Berichten reeds geplaatst in nnze vnrige oplage. De heer N aGTZAaM «telt nu ecmge amen dementen voor op het tarief voorgesteld door B. en W., waardoor het tarief gunstiger wordt voor de armen. Spr. kan zich voorsbellen dat vele leden het niet eens zijn met zijn tarief, doch tevens de verbeteringen, die hij wil aanbrengen gewenscht achten. Zoo stelt hij Voor om de bedeeling in natura, wat brood betreft, uit te schakelen. Nog enkele andere amendementen zullen volgen. De heer MODOO vraagt wat de bedoeling van den heer Nagtzaam is. W il hij nu toch de bedeeling in natura er af hebben? E11 wil bij dan de bedragen verhoogen? Dat vindt tpr. geen manier van doen. Do raad heeft zich tegen het voorstel van den heer Nagt- laam uitgesproken. De heer VISSER stelde een amendement foor, strekkende om aan het Burgeii. Arm bestuur de bevoegdheid te geven de bedce- jing geheel te doen plaats hebben in geld. iet denkbeeld om te breken met het stel- iel in natura trok hem aan, en wat spr. toorstelt geschiedt ook ini Amsterdam. De heer RIN KEMA wijst er op hoe moei lijk het is te stemmen over de amendementen lan den heer Nagtzaam, wanneer zij niet fader omlijnd zijn. Hij vraagt dat de heci' jfagtzanrn nu reeds de bedragen noemt, wuar- iiede hij de bedragen Van B. cn W. wenseht ie verhoogen. De heer BREGONJE vindt veel goeds m iet vooi'stel van den heer Visser. Hij geeft lijn mede voorstellers in overweging de be- Sragen in het tarief van B. en W. nu niet j veranderen. De heer NAGTZAAM trok daarop een aan- lal amendementen in, die betrekking heb- Den op de bedoeling in geld. Den heer KLEÏNENBERG kwum het voor- itel van den heer Visser zeer aantrekkelijk voor. Het geeft de gelegenheid om een proef le nemen met een stelsel, waarvoor spr. veel gevoelt. Do heer BR li GD vindt het voorstel van den neer Visser slechts ton deele aantrekkelijk. £pr. was meer' voor liet voorstel van den» lieer Nagtzaam. De arme moot niet als on- lier curateele der gemeente staan. Bedeeling in natura acht spr. een te zeer ingrijpen In het particuliere leven van den arme. Spr. «temde voor het voorstel van den heer Nagt zaam. Hij zal nu vóór hot voorstel van den beer Visser stemmen, omdat dit, zij het dan ten deele, in de» gelegenheid sbelt niet ine te grijpen in het particuliere leven. De heer NAGTZAAM stelde voor de be- lecling van turf te veranderen in cokes. Hij ïieent dat tegenwoordig gemakkelijker cokes tan gestookt worden dan turf. Dok meent spr. dat de brandstoffen, op beter manier kunnen bezorgd worden. Nu moeten de menseheu, vaak slecht ter been, self do brandstoffen halen, ofwel van hun: u-moede nog iets laten verdienen om het te huis te laten brengerg De heer KRU8EMAN vreest er voor dat dan jk) bedeelden zullen gaan klagen dat zij te weinig krijgen, evenals particulieren nu al doen,"wanneer de brandstoffen tehuis bezorgd worden. De heer BREGONJE vraagt of de licht fabrieken de cokes niet kunnen bezorgen. Dan zal van misbruik geen sprake zijn. Ook gelooft hij niet dat iemand den arme tekort nou willen doen. De heer BREGONJE verwacht dat het Bur gerlijk Armbestuur in alle geval rekening zal houden met den uitgesproken wenseb. Bovendien is de raad er niet voor het Burger lijk Armbestuur; maar het Burgerlijk Arm bestuur is er voor den raad. (Gelach.) De heer NAGTZAAM wijzigt zijn amende ment, op verzoek, zoodanig dat in plaats; van ookes gelezen wordt „cokes of andere brandstoffen, op verzoek van de bedeelden." Het amendement wordt aangenomen met de stemmen der heeren Kruseman, Doosjes en de Breuk tegen. Het amendement van den heer Visser wordt aangenomen met 22 tegen 7 Btemmen. Tegen de heerenKruseman, Modoo, v. Sty- rum, De Breuk, Huls wit, Doosjes en Seig- toetto. Het geheele voorstel van B. en W., aldus geamendeerd, werd z. h. e. aangenomen. De voorzitter stelde voor de overige pun ten, van de agenda af te voeren, behalve de benoemingen en het volgende punt: Straatnamen. B. en W. stellen voor eenige op teekenin- fcen nader aangeduide strooken grond, ten zuiden van de Kleverlaan, aan te wijzen Hls te voldoen, voor de toepassing van de (Bouwverordening, aan de vereischten van openbaren weg. Verder om aan het verleng de van de Velserstraat en uitmondende in de Kleverlaan, den naam te geven van Vel- «erstraat en aan de straat ten oosten van deze straat, den naam van Gerrit van Hees- straat (naar een vermaard Haarlemsch'schil- üer uit de 17e eeuw, familie van Jan de Rray). De straten worden bevloerd met keien &»et aan de zijden trottoirs van klinkers. Goedgekeurd. Benoemingen. het Kr-Iht riel» Commissie van Toezicht op Lm \voJh der gemeente Haar- Kni werd herbenoemd de heer Br O Hof ttede de Groot (periodiek aftredend)"- tot regent van het Sint Elisabeth^ of Proote Gasthuis de heer Jhr. F. Teding- van Berkhout; tot leden der commissie van Toezicht op bet Middelbaar Onderwijs de heeren Dr. L. D. Kersbergen (vac. Dr. M. C. A. Bij le- veld)' en Dr. H. Brongersma (aftredend); Dr. p. van der Berg werd herbenoemd tot ge- Jieente-geneeskundige; tot onderwijzeres in de fraaie handwerken kan de school voor M.U.L.O. no. 1 werd benoemd mej. M. G. Botman, alhier; tot onderwijzer aan school no. 1 de heer A. P. van Deeuwen, te Deiden; tot lid der commissie B. tot wering van Schoolverzuim de heer J. J. Francken, al- '■sr, hoofd van schooL no. 8. Rondvraag, ïioor den heer Nagtzaam werden aan B. W., betreffende de zaak-Baardse, dc vol- ?de vragen gesteld: OP welke wijze en door wie werd liik ?aan> of en in hoeverre het vermoede nd rag der uit te betalen tsïnen e. d. aoor aen opzichter j. Baarase buten Woens dag ter Secretarie opgegeven, het werkelijk noodige bedrag benaderde? 2o. Werden, nadat de betalingen waren gedaan, waarvoor de voorschotten werden verleend, de betalingsstaten en kwitanties ter secretarie overgelegd of bleven die on der berusting van bovengenoemden opzich ter? 3o. Hoe dikwijls (eens per jaar, per kwar taal, per maand, per week?) werd het be drag dan door den opzichter Baardse ont vangen voorschotten vergeleken met dat, hetwelk volgens de betalingsstaten en kwi tanties werkelijk was uitgegeven, en hoe dikwijls werd het verschil tusschen die be dragen verrekend? 4o. Welke overwegingen hebben B. en W. weerhouden om, nadat zonder resultaat op afrekening van de voorschotten was aan gedrongen, dadelijk in te grijpen? De heer NAGTZAAM meende dat do zaak in openbare zitting wat uitvoeriger behan deld mag worden. En de raadsleden, èn de gemeentenaren hebben daar recht op. Ver der kan het dienstig zijn om fantasieën en verkeerde ideeën omtrent ons gemeente- beheer uit den weg te ruimen. De heer Nagtzaam merkt op dat, volgens dc instructie, de architect de staten moest waarmerken; liet is een raadsel hoe de ar chitect niet kon zien dat er te veel werd overgehouden. Hij had een controle-middel in de hand. Noch door den architect, nóch op de ge meente-secretarie is gecontroleerd. Uit het hooge bedrag, loopend alleen over 1913, dat verduisterd is, maakt spr. op dat de con trole niet zeer ernstig is geweest. Door B. en VV. is herhaaldelijk aangedron gen op afbetaling, schrijven zij. Spr. meent dat zelfs op een eerste waarschuwing niet mag gewacht worden bij een ambtenaar, die geen borgstelling heeft. En dit is geschied. Spr. zal niet over personen en persoon lijke aangelegenheden spreken, maar spr. vraagt of B. en W. vreemdelingen in Jeru salem zijn. Waar het een ambtenaar gold, die f 1600 verdiende; en toch door we- reldsche omstandigheden veel geld noodig had, had dit voor B. en ty. een aanleiding kunnen zijn om voorzichtig te zijn. Op 3 November werd nog 14 dagen uitstel verleend en aan het einde daarvan werd nog een verlof van drie dagen verleend. On der de burgerij gaat het praatje dat dit wel licht een wenk is geweest aan den ambte naar. Spr. komt dit verlof raadselachtig voor. Spr. had nog een vraag- willen doen, doch zal haar niet stellen. Wel wil hij haar hier lier-halen n.l. hoe het staat met het finan cieel beheer van Baardse in 1912. Dc VOORZITTER merkt op dat het zwaar tepunt van de controle niet zoozeer is ge legen in de preventieve maatregelen dan wel in de repressieve maatregelen. Deschijn- vertooning deed zich voor dat architect en opzichter in één persoen vereenigd waren, omdat dc architect de onderteekening der betaling®- en controlestaten aan Baardse overliet. Hier deed zich het geval voor dat de persoon, die parafeerde, doch de uitbeta lingen deed. Wat de repressieve maatrege len betreft, moest maandelijks afgerekend worden. Dat liet Baardse sloffen. Altijd was Toen leverde hij do saten in tot Juli. In de vergadering van 6 November is de zaak in het college van B. en W. besproken. Er s tonden toen twee wegen open. B. en W. hadden een inval kunnen doen ofwel zij zouden voor. het laatst een termijn kunnen stellen. Voorop stelt de voorzitter, dat niemand dacht aan diefstal, maar veeleer aan slor digheid en dat mogelijk een klein bedrag niet verantwoord kon worden. Had men den inval gedaan en had men een klein tekort ontdekt b.v. f 100, dan zouden B. en W. ver plicht zijn, daarvan melding te maken en B. te vervolgen. B. cn zijn familie zouden dan reddeloos verloren geweest zijn. Wat het verlof aangaat heeft de heer Springer hem zulks verleend, maar B. heeft de data in zijne brieven veranderd. Dat is pas later bemerkt. Zoo ging B. met verlof toen hij den brief van B. en W. kreeg. De heer NAGTZAAM is niet geheel be vredigd, want uit het antwoord is gebleken dat het daar altijd al een rare toestand is geweest. Het gaat niet aan dat zulks wor de vergoelijkt. De architect teekende de staten niet. Dat mocht niet toegestaan worden. Baardse tee kende zelf. Men had dat ter secretarie moe ten controleeren. Er is maandenlang fraude gepleegd; an ders is een bedrag van f 3000 niet moge lijk. Het gaat niet aan om zulks goed te vinden. l)at Baardse niet afrekende dan tot Juli was een bewijs dat de boel niet in orde was. Anders had hij tot den laatsten dag kun nen aanzuiveren. Dat B. en W. geen inval wilden doen kan spr. niet goedvinden. Men mocht me delijden hebben, maar ingrijpen was noodig geweest. Te lang is gewacht met afrekenen. Dan wijst spr. op het hiërarchisch systeem dat bij Hout en Plantsoenen heerscht. Daar wordt veel over geklaagd. Alles ging door Baardse. De heer Sprin ger had zelf geen aanraking met de ar beiders. Ware dit het geval geweest, dan had de architect kunnen bemerken dat B. onbetrouwbaar was, want B. loog den heer S. voor in arbeiderszaken. Dit laatste kan misschien nuttig zijn voor de toekomst, meent spr. De heer KRUSEMAN, wethouder, meent dat B. en W. beter gedaan hadden met een ambtenaar onder borgstelling aan te stellen. Dan had dit niet plaats gehad. De beta lingsstaten van de arbeiders waren in orde, maar er waren ook andere uitgaven em hier van werden de kwitanties doorgaans te laat ingeleverd. Herhaaldelijk onderhield spr. B. daarovèr. Dan kwam hij later met de kwi tanties en bleken deze in orde te zijn. En had hij geen kwitanties, dan stortte hij geld. In B. en W. valt een en ander te laken, maar zij meenden te doen wat goed was, Snr. hoeft indertiid voorgesteld een contro leur aan te stellen en men wilde dat toen niet. De heer NAGTZAAM merkt op dat als de heer Springer de staten niet parafeerde, hij te kort kwam aan zijn instructie en men beginnen moest met deze te veranderen. Nu vertrouwde men op de instructie. Spr. geeft in overweging na te gaan welke losse arbeiders in de laatste jaren in dienst ge weest zijn. Deze kregen hun loon op kwi tanties, die ingevuld waren met potlood, en waarop met inkt moest worden geteekend. Spr. meent dat een controleur onoodig zou zijn geweest. De' VOORZITTER merkt nog op dat de zaak wel erg lijkt, maar iedereen weet dat in de practijk zulke, dingen gebeuren kun nen. Daarbij komt dat men meende dat B. zijn administratief werk niet afkon en werd reeds voorgesteld om een boekhouder aan te stellen. Dat maakte uitstel aanneme lijk. Wat de humaniteits-overwegingen be treft, meent spr. dat deze mogen gelden voor particulier maar- ook voor ambtenaar, zoolang het algemeen belang er niet bij be trokken is. Spr. hoopt dat de heer Nagt zaam dat later ook nog eens zal inzien. HAARLEM. PERSONEEL VAN KRANKZINNIGEN- GESTICHTEN. Dinsdagavond werd in het Brongebouw een vergadering gehouden van socialistische ver pleegsters en verplegers der beide Noord- Hollandsche krankzinnigengestichten. De nieuwe salarisregeling bevalt niet en hier over werd scherp gesproken door do heeren van Hinte en den Broeder. Tot zoover is er natuurlijk niets bij te vertellen, en als de vergadering zich hiertoe had bepaald, had men afgezien van eenige onbehoorlijkhe den die de heer van Hinte zich tegenover de Commissies van bestuur der gestichten ver oorloofde op zakelijke wijze deze zaak be handeld. Doch de socialisten moesten natuurlijk ook hier weer een reclame-zaakje uit slaan. De heer Kleerckooper, welbekend als record-af gevaardigde, zou als spreker optreden. Van welke krachf liet. „betoog" van dezen spreker, die tot toetreding hij <Je socialistische orga nisatie opwekte was, wordt duidelijk als we een paar aanhalingen doen uit het verslag, dat bet „Hbld." vau deze vergadering geeft: „Sprekende over de taak van Provin ciale Staten, zeide de heer Klecrekooper, dat de Provinciale Staten een onbelang rijk collego vormen, dat alleen krankzin nigengestichten bestuurt en Eerste Ka merleden kiest. (Gejuich). Een stem: En gjetenfokkersvereenigin- gen subsidieert! Verder besprak spr. den arbeid van de verpleegsters en merkte daarbij op, dat een kolonel, die lang zooveel gekken niet kan beheersehen als een verpleegster, toeh zooveel malen meer salaris ont vangt." Als men weet, dat de directeuren der ge stichten tot deze vergadering waren uitgenoo- digd, eu ook versciienen en dat hij het begin aan dezen dank werd betuigd dat zij zoo welwillend waren geweest om zooveel mogelijk personeel vrijaf te geven voor het bijwonen der bijeenkomst, heeft men tegelijk een staaltje hoe dezo socialistische heeren over hun gezaghebbender! denken en ermee omspringen! KOLENDA M P-V.ERGIFTIG ING. Maandagmiddag geraakte de echtgenoote van den heer Jansen, Wonende Tugelastraat, bewusteloos. De oorzaak was, dat de kachel niet was afgesloten en de kamer met gassen vulde. Door dr. Wolterson werd eerste hulp verleend en deze wist de ongelukkige zonder hulp der zuurstofkist, die inmiddels van dc gasfabriek gehaald was, tot bewustzijn te rug te brengen. orgelbespelingen: Gedurende de maanden December, Januari en Februari zal alleen des Dinsdags van 1 2 uur n.m. een orgelconcert gegeven wor den. Aldus is bepaal" in de instructie van den stads-organist. TENTOONSTELLING der V. P. N. Het vroeg program van de Pluimvee Ten toonstelling, welke alhier van 2628 Dec. Dec. a.s. in de groote zaal der sociëteit Vereeniging gehouden wordt bevat onge veer duizend klassen, zoodat voor liefheb bers en fokkers van pluimvee, konijnen, enz., volop genoten kan worden. Voorts ziet de lijst van geschonken eereprijzen er goed uit, o.a. zijn er van onzen burgemeester Jhr. Mr. W. B. Sandberg, Jhr. a. Bas Backer, Burgemeester van Bloemeudaal, mr. dr. ,W. F. van Leeuwen, Mr. D. Fock, D. H. D. Kruseman, Baron v. Heemstra, F. L. Wag- tendonk, C. J. J- Blussé, .Jhr. Gevers, L. Jaski, H. Repelius, P- Misset, G. H. Stouten enz., ook van verschillende vereenigingen. GEMEENTERAAD. Gistermiddag half twee vergaderde de ge meenteraad. Voorzitter was Jhr. Mr. W. B. Sandberg, burgemeester. Afwezig de heeren: De Braai, De Breuk, Wilkens, Heerkens Tliijssen en v. Rossum. Onder de mededeelingen en ingekomen stukken was een voorstel van B. en W. om het verzoekschrift van de plantsoenar beiders genoemd onder 6, 4o. in hunne han den te stellen om prae-advies en in verband liircmede punt 16 van de agenda af te voc- rne,t evens stelden zij voor punt 13. van de agenda af te voeren. Goedgekeurd. Goedgekeurd werd een staat tot beschik king op de post: Onvoorziene uitgaven" groot f 1666,67. Het consultatie-bureau tot raad en hulp van drankzuchtigen verzocht een subsidie van f 600 voor een aan te stelleu contro leur en de beschikking over een gemeen te-lokaliteit. Op dit verzoek adviseeren B. en W. afwijzend. De lieer POPPE verdedigde een voorstel van hem en den heer Nagtzaam om, in af wijking van het. advies van B. en W., wel f 600 subsidie en het overige gevraagde toe te staan. De heer v STYRUM was niet voor deze meening, doch voelde er voor dat de gemeen te bijdraagt ia de kosten van den controleur. Hij stelde voor om de helft van het salaris door de gemeente te doen betalen tot een. maximum van f 300 en tevens B. en W. uit te noodige uit te zien of een localiteit ter beschikking gesteld kan worden. De heer BREDA KLEYNENBERG be aamt dat er veel van de gemeentekas tegen woordig gevraagd wordt, doeh hij acht dat een controleur in den loop der tijden voor- deelig zal werken en hoopt dat er minder dronkaards langs de ^straat zullen loopen en zoodoende het werk der politie zal vermin deren. Spr. wijst Op de resultaten in andere steden, en ook hier, met het Consultatie-bu reau, reeds bereikt. Spr. meent dat een bij drage uit de gemeentekas alleszins gerecht vaardigd is. De heer SCHRAM verdedigt het verzoek vau het Consultatie-bureau en wijst eveneens op het goede werk der consultatie-buveanx. Vroeger zag men hij feesten en dergelijke ge legenheden, veel meer dronkaards dan nu. Men kan niet in cijfers aangeven wat het voordeel der bureaux is, maar dat zij de ge meentekas ten goede komen, is buiten kijf. Hij wenschte een subsidie en die lokaliteiten. De beer KRUSEMAN, wethouder, onder streept wat verschillende sprekers hebben ge zegd over de vele aanvragen om subsidie en over de noodzakelijkheid om zuinig te zijn. Dai, is het nu juist. Het is geen gebrek aan belangstelling. Aan het Centraal Bureau is een subsidie toegekend. Spr. vraagt of het noodig is ook dit verzoek toe te staan. Is deze controleur noodig? vraagt spr. Hij zal de rechtszittingen bijwonen. Kan men de opgave van dronkaards niet op andere wijze verkrij gen? Uit het verslag meent spr. dan het werk van den controleur te mogen betitelen als om slachtig. Spr. meent dat zulk een controleur niet noodig is. De heer BREDA KLEYNENBERG verde digt de aanstelling van een controleur. Ook zou spr. een lokaal door de gemeente willen doen beschikbaar stellen, omdat zoodoende op het werk van het bureau het stempel van de gemeente wordt gedrukt. De heeren POPPE cu VAN STYRUM be antwoordden nog den heer Kruseman en ver dedigden het subsidie voor het bureau. Ook do heer SCHRAM verdedigde het subsidie. (Zie elders in dit blad). GEVONDEN VOORWERPEN. Terug te bekomen bijH. Wolters, Pres. Steinsf.raal. 33, een broche; Chr. v. d. Berg-, Kloosterstraat 4, Schoten, een manchet knoop; Bureau van Politie, een kinderarm band, een jongensjasje, een wandelstok: J. v. Diggelen, N. v. d. Laanstraat 9zwart, een konijn; G. v. Norde, Boterstraat 1, een wit met zwart hondje; M. Kuijben, Klaverstr. 67rood, een damesportemonnaie; J. de Bra- ber, Witte Heerenstraat 20, een machine- schroef; Neujéan, Kleverparkweg 72rood, een zwart katje; W. Hoogervorst, Klaren- beckstraat 58rood, een hondenhalsband met penning; D. Schornagel, Ecndrachtstraat 40, een hondenpeuning; J. v. Avezaath, Kla- renbeekstraat 59a rood, een sigarettenko ker; J. Ranschaart, Parklaan 48, een sleu tel aan eene ketting; A. Jongerling, Bak kerstraat 39, een armband. BURGERLIJKE STAND. Ondertrouwd: 3 Dec. A. 'Kees en C. C. Hartog. W. v. Amstel en P. Wielinga. G. B. J. Sorgdrager en A. B. Engelsman. H. J. Dijkstra en J. Hendriks. J. Kossen en J. H. Groes; Getrouwd: II. C. v. Damine en A. E. Tib- boel. J. J. Kroonsberg cn L. Ter Horst. J. Roseuhart en G. Bousema. L. H. Heuper- man en C. N. v. Hilst. Geboren: 1 Dec. z. van C. A. Vonkv. Minnen. z. van J. Goos—Moolbuizen. 3 Dec. z. van J. SpoorBlommaert. d. van W. Jansen—Hendriks. van M. Otger— v. Loevesijn. Overleden: 1 Dec. T. 2 m. d. v. J. Inpijn Korte Lakenstraat. J. W. Valk 68 j. Voor helmplein. 2 I)ee. T. P. Rijkers 20 j., Kamperlaan Van ons Kantongerecht. (Zitting van gisteren.) EEN VERGUNNINGSZAAKJE. Indertijd stond een caféhouder hier ter stede terecht wegens het verknopen van sterken drank zonder vergunning daarvoor. Een vrouw was iu het café geweest en had daar een fleschje jenever gekocht. Toen zij buiten kwam werd zij aangehouden door een Haarlernschen rechercheur. De vrouw vertelde toen, volgens de indertijd gedane verklaring van den rechercheur, dat de café houdster haar den drank verkocht had. Als bijzonderheid vermeldden wij nog dat de rechercheur, bij zijn onderzoek in het café het fleschje jenever, dat hij in beslag ge nomen had,' op onverklaarbare wijze uitzijn zak verloor en nooit meer terug zag. Bij de eerste behandeling van deze zaak verklaarde de juffrouw, die de jenever kocht, dat de dochter van de caféhoudster haar de jenever verkocht had en niet de beklaagde. De rechercheur hield vol dat zij indertijd verklaard had, dat het bek 1. en niet de dochter geweest was. Dit gaf dc kantonrechter aanleiding de behandeling dei- zaak toen te schorsen en de getuige, we gens meineed, te laten vervolgen. Deze werd echter door de Rechtbank vrijgespro ken. En thans diende de zaak opnieuw. Get. verklaarde wederom dat het niet de bekl., maar haar dochter geweest was, die de jenever verkocht hal. Het O. M. vroeg thaus vrijspraak voor de bekl. INSTALLATIE AMBTENAAR OPEN BAAR MINISTERIE. Gistermorgen is de nieuw-benoemde ambte naar van het Openbaar Ministerie Mr. M. D. K. L. van Lier, door den kantonrechter Mr. A. A. v. d. Mersch, in zijn functie ge ïnstalleerd. De kantonrechter wees op do prettige samenwerking, die er steeds geweest was met de voorganger van den nieuw-be- noemden ambtenaar. Mr. A. A. v. d. Mersch herinnerde er aan dat de ambtenaar hier een wijden werkkring zal vinden. Het kan tongerecht Haarlem is zeer uitgebreid en in de Jaatst© jaren is het werk zelfs verdrie dubbeld. Mr. van Lier sprak hartelijke woorden aan het aldres van den kantonrechter en hoopte vele jaren met den kantonrechter to mogen samenwerken. UITSPRAKEN. Gisteren werden de navolgende uitspraken gedaan: ,T. van K., Haarlem, overtreding Drank web; vrijgesproken; H. M., te Ambt-Hardenburg, overtr. Wa.penwet, f3 b. of 3 d. h.; II. H. T„ te Heemstede, overtr. Jachtwet f 5 b. of 4 d. h.; H. van B., te Heemstede, overti Leerplichtwet f 10 b. of 3 d. h.; W. v. R. te Bloemendaal, overtr. Spoorwet, f 3 b, ol 3 d. h.; J. B. en M. A. L., te Heemstede, in dronkenschap de orde verstoren, no. 1 f j b. of 3 d. h.; me 2. f 5 b. of 3 d. h"; H. R. te Haarlem, sfrooperij, f 2 b. of 2 d. h.; A. v. A., te Bennebroek, loopen op verboden grond en valschen naam opgeven, f 5 en f 1.' b. or 3 en 10 d. k.; J. van P., te Haarlem en 4 anderen, loopen op verboden grond, of 3 d. h.: J. A R. en A. J. te Haarlem no 1 f 1 b. of 1 d. h., de anderen f 3 b overtreding Motorverordening Haarlem, f b. of 1 d. h.; N. II., G. J. R., G. A. vai G., J. T., H. v. d. P., te Haarlem en A. O. te Bloemendaal, overtr. Politieverordening Haarlem en 30 anderen, no. 1 f 5 b. of 3d h., no. 2, f 5 b. of 1 d. h., no. 3, 4 en t f 2 b. of 2 d. h., no. 5, f 2 b. of 1 d. h.. de anderen f 1 b. of 1 d., P. de G., J. A. T. en S. M. te Haarlem, vrijgesproken; J. v. D., te Haarlem en 3 anderen, overtr. Mo torverordening Wijk aan Zee en Duin, fib. of 1 d. h.; T. T. C. S., te Haarlem en 4 anderen, overtr. Motorverordening Vèlsen. f 5 b. of 5 d. h.; S. K. te Rotterdam, en 3 anderen, overtr. Politieverordening Velsen, no. 1, -2 maal f 5 b. of 2 maal 3 d. h.. de anderen f 1 b. of 1 d. h.; J. T., te Haarlem en J. E., te Amsterdam, overtr. Politievel- ordening Schoten, no. 1 f 1 b. of 1 d. h., no. 2 f 10 b. of 5 d. h.; D. v. 't H. te Haarlem overtr. Motorverordening Bloemendaal, f 2 of 2 d. h.J. H. C. van K., te Boskoop en anderen, overtreding Politieverordening, Z.-u.é voort, no. 1 f 2 b. of 2 d. h., de anderen jj 1' 1 b. of l d. h.G. K., te Jieemsl - I overtreding Mo'orverordening Heeinstcee, f 10 b. of 5 d. h.; D. H. den B., te Rotterdam W. S., te Amsterdam, F. C. S., te Utrecht. J. H. D., te Haarlem, R. J. L., te Rotterdam en 3 anderen, overtreding motorverordenin Haarlemmerliede, no. 1 en 2 f 10 boete oi 3 d„ h., no. 3 f 15 boete of 5 d. h., no. en f 5 f 5 boete of 5 d. h., de anderen f boete of 3 d. h., G. H., te Heemstede, over- treding Motor- en Rijwiel Reglement en Wet, 2 maal f2 boete of 2 maal 2 d. h., P. A. L„ te Amsterdam, H. G. de W., te Alkmaar, P. P. W., cn A. P. T., te Amsterdam, W. V., te Bloemendaal, en T. J. v. W., te Noord- wijk, no. 1, 2 maal f 5 boete of 2 maal 3 d. h., no. 2, 3 en 4 f boete of 3 d. li., no. 5 f 3 boete of 3 <1. h., no. 6 f 0.50 boete of 1 d. h., H. P., te Haarlem, als patroor, een knecht zonder licht doen rijden, f 10 boete of 3 d. h., P. O. A. v. d. B., te Bloe mendaal, en 35 anderen, rijden zonder licht, f 3 boete of 3 d. h., f 2 boete of 2 d. k., f 2 boete of 1 d. h., f 1 boete of 1 d. h., en f 0.50 boete of 1 d. h.,M. J., te Velsen, openbare dronkenschap, 3 d. hecht, en 1 jaar opzending naar een Rijkswerkinrichting. W. J. L„ Hillegom, openbare dronkenschap e» valschen naam opgeven, f 2 en J lö boete of 2 en 10 d. h. BUITENLAND. DE KINDERMOORD TE AMSTERDAM. Men meldt ons uit Amsterdam: Bij mej. Jansen in de Bilderdijkstraat heef' j: zich een meisje vervoegd, wonende Palm straat, dat drie jaar verkeering heeft gehan met den man, die by de juffrouw een kame- j heeft gehuurd. Sinds den 29en September heeft zij niets van den man gehoord. Hij heet inderdaai v. d. Voort en ie 29 jaar oud. Gewoonlijk droeg hij een zwart snorretje, doch dien avond van 29 September had hij dit afgeschoren Hij was dien avond ook zeer opgewonden. Het meisje zeide, dat hij een slecht meiiech was. Ook zijn broer uit den Haag is gehoord. In hoeverre dit alles in verband staat mei den kindermoord is natuurlijk niet uit. te ma ken, doch belangrijke aanwijzingen zijn hel zeker. Scheep vaartberich ten. IJMUIDEN gearriveerd W. 3 December. Polyphemus, s., Java. Vertrokken. 3 December. Rijnstroom, s., Huil.- Nederlandsche Stoom va art lijnen. Rembrandt, van Amsterdam naar Batavia, arriveerde 3 Dec. te Genua. Myrmidon, van Batavia naar Amsterdam, vertrok 30 December van Port Said. Rindjani, van Batavia naar Rotterdam, pas seerde 3 December 8.30 van. Quessant. Sindoro, van Rotterdam naar Batavia, ar riveerde 2 December te Port-Said. Djocja, van Rotterdam naar Batavia, arriv 3 December te Sabng. Frisia, van Buenos-Ayres naar Amsterdam vertrok 2 December van Santos, met 4000 b kof- lie. Rijnland vertrok 2 December van Santos naai Amstredam, raet 36.500 balen koffie. Rijndam, van de Holland-Amerikahjn, zal 6 Dec. 7 uur v,m. van Rotterdam naar New-York vertrokken. Leda, arriv. 2 December te Cardiff van Rot terdam. Titan arriv. 2 December te Rendeburg vat Hamburg. Tellus, vertrok 2 December van Piraeus naa' Nap 1 ia.. Vesta vertrok 2 Dec. van Tarragona naar Cas- tellon. Venus, arriveerde 2 December te Valencia vac Barcelona. -• Zeepost." WATERSTANDEN. 5 December. i| Hoogwater. IJMUJDEN v.m. 8 uur 3 min.; nam. 8 uur 3.1 min. KATWIJK v.m. 7 uur 38 min.; uam. 8 urn 6 min. Laagwater. IJMUIDEN v.m. 4 uur 8 min.; nam. 4 uur 31 min. KATWIJK v.m. 3 uur 43 min.; nam. 4 nn' 11 min. JDo VOOliüiTTJabt meent dat do Baad zich niet in zulko details moet bogeveii. Spr. zogt gaarne toe dat met het Burgerlijk Arrabe- stuur zal besproken worden of en op welke Wijze de brandstoffen tehuis kunnen worden bezorgd. hij «achter. In <lit jaar schijnt zulks zeli's in ergo mate het geval geweest te zijn. Herhaalde malen Is Baardse aangeschreven de zaak in orde te brengen, maar merkt de voorzitter op, dat was immer officieus, vanwege een ambtenaar of den gemeente ontvanger. B. en W. hebben hem tweemaal geschreven, voor het eerst half October.

Nieuwe Haarlemsche Courant | 1913 | | pagina 7