Wetenswaardig Allerlei. van leerlingen voor den landbouw-wlntercursus LEERLING-STEREOTYPEUR. Firma N. ROERAADE, KerKnieuws. Sociale Berichten. Staten-Generaal. Adwerkentiën. Vriendin. GEBROEDERS KORST JENS. Barteljorisstraat 30 n.b. de Groote Markt Brandstoffenhandel. 0VERVEEN - Telefoon 1617. Aan het geachte publiek! Van Overal. Ons Weerbericht. Firma J. H, KRUL Jr., ongezonder. Sport en Wedstrijden, Scheepvaartberichten. Haarlem op dinsdag 2 sept. B. S. A. R ij w i e 1 Gebr. VALLENTG0ED, Aan de drukkerij der Nieuwe Haarlemsche Courant kan terstond een leerling-sfereotypeur geplaatst worden. Aanmelding Rinderhuisvest Kruisstraat 409 Haarlem, tegoeringslid. Josepn de Veer (de heer a. van Horssen) aan het oude raadhuis (woning van l'en heer J. N. Baalbergen) te Noordwijk- he' binnen, door het regeerihgslid Joseph de Veer. De proclamatie ging vergezeld van klok gelui; salvo's en gezang. Hierna vertrok de stoet, met de zangers, laar Noordwijk aan Zee. Daar had plaats de proclamatie van het plaatselijk bestuur, betreffende de aanvaar ding van Prins Willem van Oranje tot sou- verein vorst der Nederlanden, voor het huis van den voormaligen adjunct-maire Maarten Kruyt (slagerij vau den lieer C. Hoek), door det regeeringslid Maarten Ivruyt (de heer H. iVegt). Morgen vertelien we van de verdere feestviering meer. DISPENSATIE Tan 2 tot 5 September a.s. zal de 18e fconferentie van de Interparlementaire Unie voor hetscheidsgerecht en den vrede te 's Gravenhage worden gehouden. Op .Vrijdag 5 September wordt den leden door de Nederlandsche groep der Interparle mentaire Unie onder meer een feestmaaltijd te Scheveningen aangeboden. Door welwillende bemiddeling van Z. Exc. den internuntius, Mgr. Taeci is voor dien dag van den H. Stoei voor de katholieken dispen satie in de onthoudingswet verkregen en door Z. D. H. den Bisschop van Haarlem is daar van aan den voorzitter der Nederlandsche groep, jlir. Van der Does de Willebois te 's Hertogenbosch, mededing gedaan. Onder de dispensatie vallen al de personen, tot onthouding verplicht, die op dien dag ge bruik maken van het onthaal door de Neder landsche groep, zoowel de leden der Unie als hurme dames en anderen, zooals do leden der hulpcomité's van ontvangst, der bureaux en der pers, die genoodigd zijn bij de verschil lende gelegenheden, welke zich op dien dag zullen voordoen. Voor den inhoud dezer rubriek stelt de Redactie zicb niet aansprakelijk. Van ingezonden stukken, geplaatst of niet geplaatst, wordt de copy den inzender niet teruggegeven. VERKEER OP DE GROOTE HOUTDRUG. Haarlem, 27 Aug. 1913. Geachte Heer Redacteur 1 Beleefd verzoek ik U voor onderstaand eeni- ge plaatsruimte in uw veelgelezen blad. Als bewoner van het Plein kan ik wel licht meer dan anderen constateeren, dat eens hoognoodig verandering moet komen in de tussehen het stadgedeelte buiten verbinding de Houtpoort en de Houtstraat. Dat de twee bekende witte huisjes bij de Houtbrug ter wil le van het verkeer eens spoedig dienen te •Verdwijnen zal ieder mij toegeven. Deze toch belemmeren de voerlui van de zijde van de Raam- en Gasthuisvest alle uitzicht op de Houtbrug en een groot aantal botsingen tussehen div. vervoermiddelen zijn hiervan 't gevolg. Ook dient d'e a-fd. bestrating van P. W. eens grondig te onderzoeken of voor deze brug klinker bestrating wel gewensóht is. Door de steilte van de brug en de glad heid van (leze bestrating zijn alleen van Za terdag tot Dinsdagavond niet minder dan 4 paarden gevallen, terwijl het aantal dat op de knieën is gevallen (en deze meestal ont velden) zeker wel op 20 a 30 kan geschat Worden. Voorzeker zal bet voor de vereeni- ging „Dierenbescherming" een schoone taak wezen om terwille van onze paarden hier eens op het stadhuis haar invloed te laten gelden. U dankzeggend voor de plaatsing. Hoogachtend, A. tv. P.S. Plaatselijke bladen, die dit schrijven beamen, worden verzocht dit over tr npmen. het staatspensioen van minister TALMA. Mijnheer de Redacteui Uit liet slot van uw artikeltje over „het Staatspensioen van Minister Talma" in uw nummer van 27 dezer, bleek mij, dat U nog niet Voldoende op de hoogte is van de organisatie der Rente-Commissie in het District „Haar lembuitengemeenteen. Ik neem daarom van uwe gastvrijheid ge bruik om daarvan een en ander mede te deelen. De Rente-Commissie voor Haarlem-buiten gemeenten omvat do navolgende gemeenten, waarin de daarachter vermelde „tussehenper sonen" werkzaam zijn: BennebroekH. J. Calkoen, gemeente-secre taris; S. D. Kohier, onderwijzer. BloemendaalH. Douwma, gemeentebode. HaarlemmermeerP. Borst, secretaris der Gezondheidscommissie (Hoofddorp). Heemstede: K. Kaan Jz., en E. Vedder, amb tenaren ter secretarie. Schoten: A. H. J. de Jong en H. G. Rijs, ambtenaren ter secretarie. Spaarndam: J. E. Schalkwijk, gemeente-se cretaris; J. Zuid-weg, hoofd der O. L. School. Haarlemmerliede en Spaarnwoude: W. H. J. Vilsterman, ambtenaar ter secretarie. Zandvoort: IC. H. J. Fluit en A. van Wal- süm, ambtenaren ter secretarie. Velseu: C. de Vries, N. Vos, H. Oostveen, M. K. Hofstede, H. Verbeek en H. S. Knoop, ambtenaren ter secretarie, en J. Bontenbal, be volk in gs a gent. Aangezien de tussehenpersonen in dit dis triet, op eene enkele uitzondering na, allen werkzaam zijn ter gemeentesecretarie, hebben de ouden van dagen zich in hoofdzaak aldaar onder de gewone bureau-uren te vervoegen. Zooals trouwens op de overal verspreide publi catie van Minister Talma is bekend gemaakt, liggen op alle gemeentesecretariën en postkan toren de lijsten der tussehenpersonen ter inzage. De tusscbenpersoon voor Haarlemmermeer (de lieer P. Borst) houdt op verschillende plaat sen in die gemeente afzonderlijke zittingen, die hij steeds vooraf per advertentie bekend maakt (zooals ook reeds in uw blad is geschied). Voorts zijn in alle gemeenten in dit dis- vermeld dat de Rente-Commissie, bestaande secretarie, naamlijsten opgemaakt uit de bevol kingsregisters van alle aanwezige 70-jarige en oudere personen en de oudjes welke niet per soonlijk kunnen verschijnen worden aan huis bezocht, voorzoover ze in de termen van rente kunnen vallen. Er,is in dit district reeds hard gewerkt door de tussehenpersonen. Bij de Rente-Commissie kwamen al tientallen van renté-aanvragen bin nen ter behandeling, uit verschillende gemeen ten. Volledigheidshalve zou nog kunnen worden vermeld dat de Rente-Commissio, bestaande uit de heerenJ. Beekman, Burgemeester te Zandvoort, Voorzitter, P. Vermeulen, lid der Prov. Staten te Velsen, Joh. Verkuijl Pz., lid van den gemeenteraad te Haarlemmermeer, Dr. E. A. H. Droog, lid van den gemeenteraad to Heemstede en Ph. J. Dodenhuis te Schoten, loden en C. Bergman, Gemeentesecretaris te Haarlemmerliede C. A., Secretaris, reeds 2 malen te Haarlem vergaderde (waarvan een maal met tussehenpersonen) en voortaan gere geld éénmaal per week zal vergaderen ten stad- huize te Haarlem, ter bespreking der ingeko men rente-aanvrage. Het zal overbodig zijn hier nog aan toe te voegen, dat uit een en ander blijkt, dat de Rente-commissie voor Haarlenubuitengemeen- ten niet alleen „reeds klaar was om voor te lichten", doch „reeds veel werk heeft ver richt" en dus de ouden van dagen in de bui tengemeenten „geen poosje meer behoeven te wachten", doch voor zoover ze niet reeds geholpen zijn, op de controle-lijsten al met een kruisje staan aangeteekend om aan hunne rente-rechten te worden herinnerd. Met beleefden dank voor dé Verleend^ plaatsruimte. BERGMAN. Secretaris der Rentc-Commis- sie in het district Haarlem, buitengemeenten. 1). De Rente-commissie voor de buitenge meenten heeft hare werkwijze niet gepu bliceerd, zoodat wij degenen die uit die ge meenten tot ons inlichtingen zijn gekomen, niet hebben kunnen inlichten, al hebben wij ze natuurlijk wèl naar de tussehenperso nen kunnen verwijzen, waarvan wij de namen ook in de Courant hebben gepubliceerd. REDACTIE N. HAARL. CT. STAKING VAN ELECTRICIENS IN DEN HAAG. In den Haag is onder de elect'riciens wer kelijk de werkstaking uitgebroken, als ge volg van bet niet voldoen door. de patroons aan den door den Nederlandsclien Metaal- bewerkersbond te Amsterdam bij schrijven van 15 Augustus gestelden eisch óm binnen zekeren termijn een collectief arbeidscon tract met de arbeiders aan te gaan. De sta king omvat ongeveer een derde van het aantal werklieden in het electriciensvak werkzaam. Zooals het zich nu laat aanzien, zal de feestverlichting in de straten1 niet al te zeer van de staking te lijden hebben. Immers het meeste werk aan de straatver siering is reeds verricht en bovendien zijn vele arbeiders aan het werk gebleven. Bij de verlichtingswerken zijn extra politiepos ten geplaatst. GEWISSELDE STUKKEN. ANNEXATIE VAN HOEK VAN HOLLAND BIJ ROTTERDAM. Minister Heemskerk heeft bij de Tweede Kamer ingezonden ©en memorie van ant woord op het voorloopig verslag der Twee de Kamer inzake het wetsontwerp goedkeu rende en regelende de toevoeging van Hoek van Holland enz. bij Rotterdam. De Minis ter handhaaft, behoudens ondergeschikte wijzigingen, het wetsontwerp en bestrijdt uitvoerig de bij het voorloopig verslag ge voegde nota "van den heer. OBrummelkamp. Pensioenregeling voor het personeel der S.S. en der H.IJ.S.M. Ingediend is een wetsontwerp houdende machtiging tot het aangaan vau overeen komsten met de Maatschappij tot Exploi tatie van Staatsspoorwegen en met de Hol- landsche IJzeren Spoorweg-Maatschappij, in zake de pensioenregeling, voor haar perso neel. Gentlemen of Bucks—Ned. Xl-tal. Vervolg le dag. De Engelschen zetten huil innings voort. De stand "met de lunch was 6 v. 124, het totaal werd 180. Hierna gaat All Holland batten. .Van Gogh met een fraaie 79 was d e man; het Hollandsche totaal werd 193. De Gentlemen of Buchs beginnen nog een tweede innings. Als den eersten dag ge stopt wordt is de stand 1 v. 17. vWe laten bieronder de scores van den eersten dag volgen: Gentlemen of Bucks, le innings: Guesson 41, Wlstmacott 28, Franklin 1, lc Gros O, Frith 3, Field 23, Capt Darcll 4, A. Hol lander 49, Sewell 2, Count v. Hollander 7, Holland not out 1, extra's 21, Totaal 180. Ned. Xl-tal le innings; L. van Gogh, 79, Bouwmeester 8, Jhr. Feitli Jr. O, van Loon 12, Kessler 15, Mr. G. Hamburger 5, Cra mer 5, G. v. d. Schouw 8, Mesch not out 14, G. J. Posthuma 7, Joubert 7, extra's 33, totaal 193. Heden voortzetting. Zie voor den stand met. de lunch eventueel elders in dit blad. LEO VAN STEYN VLIEGT VAN ETAM PES NAAR DEN HAAG. De aviateur Leo van Steyn is gisteren morgen van Etampes naar den Haag gevlo gen en kwartier over elven op de renbaan „Duindigt" onder Wassenaar in vol plané zeer vlot geland, na te 5 uur uit Etampes te zijn vertrokken. Hij bad gemiddeld op een hoogte van 1400 M. gevlogen. Zijn vlucht was zeer voorspoedig geweest en hij arri veerde dan ook in den besten welstand. Op het grasveld van Duindigt was het witte seinkruis uitgespreid, terwijl jhr. inr. L. van den Berch van Heemstede van de Nederlandsche Luehtvaartvereeniging met een seinvlag de juiste plaats aangaf, waar de vlieger moest landen. Deze daalde vlak voor de voeten van den heer v. d. Berch. Behalve dezen waren ter verwelkoming van den vlieger aanwezig, de moeder van den aviateur en eenige anderen. Den vlieger werd een lauwerkrans aange boden. In den trein bestolen. Een Parijscli ju welier, de heer Rapaport, is in den sneltrein Parijs—Brussel bestolen voor een bedrag van 25.000 frs. Zijn portefeuille, waarin hij verschillende juweelen geborgen had, is hem ontnomen, waarschijnlijk door twee heeren, die in den doorloop van den wagon tegen het lijf liepen en hem een oogenblik ge drongen hebben. Zij boden hun verontschul diging aan en verlieten den trein te Quévy. Een sneltrein aangevallen. Naar de Frankfurter Ztg. meldt, hebben gisteren roo- vers den sneltrein van Stanislau naar Lem- berg aangevallen. Even voor liet station Si- chou nabij Lemberg bracht een reiziger den trein met de noodrem tot staan. Veertien kerels, met revolvers gewapend, omsingel den de locomotief. Zij bonden den stoker vast (de machinist hacl zich in een wagen weten te bergen), en bestormden onder het lossen van schojen, den postwagen. Een con ducteur snelde naar het naastbij zij ride baan wachtershuis, om om hulp te telefonceren. Onder de reizigers ontstond natuurlijk een paniek, maar ecnigp militairen, die in den trein zateri, organiseerden de verdediging en de bandieten werden op de vlucht gedreven, voor zij den postwagen hadden kunnen be- rooven. Om tien millioen francs. De hertog van Brunswijlc, die in 1832 zijn land verliet, ves tigde zich te Parijs, waar bij bleef tot 1870, toen hij in Verband met den oorlog verhuis de naar Genève. Hier stierf hij in 1873; hij vermaakte zijn geheele vermogen aan de stad, die hem gastvrijheid had verleend. Hij liet ongeveer 20 millioen na, hoofdzakelijk gelegen zijn. Parijs eisch te ongeveer 314 mil lioen successiebelasting, op grond dat de overledene in Frankrijk zijn wettelijk domi cilie had gehad. Het gemeentebestuur van Genève verzette zich tegen dien eisch en maakte intusschen de onroerende goederen te gelde, niettegenstaande de rechtbank de stad Parijs in het gelijk stelde. De kwestie bleef hangen tot dezer dagen Genève weder om tot eenig erfgenaam werd benoemd door een rijk Franschman, aldaar onlangs over leden. Reeds maakte het gemeentebestuur van Genève zich op om zijn rechten uit te oefeuen, toen de Fransche minister van jus titie zich het vonnis in zake de erfenis van den hertog van Brunswijk herinnerde en be slag deed leggen op de bezittingen van den overleden Franschman. Men kan dus een monsterproces verwachten, daar Frankrijk van Genève thans, na veertig jaren, met rente op rente, een bedrag heeft te vorderen van ruim 10 millioen frs. OOK EEN KUNST! 't record op de piano, dat tot nog toe 30 uur was, is overtroffen door Wilfred Pywell, van Leieester. Deze heeft 34 uur achtereen gespeeld, zonder muziek, bij licht en donker en zonder vast voedsel in te nemen. De heer Pywell zou een minder prettige buurman kunnen zijn. DE GROOTSTE POSTZEGELVERZAME LING DER WERELD. Deze behoort aan den heer Ph. la Rêno- tière von Ferrary te Parijs, een der oudste verzamelaars. Zijn verzameling telt niet minder dan 120.000 exemplaren. Hij begon te verzamelen tussehen de jaren 1860 en 1870, dus in den tijd toen men nog nauwelijks aan postzegelverzamelen deed. In 1878 kocht bij voor 36000 de verzameling van den eersten president van de Engelsche Philatelisten- vereeniging Sir Daniël Casper, destijds een kolossale som voor een verzameling, waar men een uitgezochte praehtcollectie voor kocht. Deze verzameling alléén zou thans een waarde hebben van 250.000. In 1882 vei'grootte hij zijn album door den aankoop van de collectie van den heer Philbrick, op volger van den heer Cooper. Hij betaalde daarvoor bijna 100.000. Thans zou deze ver zameling het tiendubbele kosten. Omstreeks 1870 kocht hij ook het zeldzaamste postzegel der wereld: het 1-eentszegel van Britsch- Guyana van 1856, waarvan er tot heden geen tweede exemplaar gevonden is. Wat alléén dit ex. waard is, kan men ongeveer nagaan, als we vermelden, dat van de oudste penny en 2 pennyzegels van Mauritius ieder ex. 20.000 a 25.000 waard is en waarvan althans enkele exemplaren hekend zijn. Zoo bezit de heer Ferrara van de laatsgenoemde zegels niet minder dan vijf exemplaren. Van de twee ongebruikte exemplaren der penny-ze gels van Mauritius bevindt er zich eén in zijn verzameling. Om te laten zien, hoe enorm de prijzen dezer zeldzame zegels ge stegen zijn, vermelden we nog dat fl-e beide ongebruikte penny-zegels henevens 11 ge bruikte, door zekere mevrouw Desbois ge vonden werden in de papieren van haar overleden map. Deze 13 ex. zijn ongeveer de helft van de bekende. Drie ervan verkocht ze in 1870 voor 240, terwijl d« laatste ver koopprijs van de twee ongebruikte ex. ruim 40.000 bedroeg. Vermelden we ten slotte nog, dat de 120.000 zegels van den heer Van Ferrara een waarde hebben hebben van vele, vele millioenen. Naar men verzekerd heeft zijn verzameling hem pl. m. 4.000.000 gekost. „N. v. d. D." 'ARTSEN IN DE DIERENWERELD. Door alle tijden heeft de menseh de die ren nauwkeurig waargenomen en er veel van geleerd, terwijl de arme beesten hij die aan raking niet anders hebben kunnen doen dan verliezen. In de oudheid en in de middeleeuwen ge loofde men algemeen, dat de ibis en de ooie vaar aan den menseh het gebruik van het lavement en de hippopotamus, de aderla ting, hebben geleerd. Een herinnering aan deze opvatting vindt men nog heden ten da ge op de uithangborden van oude apothe ken. Het syrnaisme of de verwijdering van overtollige stoffen langs omhoog en omlaag leerden de Egyptenaren van de honden, die zich door het eten van hondsdraf van van al wat schadelijk was wisten te ont boen. De weldoende invloed van het speek sel wordt door de honden aangetoond, die hnn wonden en zweren door voortdurend lik ken spoedig weten te sluiten. Schapen, die wormen hebben, likken aan zout- en phosphaathoudende eteenen. Als sommige dieren last van waterzucht hebben wat veel voorkomt in dikwijls onder water staande streken, verorberen zij ijzerhoudend slijk. Iedereen weet, dat de honden gras eten, gepropt. Minder bekend is, dat katten, alt zij wat katterig zijn, zich te goed doen aan het wilde loofvorseb, daarom ook wel katte' gras genoemd. Plutarchus verhaalt ons in zijne: „Vragen der Natuur" dat de schildpadden een klei» soort wezel opzoeken en opeten, als ze doo® een slang geheten zijn. De draak maakt zijn gezichtorgaan wee* in orde, door het zieke oog langs venkel ie schuren; om hun jongen het gezicht te ge. ven bedienen de zwaluwen zich van stin kende gouwe. Als de beren hun winterho len, waarin ze zich gedurende den wintes. hebben teruggetrokken, weder verlaten, ge bruiken ze een dosis wilde kalfspoot oa hun ingewanden weer wat op streek te bren gen. Als ze een vervelende smaak in den be? hebben of geen eetlust gevoelen, gaan ze wat. honing likken en steken dan hun met zoetig, beid bedekte tong zoover mogelijk in een ol ander mierennest, om ze geheel met inierei bedekt, weer terug te trekken en de mieren te dwingen de berenmaag op dreef te bren gen. In Egypte rolt de ezel zich zoolang dooi het scherpe riet, dat hij een wonde oploopt en zoodoende een goedkoope aderlating on dergaat. In Litbauwen hijten de paarden zich op een ongevaarlijk plekje een wondje als ze zich te overmatig verhit gevoelen Vraagt niet welke dokter of doctor, blijk baar met veel vrijen tijd, die ontdekkingen gedaan heeft, ze zijn authentiek, er valt eenvoudig niet aan te twijfelen, het zijr door de wetenschap verkregen resultaten. bestaande in goederen, welke in Frankrijk als te veel zorg ze met overvloed heeft op- IJ MUIDEN, 28 Augustus O. Gearriveerd 27 Augustus. Neptun, s., Nerva. Lestris, s., Liverpool. Apollo, s., Hamburg. Gearriveerd 28 Augustus- Sehèldestroom, s., Leith. Maasstroom, s., Londen. Koningin der Nederlanden, s., Batavia. Mascotte, s., Leith. Vertrokken 27 Augustus. Frisia, s., Buenos Ayres. Slied recht, s., St. Petersburg- Betsy Anno, s„ Londen. Amstel, s., Hamburg. IJstroom, s-, Londen. Vertrokken 28 Augustus- Juno, s., Immingham. Nederlandsche Stoomvaartlijnen. Grotius, van Batavia naar Amsterdam, arriveerde 27 Aug. t, Snez. Batjan, van Batavia naar Amsterdam, pass. 27 Aug. Kaap St. Vincent. Karimata, van Amsterdam naar Batavia, pass. 27 Aug. Kaap Carvoeiro. Malang, van Batavia naar Rotterdam, pass. 27 Aug. Perim. Gorontalo, arriveerde 26 Aug. te Batavia van Rotterdam. Goentoer, van Bataviat naar Rotterdam, vertrok 27 Aug. van Gibraltar naar Tanger. Potsdam, van New-York naar Rotterdam, bevond zich volgens draadloos bericht via Crookhaven, 27 Aug. 5 uur v.m. op 319 mijlen van Lizard. v Zijldijk, van Montreal naar Hamburg en Rotterdam, pass. 27 Aug. 1.40 nam. Dunnet Ceres vertrok 27 Aug. van Pertusato naar Livorno. Flora vertrok 27 Aug. van Neufahrwasser naar Amsterdam. Hector arriveerde 27 Aug. te Salomca van Pir&6us Mercurius arriv. 26 Aug. te Puebla Cara minal van Rotterdam. Pomona vertrok 26 Aug. van Cuxhaven naar Amsterdam. Stella vertrok 27 Aug. van Eshjerg naa? St. Petersburg. Zeepost, VATERSTANDEN. 27 Augustus, Hoogwater. IJMU1DEN v.m. 12 uur 37 min.; nam. I uur 13 min. KATWIJK v.m. 12 uur 12 min.; nam. 12 uur 48 min. Laagwater. IJMUIDEN v.m. 9 unr 13 min.; nam. 8 uui :1'k atWIJK v.m. 8 uur 53 min.; nam. 8 uui 17 min.a Een net Meisje R.K. 18 jaar, zoekt een nette Vriendin, Er. onder No. 3118, aan het burean van dit blad. VERGADERING van den GEMEENTERAAD van 1013 des namiddags ten IV2 ure In de Statenzaal (Prinsenhof)- Officieele telegrafische opgave van het Meteorologisch Instituut te De Bilt. ylloogste barometerstand, Horta 770.6. "i Laagste barometerstand, Seydisfjord 748.3, Zwakke tot matig© Oostelijke tot Zuidelijke, wind, gedeeltelijk bewolkt, droog .weer be houdens geringe onweerskans, iets warmer^ De Oranjeweek, Oranjedranken van een ond, vertrouwd adres: Firma W. B. GUSKENS, Gr. Markt 4, Telef. 134. ORANJELIMONADESIROPEN, Abrikozen l p. 1j2 fl. Ananas j 0,40 en 0,50 LMandarijn Sinaasappel Vanille P- Vt fl. 0,80 en 1,00 te Halfweg vóór 15 September 1913 bij het Hoofd van den cursus den heer J. A. HUISMAN té Haarlemmer meer, eveneens voor den cursus van Umdbouwboeikhoueien. nog fonkelnieuw. Michelinbanden. Over te nemen wegens biz, omsth. voor den spetprijs van f 45. Spoed gewenscht. JANSSTRAAT 70. Spaarndam. Leveren franco huis Haar lem puike aardappelen voor f 1.10 per lU H.L. 29-33. SCHOOL-, 8 C H R IJ F- •n TEEKEHBEHGEFTEH, TELEF. INTEftC. 2544, De Haarlemsche Slagersgezellen-Vereeniging „Ons Belang", heeft in vereeniging met de R.K. Slagersgezellen-Vereeniging'' „St. Joris'' na een door hen gedane opname van het verzoek aan Heeren Patroons van Haarlem en Omstreken om de reeds bestaande Zondagsrust met de maand September te willen ver lengen, wat met eene groote meerderheid van stemmen is toe gestaan, op haar vergadering van 25 Augustus besloten, als gevolg van dit antwoord vanaf September des Zondags geen vleesch meer te bezorgen. DE BESTUREN. 5 bericht de ontvangst der nieuwe Zouteviech, kelen en lippen, Holl. Maatjes- haring, Engelsche xalm en spekbokking, J. groote makreel, ook uitgesneden, -ó o Minzaam aanbevelend, Telefoon 1167, J. H. HEIJNE* «55 ten I

Nieuwe Haarlemsche Courant | 1913 | | pagina 3