ËtgekoniBn Berichten. SANGUINOSE s:;;» NIEUWS Uil OEN 91TBEK. ingezonden Mededeeüng. DES'PAARHEBMlT Aanbestedingen. Sociale Berichten. beiast zich met de «itvoorin van effectenorders. si i* k t bi i e ia w s AM8TERDAMSCHE BEURS. PAARDENDIEVEN AANGEHOUDEN. Wan ons Kantongerecht. KOERSEN VAN HEDEN, 4 NOV. Intern. Rum. Petri United Cigar Prolongatie &iEüWE SésüOKÏ Bit. SIAASSJES *lU "Vic 5V2 Oliewaa: Onbekende Briefkaarten. Buitenland. P. Rieu, Fam. Wolilmami, P. 0. van Holte, dien Duitsehland. August Franke, Anvers. time Westhoff, Basel. Frl. N. Luther, Chur. Tozef Nowakie, Doitmund. Frl. Maria Braun, K. Apelt, beiden Düsseldorf. Miss Vera Webb, tV. H. ïathrling, Fam. de la Volpe Zuur, geiden Napoli. Emanuel Braunstein, New- York. Mep W. E. Hendriks, Mme Pothier, pciden Paris. Albert E. Deuman, Quebec. Dr. Brodsky, Sale. Dr. Jockers, Sehiltach. 17 Stukken zonder aidres. 2 Brieven;. 9 brief kaarten. 6 Drukwerken. Nota. Aan de afzenders wordt aanbevo- ton hun adres op do stukken te vermelden, >pdat deze bij onbéstelbaarheid aan hen kun- ,ien worden I «"'reven. PERSONALIA; Te Amsterdam zijn voor het examen vrije- en »rdeoefeningen geslaagd de heeren G. J. Bremer- (camp te Santpoort, J. A. Christiaans, te Zaan dam, en de dames M. van de Berg, te Haarlem en u j. r. van Bergen te Schoten. WILLEM ANDR1ESSEN. Willem Andriessen zal Maandag hier con- cerieeren In dat verband laten wij hier een en ander volgen uit een recensie in 't Alg. Hbld. van een concert, dat onze oud-stadgenoot dezer dagen te Amsterdam gaf. Over het programma schrijft de recensent S. Z.: Een programma in grooten stijl! Een dat den pianist, die het opstelde, karakteriseert. Wars van 't makkelijk winnen van de publieke gunst, stelde Andriessen zijn ideaal hoog, en hij reikt er naar met de geestkracht zijner stevige muzikale persoonlijkheid. Met al de liefde voor het instrument, dat in staat is den poëtischen inhoud van het muziekstuk te doen voelen, grijpt hij 't aan als middel om er de meesterwerken der pianoliteratuur mede bekend te maken in hun glanzende schoonheid en hun duurzame kracht. Ziethier, riep hij ons toe, drie der interessantste producten, twee uit de vorige, één uit den aauvang der twintigste eeuw: hoort wat ze ons te zeggen hebben, Schubert en César Franck, ook Max Reger. En zijn stem is ver- staanzijn voordracht had den ganschen avond ;aller aandachtig volgen en steeds meer een ge spannen mee-leven. En over de uitvoering o. m. dit: César Franck (Prélude, Arie, Finale) en Max Reger (de Bach-variaties) immers hebben ons Andriessen getoond op een eerbiedwekkende hoogte van reproduceer-kunst. Dat hij den weg gaat, door Franck gewezen, strekt hem tot niet g:ringe eer: Franck heeft met de Prélude's etc. f m nieuwe vlucht aan de piano-literatuur gege- en, die (1870'80) dreigde te verzanden in virtuosisme" en „futilité", om de woorden van i'hidy te bezigen. César Franck, dat wil zeggen rast en oorspronkelijkheid in conceptie en bouw idel in melodie en doorschijnendheid in coloriet.. riet was een genot, deze eigenschappen van den toondichter door Andriessen's voordracht weer je mogen bewonderen. Nu deed blijkbaar zijn rijpe aanslagtechniek zelfbewuster zich gelden; au beantwoordde zijn rijk expressief spel, dunkt mij, aan het beeld dat hijzelf van het kunstwerk voor den geest heeft. Er zijn gedeelten van mach tige bekoring: zooals het „Finale" bijv. klonk, was het even suggestief ais treffend. Tot een meesterlijke voordracht deed Andries sen zijn Reger stijgen. Daar was warme zin voor kleur-contrasten, gevoel voor forsche en grootsche stijgingen en welk een vermogen om de plastiek in 't licht te brengenIn 't algemeen een vertolking van het zware werk de chromatische Dubbelfuga was een imposante bekroning welke de aanwezi gen tot teekenen van de hartelijkste ingenomen heid vanzelf drong. z Willem Andriessen had in het programma een beknopte toelichting tot Reger's opus 81 ge- ichreven. Onzen serieuzen pianisten ter navol ging! S.K. VOLKSZANG. Vrijdag zal dus in de sociëteit „Vereeai- ging" wederom een Volkszangavond gegeven worden, die een bijzondere aantrekkelijk heid zal hebben, niet slechts door het op treden van de „Varende Zangers" waar ever wij ons voorstellen morgen meer bij tend erh eden mede te deelen doch ook floor de bioscoopvoorstelling, die tusschen de verschillende zang-nummers zonder twijfel een aardige afwisseling zijn zal. Het programma bevat een tiental liederen uit de Leeuwerk, waarvan enkele zullen worden uitgevoerd door de propagandako- ren, de overige door alle aanwezigen ge zongen worden. Men zerge dus zijn „Leeuwerk" mede te Hemen of koope er een in de zaal. Bij het programma is gevoegd een intee- kenbiljet voor de „Varende Zanger", het maandschrift der R.K. Vereeniging voor Volkszang, waarbij een kleine aanbeveling ran dit tijdschrift en van de Volkszang- HCtie in het algemeen. Moge deze Volkszangavond een groot suc ces zijn: 't is een uiterst interessante zang avond, waarbij terecht een volle zaal ver wacht wordt. DE UITBREIDING VAN HET PONTKAN TOOR. Ons postkantoor moet vergroot worden. De gemaakte plannen zijn echter niet goedge keurd, naar wij rneenen met het oog op de verbreeding van de Nobelstraat. Er zal nog Wel ©enige tijd mede verloopcn en een en an- TK ioeaUöamengaan met aankoop van Rijk al reeds hier ,door het de heer H. Vissers zijn echo, op 9 December gedeeltelijk in ge nomen voor d-e uitbetaling van de ouderdoms rente aan de zeventigjarigen, die daarvoor in aanmerking komen in Haarlem en voor hen, ;van Haarlemmerliede en Schoten. In den loop .van December verplaatst de heer Vissers zijn izaak naar het Verwulft 3, in een flink maga zijn, en zal het geheele perceel in de Nobel- «traat voor bovengenoemd doel in gebruik Worden genomen. DE VRIJE ZATERDAGMIDDAG. Bij de Firma Heringa enWuthrich zal voor de electromonteurs en centrale verwanningsmon- teurs de werktijd voortaan des Zaterdags om 1 lur eindigen. Met een en ander gaat gepaard een loonsverhooging van 1 cent per uur voor de 65 fftau monteurspersoneel. In verband hiermede zullende kantoren en ma gazijnen voortaan des Zaterdags om half twee gesloten worden. TURFCOLLECTt. De op gisteren door H.H. collectanten ten be- hoeve der Israël. Armen binnen deze gemeente gehouden jaarlijksche Turfcollecte heeft opge- j bracht de som van 437.07%. PROGRAMMA van de orgelbespeling in de Groote- of St. Bavo- kerk alhier, op Donderdag 6 November 1913, des nam. van 23 uur, door den heer Louis Robert: 1. Passacaglia et Fuga c kl. t., J. S. Bach; 2. Trio, J. L. Krebs; 3. Consolation, Max Re ger; 4. Sonate, Felix Borowski, a. Allegro, b. Andante, c. Allegro con fuoco; 5. Grand Choeur dans la tonalité grégorienne, Alex. Guilmant. DE PENSIOENREGELING VOOR GEMEENTE-AMBTENAREN EN -WERKLIEDEN. Aan de voorstellen van B. en W. inzake de Rijkspensioenwetten (regeling voor gemeente ambtenaren en -werklieden) wijdt de corr. van den „R. K. Gemeentewerkman" uit Haarlem in het jongste nummer van dat blad een kort woord, waaraan wij het volgende ontleenen: „Aan de bestaande rechten wordt niet ge tornd, in zooyerre het de in dienst zijnde ambte naren en werklieden betreft De nieuw aan te stellen ambtenaren en werk lieden behoeven voor eigen pensioen ook niets bij te dragen, doch voor weduwen- en weezenpen- sioen het maximum van de Rijkswet, nl. 5 pCt. van het totale loon. Voor de nieuw aan te stellen werklieden is het laatste dus een groot nadeel, wat het echter niet is voor de hoogere ambtenaren. De wet toch zegt, dat in geen geval meer dan 5 pCt. van het salaris mag verhaald worden op den ambtenaar. Een enkel voorbeeld zal dat duidelijk maken:. 1 hans betaalt een werkman bij een jaarloon van in ronde cijfers f 700 eene jaarlijksche bij- j drage (na aftrek van 300) van 6 maal 41 is 24.—. j Bij de nieuwe regeling 5 pCt. van het totaale loon, dus in het bovengenoemde geval 5 maal' 7—, is 35.— per jaar. Een verschil in het nadeel dus van /ll.I Een ambtenaar echter van b.v. 2000 per jaar betaalt bij de huidige regeling 6 maal 17 is f 102.en bij de nieuwe regeling 5 maal 20.is 100.Een verschil in het voor deel van 2.wat nog grooter wordt naar mate het loon stijgt. Door de katholieke en christelijke organisaties was een billijker regeling verzocht, waarin ge lijkstelling van oude en nieuwe ambtenaren en werklieden is voorgesteld, nl. voor allen 5 pet. van het salaris na aftrek van 300.—." In den naaht van. 2 op 3 November werd uit een weiland in de Haarlemmermeer een paard gestolen ten nadeele van de weduwe Rouw bos. Verdacht daarvan werden de zwer vers E. S. 25 j. en W. D. 35 jaar. Zij zijn hier ter stede aangehouden en naar de Haar lemmermeer getransporteerd. Zij hadden het paard verkocht voor f 1GO aan den land bouwer H. v. d. Berg, hier ter stede, die het woder verkocht had voor f 200. De zwervers hadden nog f 25 van het be drag bij zich. KAMERMUZIEK JOH. STEENMAN. Vrijdagavond 7 November wordt in de con certzaal „De Kroon" de - eerste séance voor Kamermuziek gegeven door Joh. Steenman. Alsdan zal zich het Boheemsche strijkkwartet doen hooren: Karei Hoffmanns, le viool; Jo sef Suk, 2e viool; Georg Herold, alt; Prof. Hanus Wikan, violoncel; L. Zelenka, 2e vio loncel. Het programma vermeldt: Jog. Hay dn. Op 33, no. 3 strijkkwartet C. Maj.; L. van Beet hoven. Op 18, no. 13, strijkkwartet D. Maj.; en Er. Sohubert, Op. 163 strijkkwintet O. Maj. DUIVENTENTOONSTELLING. Op Zaterdag 6en Zondag 7 December zal vanwege de Postduivenvereniging „Haarlem's Amsterdamsch kwartier een duivententoonstel- ling gehouden worden in het café de Harmonie van den heer van den Berg, aan de Heerenvest. Deze tentoonstelling zal verdeeld worden in drie categorieën: lo. voor oude duiven; 2o. voor jon ge duiven, die aan vluchten hebben deelgenomen; j 3o. voor jonge duiven, die nog geen vluchten medegemaakt hebben. i Ongeveer vijftien eereprijzen zijn voor deze duivententoonstelling uitgeloofd. CAREL PHLIPPEAU NAAR INDIë. Den 6en December zal onze stadgenoot de heer Oarel Phlippeau, wederom naar Indië vertrek ken met het ss. „Koningin Emma" der Maat schappij „Nederland". R.K. BLOEMIST- LAND- EN TÜINBOUWr LIEDEN. In aansluiting op een bericht van giste ren, deelen wij nog mede dat in de Zondag j.l. gehouden 'vergadering de heer Th. G. j O. Hooij, lid van het hoofdbestuur van den j Nederl. K. K. Volksbond liet onderwerp landarbeiderswet inleidde. Een zevental vra- gen waren op papier gesteld, waarin het wetsontwerp was samengevat. Algemeen bestond er waardeering voor dit wetsontwerp, hoewel nog veelvuldig voor komen de lange arbeidsdag een beletsel ge noemd werd om veel aan bearbeiding van ei gen land te kunnen doen, bij aldien het wets ontwerp wet wordt. De noodzakelijkheid werd uitgesproken den arbeidsduur wettelijk te beperken. Verder werden er verschillende wijzigingen wensclielijk geacht, welke ineen rapport met toelichting zullen worden sa mengevat en aan de Tweede Kamer worden aangeboden. De voorzitter bracht namens de vergade ring dank aan Minister Talma voor dit mooie sociale ontwerp, aan den heer F. v. Wichen V°nr v?'J n° «genwoordigheid e k^r.Hazebroek roemde de wijze waar- stelde 'd f „T dit omwerp behandeld had en stelde dit als voorbeeld voor anderen te vens noemde hij het een gelukkig verschijn sel dat hier bepaalde samenwerking merk baar was tusschen vakorganisaties en Kath Kamerclub. Hij hoopte dat dit in de toe komst navolging moge vinden. De heer v. Wichen prees eveneens de correcte en zakelijke behandeling en beloof de gebruik te zullen maken van de gemaak te opmerking, en deze in de Kamer-club te zullen bespreken, waarna de voorzitter de vergadering sloot. DE „AMBO" IN DE KATHEDRAAL. De „ambo" het spreekgestoelte in onze Kathedrale kerk. wordt voltooid. De heer Jan Brom is bezig met de opstelling van den geluidschelp (klankbord) die in stijl en ma teriaal zich aansluit aan bet geheel. Wij heb ben de symboliek van dit gedeelte van het rijke kunstwerk indertijd reeds weergegeven. REDDINGSBRIGADE VOOR DRENKE LINGEN. In de morgenavond te houden vergadering der Reddingsbrigade voor drenkelingen zal ook een demonstratie gegeven worden met een lestomobiel en een pulmotor, die bij het redden van drenkelingen en het opwekken der levensgeesten van veel nut kunnen zijn. Het bestuur verwacht dat zeer velen deze vergadering zullen bijwonen, die vooral voor heeren doctoren en poli tie-autoriteiten van veel belang is. GEMEENTERAAD. Hedenmiddag half twee vergaderde de ge meenteraad. Het verslag der zitting in ons blad van morgen. GEVONDEN VOORWERPEN, Terug te bekomen: Bureau van politie, een jongensrijwiel en een kwitantie eener hypothe caire obligatie, j. A. Kenselaar, Ged. Oude Gr. 45, een duimstok. J. C. F. Timmer, Damstraat 20, een lorgnet in etui. F. B. Massee, Oosterstr. 8 rood, een portemonnaie; C. v. d. Veldt, Gen. Joubertstraat 43, een rozenkrans; mevr. H. de Vries, villa Eikenrode, Aerdenhout, een broche; C. de Kok, Olieslagersteau 7, een boezelaar; J. Dekker, Kamperstraat 64, een portemonnaie; G. A. Leeuwendaal, Spaansche Vaartstraat 104, een haarspeldC. Boude, Vooruitgangstraat 77, een rozenkrans; J. v. d. Laan, Parklaan 50, een hangslotje met twee sleutels; P. Groen, Gast huislaan 133, een atlas; D. Piers, Kamperstraat 58, een poppenschoentje; H. Bakker, Raaks 38, een portemonnaie; S. v. d. Schaar, Lange Be gijnestraat 26, een bril in étuiP. Serne, Kam pervest 3, een wit bontje. BURGERLIJKE STAND. Ondertrouwd: 5 Nov. J. Boeré-M. H. Frans- sen. J- Plevier-E. M. Antonisse. W. Droog- J. M. Terstal. G. v. d. Kodde-B. W. v. d. Laan. D. Stam-J. M. Hille. T. Bos-L. v. Merkenstein. H. J. Kruijswijk-H. Brug gink. T. ter Horst-P. Scheelings. J. N. Raams- veldrE. Louwerens. T. H. de Mol-M. A. v. d. Voort. W. Steetskamp-M. A. Troost. Getrouwd: W. R. Giesberts-E. Schreutelkiamp. H. Huiberts-W. J. Berwald. P. Wouden- berg-J. M. Jonker. J, Q, Wille-J. W. Claus. J. H. Hageman-M. A. v. Oploo. J. H. Bregonje-M. O. Balen. J. de Vos-L. de Paus. P. Kufjkhoven-E. Guitoneaa. A. L. W. Piek-E. P. Peetoom. X). Groot-A. M. v. Para dij». JSneekeg-S. M. v. Wort. W. v. Tunen-J. M. E. Buffing. A. Boerkoel-C. v. d. Heijde. Geboren4 Nov, d. v. T. Koning-Burger. Overleden: 5 Nov. H. 5 j., d. v. O. D. Wijk- huijzen, Smedestra at. (Zitting van heden.) AFSCHEID MR. VAN LIER. Alvorens hedenmorgen met de behandeling der gewone zaken te beginnen, memoreerde de Kantonrechter Mr. v. d. Mersch, de heug lijke gebeurtenis een der ambtenaren van het Kantongerecht te beurt gevallen n.l. de benoeming van den oudsten Ambtenaar van het O.M. Mr. v. Lier tot subst. Officier van Justitie te Almeio. Het verheugd© hem als hij daarin zag de waardeering der verdiensten van den heer v. Lier door de hooge Regeering, aan een anderen kant deed het hem leed een ijverig en kundig Ambtenaar te moeten missen, wiens nauwkeurige en scherpzinnige toe lichting der requisitoiren hij steeds op hoo- gen prijs stelde. Hij hoopte, dat het den Heer v. Lier nog tal van jaren gegeven mocht zijn in zijne nieuwe betrekking tot zijne voldoening werkzaam te zijn en dat hij steeds met genoegen op den tijd te Haar lem doorgebracht zou terugzien. Mr. v. Lier het woord voerende, dankte den kantonrechter hartelijk voor de welwil lende woorden tot hem gesproken. En hoe wel hem zijne benoeming moest verheugen, een oogenblik van spijt was er toch ook als hij dacht aan de aangename jaren te Haar lem doorgebracht. Hij stelde het op prijs öoor dezen Kantonrechter te zij o geinscmeercr en nu nog afscheid van hem te mogen ne men. Het is voor een jeugdig ambtenaar steeds aangenaam een voorbeeld aan anderen te heb ben. Een woord van afscheid wilde hij ook spreken tot den Griffier en zijne plaatsver vangers, alsmede tot zijn mede ambtenaar; de samenwerking mek hen zou steeds eene aangename herinnering voor hem zijn. Kan tonrechter en Griffier hadden het hem steeds mogelijk gemaakt bij het stijgend aantal pro cessen-verbaal, tengevolge van uitbreiding van wetten en plaatselijke verordeningen, meerdere zaken aan te brengen. Zijn laatste woord zou zijn, de beste wen- schen voor degenen van wie hij afscheid nam. DE VERKEERDE. Voor den kantonrechter verscheen Paula A., van Amsterdam. Zij zou op 31 Augustus onder Haarlemmerliede en Spaamwoude gereden zijn op 'n rijwiel zonder licht. Op de vraag van den kantonrechter of zij op dien datum op die plaats fiets heeft gereden, antwoordde zij beslist neen. Ook de veldwachter Lokerse herkende haar niet, zoodat een andere jonge dame gebruik heeft gemaakt van haar naam. Natuurlijk werd voor P. A. vrijspraak ge vraagd. REIZEN ZONDER SPOORKAARTJE. Tegen een Hagenaar, die van Alkmaar naar Haarlem gereisd was zonder spoorkaartje en bij de controle hier gesnapt werd, eischte het O. M. f 15 boete en 3 voor het opgeven van een valschen naam. Verder werden verschillende zaakjes behan deld van overtreding der Boterwet, en der Drankwet. BUITENLAND. DE BURGEMEESTER .VAN NEW-YORK. NEW-YORK, 5 Nov. De Taimmanny-candi daat heeft een overweldigende nederlaag ge leden bij de burgemeesterverkiezing Mitchell is met een meerderheid van over de 100000 stemmen tot burgemeester van New-York ge kozen. GROOT SPOORWEGONGELUK. PARIJS, 5 November 1913. In de nabijheid vtan Melun heeft gisteravond een ernstig spoor wegongeluk plaats gehad. De Mareeille-Lyon Express-trein kwam in botsing met een post trein uit Parijs. De beide locomotieven reden met volle vaart tegen elkaar in. De paniek die onder de reizigers ontstond, was ontzettend. Alle wagens, ten getale van elf, van den post trein werden geheel vernield en geraakten in brand. Het vuur kon nog niet gebluscht wor den. Volgens een ingekomen bericht zijn er tot nu toe veertien verbrande lijken gevonden. Een ander bericht spreekt van 10 verbrande lijken. De „Matin" spreekt van 21 vermisten. Direct na het bekend worden van het onge luk werd vanuit Parijs een hulptrein met ge neeskundig personeel gezonden. Onder de gevonden bevindt zich een Duit- scher, de meeste reizigers in den trein van Mar seille waren Hollanders. In het station te Mélun heerscht groote opwinding. Daar zich ook verschillende beambten in eenige goe derenwagens van den posttrein bevonden ver moedt men dat hunne lijken zich tusschen de versplinterde en verbrande wagens bevinden. Het aantal gekwetsten moet eveneens aanzien lijk zijn. Volgens een later ontvangen bericht) zouden reeds 46 lijken gevonden zijn. PARIJS 5 Nov. Volgens een hedenmorgen om 2 uur ontvangen telegram hebben de solda ten die het oprudmingswerk van de verongeluk te treinen verrichten een groot aantal brillan- ten, juweelen en andere voorwerpen van waarde gevonden. In den trein van Marseille bevond zich de Indische post w.o. een zending juweelen. IJMUTDEN. Een woestaard. Dinsdagavond heeft alhier een onder den invloed van sterken drank achtergebleven matroos van een Kat- Vinum Sanguinosnm in Vacuo, lllud Vinum vires facit". Meer dan vierhonderd geneesheeren in binnen eu buitenland hebben de Sangninose bevonden een opwekkend en versterken middel in alle gevallen van bloedarmoede, ze nuwzwakte en algemeene verslappingstoestanden. Eenige getuigenissen van Doctoren: Een paar verklaringen van gebruikers der Ik hond de Sanguinose voor een hoogst Sanguinose: waardevol apparaat van louter plantaardige j Ondergeteekende verklaart gaarne dat hij bestanddeelpn. Het zeer licht, gehalte van na het gebruik van zes flesschen Sanguinose jjzeroxyde in organische verbinding maakt een algelseple verbetering kan coustateeren dit middel van groote waarde voor al die in zijn geval van uitputting. De Sangtfinoee gevallen waar de normale bloedvorming ge- heeft de eetlust opgewekt en de levenslust leden heeft. Dr. J. L. C. POMPE VAN MEERDER- VOORT, Brussel. Ik verwacht dat de Sanguinose de gewone staalpreparaten zal verdringen, die zoo dik wijls zonder uitwerking zijn. Hall, (België). Dr. ALF. DE VRIESE. Ik zal zeker vootgaan met uw Sanguinose voor te schrijven bij bloedarmoede en bleek zucht. Het doet mijne patiënten veel goed. Cardiff. Dr. JAMES M. SULLIVIN. Ik heb de Sanguinose soms in enkele dagen zien doen, waar gemeenlijk even veel weken voor noodig zijn. Brussel. Dr. AUG. ALEXANDRE. Ik heb het beste succes gehad met de San guinose, toen de gewone staalpreparaten zon der uitwerking waren gebleven. Seraing. -Dr. A. GERARD. Als gij lijdt aan bloedarmoede of zenuw Sanguinose. Maar zorgt dat gij de echte krügt Sanguinose kost. per flacon van 300 gram Verkrijgbaar bij de meeste Apothekers en Den Haag, De Riemerstraat 2c/4. Te Haarlem verkrijgbaar bij J. J. Göppin Spaarne 38. doen wederkeeren. Roehnssenstraat 59, Den Haag. A. J. WILDSCHUT. De heer H. Moitrik, in Kruideniers- en Grutterswaren, Molenaarsgraaf, schrijft ons: Ons kind had engelsche ziekte gehad, en leed aan zenuwtoevallen; had er soms zes per I dag. De middelen van den docter hielpen totaal niets, eu wij zijn er van overtuigd, wanneer daarin geen verbetering was geko men, dan zou het al verstandeloos ge weest zijn. Maar Gode zij dank dat wij de Sanguinose te baat genomen hebben. Ons kind sterkt zichtbaar aan, en de toevallen blijven weg. U moogt dit gerust in de cou rant zetten. A. MOURIK. M ij hebben bier niets bij te voegen. zwakte, wend U dan met vertrouwen tot de en wacht 13 voor namaak! 1.50, G flacons 8.—, 12 flacons 35.— goede Drogisten. VAN DAM Co. ger, Groote Houtstraat, en K. van Eden, wijsscaen j-oggcr, uic sTxrnnmgts naar uv v t»- scherij vertrokken was, een heel opsfcoutj© veroorzaakt. Na in een slagerswinkel een hakmes weg genomen te hebben, wilde hij daaiuiede het publiek te lijf doch werd daarin gelukkig verhinderd. Toen hij aan booixt van een an deren logger wilde gaan werd hij daarop zoo met. vuistslagen en met een mes be werkt, dat do hulp der politie ingeroepen werd en hij deerlijk gehavend, hevig bloe dend uit het hoofd en schouders door eenige agenten naar een dokter werd gebracht, oa» daar in geneeskundige behandeling genomen te worden, hetwelk hoog noodig bleek. Des avonds was hier nog een dergelijk op stootje, hetwelk gelukkig beter afliep. Ai- leen een ruit werd ingedrukt, waarna de oproermakers in verzekerde bewaring werden gebracht. Gevaarlijke liefhebberij. Dins dag zijn alhier twee personen gearresteerd, die uit liefhebberij op den openbaren weg stonden te schieten. Gelukkig .werden neen voorbijgangers getroffen. Donderdag 6 November. HAARLEM Gebouw Prov. Bestuur 11 uur Ged. Staten lo. het onderhoud van de buitenduinen en van eenige duinwegen op liet eiland Vlieland, gedurende de jaren 1914, 1915 en 1916, behoorende tot de zeewerken in Noord- Holland. Raming 4400 per jaar; 2o. het onderhoud van het jaagpad langs het Zuider- en langs een gedeelte van het Noorder- Spaame, in de provincie Noord-Holland, gedu rende de jaren 1914, 1915 en 1916. Raming f 600 per jaar. TUBERCULOSE-FONDS DER R. K. VAKBEWEGING. Aan de hoofdbesturen der Nederl. R. K. Vak bonden, besturen van R. K. Volksbonden en Werkliedenvereenigingen en de besturen der plaatselijke R. K Vakvereenigingen in Neder land, is door het Bureau van de R. K. Vakorga nisatie een circulaire verzonden, waarin de in richting gemeld wordt van het Tuberculose-fonds der R. K. Vakbeweging „Herwonnen Levens kracht" en het streven van dat fonds wordt uit eengezet. Er wordt aangedrongen op krachtigen steun. „Herwonnen Levenskracht" moet, zoo wordt medegedeeld, op I Januari 1914, om aan de aan vragen te kunnen voldoen, reeds een bezit van 25,0QC hebben. Een inteekenbiljet is bij de circulaire gevoegd. Coöp. Centr, Mbldcnstandscralictbank der Haarl. Hanze. Deze bank houdt een buitengewone alge meene ledenvergadering a.s. Dinsdag U de zer om 1 nur in de Stadsgehoorzaal te Leiden. Een bestuurslid en twee leden van den Raad van Toezicht moeten daar o.m. worden geko- WATERSTANDEN. Hoogwater, 6 October. IJMUIDEN, v.m. 8 uur 46 min; n.m. 9 uur 27 min. KATWIJK, vjn. 8 uur 21 min.; n.m. 9 uui 2 min. Laag water. IJMUIDEN, v.m. 4 uur 46 min.; n.m. 5 uur 27 min. KATWIJK, v.m. 4 uur 26 min.; nun. 5 uur 7 min. HAARLEM, 5 Nov. Veemarkt. Aangevoert en verkocht 16 nnchteren kalveren 1218 4 paarden. AMSTERDAM, 5 Nov. Aardappelprijzen heden onveranderd. Aanvoer 4 ladingen. AMSTERDAM, 5 Nov. Veemarkt Aange voerd 192 vette kalveren, le kw. 1.101.15 2e kV. 1.05; 3e kw. 1.—; 42 nuchtere kal v eren 1220; 667 vette varkens Holl. 1< kw. 5355 ct., 2e en 3e kw. 5153 et. per kilo Geen Overzeesche, geen Geldersche. (Opgegeven door „DE SP AARNEB ANK" Nieuwe Gracht 98 (Telefoon 2088). Alhier) Koersen van latere ongeveer 2 uur. koersen Amalgamated Smelting en Ref. Comm. Car en Toundry Common Erie Common Kansas City Common Marine Pref. Marine 2e Pref. Mexican Common Missouri Common Pittsb.Coa Common South. R. Common Denver Common Rock island Common Steel Common Topeka Common Union Common Wabash Pref. Wabash Kon. Petroleum Gew. Vorstenlanden Actions Vorstenlanden 2% pCt. N. W. S. 3 pCt Cert N. W. S. Common Peru Pref. Peru Biud.ey Amsterdam Rubber Nederl, Rubber Gecons. Petroleum r.rï°a ••min Gew. Dordtsche Amerika stil, Tabbakken den prijshoudend. 731', 12 201/4 20 221/j 1 W/4 14 »/4 È6i/8 94 1491/2 U l/2 6:8 1728/4 102 661'., 77 47 105 130 38 231 112 1848/4 1<J8i/2 46 vaat. 733/s 621 'o 431/g 26", 24*/,e 4 22T/16 IS" j, 14'i/ü i 628 8"/i 39i/e 2301', 1111/. 108 46

Nieuwe Haarlemsche Courant | 1913 | | pagina 15