Nagekomen Berichten. MEUWSÜIT DEN OiïitEK STADSNIEUWS DE SPAARNEBANK Rechtszaken. Scheepvaartbericii- en. AMSTERDAMSCHE BEURS. belast zich m8t de uitvoering van effectenorders- OORLOG TUSSCHEN DE VER. STATEN KOERSEN VAN HEDEN, A NOV. .tk Amsterdam Rubber Nederl. Rubber Cecons. Petroleum Orion iiniiiiMN Cew. Dordtsche Intern. Rum. Petr, United Cigar Prolongatie IfVts 3'Is 6V2 SSSEUWE GRACHT SB, HAARLEBI - TUINBOUW EN PLANTKUNDE. Dn afdeeling Haarlem en Ometreken van do Nederlandscbe Maatschappij van Tuin bouw en Plantkunde vergaderde gisteren avond in café Brinkmann. De voorzitter, de heer Joh. de Breuk, deel de mede dat van eenige vereenigingen een Verzoek was ingekomen om een Buhsidie be schikbaar te stellen of deel te nemen in het waarborgfonds voor te honden tijdelijke of Permanente tentoonstellingen. Besloten werd hierop niet in te gaan. Verder deelde de voor- sitter mede dat door een commissie de kwee- herij van den heer Nederhaeselt is bezocht. Pet reeultaat hiervan was, dat de commissie mei veel lol' over die kweekerij kon gewa- 'reu, over welk resultaat de voorzitter den heer Nederbasselt, die ter vergadering aan wezig was, gelukwenschte. Van het hoofdbestuur was een kennisge ving ingekomen, dat op 26 November a.s. te Utrecht een vergadering zal worden gehou den van de groep bloemisterijen. Naar aan leiding van dit schrijven werd do wenscbe- lijkheid geuit om ook in de afdeeling Haar lem een groep bloemisterijen op te richten. Dit pnut zal op bet convocatiebiljet geplaatst Worden voor de volgende vergadering. I)e heer .Joh. de Breuk deed verslag van de 51e algemeene vergadering in den Haag gehouden, waaraan de voorzitter met den lieer-Tennis als afgevaardigden hadden deel genomen. Als onderwerpen voor lezingen over bloe menteelt in het a.s. seizoen werden genoemd: aanleggen van borderbedden'; curiositeiten uit de plantenwereld en kijkjes in de tuin- bouwwpreld. De lezingen worden gehouden door den neer Cunaeus, vermoedelijk op 18 November 1913, 27 Januari en 17 Februari 1914. De medailles voor den balconwedstrijd zul len aan het comité Plan 1913 worden over bandigd, die ze aan de prijswinners zal uit reiken. Tevens werd besloten om de 300 subsidie, welke door de afdeeling werden toe gestaan voor de versiering van de Groote Markt en de Groote Houtbrug, aan het co mité over te maken orn de onkosten te ver goeden. De heer Hesseling, die het plant soentje aanlegde, heeft het onderhoud nog bijgehouden, ook na 1 October, tot welken da tum hij er toe verplicht was. Door Plan 1913 zijn de planten ,ook de laurieren, van den heer Hesseling aangekocht, om ze aan de ge meente cadeau te doen. De heer Hesseling heeft, zich bereid verklaard het onderhoud van bet plantsoentje op zich te nemen totdat de gemeente bet plantsoentje zal hebben overgenomen. Geconstateerd werd dat de plantsoentjes op de Groote Markt en bij de Groote Houtbrug zich uitstekend hebben ge houden en door de jeugd zijn ontzien, alhoe wel in het begin nog al eens door de politie handelend moest worden opgetreden. Door den heer Joh. de Breuk werden de door de firma E. H. Krelage (niet ter verga dering aanwezig) en den heer Nederlmsselt behaalde getuigschriften uitgereikt, welke door hen behaald zijn op de Bloemen- en Planfenkeuring te Amsterdam. Vervolgens werd behandeld de vraag of het gewensclit is, dat vanwege de afdeeling een cureus voor volwassenen wordt opgericht. De heer Gevers gaf verschillende inlich tingen. Besloten werrl tot oprichting van zulk een cursus, indien daarvoor voldoende animo be- staat. De cursus zal echter eerst het volgen de jaar ingesteld worden, omdat het voor dit jaar te laat is. Voor deelname aan den cursus zullen liefhebbers worden opgeroepen. De verwachting werd uitgesproken, dat de deelname voldoende zal zijn. Met de wen- echen der deelnemers zal rekening gehou den worden, om het onderwerp van den cur sus te bepalen, als dit gewenscht is. Voor de onderlinge tentoonstelling was in gezonden door den heer S. Pool, tuinbaas hij den heer A. A. Sprenger, twee planten Artemisia saerorum viridis (zomerden). Deze planten waren begin Maar onder glas gezaaid en later in den vollen grond overge plant en waren dus éénjarig. Door den heer H. Carlée drie vazen met afgesneden bloemen van Amerikaansclie an jers; door J. J van Cruyningen vijf planten van Asalea indica mad. Petrick; van den beer Wallenbrug drie potten chrysantemum- en vier potten cyclamen. Door de commissie van beoordeeling, be staande uit de beeren Bolderdijk, Boeschoten en Djjs Sr., werden de volgende punten toe gekend: Aan den heer Pool voor inzending Arte misia saerorum viridis (zomerden); 5 punten; aan den heer Carlé 5 punten voor Ameri- kaansche anjers; aan den heer van Cruynin gen 5 punten voor inzending asalia's; aan den heer Wallenburg voor de inzending chrysantemums 5 punten; voor inzending cy- clanus 3 punter; voor een inzending snijboo- uen, door den heer G. J. Boeschaten, werden eveneens 5 punten toegekend. Opmerkelijk was de inzending van asalea's door den heer van Cruyningen, n.l. dat deze plantjes zoo vroeg bloeiden en zulke groote nloemen voortbrengen, alsmede de inzending Ênijboomen mef het oog op den lijd van het jaar. De voorzitter dankte de heereu inzen ders voor hetgeen zij 1e genieten hadden ge geven en merkte op dat de afdeeling Haar lem nUeen op zulke aardige inzendingen mag bogen. Hierna werd de vergadering gesloten. „Leidsche Courant" van 21 October: Tot in de uiterste puntjes was de aanklee ding verzorgd, ieder tooneeltje een schilderij, een ware lust der oogen. Het spel dat te ge nieten werd gegeven stond op hoog peil, de avond was een succes voor alle spelen den, doch vooral voor Royaards en mevrouw Royaards—Sandberg, die een heerlijke uit beelding gaven van jeugd, middelbaren leef tijd en vooral van den levensavond. De toe juichingen aan het slot waren overweldigend en wel verdiend. SANTPOORT. Dr. A. C. Kam. 1 November was het 25 jaar geleden, dat dr. A. C. Kam, thans geneeskun dig hoofd aan het gesticht Meerenberg, te Lei den tot arts promoveerde. Reeds op 10 November 1888 volgde zijn be noeming tot procestor aan liet gesticht Meeren berg, waar hem achtereenvolgens belangrijke functies werden toevertrouwd. Door afwezigheid heeft Dr. Kam zich van feestbetoon onttrokken. BURGERLIJKE STAND. z. v. C. M. BorstDall. SCHOTEN. Ondertrouwd: A. Krintze en 3. A. van Rijswijk. H. C. Franse en G. M. van Schagen. Getrouwd: L. Landweer en S. Oh. C. Zee straten. Geboren: z. v. A. M. E. Lade wijkOderkerk. z. v. M. W. Hendriksvan der Brand. z. v. D. WillemseBosma. z." v. J. Smalle- gangeSchoenmaker. MIJLPALEN. „Het Tooncel": Y\ oensdag wordt Royaards en door 17 Nkv^ ffUem bet tooneelspcl „Mijlpalen". De Maasbode schreef over de opvoering van Dit stuk: De enecéncering was een ware oogeniast; bet spel was voortreffelijk» bet publiek heeft .van de zeldzame kunstpraeetaties der actrices fcn acteurs genoten. Het „Centrum" van 18 October: De heer en mevrouw Royaards gaven sym pathiek spel en maakten het slot vaa het laatste bedrijf tot een zeldzaam stemmings- loonecltje, dat vol poëzie als 'twas, er wel Verdiend insloeg. Het Nieuws van den Dag van 18 October: Wie een blik wil slaan in het leven van ten halve eeuw, de vertooning van „Mijlpa len" stelt hem er toe in staat. Het uiterlijk Ier vertooning en de kleeding zijn op zich- telf een gang naar den Schouwburg waard, xls wel een genieting, een goede en voor name vertooning van een zoo uitnemend pverk als „Mijlpalen" bij te wonen. PERSONALIA. Te Amsterdam zijn geslaagd voor het examen vrije- en ordeoefeningen de heereu J. O. van der Bilt, alhier en M. A. Bonneur, te Zaandam. TRICHINOSE-GEVAAR. Een deskundige op het gebied van de Trichi- nose-bestrijdiug in Duitschland, dr. Böhm, heeft, blijkens mededeeling van het „Tijdschrift voor Sociale Hygiëne", gewaarschuwd tegen het Trichinose-gevaar, dat uit Nederland zou drei gen. I lij wees daarbij op een besmettingshaard hier ter stede, waar in het gemeentelijk slacht huis trichineuse ratten zouden gevonden zijn. De directeur van het openbaar slechthuis al hier, de heer van Oyen, heeft naar aanleiding van dit bericht, eenige mededeelingen verstrekt aan den berichtgever van de Tel. Nadat de trichinose-gevallen te Zandvoort voorgekomen waren, liet de heer van Oyen, be halve de Haarlemsche en Zandvoortsche var kens, ook de ratten, die in het slachthuis gevan gen werden, onderzoeken. Op 4 April vond men een rat, die trichineus was. Na dien tijd heeft men bij de 25 gevangen ratten geen trichinen meer gevonden. Deze rat is waarschijnlijk af komstig uit de omgeving van het slachthuis, waarbij, op 'n 500 M. afstand, 'n varkensfok kerij is, waar veel ratten zijn. Er zijn daar ook mestverzamelingen, die ratten aantrekken. Dat dit vermoeden grond heeft, blijkt uit het feit, 'dat uit deze fokkerij op 28 Mei drie varkens zijn aangevoerd, die trichineus bleken te zijn. Behalve het onderzoek van het besmette hok, zijn geen verdere maatregelen daar ter plaatse tegen het trichinegevaar genomen. Voor onze stad zelf behoeft geen gevaar te bestaan, daar alle varkensvleesch, ook het toe bereide, van het slachthuis op trichinose wordt onderzocht. De gemeenten in den omtrek laten dit echter niet doen. Alleen liet Zandvoort, toen verleden jaar de trichinen-gevallen voorkwamen, de var kens onderzoeken. Doch dit heeft men weer na Mej 1913 nagelaten, totdat in September een varken uit Zandvoort aan een Haarlemschen slager verkocht, trichineus bleek te zijn. In die zelfde maand liet een Zandvoortsche slager uit eigen beweging nog een varken onderzoeken, dat ook trichineus bleek te zijn. Nu worden de var kens uit een bepaald gedeelte van Zandvoort, wat de heer van Oyen onvoldoende acht, hier ge keurd. Alle varkens uit Zandvoort en ook die uit andere gemeenten rond Haarlem, zouden alhier moeten worden gekeurd. Ook te Haarlemmermeer zijn in Juni twee trichineuse dieren gevonden. Wat het besmettingsgevaar dier varkens be treft, meende de heer van Oyen, dat dit af doende zou kunnen voorkomen worden door de houten hokken te vervangen door steenen, waar binnen de ratten niet kunnen komen, WILLEM ANDRIESSEN, Onze oud-stadgenoot, de pianist Willem An- driessen, zal hier Maandag 10 November a.s. een klavieravond geven in de Kroon. Met ge noegen zullen wij hem wederom in ons midden zien om van zijn sympathiek spel te kunnen ge nieten. fo SILHOUETTENSPÉL DER GEBR. SCHMITZ (SCHOUWBURG). oen liet half negen was (tijd van aan vang), zag' ik een oude juffrouw op de ach terste rij, die al een kwartier het publiek aan het tellen was, van schrik verstijven. Het omineuse getal 13 was juist bereikt. Geluk kig voor het goede meiisch dat nog een luttel aantal eenheden het ongelukseijfer had den gecompleteerd, toen een der heereu Sfhmitz niet sonore stem de inlcidingsver- zen tot het eerste silhouet (dat der voorwe reldlijke dieren) begon te reeiteeren. Ondanks de jammerlijke leegte der zaal heb ik mij kostelijk vermaakt. Een poos ge leden gaven we een uitvoerig verslag dei- eerste voorstelling, daarom kunnen hier eeni ge aanteekeningen volstaan. Het is een allerleukste kunst, die der hee- ien Schmitz. De beelden zijn geacheveerd van afwerking. Alleen moet ik eerlijk beken nen, dat. de engel, die 0p een der silhouetten een knaapje over den grond moet leiden; (iedereen kent de bekende plaat) meer van Belial had dan van Gabriël, al heb ik geen bokspooten kunnen eonstateeren. De meeste beelden zijn van een eigenaardigen humor, die alleraantrekkelijkst is. In een der num mers wendt een boertje wanhopige pogingen aan, om een weerspannig' varken voorwaarts te krijgen, 'tls zeker een ongeletterd boertje, anders had hij in den Schoolmeester kunnen lezen, dat men in zoo'n geval alleen succes heeft door het beestje bij zijn staart te trek ken. Allerschoonst waren de gekleurde beel den uit het land der geisha's en chrysanthen De silhouetten, die "Salerno's oordeel weerga ven, leken wel door Cornelis Veth geteekeud. Mooi waren ook „Gang langs het kerkhof" (Israëkr) en eenige antieke beelden van voor name sculptuur. Dit alles nu, en nog veel meer, wordt door een der heereu Schmitz met toepasselijke verzen begeleid. Die voldeden mij goed, al leen kon er bier en daar een beetje (niet te veel) aan geschaafd worden, 't Zijn origineele gewrochten, met matelooze rhythmen en in koenheid alles overtreffende rijmverbindin gen (vooral het rijm: afgemat, broek-aan had, trof mij levendig). De heer Schmitz be viel mii als recitator wèl. Het is geen ge makkelijke taak. De keer Dorbeen uit de Ca mera Obseura zal wel niet meer in 'tland der levenden zijn, anders had hij liier als verzeuzegger zijn droogkomieken aard kun nen uitvieren. Toepasselijke muziek begeleidde de beel den. Als er verliefde schimmen in het spel zijn, dan voert het pathetische Seheffel'scke Lied ons terug naar den maneschijn van ons achttiende levensjaar, en ter afwisseling be koort ons dan weer Puppehen, alias Mina oftewel Janus. Ik hoop van harte, dat de heereu Schmitz zich door de schaarsche belangstelling niet hebben laten ontmoedigen, en dat ze voort zullen gaan met hun geestige kunst. van S. MUSEUM VAN KUNSTNIJVERHEID. Het Museum van Kunstnijverheid werd in de maand October bezocht door 454 belangstel lenden. Uit de aan het Museum verbonden boekerij werden 243 boeken en plaaf werken naar ver schillende plaatsen van ons land verzonden, De aan het Museum verbonden school voor Kunstnijverheid werd door 159 mannelijke en vrouwelijke leerlingen bezocht. De tentoonstelling van medailles en plaquet- ten, die thans in het. Museum geopend is, zal de tweede helft dezer maand gesloten, worden. GEMEENTEZAKEN. Voet balter rein „E. D. O." B. en W. stellen voor aan de Haarl. Voet balclub „E. D. O." in huur af te staan als „K ÖO'ED AFGEKOMEN. Gisterenmorgen viel in de Groote Houtstraat een glazenwasscher, die de ruiten schoon maak te van het magazijn der firma Wierda. Het on geluk droeg zich als volgt toe. C. J., 21 jaar oud, wonende Leidsche Vaart, was bezig op zeven meter hoogte glazen te wassehen en hield zich vast aan een geopend raam. Plotseling zakte het raam naar omlaag en de man sprong, van 7 meter hoog, op den grond. Hij kwam et- bijzonder goed af, daar hij alleen den voet kneusde. Per Atax werd hij, na bij den heer Wierda de eerste hulp ontvangen te hebben, riaar huis gebracht. GEEN SCHULD. Een arrs deed gisteren aangifte bij de politie dat er op den hoek van de Koningstraat en de Gedempte Oude Gracht „bijna" een aanrijding had plaats gehad tusschen zijn dokterskoetsje en de N. Z. H. T. M. Een onderzoek van de politie bracht aan het licht dat de wagenvoer der der tram voldoende gebeld had, dat de koetsier van het rijtuig dit bellen te laat hoorde en ten slotte dat de aanrijding voorkomen werd door het krachtig remm envan den bestuurder der tram. FAILLIET VERKLAARD. Bij vonnissen der Arr.-Rechtbank alhier zijn heden in staat van faillissement verklaard: C. Meereboer, koopman, wonende te Warder, cur. Mr. li. Ph. 't Hooft. J. N. F. van Dijk, thans pakhuisknecht te IJmuiden, cur. Mr. N. H. van Voorst van Beest. R. van Grieten, timmerman en aannemer te Wijk aan Zee en Duin, cur. Mr. J. K. Schorer. S. Roschar, timmerman en aannemer te Wijk aan Zee en Duin, cur. Mr. J. K. Schorer. Rechter-Commissaris Mr. E. J. Dorhout Mees. FAILLISSEMENT VERNIETIGD. Bij vonnis van de Arr.-Rechtbank alhier van heden is vernietigd het op 21 October 1913 uit gesproken faillissement van J. A. Verkooij, vroeger boekhandelaar te Amsterdam, thans boekhouder, wonende te Lisse. KATHOLIEKE LAND- EN TUINBOUW- WERKLIEDEN. De R. K. Bond van deze categorie werklieden St. Deusdedit, vergaderde Zondagmiddag jl. in het Gebouw St. Bavo alhier. Behandeld werd speelterrein, het terrein gelegen ten noorden in bevattelijken vormt de nieuweLandarbeiders- van de Kiev;,'laan en ten Westen van den Dood-wet'-die mgekld W6rd d?°r de" heE"00T Aan weg, gedurende de maanden September 1913 wezig waren o. m. de heer van Wichen, afge vaardigde der 2e Kamer voor Haarlemmermeer, en Haazevoet, van het R. K. Bureau voor de Vakorganisatie. Een zeer vruchtbare gedachten- wisseling werd over de verschillende bepalingen gevoerd. BURGERLIJKE STAND. Geboren: 2 November, z. van J. H. A. Amand—Heining. z. van M. M. Möring Pisboor. Overleden: 1 November. M. W. II. Quint, 25 j. Teijlerplein. 2 November. B. Binning-Groenveld, 22 j. Schermerstraat. C. S. Mourik, 61 j. Donkere Spaarne. 4 No vember. S. Zoet, 76 j. Hagestraat. tot. en met April 1914, beneven® de twee eerste Zondagen in Mei 1914. ZIOH VERGIST. Twee jongens stalen gisteren uit den winkel van F. N. aan de Gierstraat een zak havermout. De politie snorde ze op. Het waren de loopjon gens P. H. M., 16 jaar en H. M. 13 jaar oud. Zij bekenden den diefstal te hebben gepleegd in! de meening dat zij een zak cocao-poéder te pak ken hadden. De zak havermout hadden zij leeggeschud en in de Morinnesteeg wegge worpen. INGEPIKT. G. v. B., kleermaker, kwam gisteren bij de politie vertellen, Bat hij in een tapperij aau een hem onbekenden witkiel zijn zilve ren cylinder-horloge had gegeven om het te beleenen. Dit had deze gedaan en er vijftig cent voor ontvangen, maar nu weigerde de witkiel het beleenbriefje aan hem te geven. Van zijn klacht werd nota genomen, doch. J. van B. werd ingepikt door de politie, omdat hij dronken was. Ilij mocht vannacht bij vadertje logeeren. VERDUISTERING. De voorz. Btelde aan de orde alsnog eenige Zondagmorgen verhuurde de rij wielhande- wetsontwerpen aan de in de af deelingen te be- laar J. K. aan een vrouwspersoon een dames- handelen ontwei-pcn toe te voegen. BINNENLAND. TWEEDE KAMER. Regeling van werkzaam heden. (Zitting van heden). Men seint ons uit 's Gravenhage: Onder voorzitterschap van den heer GOE MAN BORGESIUS vergaderde heden de He Kamer der Staten-Generaal rijwiel voor drie uur. Het karretje is nog niet teruggebracht, zoodat het wel verduisterd zal zijn. VERLOREN OF GESTOLEN? Gisterenmiddag kwam een juffrouw van IJmuiden bij de politie vertellen, dat in een Aldus wordt besloten. De beer DE SAVORNIN LOHMAN acht den tijd van deze week te kort om alles te onderzoeken en daarom zou bij het wetsont werp „Woningwet" willen aanhouden, terwijl hij tevens de onderwijswetten wil uitstellen. etsontwerpen een com- winkf! mn d<> Abehang haar bipVpn imndie Spr. zou voor deze wetsontwerpen een com- aan T -3 1 biezeP ,IlaIKlje'missie Van voorbereiding willen benoemen, waarin een beursje met Zilveren kmp, met wjjst erop, dat het besluit om deze w.o. te behandelen is genomen op voorstel van. de Centrale Sectie. Spr. weet niet boe de Centrale Sectie hierover denkt. twee gulden en enkele centen, was gestolen. Zij was des middags in den winkel geweest, en had haar mandje op de toonbank ge legd. Toen zij wilde betelen was het mandje verdwenen. Bij onderzoek door de politie bleek dat de winkelier geen mandje in bezit van de juffrouw had gezien, zij had trouwens direct gezegd toen zij den winkel binnenkwam dat zij het mandje miste. Daarop was zij teruggegaan naar de Maria-Stichting, waar mandje niet. In den winkel kon het zij ook geweest was, doch ook daar was haar mandje echter ook niet gestolen zijn, meen de men, zoodat het voor de hand ligt dat de vrouw haar eigendom ergens anders of ver loren of vergeten heeft. OPPASSEN. Gisterenavond kwam een man bij den heer De heer DE MEESTER, voorzitter der Centrale Sectie, zegt, dat deze er wel voor is deze w.o. af te voeren van de afdeeliugs- agenda, ook het denkbeeld om een commissie van voorbereiding te benoemen, neemt de Centrale Sectie over.. De Woningwet wil do Centrale Sectie niet afvoeren. (De vergadering duurt voort). DE BRIEVENGAARDER VAN CASTRICUM. Men meldt ons nit Alkmaar: Voor de Alkmaarsche Rechtbank werd te gen Koppenol, die het geld stal, waarvan Res ten onrechte verdacht werd het te heb- ii ff ben gestolen, twee en een half jaar gevange- M. G., handelaar m eüecten aan de Led. Oude n;sstrai' geëiseht. Tegen Res, die terecht Gracht, om geld te leenen. Het was een 6tnurj wegens verduistering van brieven, geheel onbekende, zoodat de heer G. natuur- wer(j eeil jag gevangenisstraf geëiseht. De lijk geen geld leende. Toen de onbekende, die reehtbank sprak hem na de pauze vrij. opgaf v. D. te heeten en schilder van be- j Verdediger van Res was Mr. Dr. Jan van. roep te zijn, vertrokken was, vermiste de 3esf. heer G. uit den parapluie-standaard een da- mes-parapluie. NIEUWE ZAAK. Do heer J. Paanakker heeft in de Anegang 27, een ruime, flinke leerhandel geopend en BUITENLAND. EN MEXICO? NEW-YORK, 4 Nov. Aan de Köln. Zeit. wordt geseind: Do Ver. Staten richtten aan en des Dinsdags geopend. Goed succes! UITBETALING VAN OUDERDOMS RENTE. gros et en detail. Do zaak is^des Maandags eell ]aatslou eisch het presidentschap neer te leggen. Hnerta lieeft dit ultimatum nog niet beantwoord. Maandag ontving hij de leden van het corps diplomatique, behalve de gezanten van Rusland, Duitschland en Noorwegen, die te Vera Cruz met Lind, den persoonlijken ver tegenwoordiger van president Wilson, be- 1 Londen, 4 Nov. Aan de Berl. Zeit. am Mittag wordt geseind: Zeven oorlogsschepen zijn te Vera Lruz Op 9 December a.s. wordt voor het eerst de ouderdomsrente uitbetaald. Zooals men weet, zijn de postkantoren daarmede belast. Hier ter stede beeft men echter daarvoor geen ruimte meer. De uitbetaling der ouder domsrente zal alsnu plaats hebben in den tegenwoordigen schoenwinkel der firma H. Vissers, Nobelstraat 11. aangekomen," daar de Ver. Staten een piot- Vissers wordt ooin-ol en Mexir-f De schoenenwinkel der firma seringen aanval op Mexico voorbereiden om de"m°oP Tan, Tlfic^mber verplaatst naar eneraai Huerta van zijn macht als dictator Verwulft 3, en zal na 9 December slechts een e gedeelte van het te^woordigeperceel voortemilitietroepen kunnen in bewe- den uitverkoop m beslag nemen. 1 Aan het postkantoor alhier worden ook de geste 11^ worden renteu uitbetaald'van Haarlemmerliede en Schoten. ARM BEESTJE. Gisterenmiddag werd op den Kleinen Hout weg door een tram der E. N. E. T. een zwart harig hondje overreden. Een politieagent bracht het beestje naar het politiebureau, waar het aan de gevolgen overleed Men gelooft, dat de strijd niet lang zal du ren. ca go. s wnréaux v'°;) d n .'T-To lel zijn ovüjjj de afgeloopen v.e' in uitgesproken,' 39 faillissementen faillissementen in "dezelfde .week van het .vorige jaar. FAILLISSEMENTEN. Failliet verklaard: 28 Oct. Sj. Dijkstra, timmerman, de Schrans bij Leeuwarden. 29 Oct. De vennootschap onder firma D, Grootveld, Baarn, en hare indiv. leden L. Post en M. Terweyde, beiden loodgieters aldaar, 1. J. Kuhr, daneskleermaker, Amster dam, Heerengracht 304—306 2. A. Hooge- veen, koopman in comestibles en fruit, Sar- phatipark 18 aldaar. Pvan Wermeskerken, boekhandelaar en 1 schilder, te Zeist, 2de-Hoogeweg- -12a, L. Lierens, kruidenier, Govei't Flinck- ja straat 323, te Amsterdam. P. Burg, kruidenier, te Rotterdam, Ge- 'i dempte Slaak 88 en 2de Rozenstraat 18. 30 Oct. F. Stinkens, rijwielhandelaar te j EysWittem. G. H. van Pol, aannemer, te Montfoort. W. Poetter, winkelier, te Heerlen. Geëindigd door het verbindend worden de; uitdeelingslijst het faillissement E. Swabedis- sen, Veendam; B. Wiersma, verlakker, te Ji Sneek; A. A. de Roode, te Rotterdam; F. i J. Waakop Reijers, te Rotterdam. Op,geheven de faillissementen G. Verhoef, cfa electricien en B. va.n Santbrink, beiden Am- |l sterdam; C. J. van Rutfcen, koopman, te Delft, J. C. M. van Maarschalkerweerd, wed. Giij- seels, te 's Gravenhage; G. van Abel, timmer- 'ifl man te Haps; P. Wildenberg, electricien t»;>| Boxtel; J. Vrij, koopman, te Zwammerdan, wegens gemis van actief. IJMUIDEN, 3 Nov. Z.W. Gearriveerd 2 November. Granit, s. Newcastle. Tantalus, s. Java. Rijnstroom, s. Huil. Danae, Hamburg. 3 dito. Noord-Holland, s. Newcastle. Rotterdam, s. Grangem. Swift, s. Londen. Ystroom, s. dito. E. Russ, s. Riga. Niobe, s. Bordeaux-, Vertrokken, 2 November Amstelstrooi&, s. Hull. Castor, s. Hamburg. Gearriveerd 3 November Leda, s. Stettin. NEDERL. STOOMVAARTLIJNEN. Koning Willem I, van Batavia naar Amster dam, arriv. 2 Nov. te Suez. Koning Willem HI, van Amsterdam naai Batavia, pass. 2 Nov. te Perim. Prinses Juliana, van Amsterdam naar Ba tavia, vertrok 1 Nov. van Tanger en Gibral tar. Vondel, v. Bat. n. Amsterdam, vertrok I Nov. v. Singapore. Grotius, arriv. 1 Nov. te Bat. v. A'dam. Krakatau, v. Amsterdam n. Bat., pass. 1 Nov. Kaap del Armi. Banda, v. Bat. n. Amsterdam, arriv. 1 Nov. te Genua. Ambon, v. Amsterdam n. Bat., pass. 2 Nov. Dungeriess. Diomed, v. Bat. n. Amsterdam, pass. Nov. Perim. Hector, v. Bal. n. Amsterdam, pass. 1 Nov. Perim. Prometheus, v. Amsterdam n. Java, arriv. 31 Oct. te Liverpool. Pyrrhus, v. Amsterdam n. Java, pass. 31 Oct. Gibraltar. Soerakarta, v. Bat, n. Rotterdam, arriv. 2 Nov. te Marseille. Tambora, v.' Rotterdam n. Bat., pass. 1 Nov.' K. del Armi. Djebres, v. Bat. n. Rotterdam, vertrok 1 Nov. van Port Said. Malang, v. Rotterdam n. Bat., vertrok 2 Nov. v. Suez. Djocja, v. Rotterdam n. Bat., pass. 2 Nov. Sagres. (Opgegeven door „DE SPAA RNEBANK", Nieuwe Gracht 98 (Telefoon 2088). Alhier). Koersen van latere ongeveer 2 uur. koersen m Amalgamated Smelting en Ref. Comm. Car en Toundry Common Erie Common Kansas City Common Marine Pref. Marine ,,lm 2e Pref. Mexican Common Missouri Common Pittsb.Coa Common South. R. Common Denver Common Rock Island Common Steel Common Topeka Common Union Common Wabash Pref. Wabash Kon. Petroleum Gew. Vorstenlanden Actions Vorstenlanden 2</2 pCt. N. W. S. 3 pCt Cert N. W. S. Common Peru Pref, Peru Bind.ey Geen. handel. 731'o 623 43% aei/2 24l/g 4 141', 205/16' 20 22% 183/, 56i;8 94 1431/, VU m/4 626V o 173 lo2 663/g 771/s 47 105 133 229 113 185 1051/j 453/. <2 73V. 629/,6 Wk 361/2 208/s 20 19 563 lf. 4B/,6 11% 626 66',- 773/i" 8n/,6 40 - 228 112% 184% VAN ELDERS. FAILLISSEMENTEN IN NEDER 1 7ND. Volgens mededeeling van ,Van der Graaf

Nieuwe Haarlemsche Courant | 1913 | | pagina 15