Laatste Nieuws. Zes flinke Dienstboden Meublement, Loopjongen ie kl. Rijwielen. Houtverkooping De Eerste Haarlem sche Hulpbank met linstuitkeering. Kerknieuws. NIÉUWS ülï BEÜ MEK. UIT DE ZAANSTREEEK. Vragenbus. Sociale Berichten. Letteren en Kunst. Uit onze West. Wetenschappelijke Berichten. VERKLARING. Tooneelcostumes. tot eik bedrag van f25.— af, worden verstrekt door de Spaarne 39. GEÜEEHTE-GASBEDRIJF, Aanbestedingen Hkt n ie&i ws» ONDERWIJS Scheepvaartberichten. Ons Weerbericht. üasüsisreau Kruïssf45 Haarlem J. blom. boètje fceluk, waardoor i» uog viermaal doel puntte. Het einde kwam met een 60 over winning der O. V. V.'ers, alhoewel Jong-Her- eules wel een puntje verdiend had voor hard werken. HAARLEM II-QUICK II. Deze wedstrijd wordt om 12 uur op het 'Haarkmveld gespeeld. De Hagenaars begln- uen met gevaarlijke aanvallen, die echter .geen doelpunt opleveren. Haarlem werkt zich Jos Al valt ook verschillende malen aan, maar Quick's verdediging, speciaal de kee per, weet het gevaar at' te wenden. Na een mooien doorbraak doelpunten de roodbroe- fceu, terwijl later Quick den stand gelijk maakt. Vele schoten van beide zijden worden door de beide uitmuntende keepers gestopt of gaan naast. Rust gaat in met 1—1. Na half time meer vau heide kanten aanvallen, die van de Hagenaars gevaarlijker. Maar Haar lem's keeper Angenent stopt alle schoten schitterend, terwijl ook Quick's keeper van geen wijken weet en schoten van Hartog en anderen alle wegwerkt. Tegen het einde is een kogel van den links binnen van de blauwwitlen Augenent te machtig en Quick leidt. Haarlem maakt niet meer gelijk en verliest met 1—2. HAARLEMSCHE VOETBALBOND. Uitslagen Stormvogels 2V. V. O. 211 Schoten 2E. D. O 21 2. Bloexnendaal 2H. S. V. 2 35 Concordia 3E. D. O. 4 - 00 Haarlem 4—H. F. C. 4 2—1 Haarlem 5R. O- H. 2 5—3 H. F. C. 5Geel-Wit 2—2 H F. 0.7—Hillegom - 2—1 - ."fgX&X-* NEDERLANSCHE SCHAATSEN RIJDERSBON D. Zaterdagmiddag werd in het clubgebouw an de Amsterdarascke Usclub de jaarüjk- Bchc algemeene vergadering gehouden van den Nederlandselien Schaatscnrijdersbond onder voorzitterschap van nar. M. Mz. van Heioma, uit Heerenveen. Ter vergadering waren aanwezig afgevaar digden der afdeelingenAmsterdam, Haar lem, Veendam, Voorwaarts te Assen, „De IJsclub" te Leeuwarden, Fivelgo te Appin- gedam, Zwolle, Meppel, Leiden, Deventer, Tiel, Groningen, Kralingen, Alkmaar, Nieuwe Niedorp. Het jaarverslag van den secretaris werd onder applaus goedgekeurd. Het jaarverslag van den penningmeester gaf aan inkomsten f 1260, aan uitgaven f 740, zoodat er een saldo is van f 520. Met het saldo van het vorig jaar (f 1140) bedraagt het totale kas- )saldo thans f 1660. Als plaats voor de volgende algemeene vergadering werd Den Haag aangewezen. Alg. H. Z. D. H. de Aartsbisschop van Utrecht heeft benoemd tot Deken van het Deke naat Amersfoort den Zeereerw. heer li. A. F. X. Fock, pastoor te Amersfoort (H. Maria Hemelvaart.) Z. D. H. de Bisschop vau Haarlem heeft benoemd tot kapelaan te Dordrecht don Wel- eerw. Heer kapelaan J. J. Wieman, thans kapelaan te Amsterdam (0. L. Vr. Onbevlekt Ontv.) Coöperatieve Woningbouw, Naar wij ver nemen bestaat in de afdeeling Schoten vaü den Ned. R. K. Volkshond het voornemen om een coöperatieve woning-bouwvertcnïging on der leden op te richten. Ned. R. K. Volksbond. Gisterena vond begon nen alhier de jaarfeesten 'van den Ned. R. K. Volksbond. De zaal was tjokvol, hetgeen in deze zeer bloeiende afdeeling allerminst te verwonderen is. üe waarnemend-voorzitter, de heer v. d. Bosch, opende de vergadering met een harte lijk woord, deelde mede dat de Zeereerw. Heer Pastoor, tot zijn sppt, verhinderd was op den feestavond aanwezig te zijn, doch stellig do volgende week ons met zijn tegenwoordigheid zou vereeren, deelde verder mede dat de voor zitter der afdeeling, de heer Huijboom niet aan wezig kon zijn, wegens dienst, bedankte deu W E. heer kapelaan voor zijn mooie predikatie des 's morgens in de kerk en wensohte de aanwezi gen een genoegelijken avond. ermelden wij nog dat bijna alle leden doe morgens tot de H. Tafel genaderd waren. De avond werd geopend door de zangvereeni- ging „St. Caecilia' die eenige zangnummers ten beste gaf, waarvan „Rust" niet onverdien stelijk werd ten gehoore gebracht. De Rederijkerskamer „Sint Bavo", die daarna aan het woord kwam, kweet zich uitnemend van die taak. „Het Onze Vader", het mooie drama in drie bedrijven, oogstte een enorm succes. De hulde daarvan komt op de ft liereer ste plaats toe aan den Weleerw. heer Kapelaan, den bekwamen regisseur dezer tooneelvereenii- Bing, die tevens trotscll mag zijn op zijne rede rijkere. T>e aankleeding was uitmuntend. Het blijspel „Een jood in de Val" had een groot lachsucces en zulks welverdiend. "V ermelden wij nog dat het jongenskoor in „Het Onze Vader" zeer goed voldeed. Wij zijn verzekerd dat alle aanwezigen vol daan zijn huiswaarts gekeerd. Hun, dae dit feest nog te wachten staat, is een genoegelijke avond weggelegd. ASSENDELFT. Kruis vei'bond. Vrijdagavond hield de drankbestrijders vereenigipg „Het Kruis ver bond" een vergadering in het R. K. Vereeni- gingsgebouw. De vergadering was goed be kocht en werd geopend met gebed door den voorzitter den heer G. Kroon. Datyna werd de nieuwe geestelijken advi seur de WelEerw. Heer G. Kerkvliet, kai- pélaan alhier, mét eenige hartelijke woorden geïnstalleerd. De bespreking van den beschrijvingsbrief liep vlot van stapel en tot afgevaardigde ter Algemeene .Vergadering, heden te Amsterdam te houden, werd gekozen de heer D. Huipe. ïNadat 'door den geestelijken adviseur de voor- ïvoorzitter bedankt was voor zijn hartelijk welkom en door Z.Eerw. de beste wenschen waron geuit voor den groei en bloei der ver- eeniging sloot de voorzitter met gebed en een dankwoord de bijeenkomst. Op de voordracht voor onderwijzeres aan school no. 4 te Nauërna, gemeente Assen- delffc, komen voor: No. 1, Mej. .Van der Velde, Koog aan de Zaan. No. 2. Mej. De Boer, Zaan dam, No. 3. Mej. E. Zijlstra, Wormerveer. Dinsdag 11 November. SANTPOORT Gesticht Meerenberg - 10 uur door het Dag. Bestuur v. h. Gesticht Aanbesteding, "Vr. Ik heb een jonge kanarievogel, welke goed gezongen heeft, en na het ruien geen ge luid meer kan geen. Zou ik in uw vragenbus mogen vernemen wat daaraan te doen is' Antw. Het beestje zal nog niet ,op streek zijn. Heb nog maar wat geduldi; het zingen komt wel terug. Diocesane Bond van R. K. Drankbestrijders' vereenigingen. Hedenmorgen 11 uur ver-gaderde in het ge bouw der St. Josefegezellen. te Amsterdam de Diocesane Bond van R. K. Drankbestrijders- yereenigingen in het Bisdom Haarlem. Het verslag van deze vergadering volgt mor gen. JOURNALISTIEK. De algemeene vergadering van aandeelhou ders In de Naaml. Vennootschap „Dagblad en Drukkerij De Tijd," Vrijdag te Amsterdam gehouden, benoemde tot commissaris den heer Jhr. Mr. Ch. Ruys de Beerenbrouck, lid dei- Tweede Kamer van do Staben-G eneraalzulks ter vervanging van wijlen den beer H. Eras. De heer A. O. A. van Vuuren deelde aau de vergadering mede, dab hij de taak van hoofdredacteur niet langer kon waarnemen. De tijdelijke vervulling dezer taaie werd op gedragen aan den heer Alph. Laudy. De vergadering vereenigde zich ten slotte met het voorstel van commissarissen, om de benoeming van een directeur, ter vervanging van wijlen den heer Dr. P. J. F. Vermeulen(, aan fe houden tot eene volgende vergadering. („Tijd.") OORDEELD. Men seint uit Paramaribo aan de N. R. Crt. Het Hol' van Justitie heeft den heer LW. Kraan, redacteur-uitgever van het blad De West, die dezer dagen is gekozen tot lid, van de Koloniale Staten tot drie maanden gevangenisstraf veroordeeld wegens belee- diging vau den gouverneur Suriname in zijn blad ,,De .West." De heer Kraan meent, dat hij, ook al is hij tot gevangenisstraf veroordeeld, de zittingen van de Koloniale Staten zal kun nen bijwonen; van de andjere zijde wordt dit in twijfel getrokken. EEN PIJNLIJKE KWESTIE, Do heer W. Kraan, redacteur-uitgever van den spoorweg van het voorplein van het station „de West", de groote tegenstander van ba ron van Asbeck, gouverneur van Suriname, is met groote meerderheid tot lid van de Koloniale Staten van Suriname gekozen. Tegen den nu gekozene was rechtsingang verleend wegens het in zijn blad opnemen van stukkon, die beleedigend waren voor den gouverneur. 't is dus een pijnlijk geval voor den laat ste. EMGEZOaiDiSK. Voor den inliond dezer rubriek stelt de Redactie zich niet aansprakelijk. Van ingezonden stukken, geplaatst of niet geplaatst, wordt den inzenders de copie uiet teruggegven/ Mijnheer de Redacteur! Zoudt U zoo goed willen zijn, onderstaande in uw blad te willen opnemen! Bij voorbaat dank. In Uw nummer van Zaterdag 1.1. las ik twee advertenties. De eene is van de Sociëteit Vereeni- ging de ander van het Apollo-theather. Beiden kondigen aan de opvoering van de film „Van de Kribbe tot het Kruis". In verband met de waarschuwing der N. V. Lelie-bioscoop te Lei den, en omdat wij toch niet willen meewerken om verkeerde dingen te doen voortbestaan, zou ik U beleefd willen vragen „Hoe zit dat met die twee? Zijn ze beiden goed, of, zoo niet, welke is dan de ware? Ik heb reden om een der twee niet te vertrouwen. Mis schien zal dit nog velen van dienst zijn. Hoogachtend Uw dw. dn. Naschrift der redactie. We zouden den geachten inzender naar ons „Alledagje" van Zaterdag 1.1. kunnen verwijzen waarin op deze twee advertenties gewezen wordt. Nogmaals zij opgemerkt, dat in dcSur. Vereeni- gi'ig de oorspronkelijke film van de Kribbe tot het Kruisdoor de N. V. Lelie-bioscoop van de K. S. A. vertoond wordt. De film „Van de Krib be tot het Kruis" in het Apollo-theather is een andere opnmne van 't leven van Christus, waar aan dezelfde naam is gegeven Red. N. H. C r t. Haarlem, 9 No.v. 1913. V r IN TOO N. Geachte Hoofdredacteur Gelieve onderstaand in uw veelgelezen blad op te nemen. „De onoprechtheid tot beginsel verheven." Het verkiezingsblad „De Uitkijk" is omge zet in een weekblad der Vrij-Dem. Partij. Wat was dat blaadje verontwaardigd op Baron v. Wijnbergen en de R. K. partij om uitlatin gen, welke, wilden zij reden van bestaan heb ben, uit hun verband gerukt moesten worden De school bee turen der Bijz. scholen waren wel dieven, maar ach, schelden op Reclite is immers geoorloofd, 't Is vrijzinnig democrat tische moraal. Hoewel de verkiezingen voorbij bij zijn, „De Uitkijk" bljjft in toon. Waar deering van anderer verdiensten is hun ten eenemale vreemd. Eenige staaltjes van hun oprechtheid ge nomen uit het laatst verschenen weekblad mogen hier volgen. Hilvei-sum's raad verkoos een vrijzinnig democraat tot webhouder. Groei hunner partij. Dat die raad in meerderheid rechts is staat er natuurlijk niet bij, dan loopt de pietlutterig- heid hunner Haarlemsche partij genooten te veel in de gaten. Verplichte winkelsluiting (in het midden gelaten of zij goed is) verkregen door dien vrijz, dem. wethouder. Dat de a.r. wethou der en het R. K. werkmansraadsslid het voor stel verdedigden wordt angstvallig verzwe gen. In Rotterdam werd (volgens „De Uitkijk") zeer ernstig een samengaan tusschen liberalen en clericalen besproken, dus tegenover de democratie.... en wat deden de vrijzinnig de- docraten in Haarlem? Word hier met de de mocratie rekening gehouden? Het blad beroept zich evenals Mr. Slin- genberg pour le besoin de lai cause op Dr. Kuyper. Is die nu voor hen zoo'n auto riteit geworden? „Het Centrum", „Het Huisgezin" en ,Het Kath. Volk," die hun eisch op onderwijsge bied onverzwakt handhaven, doch omtrent hef kiesrechtvraagstuk, zooals bekend, eenr ge toenadering willen, zijn de sloopers dei- coalitie. Weet. de redactie niet, dat deze bla den al jaren dat standpunt innemen dan moet zij maar de redactie van „De Automaat" zien machtig te wooden, weet zij dat wel, dan is het een slimmigheidje. Welke partij sprak ook weer van politieke slimmelingen. In den Haag werd, dank zijn partijgenoot Deen, de gehuwde vrouw tot den ge meentedienst toegelaten. Dit is tenminste op recht. Nu weten wij, waar de heeren heen willen. De gehuwde vrouw het huisgezin uit, dus concurrentie van den man. Eerstdaags zien wij vrouwelijke politie-agenten en vuil nismannen. „De vrouw moet volkomen gelijk zijn aan haar mannelijken eeollega", aldus „D Uitkijk". Nog iets oprechts. „Hopelijk zal er dan eenige verbetering ko men, daar de Kamerfractie op den thans in geslagen weg voortgaande, zich meer en van de partij zou vervreemden". Hier zien wij in de verte den zoo „gehaten ban ook bij hen in toepassing evenals by ue S.DA.P. Harfelijk dank voor de plaatsing, Uw dw. dr., ADJUVANDÜS. TIJDSBEPALING DOOR MIDDEL VAN DRAADLOOZE TELEGRAFIE. Sedert eenigen tijd is net natuurkundig labora torium te Groningen een nieuwe inrichting rijker gewordener is nl. binnen een toestel geplaatst en er zijn buiten draden gespannen om de tijd signalen van Parijs en Norddeich op te vangen en door middel van een code zoo te herleiden, dat men aan het natuurkundig laboratorium precies den tijd weet en de klok daarnaar regelen kclQ We mochten daar eens een kijkje nemen waar bij de hoogleeraar, prof. Haga, zoo vriendelijk was ons de noodige inlichtingen te verschatten, schrijft de Pr. Gron Crt. Van het dak van het geologisch-mineralogisch laboratorium, is een draad, de zg. Antenne-draad, gespannen op het torentje vau het natuurkundig laboratorium: vandaar loopt de draad langs isoleerpotjes naar het dak van laatstgenoemd laboratorium, om dan naar binnen geleid te worden op het toestel, dat in een der zalen is geplaatst, naast de klok. Hoe langer de Antenne-draad nu is, des te dui delijker hoorbaar de signalen. De draad is hier ongeveer 100 M. lang. Wanneer 't nu ongeveer tijd is, dat een der beide stations gaat seinen (van Parijs gebeurt dat vau den Eiffeltoren) begeeft zich prof. Haga of een zijner dienstdoende assistenten naar het toestel en doet den ontvanger om het hoofd. Eer men nu b.v. van Parijs de tijdseinen gaat geven, waarschuwt men eerst door een bepaald teeken, dat duidelijk hoorbaar is, dan volgt in Morse klanksignalen de naam van het instituut „Obser- vatoire de Paris". In dien tijd heeft de bedie nende professor of assistent gelegenheid den re gulateur, die in 'n halfcirkel de golflengte aan geeft, zoo te verdraaien, dat hij de geluiden het duidelijkst hoort. De stooten worden overge bracht langs den thermodetektor naar den hoor der, deze hoort dan daarna de tijdseinen, welke, als reeds gezegd, op een vastgestelden tijd ge geven worden. Parijs seint ongeveer 11.6 v.m. en 's nachts de tijdsignalen en daarna het weerbericht; Nord deich seint om 12.18, en ongeveer te midder nacht. Het station Norddeich seint ongeveer der tig teekens als volgt: allereerst een geruiinen tijd het morse teeken voor den letter v, waarin we den afstandregulateur zoo konden regelen, dat bet geluid heel duidelijk was. Daarop volgde het signaal voor „Achtung en even later de letters K. A. V., de letters van het station Norddeich. (Ieder station heeft zooals men weet zijn eigen letter of letters) Daarna kwam een lange'pauze. waarop nogmaals het sein „Achtung" volgde. Dan begint het tijdseinen Op vastgestelden tijd ving het aan. Tu, tu, tu, tu elke seconde een signaal, vijfmaal achtereen Dan een korte pauze, en dan weer vijfmaal het aan stippen van een seconde. Zoo hoorden we zes maal vijf seconden afseinen, tusschen elk vijftal een lange pauze. Op de klok naast ons namen we nauwkeurig den tijd op, en vergeleken na af loop den juisten tijd. De stations seinen den midden-Greenwich- tijd, die door bijtelling van 19 minuten 29 sec, herleidt wordt iu midden-Ainsierdamschen tijd. We hebben toen het horloge gelijk gezet, en de klok van de Martinitoren, evenals die van het tramhuisje op de Groote Markt, er mee vergele ken. En beide hadden precies den juisten tijd. Misschien is Groningen de eerste stad in Ne derland, welke op dezewijze den tijd ontvangt Maar reeds in 1906 voerde het station voor draadlooze telegrafie te Camperdown bij Hali fax een regelmatigen tijdsignaaldienst in. In J9J0 volgden de stations Norddeich en dat van den Eiffeltoren te Parijs. Het station Norddeideh ontvangt den tijd van net keizerlijk marine obser vatorium in Willemshaven. Het grootste nut van deze tijdseinen heeft on getwijfeld de scheepvaart. Immers alle met een inrichting voor draadlooze telegrafie ingerichte schepen kunnen den juisten tijd nauwkeurig op vangen, zoo zij zich in de zone bevinden, welke door de genoemde stations bestreken woreit. Maar men weet ook op het vasteland daar van te profiteeren. Het is dus van belang, vooral voor de horlogemakers en menschen die den tijd precies wenschen te weten, dat men in ons na tuurkundig laboratorium op een seconde af den juisten tijd kan bepalen. HAARLEM, 10 November. Graan- en Zaad- marktVerkocht 25 H.L. groene erwten 9.-. AMSTERDAM 10 Nov. Veemarkt. Aange voerd 300 vette koeien, le kw. 81—87 et., 2e kw. 7579 ct., 3e kw. 7175 et. per kilo; 80 melk- en kalfkoeien 280—370; 58 nuchtere kalveren 12—20; 23 schapen 24—28; 469 vette varkens, Holl. lo kw. 53—55 ct., 2e en 3e kw. 5153 ct. per kilo. Geen Overzeesche en geen Geldersche. Weer een snlarismeeting. We krijgen weer een salarismeeting, ditmaal van de „Bonds"-onderwijzers. Het Hoofdbestuur van den „Bond van Ned. Onderwijzers" deelt in „De Bode" mede, dat •het heeft besloten^ in den Haag of Amster dam een salarismeeting te beleggen kort voor de te verwachten begrootingsdebatten over de afdeeling „Onderwijs". •vf IJMUIDEN, 10 Nov. O. r Gearriveerd 8 November. Zeelandia, s., Buenos Ayres. Loudon, s., Rotterdam ,op proeftocht. Amstelland, sM Buenos Ayres. Gearriveerd 9 November. Thor, s., Antwerpen. Tromp, e., Archangel. Aria, 6., Hernosand. Castor, e., Hamburg. Granit, e., Newcastle. Rünstroom, s., Hull. Carl O. Kjellberg, s., Gothenburg. Willy, e., Warkworth. Aurora, s., Stettin. Iris, s., Kopenhagen. Noords-Holland, s., Newcastle. Donau, sleepboot, Brnnsbuttel. met 2 bak ken op sleeptouw. Teviot, e., Boca Grande, 1. v. Bremen. Euterpe, s., Koningsbergen^ Rotterdam, s., Grangemouth. Gearriveerd 10 November. Swift, s-f Londen. Ystroom, s., Londen. Vertrokken 8 November. Eemstroom, s., Leith. Apollo, s., Bremen. Oranje, s., Batavia. Mascotte, 6., Leith. Nicolaas, s., Warkworth. Maasstroom, e., Londen. Vertrokken 9 November. Rhein, s., Hamburg. Gooiland, s., Buenos Ayres. Nederlandsche Stoomvaart) ifnen. Diomed. s., van Batavia naar Amsterdam, vertrok 7 Nov. van Port-Said. Hector, van Batavia naar Amsterdam, ver trok 6 Nov. van Port-Saïd. Myrmidon vertrok 8 Nov. van Batavia n. Amsterdam. Prometheus, van Amsterdam naar Java, vertrok 8 Nov. van LiverpooL Kawi, van Rotterdam naar Batavia, pass. 8 Nov. Sagres. Rindjani, van Batavia naar Rotterdam, vertrok 8 Nov. van Padang. Tambora, van Rotterdam naar Batavia, pass. 8 Nov. Perim. Prins Maurits, van Amsterdam naar Para maribo, spass. 8 Nov. Beachy-Head. Andijk, van Rotterdam naar Cuba, Mexico led New-Orleans, arriveerde 8 Nov. v.m. te Vera Cruz. Gorredijk vertrok 7 Nov. van New-Orleans naar Rotterdam. Soestdijk arriveerde 8 Nov .v.m. te Quebec van Rotterdam. Rotterdam, van Rotterdam naar Newyork, passeerde 9 Nov. 3.20 v.m. Lizard. Pluto arriveerde 7 Nov. te Cuxhaven van Amsterdam Themis vertrok 8 Nov. van Trelleborg naar Stettin. Zeepost. Officieele telegrafische opgave van het Meteorologisch Instituut te De Bilt. Hoogst© Barometerstand 764.8 Kopenhagen. Laagste Barometerstand 743.4 Valentia. Zwakke tot matige Zuidoostelijke tot Zui delijke wind, zwaarbewolkt, waarschijnlijk en kele regenbuien. Iets zachter. IJTMüniEN. „London". Het binnenkomende motorschip Loudon liep Zaterdag tegen de Noorderrem- ming bij de nieuwe sluis. De schade wordt op 200 begroot. Het schip zelf werd slechte licht beschadigd. In het BinneR-Gasthwit te Amsterdam kunnen terstond of later geplaatst worden. Aanvangs- loon f i45.met jaarlijksche verhooging van f i2.—klim mende tot f 2io.« met kost, inwoning, bewassching en ge neeskundige behandeling. Voorzien van goede getui gen zich schriftelijk ot monde ling aan te melden bij de Adjunct-Directrice. Vleesehhouwerij. Wordt gevraagd een neite R. K. Slagereleerling bij P. GOOSSENS, Gep. Cronjégtrast 24 Bsarlea vap een keurige inboedel een prachtig modern Salon- en Huiskamer-Ameu blement. massief eiken (handwerk) aangeboden. Ook afzonderlijk. Van be kende soliede firma afkomstig. Zoo goed als nieuw; kwiiantie en 6 jaar blijvend garantiebewijs ter inaage. Na ▼oor den halven prijs te koop. Te lien en over te nemen tot as. Vrij dagmiddag dagelijks van 10 tot 4 uur aan de bergplaats van Inboedels van W. FRIJN, Mr. Behanger, Ged. Oade Gracht 29, Haarlem. Voor direct gevraagd oon flinke aan hef adres Groote Houtstraat 102. Verkrijgbaar van fabrikant voor soliede personen le klas Rijwielen tegen fabrieksprijs 4 f45, betaling desverkiezent met fl per week. Brieven No. 6622 bur. N. H. Crt. te Beverwijk op morgen Dinsdag II io* wemfaèr van een groote par tij zoo goed als nieuwe af braak, afkomstig van de E. N. T. O. S. te Amsterdam, alsmede een groote partij BRANDHOUT. Wij willen voor Haarlem en Om streken dadelijk eene filiale oprich ten en zoeken h ervoor een persoon, onverschillig welk beroep, kapitaal, winkel of opgave van beroep nsef noodig. Inkomea maanöel, 150200 gulden. Inl. kosteloos. Men schrijve onder J. R. No. 130 aan NIJGH& VAN DLTMAR'b Alg. Adv. Bureau, Amsterdam. J. («ULLk R, Costumier*, Gierstraat e.Trood, Haarlem. H.H. Leden van Tooneelvereeni gin gen worden attent gemaakt op de bijz. Conditie, gesteld voor uitvoeringen. Haaml. Venn. Goedgekeurd bij Kon. Besluit van 19 April 1913. Kantooruren '3 avonda 7-8, Op Oontiordag 13 November a.s. des namid dags 2 uur zal door Mevr, GODHFROI voor de ftSaateehappy Sanogrdm eene openbare lezing worden gehouden, waartoe gratis bewijzen van toegang tot een beperkt aantal exemplaren verkrijgbaar zijn bij den portier van het Gasbureau Kruisstraat 45. Indien de belangstelling voldoende groot is zal deze lezing op nader te bepalen datum worden herhaald. De Directeur, M'-J Voorschotten

Nieuwe Haarlemsche Courant | 1913 | | pagina 3