Laatste Nieuws, St. Vincentius-Bibliotheefa. Vioolonderwijs. Halfwas-Hinder, I i VERHUREN I J Bloemistjongen gevraagd, HANDWERK. R. K. CURSUS. KIEBWS UIT LliSE e.g. Sociale Berichten Scheep vaar tberichf en. Van overal. Huis te huur Jpngste Bediende Herhalingsonderwijs voor Volwassenen. VakkenLezen, Schrijven, Rekenen, Ned. Taal. Lesgeld 50 ct. per week. 0 N D E R W IJ üarktnïeuws. Ons Weerbericht. nieuw opgerichte Bibliotheek WOENSDAG 10 SEPTEMBER a, s. Privaat- en Gursuslessen Je C. Tuin, To §€®op 6. ZUiTHOF zonen I N. KUIPER, Ridderstraat 28. J ■MAGAZIJN tot 9 uur geopend. Na een pittig woord door de voorzitter om trouwe Bondsleden te blijven en de leuze van den Bond gestand te doen, ging men zeer voldaan huiswaarts Ook hier een Onafhankel ijk- heidsfeest! Wij vernemen dat zich bok hier een commissie heeft gevormd om een onaf ha nkeli j k he id sfees t te organiseéren. De oommissie bestaat uit de heeren: A. Mulder, voorz.; P. Merxks, secr.; H. Verdegaal, penningm.; O. Langeveld, D. Guldemond, Boot Joh. van der Mey, allen leden. Het plan bestaat a.s. Maandagavond een openbare ver gadering bijeen te roepen ter bespreking en vaststelling van een en ander. De Burgemees ter heeft zijn volle instemming met bet plan betuigt, POLITIE-DIPLOMA. Dinsdag 16 September a.s. zal te Utrecht het examen Politie-diploma aanvangen, waar voor zich 556 deelnemers hebben aangemeld. In de examen-commissie zullen zitting heb ben de heeren Jao. van Waning, burgemeester van Ouderkerk a.d. IJssel, voorzitter; W. L. H. Koster Henke te Amsterdam, le en B. II. A. Lenderink te Zutfen, 2e secretaris; D. Beunder te Enschedé; P. Stapel te Hoorn; J. J. A. de Koning, te Hilversum; J. de Pouw, to Nijmegen; A. Nijhoff, te Amersfoort; P. J. Terlaak, te Arnhem; L. H. Soentjes te Til burg; J. W. Flix te Harderwijk; A. O. P. W. O. Gasinjet te Cuiemborg; J. R. Derksema, te Zwolle; H. de Groot te Tiel, allen commis sarissen van politie; C. J. de Lange, te Zeist; J. A. Tinholt te Amsterdam; F. H. M. Nittel; F. van Doorreen J. Stellinga te 's Gravenhagc, allen inspecteurs van politie, leden, terwijl als plaatsvervangende leden zijn benoemd de heeren E. - F. v. d. Lugt, oud-commissaris van politie te 's Gravenhage; O. A. Lettink te Utrecht en Tb. H. Graus te Maastricht, in specteurs van politie. Het examen zal tien dagen duren en 27 He ter eindigen. NA JA Alt S-EX A MEN DER FEDERATIE VAN HANDELS- EN KANTOORBEDIEN- DENVEREENIGINGEN. De najaarsexamens der Federatie van Han dels- en Kant oorbedienden-Vereenig'ingen in Nederland zullen plaats vinden op den 3en en 4en Dec. e.k. en wei het voorbereidend examen alsmede de vakexamens in Neder- landsche-, Fransche- en Spaansche handels correspondentie te Amsterdam en te Rotter dam, die ift de Duitsche- en Engelschó han delscorrespondentie te Amsterdam, Rotter dam en Groningen, de vak-examens in boek houden te Amsterdam, Rotterdam, den Haag, .U,t recht, Tilburg en Groningen. Het inschrijvingsgeld voor deelneming aan de vakexamens bedraagt per examenvak f 4 .voor hen, die minstens één jaar lid zijn eener aangesloten vereeniging en f 6.50 voor anderen; dat voor deelneming aan het voor bereidend examen f 5. Uitsluiting. Op de sigarenfabriek „De Huifkar", van de firma Hamers Co., te Oisterwijk, zijn gistermorgen op de afdeeling- sorteerders, on geveer 30 werklieden uitgesloten. De aanleiding daartoe is als volgt: Aan alle werklieden was toegezegd, dat hun Maandag jl. een vrije dag zou worden gege ven. Zaterdag werd echter deze toezegging ingetrokken. In een vergadering van aange slotenen bij den R. K. Tabakwerkersbond is toen besloten, toch den genoemden Maan dag als een vrijen dag te beschouwen. Toen nu gistermorgen deze werklieden de fabriek Wilden binnengaan, werd hun de toegang ontzegd. Aan één hunner werd aangezegd, dat er voor hem geen plaats meer in de fabriek tou zijn, waarop al de overigen besloten het werk niet te hervatten aleer ook deze weer Werd toegelaten. Het hoofdbestuur van den bond, hiermee in hen nis gesteld, heeft een onderhoud met de firma aangevraagd. Indien de uitsluiting niet mocht worden opgeheven, dreigt het per soneel, ongeveer 100 personen, tot staking over te gaan. „N. R. Ct." IS UW LEVER ZiEK? Maak hem dan in orde; het ia gemak kelijk te doen. Zonder pijn, tonder stoornis; alleen door het heilzame effekt merkt ge gg dat ge genezen zijt door IJMUIDEN, 10 Sept. Z.W. Gearriveerd 9 September. Portonia, s., St. Petersburg. Prins Fred. Hendrik, s., Suriname. Friedr. Arp, e., Wasa. Gearriveerd 10 September. Viking, toeristensehip, Hamburg. Horneap, s„ St. Petersburg. Swazi, s., Vladivostock. Vertrokken 9 September. Signe, s., Blyth. Nicolaas, s., Warkwortli. Derwent, s., Goole. Swift, s., Londen. Rijnstroom, s., Huil. Nederlandscbe Stoomvaartlijnen. Celebes, van Batavia naar Amsterdam, vertrok 9 September van Marseille. Sumatra, van Amsterdam naar Batavia, pass. 9 September Dungeness. Rindjani, van Rotterdam naar Batavia, vertrok 3 Sept. 2 uur n.m. van Southampton. Hollandia, van Buenos Ayres naar Amster dam, arriv. 9 Sept. te Santos. Rijndam vertrok 9 Sept. van New-York n. Rotterdam. Leda arriveerde 9 Sept. te Kopenhagen v. Amsterdam. Luna arriveerde 9 Sept. te Alexandrië van O rail. Mercurius arriv. 9 September te Savons v. Genua. „Zeepost". Een bergongeluk. Een kranige bergbe- klimster, juffrouw Renée Eugster, een meisje van twee-en-twintig, is bij Chamonix in een diepe kloof gevallen en omgekomen. Met haar gewonen gids en een drager was zjj heengegaan, om van de Aiguille de la Persé- vérance uit de Aiguille Oriëntale te bereiken, een waagstuk dat nog nooit volbracht is. Het gezelschap was bijna aan het einde van den toclit, toen bet meisje naar beneden stortte. Haar twee geleiders zijn naar Cliamonix te ruggegaan, om helpers te balen voor het te rugbrengen van haar lijk. - Een inbreker gedood. Zondagavond be merkten eenige inwoners van de Kruidtuin- laan te Brussel, dat een persoon zicli toe gang- verschaft had tot een onbewoond huis. Een politieagent drong het huis binnen en vond den man op een venster zitten met een geladen revolver in de hand, die hij op den agent afschoot. De agent loste even eens een schot, met het gevolg; dat de man naar beneden viel. Hij werd (jood opgeno men. Bij het ingestelde onderzoek bleek echter, dat de man niet door den kogel van den agent geraakt was, maar zich zelf door het hoofd geschoten had. Men heeft zijn re volver echter niet teruggevonden en ver moedt, dat deze door handlangers in het gedrang, dat op straat ontstaan was, Is me degenomen. Een sp tonnage zaak? Essen, of von Es sen, de Zweedsche luitenant bij de huza ren, die te Doederhof bij Krasnoje Selo, onder verdenking van verspieding gevangen is genomen, zit nog altijd, vermoedelijk in de Peter- en Paulusvesting opgesloten. Van Russische zijde lieet het, dat hij schetsen heeft gemaakt of foto's genomen van de Russische manoeuvres, maar de Retsj, het Russische blad, zegt, dat hij van Russische officieren verlof had gekregen die foto's te nemen. Ook beweert men, dat een „inlich- jtingenbureau" van het Zweedsche leger liem met geheime opdracht van den Zweedschen generalen staf naar Rusland heeft gezonden. De Zweedsche generale staf heeft daarop laten ver .acn, dat er bij het Zweedsche leger geen dergelijk bureau bestaat en dat de staf luit. von Essen niet met eenige ge heime opdracht naar Rusland heeft gezon den. Stockholms dagblad merkt ook op, dat er bij Krasnoje Selo geen geheimen van het Russische leger te bespieden zijn. Naar de N. R. Ct. verneemt schrijft mén in Stockholm de gevangenneming van luit. von Éssen toe aan de overdreven vrees voor spionnen in Rusland, an ook aan de zucht Pm wraak te nemefi, {nu er in den laatsten tijd In .Zweden herhaaldelijk Russische spi onnen zijn gepakt. Luit. v. iEssen is van '4 jaar niet voor Eet eerst ifi Rusland om de taal te leereu. Do moordenaar von Muhlhausen. De vrouw en de vier kinderen van Wagner zijn te Mühlliausen in denzelfden grafkuil ter aarde besteld, waar den vorigen dag de an dere slachtoffers begraven waren. 0B;ij het verdere verhoor van iWagner is gebleken, dat hij van plan was geweest, na de moordpartij te Mühlhausen nog elders huis te houden. Hij had namelijk ook in het dorp Eglosheim bij L'udwigsberg, waar zijn broer koper- en blikslager is, een slach ting willen aanrichten. Toen hij, na zijn gezin vermoord te hebben, zijn broer be zocht en 's middags bij hem bleef eten, nam hij de kamers van het h'eele huis nauwkeu rig op en vroeg hij, om hem ook alle slaapt kamers waar het gezin sliep te laten zien. In den stal van zijn broeder begroef hij daarna 800 patronen, met het plan om die later te gebruiken. Hij zeide tegen zijn fa milie, dat hij 's nachts terug zou komen en vroeg, om hem den huissleutel mee te ge ven. Dat deed men. Maar daar men hem te Mühlhausen ten slotte in handen kreeg, bleef zijn snoode opzet gelukkig onuitge1- voerd. Wagner verklaarde üog, dat, indien hij precies zoo gehandeld had, als zijn plan was geweest, hij niet gevangen genomen zou zijn. Hij had maar met één pistool wil len schieten, dat dadelijk weer willen laden en het andere in reserve willen houden. Maar in de opschudding had hij ook zijn tweede pistool leeggeschoten. Toen was hij weerloos. Toen hij den moord op zijn gezin be schreef, bleef hij volslagen kalm en onver schillig. Hij was vroeger al van plan ge weest, zeide hij, om zijn vrouw op een au to-tocht uit den weg te ruimen. Al de brie ven en briefkaarten, die hij verzonden heeft, heeft hij pas geschreven, nadat hij zijn ge zin omgebracht had. Zijn bedoeling was geweest, zoo herhaalde hij, volgens mededeeling van de N. R. Ct,, om door zijn daden in de lieele wereld van zich te doen spreken. Dit doel heeft hij met zijn gruwelijke daad zeker wei bereikt. Bij de operatie aan zijn linkerarm had hij veel pijn te verduren. Hij merkte erbij op, dat dat erger was dan vermoord te wor den. „Mijn slachtoffers te Mühlhausen heb ben niet zooveel pijn. uit te staan gehad." De gewonden zijn naar omstandigheden redelijk wel. Men hoopt nu, dat zij allen in leven zullen blijven. Gevonden voorwerpen: vijf leeuwen. Het Parijsche politierapport, afdeeling ge vonden voorwerpen, vermeldde Zondag o.a. een kooi met 5 leeuwen, gevonden, op de openbare straat. De agent, die deze vondst deed, telefoneerde aan zijn chef, die spoe dig ter plaatse verscheen. Maar. ook deze wist niet zoo spoedig wat met het vijftal te doen, vooral daar uit de aanwezigheid! van een wachter» in de kooi bleek, dat de dieren niet geheel verlaten waren. De tra lies van de kooi waren echter zoo ver, van elkaar geplaatst dat de leeuwen met hun klauwen er doorheen konden, zoodat hun aanwezigheid allerminst zonder gevaar, was. Er moest dus raad geschaft en dat wel da delijk, voordat er ongelukken gebeürden. De commissaris besloot toen maar den wa gen naar het asyl te laten brengen. De di recteur van de inrichting toonde weliswaar weinig ingenomen te zijn met zijn nieuwe gasten, maar hij begreep toch, dat ze ook niet op straat konden blijven. Bij onderzoek bleek, deelt de N. R. Ot. mede, dat het dieren waren van de temster Sonia, een Italiaansche, die wegens oneehig- heid ,over het contract door den directeur van het Nouveau-Oirque was ontslagen en nu bij gebrek aan geldmiddelen haar beesten maar in den steek had gelaten. Eeu treurig spoorwegongeluk. Bij Of fenbach is een treurig ongeluk voorgekomen, door het A. H. als volgt medegedeeld-: Een wagentje van een melkhandelaar uit Sprend- lingen re,ed over den overgang aan de Sprendlingerstrasse toen de sneltrein Frank- fort-München met groote snelheid naderde. Het rijtuigje werd door. den locomotief onge veer 20 meter medeges leep t. Het paard lag met opengescheurd lijf terzijde van den spoorweg. Yan de drie personen,- die in hét rijtuigje zaten, was er een onmiddellijk dood, de tweede overleed kort daarna, en de der de ia zeer ernstig gewond. De baanwachter, die den afsluitboom be dienen moest, verklaarde Eet signaal van den naderenden trein niet gehoord te heb ben. Juist op die plaats maakt de spoorweg een bocht, waardoor Eet niet mogelijk is een trein te zien aankomen, voordat hij op 10 meter afstand genaderd is. Het Gibraltar van de Noordzee. Een medewerker van de Daily Mail die in geen twee jaar op Helgoland was geweest-, is verbaasd over de veranderingen die. daar intusschen zijn gekomen, schrijft de N. R. Ot. Helgoland, zegt hij, dat vroeger een visscherseiland en een ontspanningsplaats was, is nu een Gibraltar van de Noordzee geworden, een groote maritieme sterkte, waar de DuitscKers millioenen mark aan ten koste hebben gelegd. Als de werken die nu worden uitgevoerd, over twee jaar klaar zijn, zal Duitscbland een sterke basis heb ben die de monden van vier rivieren met inbegrip van de Elbe en de Wezer zal be schermen, en ook het beste steunpunt voor zijn vloot. Duitschland zal daarom nooit be rouw hebben, dat het in 1890 Zanzibar met Engeland voor Helgoland geruild heeft. Om het halve eiland heen is een zeewe ring gebouwd, en op het hooggelegen ge deelte beschermen de grootste en beste Krupp-kanonnen, op verdwijnende platten, alle toegangen uit zee. Van het Westen naar het Noorden van liet eiland loopt een tun nel, waardoor men schietvoorraad enz. vei lig kan overbrengen. Geweldige zoeklichten kunnen 's nachts elk schip iop grooten afstand ontdekken, en ook is er een station voor draadlooze telegrafie. Ten Zuiden van het laagste gedeelte van het eiland is een nieuw eiland uit het wa ter verrezen, dat half zoo groot al3 Helgo land zelf is en gevormd is uit materiaal, dat uit Duitschland is aangevoerd. Dit nieuwe eiland biedt een schuilplaats voor torpedobooten, torpedo-jagers, onderzeesche torpedo-vaartuigen en kleine kruisers. Er liggen nu 41 torpedo-vaartuigen en 12 on derzeeërs in de haven. Voorts zijn er ma gazijnen, opslagplaatsen en loodsen voor land- en watervliegtuigen gebouwd. Niemand die daartoe niet gerechtigd is, mag den. weg langs die naar dit nieuwe ei land leidt, en er liggen allerlei Vallen voor fotografen. De rotsen tusschen het hooge en het lage eiland zijn met prikkeldraadver sperringen omringd. Het garnizoen telt twaalfhonderd man. De Duitsche vloot voor de volle zee is .daar nu verzameld voor. de manoeuvres, in den loop waarvan een aanval op het eiland gedaan zal worden. HAARLEMMERLIEDE C.A. De oiiaïhankelüklieidsfeesten. We ontvin gen van onzen bijzonderen verslaggever een uitvoerig verslag van de viering der onaf hankelijkheidsfeesten, tevens van het 50-jarig bestaan dezer gemeente, dat wij echter we gens het late uur tot ons volgend nummer moeten laten liggen. BINNENLAND. DE BRAND IN BLAUWHOEDEN VEEM, Over den ontzaglijken brand; die feestvie rend Amsterdam gisteravond in rep en roer bracht, schrijft onze Amsterdamsche corres pondent nog"het volgende: Op verschillende plaatsen woedde de brand in het vier verdiepingen hooge gebouw. Dik ke rookwolken stegen naar buiten, zoodat men voor een uiterst zware taak kwam te staan. Van alle kanten snelden de stoomspui ten to© met vollen stoom op, en in minder dan geen tijd waren zij gereed om water te geven. Op verschillende plaatsen testte men nu 't vuur aan. Elke spleet, die maai- te bekennen was, werd gebruikt als mikpunt der water slangen. Spoedig .waren niet minder dan 7 stoomspuiten in werking. Dikke rookwolken braken door jd© muien, de spleten en de ga ten, die men in deuren en vensters bakte. Nu en dan brak een vlam dopr de dichte wol ken, waardoor; deze een rossigen schijn kre gen én de omgeving in een fantastisch licht plaatsten. j Ook de Jan! van der Heyden, ligplaats" nemende in de Nieuwe Vaart, begon den strijd met het vuur. Met vier slangen werd water gegeven. Het was in het gebouw, een ware vuur poel; overal zag men door de spleten de woedende roode vlammen tusschen de rook wolken doorbreken. Op sommige plaatsen 1 spoot men met vijf, zes stralen tegelijk; aan vankelijk scheen het echter of de watermas sa's de vlammen eerder aanwakkerden dan doofden. 'Als vermoedelijke oorzaak van den brand wordt genoemd het broeien van de kapok. Een andere oorzaak weet men niet te vinden. De omgeving stond door het vele blus- schingswater blank. Den ganschen nacht bleef de brandweer ter plaatse en tegen den morgen was er nog vuur in den grooten voorraad köopmansg; deren. Alles is op beurspolis verzekerd. Omstreeks 12 uur stond het perceel over de geheele lengte en breedte in lichte laaie. He; was één vlammenzee, welke van onder het perceel opstegen en tot hoog er boven uit sloegen. De schepen, welke in de nabijheid gemeerd lagen, stonden in spookaclitgen gloed. Een geweldige vuurregen steeg uit hei pand op. Nu en dan vielen zware brandende stukken neer. Niets dan de muren van het pand §taan nog overeind, doch ieder oogen- blik vreest men dat een muur-gedeelte neer komt. Ook de zolders zullen waarschijnlijk spoe dig bezwijken. Het dak is geheel verteerd, slechts de ijzeren spanten ziet men verbogen neerhangen. Alles is verloren. De schade laat zich nog niet beramen, doch zal wel meerdere tonnen gouds bedragen. Een groote mensclienme- nigte slaat bet schouwspel van den brand, dat werkelijk grootsch is, gade. Te kwart over twaalf sloeg bet groote bord met een opschrift van het Blauwhoedenveem, onder donderend geraas, naar beneden. Een menigte werklieden, welke zicli voor de spoorbaan, welke van het Marinierspleii. naar de Handelskade voert, hadden opge steld, hieven, waarschijnlijk onder den in vloed van het zien van dit vernielingswerk, de „Internationale" aan. Het watergeven dnurt. onverminderd voort, de Handelskade staat blank. Aan de achter zijde was de aanblik van den brand impo sant, doch angstwekkend tevens. De burgemeester bleef, in gezelschap van meerdere autoriteiten, tot laat in den nacht op het terrein. De aangrenzende panden blij ven behouden. ANNEXATIE-PLANNEN ROTTERDAM-SCHIEDAM. De „Nieuwe Schiedamsche Courant'' meldt: Naar wij van alleszins betrouwbare zijue vernemen, moet aan het dezer dagen bij de Tweede Kamer ingediend wetsontwerp betref fende de grenswijziging' tusschen de gemeen ten Pernis en Rozenburg met het doel dc Vondelingenplaat bij Pernis te voegen, zéér groote beteekenis worden gehecht. Het initiatief tot deze grenswijziging moei uitgegaan zijn van Rotterdam, dat er belang bij heeft met het oog op 'de plannen voor de toekomst dat de Vondelingenplaat gemeente Pernis wordt. In gezaghebbende kringen neemt men aan, dat na de "totstandkoming dier grenswijziging, stappen ter verkrijging eener annexatie van Pernis en Schiedam bij Rotterdam niet lang zullen uitblijven. HAARLEM, 10 Sept. Veemarkt. Koeien en Ossen aangöv. en verk. 1 stuks f 240; N. Kalveren aang. en verk. 10 st. f 1420; Scha pen aang. en verk. 8 st.. f 1632. Paarden 2. WATERSTANDEN. 11 September. Hoogwater. IJMUIDEN, v.m. 12 uur 8 min.; n.m. li uur 47 min. KATWIJK, n.m. 12 uur 22 min. Laagwatcr. IJMUIDEN, n.m. 8 uur 8 min. KATWIJK', v.ml. 7 uur 48 min. Officieele telegrafische opgave van het Meteorologisch Instituut te De Bilt Hoogste barometerstand, Yalentia 773.7. Laagste barometerstand, Haparanda 750.6. Meest matige .Westelijke tot Z.-Westelijk*! wind, betrokken tot halfbewolkt, waarschijn lijk regenbuien, zelfde temperatuur. A. Tot onze diepe droefheid over- 11 "leed heden, na voorzien te zijn |j geweest van de H.H. Sacrsmen- jg ten der Stervenden onze geliefde zuster en tante Mei. de Mfed. A. E. Güthschmidt geb. FIBBE, in den ouderdom van bij na 76 jaar. Wed, J. L. v. LOOIJ—Fibbe en kinderen, A. FIBBE. E. FIBBKvan Nokden en kinderen. Haarlem, 7 September 1913. ^aannaiHBHBrasBHB De Commissie der St. Vincentiue- Fibliotheek bericht dat de in de Anthoniestraat No. 20 ge opend zal worden op des avonds ten 772 ure. Gelegenheid tot het halen en puilen van boeken zal bestaan iedere Woensdagavond van 7ij2—9 uur. Het leesgeld bedraagt 1 cent per hummer. Catalogus verkrijgbaar k 10 cent. Namens de Commissie C. H. J. de GRAAFF, Pres. P. J. v. KESSEL, Sec. Pief Ga* SCiesstraaf 40, ook te Bolemendaai en Overveen. Opleiding tol het toelatingsexamen voor het Conservatorium te Amsterdam. een makke Hit, platte wagen met tuig, ook afzonderlijk. Adres Amsterd&m- echevaart 17 B&arl.liede. De Oost-Indische Cacao in roode bussen, geïmporteerd door de Agentuur- en Commissiehandel van W. ten BOOK!, Krocht 13 is te Haarlem verkrijgbaar bij be kende Kruideniers en Koekbakkers, Terstond gevraagd een goed bekend met huisvest 2933. de Vouw-machïne. Adres Kinder* met tuin, 6 kamers, Serre, Keuken, 2 Glosets enz. f325.p.j.te bevragen Aelbertsbergstraat 48. gevraagd op een Bloemistenkantoor te Overveen. Brieven onder Mo. 5206 burean ven dit blad. Aannemers HKARL EM Z Teleph. Intercomm, IHO; 587, Telegram adres ZUiTHOF. Werf Harmsnjansweg Kantoor Harmenjansweg 67a. Uitvoering van Hei* en Hijschwerken. Prima Stoom-heimachines met heistellingen tot een lengte van 23,- meter compleet opgetuigd, heiblokken in different gewicht; kleine hei stellingen compleet voor handkraebt; Lichte en zware hijschbokken én hijschmasten eveneens compleet opgetuigdLieren, takels met touwen of staaldraad loopers dito 6troppen trossen enz Kettingen in diverse af metingen tot een beproefd gewicht van 20 ton; Enkel en dubbelwerkende diaphragmapompen voor hand en stoomkrachtzuigperspompen voor stoom kracht met spuit-inrichtingvijzels, dommekrachten, ijzeren handheien, Wells of Ylampen, trekstangen, ijzeren veiligheidstakels van 3 tot 6 ton Bascules, Meetinstrument met equerre, jalons enz., zware ijzeren gevel- haken, dekzeilenvloeraandrijvers, vuurmanden, kleine directie of dag- keeten, steek- en rolwagens, grondbooren, houweelen enzzware dek schuit of palentrekker, liggende winden, tonmolens, steigermatericël als: staande houten, schakels, deelen, touwen, ladders, enz. en verdere aannemersmaterialen. bij J. GIELEN, Houtvaart Overveen. I October 1913—1 April 1914. Woensdng en Zaterdag waa 61/,—g1/. oor. Aanmelding vóór 15 September bij J. VAN ROSENDAAL, Hoofd St. BavoschooL Schreveliusstraat 8rood, Haarlem, D. PRONK, Hoofd St. Joielechool, Heemstede. B B i i sa MEUBELEN

Nieuwe Haarlemsche Courant | 1913 | | pagina 3