DAGBLAD voor NOORD- en ZUID-HOLLAND. rr™ lal) t- !9u r-^r OU Kisderhuisvest 23*31-13, Haai*Iem STADSNIEUWS BLAD. IAAMEAG IS OCTOBER 1913. |ang Ro. 8262 Bureaux van Reilaetie en Administratie Intercommunaal Telefoonnummer I426« Dit nummer twee bladen. bestaat uit Haarltmsche Alledagjes No. 868. Blad.j ABONNGUKNÏSPBUSi far msanoer voor Haarlem SflJB Voor de plaatsen, waar een agent is gevestigd (kom der gom.) 135 Voor de overige plaatsen la Nederland franco per post 1.80 Afzonderlijks nummers0.03 PRIJS DER ADV KKTKNTIBNi Van I—0 regels W cent (contant 50 eent). Iedere regel meer 1# el Buiten Haarlem m de A*entscbappen 15 et per regel. BuitanL 30 et Dienstaanbiedingen 8eL(( regels), drieman) voor Mailt santaal). ÖULDEN ba levenslange ongs. acbiktheid tol Mtotkm. Alle betalende sbonné's e* dit bind. die la Bei Sesdi «ener verzekeringspoli» «Qn, sfta volgaas 4e bepnOagsoi cp de polissen vermeld, tegen ongelukken verzekerd voort OÜLDKN b8 1 §*f| GULDEN b9 19$ Ét CiUIAIEN Ui ft|l SULDEN b« 400 GULDEN bfl •verlnden. *SJ>" 15 GULDEN M| verlies van Mn anderen Be nttkeerhtK tor bedragen vrerdt gegarandeerd deer 3s Maatstüappg JSotlentoefis Verzeker tngabank*1 is Sebiedom. AGENDA. 14 October. Gebouw Sint Bavo R. K. Volksbond Commissie van Bijstand. Bestuur Metse laars. Vergadering Timmerlieden. Groote Kerk 12 uur Orgelbespe- 4ing door den beer Louis Robert. (Zie Progr. .»nder stadsnieuws). St. Elizabeth-vereeniging Jansstr. .19 19—12 en balf 2 tot half 5 Tentoon- ttelling en loterij ten bate deT armen. Sociëteit „Vereen i gin g" 8 uur Haarl. Muziekkorps. Concert Soliste Mevr. NoordewierReddLingius. Café Brinkmann 4uur Asso- siation Francais©. Algemeen© Vergadering. Bioscope Union Sckoterweg Voor stelling. Apoll o-theater Bartel jorisstraat Voorstellingen. Bioscope-theater Groote Markt Voorstellingen. Teylers Mnseu® - tentoonstelling van moderne aquarellen. Bisschoppelijk Museum (Jansstr. 19). Geopend 'eiken dag van 105 uur, tegen betaling van 25 cents. Uitgezonderd Zaterda gen en R. K. Feestdagen. WONINGNOOD. Mon aendb ons oen schrijven ter opneming, waaruit blijkt dat er op het gebied van wo ningbouw voor de minstgegoeden nog een en ander te doen is. In de Schoterstraat zijn onlangs de beken de oude huisjes afgebroken en daar worden fiiouwe gezet. Die oude huisjes deden f 1.80 huur, de nieu wef 3.80. Dit 'feit alleen is voor de menschen die er woonden, al een leelijko tegenvaller, en daar komt bij dat er voor den prijs van f 1.80 a f 2.— in Haarlem op dit oogenblik geen leege huisjes zijn te vinden. Men roept nü ook onze hulp in voor een gezin, dat uit een dezer huisjes moet en waarvan de vrouw al 2i/3. a 3 Jaar tubetrculose- lij'dsber is. Voor dit gezin althans schijnt geene woning te vinden, evenmin als voor drie an dere gezinnen, die in dezelfde omstandighe den verkeeren. Wie in dezen helpen wil, kan bij onze redactie inlichtingen bekomen. Echter willen wij hier een woord onzerzijds toevoegen. Bij de steeds hoogere eischen, die gesteld worden èn aan woningbouw, èn aan woning- taygiène, is het voor eigenaars van grond en bouwers eenvoudig onmogelijk geworden, om huisjes te bouwen voor f 1.80 a f 2.— huur. Reeds op den buiben is zoo vernemen wij twee gulden huurwaarde de laagste grens waartoe uien kan gaan. In het ons toegezonden schrijven over deze kwestie staat, dat een arbeidersgezin, waar van de vader f 12 a f 14 verdient, geen huis van f 3.80 kan bewonen. Dit is na tuurlijk allcén juist, als er niets meer dan het weekloon van den vader inkomt, en in dat geval is een huis van f 3.80 ook meestal te groot, daar het gezin dan zeer klein is. Maar huizen van f 2.50 k f 3. zijn dan wèl voor zulk een gezin bereikbaar, Sn wie niet méér voor huishuur kan uitleg gen dan f 1.80, verdient dan ook zóó weinig, dat hij eerder in aanmerking komt voor onder stand. Wij gelooven dus, dat ais de toe- Stand werkelijk zoo is als in bovengenoend Schrij ven wordt medegedeeld de hulp van 'Armbesturen of liefdadige vereenigingen ze- Jser niet tevergeefs zal worden ingeroepen I PERSONALIA. 'T Amsterdam is tot arts bevorderd de beer J. A. M. Beynes, geboren te Haarlem. ■ÏET NIEUWE ORGEL IN DE PATERS KERK. Gisteren is het nieuwe orgel in de parochie kerk van den H. Antonius van Padua aan de Nieuwe Groenmarkt gewijd en in gebruik genomen. Een groote schare geloovigen woonde de Hoogmis bij, waarin voor het eerst het orgel •ou worden bespeeld. Reeds om half tien wa ren de bovenste gaanderijen bezet en om half elf was de kerk etampvoL De Zeereerw. pastoor Royakkers verrichtte voor de H. Mis de wijdingeplechtigheden, ge- Assjsteerd door de Weleerw. Paters Caminada «n Ellerbeck. Toon het prachtige instrument aldus aan rUm-?® ienst was gewijd, klonken onmid- -Jiijk daarop de heerlijke tonen van het - ^twerk tlös hoéven Adaraa uit Anaster- dam, door de kerk. De heer Philip Loots be speelde het orgel. Onmiddellijk daarop ving de plechtige H. Hoogmis aan, opgedragen door den Zeereerw. heer Pastoor, met dezelfde assistentie als bij de orgelwijding. Het zangkoor „Benedicamns Domino" voer de onder de beproefde leiding van den heer van Kessel de nieuwe Mis uit van Ph. Loots: Missa in honorem sancti Francisci Assisii. Dczo was nog nimmer te voren door het zang koor uitgevoerd. De mooie Mis werd keurig gezongen. Na het H. Evangelie beklom Pater W. Neef jes, vicaris in het klooster te Maastricht, den kansel om de feestpredikatie te houden. „Omnis spiritus laudet Dominum": (Alles wat adem heeft, love den Heer), aldus ving de gewijde redenaar zijn indrukwekkende preek aan, en wees allereerst op de groote beteeke- nis van het feest, dat de parochie van den H. Antonius van Padiua vierde met deze plech tige orgelwijding. Tal van jaarkringen kunnen beenvlieden, eeuwen zelfs, zonder dat een kerk zulk eert groot feest viert. En thans heeft deze kerk zulk een groot voorrecht, aldus de spr. Door de onvermoeide zorgen heeft de Zeer eerw. heer Pastoor, die in de jaren van zijn pastoraat, vervolgde de feestredenaar, reeds zooveel voor de parochie en haar kerk heeft gedaan, dit nieuwe orgel daargesteld. Het zangkoor Benedicamus Domino bezit een muziekinstrument zijner waardig. Ook de vurige vereerders van den H. Antonius, die in deze kerk den bijstand van den lieven Hei lige inroepen, zal het feit tot vreugde stem men, nu hunne gezangen en gebeden zullen begeleid worden door zulk een heerlijk in strument als wat nu, bijna voltooid, op het zangkoor prijkt. Het speeltuig ia den maker ten volle waar dig en zal, bespeeld door kunstenaarshanden, bijdragen tot de meerdere eer en glorie van God. Van groote beteekenis is dit feest voor alle geloovigen èn om het bezit van. het orgel en om de tonen, die er gedurende de godsdienstoefeningen, door een kunstenaar aan ontlokt, kunne ooren zullen streelen, hunne aandacht in het gebed zullen boeien, hunne godsvrucht zullen verhoogen. Na deze inleiding zette de redenaar uiteen hoe het orgel beantwoordt aan de uitnoodi- ging van den psalmist, die zijne reeks psal men besloot met de woorden: Omnis spiritus laudet Dominum. Spr. herinnerde er aan hoe in de H. Schrift do zonen van Lamech als uitvinders der mu ziek staan aangegeven; hij herinnerde aan de hooggestemde lofzang, waarin de psal mist de geheele schepping uitnoodigt om Gods lof te zingen. „Looft den Heer, al Zijne Engelen, al Zijn heerscharen; looft den Heer, zon, maan en sterren; looft den Heer, gij he melen en wateren; gij bergen, dalen, boomen, gedierte en gevogelte; love den Heer de ge heele natuur." Het orgel voldoet aan die uitnoodiging. Daarin hoort men het loeien van den storm, het ratelen des donders; het murmelen van de beek; het ruischen der hoornen. Dat alles ver- eenigt zich met den mensch, om Gods lof te zingen. Men kan zich afvragen of het dan noodig is dat geheel de schepping tegelijk Gods lof zinge, en hierop antwoordde de redenaar wederom met den psalmist: „Dat ze Zijnen Naam loven op de fluit, dat zij Hem psalm zingen op de trommel en harp." Welnu, in het orgel hoort men het lokkend geluid van de fluit en de streelende toon van viool en harp, de stooten van bazuin en trom pet; in de vox humana en coelestis vereeni gen zich de menschelijke stem met die der hemelsoke geesten, terwijl in de grandjeu- en de bourdoupijpen het vol orkest het uit jubelt. Wel wordt Gods lof dus in het orgel gezongen door de geheele schepping, besluit spreker. Hierna gaf de gewijde spreker eenige his torische bijzonderheden over het orgel. Hoe het niet altoos in de kerk gebruikt is. Dat er in de zevende eeuw voor de eerste maal wordt melding gemaakt van een orgel, en wel van een in Engeland. Hoe Pepijn de Korte een orgel cadeau kreeg van Constantijn en Karei de Groote naar dit voorbeeld een orgel liet bouwen voor de Ka thedraal te Aken. Deze orgels echter waren nog zeer onvolmaakt en gaven niets meer aan dan den grondtoon om den zang te bege leiden. Langzamerhand vervolmaakte men ze. Maar ze bleven geëigend voor godsdienst oefeningen. Paus Benedictus XIV gaf voorschriften, waarhij verboden werd het orgel voor profane muziek te gebruiken. Ten slotte wijst spr. op de bijna volkomen volmaaktheid van de te genwoordige orgels, waarvan het heden ge wijde instrument een mooi specimen is. In het tweede gedeelte van de preek wees Pater Neefjes op deze andere taak van het orgel. n.l. het regelen van den zang. Zonder te domineeren, zal het orgel den zang begeleiden, versterken, er meer gloed en warmte in brengen, zonder dat. het zang koor en de volkszang er door verdrongen wordt. Het is een heerlijke gedacht© God te loven door de muziek, die Hij reeds, zoo spoedig na Adam's zondenval, uit den hemel zond om het leven in dit tranendal te veraangena men, aldus betoogde de redenaar. In een mooie peroratie knoopte Pater Neefjes aan de uiteenzetting van de betee kenis van het orgel een practische les vast voor de geloovigen. Het latijnsch woord voor orgel is organa. Datzelfde woord wordt gebruikt om de orga nen van den menech aan te duiden. Welnu, de mensch heeft den plicht zijn Schepper eer en dank te brengen en niet heter kan hij deze nakomen dan door het harmonisch samenspel der organen God een hymne te zingen die wij hopen in alle eeuwigheid te mogen vervolgen na dit leven. Na de H. Mis deed de heer Ph. Loots eeni- gen tijd de schoonheid van het orgel tot zijn recht komen door in ©en onderhoudend orgel spel bijna alle registers de revue te laten pas- seeren. Wij kunnen beamen dat de Paterskerk een prachtig orgel rijk ie geworden. De klank is voortreffelijk en verrukkelijk mooi. Het instrument, waaraan sinds verleden i jaar Februari is gewerkt, is nu geheel gereed^ doch het moet nog eens terdege nagezien worden, daar enkele registers nog haperen en onzuiver zijn. Dit is echter een kleinigheid. Gistermiddag onder het Lof werd het orgel bespeeld door den heer van Kessel, die na den dienst eenige nummers op het instrument uitvoerde. „VOOR VADERLAND EN KONING". Zaterdagavond hield de Vereeniging tot verhooging van 's lands weerbaarheid „Voor Vaderland en Koning" in de concertzaal van het Stationshotel, Stationsplein, een feeste lijke bijeenkomst. De heer J. J. Zeewoldt, majoor-comman dant van het korps, was uit den Haag over gekomen om bij het feest tegenwoordig te zijn. Een groot aantal leden was tegenwoor dig. Na openning van het feest nam de heer Zeewoldt allereerst het woord om de prijzen op de hem eigen hartelijke wijze uit te reikem Hij vertelde met hart en ziel de beweging der schietsport in Haarlem te blijven volgen en met genoegen voor deze gelegenheid te zijn overgekomen. Tevens vond hij gelegenheid met klem op het nut der schietport te wijzen, zoowel in het vaderlandsch belang als voor oefening eu vermaak der schutters. Met voor iederen prijswinner een hartelijk woord reikte de heer Zeewoldt de tropheeën uit, behaald in den jongsten wedstrijd. De uitslag was als volgt: le afd.: D. N. H. Twisterling, 90 p.; 2e prij6 J. Viets, 83 p.; 8e prijs H. J. v. d. Burg, 81 p.; 4e prijs H. Spoor, 77 p.; 5e prijs A. W- E. Wijdoogen, 76 p.; 6e prijs Ch. van Zalen, 73 p.; 7e prijs G. van Loenen, 77 p.; 8e prijs J. L. van Dort, 70 p.; 9e prijs K. Radder, 69 p.; 10e prijs D. Teekens, 68 punten. Tweede afdeeling: le prijs W. J. Dikman; 2e prijs B. H. PhiiipPo; 3e prijs C. Meeuwen huizen; e prijs D. J- Teekens; 5e prijs J. Hol- man. Adspiranten-afdeelmg: le prijs A. Wijd oogen; 2e prijs J. Holstein; 3e prijs K. Smit; 4© prijs J. W. Philippo. Eereprijs: B. A. van Ruygen, in drie series 126 punten. Zij bestond in een gouden horloge, uitgeloofd door Mevr. Vissers van Hazers- woude. Kampioenmedaille: G. van Loenen. Hoogste serie vaste baan (zilv. medaille), J. Viets. Voor het overige hestonden de prijzen in diverse en nuttige voorwerpen. Na de plechtigheid begon het feestelijk ge deelte van den avond, dat zeer geanimeerd was De humorist Bart Elferink zorgde voor aangename afwisseling. DE INTERNATIONALE BAKKERIJ- TENTOONSTELLINO. (Een naklank van de Internationale Bakkerij- tentoonstelling.) In het gebouw St. Bavo had gisterenmiddag de prijsuitdeeling plaats aan degenen, die een bekroning verworven hebben op de internatio nale Bakkerij-tentoonstelling, die onlangs hier ter stede gehouden is. Te half twee opende de voorzitter van „Sint Hubrecht", de heer van Wieringen, de bijeen komst met eenige woorden van welkom aan de aanwezigen, inzonderheid aan den eere-voorzit- ter Mr. J. N. J. E. Heerkens Thijssen. Hij gaf nu het woord aan den heer Mr. Heer kens Thijssen, die zeide met genoegen op zich genomen te hebben de prijzen uit te reiken. Reeds bij cfe opening had spr. met genoegen geconstateerd de eendrachtige samenwerking tusschen patroons en arbeiders. De tentoonstelling was wel klein doch is een groot succes geweest. Onder de vele bezoekers waren natuurlijk des kundigen, zoowel onder patroons als arbeiders, die daardoor veel hebben kunnen leeren en bo vendien door hun wenken en critiek betreffende het tentoongestelde veel nut hebben gedaan. Deze beide resultaten: de eendrachtige sa menwerking en het feit, darivelen door deze ten toonstelling hun kennis hebben kunnen verrij ken, mag tot tevredenheid stemmen en tot na volging opwekken. Dan brengt spr. met eenige hartelijke woorden hulde aan den secretaris der Tentoonstelling, den heer T. H. Broekhuizen, die zich voor deze expositie zeer veel moeite heeft gegeven en daar aan veel tijd heeft opgeofferd. (Applaus). Spr. wijst op het groot aantal prijzen, die toe gekend zijn, zoodat er slechts weinigen zijn, die geen prijs verworven hebben, in alle gevalle er velen zijn, die tevreden kunnen en zullen zijn. Overgaande tot de uitreiking der verschillen de prijzen, bestaande uit diploma's en medail les, wensent hij de verschillende gelukkige win naars geluk en spoort hen aan te trachten nog meerdere prijzen te verwerven. Verschillende prijswinners waren tegenwoor dig en kwamen persoonlijk de hun toegekende prijzen in ontvangst nemen. De zilveren lauwerkrans voor de meeste prij zen op deze tentoonstelling behaald toege kend door de Haarl. Bakkerspatroonsvereeni- ging werd behaald door den heer M. J. Duisterhoff en door den eere-voorzitter met eenige waardeerende woorden overhandigd. De secretaris bood nu aan den eerevoorzit ter, den technischen adviseur, de juryleden en het dagelijksch bestuur der tentoonstelling een herinneringsdiploma aan. Aan de heeren Morlang, voorzitter der jury en Berkemeier, voorzitter der Haarlemsche Bak- kerspatroonsvereeniging werd een diploma in lijst aangeboden. De voorzitter bracht nog dank aan den heer Mr. Heerkens Thijssen voor zijne bereidwillig heid niet slechts om de tentoonstelling te ope nen, doch ook om de prijzen uit te reiken. Dank bracht hij ook aan de heeren van het eere-co- mité, die hun naam aan deze tentoonstelling verbonden hebben en ten slotte aan den secre taris, den heer Broekhuizen, die, ofschoon zelf geen bakker zijnde, zooveel voor deze tentoon stelling gedaan heeft. VOLKSZANG WIE DOET MEE? Het is zeker een verblijdend verschijnsel, dat ons beschaafd publiek zich deerlijk gaat ergeren aan het tegenwoordig „Volkszingen" 1 Het is inderdaad treurig, zulk een gebalk en gelal te hooren, en daarom is het waarlijk géén luxe, geen overbodige weelde, dat de „Diocesane .Vereeniging voor den Volkszang" in elke' plaats van beteekenis een afdeeling opricht en als het ware een leger vormt, dat ten strijde trekt tegen liet banale in het volks lied. Zulke afdeelingen zijn noodig, want al wer ken we allen mede, er moet toch regel en methode van actie-voeren zijn, en vooral: de actie moet voortdurend doorgevoerd wor den. Daarom moeben allen hunne medewer king ook geven aan onze Haarlemsche af deeling voor „Volkszang". Wie daadwerkelijk kan helpen, leene zich voor de actie, anderen brengen jaarlijks een financieel of fer, en zoo stelt men de afdeeling in de gelegenheid de actie krachtig voort te zetten. Wij zeggen dit alles naar aanleiding van het ons medegedeelde bericht, dab de afdeeling „Haarlem" onzer R. K. Diocesane-vereeniging voor volkszang wederom een uitnoodiging ont ving om het goede volkslied te propageeren bij gelegenheid van de onafhankelijkheids- feesten op morgen, Dinsdag 14 dezer, in het Schoterkwartier. En daarvoor doen wij dan den oproep: Wie do et mee? Het propaganda-koor van den Volkszang zal wel Vertegenwoordigd zijn en de leiding ne men, en daar sluibe dan ieder zich bij aanl De bedoeling is, om 8 uur samen be komen bij de Broodfabriek „Geres" in de Kloosterstraat, om dan muzikale wandelingen te maken door het feestvierend kwartier. Zooveel mogelijk de „Leeuwerk" mee te brengen, zal helpen I „JOSEPH IN DOTHAN". Zaterdag 11 October ging de „.Joseph" voor de tweede maal in 'den Schouwburg aarr den Jansweg. Er was een klein, maar aandachtig gehoor. Daar do eerste opvoering in ons blad vrij uitvoerig besproken is, bepaal ik mij tot een enkele opmerking. Vooreerst de aankleeding. Ik weet niet, of de décor-ontwerper ook de costuums ont wierp, maar als hij onkel den poespas heeft samengeflanst, die hier décor moet heeten, dan raad ik hem in gemoede, voortaan zijn naam in de bladen onvermeld te laten. De costuums schakeerden mooi, in sprekende kleuren. Tot mijn groote ergernis moest ik consta- teeren dat het alleropperste poëem, waar- rneê het vierde bedrijf sluit, gewoonweg werd geëlimineerd. Een discreet gefluit ware hier op zijn plaats geweest. Door zoo te handelen, knoeit het „Vondel-Tooneel" met zijn Patroon en pleegt schennis aan zijn werk. Gelukkig, dat 'het spel te loven viel. Wat een zeldzaamheid is bij do. opvoering van Vondelsehe drajnaas, er werd onder het pu bliek geen enkele maal gelachen. Aller spel nu was mooi, dat van Mevr. Erfmann-Sas- bach was hemelsch. Ik kan het teedere woord niet vinden, dat zou weêr geven de célesto gracie dezer on vergelijke Joseph-vertolkster, ster. Hóór spel maakte alle bovengenoemde bè tises goed. „NA ARBEID KUNST." Onder leiding van den heer J. Blad gaf deze vereeniging Zaterdagavond haar eerste uitvoe ring in het Brongebouw, welke zeer goed ge slaagd mag heeten. Dat de muzieikvereeniging goed vooruitgaat bleek uit de verschillende nummers welke zij ten gehoore bracht eu. welke dan ook met luid applaus werden be loond. Evenals vorige jaren had de tooneelver- ©eniging „Door Vriendschap Saamgebracbt, voor de noodige afwisseling zorg gedragen. Allereerst werd opgevoerd „Terug vau de brui» loft van Piet Potjes," hetgeen goed werd voor. 'gedragen. Hierna gaf hot muziekkorps eea drietal nummers ten beste, welke ook goed wer den uitgevoerd en waaruit bleek dat die dlreo, teur zeer goed voor zijn taak berekend is. Hel tooneelstukje„Een huis met commensaals, op gevoerd door drie dames en zes heeren oogstt* eeer veel bijval en de dames werden vereerd met een bouquet. Na die pauze kregen wij nog se», kluchtspel met zang te hooren getiteld„d* muzikale Huisknecht" dat ook weer veel sucoe» had. Tot slot gaf „N. A. K." nog een nummej ten beste, en hiermede was deze voor N. A. KA zoo goed geslaagde avond weer ten einde. VEREENIGIN VOOR BLOEMBOLLEN CULTUUR. De Algemeen© vereeniging voor Bloemt oU lencultuur houdt op Dinsdag 21 October as. eene vergadering in café „Neuf Op deze vergadering zullen candidate a g0; steld worden voor het lidmaatschap vaa ha( Hoofdbestuur en eventueele voorstellen voo» de algemeens vergadering besproken worden, y DE ASFALTEERING VAN DE AN EG AN 0| Vanmorgen is men begonnen met het leggen der asfaltlaag in de Anegang. Het moois weer dient den aannemers uitstekend. Op half Spaarne worden de eerste ,werkzaambedciï verricht. Een aangename geur voor de bowof ners is het daar juist niet. DE TENTOONSTELLING DER St. ELISABETHS-VEREENIGINGj' Zonder eenige plechtigheid, zonder degel bruikelijke inleidende speech, maar bij groot*® toeloop van belangstellenden, werd gietermidj dag de door ons beschreven tentoonstelling ih' het Sint Elisabeths-huis geopend. De keurig-geëtaleerd© voorwerpen werdei^ door velen bewonderd, de jonge dames aaqf sjoelbak en fortuinlijk rad hadden het al gauv^ druk, en heel wat katholieke stadgenooten zij» er gistermiddag en -avond (vooral in den avond!) op bezoek geweest. Dat er nu al voo* het goede doel flink is bijgedragen, is zeke( voor een goed te deel te danken, aan de vast» houdendheid en de charme waarmee de belangt stellende bezoeksters en bezoekers worden maand"! Mogen de volgende dagen het suooe( vergrooten en het bezoek zee druk blijven alf dezen eersten dag! NIET DOORGEGAAN? Gistermorgen zou een wedvlucht worden gehouden van postduiven van 's H ertegen- bosoh naar Haarlem, de z.g- ministerwed. strijd, uitgeschreven door den njkspoetduiven- dienst. 1 Er zijn echter hier geen duiven aan go komen CONCERT IN MEERENBERG. J Zaterdagavond gaf de Conoertyereenigini Haarlem's Muziekkorps, onder directie van den heer Kriens, een strijkconoert in het ge. sticht Meerenberg, voor mwonenden en pa» tiënten. Door den heer Kriens werd voor dezfl gelegenheid een hij uitstek goed gekozen proj gramma ten gehoore gebracht en op de zofl meesterlijk bekende wijze uitgevoerd als wij dit van het korps gewend zijn. Het applaus dat het korps van de zijde der patiënten kreeg, was kolossaal. De geneesheer-direoteu^ en het verdere geneeskundig© personeel, wg ook de zusters en broeders woonde dit ooi* eert ook hij. PROORAMMA van de orgelbespeling In de Oroote of Sint vokerk alhier op Dinsdag 14 Oct. 1913, nam. van 12 uur, door den heer Louis Ro' 1. Praeludium et Fuga C-moll, J. S. I 2. Fuga No. 1 über den Namen B. A. C. R. Schumann. 3. Andantino, C Franck. 4. beslied (aus der zweiten-indianischen-bulte), Mac Dowell. 5. La us Deo, Th. Dubois. (Zin Stadsnieuws verder op in dit

Nieuwe Haarlemsche Courant | 1913 | | pagina 1