iagekomen NIEUWS UIT OEN UITREN STADSNIEUWS. DE SPAARNEBANK AMSTERDAMSCHE BEURS. balast zich met de uitvoering van effectenorders. h Toen luitenant von Forstner gisterenmor gen oin 7 uur met een sectie op oorlogs sterkte van de vierde compagnie het dicht bijgelegen plaatsje Dettweiler passeerde, werd hij door eenige arbeiders, die voorbij kwamen, herkend en door hoonende uit roepen bcleedigd. Von Forstner liet dadelijk halt maken en trachtte door een uitgezonden patrouille de beleedigers te doen arresteeren, die echter naar alle kanten vluchtten. Aan den vaan drig Wiers, gelukte het echter, een hunner te grijpen; een half lammen schoenmaker, die zich uit alle macht tegen zijn arrestatie verzette. Tijdens de hierop volgende worsteling trok Forstner zijn sabel en gaf den sclioenma- Kcr een houw over het hoofd. De wond blijkt 'n 5 centimeter langp snede te zijn, en moet volgens den burgemeester van het plaatsje van gevaarlijken aard zijn. Von Forstner begaf zich dadelijk naar het stadhuis, om door den burgemeester van het voorval proces-verbaal te laten opma ken. FRANKRIJK. Het luiuisterie-Barthou afgetreden. Het ministerie-Barthou gevallen. Acht eu een halve maand hebben Barthou 'sn de zijnen zich staande weten te houden, doch thans is hij gevallen bij de behandeling van het leeningsvoorstel. Heftige bestrijding vond het artikel, waar bij wordt voorgesteld om de uit te geven staatsobligaties met de volgende mededee- li'ng te voorzien: „alle privilegies en immu- niteiteh, die de bestaande staatsobligaties ge nieten, zuilen ook verbonden zijn aan. de nieuwe obligaties van 3 pCt," Meerderen verklaarden zich tegen vrijdom van belasting voer deze leening-. De minister van Financiën Dumont bleef aandringen op de immuniteit der siaatsrente en verklaart, dat hij de verantw-ordelijk- heid der nieuwe leening niet kan aanvaarden, indien deze immuniteit niet uitdrukkelijk er kend wordt. De afgevaardigde Delpierre verdedigt een amendement, hetwelk bepaalt-, dat op de cou pons der nieuwe rente vermeldt wordt, dat de staat de bestaande immuniteit handhaaft. Barthou aanvaardt het amendement-Del- pierrc, mits dit beteekent. dat de nieuwe obli gaties alle fiscale en civiele immuniteiten zul len genieten als de reeds uitgegeven staats obligaties. Men gaat over tot stemming en het amende ment Delpièrre, hetwelk door de regeering aanvaard was, wordt verworpen met een meerderheid van 25 stemmen, (290 tegen 265 stemmen). Hierop verlaten de ministers de Kamer én begeven zich naar het Elysée, om hun ontslag aan te bieden. Na het ver trek der ministers wordt de zitting der Kar mer tot Maandag verdaagd. President Poincaré heeft het ontslag dep ministers aanvaard. Het kabinet Barthou aanvaardde den 21- Bten Maart LI. de regeering en was als volgt samengesteld: Minister-president en minister van Onder wijs: Barthou. Justitie: Ratier. Financiën: Dumont. Buitenlandsche Zaken: Pichon. Bin- ïienlandsche Zaken: Klotz. Oorlog: Etienne. Marine: Baudin. Landbouw: Clementie. Ko loniën: Jean Morel. Openbare Werken: Thier ry. Handel, Posterijen en Telegrafie: Massé. ArbeidChcron. Voortdurend had dit kabinet te kampen jnet de oppositie der radicalen, welke te genstand bij het leeningsvoorstel geleid werd door den oud-minister-president Caillaux, die waarschijnlijk Barthou wel zal opvolgen. SPANJE. Ongeregeldheden tussclien Carlisten cn Republikeinen. De rust in Spanje, de buur van het re- Tolutionnaïr Portugal laat nogal eens wat te wenschen over. Te Doscaminos nabij Bilbao heeft een bloe dige botsing tussclien republikeinen en Car- listeu plaats gehad. Revolverschoten wer den gewisseld, waardoor twee personen le vensgevaarlijk gewond werden. De politie uit Bilbao herstelde de orde en arresteerde, verscheidene deelnemers aan het opstootje. AMERIKA. Gebrek aan geld cn levensmiddelen. Er is op 'toogenblik in Mexico blijkbaar geldgebrek en daarom hebben de bankdirec teuren te Mexico-City gedurende 2 dagen met generaal Huerta geconfereerd, naar men ver moedt over de betaling van rente door de National Railways, in geval Brown, de pre sident der lijn, er niet in zou slagen een lee- niug at' te sluiten, tot welk doel hij naar New- jYork is gegaan. De National Railways moe ten op 1 Januari 2 millioen pesos betalen, en daartoe ontbreken de middelen. Op sommige plaateen is gebrek aan levens middelen, zooals Reuter mededeelt. Een tele gram uit Juarez tenminste meldt, dat vol gens verklaringen der opstandelingen do fe derale troepen Chihubua, tengevolge van het gebrek aan levensmiddelen ontruimd hebben. DE BALKAN. Een complot tegen den toekomstigen vorst van Albanië. Dat de Prins van Wied als vorst van Al banië mogelijk nog wel moeilijkheden te wachten heeft, blijkt uit de mededeeling van de „Albanische Correspondenz" die uit Va- tona verneemt, dat Ess ad pasja, Taili bey en Fazil bey, 'die hem kort geleden verzocht hadden een centraal* bestuur in Albanië in te stellen, uit het land heeft laten zetten. Beide mannen moeten n.l. betrokken zijn in een door Essad pasja ontdekt complot tegen prins Wilhelm von Wied, den toekomst igen vorst van Albanië. Mgr. Renouard. f Op 83jarigen leeftijd is, naar de „MsTb" méldt, de bisschop van Limoges, mgr. Re- houard overleden. Van 1888 af had hij aan het hoofd van genoemd diocees gestaan. Vooral zijn goedheid wordt door de „Croix" geprezen, hoewel hij meermalen krachtig op te treden wist en energiek soms positie nam tégen de regeering, voor de scheidingswet nog was geproclameerd. De overleden bis schop was een groot ij veraar ook voor de goede pers. In de laatste jaren was mar. Renöuard ernstig lijdend. KOLENDAMP-VERGIFTIGING. Maandagmiddag geraakte de eclitgenoote van den heer Jansen, wonende Tugelastraat, bewusteloos. De oorzaak was, dat de kachel niet was afgesloten en de kamer met gassen vulde. Door dr. Wolterson werd eerste hulp verleend en deze wist de ongelukkige zonder hulp der zuurstofkist, die inmiddels van de gasfabriek gehaald was, tot bewustzijn te rug te brengen. LANDWEER. Het onderzoek over de verlofgangers der landweer in dit district is afgeloopen. Op geroepen waren 1585 man, hiervan man keerden 21 zonder bekende wettige redenen. Voor hot na-^nderzoek in de tweede helft dezer maand werden opgeroepen voor het niet in orde hebben der uitrusting 106 man en wegens ziekte of mankeeren 42 man. Door den districts-commandant werden 20 man met kwartierarrest gestraft, die tot het ondergaan daarvan onder de wapenen zul len worden opgeroepen. Door drie man wer den schroevedraaiers in het lokaal achter gelaten. GEMEENTEZAKEN. Het pensioen von Gemeente ambtenaren. De hreeren M. Slingenberg, J. H. Bregon- je, J. SchreUders en A. Bruch, leden van den gemeenteraad, achten liet voorstel van B. en W. ten aanzien van liet verhaat 'der premies voor het weduwen- en weezenpeh- sioen voor de nieuw aan te stellen ambte naren niet billijk. Bovengenoemde hoeren achten het billijker, ook voor de nieuwe ambtenaren dezelfde korting toe te passen, aLs ten aanzien van de thans in functie zijnde ambtenaren wordt voorgesteld, en stellen te dien einde een amendêment voor op het, ontwerp-besluit van B. en W. HET FIETSONGEVAL NABIJ DE GROOTE MARKT. De winkeijuffroum N. 8. die gisteren op haar fiets rijdende viel en door een zand- wagen werd. overreden, maakt het goed. Haar toestand is naar omstandigheden be vredigend. ST. NICOLAASFEEST DER SCHOOL KINDEREN VAN SCHOTEN. Door de toewijding en zorg van verschil lende onderwijzeressen en onderwijzers is ook aan de Sehotensche schoolkinderen een Siiit Nioolaasfeest bereid, dat morgen 4 Decern, ber, des avonds 6 uur, in liet Brongebóuw zal plaats hebben. Zang, bioscoop, tableaux en natuurlijk de komst van den Sint-zèlf, staan op het program. Wij wagen alleen de vraag: is zes uur niet wat laat voor een kinderfeest, vooral nu liet kinderen betreft uit het andere eind der stad? Intussehen, de dames en heé- ren die dit feest nu al jaren opzetten, hebben hun sporen verdiend. Wij wenschen hun ook nu veel succes. ORGELBESPELINGEN. Gedurende de maanden December, Januari en Februari .zal alleen des Dinsdags van 1— 2 uur n.m. een orgelconcert gegeven wor- drie andere allervermakelijkste geschiedenis- leen: Een huiselijk oneen igheidje, De Fietstocht, en Een dagje naar 'buiten. Deze leuk-bedachte vertellingen zijn /neergelegd in een beschaafd proza van een /broeden en toch elegunten humor. De heef Berden is blijkbaar een man van kennis en cultuur, en daar zijn cerebrum bovendien is gesierd met een eigenaardig - kortswijligen plooi, kunnen we op 't gebied van fijn-humo ristisch proza nog veel van hem verwachten. 'Het is in deze verhalen verrassend dat de auteur ons sommige personen alleen door hun jwij ze-van-spreken, ook liehamelijk-scherp voor oogeu weet te stellen, zonder dat hij hen in 't minst beschrijft. Dat getuigt van niet gering talent. Eén enkele opmerking. Mijns inziens is de (verbazingwekkende Unverfrorenheit Üer heeren Polidoor Van de Weerom- zwaai en Nicolaas van Bobbelen, wanneer zc uit het café -„Diemerbrug" komen en bemerken, dat een der fietsen gegapt is, zielkundig niet geheel te verantwoorden. Het boekje is ongemeen prettig uitgegeven, in klein formaat, en fraai verzorgd. Het is reel goedkoop, 60 cents. M. Aigueperse, Kitty als jong meisje. (Bewerkt duor Mia Ba rf -t). Dit i- het vierde bandje'der „Witte Biblio- ikeek." Het zijn de brieven eener oude ongeliuw- io duure aan liaur petekind Kitty, en vice Versa, Het boekje, behodtt lot de publication, ge schreven voor meisjes van 1618 jaar, een genre, dat m ij nu eenmaal niet kan bekoren. En wel wegens do er al te dikjes opgelegde leukheid en lievigheid. Er wordt in het werkje ook zwaar gerede neerd: ware ik niet, overtuigd van de tech nische voortreffelijkheid der Brand'sche uit geverszaak, dan zou ik „Badeux" als een drukfout- bescbouwen voor „B a s b 1 e u". Er domineert in Kitty enz." een eenigszins onbevallige toon, iets zelfgenoegzaams. Men krijgt den indruk, dat hier een serie hoofdartikelen van „Het Nieuws van dén Dag" tot episbolairen vorm is omgewerkt. Het boekje is door M i a Badeux heel goed vertaald, en zoo leent het zich nog uit nemend voor beschaafde ontspanningslectuur. „GE3TILDE PASSIE". Het lijkt mij goed, naar aanleiding van de geruchten, die er gevolgd zijn op de pu blicatie der Lett. Krom VII, op deze plaats te verzekeren lo. Dat het schrijven van bedoeld feuilleton niete heeft te maken gehad met eene (verkeér- delijk veronderstelde) antipathie van den schrijver tegen Dokter W. 2o. Dat het niet in het allerminst in de bedoeling van den schrijver heeft gelegen, de familie W. of een of meerdere harer leden onaangenaam te zijn. '"O. Dat de schrijver inziet, dat sommige passages en noten den indruk van persoon lijke animositeit konden wekken, en dat hij daarom van meening is, dat deze beter ach terwege waren gelaten. C. v. SCHENDEL. den. Aldus is bepaald in de instructie van den stads-organist, GEVONDEN .VOORWERPEN. Terug te bekomen bijH. Wokers, Pies. Steinstraal 33, een broche; Olir. v. d. Berg, Kloosterstraat 4, Schoten, een manchet knoop; Bureau van Politie, een kinderarm- baiid, een jongensjasje, een wandelstok; J. v. Diggelen, N. v. d. Laanstraat 9zwart, een konijn; G. v. Norde, Boterstraat 1, een wit met zwart hondje; M. Kuijben, Klaverstr. 67rood, een damesportemonnaie; J. de Bra- ber, Witte Heerenstraat 20, een machine- schroef; Neujean, Kleverpark weg' 72rood, een zwart, katje; W. Hoogervorst, Klaren- beekstraat- 58rood, een hondenhalsband met penning; D. Schornagel, Eendraclitstraat 40, een hondenpenning; J. v. Avezaath, Kla- renbeekstraat 59a rood, een sigarettenko ker; J. Ranscbaart, Park laan 48, een sleu tel aan eene ketting; A. Jongeriing, Bak kerstraat 69. een armband. HINDERWET. Ter inzage is nedergelegd iiet ingekomen verzoekschrift met de bijlagen van de fir ma G onnermann eri Co. om - vergunning tot uitbreiding van hare fabriek op het terrein aan de Friescüe Varkenmarktnrs. 2-2rood, 2A rood: a, door het opstellen en in be drijf nemen van 1 piatenwals, aangedreven door eenen electromotor van 10 P.K.; b. door het opstellen en in bedrijf nemen van 1 luchtkëtel, 1 luchtcbmpressor aangedre ven door een electromotor van 15 P.K.; en c. door het bijtrekken van een gedeelte open terrein. TENTOONSTELLING DER V.. P. N. Het vroeg program van de Pluimvee Ten toonstelling, welke alhier van 26—28 Dec. Dec. a.s. in de groote zaal der sociëteit Vereeniging gehouden wordt bevat onge veer duizend klassen, zoodat voor liefheb bers en fokkers van pluimvee, konijnen, enz., volop genoten kan wórden. Voorts ziet de lijst van geschonken eereprijzen er goed uit, o.a. zijn er van onzen burgemeester Jhr. Mr. IV. B. Sand berg, Jhr. A. -Bas Backer, Burgemeester van Bloemendaal, rnr. dr. W. F. van Leeuwen, Mr. D. Fock, D. H. D. Kruseman, Baron v. Heemstra, F. L. Wag- tendonk, O. J. J. Blussé, Jhr. Gevers, L. Jaski, H. Repelius, P. Misset, G. H. Stouten enz., ook van verschillende vereenigingen. MAATSCHAPPIJ VAN NIJVERHEID. Het departement Haarlem, natuurkundig gezelschap, hield gisterenavond in restau rant ,,Uo Kroon" een cursusavond-waar Dr. J. W. Visser uit Leiden een voordracht hield met proeven overOsmotische ver schijnselen en hunne toepassingen. DE B Oü W V ER ORDENING Door B. en W. is de nieuwe Bouw- en Woningverordéning afgekondigd. ST. NICOLAAS. De vereeniging „Kindervreugd", afdeeling Leidsche Kwartier, geeft Woensdag 10 De cember 1913 in de groote zaal van de so- eieteit. „Vereeniging" liet St. Nicolaasfeest. Om 4 uur vangt het feest aan. In optocht, met St. Nicolaas te paard en zijn knecht er bij, zullen de feestvierende kinderen, na vooraf een wandeling door het Leidsche Kwartier gemaakt te hébben, zich haar de groote zaal van de „Vereeniging" begeven. De stoet vertrekt om' 2 uur, Woens dagmiddag, van de Wésterstraat. BRANDJE. Door onbekende oorzaak ontstond heden morgen brand in de achterkamer van perceel 104 aan de Groote Houtstraat. De achterka mer brandde uit. De brandweer, die gealar meerd werd, behoefde, dank zij het kracht dadig optreden van de huren, geen dienst te doen. GEMEENTERAAD. Hedenmiddag half twee vergaderde de ge meenteraad. Voorzitter was Jhr. Mr. W. B. Sandberg, burgemeester. Afwezig de heeren: De Braai, De Breuk, Wilkens, Ileerkens Thijssen en y. 'Rossum. Onder de mededeelingen en ingekomen stukken was een voorstel van B. en W. om het verzoekschrift van de plantsoenar beiders genoemd onder 6, 4o. in hunne han den te stellen om prae-advies en in Verband hiremede punt 16 Van de agenda af te voe rde,! evens stelden zij voör punt 13 van de agenda af te voeren. Goedgekeurd. Goedgekeurd werd een staat tot beschik king op de post: Onvoorziene uitgaven" groot f 1666,67. Het consultatie-bureau tot raad en hulp van -drankzuchtigen verzocht een subsidie van f 600, voor een aan te stellen contro leur en de beschikking over een gemeen te-lokaliteit. Op dit. verzoek adviseeren B. en W. afwijzend. De heer POPPE verdedigde een voorstel van hem en den heer Nagtzaam om, in af wijking van het advies van B. en W„ wel f 600 subsidie en het overige gevraagde toe te staan. De heer v. STYRUM was niet voor deze meening, doch voelde er voor dat de gemeen te bijdraagt in de kosten van den controleur. Hij stelde voor om de helft van bet salaris door de gemeente te doen betalen tot een maximum van f 300 en tevens B. en W. uit te noodige uit te zien of een loealiteif ter beschikking gesteld kan worden. De heer BREDA KLÉYNENBERG be aamt dat er veel van de gemeentekas tegen woordig gevraagd wordt, doch hij acht. dat een controleur in den loop der tijden voor- deelig zal werken en hoopt dat er minder dronkaards langs de straat zullen loopen en zoodoende hei; werk der politie zal vermin deren. Spr. wijst op de resultaten in andere steden, en ook hier, met het Consultatie-bu reau, reeds bereikt. Spr. meent dat een bij drage uit de gemeentekas alleszins gerecht vaardigd is. De heer SCHRAM verdedigt het verzoek van het Consultatie-bureau en wijst eveneens op bet goede werk der consultatie-bureaux. Vroeger zag men bij feesten en dergelijke ge legenheden, veel meer dronkaards dan nu. Men kan niet in cijfers aangeven wat het voordeel der bureaux is, maar dat zij de ge meentekas ten goede komen, is buiten kijf, Hij wenschte een subsidie en die lokaliteiten. De heer KRUSEMAN, wethouder, onder streept wat verschillende sprekers hebben ge zegd over de vele aanvragen om subsidie en over de noodzakelijkheid om zuinig te zijn. Dat is bet nu juist. Het is geen gebrek aan belangstelling'. Aan liet Centraal Bureau is een subsidie toegekend. Spr. vraagt of bet noodig is ook dit verzoek toe te staan, Is deze controleur noodig? vraagt spr. Hij zal de rechtszittingen bijwonen. Kan men de opgave van dronkaards niet op andere wijze verkrij gen? Uit het verslag meent- spr. dan het werk van den controleur te mogen betitelen als om slachtig. Spr, meent dat. zulk een controleur niet noodig' is: De heer BREDA KLEYNENBERG verde digt de aanstelling' van een controleur. Ook Zou spr. een lokaal door de gemeente willen doen beschikbaar stellen, omdat zoodoende op het werk van het bureau het stempel van de gemeente wordt gedrukt, De heeren POPPE en VAN STYRUM be antwoordden nog dén heer Kruseman en ver« dedigden het subsidie voor het bureau. Ook de heer SCHRAM verdedigde het subsidie. <De vergadering duurt voort). BURGERLIJKE STAND. 'Ondertrouwd3 Dec, A- Kees. én C, C, Hartog'. W. v. Amstél eu P. Wieünga. G. B. J. Sorg'drager en A. B. Engelsman. H. J. Dijkstra en J, Hendriks. - J. Kossen en J .11. G roe-e Getrouwd: H. C. v. Uamrnë en A E. Tib- bioel. tJ. J. Kroonsberg- en 'L. Ter Horst,. J. Rösenhart en G. Bousema. L. H. Heuper man en C. N. v. Hilst. Geboren: 1 Dec. z. van 0- A. Vonk—v. Minnen. z. van J. Gods—Moolliuizen. 3 Dec, z. van J. Spoor—Biomtnuert. d. van W. Jansen—Hendriks. z. van M. O.tger— v. Loevesiju. Overleden: 1 Dec. T. 2 m. d. v. J. jöxpijn Korte Lakenstraat. J. W-. Valk 68 j. Voor helmplein. 2 Dec, T. P. Rijkers 20 j„ Kamperlaan. Van ons Kantongerecht. (Zitting- van heden.) EEN VERGUNNINGSZAAKJE. Indertijd stond een caféhouder hier ter stede terecht wegens het verknopen van sterken drank zonder vergunning daarvoor. Een vrouw was. in het café geweest on had. daar een fleschje jenever gekocht. Toen zij buiten kwam werd zij aangehouden door een Haarlemscken rechercheur. De vrouw vertelde toen, volgens de indertijd gedane verklaring van den rechercheur, dat de café- houdster haar den drank verkocht had. Ais bijzonderheid vermeldden wij nog dat de rechercheur, bij zijn onderzoek in het café het fleschje jenever, -dat hij in beslag ge nomen had, op onverklaarbare wijze uit zijn zak verloor en nooit meer. terug zag. Bij de eerste behandeling van deze zaak verklaarde de juffrouw, die de jenever kocht, dat de dochter van do caféhoudster haar de jenever verkocht had en niet de beklaagde. De rechercheur hield vol dat zij indertijd verklaard had, dat het bekl. en niet de dochter geweest was. Dit gaf de kantonrechter aanleiding de behandeling dei- zaak toen te schorsen en de getuige, we gens meineed, te laten vervolgen. Deze werd echter door de Rechtbank vrijgespro ken. En thans diende de zaak opnieuw. Get, verklaarde wederom dat het niet de bekl., maar haar dochter geweest was, die d'è jenever verkocht had. Het O'. M. vroeg thans vrijspraak vóór de bekl. INSTALLATIE AMBTENAAR OPEN BAAR MINISTERIE. .Vanmorgen is de nieuw-benoemde ambte naar van het Openbaar Ministerie Mr. M. D. K. L. van Lier, door den kantonrechter Mr. A. A. V. d. Mérsch, in zijn functie ge- instaJleerd. De kantonrechter wees op prettige samenwerking, die er steeds geweest was met de voorganger van den nieuw-be- noemden ambtenaar. Mr. A. A. v. d. Mersch herinnerde er aan dab do ambtenaar hier een wijden werkkring zal vinden. Het kan tongerecht Haarlem is zeer uitgebreid en in de laatste jaren is het werk zelfs verdrie dubbeld. Mr. vain Lier sprak hartelijke woorden aan het adres van den kantonrechter en hoopte velé jaren met den kantonrechter te mogen samenwerken. uitspraken/ Hedeu werden de navolgende uitspraken gedaan J. van K., Haarlem, overtreding Drankwet, vrijgesproken; H. M„ te Ambt-Hai'denburg, oivertr. Wapenwet, f 3 b. of 3 d. h.; H. H. T., te Heemstede, overtr. Jachtwet f 5 lx of 4 d. h.; H. van B„ te Heemstede, overtr. Leerplichtwet f 10 b. of 3 d. h.; W. v. R„ te Bloemendaal, overtr. Spoorwet, f 3 b. of 3 d. h.; J. B. en M. A. L„ te Heemstede, in dronkenschap de orde verstoren, no. 1 f 3 b. of 3 d. h.; no. 2. f 5 b. of 3 d. h.; H. R. te Haarlem, strooperij, f 2 b. of 2d. h.; A. v. A„ te Rennebroek, loopen op verboden grond en. valscheh naam opgeven, f 5 en f 15 b. of 3 en 10 li.; J. van P., te Haarlem en 4 anderen, loopen Op verboden grond, of 3 d. h.; J. A R. en A. J. te Haarlem, no 1 f 1 b. of 1 d. h„ de anderen f 3 b. overtreding Motorverordening Haarlem, f 1 b. of 1 d. h.; N. H„ G. J. R„ G. A. van G„ J. T„ H. V. d. P., te Haarlem en A. C., te Bloemendaal, overtr. Politieverordening Haarlem en 30 anderen, no|, 1 f 5 b. of 3 d. h„ no. 2, f 5 b. of 1 d. b„ no. 3, 4 en 6 f 2 b. of 2 d. b., no. 5, f 2 b. of 1 d. h„ de anderen f 1 b. of 1 d„ P. de G., J. A. T. en S. M. te Haarlem, Vrijgesproken; J. O. v. D„ te Haarlem en 3 anderen, overtr. Mo- torverordenirig Wijk aan Zee en Duin, f 1 b. of 1 d. h.; T. T. O. S„ te Haarlem en 4 anderen,, overtr. Motor verordening Veisen, f 5 b. of 5 d. h.; S. K. te Rotterdam, en 3 anderen, overtr. Politieverordening Velsen, no. 1, 2 maal f 5 b. of 2 maal 3 d. h„ de anderen f 1 b. of ld. h.; J. T„ te Haarlem en J. E„ te Amsterdam, overtr. Politiever ordening Schoten, no. 1 f 1 b. of 1 d. h„ no. 2 f 10 b. of 5 d. h.; D- v. 't H. te Haarlem, overtr. Motorverordening Bloemendaal, f 2 b. of 2 ld. h.; J. II. C. van K„ te Boskoop en 2 anderen, overtreding Politieverordening, Zand voort, no. 1 f 2 b. of 2 d. h„ .de- anderen f 1 b. of 1 d. h.; G. K„ te 'Heemstede, overtreding Motorverordening Heemstede, f 10 b. of 5 d. h.; D. H. den B., te Rotterdam, W. S„ te Amsterdam, F, O. S„ te Utrecht, J. H. I)., te Haarlem, R. J. L„ te Rotterdam en 3 anderen, overtreding motor verordening Haarle-mmerliode, no. 1 en 2 f 10 boete of 3 d„ h„ no. 3 f 15 boete of 5 d. li., no. 4 en f 5 f 5 boete of. 5 d. liM de anderen f 5 boete'of 3 d. h„ G. H., te HeenïsLede, over treding Motor- en Rijwiel Regiement eu Wet, 2 maal f 2 boete of 2 maai 2 d. h., P. L„ te Amsterdam, H. G. de W., te Alkmaar, P. P. W„ en A. P. T., te Amsterdam, W. y„- te Bloemeadaaf, en T. J. 'v. W., te Noord wijk, no. 1. 2 maal f 5 boete of 2 ro&a! B d. h„ no. 2, 3 en 4 f 5 boete of 3 a. h„ no. 5 f 3 boete of 3 d. h., no. G 4L5f; '»cte of 1 d. h., H. P., te liaariecu. til; jurfssoa een knecht zonder lielit (doen rijde:i IQ boete of 3 d. li., P. C. A. v. d. 15., ie BEoe- mendaal, en 35 anderen, rijden zender "Uent, i' 3 boete of 3 d. li., f 2 Jx>ete of 2 d. h„ f 2 boete of 1 d. h„ f 1 boete of 1 d. n., en f 0.50 boete of 1 d. h.,M. J'., I." Veisen, openbare dronkenschap, 3 d. lieoKt. en i jaai, opzending naar een Rijkswerkinrichting. W. J. L., HiHegom, openbare <1:oniu-.usctnip én v'alschen naaifl opgeven, i' 2 en 15 boete of 2 cn 10 i h. UMUIDKN Onbestelbare stukken gedurende <le 2e helft der maand Novéntber 1913. Brieven: F. Kurkowick, Amsterdam; Land bouw Coöperatie, Wildervank. Briefkaarten: J. Kemmis, Am-ihrdtmi; A. Gehrkens, Hamburg. HEEMSTEDE. Aanbesteding. Hedenmorgen werd alhier in liet Raadhuis door B, eu W. aanbesteed- het verrichten van de volgende grondwerken". aU het maken van een vijver eu van slooter. het dempen van gedeelten van slooteu en hel op lioogen van trerrein voor den ie maken tóe gangsweg' -vanaf de Van MerlenTaan naar liet wandelboseh Groenendaal. Er waieu 14 biljetten ingeleverd. Hoogste inschrijver was G. Driessen, al hier, voor 6006: laagste G Molendijk te Dub beldam, voor 2450. De gunning wérd aangehouden. BUITENLAND. TWEEDE KAMER (Zitting van heden). Staatslie groot i Hg. Men seint one uit 'e Gravenhage: De heer TROELSTRA zet zijn rede voort en. noemt bij den groei dei' S. D. A. P. het voortbestaan der tegenwoordige antithese on mogelijk. Hij betoogt dat de tegenwoordige partij- groepeering valseh is en verwacht een an dere: democratisch Centrum tegenover con servatieven, waarbuiten de S. D. A. F. zal komen te staan. (De vergadering duurt voort). DE ARCHIVARISKWESTIE TE 'S-HER- TOGENBOSCH. Men seint ons uit 'eHertogenbosch: De rijksarchivaris Ehel werd lieden oor gierecbttolaof tot jju ïiiwagjaiain< i Lu m'f ver- oordeeid, DE KINDERMOORD TE AMSTERDAM. Men seint, ons uit Amsterdam: Bij mej. Jansen in.de Bilderdijkstraat heeft zieh een meisje vervoegd, wonende Palm straat, dat drie jaar verkeering heeft gehad met, den man, die bij de juffrouw een kamer heeft gebuurd. (Zie gemengd nieuws). Sinds den 29en September beeft zij niets van den m!an gehoord. Hij beet inderdaad v. d. Voort en ie 29 jaar oud. Gewoonlük droeg hij een zwart snorretje, doch dien avond van 29 September had hij dit afgeschoren. Hij was dien avond ook zeer opgewonden. Het meisje zei de, dat hij een slecht mensch was. Ook zijn broer uit den Haag is gehoord. In hoeverre dit alles in verband staat met den kindermoord is natuurlijk niet uit te ma ken, doch belangrijke aanwijzingen zijn het zeker. KOERSEN VAN HEDEN, 3 DEC. (Opgegeven door ..TlF, SPAARNEBANK", Nieuwe Gracht 98 (Telefoon 2988),. Alhier). Koersen van latere ongeveer 2 uur. koersen. Amalgamated «TV» Smelting cn Ref. Comm. Car en Toundry Common Erie Common Kansas City Common Marine Pref. Marine 2e Prei Mexican Common Missouri Common Pittsb.Oia Common South. R. Common Denver Common Rock Island Common Steel Common Topeka t Common Union Common Wabash Prei Wabash Kom Petroleum Gew. Vorrrenlanden Actions Vorstenlanden 2% pCt N. W. 3. 3 pCt Cert N. W. U Common Peru Pref. Peru Bindley Amsterdam Rubber Nederl. Rubber Gecuas, Petroleum Orion Gew. Doidtscha Intern. Rum. Petr. United Cigar Prolongatie V MfEUW£ GRACHT 98, HAARlEtl, ]ln/ic im* ion/. v 6 v. S. bö'/jj 635/2 437/ig 431/2 263,5 278/4 24>/s »7/« 1G/4 125/» 127/s 20«/8 205/p 19 22 221/, 18'/r I®7/» 147/» "667/, 941/2 9i*U 162»/, 4 'I7i« lli/j 61» 6191/g 173 IbV-k 65 76S/S 3i8 f 46- 102 1021/» 133 133 j 89 39 224 2221/, 109 V, HQ 183 184 106 44l/a I 574 r i

Nieuwe Haarlemsche Courant | 1913 | | pagina 10