BUITENLAND. BINNENLAND. Als RONA BINNENKOMT «IS BIT BEN mm KORT OVERZICHT. Gemengde Berichten. JUICHT HEEL /SS9 HUISGEZIN. BLOEMEND AAL. IERLAND. De staking te Dnblin begint te| erloopen. DE BALKAN. Albaneezen en Montenegrin en vechten nog. De kroon van Albanië wordlj in den Prins von Wied betwist. ITALIë. Het gaat er met de verkiezingei| varm toe: vele onlusten komen voor. IERLAND. De staking te Dublin. De staking begint te verloopen Er schijnt eenige verslapping te kome bnder de arbeiders te Dublin. Wel stake: [ie meeste arbeiders nog, maar het aanta rbeidswilligen neemt toch toe, vooral b.v. Ier het trampersoneel, dat blijkbaar zeej rn vol doende uitkeeringe.n ontvangt. Er i: an vredescomité gevormd, onder prof. Kett-| dat. nu met vernieuwden moed de po gftigen hervat heeft om vrede tc stichten! Bze commissie heeft nieuwe onderhande lingen met de werkgevers geopend. Hare voorstellen zijn door de werkgeversorgajii- itie in overweging genomen. Ook met de| larbeiders zijn onderhandelingen begonnen. Van de zijde der vakvereenigingen is ter' londersteuning der stakers reeds een bedrag |van 17.000 p. s. bijeengebracht. DE BALKAN. De Alhaneesclie heksenketel. 't Spookt nog steeds in 't roerige Albanië, 't Zal waarschijnlijk nog heel wat kosten voordat dit ruwe volk aan het keurslijf van [een geregelden regeeringsvorm gewend is ge worden en heel gemakkelijk zal het niet zijn de beschaving blijvend haar intrede in Al banië te laten doen. De gevechten met de vechtlustige Montene- I grijnen duren nog voort, bijna 6teeds met 6ue- ees voor deze laatsten. Een Reuterbericlit uit Cettinje meldt nu weer: De Montenegrijnen hebben de Alba neezen teruggeslagen.Laatstgenoemden moes ten op de linie Goussinja—Diakova retiree- ren, terwijl de Montenegrijnen verscheidene stellingen bezetten. Dan is er nog de troonkweetie. Nn 't zoo goed als zeker scheen, dat de Prins van Wied vorst van Albanië zal worden, wordt er roet in het eten gegooid. Uit Brindisi wordt aan de Tribuna mede gedeeld, dat prins Fuad bey eenige agenten naar Albanië gezonden heeft, ten einde de notabelen te bewerken om zijn candidatuur voor den Albaneeselieu troon te steunen.* Het gevaar voor een burgeroorlog neemt toe. ITALIë. Verkiezingsonlusten. Ernstige onlnsten hebben in Italië plaats gedurende dezen verkiezingstijd. De verkiezingscampagne, zoo verneemt de Echo de Paris uit Rome, heeft plaats te mid den van onlusten en gewelddaden, zooals zij tot dusverre hier nog niet zijn voorgekomen. Vooral op de Zondagen wordt er duchtig op los geslagen en geschoten. Ook Zondag 1.1. heeft wederom nieuwe en betreurenswaar dige incidenten aanschouwd. Te Lecce werd Oen aftredend Kamerlid, dat van een vergadering kwam, met, steenen ge worpen en zwaar gewond. To Girgenti, op Sicilië, beschoten de politieke tegenstanders elkaar met revolvers. Te Catane werd met niesen gevochten, waarbij een der „politici" zwaar werd gewond, dat men vcor zijn leven vreest. In Apulië werd een cand'daat, die een verkiezingsrede kwam houden, door de bevolking met steenworpen ontvangen. Uit bijna alle provincies komen ongeveer gelijkluidende berichten, zegt de Tel. Men dient wel toe te geven, dat de nieuwe ver- kieziugsmanieren van het algemeen kiesrecht al een zeer poover idee geven van de poli tieke opvoeding der kiezers, en het ongeluk is, dat deze wraakgierigheid veel minder haar oorsprong vindt in het verschil der poli tieke programs dan in de plaatselijke twis ten of eenvoudige persoonlijke kwesties. Men kan wel zeggen, dat de politieke kwestie slechts een zeer ondergeschikte rol vervult bij de Italiaansche volksklasse. De verkiezin gen zijn vaak niet anders dan een voorwend sel om oude twisten uit den weg te ruimen. De verkiezingsstrijd heeft te Caltanissetta en Sa6sari aanleiding gegeven tot ernstige wanordelijkheden. Verscheidene personen zijn tijdens de onlusten gewond. Een vorstelijk hnwel ijk. Gisteren werd het huwelijk van prins Ar thur van Connaught en de hertogin van Fife beiden familieleden van koning George van Engeland, in de kapel van St. James Pa 'ace volt er J. EB. A arte Maandagavond met kar en aard van Oosterhout huiswaarts keerde, is hij onderweg aangevallen en afschuwelijk -.isliandeld. De ongunstige toestand van den ishandelde is gedeeltelijk oorzaak, dat om rent het misdrijf nog zoo weinig bekend is. Te omstreeks kwart over 7 hoorde de [voerman L. B. een kar met groote vaart het erl' opkomen. Toen zijn vrouw de deur opende, zag zij den jongen. P. Aarts indeer- piswaardigen toestand voor haar staan. Hij was erg bebloed en zijn kleeren waren to taal stuk gesneden. Ofschoon geheel van treek, schijnt hij nog; het besef te hebben gehad, liet paard op liet erf van L. B., zijn oom, te sturen, die aan den ingang van liet dorp woont. Op de vragen,, hem [door B. en diens vrouw gesteld, kon hij geen antwoord meer geven. Hij viel op een [stoel neer en verloor liet bewustzijn. Dr. Hoeks, onmiddellijk ontboden, verleende ge- peeskundige hulp. Ook geestelijke bijsatiul werd ten spoedigste ingeroepen en den ge wonde hét H. Oliesel toegediend. Boot gezonken. Over het zinken van <!e boot Henri V" lezen we nader in do Middelb. Ot.": Toen Maandagavond omstreeks 11 uur eenige eeren uit Kortgene van een vergadering huis waarts keerden, hoorden zij bij den veersfreiger iulpgeroep. Dit roepen bleek te komen van een aldaar gemeerde sleepboot, die bij het rijzen van het water vermoedelijk was ondergeloopen, de „Henri V" uit Dordrecht. Het was de kapi- Z. K. H. de Prins zal vermoedelijk in ^in> die onil hulp had geschreeuwd. Deze, P. den laten avond van den 16en dezer te Den Hriens genaamd, sliep in het voorschip, en werd door het instroomende water gewekt. Toen hij aan dek kwam, stond het achterschip reeds on der water en was er van den machinist, W. van 't Hooft, die daar sliep niets te merken, zoodat deze, die getrouwd is en vader van 9 kinderen, vermoedelijk is! verdronken. De kapitein ia met een roeiboot door den veerman van het onder geloopen vaartuig afgehaald; hij stond reeds tot zijn middel in 't water. Naar het lijk van den machinist heeft men nog gezocht, doch men moest de pogingen opgeven en wacht nu INTERN. CONGRES VOOR ZONDAGS- af lot de boot gelicht zal zijn. HOFBERICHTEN. Haag aankomen en den 18den wederom in den morgen vertrekken. Z. K. H. logeert ten Paleize, TWEEDE KAMERVERKIEZING AMSTERDAM Hl. De verkiezing voer een lid van de Twee de Kamer der Staten-Generaal (vac. Polak) zal plaats hebben op Maandag 27 October, de stemming, zoo noodig, op Dinsdag 4 No vember en de herstemming, zoo noodig, op Dinsdag 11 November. RUST. H. M. de Koningin heeft zieli op het ver zoek van de Ned. Vereeniging tot bevor dering van Zondagsrust, bereid verklaard, als beschermvrouw op te treden van het in September 1914 te 's Gravenhage te hou den derde internationaal congres voor Zon dagsrust. Z. K. II. de Prins der Nederlanden ver klaarde zieh, gelijk reeds gemeld, bereid liet eere-voorzitterschap van het congres te aanvaarden. Het hoofdbestuur heeft uit zijn midden als leden van de regelingscommissie aange wezen de heeren prof. dr. P. J. Muller, voorzitter; G. B. van Aak en, secretaris; H. Meijboom, penningmeester; jhr. mr. G. C. von Weiier en jhr. mr. J. H. J. van Ufford. Ongelukken. Dinsdagavond had te Steen- wijk een ernstig ongeval plaats zoo meldt de „Tel." De gezusters van G., afkomstig van Paaslo, reden per fiets op den weg naar Frede- riksoord, naast de pasaangelegde trambaan. Een zandtrein van den aannemer van genoemde baan, den heer te Siepe van Winterswijk, reed hun achterop. Hoewel er ruimte genoeg was, om te passeeren, gaf de machinist veiligheids halve toch een sein met de stoomfluit. Een der dames schijnt toen zenuwachtig ge worden te ziin. Zij stapte van de fiets, doch aan de kant waar de trein reed. Hierdoor kwam het, dat zij door een der haken, verbonden aan een wagen in de rokken gegrepen werd en achterover op de straatsteenen sloeg. Met een Quarles groot gat in het hoofd en enkele andere kwet- i suren, bleef zij liggen. Het gouden oorijzer was De regelingscommissie zal au beginnen met door m;d(]en g6Spieten. de voorbereiding van liet congres en is voor- r nemens te zijner tijd mededeelden te doen, T\ haar 7al'A] ^8a! in de hoop, dat velen zich opgewekt ge- ®|e(3Pt- Deze. k®ar schouder. Bp den heer voelen, als lid van het congres toe te tre- Roskam, visclmandelaarwerden beiden bin- den. Waar de heide vorige congressen uit- nen gebracht. De hulp van dr. I. de Vries werd nemend zijn geslaagd, is men ook nu vol ingeroepen, waarna een der dames per bran- goede verwachting. card naar het gebouw der wijkverpleging werd OUDERDOMSTOELAGE. vervoerd. De andere mocht niet vervoerd wor- „De Tijd" schrijft: den' T n - „Zijn onze inlichtingen juist, dan zal de Branden. In de Coöperatieve Volks ou,derdomstoelage, die begin December aan Wasscherij, die door een Haagsche vereeni- 70-jarige oud-werklieden van Rijkswege uit- te Loos duinen is gesticht, is brand gekeerd moet worden, veel grooter uitga- ,u 'roken. Boven den machineketel was ven vorderen, dan waarop is gerekend. het hout m brand geraakt en spoedig brand- „Er moeten tot dus vei- bij de verschil- de. tcf11 ook de voorraad turf en hout. De lende Rente-commissarissen reeds meer dan ^.rvr'! jT 80.000 aanvragen zijn ingekomen; en al zul- ,e f (N.-H.) fa, door onbekende len daarvan door de Rijksverzekeringsbank 00rza^G bran ^ontstaan, in den winkel van nog wel eenige worden uitgeschift, het is raej" - ^«kering de scliade- nu al zeker, dat er heel wat meer dan Te Budel is het groote gebouw van Van 25.000 het cijfer dat, minister Talma door zijn Pj®,w°m i fm lq °ud ®'e" deskundigen fa voorgelegd, zuLlen over blij- h.®?1 vefbrand- Weldra deelden de vlammen VCÜ m. ZIC]i ook mede aan het woonhuis van Jos. „Aan de Rijksverzekeringsbank wordt ie- datech ter door het optreden dei- deren avond door tal van ambtenaren eenigegespaad loef. („L. K. uren extra gearbeid om de paperassen te I bewerken, die uit het geheel© land her- j kindermoord te Amsterdam. waarts zijn gekomen, en er komen nog han-Gisteren hebben wc onder Laatste Nieuws den te kort." bericht, dat de moordenaar van den 6-jarigen Wij kunnen aan dit bericht nog toevoe- Hendrik de Klerk, die eenige dagen geloden gen, dat rekening gehouden moet worden op gruwelijke wijze om het leven werd ge- met de omstandigheid, dat. de aanvragen. bracht, zich bij de Amsterdamscbe politie bij de Rente-commissie worden behandeld, j had aangemeld. doch beoordeeld aan de Rijksverzekerings-1 De vraag doet zich nu voor of deze man bank, en dat dus de toekenning van Staats- werkelijk de moordenaar is. pensioen (s taatstoe lage van f 2 per week) Van de zijde der politie vernam de „Tel." beoordeeld wordt bij de Bank en getoetst dat Dinsdagavond in de omgeving der War- aan de bepalingen der wet. Met juistheid moesstraat ©en politieagent aangesproken kan dus niet worden bepaald, of het aan- werd door een 36-jarigen man, die onomwon- tal aanvragen 70.000 of 80.000 bedraagt, den vertelde den 6-jarigen Hendrik de Klerk En als eens in de gang en in het huisgezin in de afgeloopen weken over die akelige moordzaak werd gesproken, of als Frans z'n moeder daarover uit de krant voorlas, dan griezelde hij net zoo hard als de oude vrouw. Op de Entes had hij nooit werk gehad. Gistermorgen had hij- tegen z'n moeder ge zegd: „Ik kan vandaag misschien twee kwar tjes verdienen", 's Middags was hij thuisge komen en moeder had een pot aardappelen gekookt. En 's avonds om halfnegen was Frans met het laatste kwartje dat in huis was, de deur uitgegaan om brood te koopen. Zijn moeder heeft hem na dat uur niet meer teruggezien. Ze had, als gewoonlijk, de pe luw voor haar zoon op den grond gelegd, waar Frans altijd op sliep, maar toen ze in het holst van den nacht wakker werd, lag haar zoon niet te slapen en het kamertje was leeg. Juffrouw Dijkman dacht toen, dat een ongeluk gebeurd was, maar zóo vreeselijk had ze het zieh niet kunnen voorstellen. Waait vanmorgen in de vroegte al waren drie heeren van de politie gekomen en ze had den gevraagd naar het doen en laten van haar zoon en ze hadden zijn Zondagsche pet en nog wat onder kleeren van hem meegenomen. In de nauwe, armelijke gang, waar het huis staat van Dijkman's moeder heersehte onder de buren, meestal oude menschjes, groote ver slagenheid. Geen van allen konden ze daar geloovon, dat; die vroolijke Frans zóó iets zou hebben uitgevoerd. Nader meldt het „AJg. Hbld.",; De aanwijzingen dat Francisous Dijkman inderdaad de dader is van den afschuwelijken moord aan de overzijde van het IJ nemen toe. Dijkman- heeft eenige dagen nadat, de mis daad plaats had, ruzie gehad met een vlet- terman over de betaling. Dijkman beweer-* de toen geen geld bij zioli te hebben, doch aan het politieposthuis werd na veel zoeken een gulden op hem gevonden. -Toen hij daar op genoodzaakt was 'te betalen, voegde hij een der politie-agenfcem bij het verlaten van het posthuis hoonend toe: „Als jelui wisten wat ik gedaan had, zou jelui mo niet laten gaan!" De agenten, die wel meer bij dergelijke Bond van Vrije Liberalen stelde tot candidaat voor de raadsverkiezing dr. J. Th. Bornwate: te Overveen. Onbestelbare stukkeu gedurende de le helft der maand October 1913. T. v. d. Poll., Haar lem; Mej. E. de Bruin, Amsterdam. VELSEN. Gemeenteraad. De raad vergaderde giste renmiddag. Aan het verslag in het Alg. Hbld. ontleenen wij het volgende: De Raadszitting zette in met een interpella tie van den heer Brink (soc.-dem.) over de ge ruchten dat in deze gemeente roodvonk-epide mie zou heorschen en het optreden van den schoolarts dr. Van der Horst te IJmuiden. In- terpellant lichtte toe dat in 3 maarden tijds slechs 7 gevallen waen geconstateerd, en dus van epidemie geen sprake kan zijn. De hierop gevolgde uitvoerige discussie deed zien dat den betrokken schoolarts geen verwijt kan treffen, en hij volkomen zijn plicht deed. Wel echter was men algemeen van gevoelen hoewel waardeerende de activiteit dat de Gezondheidscommissie in dezen wel wat te ver is gegaan, waardoor de geruchten voedsel von den, en enkele .gemeentenaren onaangename gevolgen hadden moeten ondervinden. Van eeö epidemie kon dan ook niet gesproken worden. Over een voorstel tot progressieve school- geldheffing word zeer lang gediscussieerd. Ten slotte staakten met links tegen rechts de stem men daarover. Nogmaals kwamen ter sprake de klachten over de e tank verspreiding door d< Guano-f-abriek te IJmuiden. Hierbij wenscht wethouder Vermeulen op te komen tegen een bewering in vorige zitting gedaan. Toen was namelijk door den heer De Boer geconstateerd de opmerkelijke wijze waarop de wethouder deze industrie in bescherming nam. Nu is den heer Vermeulen ter oore gekomen dat deze be wering mogelijk daaruit voortvloeit, dat er praatjes gaan, dat spreker van deze fabriek voordeelen zou genieten. Hij wenscht daarte- j gen krachtig op te komen en zijn geheele ver- ^gelegenheden met allerlei nietszeggende uit-ieden staat daarvoor borg, dat hij zijn Wethou- 1 voordeelen. De heer De Boer wil daarlaten de expliv-- Wellicht is het aantal nog grooter. Vast staat, dat het aantal rentetrekkenden, dat door professor Kluyver is geschat op 25 a 26.000, belangrijk zal worden overschreden, zelfs verdubbeld. KONSTANT1NOPEL VRIJ VAN CHOLERA Met ing. van 16 October is het verbod van in- en doorvoer van lompen, gebruik te kleediiigstukken en ongewasschen lijf- en beddegoed uit de haven van Konstantinopel ingetrokken. Stakingen. De staking te Valkenswaard is geëindigd na een conferentie van de hoofd besturen der arbeiders- en patroonsvereeni- gingen. Besloten werd dat handwerk in de eerste klasse zal vallen; dit is geldig tot 1 Octo ber 1914. Alle andere merken 1 cent per honderd beneden de eersto-klas&e-loonei- schen. Het vakpersoneel komt in de eerste klasse, behoudens enkele schikkingen. De R.K. arbeiders namen de voorwaarden met 265 tegen 65 stemmen aan. De neutralen stemden allen tegen. Bij het afzenden van dit bericht beraad- laagden de besturen over werkhervatting p a.s. Vrijdag. („Alg. Hbld.") Stakingen. Bij de reederij „Van der arden en Co." te Gouda is gisteren een taking uitgebroken onder het machineka- erpersoneel. Reeds gitsteren konden enk-e sleepbooten geen dienst verrichten. De oorzaak der staking is gelegen in on- vredenlieid over loon en arbeidstijd. in den Buiksloterham te hebben vermoord De agent leidde den man naar het politie bureau, in do Warmoesstraat, waar hij ter stond door den commissaris der 6e sectie, de heer Fundter de Beauchèae verhoord werd. Hij vertelde o.a. mijnwerker in Duitsehland of Limburg te zijn geweest. Thans rijdt hij wel eens vrachtjes, die naar of van de groen- tenmarkt vervoerd moeten worden. Hij bekent den moord te hebben gepleegd; echter houdt hij vol, geen ontuchtige handelingenmet het knaapje te hebben gepleegd. De politie weet niet, in hoeverre zij waarde aan de bekentenis van den man moet hechten. Een redacteur van het „Alg. Hbld." heeft gisterenmiddag een bezoek gebracht bij de moeder Van Franciscus Dijkman, de Wed. Dijkman, die in een slop in de Rozenstraat to Amsterdam, woont. Zij vertelde ons, vertelt hij, dat de 36-jarige Frans de oudste is van haar drie ongetrouwde zoons. Frans had een tijdlang in de mijnen gewerkt en was eerst sinds een paar weken weer bij z'n moeder terug; Vrijdag j.l. vóór drie weken was hij teruggekomen. „Het is niet mogelijk, hetkan niet, dat Frans zoo iets verschrikkelijks zou hebben gedaan", zei de moeder. „Hij was altijd een vroolijke jongen, opgewekt en tevreden, en hij kon zingen als een lijster. En dat deed hij ook nog in den laatsten tijd." De jongeman was los werkman; in vroeger jaren had hij verkeering gehad met een meisje. En juffrouw Dijkman haalde voor ons een portretje van den muur, waarop Frans met ^ijn vroegere „beminde" stond. Of Frans ook van een borrel hield? Och ja, hij lustte z'n glaasje wel op z'n tijd. De moeder 'had ook in den laatsten tijd aan- deze uitLating geen waarde, schijnt het toen echter méér te zijn geweest dan een enkel tergende uitroep. Gebleken is nu ook dat "Dijkman op den dag dat de misdaad plaats heeft gehad hij bij zijn patroon is weggebleven. Aanvankelijk werd door de familie ontkend dat hij een vasten patroon heeft gehad. Vast staat ech ter, dat Dijkman den 22sten Augustus door bemiddeling van den directeur van do Toe vlucht voor Onbehuisden, den heer Jonker, werd aangenomen aan de Stoomwasscherij „De Nijverheid" in de Bellamystraat. Daar voldeed Dijkman aanvankelijk goed. Hij werkte vlijtig door en er viel niets op hem aan te merken. Maandag 22 September bleef hij voor het eerst een dag weg. Den volgenden dag beweerde hij tegenover zijn patroon op weg naar de wasscherij te zijn aangereden. Inderdaad liep hij een weinig kreupel, doch die kreupelheid was 's middags al "weder over. Maandag 29 September, de dag waarop de moord op den kleinen Hendrik de Klerk is gepleegd, was Dijkman opnieuw weggebleven. De eigenaar van de wasscherij stuurde een boodschap naar Dijkmans huis, doch zijn moe der zeido dat Frans op stap was en gedron ken had Dijkman is sedert niet meer op de was scherij teruggekeerd. Zijn dit op zichzelf reeds belangrijke aan wijzingen, van moer bcteekenis worden die nog door hetgeen op den dag der misdaad 's morgens op den N. Z. Voorburgwal plaats had. Men zal zich herinneven dat den bewusten 29 September een tweetal zetters- jongens door een ma-n werden aangesproken, die vroeg of zij wilden medegaan naar de Entos. Toen de jongens zeiden dat ze niet konden, omdat ze dan bij hun patroon wegge stuurd zouden worden, antwoordde de man „Och, dat is niets, dan kom je bij mij maar op ,,De Nijverheid" werken. Ook die verklaring zou, wanneer de zich in hechtenis bevindende Dijkman heden door de jongens herkend werd, niet va-n zóo belang ontbloot zijn geweest als de politie-autori- teiten in die dagen gemeend hebben. Nader verneemt men nog dat de aangehou dene gisteren verklaard heeft reeds vijftien jaren in de gevangenis doorgebracht te heb ben. Of dat juist is kon nog niet geconsta teerd worden en voör welk feit wilde de man Aanranding en mishandeling. Men leidt uit Gilze aan liet „D. v. N.": Toen de 16-jarige zoon van den landbou- «ohter niets aan don .iongen kunnen merken tie die de heer Vermeulen van zichzelf geeft; maar dat spr. dit geconstateerd heeft, is voortgekomen uit de houding, die werd aange nomen tegen een adres van circa 600 ingezet©» nen en de overtuiging van de meeste raadsleden. Wat de in omloop zijnde praatjes aangaat, daarover kan spr. geen oordeel vellen. Besloten is te zien welke maatregelen tegen den stank kunnen genomen worden. De heer Netscher trekt in zijn interpellatie omtrent de door den Burgemeester gevraag de vernietiging van het Raadsbesluit betreffen de de aanwijzing van de woonplaats voor -len commissaris van. politie, op grond dat hei hoogste gezag den burgemeester in het onge lijk heeft gesteld. De heer Netscher wenscht echter bij de rond vraag van den voorzitter te vernemen, of, nu de begrooting over 1913 door de Ged. Staten is goedgekeurd, de Burgemeester ook zal overgaan tot het aanstellen van een schrijver van politie. Spreker hoopt echter dat nog tusschen hem en den Raad overeenstemming zal zijn te bekomen en door het aanstellen van een schrijver-politie ambtenaar hieraan uitvoering kan worden ge geven. De Vooriztter zegt dat zijn standpunt bekend is, en bij bezwaar heeft tegen zoo'n aanstelling. De heer Netscher: Neen, laat ons duidelijk zijn, opdat u later weer niet door wijzigingen ia de notulen een andere meening ons wenscht te doen aannemen. U weigert dus over te ga.str tot uitvoering van datgene dat krachtens uw ambt de Raad U apdraagt? De voorzitter: Ik kan er niet toe overgaan. Heeft de heer Netscher nog iets anders? Do heer Netscher: Me dunkt dat het genoeg is, maar.nu ik uw antwoord weet, ken ik opk de autoriteiten, die in deze zullen ingrijpjo IJMUIDEN. De Zeeliedenstaking. De bij de Zeemansver- eeniging Volharding aangesloten visschers hebben Dinsdag bok vergaderd en de volgende motie aangenomen: De Openbare vergadering van zeelieden, dooi --- „Vol- Dijkman in Duitsehland in de mijnen gewerkt, zoodat een en ander bij de Duitsehe justitie onderzocht zal moeten worden. Gemeenteraadsverkiezing. De afd, van 1913 te IJmuiden. Gehoord: de gevoerde besprekingen met de. Commissie uit de Reeders te IJmuiden er het besluit genomen op de vergadering van Fee ders van 8 October; overwegende dat de afsluiting van een cob lectieve arbeidsovereenkomst niet kan plaat len 1 hebben, indien hare invoering niet gepaa»

Nieuwe Haarlemsche Courant | 1913 | | pagina 2