ÉUWS UIT DEN OMTREK. BUI TEN LAND. BINNENLAND. Berichten reeds geplaatst in onze vorige oplage. Ingezonden Mededeeling. Een dubbele genezing. KORT OVCRZIOHT. De Pink Pillen genezon de moeder en de dochter. mBgaammi&iaamm&maasBi lofganger J. Lagarde, der lichting 1907, is dooi den Minister van Oorlog toestemming verleend om zich in Duitschland op te houten. FRANKRIJK. Eerst aan Ribot eil daarna ^an Jean Dnpuy is de vorming van een ka- jiinet opgedragen. j DITITSCHLAND. Door den keizer is be haald, dat liet garnizoen van Zabern ver plaatst zal worden. TERLAND. Invoer van wapenen in Terlnnd V verboden. FRANKRIJK. De niinistercrisls, Kibol weigerde de opdracht te aanvaarden, "in oeu ministerie te vormen. De president der republiek beeft de vor ming van een ministerie opgedragen aan Jean Dupuy, die gisteren zou antwoorden of ,:ij deze opdracht, aanvaardt. DITITSCHLAND. De oplossing van de crisis. D« conferentie met den keizer te Donnnc- P'hingen schijnt nogal hevredigdend te zijn ♦fgeloopen. De keizer ontving den rijkskanselier, den ►tadhoudcr van het Rijksland, graaf von Wc- del en generaal von Deimling om hem in lichtingen te geven over het gebeurde te Za bern. De keizer bepaalde, dat het garnizoen uit Zabern voorloopig naar de escrcitieter- reinen zal worden overgebracht. De afdoe ning v^n de behandeling der zaak voor den krijgsraad zal bespoedigd worden. Na deze bijeenkomst zijn de hecren weer kalm naar huis gegaan. Door deze garnizoensverplaatsing worden vooral de bewoners van Zabern getroffen. Van een aftreden van den Rijkskanselier is dus zekér geen sprake. Men verwachttte wel. dat von Bètbnvann TTollweg zijn ontslag aan den keizer zou aanbieden, daar nog nimmer met zulk een verpletterende meerderheid een votum van wantrouwen tegen hem ie uil ge sproken. Steeds duidelijker wordt, zoo schrijft de Berlijiischc correspondent van het A. H., dat de lieer Von Behmann Hoïlweg de volgzame dienaar van zijn meester geweest is, die op aandringen van den keizer, het militaire be stuur de hand hoven het hoofd hield. Het is bekend, dat hij den keizer niets boven de on aantastbaarheid van de Pruisische uniform gaat. Nu schijnt de Rijkskanselier tot andere ge dachten gekomen te zijn. en is het Berliner Tageblatt goed ingelicht, dan moet ook bij den keizer de stemming veranderd zijn. Dit blad schreef: „De heer Von Betliman Holl- weg zal, hieraan kan niet getwijfeld worden, den keizer zijn ontslag aanbieden, doch hü zal dit verzoek niet handhaven, wanneer tijdens de conferentie de beslissingen genomen wor den, die hij absoluut dringend nooilig acht. Op hetzelfde standpunt zal zich ook de stad houder, graaf Wedel plaatsen, en dit alles doet zien, dat thans in Donaueschingen een groote verandering in de stemming zal plaats hebben. Volgens informaties van goed inge lichte kringen is deze verandering in Do naueschingen reeds sedert. 24 uur merkbaar, en wanneer niet alle voorteekens bedriegen, heeft liet protest van den Rijksdag groote uitwerking gehad. Men schijnt eindelük de diepte en de beteekenie van de verontwaar diging, die thans in Dnitschland fccerscht, be grepen te hebben, en de slechte raadgevingen, waaraan tot nu toe gevolg gegeven werd, heb ben veel van bun bewyskracht verloven." De vraag is, nu de beer Von Bethrnann Holl- weg in Donaueschingen zooveel tgomoetko- Tning ondervindt, dat hü züu ontslagaanvrage meent te mogen intrekken, of de Rijksdag zich ook tevreden kan stellen met de con fessies. want? zoowel de Rijksdag als het Duit- sche volk hebben recht op volkomen genoeg doening. De heer Von Bethrnann Hollweg zal, om het minste te noemen, den Ryksdag moeten vertellen, welke concessies hü uit Donaueschingen meebracht. Zooals de latere berichten meldden, is het groot en deels gebeurd, zooals verwacht werd. Doch het conflict zal hiermede nog niet ge- - eindigd zü'n. IERLAND. Wapeninvoer verboden. Het staatsblad publiceert een besluit van den koning, waarbü de invoer in Ierland van wapenen, munitie en onderdeden daarvan, zooals leege patroonhulzen, ontplofbare voor werpen, geschikt voor oorlogsdoeleinden, ver boden wordt, tenzij door de douane vastgesteld wordt, dat zü voor sport-, mün- of andere niet met oorlog in verband staande doeleinden die nen. Een tweede besluit verbiedt het vervoer langs de kust van dezelfde artikelen onder hetzelfde voorbehoud. Moordaanslag op een priester. Het „II. v. A" meldt: „Gisterenmorgen had te Humbeek de begra fenis plaais van een socialist. De rouwstoet werd voorafgegaan door eene rootle vlag. De pastoor, de ZeerEerw. heer De Greef, deed de socialisten opmerken dat hij de roode vlag niet kon volgen eu hü keerde naar huis terug. Dit. geval werd druk door de socialisten be sproken en gisterenavond rond lialf zes kwam een hunner, zekere Van den Abeele. 35 jaar, hi. t een revolver gewapend naar de pastorie. Hij loste een schot op deu pastoor en een op diens dienstbode. Beiden werden getrof fen. De wouden zijn ongevaarlijk. Tóen bij zijn misdrijf bad volbracht ging Van den Abeele zich bü de politie van Laken gevangen geven. Ilij is ter beschikking vnn den procureur Ües koniugs gesteld. EEN PAUSELIJKE ONDERSCHEIDING. Het heeft Z. H. Paus Pi us X behaagd den teer Joh. H. Schoenmakers, directeur der Vereenigde Nedcrlandsche Wünbandelaren en onder-voorzitter van' de Hanze in het Bis- j dom 's Bosch, te begiftigen met het gouden kruis „Pro Ecclesia et Pontifice." 1IT DE STAATSCOURANT. Bii Kon. besluit is "toegekend de eer -fa orde van Oranje-Naesau verbonden eere-me- daille: in zilver aan H. Sch rijnbout, meester knecht bü de firma C. R. Meidema te Leeu warden; in brons, aan A. Lcenhard, knecht in do smederij van W. Steggewentz, te Zeist, DE ZIEKTEWET. Door verschillende besturen en directiën van Ziekenfondeen 'te Rotterdam is tot den Minister van Landbouw een request gericV waarin zij hem verzoeken met den bestaar den toestand wat betreft de ziekenfondsen rekening te liouden, opdat, zoowel in het be lang van de leden der bestaande zieken fondsen als in dat vau het groot aantal perso nen in dienst van ziekenfondsen te Rotterdam en elders, en niet in het minst in het belang van het algemeen, deze ziekenfondsen kunnen voortbestaan.' RECHTERLIJKE MACHT. Door do arrondissements-rechthank te Alk maar is. ter vervulling eener vacature van rechter in haar college, de navolgende alpha- hetisclie lijst van aanbeveling opgemaakt: Mr. J. G. Hnyser, substituut-officier bü de arrondissements-rechtbank te Amsterdam; mr. dr. G. L. van Oosten Slingeland, advo caat en procureur te Arnhem; mr. J. II. Roes- singh, kantonrechter te Medemblik. PROV. BOND VAN R. K. K1ESVEREENI- GINGEN ÏN ZUID-HOLLAND. Zondag 28 November n.ra. 2 uur zal te Delft de algemeene wintervergadering ge houden worden van den Prov. Bond van R. K. Kiesverenigingen in Zuid-Holland. Behalve de gewone huishoudelüke zaken •/.al een politieke rede gehouden worden door den heer Mr. P. J. M. Aalberse, lid van de Tweede Kamer der Staten-Generaal. HET PALEIS OP DEN DAM TE AMSTERDAM. De gemeenteraad van Amsterdam zal Woens dag a.-s. in geheime zitting het voorstel van B. en W. behandelen, om in verband met het rapport-Kappeijne aan de rogeering te be richten, dat dc Raad meegaat met het denk beeld: lo. om in liet Paleis op den Dam weder den zetel van hot gemeentebestuur te vestigen en 2e. om tot deze verandering der bestemming van het Paleis alleen dan over te gaan, wan neer een waardig koninklijk verblijf binnen Amsterdam is verrezen. Er wordt niet aan getwijfeld of de Raad zal in overgroote meerderheid hiermede zijn instemming betuigen. To Duinkerke, ttjuc Saint-Pierre 5, bevindt zich de kruidenierswinkel van mevr. Deblock. Sedert langen tijd liet de gezondheid dor kruideniers ter te wenschen over. ^-Sedert weldra vijf jaren verkeerde ik in een wankelendon gezondheidstoestand, schreef zij ons. Ik was bloedarm, zoo zwak dat ik bijwijlen niet op mijne heenen kon blijven staan, onderhevig aan hartkloppingen, aan opstijgingen, aan hoofdpijnen. Ik had geen eetlust meer, ik verteerde mijne spijzen slecht en gevoelde mij iederen dag minder worden. Deze aanhoudende slechte gezondheidstoe stand was van invloed op mijn gemoed en ik was ten slotte altijd treurig en werd door sombere gedachten gekweld. Des nachts was mijn slaap onrustig en verstoord door booze droomen. Ik had tal van middelen gebruikt, maar niets hielp mij. Mijne klanten hadden wel opgemerkt dat ik er al slechter ging uit- zi'on en iedereen wilde mij voor mijn lijden raad geven. Bijna allen hadden mij van de Pink Pillen gesproken en mij sterk aange raden die pillen te gebruiken waarvan zij mij vele gevallen van genezing verhaalden. Zoo ben ik er toe gekomen uwe Pink Pillen te gebruiken. Uwe Pink Pillen hebben dan ook de beste uitwerking op mij gehad en mij volkomen genezen, door mij in weinig tijd van al mijne kwalen te vertossen. Ik voeg hier aan toe dat hot door mij bereikte succes mij deed besluiten! de Pink Pillen te doen gebruiken door mijn dochtertje, die bloedarm was ten gevolge vTan den groei. Mijn dochtertje heeft zich zeer goed bevonden bij het gebruik der Pink Pillen en ziet, er tegenwoordig blozend uit." Do Pink Pillen zijn het krachtigste ge neesmiddel dat gij voor geld kunt koopen. De Pink Pillen zuiveren en verrijken het bloed, versterken het zenuwstelsel. Bijna al onze kwalen komen daaruit voort dat ons' bloed, om verschillende oorzaken, zijn zui verheid en zijn kracht niet bewaart. Wan neer het bloed verarmd is, zijn dé organen verzwakt en is het geheelo gestel van streek. De Pink Pillen hebben de macht dat alles in orde te brengen en te herstellen. ZH *ijn verkriicbaar a i 1.75 per doo* en f9 per zes doozen bi} hef Genrra il-Deprtt der Pink Pillen. van, Fegheniaaa 22, hui» te Amsterdam; voor Haarlem «»n Om- «it-ekcn bij de firma's 7. 7. Göppincer, Groote Houtstraat 147a, W. A. Scheuten, droaiat te LIsse. P.a verder bij ver schillende Apothekers en DrogÜAte». Een bange nacht, Gisteren kwam te Texel aan een Wieringer schuit met slechts één man aan boord. De man had een bnngen stormnacht achter den rug. Reeds waren van Texel uit schuiten op onderzoek uitgezeild, daar bericht was ontvangen, dat bedoeld schuitje was vermist. Electrocutie. Op de Haarlemmerstraat bij het Diaconiehuis van de Hersteld Luthersche Gemeente te Amsterdam geraakte gisteren avond een geleidraad van de electrische tram Los eu kwam terecht op een voorbijganger, die, half versuft door de electrocutie, in oen nabij gelegen woning werd binnengebracht. Het tramverkeer ondervond dioor het onge val geruimen tijd vertraging. Brand in een kerk. Donderdagavond word do spits van den toren der II oomscli-Katholieke kerk to Loeenen op die Veluwe door den blik sem getroffen. De hierdoor ontstane brand werd reeds in den aanvang door de bewoners van 't dorp gebiecht, waardoor de aangerichte scha de betrekkelijk niet groot is. ONS NIEUW FEUILLETON, In heit nummer van heden beginnen wij een nieuw feuilleton. „Het geheim van de oude Abdjj" is een prachtvol en in hooge mate boeiend verbaal van dien Engélschen schrijver Heactem HiM, spe ciaal voor ons blad in het Nederlandeoli be werkt. Wjj twijfelen er niet aatnrf- onze lezers zul len met st.ijgetide belangstelling de interessante ervaringen van een Engelschen journalist lezen en zelf tot de overtuiging komen, dart. „HET GEHEIM VAN DE OUDE ABDIJ" een spannend verhaal is van het begin tot het einde. Wjj vertrouwen dat onze lezers het zullen waardeeren, dat wij door boeiende feuiletons ons blad aantrekkelijk mogelijk willen ma ken. Het kan niet anders of dit prachtige verhaal zal onze lezers voortdurend weten te boeien. HAARLEM. u ARNIZOENSBÉRIGHTEN. Van de' 17 milicien-korporaals, die hebben deelgenomen aan de voortgezette opleiding voor milicien-sergeant, bij het 10e Regiment Infanterie, zijn er bij het afgelegd examen 13 geslaagd. Zij zullen binnen enkele dagen tot dien rang worden aangesteld en vertrekken den 1-iden Januari 1914 met groot verlof. CAREL PHLIPPEAU. Zooals reeds vroeger door ons gemeld ver- tr t rret het stoomschip „Koningin Emma" v -i do maatschappij Nederland de heer Carel Phlippeau, tenorzanger alhier, morgen weder naar Imiië. Hij zal een kunstreis door Indië naken en op verschillende plaatsen concerten ge\ ?n. DE JUBILEUMZEGELS. Tn leiband met de geruchten, die in omloop zijn, dat spoedig een herdruk zal verschijnen van die jubileumzogels kunnen wij berieh- dat een nieuwe oplage van deze zegels zeker niet te verwachten is. De zegels die nog voorhanden zijn, worden uitverkocht, meer niet. BURGERLIJKE STAND. Ondertrouwd: 5 Dec. J. J. Klimbie—A. Gijsbertse. A. O. Bos—G. H. Mulder. Geboren: 2 Dec, d. van W. A. Nugteren Plaisier. 4 Dec. d. van L. Lem—Weers. z. van J. M, Ramakers—Kraan. z. van N. O. Wildschut)—v. Meerkerk. d. van H. B. Kort—IJufrenne. d. van D. O. Rosenhart Slootemaaker. 5 Dec. z. van W. .Ver maasStoffers. Overleden4 Dec. B. J. v. Gaelen 25 j. iïarmenjansweg. 5 Dec. G. J. 9 j., d. van P. F. de Haan, Hasselaersplein. G-, Eskes—Siebers 63 j. Drappenierstraat. BINN' E N iXn TWEE1>E KAMER. (Zittiug van gisteren). Staatsbeg rooting. Men meldt ons uit den Haag: Do alge mee ne beschouwingen worden voort gezet. De heer ÏYDEMAN zet zijn rede voort. Hij brengt hulde aati clr. Bos voor de wijze, waarop deze bij de met den hoer Troelstra gevoerde onderhandelingen het standpunt dei- burgerlijken heeft verdedigd. Ten aanzien van Mr. Troélstra's bezwaar tegen !t aanvaarden van portefeuillesGe brek aan homogeniteit in een vrijzinnig so cialistisch Kabinet, merkt spr. op, dat wan neer een ideale homogeniteit niet is te ver krijgen men zich moet tevreden stellen met een beperkte. Dat was blijkbaar ook hot ge voelen van de hoeren Schaper en Vliegen. Spr. gelooft dan ook, dat 't eigenlijke be zwaar der S. D. A. P. was: gevaar voor 't revolutionair karakter der partij. Dit moet do S. D. A. P. zelf weten, doch dan plaatst zij zich buiten het verband der reguliere politieko partijen. Na die weigering der S. D. A. P. was spr. met beslistheid tegen de vorming van een concentratie kabinet. Dit zou geweest zijn: zeilen op avontu ren; groot gevaar voor mislukking der con centratie wenschen of afhankelijkheid der so cialisten. Do heer SCHAPER: Is dat niet dit Kabinet dan anders? De heer TYDEMAN betoogt verder, dat de voorwaarden der S. D. A..P. voor steun aan een Ooncentratie-Kabinet onmogelijk konden worden aanvaard. (Zie vervolg elders in dit blad.) DE WOONPLAATS COMMISSIE P. EN T. Men meldt ons uit den Haag: De Commissie ingesteld door den diirecteur- generaal der P. en T. vergaderde 29 Novem ber en 2 December j.l. te 's-Gravenhage be noemde twee sub-commissies uit baar midden n.l. een tot onderzoek naar de prijzen van le vensmiddelen, bestaande uit de heeren W. A. H. Kerkh-off, voorzitter, B. J. van Stiapele, rapporteur, M. F. v. d. Berge, P. F. Frankhuy- zen, P. Links, W. H. Oudhéusden, en een tot formuleeren van de te atellen vragen aan perso neel, gemeentebesturen enz. bestaande uit (te H.H. C. de Lorm, secretaris van de woonplaats commissie, A. van Gemcrdcn en B. .1. van Stapele. Een aanslag. Men meldt ons uit Grave: Thans, nu het gerecht uit 's-Rosch zich de geruchtmakende zaak der ernstige verwikke lingen van den vader J. van G. en zijn zoons op j.l. Zaterdagnacht heeft aangetrokken en heden ter plaatse, is verschenen, werden scherpe verbooreu gehouden met de betrok kenen bij do vechtpartij die zulk een noodlottig verloop heeft gekregen. Nadat gistermorgen het lijk ter begraaf plaats in bet lijkenhuis werd gebracht, werd het' gistermiddag naar het gasthuis terugge voerd eu is heden een onderzoek daarop inge steld. Na onderzoek en verhooren is de alhier ,i, r-.;' -nr. »v. /eu a J. v. G. ik-. Z1 'I.'. iker. i'r h ,-i -iV.« grri' 1 1 Ji morgén naar 's Boseli getransporteerd. De wonde aan den hals schijnt, niet zooals de geruchten door de betrokkenen uitgestrooid zouden te verstaan geven, ten gevolge van een val op Oen scherf eener waschkom te zijn ont staan, doch een steekwonde te zijn geworden. De arrestatie van voormelden zoon heeft naar het schü'nt de algemeene meening bevre digd. De gearresteerde staat niet zeer gunstig bekend'. EEN ZEEBEVING, MARSEILLE, 5 Dee. Kapitein Combin van het Fransche stoomschip „Lotos" rapporteerde dat toen zijn schip Maandag door de straat van Messina voer, het schip als gevolg van een zeebeving heftig heen en weer werd ge slingerd, zoodat onder de passagiers een pa niek ontstond. De zeebeving duurde slechts eenige seconden en men gelooft dat dit ver schijnsel aan de aardbeving die iu Gak brie werd gemeld gepaard ging. SPAARNDAM. Bouwland. Aan den Schinkeldijk worden pi. ni. 5 bunders weiland ingestoken, teneinde tot bouwland te worden benut, hetgeen weder aan vele handen werk zal geven. Verbetering. In de laatste weken is men bezig, het Buitenpad en het Binnenpad te bewerken, door de bennen aan weerszijden gedeeltelijk van gras te ontdoen, en het middengedeelte van grint of koolascli te voorzien, hetgeen een verbete ring bij regen weder zal geven. Herhalingsonderwijs. Aan het Herhalingson- derwijs cursus 1913—1914, wordt op het oogen- blik deelgenomen door 5 jongens en 4 meisjes; het valt te betreuren, dat zoo weinig leerlingen van deze nuttige instelling gebruik maken. Een militair tehuis. Door dc Geheel-onthou- dersvereeniging alhier, welke thans ruim 20 leden en 10 aspirantleden telt, behoorer.de tot verschillende godsdienstige en politieke richtin gen, worden pogingen aangewend, om een ge heel-onthouderskoffiehuis met militair tehuis te stichten aan de Kolk, tevens vergaderlokaal voor de vereeniging, waarvoor thans bijdragen worden ingezameldhet gebouw zal ongetwijfeld in eene behoefte voorzien. Ouderdomsrente. Aan 6 ouden van dagen (bo ven 70 j.) zal krachten de Invaliditeitswet eene wekel. uitkeering worden verleend van f 2 per persoon en f 3 voor echtparen te zamen. Verkeersmiddelen. Bestond er onlangs kans dat er verbetering zou komen in de gebrekkige stoombootverbinding met Haarlem, deze is even wel niet tot stand gekomen, zoodat het gemis van een goed verkeersmiddel blijft bestaan; het valt te betreuren, dat bij den aanleg van de stoomtram naar Beverwijk in 1895 niet ge poogd is de lijn vanuit Haarlem met een groote bocht langs het Jaagpad tot het Zuiderfort te leggen, en vervolgens naar Schoter-Vlieland en verder langs deu Rijksstraatweg; wellicht kan dit bij de electrificatie verkregen worden om de bebouwde kom en de gevaarlijke bocht bij de Jan Gijzenvaart-brug onder Schoten te vermijden, terwijl intusschen getracht zal worden een om- nibusdienst met station-Haarlem te verkrijgen. Builenlandsch verlof. Aan den milicien-ver- Nationale Militie. Van de 8 ingeschrevenen voor de Militie der lichting 1914 is aan 4 per sonen vrijstelling verleend, terwijl de overigen allen zullen worden ingelijfd. IJMT'IDEN. „Susie", De Engelsche smak L. T. 502 (Boy Waller) hier binnengekomen rapporteer de op zee 40 mijlen N. N. W., van hier tc hebben aangetroffen de Eng, barge „Susie", thuisbehooretn'de te Littlehampton. Het schip 'dreef hulpeloos rond met ge scheurde zeilen, D© „L. T, 502" wilde do bemanning, be staande uit drie man, van het schip afhalen, doch zij weigerden het tc verlaten. Vermoe delijk zal het, indien het niet opgepikt wordt, door den zwaren storm vergaan. Later is do „Susie" te Nicuwediep binnen gesleept, door de sleepboot „Simson". Do „Susie" was bestemd voor Maassluis. Zij kwam van Lowestoft en was geladen met haring. Do barge heeft belangrijke averij, verlies van allo zeilen en boegspriet, en heeft ge deeltelijk ingedrukte verschansing. Drie Gebroeders. De motorboot „3 Gebroeders", is gelicht. Naar een aantal vaten met haring wordt nog gedoken. De staking der trawler-visschers. Gisteren is de stoomtrawler Holland IV van hier naar zee vertrokken. Naar verluidt zal de ontbre kende bemanning te Ostende worden aange vuld. UITGEEST. Raadsvergadering. De vergadering van den Raad dezer gemeente kwam gistermorgen half- tien bijeen. Alle leden met den voorzitter, den heer burgemeester, waren aanwezig, uitgezon derd de heer P. Groot, zonder kennisgeving. De notulen der laatste raadsvergadering wer den na voorlezing - ongewijzigd goedgekeurd. Een schrijven van het hoofdbestuur der Poste rijen en Telegrafie, inhoudende de mededeeling dat op een gedaan verzoek door den Raad, de diensturen van het postkantoor alhier, begin nende 1 Dec., wederom worden vastgesteld als vroeger, nl. de opening van het kantoor wordt wederom in plaats van op 6 uur, op 5 uur bepaald. Deze mededeeling wordt voor kennis geving aangenomen. Alsnu volgen besprekingen betreffende de aanstelling van een schoolarts, naar aanleiding waarvan in eene vorige ver gadering een request van „Volksonderwijs" was ingekomen. Men had aangaande dit punt bij verschillende gemeenten in den omtrek, als Heilo en Krommenie, inlichtingen ingewonnen. Daar om stelt de voorzitter voor met de raadpleging van een geneesheer te wachten tot de noodzake lijkheid blijkt; voor een eventueel geval kan men geneeskundige hulp, wanneer zij gewenscht is, nog altijd inroepen. Wordt besloten het verzoek schrift voor kennisgeving aan te nemen. In een schrijven bedankt de heer C. Twisk Jz. den Raad voor zijne aanstelling als administrateur- kassier bij het gemeentelijk electrisch bedrijf. Vervolgens wordt aan den Raad voorgelezen de verordening op de heffing van de tolgelden, welke met 1 Januari 1914 opnieuw moeten in gaan. Deze verordening wordt goedgekeurd. - Wreffende het gemeentelijk V, van electrische installaties, wordt den Raad voorgelegd en vervolgens aangenomen. Wat be treft de oproeping van sollicitanten naar de vacante betrekking van doorgraver, was alleen de sollicitatie van den heer R. Starreveld inge komen. Deze wordt met algemeene stemmen als zoodanig benoemd, onder conditie dat voor een kindergraf f 1.50 en voor die van een volwas sene f 2.50 zal worden betaald. Op initiatief van „Het Witte Kruis" was het idéé geopperd om in deze gemeente een wijk verpleegster aan te stellen, in verband waarmede den Raad om evenftieele steun was gevraagd. Indertijd was besloten met de aanstelling eener wijkverpleegster te wachten, tot na 1 October, wijl mej. J. Warning binnenkort examen inoest doen. Men hoopte zoodoende eene goedkoope wijkverpleegster te krijgen. Dit is nu tegenge vallen, daar mej. Warning inplaats van f 300, zooals men gedacht had, f 600 vraagt. Na eenige discussie over en weer wordt besloten, dat de gemeente f 200 als bijdrage voor genoemd doel zal geven. Bij de rondvraag wijst de heer f. Zonjee op den uiterst slechten toestand van den Meldijk, wegens het opbreken der straat voor de legging eener rioolbuis. Spreker verzoekt den gemeente- opzichter hierover te raadplegen, om hierin tol verbetering te geraken. De heer L. Zonneveld, dankend voor het elec trisch licht, dat werd verstrekt voor de R. K Kerk, vraagt of de meerdere kosten, die op de installaties in de boerderijen komen, door den huurder of door dc gemeente moeten bekostigt worden. Deze worden volgens den voorzittel door de gemeente gedragen. Hetzelfde raadslid verzoekt den voorzitter Zaterdags en Zondags muziek in café's te willen verbieden, naar aan leiding van de vele drukte, welke die avonden langs den weg heerscht. De Voorzitter belooft als proef dezen maatregel toe te passen. Hierna wordt deze vergadering door den voorzitter ge stolen. Uitslag verkooping. Het perceel van wijlen lStarreveld alhier, is in openbare veiling toe gewezen aan den heer G. Heiman, voor de som van f 2441. St. Nicolaas op school. Vrijdagmiddag bracht de goede Sint aan de leerlingen der R. K. School alhier een kort bezoek, waarbij hij, door een on bekende weldoener (ster) daartoe in staat ge steld, eenige versnaperingen uitreikte en in iedere klas aan een meisje en jongen een mooien prijs uitreikte. Welk een blijde verrassing dit voor de kinderen was, laat zich gemakkelijk begrijpen. HEEMSKERK. Boekhouden. Op initiatief van dc Hanze zal ook hier dezen winter voor iedereen gelegenheid zijn, ten behoeve zijner zaken, zich in het boek houden tc bekwamen. Ook ons gemeentebestuur ziet daar het groote nut van in en steunt den cursus door financiëele hulp. Het getal deel nemers, hoewel nog eenigen zich in den laatsten tijd hebben opgegeven, kon nog grooter zijn. De cursus is voor ieder toegankelijk en wordt gegeven, door een gediplomeerd leeraar, die zijn lessen zooveel mogelijk naar plaatselijke behoef ten zal inrichten. Voor bijzonderheden zie men verder de in dit blad opgenomen advertentie HEEMSTEDE. Voetbal. Morgenmiddag zal de eersto ont moeting in dit seizoen plaats hebben tuseehen Heemskerk II en de R. K. V. V. ..Berk-enirxie,* «P WTCTfmrWff '„HWïUST&ffi1' aan ïïön MogT." weg. Beide clubs zullen in deze match wel bun beste beentjes vooraetten en het belooft een spannenden strijd to worden. Het 3o elftal ontvangt Exolaior I uit HUI», gom voor een vriendschappolijken weiktirqii HILL EG OM. Bt, Nicolaas. Do Sint bezocht gisteren do O. L, School, de Fröbelschool cn de R. K. Zus. terscbool. Een R. R. familie alhier had aan de kinderen der Zusterschool een zeer aardiigo ver rassing bereid. Raadsvergadering verzet. Wij ontvingen zoo juist het bericht, dat do belangrijke a.s. Raads zitting niet gehouden woirdt op a.s. Dinsdag, doch n ,s. Woonedag. SASSENHEIM. Gemeenteraad. De raad besloot een overeenkomst, met Leiden to sluiten betref fende de keuring van eet- en drinkwaren; Vóórt? werd besloten een voorschot van( f 103,430 bij het rijk aan te vragen voor een blok van 53 werkmanswoningen. Vpe "OWTTK, St. Nicolaas. Evenals andere jaren reed ook gisteren de goede Sint op zijn schimmel doot de beide dorpen, gevolgd door een vütuig, waar Pieter zyn knecht do baas is. Weer en wind trotseerende. reed de Sint door het dorp, gevolgd door een groote schare kinderen, aan wie hij pepernoten uitstrooide. En dan stapte de Sint af aan de wo ningen van hen. door de Commissie opgege ven. Ruim 200 pakjes, grooter naar gelang er meer kinderen in een gezin zün, werder bezorgd. Speelgoed, suikergoed, speculaas, kortom van alles, waarmee men kinderen blij maakt, bevatten die pakjes. Door een commissie wordt de Sint daartoe in staat gesteld. De commissie geeft den Sint ook de adressen der huisgezinnen op. Bü de Eerwaarde Zusters van het St. Jo zefs-gesticht aan de Bronckhorststraat heeft de goede Sint ook een uitdeeling ge houden, en wel aan de kinderen van die school. Dit. jaar zün niet minder dan 1074 kleo- dingshikken aan arme kinderen uitgereikt;. 228 hemden, 228 broeken, 102 rokken, 103 schorten, 87 jurken, waaronder flinke groote, 111 mutsen, 50 jongensblouses voor broertjes van schoolgaande meisjes, 33 borstrokken, 22 petten, enz. enz. Bovendien werden aan do kinderen, die kleedingstukken niet behoeven, nog 132 geschenkjes gegeven, voor het groot ste deel door de zusters zelf vervaardigd; taschjes, inktlapjes enz. De Eerw. Zusters werden daartoe in staat gesteld door de ga ven van Roomsch-Katholieken. Het Sint Nicolaasfeest is voor Noordwük weer schoon geweest. HAARLEMMERMEER. Gunning. Door B. en W. is na gehouden aan besteding de leverantie van schoolbenoodigdhe- den ten behoeve 'der openbare scholen in deze gemeente gegund aan den heer H. Klein te Schoten tot een gezamenlijk bedrag van f 2195.17. De benoodigdheden voor de hana- werken werd ter levering opgedragen aan TWst P7„ te Hoofddorp voor f 152.50.

Nieuwe Haarlemsche Courant | 1913 | | pagina 2