Van Houten's NIEUWS UIT DEN OMTREK. BUITENLAND. BINNENLAND. Staten-Generaal. KORT OVERZICHT. Ge«??e»?wdJe Berichten Hü vraagt nu de uitdrukkelijke toezegging, dat er geen beslissing zal worden genomen zonder do Staten-Generaal er in te kennen. /Zd&t/ïses •cK&rzs s&A&iLC&rzs. Immers, het, ligt voor de hand (rat nie mand, aangesloten bij dc reedersvereeniging, dus óek niet de aangesloten kleine reeders, zich er toe zou leenen to fungeeren als „de betrouwbare? bron", waaruit de verslagge ver (of verslaggevers) van genoemde bladen hunne mededeeling putten. Bij de gehouden rondvraag werd door een der leden er op gewezen, dat het wel nood zakelijk is ook bij de Woude waarschuwings borden te plaatsen, hetgeen werd goedge keurd. ie vereeniging voor ondersteuning van be hoeftige weezen van alle geaindten te Am sterdam. Do collectant moest daarvoor terecht staan, 'och was niet verschenen. Eisch ƒ10 boete. Brutaal heer. Eeu Bloomendaalsehe venter in briefkaar ten, couverten en schrijfpapier, veroorloofde zich op een goeden dag op zulk een onbe schofte wi.ize zijn waar hij de menschen te recommandecren, dat zij er van verschrok ken. Later, toen hij hekcurd was, had hij er spijt van en kwam z'n excuses maken. De getuigen meenden dan ook. dat hü wat ze nuwachtig moest geweest zijn. Tegen dezen man, die bovendien geen ver ruiming liad te venten, werd. 10 boete ge- •iseht. 9 Onwillig koetsier. Een koetsier reed op den Kruisweg met n bakkie in een treiterend drafje vlak voor zijn concurrent, de N. Z. Holl. Electrisehe. Hij •vertikte liet met zijn rijtuig van de rails te gaan en zelfs op 't Stationsplein draaide hij nog eens de rails der Electrisehe op. De koetsier was zich natuurlijk van geen schuld bewust. De eisch luidde echter 5 boete. Hij zal er de tram niet vriendelijker om aankijken. De vleescliverordeuing. Wegens het in voorraad hebben vavi on gemerkt vleeseh werd tegen een handelaar in vlorschwaren proces-verhaal opgemaakt, te handelaar verklaarde dat het kleine stuk les vleeseh waren, waarvan de stempels angzamerhand waren afgesneden. In het roces-verbaal van den keurmeester stond lat de hoeveelheid vleeseh negen K.G. bo- Iroeg. De zaak werd veertien dagen aange bonden om den keurmeester, die het verhaal ipniaakte, te hooren. Gehoorzaamheid gevraagd. Tegen een jongen mail, die niet voldaan ftad aan een vordering der politie, om zich uit een samenscholing te verwijderen, werd 15 boete geëisclit. Het gebeurde in de Sine- d est raat vóór het poiitie-bureau. Juist wa den daar twee vrienden van 'm opgebracht wegens dronkenschap, hetgeen hij met een aantal kameraden niet zoo goed kon ver kroppen. Zij begeleidden hen tot den ingang van het logement van Vadertje en schenen trek te hebben te. wachten totdat hun vrien den hun roes hadden uitgeslapen. De politie, wensehte deze vriendelijkheid niet. AMERIKA. In Mexico is bet thans zeer Woelig: er wordt hevig gevochten en Huerta verliest aan invloed. DE BALKAN. Het aftreden van koning Ferdinand van Bulgarije wordt weer tegen gesproken. Grieksche en Bulgaarsche legerbenden zijn slaags geweest. AMERIKA. delingen in. het noordwesten, is Mex aangeko men en heeft overleg gepleegd met Cairrarza wei plannen voor een algemeen» beweging in het zuiden. DE BALKAN. Czaar Ferdinand. 't Verwonderdt ofis niet®. De hardnekkige geruchten omtrent den to wachten troonsafstand van Czaar Ferdinand van Bulgarije worden natuurlijk weer tegenge sproken. •Zou er toch inderdaad niets van. waar zijn. Waarschijnlijk is de koning wel met dit plan op reis gegaan, doch onderweg bekeerd, zoodat hij er nu niet meer aan denkt, zijn troon aan zjjn zoon over te laten. Door het volgende Reutel-bericht worden de loopendc geruchten wel zeer duidelijk tegen ge sproken „Ghennadief, do Bulgaarsche minister van Buitenlandsche Zaken, spreekt met alle beslist heid de geruchten omtrent een troonsafstand van koning Ferdinand tegen en verklaart., dat het resultaat der Sobran ja-verkiezingen de legende dór revolutionnaire neigingen van Bul- garije vernietigen zal. Ghenuadief verklaarde verder aan die leden van het corps diplomatique, dat koning Ferdinand binnen een aebttal dagen naar Sofia zou terug- keeren. Gevechten tnsschen Grieken en Bulgaren. De nog voortdurende gespannen toestand tnsschen deze vroegere bandgen. is weer eens tot uitbarsting gekomen, zooals Reuter uit Salonika bericht. Bij Galapali, in het district Zihna, heeft een botsing plaats gehad tusschen een Bul gaarsche bende en gendarmerie. Twee Bulgaren werden gedood, één gendarme en twee Bul garen gewond. De bende werd uiteengedreven. 't Duurt wel lang eer men op den Balkan den oorlog geheel vergeten heeft en zich aan den toestand van rust en vrede gewend heeft. Het woelige Mexico. Deze naam past op 't oogenblik weef zeer goed aan deze republiek, die zoo zelden rust kent. Zooals gisteren onder Laatste Nieuws werd vermeld heeft er een groote slag plaats gehad, waarin vele dooden en gewonden vielen. Er kan dus nu gesproken worden van een for- meele burgeroorlog. Huerta is blijkbaar populair, wat dezer dagen bleek, toen hij een stierengevecht bijwoonde: hem werden toen geestdriftige ovaties gebraclit. Wat het conflict met de Yereegigde Staten betreft, hiervan verneemt men geen nieuws. Alle belangstelling gaat thans naar den strijd tusschen de regeeringstroepen en de opstande lingen in het Noorden. TJit de berichten uit El Paso blijkt, dat er thans duchtig wordt gestre den om het bezit van Juarez, een knooppunt van spoorwegen; en naar het heet, zouden de opstandelingen, de z.g. oonstitutionalisten, aan de winnende hand zijn. De achtergrond van de gebeurtenissen in Mexico wordt gevormd door den strijd der Ame- rikaansche bladen, die by gebrek aan nieuws, thans uitvoerige beschouwingen geven over de Britselio pet role uinbelangon in Mexico en in La tijns ch-Amerika. Het feit, dat de Amerikanen en andere vreem delingen in Mexico geen actie van den kant van de Vereenigde Staten verwachten, wordt ook bet best aangetoond door den terugkeer van honderden uitgewekenen naar Mexico Oity, waaronder tal van vrouwen en kinderen. Het aarzelend optreden der Tegeering tc Was hington heeft allen te Mexico City geërgerd, aldus de oorrespondent van de „New-York •Herald" in laatstgenoemde stad, met inbegrip van de buitenlandsche diplomaten, die harte lijk lachen om wat zij „Amerikaansche bluf" noemen. Uit inlichtingen, overal ingewonnen, blijkt overduidelijk, zegt dezelfde correspondent vol gens die „Tel." dat generaal Huerta v»6teh dan ooit besloten is, niet af te treden. De voorloo- pigo president had reeds overwogen om maar beeu te gaan, toen Washington met de rebel len begon te onderhandelen. Dit maakte hem zoo woedend, dat hij niet meer dacht aan aftre den. Al die groote zakenfirroa's in de Mexicaan- sohe hoofdstad doen al haar best om drijvend te blijven. <ZÜ staan dicht voor een zaken-crisis, lie deels te wijten is aan onbekendheid met de Waskingtonsche politiek, deels aan de revolutie. «Zooals Beuter meldt, rneenen Carranza Szyn raadslieden, dat dioor de nederlaag, die de eralen gisteren geleden hebben, de macht van Huerta in Noord-Mexico gebroken is. Men verwacht, dat bet thans weinig moeite jneer zal kosten om geheel Chihuahua te ver- trreren. jVilla verklaart in rijn rapport, dat hij de jCvderalen totaal verslagen en drie militaire trei- hen heeft genomen met al het geschut, de mu nitie en voorraden der federalen, ;Van andere zijde wordt bericht, dat 150 re- Keilen gesneuveld en vele honderden gewond Sijn; men vermoedt dat d» verliezen der fedcra- Wn nog veel grooter zijn- Generaal Obregon, bevelhebber van de opstan- De onderkoning van Britsch-Indië, Naar de „Press Association" van offieieele /.ijdc verneemt, zijn de geruchten over het af treden van Lord Hardinge als viee-koning van Britsch-Indië, waarvan ook wij dezer dagen mededeeling doden, ongegrond. Men voegt hier aan toe, zegt de Tel., dat lord Hardinge ge heel hersteld is en zich gezond en sterk ge voelt. Het gerucht, dat hij van plan was af te treden, veroorzaakte groot opzien op het departement van Koloniën, daar do regeering niets vernomen had van eenig plan dienaan gaande van Lord Hardinge zelf. Zulk slecht katholiek onderwijs! In het jaurlijksch concours om de twee reis beurzen, waaraan alle doctors in de rechten van de 4 universiteiten van België kunnen deelnemen, hebben twee studenten van de Katholieke universiteit de overwinning be haald. En dan durven de mannen der Loge nog verklaren, dat het Katholieke onderwijs in België slecht is! UIT DE STAATSCOURANT. Bü Koninklijk besluit is benoemd tot ridder id* de orde van den Nederlandschen Leeuw, de luitenant-kolonel, met titulairen rang van ge- neraal-majoor, K. D. Punt, van den staf der artillerie, voorzitter der remonte-commissie voor de bereden artillerie en directeur van het remontwezen. DE .VOGELWET. „Staatscourant" no. 278 bevat het kon. be sluit tot vaststelling van het tijdstip van de ge deeltelijke inwerkingtreding der Vogelwet 1912. Daarbij is goedgevonden te bepalen, dat de Vogelwet 1912, met uitzondering van het twee de lid van artikel 2, in werking treedt op 1 Januari 1ÏJ14. ————O Belangrijke diefstal. Reuter seint uit Weenen, dat de Amsterdamsche diamanthan delaar Jacob Pinheiro aldaar bij aankomst per avondsneltrein aangifte heeft gedaan dat hem onderweg een behoorlijk opgeborgen portefeuille met hrillanten ter waarde van ongeveer 270,000 kronen is ontstolen. iBrand. Gisteravond brak door onbekende oorzaak brand uit in het afbetalingsmagazijn „Het Volkscrediet" van H. Sanders aan den Goudschemngel te Rotterdam lezen we in het „Hbld.". Het magazijn was gevuld met klee- diingstukken, vlioerkleeden en dekens en brandde geheel uit. Het woonhuis van den winkelieT bleef gespaard. Verzekering dekt de schade. zaak zelve niet op cteh oogte was. Op zijn vraag aan dien G. G. kreeg hij ten antwoord, dat dé school te Amboina in elk geval zal worden ver vangen door een andere; hij meent, dat dit moei lijk andere dan een giouvernements-schóol kan zijn. De heer DE MEESTER keurt toch die hou ding van de Indisehe regeering in zake Ambon zeer af. Hij neemt uitdrukkelijk akte van die toezegging van den minister. Er zal dus een gouvernementaschool zijn en die zal natuurlijk voor allen toegankelijk dienen te zijn. De heer VAN DEVENTER bespreekt nog maals het onderwjjs in de MinahassaHij waar schuwt-er ernstig tegen voort te gaan met de I opheffing van gouvernementsscliolen ook in de* groote steden. Dit zou de bevolking, zooals reed® is gebleken, zeer onaangenaam zijn- De heer RUTGERS zegt, dat de bevolking van Minahassa toeli niet zoo behept is met eeü neutralisme, zooals men dat hier kent, en zooals do heer van Deventer heeft. De heer RUTGERS vraagt of de Minister van plan is, ten aanzien van de subsidieering van de bijzondere scholen een andere gedrags lijn te volgen dan zijn voorganger, m. a. w. of hjj alleen subsidie wil geven voor Christelijke scholen in streken met Christelijke bevolking of ook in ander streken. De MINISTER herhaalt, dat het onderwijs moet voldoen aan de bestaande behoefte der bevolking en dat elke nieuwe aanvraag om sub sidie daaraan zal woTden getoetst. Aan verkre gen rechten zal niet worden getornd. De heer GERHARD vraagt scherper toe zicht op de gesubsidieerde bijzondere scholen, waar het onderwijs abominabel sleoht moet zijn De heer HUBRECHT klaagt over het groot tekort aan civiele geneesheeTen. Do heer SCHAPER voelt iets voor een af zonderlijk departement voor volksgezondheid, maar overigens kan hem de organisatie min der schelen dan de feitelijke deugdelijkheid. De MINISTER VAN KOLONIëN wenscht alvorens te antwoorden een adres van de ver- eeniging van geneesheeren, dat hij nog niet kon lezen, in te zien. Daarom verzoekt hij de ver gadering te verdagen. Heden voortzetting. Over eenige punten zie men een nabeschouwing aan het hoofd van dit blad. TWEEDE KAMER. (Vervolg der zitting van gisteren.) INDISCHE BEGROOTING. De heer DE MEESTER besprspjjt, de kweek school te Ambon..Er zijn voor 1914 gelden uit getrokken en toch. deelt de minister mede, dat zü gesloten is op last van den gouverneur-gene raal en vervangen zal worden dooT een Hol- landsch-Indische school. Spr. verwondert dit besluit ten zeerste. Om zuiver confessioneele redenen heeft men dé school kwint matig „leeggepompt." De heer VAN DE VENTER sluit zich daarbij aan. De heer BOGAARDT komt er tegen op, dat de Indische regeering zou hebben misleid door dezen post. Dit acht hij een ernstige beschul diging. De VOORZITTER heeft niet den indruk ge kregen, dat de hoeren De Meester v Van. De venter bedoeld hebben te zeggen, dat de Indi sche regeering opzettelijk misleidde, slechts dat zü door de omstandigheid, dat er een post op die begrooting stond, hebben gedwaald. De MINISTER antwoordt, dat hü van de BLOEMEND AAL. Veiling. Bij openbare veiling op den 26sten dezer ten overstaan van den Notaris Willems alhier gehouden, is de villa „Duncn- burg" voor de som van f 13950.toegewe zen aan den heer C. J. Burkens q.q. SCHOTEN. Do Raadsverkiezing voor den Baad v. State. In de gisteren gehouden openbare verga dering van den Raad van State, afdeeling- voor de geschillen van bestuur, werd o.a. behandeld: lo. Het beroep van A. Gr. Boeree te Scho ten, tegen het besluit van Gedep. Staten van Noord-Holland van 3 Sept. 1913, waarbij met gedeeltelijke vernietiging van het be sluit van den Gemeenteraad van Schoten tot toelating van A. G. Boeree, W. v. Schie, G. E. A. Teeuwcn en G. de Vries als leden van ,dien Raad, werd besloten de beide eerst- genoemden niet als leden van den Gemeen- raad van Schoten toe te laten. 2o. het beroep van W. van Schie te Scho ten tegen het besluit van Gedep. Staten van N.-Holland voornoem.!. Over al deze beroepen werd verslag uit gebracht door den Staatsrad mr. De Nerée van Babberich. Ter mondelinge toelichting van deze za ken traden op: voor W. van Schie: mr. J. Bomans; voor Boeree: de lieer A. Stijntjes. Dc heer S t ij n t j e s herhaalde wat reeds in de schriftelijke stukken was neergelegd en somde al de informaliteiten op, die bij de laatste verkiezing leken plaats gehad te hebben, doch die noch door den Raad, nooli door Ged. Staten iu aanmerking zijn genomen. De lieer Stijntjes vroeg vernietiging van het besluit van den gemeenteraad en van h.et besluit van Ged. Staten en uit schrijving van een geheel nieuwe verkie zing, teneinde „de kiezers in de gelegenheid te stellen zich eerlijk nit te spreken." De heer Mr. J. Bomans begon met op te merken dat de heer Stijntjes iets vroeg, waartoe hij niet gewettigd was en Pleiter beriep zich daartoe op het Kon. Besluit van 5 December 1903, dat alleen toelaat te vragen, bij een beroep als dit, vernietiging van het besluit van God. Staten en hand having van het besluit van den Raad. Pleiter vertrouwde dat ook de Raad van State evenals Ged. staten en qc gemeente raad de beweerde informaliteiten ongegrond zou verklaren. Het besluit van den Raad van State houdt verband met de vraag welke telling door den Raad wordt aangenomen. Is liet die van den gemeenteraad dan vertrouwt spr. wel dat zijn cliënt als gekozen gemeenteraads lid zal wonden verklaal'd- Be telling van Ged. Staten zal echter wel nauwkeuriger zijn. Bij dezet elling zijn 622 geldige stem men uitgebracht op de drie heeren W. van Schie, A. G. Boeree en C. Bies. Ged. Sta ten besloten daarom om van Schie en Boeree niet toe te laten als raadslid, omdat ge twijfeld werd aan de geldigheid van do stem, uitgebracht door Hcnricus Peters ook wel genoemd Henricus Sebastianus Peters. Mr. Bomans betoogde dat de 622 uitge brachte stemmen allegeldig zijn, ook de stem van bedoelden Peters en concludeerde daaruit dat do heer W. van Schie, als oud ste der candidaten, tot raadslid gekozen moest worden verklaard. Daarna betoogde pleiter uitvoerig dat no. 1110 van de kie zerslijst, zijnde bedoelde Peters, werkelijk kiesbevoegd en stemgerechtigd was; dat deze 1'. werkelijk de. bedoelde kiezer van de kiezerlijst is, die al ruim 10 jaar lang in Schoten woont, steeds aan de stemmingen en herstemmingen heeft deelgenomen, en ten slotte dat Peters ook nu volkomen cor rect en bevoegd zijn stem heeft uitgebracht. Vaststellende dat do heer van Schie als oudste gekozen moet worden verklaard, stel- RQNA Cacao de pleiter dat niet te zeggen is wie van de twee andere candidaten Bies en Boeree ge kozen moet worden verklaard, aangezien niet is uit te maken wie van de twee de oudste is. Met zekerheid is immers niet te zeggen, betoogde pleiter, welke C. Bies door de kiezers is bedoeld: de vader of de zoon, aangezien beiden denzelfden naam dragen en in hetzelfde liuis wonen. Staat dus de verkiezing des heeren v. Schie, volgens in zicht van pleiter vast, dit is niet het ge val met die der heeren Bios en Boeree. De behandeling der zaak nam geruimen tijd in beslag en duurde tot ongeveer 1 uur. Herhaaldelijk werden vragen gesteld door staatsraad Mr. Heemskerk en Mr. Oppen- heim, zoodat boido partijen voldoende ge legenheid hadden liun standpunt toe te lich ten. IJMUIDEN. DE STAKING IN HET STOOMTRAWLER- BEDRIJF. Men schrijft ons: Het is wèl eigenaardig dat èn in de „Stad e- editie", èn in „de Telegraaf' aan den door de reeders gepubliceerden brief, gericht aan de bemidddingseommissie, éénzelfde na schrift is toegevoegd. Op den inhoud van dit naschrift zullen wij maai; hjgfc diep ingaan. Eén ding is intusschen zeker. Indien er aangesloten kleine reeders mochten zijn, die aan den eisch der roode vakvereenigingen zouden moeten gehoor geven om te kunnen blijven bestaan, dan toch zouden diezelfde kleine reeders desniette min al heel spoedig het loodje leggen. Eenvoudig om de reden dat niemand, wie dan ook, de voortdurend stijgende en ieder jaar terugkeorende eischen der roode bonden kan inwilligen. Het zou gewoon uitstel maar dan een koTt uitstel van executie zijn. Wij rneenen dat het wel geraden is, hierop eens den nadruk te leggen. Hoe komen dan dergelijke berichten in de groote pers, de „reusachtige" pers,, als „de Telegraaf" en dergelijke zoogenaam „meest gelezen" dagbladen? Het is niet zoo moei lijk dit to begrijpen, als men maar eerst eens weet wie do verslaggevers zijn met hun betrouwbare bronnen" incluis. Wij zullen nog wel eens de gelegenheid hebben daarop terug te komen en hierom trent in bijzon de rhedeu te treden. Dat zoude interessant kunnen worden! Bont gestrand. Woensdag is vijf palen be zuiden Zandvoort een boin gestrand. Het was de bomschuit K. W. 113, die later op eigen kracht weer vlot kwam. De zecliedonstaking. Nadat de reed era van visschensvaartuigen eene vergadering had den gehouden is door dc commissie uit de reederijen het volgende schrijven aan den heer mr. dr. H. Ver Loren van Themaat, voorzitter der bemiddelingscommissie gezon den: Met klem refcreerende aan ons schrijven van 19 Nov. j.l. hebben wij naar aanleiding van Uwe op Zaterdag 22 dezer ontvangen missieven de eer U te berichten, dat wij met verbazing van den inhoud hebben kennis göE.ÓEJ32X Wij zijn van oordeel, dat wij, ons bedrijf kennende,' do leiding daarvan zelf in han den moeten en willen houden en dus Uwe bemiddeling moeten afwijzen. Wij blijven steeds bereid met de besturen der vakbonden nader van gedachten te wis selen en herhalen de voorlaatste alinea uit ons bovengenoemd schrijven: „Onze traw lers zijn beschikbaar, het zijn niet wij, die ze hebben stilgelegd." Wjj spreken nogmaals onze waardeering uit over uw goede bedoelingen,. UITGEEST. „Dc Hanze." De propagandavergadering van wege en voor onze Afdeeling', te Akersloot deze week gehouden, is een beslist succes geweest. Na opening door den voorzitter, werd het woord gegeven aan den spreker van dezen avond den WelEd. Heer Joh. Wijdeman, van Alk maar, lid van het Hoofdbestuur. De tweede spreker, de heer O. H. Schneiders was verhin dert te konion. De spreker zette kort maar duidelijk uiteen waarom eu h o e vereeuigd in oen R. K. Midenstandsvereen!ging, daarbij niet verzuimende te wijzen op de talrijke mis standen in den middenstand, als: vliegende win kels en andere soorten van concur roti tie. Door to vereenigen kan men gemakkelijk en met meer kans op welslagen hiertegen te velde trekken. Verder verzuimde spreker niet een plaatsje in to ruimen ter opsomming der vele voordeelen welke „de Hanze" haren leden biedt, als In cassobureau, informatiebureau, Centrale Bank, Fonds U. B. O. enz. 't Is altijd nuttig, hier weer eens op te wyzen, immers om die „voordeelen" wordt men Hanzelid. En zooals wij hoorden, wa ren deze vele. Na de spreekbeurt was er gelegenheid tot het stellen van vragen, die naar wensch werden beantwoord. Op een enkele vraag, wenschen we nog even bijzonder de aandacht te vestigen n.l. of ook een bloembollenkweeker er belang bij heeft lid van „De Hanze" te worden. Hierop geven we een bevestigend antwoord en wel op dezelfde gronden als de beantwoorder dezer vraag op de vergadering gaf. Laatstgenoemde persoon kan juist daarom deze vraag zooveel t< beter beantwoorden, wijl hij lid is van hot voorbereidend comité voor oprichting van een bloembol lonk wee kersbot id, als onderafdeelint, der „Hanze". Ook meende men eerst nog alhier een eigen afdeeling te stichtten, doch hiervav» kwam men spoedig terug, en nu zullen de H nieuwe leden deel uitmaken van de afdeeling Litgeest eu ^mstreken. Het bestuur zal nu hei plan in overweging nemen, de vergadering beur telings in Uitgeest en Akersloot te houden. Ten slotte bedankte de voorzitter den spreker voor zijne leerzame rede, die zeker nie weinig tot het succes van dezen avond zal bijgebracht hebben en sprak ook een woord van dank tot de aan wezigen, waaronder wij den ZeerEerw. Heer Pastoor van Akersloot opmerkenden. Hieroa volgde sluiting dezer uitstekend geslaagde pro paganda-vergadering. Concert. Het fanfarekorps „Onderlinge Oefening" onder leiding van den heer P. Velze- boer gaf haar eerste concert in dit seizoen. De muziek was met zorg gekozen, goed ingestu deerd en voldeed allen zeer, vooral het mooie nummer: „La Fête de Village" van Andrieux, Tusschen do uitvoering dezer nummers trad de heer George Voget van Amsterdam op met zijne humoristische voordrachten, die hoewel niet oorspronkelijk, toch in den smaak vielen ei zeer werden toegejuicht. AKERSLOOT. Akersloote'r IJsclub. In de onder voorzit terschap van den heer J. van 'tHof gehou den vergadering van de Akeslooter IJsclub werd medegedeeld, dat de rekening en ver antwoording van den penningmeester met een batig saldo van 277.3014 sloot. Door het vertrek van den secretaris der IJsclub werd als zoodanig- benoemd de heer J. Boschman en tot bestuurslid wegens periodieke aftre ding de heer P. Kraakman herbenoemd. Tot commissarissen werden gekozen de heeren P. Blankendaal, W. Glijnis, A. Groot, P. v. d. Oord, H. Tijmes, S. Helder en K. de Goede. Tot afgevaardigden naar de te houden algemeene vergadering te Hoofddorp wer den aangewezen de heeren H. Nederveeu en G. Rijmberg. De contributie werd vastgesteld op 1 eT1 1.50. ZAND V'OOKT. Aangehouden. Door de politie zijn alhier aangehouden G. K., wegens bedelarij, en J- B. wegens landlooperij, beiden zonder vaste woonplaats. Zü zijn gevankelijk naar Haar lem overgebracht. HILLEGOM. R. K. Zangkoor. Gisteravond hield het R.K. zangkoor Martinne" in Hotel Ruigrok zün Caecilia-avond. Aan prettigen geest ont brak het niet. Sommige leden maakten zich onbetaalbaar. De vriendschappelijke verhou ding tnsschen directeur en leden en tnsschen de leden onderling is door dit feest weder versterkt. WARMOND. Onze burgemeester. By Kon. besluit is toe stemming verleend aan den heer A. J. Scho vinck, burgemeester dezer gemeente, om to 3 Jan. 1916 te Leiden te blijven wonen.

Nieuwe Haarlemsche Courant | 1913 | | pagina 2