 jaar en 3 maanden gevangenisstraf, na aftrek van de preventieve hechtenis. De minister van Oorlog. Men meldt ons uit Den Haag: Omtrent het in de pers voorkomende bericht, dat aan den aftredenden minister van oorlog een hooge betrekking aan de Koninklijke Petroleum Maatschappij zou zijn aangeboden, verklaar de deze, dat hem hiervan niets bekend is. De heer Colijn is voornemens onmiddellijk na zijn aftreden als minister ©en reis naar China te ondernemen om van daar over Indië naar ons land terug te keeren, o.a. met de bedoeling zich op Java op de hoogte te stel len van de daar in den jongsten tijd voorko mende beweging onder de Javaansche bevol king. De oorlogsbegroodiug. Men meldt ons nit Den Haag: De voor waarde waarop de Sociaal-democratische Ka merleden een concentratie-kabinet zouden steunen en dus voor de oorlogsbegrooting zouden stemmen was, dat deze begrooting over 1914 niet heoger zou zijn dan die over 1913. Naar wij van welingelichte zijde ver namen, is de ontwerpbegroóting over 1914 ruim 14 ton hooger dan over 1913. De stijging dezer begrooting wordt veroorzaakt door de inwerking treding van de nieuwe militiewet. IJMUIDEN. Meineed. Men meldt ons van hier: Gisteren zijn alhier twee personen gearresteerd, nl. de schipper van dé onlangs vergane trawler „Hope" en de makelaar in assurantiën die de assurantie van de „Hope" verzorgd heeft. Zfj worden verdacht van meineed in verband met de afgelegde scheepsverklaring omtrent het vergaan van de „Hope". Het tweetal is ter beschikking van den Offi cier van Justitie te Haarlem gesteld. ZUID-SCHALKWIJK. Oranjefeest. Te Zuid-Schalkwijk was het heden feest! En de Oranje-vereeniging1, afd. Zuid-Schalk wijk en Amsterdamsch kwartier (gem. Haar- lemmerliede) beleeft van dit, op haar initia tief georganiseerde feest, veel pieizier! Een warm oranjezonnetje bracht de ware feeststemming op dit oranjefeest en heden morgen, toen wij het feestterrein, een stuk weiland toebehoorende aan den heer H. M. Hartgerink, bezochten, heerschte ,©r een vroolijkheid en een drukte van je welste. Daar. was een formeel© kermis georgani seerd. Een zweefmolen, een luchtschommel, bal lententen, ringwerpen en tal van aardige kermisvermakelijkheden brachten vreugde en jolijt onder de jonge feestvierders, de kinderen der leden, die hedenmorgen op het terrein door de commissie onthaald werden. Deze jonge, zelfs niet buitengewoon krach tige vereeniging wat ledental betreft, orga- ganiseert feesten als een grootere zuster- vereeniging in een groote stad niet zou verbeteren. Vanmorgen half negen traden de kinde ren, die feest zouden gaan vieren, een goe de honderd, hij de Slachthuisstraat aan. Het was een aardig gezicht deze grootere en kleinere jongens en meisjes, de laatste voor een groot deel in witte jurkjes, en alle met oranje-strikken, oranjesjerpen of oranjemut sen, te zien marcheeren op de tonen Ser muziek, samengesteld uit eenige Haarlem- sche muzikanten en onder de hoede der commissieleden die ©en woord van lof ver dienen voor de organisatie van het feest ©n de goede orde, waarop het ochtendfeest ver- liep. Op het feestterrein werden de kinderen vermaakt met verschillend© spelen als: vlag- gesteken, turfrapen, tonnetje kruipen, drie- been-loopen. De spelletjes vielen zeer inden smaak en de kinderen zoowel jongens als meisjes, joelden van pieizier. Typisch was het te zien hoe fier een overwinnaar, uit de arena stapte en een ander sip keek, omdat de prijs, waarop hij vast vertrouwde, hem door de behendigheid of het geluk' van een ander was afgesnoept. Om 10 uur werd een ringrijderij voor jon gens en meisjes gehouden van 1316 jaar. Onderwijl werden de kinderen bij groepjes onthaald op melk, limonade en broodjes, speel de de muziek vroolijk, terwijl draaiorgels e.a. hun mooiste mopjes afdraaiden. Vanmiddag om 1 uur begon de ringrijderij met paard en rijtuig om luxe prijzen. De uitslag hiervan zullen wij morgen vermelden. Om 5 uur heeft een ringrijderij plaats met rijwiel voor heeren en dames vanaf 16 jaar om luxe-prijzen. Ten slotte wordt vanavond het feest besloten met een bal-cliampetre. j waarbij in de pauze jde komiek A. Vrugt ziofi 'zal doen hooren. De uitslag der hedenmorgen gehouden ringrijderij met rijwiel voor meisjes en jon gens van 1316 jaar is als volgt: Voor jongens: le prijs: P. Buitere; 2e pr. J. Vink; 3. F. A. Houtwipper. Voor meisjes: 1. M. Hazelaar; 2. M. Hoen derdos; 3. B. Hoenderdos. De prijzen zijn heel aardig en bestaan uit luxe voorwerpen, waaronder barometers, klokjes, damspel, enz. De prijzen getuigen van de uitstekende keuze der commissieie den. Vermelden wij ten slotte nog dat de heer Hartgerink, voorzitter der vereeniging, een hartelijk en treffend woord tot de kfe- deren sprak, toen dezen het feestterrein had den betreden en de spelen zouden beginn©a Vanmorgen werd het feestterrein ook be zocht door den oud-burgemeester Jhr. Te- ding van Berkhout en eclitgenoote, ba- schermheer der vereeniging. Z.Ed. werd rond geleid door den voorzitter en toonde zleb uiterst voldaan. Ook werd het bezoek ver wacht van den tegenwoordigen burgemees ter, den heer A. B. Michielsen. 3e Klasse 4e Lijst. HOOGE PRIJZEN. 2570 en 18711 ieder f 1000. 18680 f 200. 10915 f 100. Prijzen van f 45. 30 707 1097 1627 1784 1798 1933 2016 2S6i 3039 '3064 3217 3267 3461 3523 3549 3854 4243 4492 5060 5323 5467 5483 5515 5630 5940 6048 6454 6831 6845 7235 7654 7764 7847 8460 8551 8931 8934 9030 9507 9518 9758 10300 10310 10359 10561 10656 10866 11164 11285 11300 11216 11375 11429 11519 11587 11662 11923 12191 12212 12462 12590 12955 13462 13805 13944 14017 14223 14944 14968 15001 15253 15388 15400 15434 15601 15849 15875 16487 16969 17174 17568 17624 18064 18262 18311 18554 18803 18979 19250 20056 20145 20396 20426 20496 20712 Te waterlating der Prins der Nederlanden. Van de werf der Nederlandsche Scheepsbouw maatschappij te Amsterdam werd gisterenmid dag met goed gevolg te water gelaten het dub- belschroebmailstoomschip Prins der Nederlan den, in aanbouw voor de Stoomvaartmaatschap pij Nederland te Amsterdam. De Prins der Nederlanden is het grootstr schip tot op heden hier te lande gebouwd. De passagiers-inrichtingen bieden plaats vooi passagiers le klasse 143, passagiers 2e klass. 87, passagiers 3e klasse 34 en passafiers 4d< klasse 42; totaal 306 passagiers. De bemanning bestaat uit 207 personen, zoo dat het totaal aantal opvarenden 513 bedraagt. Officieele telegrafische opgave van het Meteorologisch Instituut te De Bilt. Hoogste barometerstand, St. Mathicu en Horta 769.1. Laagste barometerstand .Vestmauoer 751.8, Meest matige Westelijke tot Zuidelijke wind, veranderlijke bewolking, waarschijnlijk een enkel© regenbui mét- kans op onweer, iete warmer. WATERSTANDEN. 22 Augustus H o og w a t e r. IJMUIDEN v.m. 6 uur; n.m. 6 uur 16 min. KATWIJK v.m. 5 uur 35 min; n.m. 5 uuf 41 min. Laagwater. IJMUIDEN v.m. 2 uur 16 min; n.m. 2 uur, KATWIJK v.m. 1 uur 46 min; n.m. 1 uuf 40 min. BREDA, 20 Aug. Groenten- en fruitveiling* Bloemkool f 0.5012.50; Savoiekool f 1.70 4.70; Roodekaal f 2.10—6.90; Wittekool 12.50. 6.20; Komkommers f 1.005.50'; Andijvie f 0.20—1.22; Snijboonen f 0.13—0.29; Augur ken f 0.21—0.45; Pruimen f 0.23 0.77, per 100 stuks. "Wortelen f 1.20—2.30; Selderie f 0.50—1.20; Roodebiet f 1.20—2; per 100 bos; Doperwten f 0.07i/2—0.15; Tomaten f 0.08— 0.20; Roodebes f 18i/2—0.23i/2Appelen f O.O41/2—O.2OV2; Peren f 0.11—0.21, per KG Aardappelen f 2.062.16 per 70 K.G. Mei loenen T 0.11—0.85 péb stuk; Prinsesseboo- nen f 0.12O.I71/2 per K.G. SOH1EDAM, 20 Aug. Moutwijn f 14. Jene ver f 18, Commissie f 13,25. Stemming kalm, Spoeling f 1.20. Graanspiritus f 23—23,25. Me lasse f 18.75—19. Ruwe Spiritus f 10.75. AMSTERDAM, Donderdag 21 Aug. 1018. Aardappelprijzen heden onveranderd. Aanvoer fl ladingen. Heden overleed tot onze diepe droefheid, onze innig geliefde Zoon en Broeder Antonius Franeisous, na voorzien te zjjn geweest van de H.H. Sacramenten der ster venden, in den ouderdom van 22 jaar. Uit aller naam, Wed. C, KORS-v. Roode en Kinderen. Haarlem, 21 Augustus 1913. t Antoniestr&ct 4b. De H. Uitvaartdiensten ïnllen gehouden worden Maandag 25 Aug. in de parochiekerk van O. L. Vrouw (Spaarne), te 8i/4 en 9 uur, waarvan die te 9 uur zal gezongen worden. mm»1.

Nieuwe Haarlemsche Courant | 1913 | | pagina 3