Goncertvereeniging Haarlem's Muziekkorps t Gemeub. Zit- en Slaapkamer MEOWS UIT LISSE ei. STADSNIEUWS. Leger en Vloot. Sport en Wedstrijden. Landbouw en Visscherij. Van overal. Boerenmeid, MARIE B. RÜOZEN SLUITING BUREAUX Gemeente-Dienst. FEESTCOMMISSIE 1813-1913. Coöp. Broodbakkerij en Vnrbrs. Ver. „De Eendracht" 20 Zomerconcerten 12 Winier-solistenconcerten. Aanbestedingen. Posterijen en Telegraf ie. Kunst en Letteren. a rkt n i e uws. Ons Weerbericht Advertentiën. Heiliger* Gem. Zit- en Slaapkamer Öo algemeeno vergadering op 30 September; s. fe Amsterdam behandeld, terwijl tot af gevaardigden naar die vergadering werden gekozen, de heeren S. Silver en L. Baren- Öreoht. Bij de bestuursverkiezing voor de afdee- kng werden de aftredende heeren N. J. Rin kel; J. H. IJanninga en J. Berrevoets her kozen. Daarna kwam in behandeling het be stuursvoorstel, betreffende het instellen van 'TV ij k v e r p 1 e g i n gNa ampele bespreki n- gen werd in beginsel besloten de wijkverple ging ter hand te nemen door voorloopig te beginnen met het navolgende: 1. aan te stéllen twee wijkzusters en deze doen wonen één te Hoofddorp en één te Nieuw-Vennep; 2. voor rekening van „Het Witte Kruis" to doen bouwen te Nieuw-Vennep, een zusters- wouing met werkkamer voor de behandeling van patiënten, magazijn voor de verplegings- ortikelen en een eenvoudige ziekenkamer voor vier bedden; 3. aan het Gemeentebestuur van Haarlem mermeer te verzoeken voor rekening der ge meente te Hoofddorp te willen doen bouwen een zelfde zusterswoning met werkkamer voor de behandeling van patiënten, magazijn voor verplegings-artikelen en een eenvoudige zie kenkamer voor vier bedden; 4. aan te kloppen bij de Diaconieën der verschillende Kerkelijke gemeenten en het Burgerlijk Armbestuur om een jaarlijksohe subsidie 5. en aan het Bestuur machtiging te verlee- ncn tot uitvoering van deze plannen, met het Gemeentebestuur van Haarlemmermeer in overleg te treden en alle noodige stappen te doen. Na aanneming van deze zeer gewichtige voorstellen werden nog enkele huishoudelij ke aangelegenheden besproken en de verga dering daarna gesloten. BURGERLIJKE STAND. OASTRICUM. Geboren: z. van A. C. Lute en van C. Nanne. d. van N. Duijn. d. van H. Zomerdijk en van A. Brakenhoff. ALKMAAR. Getrouwd: 24 Sept. J. v. d. Berg en A. M. Pater. O. A. van der Veer en A. J. Teileman. J. Koster en A. P. iWeeserik. Geboren: 23 Sept. z. van B. Ton en A. Helderman. 24 Sept. z. van B. Heiblom en Dekker. Overleden: 23 Sept. J. Witte, 30 jaar. De Raad geeft f 750.subsidie voor de feesten. In een gistermorgen te half 11 gehouden spoedeisehende openbare Raadsvergadering wei'd op een desbetreffend ivcrzoek der J uliana-vereeni ging' besloten aan deze vereeniging een subsidie van f 750 toe Ite staan ter gemoetkoming in de kosten van het op 30 dezer te houden onafhankelijk- heidsfeest. Ais voorwaarde werd op verzoek Van den heer Tromp besloten dat de Juliana- fvereoniging aan elk leerplichtig schoolkind hls blijvend aandenken aan dit feest een foto van liet Vorstelijk gezin zou ten geschenke geven. Tevens werd nog besloten op den avond van dit feest het Gemeentehuis van Ge meentewege te illumineeren. Na afloop der p'ergadering ging de Raad gezamenlijk naar jde haven waar onder leiding van den gemeen- Ite-opzichter het nieuwe plan werd uitgezet hu bezichtigd. Zooals men zich zal herinneren heeft de gemeente een stuk land ter uitbrei ding van de haven gekocht waardoor een flin ke verbetering tot stand zal komen. Men begint reeds te merken dat Lisse feest 'aat vieren. Aan den ingang van het dorp svordt een kolossale eerepoort geplaatst. De kommissie stelt zich voor prijzen beschikbaar te stellen voor straat en gevelversiering. Ieder doet zijn bestl NOG EEN AANRIJDING. Gistermiddag omstreeks 3 uur had op den Êchoterweg nabij de Spaanschevaartstraat tusschen de N. Z. H. E. T. en een mineraal- Ivaterwagen van de firma Winter een ern stige aanrijding plaats. De bestuurder van «en mineraalwaterwagen, reed, niéts kwaad Vermoedende, de Spaanschevaartstraat uit, koch op eens lcwam om den hoek van den pchoterweg de N. Z. H. E. T. zonder dat (vol lens zeggen van den bestuurder) door den ram wagenvoerder gebeld werd, in volle Vaart aanrijden. De motorwagen wierp het Paard voor den grond waardoor het dier zin hoefijzer werd afgekneld en het aan den kop Verschillende wonden bekwam, alsmede een inwendige kneuzing, terwijl het lemoen Van den wagen in stukken brak. TE WATER. Gisterenmiddag vijf uur viel de kleine P. V, E. al spelend van de kwakel in den Hee- rensingcl. Een voorbijkomend werkman Kamp genaamd had het geluk, door tot zijn knieën in het water te gaan, Tden jongen uit hét water pp het droge té brengen. EEN DESERTEUR. Door de Sohoteiische politie is gisieiren als deserteur van het pantserfolrt te IJ muiden de milicien-verlofganger P. 8. aangehouden, en naar zijn garnizoen overgebracht. AANBESTEED. HAARLEM, 25 Sept. Heden is door Ged. Staten aanbesteed: Het leveren en plaatsen van meerpalen langs het Merwedekanaal, van het Noordzeekanaal tot de grens der provinciën Noord-Holland en Utrecht. Ra ming f 3600. Het laagst werd ingeschreven door M. Daalder, te Alkmaar, voor f 2950. INfxEZOÜOEfl. Voor den inhond dezer rubriek stelt de Redactie zich niet aansprakelijk. Van ingezonden stnkken, geplaatst of niet geplaatst, wordt de copy den inzender niet teruggegeven. WONDERBARE GENEZINGEN. Mijnheer de Redacteur 1 (Wij hooren van tijd tot tijd in de couran ten, dat te Loürdes, Nederlandselie zieken zijn genezen, en heele verhalen gaan dan door de pers van zulk een geval. Officieele lichamen en personen zwijgen echter in den regel. Zoo óók nu, nu ik in uw courant, uit „De Maasbode" overgeno men, weer een lang verhaal lees van een „genezing" van iemand uit Oud-Vroenhoven. Wijl mij bekend is, dat de meest bevoegde personen, n.l. de Directeur der Ziekenver pleging van de Nationale Bedevaart naar Lourdes, en de geestelijke bestuurders de zer Bedevaart, meermalen de publicatie van dergelijke „genezing"-verhalen (die aan de goede zaak niet zelden afbreuk doen) be treurd hebben, vraag ik mij af waarom deze heeren in de jongste publicaties niet gekend zijn, of waarom ze er geheel over zwijgen? Mij dunkt, dat de openbaarmaking van dergelijke feiten, teneinde allen waarborg voor de waarheid en vertrouwbaarheid te hebben en niet de dupe te worden van (te goeder trouw natuurlijk) dwalende of hys terische personen, moest uitgaan van of althans goedgekeurd worden door dege nen die hier autoriteit zijn: geneesheeren, priesters die de betrokkenen kennen, de Di recteur der ziekenverpleging van de Na tionale Bedevaart en zijn staf, enz. M. i. gebiedt dat de voorzichtigheid en de wijsheid. Met hoogachting en dank voor de plaat sing, Uw trouwe lezer S. Dé legermanoefnvres in OvertfseL (Van onzen bijzonderen verslaggever). Gisterennacht te één uur reeds verlieten H. M. de Koningin en Z. K. H. Prins Hendrik het Loo en kwamen te halfvier in de stelling op den esch aan, waar zij met belangstelling van alles kennis namen. In het salonrijtuig aan het station te Rijssen werd het ontbijt gebruikt en daarna woonden de vorstelijke personen enkele voorpos tengevechten bij. Terwijl de roode mitrailleurs begonnen te ra telen, gingen de vorstelijke personen langs de eindelooze haag van juichend publiek, steeds verder naar het front van de stelling. De Koningin was zeer eenvoudig gekleed, in een glad zwart mantelpak met een donkerblau- wen hoed, haast zonder eenige garneering. Zij droeg een veldstoeltje in den vorm van een pa rasol in de hand. De Prins der Nederlanden droeg de nieuwe generaals-uniform klein tenue, dus de platte pet met rooden band. H. M. de Koningin had op Haar stoeltje plaats genomen om door Haar veldkijker de troe penbeweging te volgen, waarbij de stafkapiteins Huizer en Kalff op de kaart inlichtingen gaven. De mitrailleurs van weerskanten bleven nu vu ren, de donder der kanonnen was niet van de lucht. Alleen de roode infanterie bleef voorloo pig nog altijd werkeloos. Te half twaalf eindelijk bleek uit een krachtig vuur, dat de geheimhouding van de stellingen niet langer kon worden volgehouden. Toch was er op de plek, waar de Koningin nu stond, niets van de achter Haar gelegen stelling te zien daneen menigte toeschouwers. Plots werd attaqueeren geblazen, en geestdrif tig stormden de Blauwen den heuvel op waar zij even ontmoedigd voor de misleidende schijven met de kepies bleven staan. Maar het Wilhelmus van regimentsmuziek en daarna het Wien Neerlandsch Bloed vuurden hen aan, en met de flitsende bajonetten geheven, rukten zij de stelling verder binnen. De Rooden ontvingen hen echter met een moorddadig geconcentreerd vuur. Generaal De Meester steeg weer te paard, de Koningin en de Prins keerden langzaam terug, en toen de beide partijen elkaar op den reglementairen afstand waren genaderd, gaf de leider het sein, en te klokke twaalf bliezen de horens van alle kanten het signaalmanoeuvre staken. Met groote moeite werd het publiek in be dwang gehouden, toen de Koninklijke familie zich nu naar de auto's begaf. Door de militaire aviateurs Bakker, van Heyst en van Meel werden verkenningen gedaan. Het hoofdkwartier van den leider der manoeuvres, generaal De Meester, is naar Lochem verplaatst. Federatie R. K. Middenstandsvereenigingen. Naar aanleiding van het stukje „de eerste stap", voorkomend in de N. Haarl. Crt. van dezer, zij 't mij vergund op een enkele on juistheid te wijzen. Met instemming vermeldt U het mooie be sluit der Bredasche Hanze door zich af te scheiden van den Neutralen Middenstands bond, waarin vooral in den laatsten tijd heel wat anti-clericale elementen waren doorge drongen, zoodat afscheiding noodzakelijk werd. U zegt echter, dat nu „den Bosch en Roer mond mogen volgen". Ik hen 't daarmede eens wat den Bosch be treft. Maar Roermond behoeft niet te volgen daar deze jengdige doch zeer werkzame Hanzebond niet bij den Neutralen Midden standsbond is aangesloten. Wel staat op de agenda der a.s. eerste Cen trale Vergadering een voorstel tot aanslui ting bij de K. S. A. Wel 't beste bewijs welke richting de Roermondsche Bond nit wil. Ik kan U de stellige verzekering geven, dat, wanneer 't aan Roermond ligt, de fede ratie er onmiddellijk zijn zou. Ook daar ver langt men niets vuriger dan één grooten R. K. Mi/tldenstandsbond. Trouwens dat was ook het ideaal van wijlen Mgr. Drehmanns. Maar we moeten ons goed begrijpen, ons niet blind staren op sommige persoonlijkheden en geen moeilijkheden zoe ken, waar er geen te vinden zijn. Leiden. A. KELLENAERS, Hoofdred. R. K. Middenstander. Wij zijn den heer K. dankbaar voor zijn opmerking. Intusschen zal de heer K. wel weten, dat de Voorzitter van den Roermondschen R. K. Bondsecretaris is van den „Neutralen" Bond! Heel zuiver is dus de toestand nog niet, en onze hoopvolle verwachting dat men in Roermond alle ban den met de „neutraliteit" in de Midden standsbeweging moge verbreken, heeft dus nog wel eenige reden van bestaan! RED. N. EjAARL. CT. DE NEDERLANDSCHE JUBILEUM ZEGELS. De directeur-generaal der Posterijen en Tele- graphie maakt in de Staatscourant bekend, dat de jubileumzegels, uit te geven ingevolge het Kon. besluit van 23 November 1912 (Staatsblad no. 353) in de laatste maanden van dit jaar, van een nader aan te kondigen datum af, aan de kantoren der posterijen verkrijgbaar zullen wor den gesteld. Deze zegels zijn voor onbeperkten tijd geldig voor frankeering in het binnen- en buitenlanclsch verkeer. De oplaag is voor elke waarde bepaald op het hieronder vermelde aantal. stuks. 2K cent, beeltenis Koning Willem I, 3,000,000 3 5 10 121/a 20 25 50 1 2y2 5 10 gulden 500,000 200,000 200,000 100,000 100,000 100,000 Willem II, 1,500,000 Willem III, 3,000,000 H. M. de Koningin, 1,500,000 Koning Willem I, 1,500,000 Koning Willem II, 500,000 Koning Willem III, H. M. de Koningin, Koning Willem I, Koning Willem II,. Koning Willem III, H. M. de Koningin, Belanghebbenden, die zich zekerheid willen verschaffen bepaalde hoeveelheden zegels bij de uitgifte te zullen kunnen verkrijgen, worden uit- genoodigd zich vóór 20 October a.s. te wenden tot het Hoofdbestuur der Posterijen en Telegra- phie te 's Gravenhage, met een opgaaf van het geen zij wenschen. Wordt van eenige soort van zegels meer aan gevraagd dan daarvoor van de bovengenoemde hoeveelheden kan worden beschikbaar gesteld, dan zullen de verlangde hoeveelheden vermin derd worden. VAN MEEL. Men seint uit Zutphen, dt. 24 Septembrr aan de Msb.: Hedenmorgen om 12 uur 10 maakte de vaan drig-vliegenier M. van Meel, met zijn passagier luitenant Hofstee, wegens motorpanne, een vlotte noodlanding op een klein terrein te Harisen, ge meente Gorssel. De ontvangst te Gorssel, door den heer Van der Borch, burgemeester dezer ge meente, was schitterend. De aviateurs blijven hedennacht te Gorssel en vertrekken na herstel van den motor, morgenochtend naar Soesterberg. VOETBALLERS OP HET PALEIS SOEST- DIJK. Naar de N. R. Crt. verneemt ligt het in de bedoeling van H. M. de Koningin-Moeder om aan de spelers, die Zondag 5 October in den Onafhankelijkheidswedstrijd: Sparta-Rest van Nederland te Amsterdam uitkomen, persoonlijk de medailles uit te reiken. Dit zal, indien een voldoend aantal spelers vrijaf kunnen krijgen, tebeuren Maandag 6 October op het paleis te oestdijk. Mochten te veel spelers verhinderd zijn dan zal jhr. de Ranitz de medailles op het terrein uitreiken. HENRI WIJNMALEN. De welbekende Hollandsche aviateur Henri Wijnmalen is gisteren van Brussel naar ons land komen vliegen. Circa kwart over zessen zoo seint men aan het Hbld. uit Breda kwam hij van Brussel per monoplan over Breda vliegen. Nabij het vliegkamp Molenheide stortte hij neder. De ma chine was defect, hij zelf echter ongedeerd. Een nader telegram meldt, dat Wijnmalen's machine geheel vernield is. Zijn val is te wijten aan het plotseling stoppen van den motor. Tournée „Van de Kribbe tot het Kruïs". Naar wij vernemen, zal de heer R. Hender son Bland, die in den prachtfilm „Van de Kribbe tot het Kruis" de Christus-figuur uit- beelde, een der opvoeringen te Rotterdam bij wonen. LANDBOUWTENTOONSTELLING TE ALKMAAR. Onder begunstiging van het heerlijke herfst weder en ten aanschouwe van een talrijk publiek, dat van heinde en verre was samengestroomd, heeft gisteren de afdeeling Alkmaar van de Hol landsche Maatschappij van Landbouw haar jaar- lijksche tentoonstelling gehouden van rijstieren, melkvee, vet rundvee, wolvee, varkens, pluimvee, kaas, boter, groenten, fruit en bijen. In zijn ope ningswoord herinnerde de voorzitter, de heer D. Govers er aan, hoe in dit jubeljaar schier overal tentoonstellingen op velrelei gebied zijn en nog zullen worden gehouden en dat in verband daar mede het afdeelingsbestuur eenige vrees koester de, dat een tweedaagsche tentoonstelling dit jaar weinig kans van slagen zou hebben, waar de groote tentoonstelling der Holl. Maatschappij van Landbouw, onlangs fe Scheveningen ge houden, nog weinige weken voorbij is. Daarom werd besloten dit jaar maar één dag aan te wijzen. Evenwel is de vrees gebleken ijdel te zijn. Immers, het aantal inzendingen overtreft de vehrwachting. Aan het gemeentebestuur werd dank gebracht voor zijn medewerking en finan- cieelen steun. Het aantal inzendingen nadert ditmaal de 500wolvee en rundvee nemen er de voornaam ste plaats van in, al mag niet worden ontkend, dat ook in groenten en fruit vele en prima in zendingen waren. Vooral bij deze inzendingen viel te constateeren, dat het mooie weder van den nazomer veel heeft goedgemaakt, wat door de aanhoudend kille zomerdagen scheen niet te zullen gelukken. De tentoonstelling mag ook nu weder en wat het aantal zendingen, maar bo venal wat de kwaliteit ervan betreft volkomen geslaagd heeten, ook wat de feestelijkheden aan gaat. Vafeclie bankbiljetten in.... een gevan genis 1 Wij deelden dezer dagen een verhaal mede, dat er in de gevangenis te Peter head in Schotland valsche bankbiljetten ge maakt en dat ze op de een ol! andere ge heimzinnige manier buiten de gevangenis in omloop gebracht warén. Het verhaal is waar gebleken, maar de werkelijkheid is niet zoo erg als ze scheen. Sedert jaren verkoopt men te Peterhead knutselwerk uit de gevangenis; zoo, al ruim een jaar gele den, met de p en op boterpapier nagebootste vijfpondbiljetlten van de Bank van Schot land. Het was knap gedaan, vooral als de gevangene ze, gelijk men dacht dat wel moest, uit het hoofd had geteekend, maar niemand zou ze voor echt aanzien. Een paar weken geleden zijn er. echter een paar in een bazaar in betaling aangenomen. En nu zal men strenger in de gevangenis opletten. Er zijn gevangehen, die buiten werken en dan met andere arbeiders in aanraking ko men. Die hebben vermoedelijk de bankbil jetten verspreid. Het kleinste uurwerk ter wereld. Een uurwerkmaker van Londen heeft een echt kunstuurwerk voltooid. Hij is er. namelijk in geslaagd een uurwerk te maken in een parel (perlefine), waarvan de diameter nog geen 14i/2 millimeter bedraalgt. Het is een anker-uurwerkje. Een zeer moeilijk werk was het uithollen van den parel; dit alleen duurde twee maan den. De uurwerkmaker vraagt voor zijn kunstwerk 15.000 gulden. Een lantaarn voor vliegmachines. Eeni ge Engelsche militaire aviateurs hebben on langs de proef genomen met een lantaarn, voorzien van scherpe reflectors. De lamp wordt, behoorlijk beschermd en van een valscherm voorzien, omlaag gelaten. Auto matisch ontbrandt hij, wanneer hij zich op een bepaalden afstand van den grond be vindt. Op deze wijze kan men verkennen, zonder dat de vijand kan vermoeden, hoe hoog de aviateur zich bevindt. Voor de sigarenrookers. Een Parijsche vereeniging waai- veel gerookt wordt, heeft willen weten, hoelang aan een sigaar ge rookt wordt. Zes leden namen uit hetzelfde kistje zes sigaren en staken ze tegelijker tijd aan. Na verloop van een halfuur had een der rookers zijn sigaar geheel opge rookt, eenige minuten later nog twee an deren. De drie laatsten rookten nog een uur voort, maar de vierde moest het opge ven, daar hij zich de lippen verbrand had. De voorlaatste zag na 2 uren en 10 minu ten zijn sigaar uitgaan. De zesde rookte nog gedurende 7 minuten, zoodat het record der sigaar is 2 uren 17 minuten. Bronnenzoekers. Op het oogenblik wordt te Halie aan de Saaie het eerste congres var aanhangers van de wichelroede tot het opspo ren van water, delfstoffen enz. gehouden: Vrijdag zijn, onder toezicht van overheids wege, proeven genomen, om de bruikbaarheid van het werktuig aan te toonen. Dit bestaat uit een gaffel van hout of dun metaal, waar van de man die ermee werkt, de twee uit einden vasthoudt. Komt hij boven een plaats, waar water onder den grond stroomt, dan behoort het werktuig door te slaan en naar beneden te wijzen. Bij de proeven van Vrijdag zocht zekere Böhme uit Muihuizen een grooten boomgaard af, die aan de provincie behoort en die bij ge brek aan water te niet dreigde te gaan. Met zijn roede wees Böhme de plaats aan, waar water moest zijn. Zaterdag ging men daar aan het boren en stiet men, naar de Köln. Ztg. meldt, op 10 M. diepte op een ï-ijke waterader/Het voortbe staan van den uitgestrekten boomgaard schijnt daardoor verzekerd te zijn. Een nieuwe zeeweg naar Siberië. De „Frankf. Ztg." ontvangt nit Ingö, bureau van afzeuding Hammerfest, bet volgende draad- looze telegram: De nieuwe zeeweg naar Sibe rië! Volgens een draadloos bericht nadert 't stoomschip „Correct", toebehoorend aan een Noorscbe maatschappij, Noorwegen met een kostbare lading Siberische voortbrengselen van de rivier Jenissei. Fridjof Nansen heeft het schip uitgestuurd, en de leider der on derneming, dr. Lied, vergezelt bet naar Noor wegen. BEVERWIJK, 24 Sept. Groentenmarkt. Spinazie f 0.500.60, per kist; Postelein f 0.20 0.25; Zuring f 0.10 per mandje; Augurken f 1.10, slof; Spruitkool f 0.20 p. ben; Ap pelen f 4.4.50; Peren f 34.50 per mand; Sla f 2—2.25; Andijvie f 1.25—1.50, p. 100 krop; Raapstelen f 1; Rabarber f 45; Ra dijs f 1.50—2; Peterselie f 4—5; Selderij f 5 —6; Prei f 10—12; Wortelen f 5—6 p. 100 bos; Zandaardappelen f 3.25—3.50; Klei id. f 2.252.50 per H.L.; Komkommers f 46 Groene kool f 1015; Roodekool f 56; Wit- tekool f 45; Savoyekool f 67; Bloemkool f 812 per 100; Uien f 0.600.75 p. zak; Doppers f 67; Capucijners f 89; Ras pers f 9—10, per 100 pond; Snijboonen f 1.25 1.50; Heerenboonen f 0.40—0.50 p. 1000; Tuinboonen f 1.251.50 p. zak; Druiven f 0.25 0.30 p. pond; Meloenen f 0.300.40 p. stuk; Bramen f 10.por 100 mandjes. Noteering firma de Vries en Broekhuis, SCHIEDAM, 24 Sept. Moutwijn f 13, Jene ver f 17, Commissie f 11,75. Stemming traag. Spoeling f 1.20, Graanspiritus f 22.5022.75; Melasse f 18.5018.75, Ruwe Spiritus f 10.25. WATERSTANDEN. 26 September. Hoog water. IJMUIDEN, v. in. 11 uur 42 min. KATWIJK, v. m. 11 uur 17 min.; n.m. 11 uur 56 min. Laiag water. IJMUIDEN, v. m. 6 nur 53 min., n.m. 7 uur 42 min. KATWIJK, v. m. 6 uur 33 min.; n.m. 7 uur 21 min. Officieele telegrafische opgave van het Meteorologisch Instituut te De Bilt. Hoogste barometerstand, Ilernosand 773.3. Laagste barometerstand, Vestmanoer 737.0. Zwakke tot matige Oostelijke tot Z.-Ooste lijke wind, heldertot lichtbewolkt, droog weer, mogelijk nachtvorst, overdag zelfde temperatuur. Heden overleed na een lang durig, doch geduldig lijden, onze geliefde Dochter en Zuster CORNELIA ELISABETH VERDEL, na voorzien te zijn van de H.H. Sacramenten der Stervenden, in den ouderdom van 25 jaar. M. C. ZWAANEVELD, voorheen Wed. D. C. VERDEL. J. B VERDEL—Timmer. j. M. VERDEITimmer. C. M j. .VERDEL. D. C. VERDEL. - M. E. VERDEL. C. VERDEL. J. P. J. MATHEY. E. W. MATHEY. Eenige en algemeene kennis geving. Haarlem, 23 Sept. 1913. Gevraagd voor Haarlem en omge ving, goed ingevoerd bij H. H. Café houders, Slijters (eventueel particulie ren) door concureerrende firma in Wijnen, Likeuren enz, Onnoodig zich aan te melden, wan neer niet ingevoerd zijnde, ot niet voorzien van goede ieierentiën. Fr. briev. a.h, bureau van dit blad No. 1560. Getrouwd: J. W, IDES, Ambtenaar ter Prov. Griffie van Noord- Holland en J. WEMMERS, die, medenamens wederzij öeche familie dank betuigen voor de vele blijken van belangstelling, bij hun huwelijk ondervonden. Haarlem, 25 September 3913. met pension aangeboden voor heer of dame. Prijs f35 'k f40 per maand. Op goeden stand. Brieven onder No. 1567, bureau vau dit blad Gevraagd met Kerstmis eea liefst kunnende melken bij Jb.ZWAAN Aagtdorp Schoorl. aangeboden op zeer netten stand, met pension. Brieven onder No. 5402 bur. N. H. Crt. GEVESTIËD VOOR Heilgymnastiek - Massage - Ademgymnastiek Voorheen Ie Assfsiente ZANDER-INSTITUUT. Spreekuur: Woensdag, Vrijdag en Zaterdag van 12 uur, Raaniïingel 42. Toiephoon 2663. Eieren van eigen kippen. 51/» en 6 ets. per stuk, franco huis. De kippen zijn dagelijks ie bezichtigen. P, WtëLS, Teding van Berkhoutstraat 82. Burgemeester en Wethouders van HAARLEM doen te weten, dat de bureaux van alle takken van dienst der gemeente voor zoover zulks mogelijk zal blijken op Dinsdag SO Sept. a.s. van des middags teraalf user af zullen zijn GE SLOTEN. Haarlem, 25 September 1913. Burgemeester en Wethouders voornoemd. W. SANDBERG. De Secretaris. Ie S< WL~ JTEMA. Voor het geven van inlichtingen betreffende den Optocht, Corso enz., zal de Commissie nog zitting houden in gebouw de Nijverheid Janstraat 85 op Vrijdag 26 Sept. van 102 uur. HET BESTUUR. Aan de leden wordt bericht dat de boeken en bescheiden over het dienst jaar 1912—1913 ter inzage liggen, (kantoortijd; van 29 Sept. tot en met 13 Oot. a. s. HET BESTUUR. Geeft U op als lid hij den Secretaris A, RIlMEilSA, Jansweg 36. Hoofdkaart voor Heer en Dame f 12.50, Zij die zich thane als lid opgeven voor het jaar 1914 betalen tot I Januari a.s. f 6.25. Als solisten zullen o, m. optreden: Mevr. NOORDEWiER- REDDINGiUS, J. LEIJDERSDORFF. TILIA HILL, G. HEKKlNGi DE NANCY, META REYDEL, JAC VAN KEMPEN, Mevr. VAN TIEN HOVEN e. a. elks

Nieuwe Haarlemsche Courant | 1913 | | pagina 3