Berichten reeds geplaatst in onze vorige oplage. NIEUWS UIT DEN OMTREK UIT DE ZAANSTREEK. Van overal. Advertentiën. vu Linden vu den Henvell Sport en wedstrijden. heeft de practijk HERVAT. Leger en Viool 4ft$e Staatsloterij. üarktnieuws. Ons Weerbericht. DIVAN. om iu en dal zicb /lags toch liad hét geleerd, dat de opstijg- i'uimte tusschen de boomen te klein was en 'Ie windvlagen of remous den ballon naar beneden drukten. Liever dan liet gevaar te ïcopen een menscbenleven te moeten betreu ren, bad men tenslotte dit nummer van het 'rogramma laten vervallen. Deze leemte ,verd echter niet gevoeld, hoewel velen te- frergeefs op de ballonopstijging zullen ge dacht hebben. I)e muziekvereeniging „Harmonie" open- We den feestavond om acht uur, toen het ikatnp eivol was. Het heldere electrische licht Igoot stralenbundels over het feestterrein en de Japansche verlichting om bet plankier •deed het heel aardig in den duisteren avond. [Van uit de verte leverde deze verlichting .tusschen de boomen een fantastisch schouw spel op. Na de Harmonie trad de Liedertafel Haar- ilem's Zanggenot op. om haar aandeel te leve ren in het festival. Het mooie koor had een 'groot succes. Als dritte im Bunde kwam het gemengd koor „Onder Ons" op de plankeu, met zijn geridderden directeur den heer Henri Pielage. Voorzeker was 'tuiet alleen een vriendelijk. Leid je aan het adres van den directeur, dat aan het applaus, welke dit koor zoo spon taan en uitbundig ten deel viel, na "de uit voering der nummers schier geen eind kwam. Wat ons trof en aangenaam aandeed gisteren, wat het opzet of toeval? was dat op de programma's zooveel composities voorkwamen van onzen voortreffelijkeu, doch overleden stadgenoot N. H. Andriesseu. Het gemengd koor moest zijn „Oranje- liedje" zelfs bisseeren. Nog beproefde het Harmoniecorps „Eens gezindheid" uit Heemstede zijn krachten op een drietal nummers, hetgeen vrij goed van stapel liep, toen gingen de electrische boog lampen en de lampions uit en nam de bios coopvoorstelling een aanvang. Eenige leuke nummers, die uitstekend in den smaak vie len bij bet publiek, vormden het hoofdpro gramma, maar bet hoofdnummer was de opening van bet Vredespaleis. Een woord van hulde aan de Hollandia-film-fabriek voor bare actualiteit. Carnegie, op het doek verschijnende, had een ovatie in ontvangst te nemen en luid brak het gejuich los, toen de architect van het Vredespaleis, de Haarlemsche heer v. d. Steur, bibscopisch zijn medeburgers min zaam groette. Onder de opwekkende muziek van de ver- eeniging Harmonie, die den gebeden avond zeer verdienstelijk het feest opluisterde, nam het bal-champêtre een aanvang, een ge noegen zoowel voor hen die er aan deelna men, als voor hen, die het gedans en ge- zweef op de planken aanschouwden. Eindelijk, over half twaalf wel niemand zal gedacht hebben dat het reeds zóó laat was donderden de eerste vuurpijlen de lucht in ter aankondiging van het begin van het vuurwerk. Dit vuurwerk is een waardig, prachtig slot. van de feestviering geweest. Niemand zal ons tegenspreken, wanneer wij dit dan ook, zonder restrictie, roemen, en de duizen den toeschouwers zullen genoten hebben-van die wonderen van lichtbundels, uiteenspat tende pijlen en draaiende sterren. De draaiende rozetten in wisselende klep ten, de chromatische decoratie-staven, de brillante pauweveer, de Niagara-waterval en vele andere nummers oogstten behalve de gewone hé's en ho's 'n spontaan applaus, maar het slot en werkelijk de clou was de slotdecoratie: een groot medaillon van ge kleurde zonnecirkels en naar alle zijden uit schietende stralen van hrillant-sterrenviiur te midden waarvan: „Leve H. M." in dia- mantvuur, geflankeerd door mozaïkvuur en door contra-batterijen van gekleurde pro jectielen. Dat was schitterend. Om 12 uur was het vuurwerk afgeloopen en in dichte drommen trokken de vele toeschouwers de Dreef op, de stad in huiswaarts uit uit te rusten van de vermoeienissen der feestviering. Den indrnk resumeerende van het avond feest, kunnen wij getuigen dat de opzet en uitvoering van het programma uitstekend was; dat op Let. terrein een gezellige drukte hee'rschte en dat de orde geen enkel oogen- hlik verstoord werd, dank ook aan het tac tisch optreden van-de politie; en somme: dat Haarlem een mooi avondfeest heeft, gehad en waardig Koninginne-verjaardag heeft ge vierd. Hulde daarom aan „Koninginnedag". Na afloop der feesten vereenigden zich het hoofdbestuur van Koninginnedag en de commissieleden voor 't feest zich aa neen sou per, door den voorzitter Herhert Cremer aangeboden in Hotel Roozen. O.m. bracht de heer Cremer een dronk uit op H. M. de Ko ningin en werd er voorlezing gedaan van een telegram van dankbetuiging van H. M. de Koningin, ontvangen in antwoord op een door het bestuur van Koninginnedag des morgens verzonden telegram van geluk- wensch. Het telegram was onderteekend door Kamerheer Versluys. HAARLEM. GEMEENTEZAKEN. Personalis De heer E. Noé heeft eervol ontslag ge vraagd als onderwijzer aan de school voor M.ILL.O. No. 2. De rechtspositie van het per soneel van hét Groote Gast- hnis. In druk zijn verschenen de twee moties, een van den heer Nagtzaam en een van de heeren A van Rossum, J. H. Thiel.E. Le vert, L. Modoo en A. Rinkema, tot regeling der rechtspositie van het personeel van het St. Elisabeths of Groote Gasthuis. De motie van den heer Nagtzaam luidt als volgt; „De Raad, van oordeel, dat regeling der rechtspo sitie van het personeel van het St. Elisa beths of Groote Gasthuis gewenscht is, noodigt Burgemeester en Wethouders uit in overleg te treden met het College van Re. 'genten van genoemd gasthuis, opdat zoo spoedig mogelijk een dergelijke regeling tot stand kome." De andere luidt als volgt: De Raad, gezien zijn besluit van 27 Aug. 1913 tot vaststelling van een Ambtenaren reglement; overwegende, dat ook van het personeel van het Sint Élisaheths-Gasthuis de rechts toestand behoort te worden geregeld; noodigt Burgemeester en Wethouders uit, om, na gepleegd overleg met Regenten van die instelling, een desbetreffend voorstel aan den Raad te doen". EEN BETERE VERBINDING MET SCHOTEN. Het voorgestelde uitbreidingsplan voor het Noordergedeelte der stad bevredigt niet ieder een. Door den heer C. D. Caalen e. a„ belang hebbenden zal een adres gezonden worden aan den Gemeenteraad, waarin erop zal gewezen worden, dat een nieuwen toegangsweg naar Spaarndam, zooals die op het plan geprojecteerd is, absoluut onnoodig is, omdat de meesten hun weg nemen door het Schoterkwartier. Het zal dus van meer en grooter belang zijn den toe gang tot dit kwartier te verbeteren. Zij willen daarom voorstellen een weg in het verlengde van den Jansweg, met een brug over den Buitensingel en uitloopende op de Regulierstraat, waardoor men in het midden van het Schoterkwartier komt. Er is zeker hiervoor wel iets te zeggen: er bomen dan wel twee bruggen dicht bij elkander, doch dit ziet men ook wel op andere plaatsen in de stad en de weg, zooals door den heer Caalen c. s. bedoeld, is ongetwijfeld in het belang van het verkeer. Want behalve dat op deze wijze een kortere verbindingsweg met het Schoter kwartier wordt tot stand gebracht, zal ook de Schoterweg voor een groot deel van het drukke verkeer ontlast worden. Bovendien zullen dezelfde personen voorstel len do President Steinstraat door te trekken tot aan de geprojecteerde straat, die op den Scho terweg uitkomt. Zij meenen op deze wijze te handelen in het belang dergenen, die in het Schoterkwartier wenen en in Haarlem hunne werkzaamheden hebben, vooral de werklieden van de H. IJ. S. M. of der fabrieken en werkplaatsen in 't cen trum der stad. VERBETERING GEWENSCHT. Dezer dagen namen wij in onze kolomjnen een stukje op van een abonné, die Wees op den gevaarlijken toestand van dè Groote Houtbrug, -waarvan de hellingen blijkbaar zeer moeilijk te begaan zijn voor paarden, gespannen voor rijtuigen en wagens. Wij vinden het niet ongewenscht ook onr zerzijds op de slechte bestrating daar te wij zen, te meer daar ons in dc laatste dagen van meer dan één zijde daarover klachten bereiken. Aanhoudend vallen daar paarden door de gladheid der straat; anderen vallen op de knieën en schaven zich aan dat lichaams deel. Verandering van de bestrating in klin kers schijnt daar het middel te zijn om het euvel te verhelpen. Wij geven het dringend in overweging. EEN WOORD VAN GROOTEN LOF. In het „Weekblad voor Bloembollencultuur" werpt E(rnst) K(relage) een terugblik op wat minister Talma, sinds Februari 1908; toen hij als minister optrad, voor den landbouw m het algemeen en voor de Bloembollenstreek in het bijzonder gedaan heeft, Dat1 woord van den heer Krelage is een woord vaii dank baarheid, waardeering en erkentelijkheid, voor den afgetreden bewindsman. Hij roemt het warme hart, dat minister Talma den bloei van den landbouw en van onzen streek toe droeg er. eten krachtigen steur, waar mede hij dit alles bevorderde. Als minister Treub, aldus de schrijver, na afloop zijner ministerieele loopbaan op de'- zelfde waardeering zal mogen aanspraak ma ken, dan zal er alle 'reden tot tevredenheid zijn. GEVONDEN VOORWERPEN. Terug te bekomen bij: J. Steenman, Z. B. Spaarne 154, een zakmes. S. Vos, Soutmans- straat 3, een duimstok. Bureau van politie, een damestasehje. J. D. Keitsch, Bakenes- sergracht 55, een zakmes. C. Kraakman, Kloosterstraat 65, een zweep. G. Nijssen, Brouwersvaart 86, een pet. O. Drejjer, Ro- zenprieelstraat 50rood, een hoepel. J. van Delden, .Potgieterstraat 26, een portemonnaie. D.Duijkeh, Jan Frederik Helrners.traat 13, aarlémmerliede c.a„ een kinderhoedje, J. v, d. Spoel, Aannastraat 10, een medaillon. J. Broertjes Huzarenkazerne, een vrouwenzak met inhoud. W. Schoo, Spaarne 28,, een dames tasehje met inhoud. BURGERLIJKE STAND. Geboren: 28 Aug-, d. van A. M. Ouderdorp Koopman. 29 Aug. d. van S. v. Ameron- genPeper. d. van H. KeijserSehierhout. d. van A. P. v. Hesteren—Bruin. Overleden. 29 Aug. G. Bouwes 73 j., Wa genweg. J. H. Thijs 52 j., Korte Dijk. P. G. v. Halen 67 j., Burgwal. CORRESPONDENTIE. Vele berichten en verslagen van feeste lijkheden, o.a. het verslag van liet R.K. Schoolfeest te Uitgeest moeten blijven liggen tot een volgend nummer. Red. N. Haarl. Ct. SCHOTEN. Koninginnedag. Gisteren vierden de vereeniging Koninginnedag, Schoten, haar Oranjefeest. Te ongeveer half acht vertrok de stoet van het Pretoriaplein vervolgens door eenige straten en ten slotte naar de boot welke aan den steiger der Werf Oonrad lag. Om aoht uur vertrok de boot in de richting Spaarndam over Amsterdam naar Purmerend. Onder de reis werd door de leden der com missie brood, melk en grenadine uitgedeeld, Te ongeveer 11 uur arriveerde men te Pur merend en toen ging het met muziek voor op naar de speeltuin. In de speeltuin werden de kinderen wederom onthaald op melk en grenadine en chocolade en konden zij naar hartelust spelen. Om 4 uur vertrok de boot maar nu over Zaandam, waar de boot een uur vertraging had, naar Haarlem, waar wij te half negen aankwamen en ,waar in tusschen heel wat volk stond te wachten. Dank zij het bestuur is deze boottocht1 voor vele een aangename dag geweest te meer daar alles zoo ordelijk verliep. IJMUIDEN. Aanvaring. De aangevaren logger „Eendracht Hl" welke Maandag alhier werd binnengesleept, heeft den kluiverboom ver loren en het voorschip geheel ingevaren. Het vaartuig zal alhier de vangst lossen en daar na repareeren. Stijgende .Vis oh om zet. Vanaf 1 Jan. tot 1 Sept., dus over 8 maanden, werd in de Rijkshallen alhier voor 4i/a millioen gulden aan visoh omgezet. Dit cijfer werd sedert de opening der haven nog nooit in gelijk aantal maanden bereikt en bedraagt zelfs nog meer dan de omzet over het geheel» jaar 1909. KANDTOOmr/ Koninginne-ver jaardag. Gisteren is de ver jaardag van H. M. de Koningin alhier fees telijk herdacht, Des voormiddags werd een optocht gehouden met schoolkinderen dooi de gemeente waarna zij in de verschillende scholen werden onthaald, des namiddags wa ren er volksspelen op het feestterrein op geluisterd door muziek Des avonds muziek op het feestterrein. Zaterdag j.l. werd er een kinderbal en daarna een bal voorgroo- teren in het Groot Badhuis gegeven. NOORDWIJKERHOUT. Koninginnedag. Het was gisteren feest voor de schoolkinderen in deze gemeente Vroeg in den morgen trokken allen in 'n Zondags pakje met oranje-strik of sjerp getooid, naar school, oxn daar feestelijk Ko- ninginneverjaardag te vieren. Op de school „de Voorzienigheid" werden verschillende wedstrijden gehouden en waren tentjes ge plaatst waar de kinderen versnaperingen konden gebruiken. Op de school in het dorp kreeg ook elk kind versnaperingen en een prijsje, terwijl de oudste leerlingen des mid dags een tochtje naar zee maakten onder het zingen van virierlandsche liederen. VOORHOUT. Drankbestrijding. Zondagmiddag had in café „Boerhaave", alhier eene gecom bineerde vergadering plaats van '6 Kruisver- bond en Mariavereeniging. Ónder algemeene instemming Werd beslo ten, om op Zondag 14 Sept. gezamenlijk den jubile-aflaat te verdienen. Nog wérd besloten' in'deze vergadering, dat door de Maria-ver. getracht zal worden, eene Anna-vereeniging op te richten. Een verslag over inkomsten en uitgaven werd uitgebracht door den heer L. Prins Lzn., penningm. van 't Kruis verbond, welk reke ning sloot mét een nadeelig saldo van f 6. -■> 'ANT EMMERMEER. Tegen brandgevaar. Naar wij vernemen zal de nieuwe motorbrandspuit wel dra te Hoofddorp arriveeren. De spuit die thans te Hoofddorp dienst doet, aal dan naar Abbenés vérhuizen, terwijl die van Abbenes naar Lisserborek verplaatst wordt. Hierdoor zal 'n leng'gewensohte verbetering tot stand gebracht worden en tevens aan het verzoek der bevolking reeds lang geleden aan den Raad gericht, voldaan zijn. In zoo'n dicht bevolkte en nog steeds uitbreidende buurt is hét ook wel noodig dat de brandbluschmid- delen in orde zijn. BURGERLIJKE STAND. ALKMAAR, Ctebdé-fexi: 29 Au-Justus: «Kvain A. Mooij en L. Mulder. 30 Augustus. d. van L. M. G. Bakker en E. A. H. Klunnexx. z. van J, Bakkum eh U. Oudeman. 31 Aug. z. van G. J. W. Brilman en K. A. 0. van Schaik. d. van L. Fehres en J. B. van der Waal. Overleden; 31 Aug. J. Boukes van de Ree, 49 jaar, HAARLEMMERMEER. Geboren: d. van J. LumanSiesling. zaandam. Een vierde Wethouder. Bij den gemeente raad is ingekomen een voorstel van de raadsleden J. E. W. Duijs, If. Prins, D. Donia, O. Emmer, D. R. van der Laan en Jb. Groen, allen leden der S.D.A.P., om een viefden wethouder te benoemen. Het voorstel is niet vergezeld van een toelichting, maar de bedoeling is-den heer O. Th. Kamphuijs (R.-Kath.) als wethou der te behouden, den heer Duijs opnieuw te benoemen en hein door twee soc.-dem. wethouders ter zijde te doen staan, opdat ook' in het college van B. en W. de meer derheid irt handen zij van de soc.-dem. Zijn Wij goed ingelicht, zegt de Telegraaf, dan zullen de heèren Donia en Van der Laan als wethouders naast de hoeren Kamp huijs en Duijs gekozen worden. ASSENDELFT. „Goe d Wone n". Door de vereeniging „Goed Wonen" is -besloten zich tot den ge meenteraad te wenden om een voorschot van gen en den aankoop van de daarvoor benoo- f 24000 tot stichting van 13 arbeiderswonin- digde terreinen. Eléctrisch licht, Vanwege de K. E. M. wordt onze. gemeente bereisd door een agent, teneinde de bewoners aan te sporen zich bij het elecfrisch not aan tc Sluiten. Zij zorgt ook voor den aanleg waarvan de kosten 50 pet.", minder bedragen dan in den aanvang. - VLIEGONGELUK. Bij Maidenhead in Engeland is Zondag avond een tweedekker, bestuurd door De- bixssy en nog twee reizigers gevallen van 30 M. hoogte. Debussy kreeg een hersenschud ding, en de 2 reizigers braken de een een arm, de ander een been, en liepen andere kwetsuren op. Op vier- óf vijfhonderd meter hoogte stopte de motor. In spiraaivlucht ging Debussy toen naar beneden, maar op 30 M. moest hij een groep boomen vermijden en viel. Gouden jubileum der R. K. Militairen- vereeniging te Breda. De R. K. Miiitairenvereeniging te Breda viert haar gouden jubileum en te dezer ge legenheid naderden Zondag een 250-tal leden onder de H. Mis tot de H. Tafel, De feestvergaderiug werd bijgewoond door verschillende kerkelijke en militaire autoriteiten, o.w. de vicaris-generaal Mgr. Hopmans als vertegenwoox-diger van den Bisschop van Breda, Mgr. P. Leyten; ook de burgemeester en enkele leden der Tweede Kamer, Provinciale Staten en van den ge meenteraad waren tegenwoordig. Middelen van vervoer in Afrika.. In Zuid Kameroen is dezer dagen een naamlooze ven nootschap opgericht onder den naam „Zuid- Kameroensclxe Vracht-Automobiel-Maatschap pij", met een kapitaal van 600.000. Bij ge brek aan spoorwegen wil men in Kameroen een geregelde auto-dienst instellen zoowel voor personen- als voor goederenvervoer. Voor- loopig heeft de maatschappij zich bepaald tot een dienst van Kribi naar de binnenlanden. Kribi is de voornaamste toevoerhaven van caoutchouc in liet Zuiden dér Duitsehe kolonie. Goed gevonden! In New-York, waar het tramverkeer nog wel iets drukker is dan hier, ham het aantal ongelukken op straat door aanrijdingen e. d. steeds toe. Het grootste aantal werd echter daardoor ver oorzaakt, dat de dames, evenmin als hier, van de tram kunnen springen en eerst een halven slag omdraaien op de treeplank om dan in een richting tegenovergesteld aan die van het voertuig uit te stappen. Vermaningen, opschriften, courantenbe richten schenen niet te baten. Maar tenslot te heeft men er toch wat op gevonden dat succes heeft en waardoor het aantal onge lukken oogenblikkelijk na de in gebruikne ming enoi-m snel verminderde. En toch bestond het afdoende middel slechts uit een klein stukje spiegelglas, dat op vrouwshoogte in de trams werd aange bracht op de plaats, waar in Holland de con ducteur pleegt te staan. Men was uitgegaan van het axioma, dat geen vrouw een spiegel voorhij kan gaan zonder er in te kijken. De mannen kunnen het ook niet, maar daar hebben we het hier niet ovei'. Wanneer dus nn in New-York een vrouw uit de tram wil stappen, zal ze in het vooi'- bijgaan eerst ev.en kijken of hoed, dasje, jas je en de rest wel goed zitten. In dien tijd is de tram geheel tot stilstand gekomen en dan kan er desnoods naar den verkeer den kant uitgestapt worden. Beuikelooze gassen. De Duitsehe bla den melden, dat -een machine-fabriek te Frankfort a. d. M., na proefnemingen die een half jaar geduurd hebben, patent heeft aangevraagd op een toestel, dat de gassen die uit de motoren van auto's stroomen, reu keloos maakt. De zuivering geschiedt in twee reservoirs. In het eerste worden de kwa lijk riekende overblijfselen van de benzine opgenomen, het tweede zuivert dan het overgebleven gas in, met scheikundige stof fen gevulde, kamers zoodanig, dat het reu keloos uit liet toestel komt. De heele in richting moet buitengewoon eenvoudig en gemakkelijk te bedienen zijn en aan elke auto aangebracht kunnen worden. Zigeuners. Te Montpellier wilden gen darmen een Zigeunerkamp ontruimen. Zij werden echter door de Zigeuners, die tot een aantal van ongeveer l50, aldaar kam peerden, met revolverschoten ontvangen, waardoor een gendarme gedood, een zwaar en zeven licht gewond werden. Aanvankelijk slaagden de Zigeuners erin te ontvluchten, doch spoedig werden ver schillenden gearresteerd door de politie on der bewaking geliouden. De Temps geeft de volgende bijzonder heden: Ongeveer honderd vijftig zigeuners maakten in den laatsteö tijd den omtrek van Lunel onveilig. Ingevolge, van verschei den klachten verzocht de commissaris van politie te Lunel om gendarmes. Toen dezen hen wilden verdrijven, begonnen de zigeu ners een geregeld gevecht met de vermel de gevolgen. De zigeuners hebben bij hun vlucht een 20 wagens in den steek gelaten. 4de Klasse. le Lijst. HOOGE PRIJZEN. No. 20809 f 1500. No. 8758 f 1000. No. 13619 f 400. No. 4226 9954 13930 17407 18250 20722 iéder f 100. Prijzen van f 65. 14 43 48 52 60 292 377 384 389 561 592 621 624 648 691 710 723 750 787 840 868 899 943 966 999 1022 1063 1094 1108 1134 1231 1262 1267 1359 1401 1470 1486 1521 1559 1577 1604 1646 1677. 1730 1777 1837 1900 1923 2000 2027 2135 2194 2246 2280 2289 2362 2408 2475 2514 2567 2575 2625 2648 2816 2833 2857 2894 2899 2950 2965 2972 3019 3061 3130 3131 3151 3180 3190 3197 3208 3233 3274 3311 3333 3358 3369 8371 3416 3430 3483 3484 3486 3555 3566 3613 3626 3656 3704 3729 3743 3776 3786 3851 3875 3885 3991 4014 4031 4182 4189 4202 4208 4257 4472 4479 4651 4789 4917 4971 5003 5043 5100 5132 5176 5186 5189 5206 5380 5392 5497 5498 5518 5546 5562 5670 5749 5825 5856 5994 6041 6193 6277 6315' 6316 6353 6384 6408 6504 6550 6616 6619 6655 6720 6726 6729 6731 6752 6758 6844 6873 6887 6939 694G 6967 6982 7048 7050 7080 7175 7219 7253 7286 7307 7311 7370 7664 7569 7593 7616 7639 7763 7796 7941 8115 8219 8237 8275 8339 8384 8401 8580 8712 8733 8819 8288 8832 8841 8852 8868 8892 8932 8973 9006 9111 9126 9127 9166 9232 9290 9302 9315 9376 9465 9483 9490 9492 9509 9523 9555 9613 9629 9639 9696 9714 9792 9852 9870 9952 10072 1011 10139 10142 10156 10161 10179 10184 10188 10245 10306 10349 10357 10425 10443 10468 10481 10553 10671 10690 10699 10734 10837 10844 10861 10887 10922 11002 11047 11122 11169 11187 11238 11247 11254 11257 11298 11345 11501 11513 11541 11558 11629 t1777 11795 11798 11823 11842 11954 11976 12056 12096 12129 12174 12182 12346 12366 12418 12448 12514 12543 12561 12594 12599 12618 12714 12798 12880 12887 12952 1.2988 12998 13056 13122 13310 13410 13454 13459 13505 13517 13524 13623 13651 13662 13672 13699 13780 13873 13885 13897 13978 14184 J4930 14243 14250 14254 14322 14481 14498 14543 14570 14585 14601 14647 14739 14768 14786 14826 14849 14946 14985 1503? tbf'H 15091 15216 15302 15360 15412 15438 15476 15496 15499 15528 15535 15548 15557 15651 15672 15784 15845 15852 15938 15946 15968 15990 15996 16086 16103 16115 16147 16183 16258 16344 16372 16410 16415 16439 16497 16544 16590 16600 16614 16618 16623 16646 16651 16668 16670 16716 16764 16830 16848 16895 16960 16961 16992 17027 17056 17098 17118 17120 17220 17246 17317 17450 17471 17533 17534 17614 17663 17695 17730 17794 17834 17916 17960 17968 18002 18009 18020 18086 18110 18136 18159 18175 18183 18241 18245 18275. 18278 18295 18301 18400 18485 18597 18646 18719 18748 18785 18796 18811 18847 18932 18742 18987 19041 19055 19062 19070 19126 19162 19169 19235 19275 19300 19321 19328 19361 19368 19478 19542 19604 19609 19612 19635 1963S 19715 19765 19818 19867 19928 19930 19997 20012 20035 20131 20172 20229 20235 20243 20299 20368 20433 20516 20582 20596 20603 20606 20613 20727 20747 20950 20979 HAARLEM, 1 Sept. Botermarkt. Aangev. en verk. 30 K.G. boter f 1,501,60 p. K.G. Groentemnarkt. Aardappelen aang. 37 verk. 30 H.L. f 2—3; Appelen aang. 93 verk. 80 H.L. f 312; Peren aangev. en vex*k. 72 H.L. f 312; Bloemk. aangev. en verk. 20LK) st. f 310; Roodekool aang. en verk. 3000 st. f 38; Wittekool aang. en verk. 200 si. f 3 5; Savooiekool aang. en verk. 3000 st. f 3 5 p. 100 stuks; Heereboonen aang. en verk. 1011 m. f 0,701,50; Snijboonen aangev. en verk. 1017 m. f 0.901.50; Wortelen aang. en verk. 2000 bos f 5—7 p. 100 bos. SCHIEDAM, 1 Sept. Moutwijn 14, Jene ver 18, Commissie 13.25. Stemming traag. Spoeling 1.60. Graanspiritus 23.25. Melasse 18.8714—19. Ruwe Spiritus ƒ10.6214 10.75. AMSTERDAM, 1 Sept. Veemarkt. Aange- voex-d 263 vette koeien, le kw. 80—86 ct„ 2e kw. 74—78 et., 3 kw. 7074 ct. per kilo; 250 melk- en kalfkoeien 280310; 70 nuchtere kalveren 1218; 88 schapen 24—34; 508 vette varkens Holl. le kw. 5860 ct., 2e en kw. 56—58 ct, per kilo. Geen Overz. en geen Geld. ALKMAAR, 1 Sept. Aangev. 11 Koeien en Ossen f 260—325, 84 vette Kalveren f45 —150, p. pond f 11.20, 29 nucht. Kalve ren f 10—38, 700 vette Schapen f 25—38.50, 311 vette varkens 5561 ct. per K.G., 29 magere id. f 22.23. AMSTERDAM, 2 Sept. Aaixlappelprijzen, heden onveranderd. Aanvoer 4 ladingen. WATERSTANDEN. Hoogwater. 3 September. IJMUIDEN, v.m. 4 uur 31 min.; n.m. 4 uur 52 min. KATWIJK, v.m. 4 uur 6 min. j n.m. 4 uur 27 min. Laagwater. IJMUIDEN, v.m. 12 uur 52 min.; n.m. 19 uur 81 min. KATWIJK, v.m. 12 uur 32 min.; n.m. 12 uur 11 min. Officieele telegrafische opgave van hel Meteorologisch Instituut te De Bilt. Hoogste barometerstand, Thorehavn 770.6< Laagste barometerstand 759.3 Sylt. Zwakke tot matige Zuidwestelijke tot Z.- Oostelijke wind, aanvankelijk betrokken tot zwaarbewolkt, later opklarend weinig of geen regen, iets warmer. Met diepe droefheid geven on- dergeteekenden kennis van het overlijden van hun geliefden va der en Behuwdvader, den Heer lïr. J. J. TERWEN, te Amsterdam, in den ouderdom van 60 jarer. A. PAE8I-Tkrwen. F. E. PAESI. Haarlem, 2 September 1913. Besoeken kunnen niet worden afgewacht. Op den 6en September hoopt on^ geliefde Vader «jjn 25 jarige Ambts vervulling als Gemeente-Veld wachter van Castricum te mogen herdenken. Zijne dankbare Kinderen. Receptie van 2 tot 4 nar aan huis Castricum, September 1913. Te koop aangeboden een soliede nieuwe DIVAN voor billijken prijs Waldeck Pyrmontstraat No. 61. doctor zeer kort verhuurd geweest, bestaande uit prachtig modern Salon- en Huis kamer-Ameublement, massief eiken (handwerk) aangeboden. Ook afzon-* derüjk. Afkomstig van de Meubileer- inrichting „Modern". Zoo goed als nieuwkwitantie en zes jaar blijvend garantiebewijsJter inzage. Nu voor den balven prijs te koop. Te zien en over te nemen tot a.s. Vrijdagmiddag dagelijks van 10 tot 4 uur, aan de bergplaats van inboedels van W. FRIJN, Mr. Behan ger, Ged. Oude Gracht. 29. Haarlem. eeD Meublement

Nieuwe Haarlemsche Courant | 1913 | | pagina 3