AMEUBLEMENT. Sociale Berichten. Verkoopingen, Boel huizen enz, STADS.NIEUWS .jlriiraHÉeiiliëif. Heeren iode-ariikelen Jongste Bediende Een flinke JONGEN ÜIËEMËtN VERKOOPlOKAAL VEILING „Hygiéa" Letteren en Kunst. Scheepvaartberich en. fftarktnieuws. Uns WeerDenchf R,K. Meisje, üei&je, zeldzaam mooi NoteiboHteo SALON-AMEUBLEMENT, Haarlem of LEERLING tevraagd (extern.) Adres firma JAC. LAMP, Barteijorisafraat 24. NIEUWE GRACHT 74. 28 en 29 October. (stijl Louis XV) (tabr. PANDER). ©Stoom ïïascb- er Strijkinrichting, BROUWERSVAART 50-52. H LAtiGENDIJKSTR. 18—20. Ê&H. O. VAM HJAALES2. m uoodigen, den tocht naai" I lull op 15 November voor den wedstrijd EngelandNederland mee te maken. Bosschart, Bonman, Buitenweg, Bóut- my, Göbel, de Groot, van Iiemert, Dé Kessler, de Klerk, de Korver, Vos, Westra van Heithe, Wijnveldt en v. d. Wolk. HAARLEM—H. F. C. Haarlem wint met zestwee Alvorens van dezen, vooral vóór do rust., /nooien en vluggen strijd, verslag te doen, eerst wat over de drukte en do belangstel ling voor den wedstrijd. Drommen mensehen stroomden vroeg al naar liet Haarlem-terrein aan dsn Schotea-- ,weg, waar deze plaatselijke ontmoeting zou worden gespeeld, Ataxcn en auto's snorden af en aan. De stalhouders hadden 'n goeden dag, doordat van de rijtuigen een buitengewoon druk gebruik werd gemaakt; duizenden kwa men te v oet of per l'iets en plaatsten zich om bet veld, langs de lijntjes, op de nieuwe Maantribune en op bet gereserveerde ter- t'eiu. De tribune was stampvol. Om bij tweeën, bieden die dichte hagen van toeschouwers rondom het mooie veld, dat in uitste kenden staat verkeerde oen overweldigen den aanblik. De H. F. C.'ers komen het eerst binnen de lijnen, en worden natuurlijk met luid applaus begroet. Even later weer daverend handgeklap, als de gastheeren het strijdperk betreden, ge volgd door scheidsrechter Willing én de grensrechters. De referee laat tossen, opstellen en, oin even na twee uur, neemt de .w ods tr ij d, eén aanvang. Het is prachtig voelbalweer. Haarlem verdedigt eerst hot doel aan den kant van. den Schotel-weg. Als Laan afgetrapt heeft, zijn de volgende elftallen met eikaar in strijd: HAARLEM: v. Eeek, Serné Wilhelm, Bouwmeester Ilealy Maas, Bakker Houtkoper Schravendijk J. Haak. Oosterbroek. H. F. O.: J. en H. Francken Laan v. Delden Seignelte. L. .Verweij v. d. Nagel do Klerclf, B. Verweij G. Sypesteijn, Steup. De Haarlem-voorhoede neemt don bal mee; Haak werkt achter. Hierna doet 41. F. C. een uitval, en belandt een voorzet van Seignettc naast het doel. Het spel verplaatst zich zeer vlug; na mooi kopwerk va.) Jacquei Fraueken en Sernc krijgt Haarlem do eerste corner to nomen, maai' Steup redt. De blauw-witte voorwaarts vallen eenige malen aaü, evenals Haarlem dat doet aan den anderen kant, maar succes blijft nog uit. Bouwmeester be- Avaakt Mannus Fraueken weer heel goed, zoodat do H. F. U. aanvoerder niet heel veel kan uitrichten; Serné blinkt in de ver dediging uit met Ilealy, die Laan duchtig den gaten houdt. Seignetto wordt in het uugiu nogal eens ongedekt gelaten, waardoor uozo H. F. O'er een paar maal door bi-eek t, en enkele koeren goed voorzet. Over het geheel i3 de H. F. G.-voorhoede niet heel j^evaarljjk, v. Eeck wordt nog met rust ge- Scliraveuclijk, di© in de Haarlem-voorhoede nogal meevalt, er goed verband tusscJaen houdt, schiet uit 'n moeilijke positie naast. Het samenspel tusschen lioutkooper en Bak ker, en, wat later vooral, in de geheele voorhoede trouwens! is prachtig. De ge broeders Verweij zijn niet opgewassen tegen den uitstekend spelenden rechtervleugel, zoo- dat van rechts telkens gevaar dreigt. Sypa- eteyn is in de verdediging niet kwaad, maar zijn plaatsen laat te wenschen over. De Klei-ck is weer het best in de verdediging, zit er goed op en is als altijd zeer vlug. Na een gevaarlijken doorbraak van H.F.O., Bis de blauwwitte verdediging nogal ver op gedrongen is, komt de bal bij Oostenbroek, die vanmiddag buitengewoon op dreef en zeer snel is. Haarlem's linksbuiten brengt mooi Dp en zet voor. Het gevolg is 'n kleine scrim mage voor H. F. Cs doel, waaruit de bal bij Houtkooper komt, die geheel vrijstaat, en niet heel veel moeite heeft om liet leder in het net te trappen. Natuurlijk gejuich, applaus, zelfs gedans van Haarlem-suppor ters, omdat Haarlem leidt 1 Na een voorzet van Jan Bakker werkt Steup den bal tijdig weg. Een tweetal hoek schoppen worden nu op Haarlem's doel ge nomen, waarvan Mannus do eerste overschiet fen de tweede na met geharrewar voor het Itloel weggewerkt wordt. Echter komt het le der spoedig terug, en schiet v. Deldea over jhèt doel, wat hij later, na een voorzet van Jacques, herhaalt. Haarlem is, het dient gezegd, beter, maai" look wel gelukkiger 1 Haak en Oostenbroek brengen den hal weer op de linksbinnen geeft aan Houtkooper, die weer op de juiste plaats staat, weer inschiet, en het is 201 Er is dan 20 minuten gespeeld, en de Haar lem-supporters weten niet hoe ze 't hebben. Voor afwisseling 'n vrije schop tegen Haar lem, die de Klerek inschiet, maar v. Eeck Bp vangt en wegwerkt. Binnen vijf minuten komen er dan weer twee goals voor Haarlem Na fraai solo-spel 'n schuiver van Haak bP den linkerhoek, Steup valt languit, kan den bal niet grijpen't is 30! De vierde £omt, 'n beetje gelukkig, weer door toedoen van Houtkoper, die den bal hard inschiet. P kceffc één vuist klaar, maar slaat ver moedelijk net den verkeerden kant uit, want het leder ligt alweer in het net! Dat wordt H. F. 0. te barl De linkorwiiig* is nu vooral in actie, maar stuit geregeld op Serné, die buitengewoon ih vorm is. Het tegenpuntje, het eenige vóór de rust, dat de blauw witten krijgen, is toch wel verdiend! Jacques Franckén schiet hard tusschen backs en kee- Kr door, in het doel. De voet van Wilhelm dp óók mee, geloof ik! 1 Dan is de beurt weer aan de gastheeren. De Hiddenlinie van H. F. O. is niet bestand tegen mooi combineeren van Haarlem, de backs J^dicn de voorwaartsen niet houden, en het is, dat, na mooi spel der geheele blauw- iPririv voorhoede, Schravendijk voor de vijfde iyAp 'Jangs Steup schiet. Mannus Francken iVOi v- d. Nagel en B. Verweij van plaats ten zoodat de eerste nu back speelt, j;r erweij mid.-half. Vóór de rust komen - uan. geen goals meer, er waren er al v/D - en nadat oen paar uitvallen van ^eide zijden onschadelijk gemaakt zijn, fluit H illing theedrinken. Half-tiine 5—1 voor Haarlem. De tweede helft begint met een blauw-wit overwicht. Van Eeck moet twee keer achter elkaar een bal wegwerken; het gaat hem good at. Een prachtig schot van Mannus redt van Eeck evenmooi al vallend; de bal wordt niet weggewerkt, v. Delden profiteert, vlug en de Haarlem-keeper is nog niet geheel op de been, als de bal achter hem in het net ligt. Haarlem trapt weer af, doet een paar uitvallen, maar de voorhoede is niet die van voor de rust! In de voorhoede van H. F. 0. werken de gebroeders Francken hard, vooral Man nus, maar Laan past jych niet v.oldoendie aan, lieeft geen goede bui. Van Delden doet ook zijn best, Seignctte is er echter uit. Backs en halfs van Haarlem zijn daaren boven in vorm; Wilhelm doei niet veel onder voor Serné. Maas speelt een goede partij. Met v. Eeck daarachter is doelpunten héél moei lijk! Maar de Haarlem-voorhoede is er ook uit! Ze speelt een laksch spelletje, lijkt vermoeid. De gasten zijn daardoor nu meestal op Haar lem's helft. Twee uitvallen van Haarlem zijn ongevaarlijk; een tweetal hoekschoppen voor li. F. O. leveren niets op. Na een periode van laksch spel van beide zijden, komt Haarlem er weer wat in. Schravendijk schiet over Een ongevalletje van van Deleten veroorzaakt wat oponthoud; Mannus schiet op v. Eeck, die echter mooi redt. Dan weer een hoekschop op H. F. C.'s doel; na wat geharrewar vlak voor de goal schiet Oostenbroek tusschen tal van Haarlem- en H. F. C.-beenen door in het doel der gasten. 62 voor Haarlem. Na den aftrap gaat 'n schot van van Del den weer naast; oen corner voor Wauw-wit wordt goed genomen. Laan schiet, maar de bal kan d'r onmogelijk in, omdat wel 'n vijftal Haarlemmers in de goal staan Houtkooper is aan den overkant weer ge vaarlijk, maar v. d. Nagel redt bijtijds. Van beide kanten wordt 'n aanval door off-side on derbroken. Het geluk i3 niet met H. F. C. Schoten van van Delden gaan rakelings over, Laan schiet eens juist naast, Mannus doet daarna den binnenreöhts na. Beide verdedigingen weten verder scoren te voorkomen. Steup is een paar maal in ac tie, doet nu goede dingen. Hij redt eens ten koste van ©en corner, die niets oplevert en houdt mooi een schot van Haak. Bakker en Houtkooper doen elkaar na in overschieten. Jacques Franc-ken kopt over na 'n voorzet van zijn broer. Het einde van den „grooten strijd" nadert. Haarlem is „binnen"! Van beiden zijden zien we nog enkele aanvallen, doorbraken en uit valletjes, maar de keepers vinden het beiden ook mooi! Als Willing voor het laatst fluit, is het ufgeloopen. Einde 62, voor Haarlem! 'n Verdiende overwinning Het publiek stormt het veld op en brengt Haarlem 'n ovatie. Rood-blauw jubelt.,, en terecht! Nabetrachting. Zeker, Haarlem heeft de overwinning ver diend, al zijn de cijfers ook wat geflatteerd! Bij de gastheeren speelden allen goed, zon der uitzondering: 1 Serné, Bakker en Hout- koper blonken uit. Verder mogen Oostenbroek, Healy en Bouwmeester apart genoemd. Van do gasten verdient de linkerwing, spe ciaal 'Mannus, 'n pluim voor het harde wer ken, evenals na rust v. Delden. Het liep hem niet mee op het eind. De Klerek, ik zei 't al, in de verdediging het besta. HENK. De eompetitie-sland. In de Westelijke eerste klasse is de stand: K«»P- Q€W, Rel. verl. pnt. T. t. Een. D. F. C. 1 1 0 0 2 6-1 2.00 V. O. C. 2 2 0 0 4 3-0 2.00 H. V. Y. 2 2 0 0 4 5—3 2.00 Sparta 1 1 0 0 2 2—1 2.00 2 1 0 1 2 8-5 1.00 H. B. S. 2 1 0 1 2 5-4 1.00 H. F. C. 2 1 0 1 2 5—6 1.00 Quick 2 0 0 2 0 S—7 0.00 U. Y. V. 2 0 0 2 0 1—5 0.00 Ajax 2 0 0 2 0 1-7 0.00 Haarlemsche Voetbalbond. Uitslagen van gisteren gespeelde wedstrijden: I Iï. C. H. IIVolksweerbaarheid Schoten III—R. C. H. III 2-0. I—1. R. C. H. IVVolksweerbaarheid II 12. NOORD-HOLLANDSOHE SCHAAKBOND. Na do laatste opgave ontving de secre taris van liet voorloopig comité nog bericht, dat V.V.V. te Alkmaar met 18 leden bereid was toe te treden. Van de 18 toegetreden clubs waren Zon dag 10 ter vergadering te Zaandam aanwe zig, n.l. V.A.S., A.S.O., de Toren en de Na tionale Schaakbond, allen te Amsterdam, V.V.V. te Alkmaar, Haarlems Schaakgezel schap, Morphy te den Helder, Krommenie, Adolf Andersen te Watergraafsmeer en Zaan dam. Met algemeene stemmen werd beslo ten den Noord-Hollandschen Schaakbond op te richten, waarna liet ontworpen reglement zonder groote of ingrijpende veranderingen werd goedgekeurd. Geschrapt werd het ar tikel, dat everitueele tekorten gedekt zou den worden door de aangesloten: clubs in verhouding tot het ledental. Het bestuur werd als volgt samengesteld: O. Nauta Mz. te Zaandam, voorzitter; H. Flentrop Jr. te Zaandam, secretaris-penning- meester, J. Mackenzie Sr. te Amsterdam, vice-voorzitter,H. G. Reeders te Amster dam, 2e secretaris en dr. J. O. Reeders te Den Helder, commissaris. Besloten werd, dat de nieuwe bond in zijn eerste levensjaar op kalme wij ze zijn taak zal aanvangen, waarom het bestuur opdracht werd gegeven te trachten eenige elubmatchen tot Btand te brengen, waarbij aan de winnende club een practisch souvenir waaronder b.v. te verstaan een schaakbord of een schaakspel, zal worden uitgereikt. Aan de heeren Nauta en Flentrop, die in de oprichting van den bond het meest werk zaam aandeel hebben gehad, werd hulde en dank gebracht. M. Crt. ZAANSTREEK.BEVERWIJK. D eschaakpartij, "welke in den op 12 Oc tober te Krommenie gehouden wedstrijd Zaanstreek-Beverwijk is afgebroken, is dooi den arbiter, jhr. D. van Foreest te Oosthui zen, remise verklaard. De vier deelnemers i.n deze groep der eerste klasse, hebben dus allen D/a winstpunt. Bij loting, is daar op de prijs Itloegekend aan den lieer K.. Kok Pa. te Zaandijk, die nu in de 2de ronde komt. De partij Mantel-Rogetli, in de derde klas se, is door den heer M. F. Rogetli, te Zaan dam, gewonnen, zoodat dezen de prijs zal worden uitgereikt en hij eveneens Zondag te Zaandijk zal hebben te spelen. M. Crt. waar bleek, dat een paar teenen gekneusd wat-en. Hef, ongeluk moet aan eigen onvoor zichtigheid geweten worden. LASTIGE REIZIGERS. Een tweetal reizigers die per electrische tram der E.S.M. hedennacht van Amsterdam naar Zandvoort gingen, gedroegen zich ge durende de reis zoo onhebbelijk, dat men hen alhier dwong uit te stappen, zoodat de heeren hun reis te voet moesten voortzetten. PERSONALIA. Door den minister van Landbouw, Handel en Njjverh. is aan de heeren Slikkerveer en Bergwerf, ambtenaren van de scheepvaart inspectie, als standplaals aangewezen IJmui- den; aan den heer Bouwmeester de stand plaats Haarlem. COÖPERATIEVE VEREENIGING Km-HU 113 „DE EENDRACHT". Wij ontvingen het verslag over het 9de boekjaar der coöperatieve broodbakkerij en verbruiksvereeniging „De Eendracht". Voor de afdeoling Bakkerij was liet eerste jaar al leszins bevredigend; voor de afdeeling Krui deniers- en Grutterswaren spreekt het ver slag van een zéér gunstig jaar. „VOOR. ALLEN DER H. IJ. S. M." De coöperatieve vereeniging „Voor allen der H. IJ. S. M.", geeft Dinsdag 28 October in de concertzaal der sociëteit Vereeniging een feestavond. Medewerking wordt verleend door een datnes-orkest, onder directie van mejuffrouw Gellme Slieren; door goochelaars en humoristen. De specialiteiten voorstelling staat onder leiding van den impressario Max van Gelder, te Amsterdam. GELOOFSVERDEDIGING. In het artikel over „Geloofsverdediging" in de Kerklijst van Zaterdagavond is een fout inge slopen, waardoor het bedoelde onduidelijk is ge worden, omdat een regel is uitgevallen en een verkeerde ervoor in de plaats gezet. Na: 3. De bekende christelijke waarheid be strijden enz. staat: 5. Halsstarrig zijn in de boorheid, door zich niet kunnen dulden, enz. Dit moet zijn: 4. De liefde tusschen God en den naaste niet kunnen dulden, enz. DE BIOSCOOP IN HAARLEM. Bioscope-theater Gr. Markt» Haar goede tradities getrouw, biedt deze bioscoop weer een afwisselend en boeiend weekprogramma. In het hoofdnummer Moei lijke tijden" speelt Asta Nielsen de hoofdrol. Het is 'n aangrijpend drama uit den tjjd van den Fransch-Duitsclien oorlog. Ook de humo ristische nummers zijn zeer aantrekkelijk. De wijdvermaarde Polycarpe, met Max Linder een der prachtigste filmtypen, doet de toe schouwers schudden van het lachen. Zooals steeds, zijn ook hij deze films de voorafgaan de opschriften in onberispelijk Bollandsch. Vermelden we ten slotte nog, dat de explica teur dezer bioscoop onovertroffen is. Union-bioscoop. De „Union" heeft zicli al naam gemaakt onder het bioscoop-minnend publiek in Haar lem. Zoowel de voorstellingen in het goed- ingerichte en aardige zaaltje aan den Scho- terweg als die in St. Bavo op Zaterdag en Zondag bewijzen dat. Deze week heeft de „Union" weer buitengewoon interessante nummere: en vooral de komische („In de leeuwenkooi voor 25 dollars" en „Eind goed alles goed" b.v.!) zijn van de bovenste plank. De lieelo exploitatie en aankleeding draagt den stempel van zaakkennis en ook explicatie en muziek zijn hier heel goed. Daarbij wordt op de films zeer speciaal gelet, wat voor de genen die zonder schroom een bioscoop wil len bezoeken, heel wat waard is. Apollo-theater. Het Apollo-theater geeft deze week weder om een aantrekkelijk programma. Het is, zooals immer, met zorg gekozen: de Weke- lijksche Courant, een moppig stukje der bios coop-operateurs, het hoofdnummer Czernows- ka, nog een leuk nummertje, enz. Veel af wisseling, mooie beelden, aardige films en gezellig veel publiek. Zierdaar den indruk dien men van een voorstelling in. het Apollo-thea ter medeneemt. Binnenkort wordt een fraai nummer opge voerd, getiteld: Ivanhoe. Als de afwerking, uitbeelding en opvoering der beelden geëven- redigd mooi zijn aan den inhoud van het 6tuk (waaraan wij niet twijfelen) dan zal dit voorzeker een succesnummer worden. Het i§ een stuk dat speelt in de 12e eeuw en geeft een beeld van den strijd tusschen de Angel- saksere en de Normandiërs, die volgde op de verovering van Engeland door Willem I. Het is een groot historisch drama uit den tijd der Kruisridders, naar het mooie mees terstuk van Walter Scott, waarin legende en historie zeer mooi zijn dooreengestrengeld en een aangenaam geheel vormen. Quo Vadis? In den Schouwburg is wederom de fraaie Italiaansche film: Quo Vadis? vertoond, die enkele weken geleden hier zooveel succes had. Ook thans valt zij zeer in den smaak van het publiek en beleeft veel succes. GARNIZOEN SBE7RICHTEN. De korporaals J. B. M. van den Einden en D. van Welij zijn van het Instructie-bataljon overgeplaatst bij het 10e Beg. Infanterie, al hier in garnizoen. TER WAARSCHUWING. Zaterdag moest een kleine jongen uit de Assendelverstraat een boodschap doen in de Anegang. Hij kreeg daarvoor één gulden en twee cent van moeder mee. Op den hoek van de Anegang ontmoétte het ventje een ver moedelijk nog jeugdig meisje, dat hem vroeg of hij geld hij zich had. Op het bevestigend antwoord, vroeg zij of hij het geld in haar portemonnaie -wilde doen. Zij had zoo'n mooie. Het meisje deed twee cent in de portemon naie en maakte zich met den gulden uit de voeten. DOOR ONVOORZICHTIGHEID OVER REDEN. Gisterenavond tusschen 8 en 9 uur kwam de werkman-J. K. op het Spui te Amsterdam met zijn voet terecht onder een wiel van een tramwagen der E.S.M., toen hij van de tram sprong, terwijl deze nog reed. De man werd ongenomen en naar "en gasthuis vci-voeid. „DE TIJD". De heer A. C. A. van Vuuren, lid van de Ile Kamer, is benoemd tot tijdelijk hoofdre- j daetern- van „De Tijd", totdat door de aan deelhouders een beslissing zal zijn genomen. De „ad interim's" worden veelvuldig! DIOCESAAN COMITé VOOR DE K. S. A. Zondag .16 Nov. a.s. wordt te Amsterdam in het gebouw der Vereeniging G. en W„ Heerengracht 415, een algemeen© ledenver gadering geboden van het Diocesaan Co mité der K. S. A. in het Bisdom Haarlem. Op die vergadering zal, nadat de verllagen zijn uitgebracht en mededeelingen gedaan, een bestuursverkiezing plaats hebben. TE VERKOOPEN. Dinsdag 21 October. HAARLEM. Verkooplokaal Nassaulaan 110 en 7 uur. Not. J. A. Wilkens. Not. Sarlet. Verkooping. BLOEMENDAAL. Voor de villa „Mia" aan deu Bloemendaalschcn weg 10 uur Not. J. O. Burkens, Mak. J. A. Overakker. Verkooping van van Inboedel. ÏJMUIDEN, 20 Oct. Z. Gearriveerd 18 October: Argus, s. Newcastle. Edie, s. Gooi©. Bacchus, s. St. Pctersb. Danae, s. Dantzig. Ameland, s. St. Petersburg. 19 dito. iTellis, s. Smirna. Willy, s. Warkworth. Granit, s. Newcastle. Rijnstroom, s. Huil. Noord-Holland, s. Newcastle. Apollo, s. Dantzig. Euterpe, s. Koningsberg. Iris, s. Stettin. Altona, s. Goole. Fris ia, s. Buen. Ayre. 20 dito. Prins Maurits, s. Suriname. IJstroom, s. Londen. Rotterdam, s. Grange in. Swift, s. Londen.' Fuldin, s. Christiana. Veghtstroom, s. Bristol. Yang Tszo, e. Java. Petrolea, s. Wilhelmshaven. Vertrekken 18 October.i Nyrooa, s. Liverpool. Norden, s. Christiana. Eemstroora, s. Leith. Gammaj s. St. Petersburg- Mascotte, s. Leith. Apollo, 8. Breinen. Beta, 8. Riga. Roiohenfels, s. Hamburg. Mars, s. Kopenhagen. Helios, s. Antwerpen. Fauna, 8. St. Petersburg. Betsy Anna, s. Warkworth Gulistan, s. Barry. 19 dito. Lapwing, 6. Londen. Spon, 8. Goole. Dordrecht, a. Riga. Rhein, s. Hamburg. Amstelstroom, s. Huil. Maasstroom, b. Londen. Loke, s. Rotterdam. Krakatau, s. Java. NEDERL. STOOMVAARTLIJNEN. Grotius, v. Amsterdam n. Bat pass. 18 Oct. Gibraltar. Kambangan, v. Bat. n. Amsterdam pass. 18 Oct. Gibraltar. Koning Willem I, v. Bat. n. Amsterdam, vertrok 18 Oct. v. Singapore. Bali, v. Amsterdam n. Bat. pass. 18 Oct. Kaap Blanc. Koning Willem III, v. Amsterdam n. Bat. vertrok 18 Oct. v. Lissabon. Oranje, v. Bat. n. Amsterdam vertrok 18 Oct. v. Lissabon. Malang, v. Rotterdam n. Bat. vertrok 17 Oct. v. Antwerpen en poes. Vlissingen. Ophir, v. Rotterdam n. Bat. pass. 18 Oct. Kaap del Armi. Nieuw Amsterdam, v. "Rotterdam n. New- york, pass. 19 Oct. 3.30 n.m. Prawlepoint. Westerdijk arriv. 18 Oct. te Baltimore van Rotterdam. Saturnus vertrek 17 Oct, van Palermo n. Algiers. Jason vertrok 18 Oct. v. Algiers naar Am sterdam. Minerva arriv. 17 Oct. te Konstantinopel van Salonica. (Zeepost). HAARLEM, 20 October. Graanmarkt. Ver kocht 60 H.L. haver f 4.20. SCHIEDAM, 18 Oct. Moutwijn f 12.50. Je never f 16.50, Commissie f 11. Stemming flauw. Spoeling, f 1.90, Graanspiritus f 21— 21.25. Melasse f 18.2518.50. Ruwe Spiri tus f 9.75. LEIDEN, 18 Oct. Korenbeurs. Handel he den door kleine omzetten teleurstellend.. Voor directe behoefte was de vraag klein, terwijl het aanbod meer dan ruim voldoende was. Prijzen naar kwaliteit als volgt: Tar we f 6.70—8.75 per 80 K.G., Rogge f 5.50 —6.20 per 75 K.G., Haver f 7.10—7.80 per [100 K.G., Gerst f 5.70—6.20 per 65 K.G. i Erwten f 9.20—1.60 per H.L. Botermarkt. Aangevoerd 273 achtste, 38 zestiende vaten, wegende 5840 K.G. Prima fabrieksboter (controle) f 6064. Prima boe- renboter f 6264. Goede boerenboter f 68 61. Handel matig. :Turf. Lange turf f 4.254.50 per 1000 st. Aanvoer 360.000. Eierenveilingi De eieren zijn gestempeld II E. V. Aanvoer 2407 stuks. Kipeieren, f 7.15 8.(25. Eendcieren f 6.106.40 per 100 st. Handel vlug. ALKMAAR, 17 Oct. Kaas. Kleine fabrieks kaas f 32.50, kleine boerenkaas f 32.50, com missie f 33, middelbare f 33.50. Aangevoerd 309 stapels wegende 185142 K.G. Hande' matig. --.j ALKMAAR, 18 Oct. Aangevoerd 20 paar den f 80175, 86 koeien en ossen f 180— 440, 49 nuchtere kalveren f 825, 102 ma gere schapen f 20—30, 61 magere varken: f 18.50—29, 206 biggen f 12—18, 26 bokken en geiten f 310, 'ooter, per halt Ned. pond hoogste prijs f 0.87i/2, middeiprijs f 0.80, laagste prijs f 0.70, aangevoerd 4644 kop kipeieren f 6.50.7.50. AMSTERDAM, 20 Oct. Veemarkt. 347 veLe koeien le kw. 8068; 2e kw. 74—78; 3e kw. 70—74; 155 melk- en kalfkoeien f 280 350 60 nuchtere kalveren f 12—20; 24 scha pen f 24—34; 524 vette varkens Hol]. Ie kw. 5456; Holl. 2e kw. 5254; geon over- zeesche en geen Geldersche. WATERSTANDEN. Hoogwater. 21 October. ÏJMUIDEN v.m. 6 uur 15 min.; p.m. 6 uur 39 min. KATWIJK v. m. 5 uur 50 min.; n.m. 6 uu; 14 min. 1 Laagwater. ÏJMUIDEN v.m. 2 uur 15 min.; n.m. 2 uur 39 min. KATWIJK v.m. 1 uur 55 min.; n.m. 2 uur 10 min. Officieele telegrafische opgave van het Meteorologisch Instituut te I)e Bilt Hoogste barometerstand, Horta 768.1. Laagste barometerstand, Thorshava 737,7. Zwakke tot matige, meest Éuid-lijke wind nevelig tot liohtbewolkt, weinig of geen re gen, mogelijk nachtvorst, zelfde tempcratuuri overdag. GEVRAAGD met 1 Nov. een voor kinderen 8D huip in de huis houding tegen flink loon. Brieven Letter AA Advertie-hureaa A. M. C. Soheltekens Heemstede. i Gevraagd e n i. s. niet beneden de 15 jaar, voor lichte, huishoudelijke bezigheden. AdreB W. VAN KLEMT, Anegang, hoek Wartnoesstraat. ter overname aangeboden zeer mooi en voordeelig, beet. uit Canapé, 2 Crapeauds, 6 stoelen en tatel, mass, eik. met moquet, met nog 3 jaar gar. Te «ien tot en met Vrijdag a.s. van lü tot 5 uurHaarlemsche Dienst verrichting, Nassaustraat 2. gevraagd \oof Bullet werkzaam h-rieD Adres Restaurant BRINKMANN, Groote Markt. TELEFOON INTERC. 1886. Bij een Inboedel, op bovengenoem de datums verkocht wordende en reeds in vorige advertentien omschreven sal o.m. in veiling werden gebracht: bestaande uitcanapé. 2 fauteuils en 4 stoelen, bekleed met blauw Velours de Naples, rijk gebeeldhouwd salon- kastje, spiegel en tafelalles van kost baar snijwerk voorzien, benevens bij- behoorend Axminster tapijt. Ten allen tyde kunnen fsf'WS* goederen gebraoht en steed* gehaald worden. P. HOOGEYEEN, Lzn, Makelaar. fcfr Aanbevelend, A

Nieuwe Haarlemsche Courant | 1913 | | pagina 11