DAGBLAD voor NOORD- en ZUID-HOLLAND. 60S 400 309 EERSTE BLAD. STADSNIEUWS. Zat er dagavond praat je. Kinderhuisvest 29-31-33, Haarlem 'ZATERDAQ 29 NOVEMBER 1913 38«ta Jaargang So. 8361 Bureaux wan Redactie en Administratie Intercommunaal Telefoonnummer 1426. Pit nummer bestaat uit zeuen bla den w. o. de Ofïiciëeie Kerk- i ijst en het (ieïllustreerd Zon dagsblad, in 8 bladzijden. Haarltmsche Altedagjes No. 1007 drff en: und kein Ende! De 'f f" iwi"ügste inteekenlijst, en nat weer krijgen. - Een voordeel voor de winkeliers, en hoe de bleekneusjes geholpen zijn. Wanneer en hoe de ijsclubs verga deren, en wie precies het goede mo ment te kiezen weet. Een gebeur tenis van den eersten rang, en waarom! UWE HAARLEMSCHE MAN ABONNEMENTSPRIJS: Per 3 maanden voor Haarlem ƒ1.35 Voor de plaatsen, waar een agent is gevestigd (kom der gem1.35 Voor de overige plaatsen in Nederland franco per post 1.80 Afzonderlijke nummers 003 PRIJS DER ADVERTENTIëN: Van 16 regels 60 cent (contant 50 cent). Iedere regel meer 10 et. Buiten Haarlem en de Agentschappen 15 et. per regel. Buiten!. 20 et. Reclames dubbel tarief Dienstaanbiedingen 25 ct. t6 regels), driemaal voor 50 ct. contant). GULDEN bij levenslange onge schiktheid tot werken. Alle betalende abonné's op dit blad, die in het bezit cener verzekeringspolis zijn, zijn volgens de bepalingen op de polissen vermeld, tegen ongelukken verzekerd voor: GULDEN bij rn GULDEN bij GULT)EN verlies van eer I ■Til verlies van I Igll verlies van hand of voet I# tf één oog i één duim. GULDEN bij overlijden. GULDEN bij verlies van één wijsvinger. GULDEN bij verlies van één anderen vinger. De uitkeering dezer bedragen wordt gegarandeerd door do Maatschappij „Hollandsche Algeineene Verzekeringsbank" te Schiedam Echter, één opmerking. Als men zulke dingen aan den waterkant zet, zooals op de Zijlvest, dan dient erook een hek je achter geplaatst 1 Want. zooals 't ding nu staat, is liet er, vooral 's avonds, heel gevaarlijk! Gisterenavond is een oud bij ziend man al bijna in het water, gevallen, toen hij eruit kwam. vWij vestigen ook hierop de aandacht der bevoegde autoriteit. AGENDA. November. Gebouw S t. B a v o Ned. R.K. Volksbond Bakkers. Sociëteit V e r o e n i g i n g 2 uur Kin dervoorstelling: Vertooning der film Oranje en Nederland, St. Nicola as enz. Kaat Mossel. Brongebouw 2 uur Kinder- en fa milievoorstelling: De kleine Lord. Hofje van Staats Jansweg 39 I cekeneollege Kunst zij ons Doel Tentoon stelling vuu schilderijen en teekening van den schilder P. Josselin de Jongh. Geopend van 10—4 uur. AGENDA. 1 December. Gebouw St. Bavo R. K. Volksbond Vergadering Slagers. Ondersteuningsfonds. 8 uur Sociale Cursus. Vergadering Handels- en Kantoorbedienden. S c h o u vv b u r De Kroon Sint Nico- laasfeest. Schouwburg Jansweg 8 uur N.V. Het Tooneel: Mijlpalen Te y 1 e r Museum Tentoonstelling van teekeningen, behoorende tot do kunstverzame ling van Te.vler's museum, portretten, portret- schetsen en figuurstudies. Bisschoppelijk Museum Jansstraat 79). Geopend eiken dag van 10—5 uur, tegen betaling van 25 cents. Uitgezonderd Zaterda gen en R. K. Feestdagen. Eiken dag. Schouwburg De Kroon 8 uur De laatste dagen van Pompei. A poll o-theater Barteljorisstraat. Voorstellingen. Bioscope Union Schoterweg Voor stelling. Bioscope-theater Groote Markt Voorstellingen. OVER DINGEN, DIE MEN NIET BIJ HUN NAAM NOEMT. D'r zijn op de openbare straat van die „inrichtingen," die men niet, of althans niet zonder noodzaak, bij hun naam noemt. Daar moeten wij het nu vandaag eens over hebben. Wie het niet lezen wil, mag 't overslaan. Ons gemeentebestuur heeft in den laatsten tijd weer een aantal van die „inrichtingen" neergezet in de stad. Hard noodig, want er zijn er nog véél te weinig. Wij herinneren er b.v. aan, dat men in de richting van Bloemendaal, vanaf het Station tot aan de grens der gemeente (en ver daarover even min) geen enkel urinoir 't woord is er nu eenmaal uit! vinden kan. Wat daar van do gevolgen zijn, is duidelijk. ïntusschen, nu hier en daar van die 'dingen zijn geplaatst, b.v. m het Amsterdamsche kwartier,, aan de Zijlvest bij do nieuwe H. B. S. en elders, nu hopen wij dat ook de totnogtoe van deze „inrichtingen" verstoken stadsgedeelten die noodzakelijke meubels zullen krijgen. ALGEMEENE VEREENIGING VOOR BLOEMBOLLENCULTUUR. Het Weekblad voor, Bloembollencultuur bevat den Algemeenen Beschrijvingsbrief voor de 127ste Algemeene Vergadering, die zal plaats hebben op Maandag 22 Decem ber 1913 in de bovenzaal „De Kroon". De brief vermeldt de verkiezing van twee hoofdbestuursleden in de vacaturen O. Eg- gink en O. J. L. v. d. Meer, die niet her kiesbaar is. Omtrent het liouden van tentoonstellingen deelt het Hoofdbestuur het volgende mede: In de toekomst zal onze vereeniging geen groote tentoonstelling kunnen organiseeren, die niet minstens die van 1910 evenaart. Het Hoofdbestuur meent echter, dat men niet kan verlangen, dat onze leden binnen! een zoo betrekkelijk kort tijdsbestek op nieuw bereid bevonden zullen worden om wederom eene zoo uitgebreide tentoonstel ling mogelijk te maken, en is daarom niet voornemens om 'aan de algemeene vergade- ring het houden eener groote tentoonstel ling in 1915 voor te stellen. De woorden „in den regel" in het boven aangehaalde artikel der statuten veroorloven deze afwij king van de gewoonte. Mocht in de naaste toekomst eene goed voorbereide algemeene tuinbouwtentoonstel ling in ons land tot stand komen, dan is het Hoofdbestuur voornemens aan de alge- meeiie vergadering voor te stellen eene der gelijke tentoonstelling met kracht te steu nen, en zou die medewerking dan eventueel in de plaats kunnen treden van de eigen vijfjaarlijksche tentoonstelling der vereeni ging. Indien eene dergelijke algemeene tentoon- stelling niet tot stand komt, zou naar de meening van het Hoofdbestuur onze veree niging zelve niet vóór omstreeks 1920 we derom met kans op algemeene medewerking een groote tentoonstelling kunnen houden. Het Hoofdbestuur meent de Algemeene Vergadering omtrent zijne zienswijze in de zen te moeten inlichten om de loden ge legenheid te geven desgcwenscht van eene hiervan afwijkende meening te doen blijken. Verder is er een voorstel van het Hoofd bestuur om art. 1, 2 en 15 van het Huis houdelijk Reglement te lezen als volgt: Art. 1. Ieder lid der Vereeniging betaalt eene jaarlijksche contributie van drie gul den. Deze contributie wordt verhoogd met twee gulden per jaar voor, hem, die meer ,dan één Hectare tot ten hoogste 3 Hectaren met bloembollen en aanverwante artikelen be- teelt en met zeven gulden per jaar voor hein, die meer dan 3 Hectaren met bloem bollen en aanverwante artikelen beteelt. Leden eener. zelfde firma, zoowel als di recteuren eener zelfde naamlooze venoot- schap, zijn ieder voor zich eene contribu tie verschuldigd, berekend naar de geheele oppervlakte, welke door de firma of de naamlooze vennootschap met bloembollen en aanverwante artikelen wordt beteeld. Deze bepalingen zijn mede van toepassing op hen, die lid worden na 1 Juli van liet vereenigingsjaar. De contributie van hen, die lid worden in een jaar, waarin door de vereeniging een groote tentoonstelling gehouden wordt, kan op voorstel van het Hoofdbestuur bij besluit der algemeene vergadering voor dat jaar worden bepaald op tien gulden. Art. 2. De donateurs en donatrices onder steunen de Vereeniging met eene vrijwillige jaarlijksche bijdrage van minstens f 10. Art. 15. Aan elke afdeeling wordt jaar lijks van de contributie afgestaan f 1 voor elk lid, f 2.50 voor iederen donateur of do natrice en f 0.50 voor iederen-lid-leerling, bijd ie afdeeling ingeschreven. De afdeeling Heemstede stelt voor om een oommissie te benoemen ten einde maatrege len te beramen om de veelvuldig voorkomen de diefstallen van bloembollen tegen te gaan. Het hoofdbestuur is van oordeel, dat van de benoeming eener commissie» sh> door de afd. Heemstede voorgesteld, goen afdoend resul taat .kan worden verwacht. Die oommissie toch zou niet veel -anders kunnen doen dan een onderzoek instellen naar de diefstallen, die reeds hebben plaats gehad, doch dit is overbodig, want uit de verslagen van de ge rechtszittingen te Haarlem blijkt voldoende dat hij overtuigend bewijs de schuldigen hun straf niet ontgaan. Het Hoofdbestuur meent dat een afdoend middel uitsluitend te vinden is in het zoo scherp mogelijk toezicht houden van iederen kweeker op eigen zaak en eigen kraam. Het hoofdbestuur zal echter gaarne kennis nemen van de diseus'siën omtrent dit onder werp op de algemeene vergadering te houden. De afdeeling Noordwijk stelt voor, dat door de Algemeene Vergadering besloten wordt tot de instelling van, een commissie, die tot taak heeft, te onderzoeken, of <1® herhaaldelijk ge uite klachten over de aflevering van goede ren (bloembollen) door de H. IJ. S. M. ge grond zijn of niet. De commissie brenge vóór de Maartvergadering rapport uit van haar bevindingen, opdat zoo het blijkt, dat de klachten gegrond zijn het Hoofdbestuur kan worden opgedragen, stappeu te doen, om in deze verbetering te verkrijgen. In verband met dit" voorstel 'meent het hoofdbestuur er op te moeten wijzen, dat zijns inziens dit voorstel op de Algemeene Verga dering niet thuis behoort. Het Hoofdbestuur acht zich gerechtigd de aanneming van dit voorstel aan de Algem. Vergadering te mogen ontraden. De begrooting 1914 sluit in ontvangsten en uitgaven op een bedrag van in ontvangsten 12,000; en uitgaven 13,729.30. van VOOR DE R. K. V AC ANTIEKOLONIES. Een prachtavond! Mr. Simons mocht het wèl zeggen in zijn pittig en mooi openingswoord, dat Haarlem zóó'n schitterenden feestavond voor zulk een mooi doel zelden of nooit zietl Sedert de op geli)ke wijze ingerichte uit voering ten bate van het Roomsch Sanato rium herinneren wij 0118 inderdaad niet, zulk een prachtavond te hebben meegemaakt. Fleurig en rijk zag de Schouwburg eruit. De vlag wapperde, en het was planten en bloemen wat men zag de bloemist Gielen van Overveen had er inderdaad het schoon ste neergezet wat hij kon! Elegante en aanvallige jonge dames boden u programs en bloemen, en de heele zaal was een schitterend schouwspel, toen daar om half acht de bloem van Haarlem's katholiciteit hijeen was! 't Scherm ging op, en allereerst trad Mr. J. Simons, oud-voorzitter van de ,JEt. K. Veree niging Vacantiekoloniesnaar voren, om het openingswoord te spreken. Dat was een woord van dank en welkom en verrassing, nu al hij het begin van den avond kon geconstateerd worden, dat deze feest avond een schitterend succes zou worden. Suc ces, waarvoor? Voor het goede werk dat zooveel bijdragen en zoo voortdurend steun noodig heeft! Mr. Simons schilderde, hoe door de hijdra- gen van die talrijke aanwezigen zooveel zwak ke kindereu gelukkig en gezond konden wor den gemaakt, maar ook, hoeveel kinderen een verblijf in bosch of aan zee zoo hard noo dig hebben: Hollandsche jongens van Hilde- brand zijn er vele, maar helaas: de hlo6 op de wangen ontbreekt, en détt zal nu het geld dat hedenavond op zoo vriendelijke en gra cieuze wijze wordt gevraagd, nog kunnen ge ven! De spreker wekte op, ruim de koorden der beurs open te halen voor de arme, zwak ke, tengere Rooinsche kindertjes, die onder Roomsohe vleugelen sterkte en kracht opdoen in de Roomsche vacantiekolonies, en een klaterend applaus bewees, dat al de aanwezi gen bij zichzelf het voornemen maakten, om aan dien oproep te voldoen Toen ging, door de rederijkers der Pius- Vereeniging te Amsterdam, het bekende aar dige blijspel „De Referendaris-titulair", dat uitnemend werd gespeeld. Wat. hamer, wie scheldt er dan nog op dilettanten-vereemgin- gen, als we zulk goed dilettanten-tooneelwerk hebben als deze Pius-mannen! Vlot en vief was het spel, beschaafd en verzorgd de dic tie, uitnemend de regio. En de spelers wer den dan ook, èn om de typische en lachwek kende dingen die het stuk vol bijtenden spot op Haagsche (en andere?) grootdoenerij laat zien, èn om hun mooi spel-zelf, telkens warm toegejuicht! In de pauze en na afloop was erja, fancy-fair zullen we het niet noemen, maar er was een goede gelegenheid om „do keel te streelen en de maag te verkwikken in den dienst der liefdadigheid", zoo zeide het 't feestprogram. Welnu, dat is alles geschied, precies naar 't program De keel word gestreeld, do maag werd ver kwikt, maar tevens ging het oog te gast hij de smaakvolle kleedij der vele dames, die zich in den dienst der liefdadigheid hadden gesteld, werd het oor gestreeld door zil veren lach of gezelligen kout, en werd de portemonnaie.geleegd: óók al ten bate der goede zaak. Wij zijn er zeker van, dat, een rijke oogst voor de R. K. vacantiekolonies van dezen succes-avond de uitkomst zal zijn.^ Aan de organisatie, voorbereiding en uit voering intusschen onze warme hukte't Was alles uitnemend, en deze avond zal meetellen in de historie van Roomsch Haarlem! IJSCLUB VOOR HAARLEM EN O. Gisterenavond vergaderde in Hotel v. d. Voorden, Stationsplein de IJsclub voor Haar lem en Omstreken onder presidium van den heer T. L. v. W a g t e n d o n k. De secretaris, de heer L. C. M o o ij lss de no tulen der laatste vergadering, die onveranderd werden goedgekeurd. Aan den secretaris werd dank gebracht. Het ijsvermaak is in het afgeloopen jaar niet van beteeikenis geweest, zoodat de secretaris in zijn jaarverslag niet veel' te memoreeren had. We stippen er uit aan de huldiging van den controleur Jansen. op den openingsdag van de baan 21 Februari, -die zijn 25-jarig jubileum als zoodanig vierde. De penningmeester de heer Oolgaardt bracht zijn financieel verslag nit. De ontvang sten bedroegen 2571.25, de uitgaven f 2405.58 met een batig saldo aldus van 165.67. Toch staat de club er niet goed voor, merkte de pen- ninkmee8ter op; het ledental is gedaald van 394 tot op 292. 'j, De commissie van onderzoek bevond de reke ning in orde, en de penningmeester werd gede chargeerd. Tot leden van do commissie van onderzoek werden benoemd de heeren Kanne, H. Roozen en H. Eldering. Bij de bestuursverkiezing werden herkozen do heeren T. L. van Wagtondonk, L. H. Bij. voet en J. Bos Az. Nieuw gekozen werden de heeren Jhr. A. W. G. van Riemsdijk en H. Eldering. Na rondvraag sloot de voorzitter deze slecht bezochte vergadering, na zijn spijt erover te hebben uitgedrukt, dat do belangstelling dei* leden zoo gering is. SINT NICOLAAS. De Directeur van het postkantoor vestigt de aandacht van het publiek op de latere openstelling van de afdeeling pakketpost aan het hoofdkantoor Zijlstraat tot half elf 's avonds op de dagen van 2 tot en met 6 December e.k. De vergunning van meer dan een pakket met dezelfde adreskaart te verzenden wordt, ook voor de voor het buitenland bestemde pakketten, buiten werking gesteld. Men wordt dringend verzocht voor eene zorgvul dige verpakking en adresseering der paleer ten zorg te dragen, terwijl het aanbeveling verdient een tweede adres in het pakket t# sluiten. VIJFDE GEVELWEDSTRIJD, gehouden in November 1913, in de gemeenten Haarlem, Heemstede, Bloemendaal, Schoten en Haarlemmerliede en Spaarnwoude, en be treffende de gevels van gebouwen, welke vol tooid zijn tusschen 1 Januari 1908 en 1 No vember 1913. Door de Jury, bestaande uit de.architecten, de Hoeren: J. Limburg, B. I. (aangewezen door den burgemeester van Haarlem), to 's Gravenhage, A. P. Smits, (aangewezen door den Bond van Nederlandsche Architecten) te Heemstede, Alb. Otten (aangewezen door de Maatseh. tot bevordering der Bouwkunst), te Rotterdam, H. J. M. Walenkamp, (aangewe zen door het Genootschap Architeetura et Amicitia), te Amsterdam, en W. F. C. Schaap, C. B. I. (aangewezen door de afd. Haarlem en omstreken van de Maatseh. tot bevordering der Bouwkunst) te Arnhem, zijn do volgende onderscheidingen toegekend De gouden medaille, uitgeloofd door de afd Haarlem en omstreken, van de Maatseh. tot bevordering der Bouwkunst, voor den besten gevel van alle gebouwen in bovengenoemde vijf gemeenten, a.an villa Van Merlenlaan No. 4. te Heemstede, eigenaar de heer F. van Heel, architect de heer K. P. O. de Bazel, to Bus- sum. Vijf zilveren medailles, voor de beste ge vels in do gemeente Haarlem, inplaats van één gouden medaille, door de gemeente Haar lem uitgeloofd voor den besten gevel, als: a. een zilveren medaille aan winkelgebouw „Eigen Hulp", Zijlstraat,' eigenaar het district Haarlem en omstreken vereeniging Eigen Hulp, architect J. van den Ban, te Haarlem. b. éen zilveren medaille aan woonhuis Van Eedenstraat No. 7, eigenaar dr. C. Jonges, architect K. P. C. de Bazel, 4e Bussurn. c. een zilveren medaille aan Gereformeerd Weeshuis, Olieslagerslaan, bestuur Regenton Weeshuis, architect J. A. G. van der Steur, te 's Gravenhage. d. een zilveren medaille, aan Stationsge bouw, Stationsplein, eigenaar Holl. IJzeren Spoorweg-Mij., architect, D. A. N. Marqua- dant, te Amsterdam. CCCXIII. Mijn hemel, waar gaat dat het volgend jaar nu alweer naar, toe met het feesten I Daar dachten we zoowaar, dat we van dit raar met al die onafhankelijkheidsfeesten ten slotte toch eraf waren. Mijn vrouw zeide al, toen er iemand aan de deur kwam met de drie en twintigste inteekenlijst voor een of ander feest van een of andere vereeni- ging, dat ze nu eens een poosje stop zou zetten, om dan in 's hemelsnaam maar eens te wachten tot het volgend jaar komen zou, in de hoop dat het dan wat zou kalmee- ren en daar zie ik me van de week in de *rant. dar naast en benevens de feesten van den Katholieken Volksbond, die zoo gran dioos zijn opgezet dat zooals de Volksba nier zeide, heel het Land er versteld van staat, nog 'n buitengewoon leest ons wacht in den vorm van het vierdaagsche Neder- landsch-Letterkundig Congres, waar al wat naam en beroemdheid en smaak heeft op letterkundig gebied in Noord- en Zuid-Ne derland, of gerekend wil worden onder de zulken te belmoren, naar Haarlem komen feesten I Nu dat wordt me watl Een kans- j'e on een voordeeltje voor onze winkeliers en middenstanders, als er zoo'n duizend con- ?n^8!tnge'^ uit Noord en Zuid vier dagen lang hier bijeen zijn, om die luldjes eens te laten zien, hoe Haarlem op bet stuk van magazijnen, winkels e.a. niet behoeft onder te doen voor welke gruole stad ook! Wat ik- heb hooren verluiden van de plan nen, is al heel wat hijzonders, en 't kan op het eind van Augustus liet volgend jaar een goede tijd worden voor de stad. als 't voort,WilZo° 8'aan we datt weer voort, en het eene feest na het andere, net als we dit jaar gedaan hebben. Het laatste leest viel gisterenavond pas, en liet deed me werkelijk pl-eizier, toen ik van mijn be scheiden plaatsje iu den Schouwburg die heele zaal zoo vol zag, dat ook mijn bescheiden oproep om wat bij te dragen voor de arme bleekneusjes die lucht en gezond heid moeten gaan opdoen en Roomsche ver- zorging aan strand of bosch, misschien wat kan hebben medegeholpen om die zaal zoo tjokvol te krijgen! Niet dat ik voor me zelf zoo'n groote voorstander ben van die zoogenaamde weldadigheidsfeesten, waar het uitgaan en pretmakeu dan eigenlijk wordt geëxcuseerd „omdat het voor zoo'n goed doel is," och neen. Als het kón was het vrij vrat eenvoudiger, en misschien ook wel beter, wanneer iedereen die nu zijn paar guldentjes offert of z'n bankbiljetten neer legt bij loket of fancy-fair, dat maar zoo eenvoudig-weg aan de vereeniging of in stelling weggaf zonder feest ervoor te vie ren maar dat is de theorie die natuur lijk in de practijk niet opgaat en dan ook ais theorie zonder meer tot de vrome wen.- ;schen kan worden gerekend. \Vat ditmaal op ■zoo voortreffelijke wijze ia ineengezet voor onze katholieke vacantiekolonies, bewijst toch wel, door opzet en door afloop, dat onze katholieke Haarlemmers als het een goede zaalc geldt als deze, hun hart en hun beurs niet gesloten houden, en dat het goede deel dan toch bij zoo'n feestavond overal vóór-zit, bewees wel alles wat er ge sproken werd en óók wat we zoo onder de gezellige praatjes door van de menschen hoorden! Ik ben maar benieuwd te lezen, wat de opbrengst zal wezen van dezen feest avond en dan gaat mijn vrouw uitrekenen hoeveel kinderen er weer gelukkig en ge zond gemaakt kunnen worden in het aan staande seizoenZoo'n gelukkige gedachte verzoent je zelfs met een uitgaaf die je in een ander geval wel niet zoo gemakkelijk zoudt gedaan hebben, maar, 't is immers fancy-fairl die nu als vanzelf en op zoo prettige manier je wordt ontlokt, dat je er zelf schik in hebt! Enfin, we zullen er wel van hooren 1 Intusschen vermaken we ons maar zoolang met wachten op den win ter, die niet komen wil. 't Zou me niets verwonderen als ik vandaag of morgen eens in de courant zou lezen, dat de boomen alweer begonnen uit te loepen, bij ver gissing natuurlijk, omdat die ten slotte óók gaan denken dat het Mei of April is in plaats van 't hartje van November en De cember! Neen, van winter is nog maar niets te merken: alleen hebben we er één voor bode van gehad deze week in den vorm van vergaderingen der... ijsclubs 1 't Idee alleen doet je rillen, ijs ik weet zoo waar niet meer wat dat voor 'n ding we zen moet! Nu schijnt het intusschen wél, dat je met zoo'n zomer-winterweertje de be langstelling voor ijs ook totaal verliest: op allebei die vergaderingen van onze ijsclubs was behalve het bestuur net precies één lid aanwezig, en ik geloof zelfs dat op één dier vergaderingen dat ééne lid maar even tjes gecreëerd werd, om de vergadering maar door te laten gaanl Och ja: een ijs- club moest eigenlijk vergaderen in het hart je van den zomer, dat het zweet met per missie met stralen van je hoofd loopt: dót lijkt me de ware tijd om er belangstelling voor te krijgen, want dan verlangt menigeen naar ijs en dan kun jo liet zelis hebben iu je kwast of biertje, terwijl om dezen tijd, nu het November is met een weertje vatj Mei, niemand een ziertje om ijs of schaat-" seririjden maalt! Het juisteoogenblik kio« zen, dat is maar. de kwestie, en wia dat kan, heeft de belangstelling I Daar liecfl bijvoorbeeld die ondernemer van vliegden monstra ties in Amsterdam juist een handjl van, die nu met een in figuurlijken zin ufl de lucht gevallen vliegmensch, die echte* (hopen we) in letterlijken zin niet uit lucht zal vallen, zoo plotseling is te voor» schijn gekomen om vandaag en morgei „luchtduikelingen" ten beste te 'geven, waail zeker half Amsterdam en ik denk ook' wej een kwart van Haarlem morgen, op dei» Zondag, naar kijken gaat! .Want belangstel ling dat er voor is! Ik! hoorde dat zelf$ het voetballen er morgen onder lijden' zaL en dat wil je wat zeggenl Want er moef heel wat gebeuren voor je de voetbalt enthousiasten kunt bewegen om niet naa» de Spanjaardslaan of den Schoterweg te gaaa op Zondagmiddag! Ik concludeer dus, dar die vlieghistorie in Amsterdam morgenmid* dag.een gebeurtenis is van den allereerste# rang, wat u? B9 NOVEMBER.

Nieuwe Haarlemsche Courant | 1913 | | pagina 1