Jongste Bediende, Moeder 1 Te koop MOTOREN en RIJWIELEN. NIEUWS UIT DEN OMTREK Advertentiën Bouwgrond te koop Simplex-Huis Sociale Berichten. STADSNIEUWS Van overal. E. S. FRANK, 5 MILLE. P. LUBBERS, 100 K. 6. Schorseneerea Deurwaarder D. W, HENSKES BGUCKAERT STEVENS. S Eenlo M. B*. lit ktE-VirkMj ni „I iTIIACIET" „PREMIER ANTHRACIET" ZIELE SPIJS A. M. C. SCHELLEKENS, ItemiWe, Telsf. Interc. 1987. Leger en Vloot. Reehtizaken. KERKNIEUWS. Scheepvaartberichfen Markt nieuws. 0ns Weerbericht. »p t?'",eub- De Tïjdgeesft, W. J. NELISSEN, Gasthuissingel 8, Tel. 2339. Beschikbaar HUIS, LETTER en DECORSCHILDER RECLAMES IN ELK EENRE Plusmim 1500 K.6. Wialerwsrtden straat 62 - Haarlem. Kantoor en Magazijn Ged. Oude Gracht 46, bevordering der vakopleidingen Van onze Rechtbank. Bij ondergeteekende is verkrijgbaar Liturgisch Communieboekje voor aiie Zon- en Feestdagen door TH. DE HAAM, vroeger priester van Berkenrode In linnen band, rood op snede f 1.2e. (n leeren band, goud op snede f 1.75. kinderarts, Emma«traat 8f Is Zaterdag D Deo. MET te consulteeren, Op een Handelskantoor kan terstond geplaatst worden een flinke leeftijd ongeveer 16 jaar. Eigenhandig geschreven brie ven onder No. 3515 bureau van dit blad. Particulier 6eid beschikbaar ze geven in Gierstraat weer wat weg als U er met St. Hieólaas inkoont. te bevragen bij den Bouwkundige De Yorkshire Boer r« „Graaf Jan 7 van de Ned. Slagershond tot verbe tering van het varkensras. Bij S. MACHIELSEN, Koekoek, Velseroord. aan het Gesticht „Duin en Bosch" te Castrlcnm en voor den noestbledende. De monsters zijn te zien bij den magazijnmeester alle werkdagen van 812 en 2—5 uur. Aanbiedingen schriftelijk, postvrij ie te zenden aan den Geneesheer- Directeur. zal na afloop der HOUTVEILING op VRIJDAG 5 DECEMBER publiek verkoopen Meubilaire goederen, glas- en aardewerk op den Verkoopdag te staan ter beproeving gereed. Wordt steeds van alle onreinheid ontdaan l Prijs per H.L, No. 2 f 1.45 Ne. 3, f 1,35 p. H.L. J. J. RINKELS, Dipectear. cralisciie partij, zegt spr, is een onding. Die kan wel opgedoekt: ze heeft geen reden van be staan meer Ten slotte geeft spr. weer liet socialistische standpunt tegenover dit Kabinet: Op onzen steun heeft het Kabinet naar oorsprong en stre ven volkomen recht. Wij hebben belang bij het minimum-program. Dit is de eerste maal, dat ij een regeeriug steun toezeggen. Wij steunen de regeering bij de uitvoering van haar pro gram, al zijn wij niet bereid aan kapitalistische eischen concessies te doen. Bij de mogelijkheid van vrouwenkiesrecht en staatspensioen zullen wij de regeering dus gaarne steunen. Spr. wenscht ten slotte een korte verklaring af te leggen ten aanzien van het militair vraagstuk. Wij hebben denzelfden' strijd lust tegen het 'militarisme bij leger en vloot als bij vorige regceringen. Deze regeering kan alleen rekenen op onze stem voor oorlogsbegrootingen als zij. omdat zij gaat bezuinigen, last krijgt met rechts! Voor hervormingen in de richting van het volksleger heeft deze regeering op onzen steun te rekenen, maar overigens is 'de regeering voor haar militaire plannen aangewezen op den steun van rechts. Lr kunnen zich momenten voordoen, dat een beslissing over de oorlogsbegrooting een beslis sing werd over den levensduur van het Kabinet. Voor een dergelijk geval binden wij ons niet door eenige verklaring. Wij zullen ons oordeel dan moeten overwegen. Wij behouden ons dan volle vrijheid voor. Spr. hoopt dat deze regeering zal werkzaam zijn in het belang der arbeidersklasse. Ernstig zou hij betreuren, als deze regeering uitvoering gaf aan vlootplannen die aan tal van kiezers onsympathiek zijn. Die vlootplannen stonden ook niet op het program der meerderheid. Spreker hoopt dat als deze regeering desniettemin daartoe onverhoopt zou overgaan, zij rekening zal houden met haar oorsprong en indien dat door een votum tegen een militairen minister haar oorsprong en pro gram nog niet getroffen is. Moge het kabinet op de financiëele klip niet stranden. Hiermede wenscht spreker kapitein Cort van der Linden en zijn bemanning een goede reis. (Handgeklap bij de socialisten, die den heer Troelstra complimenteeren). De heer DE MEESTER begon hierna een speech over de financiën, waarbij hij zijn critiek op: het beleid van minister Kolkman tegenover den heer Kooien handhaafde. Hij zegde den nieuwen Minister steun toe en zou heden zijn rede voort zetten. AvondvergaderingBuitenlandse/ie Zaken.) De heer FOCK is in de avondvergadering, welke de heer Troelstra wederom presideert, de eerste spreker. Hij was, met den heer van den Berch van Heemstede, tegen de uitzending van officieren naar Albanië. Ook de heer DE BEAUFORT vreesde daar van moeilijkheden. De MINISTER antwoordde hoffelijk en met gratie de verschillende sprekers. Hij verdedigde het uitzenden der officieren; nu echter wordt de toestand nog pas verkend. De minister was een vriend van den vrede, zal in dien geest wer ken, enz. Na eenige replieken en enkele opmerkingen bij de onderdeelen werd de geheele begrooting tonder stemming aangenomen. Sigarenmakcrsstaking. Nsar vernomen wordt zullen de stakers in de jigarenindustrie te Eindhxyven binnen enkele dooien het werk hervatten. Het loongasehil zal San een© commissie van arbitrage worden ou ter worp en. De Vereeniging tot bevordering van de vakopleiding voor handwerkslieden in Ne derland, afdeeling 'sGravenhage en omlig gende plaatsen, hield onder leiding van ha ren voorzitter J. D. Ros een vergadering, waarin de heer J. A. van Achterberg, direc teur der Ambachtsschool te Leiden, het on derwerp inleidde: „De specializeering bij het vakonderwijs." De vergadering werd o.m. bijgewoond door den inspecteur van bet M.O. de heer H J 3e Groot. J' Naar aanleiding der inleiding en dè daar opvolgende gedachtenwisseling werd door de vergadering de conclusie aangenomen dat onderverdeeling van de metaalbewerking in meerdere ambachten dan die, welke op de ambachtsscholen worden onderwezen, in het ambaehtsonderwijs vooralsnog niet wensche- lijk wordt geacht. Voorts werd besloten tot het zenden van een voorstel aan de a.s. algemeene vergade ring der hoof dvereeni ging te Utrecht, lui dende: „De vereeniging benoeme een commissie •net opdracht: een onderzoek in t estellen naai' de wen- schelijkheid en mogelijkheid om het. voortge zet onderwijs (herhalingeonderwijs) meer in verband te brengen met het vakonderwijs; b. indien de wenschelijkheid en mogelijk heid erkend worden, aan te geven op welke wijze dit verband kan worden tot stand ge bracht." AANBESTEDING. Hedenmiddag werd door Ged. Staten van Noord-Holland aanbesteed: lo. het onderhoud van de duinen en zanddijken onder de ge meenten Callanteoog en Petten, bezuiden strandpaal 9800, ingevolge de wet van 15 Juli 1898 (Staatsblad no. 187) gedurende de jaren 1914, 1915 en 1916. Raming ƒ8000 per jaar. Laagst ingeschreven door D. Swaan, Lain- bertscliaag, voor 2535; 2o. het onderhoud van dc Rijkszee- en ha venwerken op het eiland Marken, gedurende do jaren 1914, 1915 en 1916, behoorende tot de zeewerken in Noord-Holland. Raming ƒ11,000 per jaar. Ingeschreeu werd het laagst door W. Fran sen en M. Winnnbst, te Medemblik, voor 10,658. GEVONDEN VOORWERPEN, terug te bekomen bij Bureau van politie, een beerenrij wielJ. Pic- lage, Nieuwe Kruisstraat. llBrood, een diames- handischoeu; mevrouw Montijn, Schotóraiingel 9, een damesihandscboen en een paikje odieur E. Boven, Reguliiersitriaat 7, een biezen taseh- je; J. Rauschaar, Ptartdaan 48, een ketting, waaraan een sleutel; W. Nedieretdg'i, v. Marujai- straat 66rood, een biameir; L. Slraatma, Voor helm plein Srood, een vrouwenzak; L. van Kes- se], Tulpenstriaat 35, een duif. UITSPRAKEN. Dc rechtbank alhier deed heden de vol gende uitspraken: W. E., arbeider te Haarlemmermeer, mis handeling, 2 maanden gev.straf; V. van der W., ketel maker, zwervende,/diefstal, ontsla gen van rechtsvervolging; A. van W., ban ketbakker te Amsterdam, diefstal, 10 weken gev-strat' met aftrek prev. hechtenis; A. C. I1., zandsehipper te Haarlem, mishandeling. 1 boete of 5 dagen hechtenis; A. de L. en G. V., kooplieden te Haarlem, diefstal, ieder 9 maanden gev.straf; P. M., veehandelaar te Ilpendam, eenv. beleediging, 50 boete of 10 dagen hechtenis; J. J. S., werkman te Zaan dam, zaakvernieüng, een maand gev-straf; J, J. en M. S., boerenknecht te Volendam, door schuld onbruikbaar maken van een brug, ieder 15 boete of een week hechtenis voor no. 2 en 1 week tuchtschool voor no. 1; K. S. L., C. F. J., J. F. T, V. J. H., werklieden te Heemstede, eenv. beleed, ambtenaar en we derspa enigheid, de eerste' 10 dagen gev.straf, no. 2 en 8 ieder een week gevjstraf, no. 4 vrij gesproken; J. W. H., metselaar te Benne- broek, diefstal, vrijgesproken; I. P. W., arbei der te Wormerveer, eenv. beleediging ambt., 10 boete of een week hechtenis;A. v. V., bootwerker te Amsterdam, appèl overtreding- Spoorwegwet, 5 boete of 4 dagen hechtenis; C. S. Cz., arbeider te Wijk aan Zee en Duin, appèl overtreding trekhondenwet, 1 boete of 1 dag hechtenis. H A ARLEM MERMEER. Onvoorzichtigheid. Een jongetje, komende uit school, werd aangereden door een rijtuig. Het ventje, wien een wiel over heide been tjes ging, werd met het rijtuig huiswaarts ge bracht en daar naar het ziekenhuis vervoerd, daar de kwetsuren nogal ernstig waren. Het is volgens ooggetuigen geheel eigen schuld. Weinig wild. Door de jagers die in dezen uitgestrekten polder jagen, wordt vrij alge meen geklaagd over het weinige wild dat dit jaar wordt aangetroffen. Er gaan wel dagen om dat er slechts een of twee hazen worden bemachtigd en ook niet veel meer worden gezien. Do gevestigde meening onder de jagers is, dat er te veel jonge hazen dezen zomer zijn gestorven. Bezoldiging ambtenaren van den burgerl. stand. Door God. Staten van Noord-Holland is bepaald, dat do bezoldiging der ambtena ren van den Burgerlijken Stand, die belast zijn met het voltrekken der huwelijken, zal bedragen 100 per jaar, om de drie maan den tusschen hen te verdeelen en de jaar wedde der beide ambtenaren van den Burg. Stand, die belast zijn met alle andere werk zaamheden, zal bedragen 100 voor elk, BURGERLIJKE STAND, SCHOTEN. Geboren: d. v. M. Stfenigers- Goedihart. d. v. M. Th. B. Hoger heydie-Kiau- liiig. z. v. H. J. HouwclingOoievaar. z. v- B. Sarlet-Van dier Puitten. BEVERWIJK. Overleden: Arie Bijl, 71 j. ALKMAAR. Geboren: 1 Dec. O. F., d. v. J. Hink en T. Hoogeboom. Overleden: 2 Dec. T. Booi, weduwe van A. J. Putbarst, 70 jaar. CASTRICUM. Overleden: A. Duijn, 71 j. D. Stuifbergen 81 jaar. HAARLEMMERMEER. Geboren: z. van J. Kuilboervan Echöom. d. van W. Meyer Romers. z. van N. A. Schuurman—Maar- se. z. van A. Tulen—Breed. z. van W. Noordlioekvan IJzendoorn. z. van T. van der Steltvan Dragt. Overleden: M. Bakker, 13 dagen. HAARLEMMERMEER. Geboren: z. v. S. Bruis mn-Bijkersma gisteren buhaiHMd die zaak tegen O. J. B., dienstbode te Ncordwijk, door die rechtbank te 'e-Grarenbag© veroordeeld tot 6 weken gevan genisstraf wegens diefstal in baar dienstbetrek king van verschillende voorwerpen, «als een zijden beurs, haarkammen, een armband en een beker. Het O. M. eLschte bij verstek bevestiging van het vonnis. Hoog Militair Gerechtshof. Naar het „U. D." verneemt, zal de gewijzig de Rechtspleging voor de Zee- en Landmacht in den loop dezer maand in werking treilen In verband daarmede zullen met 1 Januari a.8. de heer mr. G. H. van Bolhuis en die leden luit.-generaal K. P. Verepijek en M. M. En gelhard, op grond van hun leeftijd, het Hoog Militair Gerechtshof moeten verlaten. Het oud ste burgerlijk lid mr. W. C. A. Sc hol ten is voor- DE CURSUS TE KAMPEN. In het voorloopig verslag van de Oorlogsbe grooting werd door eenige leden bezwaar ge maakt tegen het plan van den minister van Oor log om in verband met de reorganisatie van het instructie-bataljon, de cursussen tot opleiding van officier bij de divisiën tot één cursus in Kampen te vestigen, aangezien door minister Colijn in 1912 verklaard was, dat ingrijpende maatrregelen met betrekking tot het kader- vraagsiuk niet zouden worden genomen zonder dat daarover 'n behoorlijk debat in de Kamer had plaats gehad eu verschillende leden de reorgani satie van het instructie-bataljon tot deze ingrij pende maatregelen rekenden te belmoren. Naar de „Tel." verneemt, zal de minister van Oorlog naar aanleiding hiervan deze voorstel len voorloopig terugnemen en de betreffende gel den uit de begrootiug lichten. PROVIAND. Het ligt in het voornemen van het legerbe stuur, giaanpaklniizen en eén meelfabriek op te richten te Hembrug, ter voorziening in de be hoefte van gebuild meel in vredestijd en het op leggen van voorraden voor oorlogstijd. (Vad.) CURSUS RESERVEKADER. De inspecteur der infanterie heeft bepaald dat in verband met de feestdagen en de vacantie aan de verschillende scholen de win tercursussen van het reservekader geschorst kunnen worden van 23 December tot en met 5 Jan. GEBREK AAN SERGEANTEN. Naar aanleiding Van een desbetreffende vraag beeft de Minister van Oorlog thans van de korpsen modedeeling ontvangen om trent do d.d. sergeanten, na aftrek van dc voor de verschillende employementen en schrijversdiensten aangewezenen aanwezig. Uit die opgave blijkt, dat bij enkele regi menten, bij een organieke sterkte van 53 slechts 19 sergeanten beschikbaar zijn voor den practisclien dienst, terwijl een even groot aantal door employeering enz. aan den dienst is ontrrokken. Zelfs worden bataljons aangetroffen met 4 dienstdoende Êergeauten. Avp. Boud van hmdweerkader. Ziooak "wij hebben gemeld, werd naar aan- leddiing van beit besluit van het legerbestuur, dot in 1914 oefeningen dier landiweer-infante- rïe zullen worden gehouden, waaraan zullen deelnemen do lichtingen 1912 en 1913 en het bader der lichtingen 1909, 1910 en 1911, te Leeuwarden ©en vereeniging van dit kader op gericht met het doel de opkomst, te voorkomen. Het bestuur dezer vereeniging heeft zich met kaderleden in die andere provincies in ver binding gesteld met het resultaat, zooals in een gisteravond te Leeuwarden gehouden algemee ne vergadering word medegedeeld, dat thams in ons geheele land, behalve Drente, Zeeland en Limburg, vereenlgmgen zullen worden of zijn opgericht. Het doel is, deze vervolgingen in een Bond voor Nederland op te lossen. nemens zijn eervol ontvlag tegen denzelfden datum aan te vragen. Het derde niet-militaïre lid in het Hoi', mr. H. J. M. Tyssene wenscht voor eene benoeming lot president in het ooilege niet in aanmerking te komen. VERDUISTERING VAN DIAMANT. Tegen den diamanthandelaar G. S. be Am sterdam werd gisteren door het O. M. bij de Amsterdamsche rechtbank wegens verduiste ring van partijtjes diamanten en wederrech telijke toeëigening ervan, een gevangenisstraf van zes maanden geëischt. j De verdediger Mr. B. E. Asscher bepleitte vrijspraak, subs, clementie en ontslag uit de preventieve hechtenis. Aan dit verzoek werd door de rechtbank niet yoldaan. KINDERMOORD. Het gerechtshof te 's Hersogenboeeh deed gisteren uitspraak in de strafzaak tegen A. M. O. G., 42 jaar, te Herten, beklaagd ter zake van kindermoord gepleegd aldaar den 22sten Juni 1913 op haar kind, door 't tus schen het beddengoed -te laten stikken. Door de rechtbank te Roermond werd beklaagde veroordeeld bot 3 jaren gevangenisstraf onder aftrek van het voorarrest. Het gerechtshof te 's Hertogenbosch vernietigde gedeeltelijk liet vonnis der rechtbank te Roermond, en veroordeelde beklaagde wegens kindennoord tot twee jaren gevangenisstraf, met imputatio van het voorarrest. zoo hevig, als na u© aardbeving va* 1508 met weer zyn voorgekomen. In Calabrië, speciaal te Reggio, was het al even erg. De bewoners vlogen bij duizenden de straat op en velen hunner brachten den geheelen naelit van Maandag op Dinsdag ia de open lucht door. Er heerschtc groot© ongerustheid onder de bevolking, want al zijn er bijna vijf jaar ver- loopeu sedert de hevige uitbarsting van Kerstmis 1908, de ellende van dien tüd is nog in levendige herinnering. Een hotelbrand. De bladen bevatten, vol gens een Reulerbericht uit Londen, berichten uit Boston (Ver. Staten) meldend dat liet, Ar- cadian-hotel door brand volkomen is vernield. Vijf-en-twintig personen zi.in omgekomen. Het was een goedkoop hotel-garni. Behal ve dc- 25 dooden zijn een twintigtal personen naar het hospitaal gebracht, met brandwon den en andere kwetsuren. Een diefstal van 350.9(10 Mark. Reuter be richt uit, Verviers: Bij de aankomst van den trein uit Brussel constateerde men hit v giis- terenoehtend het, verdwijnen van een geldzak met 350.000 Mark. welke door de Nationale Bel gische Bunk naar de Eöln-ische Bank gezonden werd. Een gevaarlijke grap. Te Fritzlar (Duitscbland) wis-, de zoon van den metselaar F., zich i.n een apotheek een groote hoeveelheid fosforus te verschaffen, waarmede, zooals hij vertelde, zijn vader ratten moest vergiftigen. Ir werkelijkheid had hi.j het echter gekocht om fit zijn gezicht en kieeren nice le besmeren en er zijmede-scholieren schrik mede aan to jagen, nis hot goedje in het donker ging lichten. Bij de volvoering van zijn plan kreeg hij ook iet» van het vergif in den mond, met het nood Int tg gevolg, dat de onvoorzichtige knaay stierf. VAN ELDERS. Diefstal. Voor het Gerechtshof te 's-Gravenhage werd RETRAITEHUIS TE UDEN. Dinsdag werd door Mgr. Pompen, vicaris- generaal van het bisdom den Bosch het nieu we nog niet geheel voltooide retraitehuis voor vrouwen te Uden ingewijd. De HoogEerw. Pater N. Blum, generaal - superior van het missiehuis der Eerw. Paters van het Goddelijk Woord te Sbeijl, door wie dit retraitehuis bediend zal worden, droegl een H. Mis op iu de kapel, waarbij zeer vele Eerw. keeren geestelijken tegenwoordig waren. Mgr. Pompen sprak de Eerw. Zuster en go- noodigden toe en uitte de best© wensehen voor deze heilzame stichting. MGR. VUIJLSTEKE. De „Msb." verneemt uit Rome dat Z. H, de Paus, gisterenmorgen Z. D. H. Mgr. M. G. Vuylsteke in particuliere audiëntie heeft ontvangen. „INGEZONDEN STUKKEN". Naai" j.Zelandia" bericht heeft Z.D.H. Mgr. Leyten, bisschop van Breda, voorgeschreven, dat alle geestelijken van zijn bisdom als zij; artikelen of ingezonden stukken aan couran ten zenden ter plaatsing deze met hun vol len naam moeten onderteekenen. Treinongeluk. Dinsdag j.l. is do sneltrein ParijsBoulogne bij het station Rang-du- Fliers een goedrentrein in de flank gereden. Van den sneltrein, die een vaart had van 90 K M. vielen twee wagons op den dijk. Een stoker werd op slag gedood. De passagiers, grootendeels Amerikanen, bleven ongedeerd. Aardbeving. Uit Messina wordt bericht, dat daar weder aardschokken zijn gevoeld, IJMÜ1DEN gearriveerd. 4 December. Maasstroom, s., Londen. Voorgants, Den of Kelly, g., Jnw Vertrokken. 3 Deoevmebr. RognhiM, s., W. Hartlep. Ystroom, s., Londen. Triten. Rotterdam. 4 December. Fortune, s., Hamburg. Ncderlandscho Stoomvaartlijnen. Radja, van Amsterdam naar Batavia, arriv, 3 Dec. te Port-Said. Zeelandiia, van Amsterdam naar Buenos Ayres, pass. 8 Dec. Fernado Noronha. Rijnland vertrok 2 Dec. van Santo? naar Amsterdam, met 56,500 balen koffie. Palembang, van Rotterdam naar Batavia, vertrok 3 Dec. mn Djedidaih. SindiOTO, van Rotterdam naar Batavia, ver trok 3 Dec. van Suez. Themiato, arriveerde 1 Dec. te Fernadina van Rotterdam. Rotterdam, van New-York naar Rotterdam., vertrok 3 Dec. 1.50 a.m. van Plymouth. Achilles, vertrok 3 Dec. van Chios naar Smiirna. Olio, vertrok 3 Dec. van Newfahrn asser n. Amsterdam. DLana vertrok 8 Dec. v. Ouxsnven naar Am- eterdam. Flora vertrok 2 Dec. van Kopenhagen naar Dantzig. Pomona arriveerde 3 Dec." te Ko-penho c u van Amsterdam. „Zeepost." •mm HA ARLEM. Staat van de Aardappelen'-, Vruchten- en Groentenmarkt over de ma ami |- Nov. j.l. Aardappelen aangev. 246 verk. 215 •H.L, f 1,903,50; Appelen aangev. 812 verk. 650 H.L. f 512; Peren aang. 649 verk. 550 I t 5—12; Bloemkool aang. 30000 verk. 29000 sj. f 3—8; Roodekool aang. 41000 verk. 33000 stl 1 27; Wittekool aang. 6200 verk. 5200 sh f 25; Savooiekool aang. 30000 vork. 26000 f 2—5; Wortelen aang. en verk. 1900 bos f 85, per 100 stuks. SCHIEDAM, 8 Dec. Moutwijn 12.50, Jo- never 16.50, Commissie 10%, Stemming traag. Spooling 2, Graan,spiritus 21%, Me laese 18—18% Ruwe Spiritus 9%9 7/8. Officieel© telegrafische opgave van hot Meteorologisch Institnnt te De Bilt. Hoogste barometerstand, Horta 770.8. Laagste barometerstand. Lerwick 782.8, Stormachtige, later afnemend Zuid-West©* lijk© tot Westelijke wind, zwaarbewolkt, aan/ vankelijk neg buiig, kouder. Een R. K. jonge man, eigen zaak itebbende, welke voor uitbreiding Vatbaar ia, vraagt 4 a 5000 gulden inet jaar lij k»che aflossing, ook niet ongenegen met een Compagnon samen te werken. Brieven onder No. 3508, bureau Van dit blad. d6h?tet°nd te huur gevraagd voor ty- van pry, stand. Brieven met opgaaf «ion onrifi? week metof aonderpen- No. 7346 hnr. v. d.blad. met en aonder borgen, rente 5 pCt 's jaars. Geen koaten vooruit, uit betaling ten volle van het aange vraagde bedrag. Adres N. Groen markt 6, Kantoor geopend van 9—6. Zaterdags van 92 uur. Firma A. H. KATER. GOUD ACHTER GLAS Warkpiaatsi ZOETESTRAAT S Woonplaats: HACESTkAAT TELEFOON No. 2086. H Firma GUSKENS Markt 4. Telef. 134. LIMONADES. 19 soorten limonade siropen fl. f 0.40 en 0.50, 1/1 fl. 0.80 en 1.00. 19 soorten mousseerende limonades in schroeffi. o. stek 10 ets. Betrouwbaar en niet dssiir, in kwaliteit en prijs da baate CM «D I

Nieuwe Haarlemsche Courant | 1913 | | pagina 11