Iiiezoïdèn Mededeeiing. Verkoopsngen, Boel huizen enz, MRS UIT DEN USURER S HIT LISSE 6.0. Hflsireüw Bigeon zegt dat de pink piIfen m wonderdadig middel zijn. Sport en Wedstrijden. mwkssclin^ Bloembollen-cultuur. Scheepvaartbecich en. 186.85 2236.51 56.95 533.60 1187.86V> 258.— 1168.58 41.42V* B ENNE BROEK. Een nieuwe biljartclub. Alhier is opgericht een biljartclub, genaamd „de Vriendschap". Zij heeft ten doel: bevordering van het biljartspel, door het houden van onderlinge wedstrijden, enz. De nieuwe vereeniging houdt hare wedstrij den ta Café „Bennebrodr, van den heer Voa van Zalinge. HILLKGOM. van A. Beentjes-Nijman. D. van M. Bakkum- Z. Vi i: Titans draagt de peimingme es ter, de beer Stinis, zijn verslag- voer, dat als volgt luidt: M. H. Het is niet. zonder eenigen trots dat ik u ver slag zal uitbrengen van hot financieel boboer onzer commissie. Edoch pleegt het meestal de gewoonte te zijn van eene feestcommissie, dat zij na afloop van bare festiviteiten steeds voor een te kort komt te saan. Wanneer ik dan op den voorgrond begin te zeggen dat dit met. onze commissie nu niet hef geval is, dat we behalve de 1600 van de ge meente, nog een voordeelig saldo hebben, dan zeker zult ge mij dat beetje trots vergeven. Dit doet ons juichen-, want waar de feesten glansrijk geslaagd zijn, hebben zij ons geleerd dat Haarlem veel vermag en zoo ooit onze stad mocht staan voor groot,ere ondernomingen dan deze, zij behoeft, niet te vreezen want slagen kan en zal zij Zij die meenden dat onze veste zich niet van haar stijfdeftig kleed zou kunnen ontdoen en feestvieren in den rechten zin des woords niet bij ons thuis behoort, zijn bedrogen uitgekomen. Mogen zij dan ook tot het besef zijn gekomen dat we niet steeds voort moeten leven van onze vermaardheid als musea en omstreken, docli dat we het den vreemdeling op alle mogelijke wijze aantrekkelijk hebben te maken en dat feesten goed ondernomen zeer zeker voor een groot deel het vreemdelingenverkeer bevordert en met zich bre.ngt de bloei van onze handel. Deze gedachten gang behoort mogelijk niet bij een financieel verslag, doch zij lag me op het hart en met de Genestet dacht ik „zoo het hart tot spreken dwingt, zoo spreekt." Terugkeerende tot de financiën diene u mede te doelen, dat 'naast den moreelen steun van hoof den der provincie en gemeente, wij ook hunne ruime financieele steun hebben te boekstaven evenals van tal van notabelen en militaire auto riteiten. Een woord van hulde moge niet worden ont houden aan den heer Vosveld eigenaar van het Gezondheidshuis die zich veel moeite getroost beeft om tal van inteekenaren op zijn lijst te Verkrijgen, waardoor hij ons een mooi bedrag ter hand kon stellen. Eveneens de heer A. Th. Loos, voorzitter van de mineraalwaterfabrikanten-vereeniging, die van genoemde fabrikanten een belangrijk be drag afdroeg. De inteekenlijsfcen in winkels geplaatst brachten weinig op en deze wijze van geldin- eamelen is niet de verkieselijkste. Naast het grondkapita/al bijeengebracht door de oomité-leden, kwam het meeste door bemid deling van de circulaires met daaraan gevoegde inteek enbil j ett en Slechts enkelen gevoelen zich gedrongen om zonder circulaire hunne penningen bij te dragen. Enkelen verdubbelden hunne eerste bijdrage en door betrekkelijk een klein aantal menschen werd het geheel e kapitaal bijeengebracht. Hebben onze medeburgers door hunne bijdra gen ons in staat gesteld om feest te doen vieren, de sub-commissies hebben, door streng vast te houden aan de eenmaal gemaakte begrooting, gemaakt dat we thans op een voordeelig saldo mogen bogen. Het zal u echter blijken dat de optocht een grooter eindbedrag aanwijst dan begroot was, doch ik moet u mededeelen dat het deel van de optocht inzonderheid door den heer Prent v. d. Berg op zich genomen, zelfs beneden de begroo ting is gebleven: het meerdere moet dan ook wor den toegeschreven aan muziek, rijtuigen e.a., welke niet tot de competentie van onzen op tocht-organisator behoorden. Het militair aesaut sluit met een klein na- deelig saldo, welk toegeschreven moet worden aan het kinderkoor Hosanna, dat een hooge rekening maakte aan zaalhuur en muziek. De harddraverijen waren voor onze commis sie eene bron van inkomsten evenals de verkoop van tribuneplaatsen, op den dag van de optocht. Hierbij eindig ik mijne bespiegelingen, om u in details verder het financieel verslag uit te brengen. Op dit verslag sluit aau de rekening, die iluit met een batig saldo van f 41.42'/* en waarvan de voornaamste cijfers zijn: Ontvangsten: Bijdragen der burgerij f 3092.— Restitutie costuuma 233.15 Tribune optocht 139.— Militair assaut 490.25 Harddraverij 1438.— Progr. Lourens Coster 250. .Vermoedel. opbr. lijst offic 25. Rente HaarL Bank 2.38 Uitgaven: Militaire taptoe Optocht Corso Militair assaut 'Harddraverij Vuurwerk Algemeene kosten Raido winst Totaal f 5669.78. Totaal f 5689.78 Staande de vergadering wordt de rekening nagezien door de heeren Dyserinck, Stuvel 'en Meijerink, namens wie de eerste rappor teert tot goedkeuring en tot décharge van den penningmeester met een speciaal woord van dank aan den heer Stinis, daar de reke ning volkomen aceoord is. Mag de heer Dy serinck spreken namens de burgerij, dan brengt hij namens haar aan de Oommissie har telijk dank en stelt voor het batig saldo te schenken aan de padvinders. Aldus wordt goedgekeurd. De Voort brengt hulde aan den heer Stinis, die een van de moeilijkste functies vervulde. Wie hem daarmee bezig zag tus- scihen zijn drukke zaken door, kroeg er respect voor; spreker heeft den heer Stinis toeren kennen en waardeeren. Hij heeft ge toond, een uitnemend boekhouder te zijn en £pr. brengt hem hartelijk dank voor het ont zettend vele werk, dat hij verricht beeft. .(Applaus.) Thans wordt voorlezing gedaan van een lalegTam van hulde en dank van de bewo ners der Zijlstraat lie Voorz. zal nu een slotwoord spreken, is nu genaderd tot het einde van een reeks aangename, drukke werkzaamheden. „Vijf .weken geleden kwamen wij voor het eerst met ons rijven bij elkaar en besloten feest te vieren in Haarlem. Maal- |4at kunnen rijf menschen alleen niet doen. Toen wij dix>r steun uit de burgerij het fundament had den kannen leggen, hebben wij oma gewend tot onze mede-Comitéleden en hunne hulp en steun gevraagd, want het was noodig onze onafhankelijkheid jé herdenken. Op verschillende plaatsen is gereleveerd de toestand van vóór 100 jaar, hoe toen kloeke mannen met gevaar voor hun hoofd het .Oranje boven riepen; wij hadden het Volste recht feest te vieren', omdait Nederland rijn onafhankelijkheid dankt aan die drie. Te be jammeren zou het zijn, wanneer Haarlem achterwege was gebleven. Gelukkig is dat niet gebeurd, het feest is geslaagd en dat is in hoofdzaak te danken aan de burgerij van Haarlem, die mede wilde feestvieren en wel ker medewerking wij in ieder opzicht hebben geliad. Daarvoor past een speciaal woord van dank aan de Haarlemsche burgerij, die ge toond heeft, te willen en 'te kunnen Teest- vieren. Ik heb verschillende personen in de ver gaderingen reeds herdacht. Toch wil ik nog even herdenken den heer Prent, die dagen en nachten gesjouwd en gewroet heeft voor den optocht. En of ik ook zei: „ga je gang maar, er is geld genoeg" (wat ik niet tot iedereen had durven zeggen), hij heeft al tijd gerekend in het belang van de financiën. Andere zou de rekeniug misschien met een deficit zijn uitgekomen. Ik wensch den heer Prent speciaal hartelijk dank te betuigen voor het ontzettende werk, dat hij gepresteerd hééft. De secretaris is een man, die gaar en klaar is, altijd bezig, onmiddellijk gereed. Met een lakschen secretaris was er niets van terecht gekomen, er moest oogcnblik- kelijk, snel en veel gewerkt warden. Spreker dankt verder al de aanwezigen, ook de pers, voor hun steun en voorts de per sonen, die de Oomm. in staat gestold hebben feest te vieren. Zonder geld kan niets tot stand gebracht worden. Het su te id ie der gemeente was het funda ment, om op voort te bouwen, anders had niemand het aangedurfd. Toch is het aange naam, dat de Commissie het er buRen stellen kan (applaus), omdat velen 'hebben bijgedra gen uit de burgerij. Haarlem heeft feest gevierd, zooals spr. nog nooit heeft gezien; dat lag niet aan de Oommissie, maar misschien wel aan haar op vatting, dat het een volksfeest moest zijn, dus dat veten die het niet betalen konden kosteloos kond zien. Bij het assaut en de harddraver ij lie boen dan ook de onbemiddel- den in de voorste rijen, op de best» plaatsen kunnen staan. Door «te opening van het feest met een kerkdienst werd het vertrouwen verkregen van alle gezindten. „Bij mij en zeker bij u allen", aldus ein digde de Voorz., „zullen de feestén een aan gename herinnering achterlaten. Leve de feestcommissie, leve Haarlem 1" Toen het daverend applaus was opgehouden, nam de heer Schmidt het woord en bracht, de geschiedenis van het begin van den ar beid even in het geheugen terugroepende, den Voorz. hulde voor zijn enorme werkkracht. Daarom wenschten da leden der Commissie hem een blijvende herinnering aan de feesten aan te bieden, een album waarin alio photo's van de feestviering voorkomen; spr. hoopte, dat de heer Rinkema dit een plaatsje in zijn huis zou willen geven. (Applaus). De heer Rinkema toonde zich zeer getroffen en aanvaardde het geschenk met hartelijken dank. Het is een album, in kalfsvelvet gebon den, met vergulden titel op plat, bevattende 85 photo's van de feesten en op perkament een opdracht met wapen van Haarlem, keurig uitgevoerd door den heer C. B. van Vliet, en de handtieekeningen van de leden der Oom missie. Een plioto van laatstgenoemden zal nog daarin worden geplakt. Daarna vereenigden zich de leden der Com missie met hunne dames aan een souper, aan geboden door den heef en mevrouw Rinkema, waar een zeer gezellige toon heerschte en menig woord van onderlinge waardeering ge sproken werd. SCHOTEN. Gunning. De levering van de brandstoffen beiioodigd voor gemeentegebouwen e.a., is ge gund aan den brandetoffeuhandelaar 9 v. d. Haak te Haarlem. Diefstal. Ten nadeele van den sergeant-fou- rier J. v. Sch. is tijdens de onafhankelijk heidsfeesten uit een café een uniform cape ontvreemd. De bedrijvers hiervan zijn reeds hekend en zullen hun 6traf niet ontloopen. HOUTRAKPOLDER. Begeerde betrekking. Voor de vacante betrek king van onderwijzeres aan de O. L. School, al hier, hebben zich meer dan 60 sollicitanten aangemeld. HALFWEG. Suikercampagne. Als ambtenaar, gedurende de suikercampagne 1913-1914 zijn gedetacheerd in de beetwortelsuikerfabriek alhier, de kommie zen 2e klasse G. C. den Hartogh te Amsterdam (chef), F. M. Muller te Amsterdam, T. de Haau te Uithoorn, P. J. Rijneveld te Uitgeest, J. J. Elmers te Twisk, J. van Zijverden te Purmerend, de kommiezen 3e klasse G. Dorleeim te Halfweg (tijd.), J. G. Zwijgers te Halfweg, O. J. van Drunen te Halfweg, H. Hankes te Halfweg, C. Rijswijk te Halfweg. BEVERWIJK. R. K. Middenstand. De Staatscourant bevat de statuten van de R. K. Middenstandsvereeni- ging „De Hanze", afdeeling van „de Hanze", bond van Roomsch-Katholieke vereenigingen van den Handeldrijvenden en Industriëelen Midden stand in het bisdom Haarlem, te Beverwijk. HEEMSTEDE. Exploitatie Bouwterrein. Naar wij nit goede bron vernemen is door den bloemist Jan nen Hendriks een stuk land Aangekocht dat hij voor het grootste deel als bouwterrein wil ex ploiteer en. Het ia prachtig gelegen en ligt nabij het Wandelboaoh Groenendas' Aanbesteding. Gisteren had ïn Café Feun de aanbesteding plaats van het bouwen cener villa voor den WelEd. Heer Hopman, alhier, onder architect C. Verkoren, alhier. Ingeschreven was als volgt: J. v. d, Bosch en Zn., alhier in massa 9290 den prijs die reeds vóór de besteding door hem was opgegeven. Metselwerk: Alf. Et- mans, Haarlem 3506: timmerwerk id. 8933 metselwerk; J. v. Volzen, Lisse 4300; tim merwerk idem 8219: glas- en verfwerk: O. v. d. Jagt, Hillegom 664; A. v. d. Zaal, Lis- se 751: J. Kroon, Hillegom 820; L. Koel man, Haarlem 869; L. Keur, Zandvoord 1088. Loodgietesrwerk: Nieuwenhuis, Lis- se, 845; Ailkema, Hillegom 863; P. v. d. Geer, Zandvoort 868; H; Krnijdenberg, Hil legom 920. Stucadoorswerk: A. Etmans, Haarlem 450; Ripkens, Haarlem 454; J. de Bes, Leiden 488. Steenhouwerswerk: L, Boot, Lisse 265; A. Etmans, Haarlem 350. Smidswerk: A. Etmans, Haarlem 390; Bor ger, Haarlem 431; P. V. Vérsteege, Hille gom 499.50; F. Smit, Hillegom 522. De gunning is aangehouden. Uit de bus kwam het volgend schrijven, waarvan ons de publicatié wordt verzocht: Hillegom, 15 October 3913. Den Weledelen Heer C. Verkoren Architect te Hillegom. Weledele Heer, De ondergeteekenden, allen alhier verga derd, ter bespreking voor het werk van den Weledelen Heer Hopman, zijn besloten onder de gebleken handelingen, welke alreeds deze besteding zijn voorafgegaan, niet in te schrij ven, en deelen tevens mede, dat indien IJ weer bestedingen uitschrijft» zooals deze geschiedt, ondergeteekenden niet meer ouder Uwe di rectie zullen inschrijven. Hoogachtend, ITEd. dw. dnrn., JOH. KRAALT Co. C. O. v. d. POLL. S. DEN BOER. J. v. d. JAGT A. DEDEL. A. LELIVELD. W. A. PHILIPPO Zn. A. DE WILDE. O. J. JANSSEN. M. TH. POS. A. OULDEMOND. JOH. SEIJSENER. NOCKMVfjK. Rijkstuinbouw-winterciirsus. De lessen van het tweede cursusjaar van den Rijkstuinbouw- wintercursus zijn gisterenavond weer begonnen. De heer H. Endema van Noordwijkerhout be gon voort te bouwen op hetgeen hij verleden jaar onderwezen heeft. De heer W. de Ruil (er, voorzitter van de afd. Noordwijk van B, 1), C., waarvan de cursus uitgaat, wekte dcjongelieden op, geregeld en met ijver de lessen te völgem Hij wees er op, dat zij ook die lessen, die uit den aard wat minder prettig zijn, omdat ze zuiver theorie ge ven, aandachtig dienen te volgen. De leeraren weten beter wat noodig en nuttig is cian de leer lingen. Dezen kunnen vanzelf niet zoo goed be- oordeelen waarom dit of dat onderdeel nood zakelijk is. IIA ARLEMMERMEER. Nieuw-Vennep gaat feestvieren. In het café Duivenvoorde te N. Vennep vergaderde de com missie tot het organiseeren van een onafhanke- Iijkheidsfeest. Besloten werd de feesten te doen plaats hebben op Woensdag en Donderdag 29 en 30 October a.s. Den eersten dag zullen de schoolkinderen feestvieren, den tweeden dag de grooteren en grooten. Onder meer zal er ringrijderij met rijtuigen gehouden worden, waarvan de deelnemers en deelneemsters in onze gemeenten woonachtig moeten zijn, althans een van ieder deelnemend paar. Er zal een inleggeld van een gulden ge heven worden. Voor de jongeren zal o. m. ring rijderij op fietsen plaats hebben. Voor een en ander zullen prijzen beschikbaar gesteld worden. Op den avond van den tweeden dag zal een bioscoop-voorstelling in de open lucht gegeven worden. BURGERLIJKE STAND. HAARLEMMERLIEDE e.a. Geboren: d. v. D. v. d. Korf en H. F. O. Kuipers. d. v. O. H. Kroon en O. O. Stoop. z. v. H. Kroon en F. Rood. -z. v. J. B. v. d. Wateren en N. v. d. Galiën. d. v. M. van Straten en O. van der Aar. Getrouwd: P. Rijke en L. van Bruggen. BLOEMENDAAL. Geboren: cL van W. J. van der Werffvan Huizen. d. van K. Dusser de Barenne—Snellen. z. van L. H. A. M. RoozenEbereson. Ondertrouwd: J. F. Fontein en A. M. Th. van Leeuwen. F. H. Klaassen en G. J. X Icsscls Overleden: H. F. Trip 80 j. N. M. v. d. Woude 76 j. HILLEGOM. Ondertrouwd: J. Driesten en C..van der Jagt. Getrouwd: J. van der Lubbe en D. de Don der. Geboren: z. van C. van Dijk—Vrucht. z. van E. Krieger—van Dongen. z. van S. Walkiervan Beusekoin. d. van C. Visser van der Genugten. z. van C. M. Schreu- der—van Hoekelen. d. van L. E. Klinken- ber—Audiffred. van J. M. Zuiderduin van Eeuwük. d. vau C. ColijnAan geen- brug. d. van T. BerbeeZandbergen. z. van A. E. Duwel—Seijsener. d. van M. Arensman—Roos. Overleden: L. E. van Schaik, 5 maanden. NOORDWIJKERHOUT. Getrouwd: J. Dui venvoorden en A. M. Duivenvoorden. Overleden: A. J. van Denger, 2 mnd. en G J. Geerlings, 3 mnd. HAARLEMMERMEER. Ondertrouwd: J. A. Aal bers berg en A. J. W« Kosters. L. Bokhorst en E. Goudriaan. W. VLaar en M. E. Nieuwenhuizen. P. Hermans en K. E. de WiLde. Getrouwd: D. vau de Hengst en J. A. Eickhof. J. van der Stelt en O. Cardol. G. Witte en N. Bezomer. W. Turk en M. Soruit. .C. N. Spaargaren en N. Knaap. OverledenB. E. Vreugde nh 11, 6 mnd. J. KooleDe Smit, 73 j. HEEMSKERK. Geboren: d. van J. Veldhuis- Oroot. Z. van H. Timmer-Verduin. D. ?uant i OverledenM. Castricum 65 Levenloos jasperse. Z. van N. Pekel-van Eerden. Ondertrouwd: J. A. de Ruijter en A i Roode. A. Quant en V. Veldhuis. aangegeven kind van H. W. Hoog en E. Eelman. LISSE. Gehuwd: C. van Graas en M. C. Weijers. J. van Gameren en A. Vijzelaar. A. van Dijk en K. C. v. d. Ploeg. C. A. van Oosten en M. v. d. Meer. Ondertrouwd: G. W. Rijgersberg en J. van Oosten. Geboren: Johannes Reinier, z. van Q. M. Dof- ferhoff en M. C. van Eek. Overleden: Godefridus Leuven, 5 d. ALKMAAR. Getrouwd: 16 Oct. H. J. Land man en P. H. Hollenberg. F. O. de Wilde en M. H. van Toornenburgh. Overleden: 4 Oct. J. P. Winder 1 m. 6 Oët. H. Kieft 79 j. gen gezant van Amerika gedaan, verbindt zich nog de historische bijzonderheid, (lat Neêrland's eeirete afgezant in Amerika in 1783 1» Princeton werd ontvangen. Een leelijkc val. Gisternamiddag was het 7- jarig zoontje van den werkman A. B. aan 't I boompje klimmen en zat goed en wel bovenin j toen hij hals over kop naar beneden tuimelde, i Opgenomen zijnde, klaagde hij over pijn in de j borst. Op een sportwagen werd hij naar huis gebracht. Dr. Haase, spoedig ontboden, ver leende geneeskundige hulp. Mevr. Bigeon. Men zal begrijpen, dat Mevr. Bigeon de Pink Pillen een wonderdadig middel noemt, indien men weet dat deze dame genezen is, nadat zij gedurende tien jaren geleden had aan een toestand van bloedarmoede, die aan alle geneeswijzen had weerstand geboden. Dit blijkt nit den volgen - deu brief. Mevrouw Bigeon, wonende te Ckateau-du-Loir (Sar- the, Frankrijk), avenue de la Gare, schrijft: „Ik kan zeggen dat sedert tien jaren de -iekte mjj nu eerst voor een paar maanden met rust laat eu dat ik aan een wonderdadig mid del deze gelukkige ver andering dank. Gedu rende tien jaren toch, leed ik aan bloedar moede. Altijd bleek, altijd zwak en huiverig, gevoelde ik wel dat het mij aau bloe i ontbrak. Ik had altijd een onaangenaam gevoel, hetzij schele hoofdpijn, benauwdheden, hartkloppingen of duizelin gen. Mijn spijsvertering was langzaam. Door altijd te lijden., liad ik nergens smaak voor. Ongeveer zeven maanden geleden waren wij, door overplaatsing' van miju mail, die amb tenaar is, verplicht te verhuizen. De ver moeienissen van die verhuizing hebben mij op gemaakt. Toen ben ik er tee overgegaan uw geneesmiddel te nemen, in .de hoop dat het voor mij zou doen wat bet voor zoovele anderen heeft gedaan eu dat het er in zou slagen mij de gezondheid weer te geven, wat andere middelen niet hadden kunnen woon. Na een week behandeling heb ik mij reken schap kunen geven van een merkbare veran dering in mijn toestand. Ik had meer eetlust, mijn kleur was levendiger en ik gevoelde mij sterker. Ik ben dus met die weldadige behan deling doorgegaan en heb daardoor mijne ziekte overwonnen. Gedurende verscheidene maanden verkeer ik, zooals ik u reeds zeide, in goede gezondheid". 7H Ziin v-rfcriisbaar 1 1.75 per doo« e* 1 per zet nooxen bij het' O-neraal-DepSt der Fink PUIee, va» Eeshenlaan 21, huia te Amsterdam; voor Haarlem en Om streken bij da firma's 1. J. Oöppinjer, Oroote Houtstraat 147a, W. A. Scheuten, drogist te Mote. En verder bij ver schillende Apothekers en Drogisten. EEN VERSCHRIKKELIJKE NACHT. Als door een wonder is dezer dagen de Duitsche vliegenier Reichelt, die met zijn toestel naar San Sebastian wilde vliegen, aan den dood ontsnapt. In de buurt van Morsbach, een gehuchtje bij Weiszbröhl, dicht bij de Fransche grens, bleef op 2000 M. hoogte plotseling de motor stilstaan en de vlieger was deswege gedwongen te pogen in glijvlucht de aarde te bereiken. Hij stortte bij deze manoeuvre op een boerenwoning, welke evenals de eendekker, compleet vernield werd. Gelukkig is bij dit ongevat niemand gekwetst. Reichelt zelf telegrafeerde aan het „Berl. Tage- blatt" „Ik steeg vannacht te 12 uur 41 minuten met mijn neef Hahnel te Johannisthal op; de ma chine was zeer zwaar belast, daar ik ook nog 300 K.G. benzine had meegenomen. In den be ginne ging de vaart prachtig, mijn 100-paards Mercedes-motor liep uitstekend. De machine bereikte een groote snelheid en bij het heldere maanlicht was het mij niet moei lijk mij te oriënteeren. Omdat ik niet over Wanne wilde vliegen, koos ik mijn weg over tien Harz en passeerde te 2 uur in den nacht Blankenberg a. H. Daar wierp mijn metgezel een briefje naai beneden, waarop wij mededeelden dat alles goed ging. Dit briefje is door een hoteleigenaar in Blankenberg gevonden en aan de directie van de 1 larlanvliegtuigenfabriek te Berlijn toegezon den. Wij vlogen verder en moesten naar mijn mee* ning nog een vijftal uren van de Fransch-Duit- sche grens verwijderd zijn. Tegen vijf uur des morgens verdween de maan en geraakten wij in dikke wolken die alles aan onze waarneming onttrokken. Wij vlogen in de diepste duisternis en ik moest mij op het kompas verlaten. Plotse ling bleef de motor stilstaan. Alle inspanning hielp niets. Een blik op den hoogtemeter ver in telde mij dat ik 2000 M. hoog was. Ik gin. een mpgelijk vlakke glijvlucht omlaag. Toen wij nog dertig meter boven den grond waren was het zaak een landingsplek te zoeken. In de diepe duisternis was nog immer niets U onderscheiden. Plotseling voelden wij een ver- schrikkelijken stoot. Mijn toestel boorde zich iir een of andere harde materie welke krakend uit een week. Het onderstel brak en viel nog verder omlaag na wat schommelingen war de rest van ons toestel tot rust gekomen en voc.' den wij ons ongedeerd. Eenige oogenblikka heerschte er diepe stilte. Maar dan doken schreeuwende en weenende menschen onder ons op. Ik wist nog altijd niet waar ik mij bevom en wat er eigenlijk gebeurd was. Eerst bij het licht van eenige lantaarns zag ik tot mijn ontzetting, dat wij op het dak van een boerenwoning waren geland, welk huisje dooi den geweldigen schok in elkaar gezakt was Mijn metgezel zoowel als ik zelf waren onge> kwetst. Wij bevrijdden ons voorzichtig uit dt splinters vau liet toestel en bereikten gelukkig den grond. Ook de bewoners van het huis zijn met den schrik vrijgekomen. N. Ct. I Aan „eenige belangstellenden in het Schater- kwartierWij kunnen uwe klacht over de be kroningen, door de jury in den etalagewedstrijd toegekend, alléén opnemen, wanneer daarbij mei naam en toenaam het stuk wordt geteekend. Daar jury-beslissingen altijd duscussie uitlok-) ken, achten wij dat den besten weg. REDACTIE. TE VERKOOPEN. Maandag 20 October. HEILO. Café „Ruiter" 12)4 uur Not. Gottmer. Verkooping. Maandag 20 October. HAARLEM. Strafgevangenis Harmenjans- weg half twee College van Regenten de levering van het roggebrood «n de aardappe len voor het eerste halfjaar 1914; de levering van de verdere voedingaartike- len, als: tarwe- en wittebrood, groenten, rund-, sschenkel- en varkensvleesch, spek, rijst, zout, peper, azijn, zachte groene zeep, soda, koffie, cichorei, zoete en karnemelk, boter, eieren, witte suiker en stroop; de levering van het ligstroo de levering van sschoolbehoeften (inbegrepen boeken voor de bibliotheek); de lev-ering van de bespanning van en eene bergplaats voor het cellulaire rijtuig. Alles gedurende het jaar 1914. DE NIEUWE AMERIKAANSGHE GEZANT. Do eerste aankoop, dien de pas opgetreden Amerikaansche gezant, do heer H. van Dijk©, in ons land heeft gedaan, was die van 1000 ballen voor oranjekleurige tulpon, bestemd voor do Princeton Universiteit, ter plaatsing in en versiering van de „Nassau-Hall", ge naamd naar den stadhouder Willem Hl van Holland, in 1747. De gewassen zullen begin November te Princeton aankomen, alsdan geplant worden, om in het voorjaar als oranjebloem in bloei te staan. Aan deze sohenkiDg, door den tegenwoordi- IJMUIDEN, 18 Oct. dik van mist. Gearriveerd 17 October. Cito, Salomons, Hamburg. Homsee, s., Archangel. Gearriveerd 18 October. Aurora, s., Hamburg. Scheldestroom, s., i ówey. Vertrokken 17 October. Carl O. Kjillberg, s., Gothenburg. Juno, s., Bristol. Flora, s., Dantzig. Leda, s., Stettin. Nederlandsche Stoomvaartlijnen. Koning Willem I vertrok 16 Oct. van Batavia naar Amsterdam. Koning Willem III, van Amsterdam naar Ba tavia, arriv. 17 Oct. te Lissabon, Oranje, van Batavia naar Amsterdam, pass 17 Oct. Gibraltar. Celebes, van Amsterdam naar Batavia, pass 17 Oct. Kaap Blanc. Diomed vertrok 17 Oct. van Batavia naar Am* sterdam. Pak Ling arriveerde 17 Oct. te Padang van Amsterdam. Djebres, van Batavia naar Rotterdam, pass 17 Oct. Point de Galle. Maasland, van Amsterdam naar Buenos Ayres, pass. 17 Oct. Fernando Noronha. Rijnland, van Amsterdam naar Buenos Ayres, pass. 17 Octè Dover. Prins Maurits, van Paramaribo naar Amster dam, arriv. 17 Oct. 7 u. v.m. te Havre. Gorredijk, van Rotterdam naar New-Orleans, arriv. 14 Oct. te Vera Cruz. Zuiderdijk, van Rotterdam naar Boston en Philadelphia, pass. 17 Oct. 7 u. n.m. Lizard. Amsteldijk arriv. 17 Oct. iun. te Philadelphia van Rotterdam. Calypso arriveerde 17 Oct. te Napels van Gennua. Danae vertrok 17 Oct. van Cuxhaven naar Amsterdam. Pluto arriveerde 17 Oct. te Tarrogona van Barcelona. Titan arriv. 17 Oct. te Pillau van Amster- dam. (Zeepost.) rnwsrnimmtmmmsmLmimxm WATERSTANDEN. 19 October. Hoogwater. IJMUIDEN v.m. 4 uur 57 min.; n.®. 5 uw 14 min. Laagwatez. IJMUIDEN v.m. 12 uur 57 min.; n.m. 1 uur 14 min.

Nieuwe Haarlemsche Courant | 1913 | | pagina 2