tV. 'JWeenuijserr. &artel[or)ssrraat 27- \7reJef.J770. Speciaal adres weer SchooiJaarzen. NIEUWS UIT OEN OMTREK Kerknieuws. Sociale Berichten. 0NDERW IJ S. zijn, want iedere tank scheen een krater, I verkregen te hebben, mogen zij waaruit .een vuurkolom van tientallen me- dezen ''^P33, u"r' n 1 f 'ters in omvang opsteeg. De rook, die -t- n-m- huiswinkels en kramen ope_ 'ters in omvang opsteeg. De rook, die op steeg, was zwart als de nacht. Van het geheele fabriekscomplex was om streeks elf uur niets te zien door de ondoor dringbare rookwolken, die door de vlammei als het ware opgestooten werden en met dik zware rondingen omhoog krulden. De heme werd voor een deel verduisterd door dez donkerte; de rookmassa's dreven slechtl langzaam weg, eerst in de richting van d stad, bij voortduring gevoed en aangedi door nieuwe golven. Boven de fabriek was de aanblik grootscl doch angstwekkend tevens. Hier was de mas sa het meest compact, doch het vuur vlamd er onophoudelijk doorheen met vurig schijn, eel. De fabrieksschoorsteen, zwart als roet was slechts nu en dan zichtbaar, doch mees tentijds door den rook aan het oog onttrok iken. De brandweer, die aanstonds zevei stoomspuiten in werking had gesteld, voui geen gemakkelijke taak. Het vuur in de groo te tanks blusschen was ondenkbaar. Aller eerst besloot men de achter de fabriek opge stelde 12 benzinc-roservoirs nat te houden In een minimum van tijd was een vloed va water erover uitgegoten. Gelukkig, dat d~ reservoirs hoven den wind stonden, anders waren de gevolgen misschien niet te overzien geweest en hadden ernstige ontploffingen kunnen plaats vinden. Ook de Ned. lijstcn- fabriek, wier loodsen en opslagplaatsen vol droog hout juist onder den wind lagen, lie pen eveneens gevaar, doch hieven door ener giek optreden der brandweer eveneens be honden. De buitenwand van een der groote tanks staande het dichtste bij den weg, was inmid dels roodgloeiend geworden. Geweidigi vlammen sloegen zich plots door het ijzc rond de tank, (loofden een oogenblik om eeh ter even later weer uit te laaien en zich aai den ronden wand te hechteu. De „Jan vaij der Heijden" was inmiddels de brandwee komen versterken. De slangen werden uaa. achter doorgetrokken om de voor de Benzol reservoirs staande loodsen waarin teerpro dneten als creosoot e.a. waren opgeslagen, nat te houden. Met roct-zwarte gezichten kro pen de flinke brandweerlieden langs den grond door den verstikkenden rook heen om deze loodsen te bereiken, welke zij inderdaad konden behouden. Omstreeks half twaalf stegen ook groote kolommen van wit-gryzen rook op. De com-, mandant der brandweer, de heer Meijer, leidde persoonlijk het blusschingswerk. De hoofdcommissaris, dc heer Hordijk, was even- tens spoedig ter plaatse, terwijl ook de bur gemeester, jhr. mr. dr. A. Roëll, omstreeks halftwaalf op het terrein van den brand ver scheen. De motorboot van den gein. gezond heidsdienst was in de Baarsjes voor even- tuecle ongelukken aanwezig. Een talrijk publiek sloeg vanaf de hier liggende dekschuiten den brand gade. De fa briek was op beurspolis verzekerd. De geza menlijke benzine-reservoirs zouden een in houd hebben gehad van 20,000 liter. Achter de coulissen! Gisterennacht heeft de komiek Martron, die op de Nijiueegsche kermis in een tooneelgezelsehap (het heet »Het lustige Tooneel"!) medespeelde, zich in een hotel to Nijmegen met de vrouw met welke hij leefde, doodgeschoten. ZONDAGSRUST. Bij het En^elsche Lagerhuis is een wets ontwerp ingediend, dat ten doel heeft dc wetten op den Zondagsarbeid to wijzigen cn to eodificecren op den grondslag van zes werkdagen per week met den Zondag als ge wonen wekelijkschen rustdag. In hoofdzaak bepaalt het ontwerp het volgende: In het algemeen is Zondagsarbeid, zoowel voor ondernemers als werklieden, verboden. I>e winkeliers zijn verplicht hun zaken des Zondags te sluiten, doch aan Israëlieten, die gewoon zijn zulks van Vrijdag- tot Zaterdag avond te doen, kan do plaatselijke overheid toestemming verleenen dien dag, mits zij dan uitsluitend Israëlietisch personeel gebruiken, tot 's morgens 11 uur aau do gelool'sgenootcn te verknopen. Deze vergunning wordt inge trokken, als blijkt, dat ook personen, van wie do winkelier weet, dat ze tot een andere gezindte behooren, worden bediend. Voor ze kere door den Secretary of State aan te wij zen gedeelten vau Londen, waar hot gebruik bestaat des Zondags op straat te venten en markt te houden' kunnen dc kooplieden, dio onmiddellijk vóór do aanmelding der wet reeds ten minste 1 jaar daaraan deelnamen, vergunning krijgen daarmede voort te gaan; na zich door den Commissaris van politie te hebben laten inschrijven cn van hem verlof ia, j - .dig voort vliegt. iWanneer je nu maar lang doch niet later dan 2 uur|genoeg blijft vliegen, kom je er „vanzelf", Ren kwestie dus van bedaard zitten blijven 'in je hebt het record in je zak. Welke eischen gesteld worden aan de avi- .tische capaciteit en de physieke kwaliteit van den vlieger, welke strijd daarboven ge- 'streden moet worden en hoe ook een be roep wordt gedaan op intelligentie en op merkingsgave, schijnt in het algemeen voor geen deeltje te worden vermoed. En het ligt toch zoo voor de hand, dat de bijzon dere hoogte-vluchten ook zeer bijzondere prestaties, dus daden aan machtigen strijd gepaard gaande, zijn geweest. Want zou er nu wel op eenig ander gebied grooter na ijver, vinniger overtreffingslust, wilder jacht naar roem (om van geld nu maar niet te spreken) en nijpender, concurrentiedwang gevonden worden, dan in de aviatiek? Èn ais nu de recordverbetering niet een zeer bijzondere prestatie was, maar iets inder daad zoo gewoons als het publiek zich voor stelt, waarom doen het dan niet de hon derden eerzuchtigen, die de aviatiek ken nen en die sinds jaar en dag naar roem en pompeuze lauweren haken? En zouden b.v. de concurrenten van den fabrikant van het vliegtuig van Garros niet onmiddellijk hun besten pilote de lucht in hebben gezonden om door record-verbetering een wereld-reclame te bemachtigen, als hun beste pilote... er maar even kans toe had gezien? Zoo liepen we Zaterdagavond, na ons ver slag verzonden te hebben, te mediteeren, toen we in de Lange Poten Leo v. Steyn ontmoetten, die juist ecnige vrienden in Cen tral verlaten had. Even met hem mee opwandelend, kwam het gesprek hoe kon het ook anders aanstonds op de hoogte-vlucht, welke 'n uur of vijl' geleden was volbracht. 't Was bijwijlen wel 'n angstige vlucht ge weest, maar één moment had hij bepaald in gevaar verkeerd. Dat was niet bij die verraderlijk heftige schommelingen op 600 en 1200 meter, maar toen wij, zeventien a achttienhonderd me ter hoog, daar boven Rijswijk plotseling, door 'n wolk snorrend, in de sneeuwjacht verzeilden en er geen meter vooruit en geen meter omlaag viel te zien. „Ik probeerde er uit te draaien. Maar je moet je voorstellen, 't was net of we in een stoomkolom zaten, maar dan ijskoude stoom, wel te verstaan. Ik draaide en draai de omlaag, voelde dat ik helde en meer en meer helde en me niet oprichten kon. Do bui had me te pakken, het joeg maar om ons heen en ik kon geen vleugel, niets, niets zien. „Hoe schuin we lagen kon. ik nergens uit benaderen, totdat ik, steeds draaiend en pijlsnel dalend, plots de aarde zag, doch in zulk een ongewonen stand, dat ik er ge weldig van schrikte. „Je weet, zie je de aarde schuin staan, dan is dat een bewijs, dat je zelf overhelt. Hoe schuiner de aarde, hoe schuiner je zelf natuurlijk^ te diep in de hand, liet mij het wondje zien. Of 't zoo goed was? En toen wij daar zoo allergemeenst in de sneeuwjacht gingen draaien, toen ik dacht daar gaan we, 't is gebeurd, begon hij kalm weg door 't gummislangetje bloed in het reageerbuisje te zuigen. Zooals al verteld, hield hij mjj het resultaat voor, juist toen ik een zucht van verlichting liet liooren. „Dat Is geen toupet, maar 'n filosophischo kalmte, welke ik moed noem en bewonder. „Ga ik weer, eens voor een record-met- passagier, dan zou ik het zeer op prijs stellen, indien luit. Hofstee weer van de partij wilde wezen." PÉGOUD, DE KUNSTVLIEGER, Over de kunstverrichtingen van Pégoud, waarover „Reuter" reeds eergisteren uit Buó geseind heeft, vinden wij nog de volgende bi zonderheden in de „N. R, Ct.": Er waren ongeveer honderduizend toeschou wers aanwezig, toen Pégoud te kwart voor vier in zijn toestel stapte. Hij bereikte een hoogte van ongeveer 1000 M. Hier bracht hij een gedeelte van zijn kunststukken ten uitvoer nadat hij eerst seconden-lang op één en dezelfde plaats onbewegelijk in de lucht bleef hangen en toen scherpe bochten maakte, de vleugels van zijn vliegtuig voorover vallen, wendde het met een korten ruk naar boven, zoodat hij op den rug te liggen kwam, met het hoofd omlaag. Zoo vloog hij gedurende 1% minuut recht vooruit. Daarna richtte hij zich weer op en liet zich vallen tot op on geveer 250 M. boven den grond en liet met groote kalmte en zekerheid zijn toestel om het zwaartepunt heendraaien. Weer steeg hij tot op 500 M. en daalde spiraalvormig. Pégoud werd door de aanwezigen geestdrif tig toegejuicht. VELSEN. "V rije Zaterdagmiddag. Op de ijzeren pij pen- en buizenfabriek van den heer Gronne- mann as vanaf Zaterdag 11 October de vrije Zaterdagmiddag ingevoerd. Woningbouw. Op het land van den heer Langedijk zullen 100 nieuwe woningen ver rijzen. Zou hier geen goede gelegenheid zijn voor een R. K. Bouw-coöperatiet St. Joannes de Deo. Op Zondag 26 October wordt een vergadering gehouden door Sint .Joannes de Deo, de vereeniging van fabrieks-, haven, en transportarbeiders. Een belang rijke agenda moet dan behandeld worden en dus wordt verwacht dat alle leden deze ver gadering zullen bezoeken. Debatingclnb. Zondagavond j.l. is alhier voor de leden van den Ned. R. K. Volksbond een debatingclub opgericht, welke zich ten doel stelt de sociale, politieke en godsdien stige kennis te ontwikkelen en de leden slag vaardig te maken. Zeveaitien leden namen hieraan deel, uit wie een bestuur is gekozen, van drie personen: de heeren Waterdrinker de Jong en G. P. Langedijk. Donderdagavond a.s. zal er wederom eene vergadering gehouden worden, waarop zich nieuwe leden kunnen opgeven. Z. D. H. de Aartsbisschop van Utrecht heeft benoemd tot secretaris van het Aartsbisdom der Zeereerw. heer J. H. Soholte op Reimer, tot 2en kapelaan te Huissen den Weleerw. hoer F. H. J. Stokman, tot kapelaan te Almelo den Weleerw. heer H. J. Haarhuis, tot ka pelaan te Hengelo (O.) (H. Lambertus) den Weleerw. heer J. II. Lukens, tot kapelaan te Uithuizen den Weleerw. hoer J. J. M. Adan, tot kapelaan van Kleinemeer te Sappemeer den Weleerw. heer G. J. Burgers, tot kapelaan te Dolden den Weleerw. heer B. J. Wirtz, tot assistent te Delden den Weleei*w. heer W. Boerma, tot kapelaan te Zutfen den Weleerw. heei* W. Boelens, tot kapelaan te Vleuten den I Weleerw. heer O. H. de Jong:. Roeping tot den geestelijken staat. Men vraagt ons de aandacht te vestigen der jongelui, die zich geroepen^ voelen tot het kloosterlijk leven zonder het priester schap te beoogen, op eene stichting die in alles aan hunne inzichten kan voldoen, na melijk die der Hollandsche en Belgische Hulpbroeders te Lep ven (België). Dailf-"'Orden zulkdanige jongelingen opge leid tot alles wat zij in het kloosterlijk leven kunnen te verrichten hebben. De taak der Broeders bestaat voornamelijk in de EE. Pa lters ter z'ijde te staan in hunne verschillende [ondernemingen en werken, klas te geven, den .catechismus aan te leeren, enz. Deze inrichting is in 't hijzonder gesticht |voor hen die in den kloosterlijken staat eene schuilplaats zoeken tegen de gevaren der wereld, alsmede het middel om met meer dere zekerheid hunne zaligheid te bevorde ren. Jongelingen mogen zich aanbieden van laf 16 jaar; mannen tot hun 45ste jaar. Voor verdere inlichtingen zich te wenden tot den Eerw. Pater Franciscus Xaverius, Halvestraat 14, Leuven (België). ring' schijnt te zijn, u;" men net noogte- im.mnswcnam ue piuuei, pnme zien roer maar op klimmen stelt en dan eenvou- 'door de kou en de schommelende beweging'' Tprïï Jeen BOOMSCH-KATHÓLIEKE HOOGERE BURG ERfcCllOOL TE 09S. Naar men uit Oss meldt, hebben de Eerw. I pa ters Carmelieten te Oss thans definitief bo- I sloten in die gemeente een Roomsch-Katholie- |ke Hoogere Burgerschool op te richten. Op Idit besluit is iwds de Bisschoppelijke goed- I keuring verkregen. De familie Jurgens heeft een huis gegeven, j waar de school zal worden ingericht. ST. AUGUSTINUS Het bestuur van de R. K. Studenten vei eeni- I ging St. Augustinus te Leiden is thans als volgt samengesteldP. A. Vos praeses, J. G. J S. N. Beckers, vice-praeses, A. A. M. Grün- I demanu, quaestor, J. van Gennep, abactis I en K. H. J. M. Weve, ab-actis H. BEVERWIJK. Gemeenteraadsvergadering. Gis terenmorgen vergaderde de raad dezer ge meente onder voorzitterschap van den Bur gemeester. Afwezig was met kennisgeving de heer Poel en de hoer Sluiter. - De heer T. P. Langen dijk, nieuwgeko- zen raadslid, legde de vereischfce eeden af en nam onder felicitatie van den voorzitter zit- ting De Secretaris las de notulen der vo rige verandering, die onveranderd worden goedgekeurd. Onder de ingekomen stukken was het pro ces-verbaal der kasopname van den gemeen te-ontvanger. Deze kas en boeken werden in orde bevonden. Werd voor kennisgeving aan genomen. Door de vereeniging voor Wijkverpleging wordt een subsidie gevraagd; evenzoo door de vereenigingen voor drankbestrijding. Op voorstel van den vooi-zitter zullen deze verzoeken bij de begrooting worden behan deld. De gemeente-architect, de heer J. Kerkhof verzoekt wijziging der instructie hem betref fende opdat hij zijne benoeming tot opzich ter der Zuidwijkermoerpolder kan aannemen. Wordt in handen gesteld van B. en W. om praeadvies. Door den kerkeraad der Ned. Herv. Ge meente wordt toestemming gevraagd den toe gang tot de kerk door den toren te mogen open stellen. Met het oog op het gevaar voor vallende steenen nit den toren, is deze toestemming door B. en W. geweigerd. Adressanten verklaren zich bereid alle voorwaarden na te komen die door B. en W. gesteld zullen worden. De Voorzitter stelt voor dit adres voor kennisgeving aan te nemen. De heer Zwager meent, dat men aan dt Ned. Herv, Gemeente haar zin moet gevet en de voorwaarden zoo stellen, dat de veilig heid voldoende gewaarborgd is. Hij meent dat dit mogelijk zal zijn door het legger van een stevigen vloer in den toren. Nog enkele leden bepleiten inwilliging van het verzoek. De heer E ij k i n g stelt voor eerst het adres der deskundigen in den raad te hooren en het voorstel-Zwager in dien geest aan te vullen. Aldus geschiedt en het voorstel-Zwager om den Kerkeraad de gevraagde toestemming te vei'lecnen en te bepalen, dat er een bad- dingvloer gelegd zal worden, wordt aangeno men met één stem tegen. 4 Aan de orde was de benoeming van per soneel bij het herhalingsonderwijs cursus 1913-1914. Tot onderwijzers iu het vaktoekenen wer den benoemd de heeren H. O. Scholten, en A. Nieuwland, beiden alhier; voor het machi- neteekenen de heer A. Wensing te Haarlem; voor het schilderen de heer A. Hulshoff, al hier; tot onderwijzeressen in het handwerken Mej. A. Smit, mej. G. Tol en mej. G. P. van Lingen, allen alhier. Tot onderwijzer voor het herhalingsonderwijs werd benoemd de heer R. J. Zuidema; de heer Jansen verkreeg 4 stemmen. Voorgesteld werd door B. en W. het perso- neel der school voor lager en m.u.1. onder wijs met één onderwijzeres uit te breiden. Wordt zonder discussie en zonder hoofde lijke stemming aangenomen. Ja, Caspar, dat kan ik mij levendig .voorstellen, maar heb nog een paar jaartjes geduld, en ik wed, dat ge het dan niet meer zult behoeven te doen. 'tls mogelijk, mengde zich een ander in het gesprek, een korporaal, die voor het klei ne troepje uitreed. Maar het is ook heel best mogelijk, dat hij er dan geen meer zal noodig hebben, en allen lachten hartelijk om dat ge zegde. De vrijheid waarmede deze mannen zich ongevraagd in het gesprek mengden, [verbaasde mij eerst wel wat, maar later hoor de ik, dat dit juist iets karakteristieks van (Napoleons leger was. Slechts populaire of- ificieren werden geduld, de anderen werden conder vorm van proces door hun minderen gedood. Een geschiedkundig, zeer bekend feit is het dan ook, dat alle officieren van den noogsten tot den laagsten rang in den slag J^an Montebello door bun minderen werden gedood met uitzondering van een enkelen jongen luitenant, behoorende tot de 24e bri gade. No evenwel, onder de regeering van den noor allen beminden, roemrijken Keizer, ver dween langzamerhand deze vreeselijke ge- Iwoonte. Maar er was nog iet6 wat me met verba zing vervulde. Ik had bemerkt, dat zij lu t Fransch niet dan zeer moeilijk konden spre ien. Toen ik hiervan den luitenant, die naast snij reed, de reden vroeg cn hem tegelijker tijd vroeg, uit welk land zijn manschappen «wamen, zeide hij: Ma foi, stil, laat hen niet hooren, vat ge <<laur zegt, want zij mochten u eens met hun sabels beantwoorden. We zijn een gedeelte van het eerste regiment Eransche cavalerie, de eerste huzaren van Berchény, en ofschoon het een feit is, dat al onze mannen in den El- zas geboren zijn en eenige onder hen niets dan Duitsch kunnen spreken, zijn ze toch even goed Franschen als Kleber en Kellermann, die daar ook vandaan komen. Onze officieren zijn de besten uit het geheele land en onze mannen de meest geoefende soldaten. Be Irots, waarmee de jonge man tot me sprak, amuseerde me allerkostelijkst, en ik kon niet anders dan me tot hem aangetrok ken voelen, toen ik hem in de vroolijke, blau we oogen en het vriendelijk glimlachend ge zicht staarde, Ook hij scheen me eenigen tijd goed aangekeken te hebben en de uitslag zijner overpeinzingen bleek te mijnen gunste te zijn, want hij legde vertrouwelijk de hand op mijn knie en zeide tot me: Ik hoop voor u, dat de Keizer u vriendelijk zal ontvangen. Ik zou niet weten, waarom hij me niet vriendelijk zou ontvangen, antwoordde ik. Ge moet niet vergeten, dat ik heelemaal uit Engeland overgekomen ben ©m hem mijn diensten aan te bieden. Toen hem gisteren avond laat gerappor teerd werd, dat ook gij in de hut der samen zweerders aanwezig waart, scheen hem dit zeer onaangenaam te treffen. Maar wie weet misschien zal hij u gebruiken als gids, wan neer hij naar Engeland denkt over te steken. Ge zult daar natuurlijk goed den weg weten, nietwaart De geringschatting, waarmee de jonge hu zaren-officier van het groote Britsche ko ninkrijk sprak, alsof het een klein, oubetee- keuend eiland was, deed me glimlachen. In korte woorden deelde ik hem mede, dat En geland niet veel kleiner was dan ons geliefd Frankrijk. Ook al goed, ook al goed, zeide hij, we zullen er ons binnenkort met eigen oogen van overtuigen, want we gaan het be vechten en natuurlijk overwinnen. In het kaanp gaat het praatje al rond, dat we óf Woensdagavond laat óf Donderdagmorgen vroeg iu Londen zullen zitten, waar ons een week de tijd gegeven wordt om te plunde ren. Daarna zal een onzer legercorpsen naar Schotland en een ander naar Ierland opruk ken om ook die beide landen te veroveren. Maar hoe weet ge, dat ge in staat zult wezen orn dat alles te doen? vroeg ik. O, natuurlijk kunnen wij dat; de Keizer heeft dat plan al lang geleden gemaakt en reeds verscheidene schikkingen getroffen. Maar ge vergeet, dat ook de Engelsehen een leger hebben en dat ze er op voorbereid zijn. Denk niet, dat ge zonder slag of stoot zult overwinnen; hun soldaten zijn dapper. Als ze verstandig zijn, zullen ze niet eens trachten zich te verdedigen. De Keizer zelf is van plan ons aan te voeren. Welk een onbegrensd vertrouwen sprak uit deze woorden; nu begreep ik, hoe het kwam, dat de liefde voor dezen kleinen man allen zelfs de gevaren deed vergeten, waarin ze zich om zijnentwil begaven. Gij zijt immers daar aan den overkant geweekt? vroeg hij me met den vinger over het water heenwijzend. Ja, ik werd daar opgevoed. Maar waarom bleeft ge daar, terwijl ge toch wist, dat ge u hier door dapperheid en moed een goede positie zoudt kunnen verwer ven. Mijn vader had het land moeten ont vluchten, omdat hij een aristocraat was. Dat was de reden, waarom ik niet eerder dan na zijn dood mijn diensten aan mijn vaderland kont aanbieden. Ge hebt veel moeten missen, maar laat u dat niet verdrieten, we zullen nog heel wat oorlogen mee kunnen maken. Dus ge denkt, dat de Engelschen ons slag zullen leveren. Zonder twijfel. Dat hadden we niet gedacht. We meen den, dat ze, wanneer ze hoorden, dat Napo leon zelf ons zou aanvoeren, zoo schrikken zouden, dat ze de wapenen zouden neerleg gen. Is het waar, dat daar aan de overzijde zulke mooie vrouwen zijn. Ja, ik tenminste vind ze mooi. Gedurende eenige oogenblikken zeide hij niets, maar draaide hij zenuwachtig aan den fraaien snor; toen hernam hij eindelijk en ten laatste: Maar ze zullen misschien in booten ontvluchten. Wilden ze nu maar zoolang wachten tot ze ons gezien hadden, wie weet, of ze dan niet zouden willen blijven. Men zegt van de huzaren van Bercheny, dat ze een heele natie aan het loopen kunnen krij gen, d.w.z. de vrouwen komen naar ons toe, de mannen daarentegen weten niet, hoe gaaiw ze het hazenpad kunnen kiezen. We maken ook een kranigen, onvergetelijken indruk op ieder, die ons voor het eerst ziet; vooral onze officieren zijn het sieraad van ons geheele le ger en om hun dapperheid beroemd. Glimlachend keek ik den opgewonden, jon gen huzaar in het open, eerlijk gelaat, niet begrijpend, hoe het mogelijk was, dat hij, die ongeveer van derzelfden leeftijd als ik zelf was, reeds zooveel kon hebben meegemaakt. Mijn nieuwsgierigheid niet langer kunnend bedwingend, vroeg ik er hem dan ook naar. Verontwaardigd over zulk een vraag, nam hij me van 't hoofd tot voeten op en ant woordde hij me op hoogen toon: Ik heb het geluk gehad om tegenwoordig te mogen zijn hij negen veldslagen, mijnheer, en bij ruim veertig oproertjes en schermnt- selingen. Behalve dat heb ik nog een on noemlijk aantal duels a.ehter den rug en als gij mijn woorden er" ken, verzeker ik u hierbij, dat ik zelfs op dit moment geneigd ben u te toonen, dat ik de waarheid spreek. Ik zeide hem, dat ik hem volkomen geloofde en dat hij wel gelukkig was om nog zoo jong zijnde, al zooveel ondervinding te hebben op gedaan. Zijne oogen begonnen weer te schit teren van vreugde en op denzelfden pretti- gen, vertrouwelijken toon als eenige oogen blik geleden, vertelde hij me dat hij reede onder Moreau gediend had in de Hohenlin- dencampagne en dat hij onder Napoleon de Alpen was overgetrokken en den slag vaD Marengo had meegemaakt. (Wordt vervolgd). 1

Nieuwe Haarlemsche Courant | 1913 | | pagina 6