Kerstboomversierselen rsems uit m üsitklK BUITENLAND. BINNENLAND. NIEUWS UIT LISSE e. i. UIT DE ZAANSTREEK. Ingezonden De Pink Pillen zijn goud waard Berichten reeds geplaatst in nnze vorige oplage. Nagekomen Kerkbericht Verkoopingen. Boelhuizen enz. Kerstgeschenken OPROEPING VERLOFGANGERS LAND WEER. in groots verscheidenheid verkrijgbaar in den Grand Bazar Francais, Re^ulietsbrbestraat 18-22, Amsterdam ::a ari.emmf.rmker. gen, zang en rederijkerskunst vinden er hun sym- I bool in driehoek, troffel, harner, harp en lier. Verder is gesymboliseerd dat de feestvierende vereeniging onder kerkelijk gezag en- wereldlijk gezag staat: het eerste door het wapen van i Z. D. H. den bisschop van Haarlem, het tweede door het Nederlandsche leeuwenwapen. Daaron der worden de voordeelen van deze twee steun pilaren, waarop de Volksbond bouwt, verzinne beeld: de godsdienstige voordeelen, onder het bisschopswapen, door de symbolische voorstel ling der sacramenten, onder het Nederlandsche wapen, door de attributen van nijverheid, han del, industrie, vrede, rechtvaardigheid, enz. 'ts De ijver van de feestvierende vereeniging vindt men weergegeven in de afbeelding van een bijen korf, en komt daarin prachtig tot uiting. Deze bijenkorf bekroont het wapen van Haarlem, in een halven cirkel gevat, en stort daarover den vloed van gaven uit, die uit twee hoornen des overvloeds vloeien. Aan de binnenzijde van den feestgids zal men een beschrijving kunnen vinden van dit inder daad goed-doordachte, en fraai uitgevoerde ont werp Na a. s. Zondag zijn bij den concierge van het gebouw St. Bavo, tot een beperkt aantal, de kaarten verkrijgbaar voor de deelname aan het gemeenschappelijk ontbijt, dat plaats heeft op aen Zondag van de Geestelijke Oefeningsweek. Daarvoor wordt 10 cents gevorderd (voor ser- vieskosten). Het bestuur van het comité voor de Geeste lijke Oefeningsweek heeft dezer dagen met het dagelijksch bestuur van het Jubileum-comité ver gaderd om de a. s. vergadering van het comité voor de Geestelijke Oefeningsweek voor te be reiden. De burgemeester van Haarlem roept de verlofgangers J. J. Willemse en M. v. cl. Berg tegen Dinsdag 23 December in werkelfjken dienst; en Arie Verloop tegen 29 December. AANGEHOUDEN. Door de politie te Amsterdam is aangehou den en na door den burgemeester van Haar- lemmerliede e. a. gehoord te zijn naar het Huis van Bewaring alhier overgebracht, M. E., ge woond hebbende Amsterdamsche Vaart, onder Haarlemmerliede, nabij Haarlem, colporteur in Chr. bladen, verdacht van oplichting en ver duistering 'ten nacleele zijner huishoudster. BADEN. In het douche badhuis aan hot Leidschc plein zijn in de afgeloopen week genomen 1063 ba den, 'en in dat aan den Kouden horn 688 baden. de mooiste en nieuwste sooeten voorr'&ditj. De „Gioconda" terecht. Den 22en Augustus 1911 werd in het Lou vre te Parijs de diefstal ontdekt van een beroemde schilderij van Leonardo da Vinei de „Gioconda". Het bleef tot nu toe onmogelijk eenig sp.oor van het kunstwerk te ontdekken, on danks ijverige riasporingen en het uitloven van hooge belooningen. Thans is het schilderstuk terecht. Het werd gisteren gevonden bij een inwoner van Florence, die verklaarde het schilderij ge stolen t e hebben om voor Italië wraak te nemen over het feit, dat vele schilderijen uit Italiaansche musea werden medegenomen door dc Fransche troepen gedurende de cam pagnes van Napoleon I. Het schilderij zal naar Rome overge bracht en aan de Fransclie ambassade over handigd worden. DE ONDERWIJSKWESTIE EN DE MINIS- i TERIEELE REDE. Het Huisgezin oordeelt als wij „Aan de linkerzijde is nu de beslissing en de verantwoordelijkheid. Minister Cort van der Linden heeft wat, zooals wij gisteren schreven, zijn kabinet van een concentratie-kabinet kon doen verschillen, tot een verschilpunt gemaakt. Hierdoor heeft hij getoond, hoe zijn ver klaring, dat hij los stond van alle par tijverband, niet geheel een ij del woord is. Aan de linkerzijde thans, dezo verkla ring te onderstreepen en te bekrachtigen door een tegemoetkomende houding ten aanzien van artikel 192." Ook de Maasbod e-overzichtschrijver Schrijft in dezen geest; „Zij, die ter linkerzijde ons recht willen verschaffen op schoolgebied, zullen door het woord van den premier een impuls voelen en er is kans, dat een voor ons gunstig commissievoorstel, met voldoende garantie van steun in de Kamer, het re sultaat wordt," I) e T ij d weifelt, spreekt er voor en Spreekt er tegen, en eindigt met te wijnen op de beslissing der Katholieke Kamerclub die in spoedvergadering is bijeen geroepen. Het blad schijnt echter het niet eens te zijn met Dr. Kuijper, die in De Stan daard van gisterenavond al een „non pos- sumus' liet weerklanken. BEVERWIJK. Zetter Rijksbelastingen. Door Ged. Staten is tot zetter voor de Rijksbelas tingen benoemd de heer Th. J. Oonielis.se, ter vervanging van wijlen den beer B. Sluiter. HEEMSKERK. Zetter Rijksbelastingen. Tot aetter voor 's Rijksbelastingen is door Ged. Staten benoemd de heer Jan de Ruijter, in de plaats van wijlen den heer J. Schierman. UITGEEST. Bloembollencultuur. De afdeeling Uitgeest der Vereeniging voor Bloembollencultuur hield haar vergadering dezer dagen (Donderdagavond) op de bovenzaal van het Hotel „de Ooievaar". De vergadering werd bij ontstentenis van den voor zitter, den heer K. Brasser, geleid door den heer P. Bakkum Ez. De notulen der vorige vergade ring werden na voorlezing, ongewijzigd goed gekeurd. Van den Minister van Landbouw was een schrijven ingekomen, dat aan de Tuinbouw- winterschool te Uitgeest eene subsidie zal wor den toegekend van f 324.55. Voor het aanleg gen van proefschooltuinen bij de Landbouwscho len te Alkmaar en Hoorn zal den 15en Decem ber eene bespreking worden gehouden te Zaan dam, waarvoor de heer P. Blokker als afgevaar digde der afdeeling Uitgeest werd aangewezen. Vervolgens moest een bestuurslid worden geko zen in de plaats van den heer J. Schoehuijs, die periodiek moest aftreden en voor eene eventueele herbenoeming niet meer in aanmerking wenschte le komen, nl plaats van bovengenoemd bestuurs lid werd gekozen de heer A. W. yan der Hoek, De penningmeester, de heer J. F. Warming, bracht verslag uit van zijn financieel beheer, waaruit bleek, dat een saldo van f 74.72i/2 aan wezig was. De rekening was door de controle commissie vooraf in orde bevonden. Wijl de pen ningmeester binnen niet al te langen tijd deze gemeente gaat verlaten, legde deze zijne be stuursfunctie neer, waarvoor nu door de verga dering werd benoemd de heer G, Ruijter Jz., die zijne benoeming als zoodanig aanvaardde. Daarna werden als afgevaardigden naar de algemeene vergadering, welke 22 December te Haarlem zal gehouden wordij, benoemd de hee- reu J. F. Waaning en J. Ruijter. Bij de rond vraag werd besloten den aftredenden penning meester, den heer J. F. Warning, een souvenir aan te bieden voor zijn ruim tienjarig uitste ken^ beheer van de finantiën der afdeeling Uit geest. Hierna sloot de waarnemende voorzitter deze vergadering. ZANDVOOET. Terug. De te IJmuiden, met het oog op c! staking gedetacheerd geweest zijnde Rijksveld wachter brig.-tit. G. C. A. de Bruin, van hier, is op zijn standplaats teruggekeerd. SASSENHEIM. Paard op hol. Een familie van Sa-senheim. n.l. de koetsier van den heer Warnaar, eveneens aldaar woonachtig, Klomp, diens oehtgenootc en zijn zwager en eehtgenooto met een .klein kind, zouden gistermorgen per rijtuig naar een 40-jarig familiefeest te ïïazerswoude gaan, toen zij onderweg door een ernstig ongeluk getroffen werden. Op d,e Ilaarlemmertrekvaart, bij het Leïdsche Tolhek, schrikte liet paard, maakte een sprong en draaide rechtsomkeert, weer op Sassenheim aan. Bij het omkeeren vielen de beide mansper sonen uit of van liet rijtuig en sprong ook de vrquw van Klomp er af. Kwamen de eersten er heelhuids af, d-e vtouw sleurde lang® den weg en bleef hevig bloedend liggen. De knecht van schipper Welsink, Meskers, die daar ter plaatse zijn schip loste, ging per fiets dr. Walenkamp te Warmond halen) die on middellijk ter plaatse nas, en de eerste hulp verleende. Op een draagbaar (voor riet dragen in ge bruik) werd de vrouw bij de ixxlgaardater bin nen ged ragen om daar verpleegd be worden. Hoewel zeer ernstig, blijkt na behandeling de toestand der vrouw niet levensgevaarlijk. Het paard was intusschen met het rijtui waarin nog een vrouw en kind, in vliegende vaart op Sassenheim aangehold, en werd eerst op den Straatweg gegrepen, zonder andere on gevallen veroorzaakt te hebben. De moeder, en het kind zaten nog, wel hevig verschrikt en in grooten angst, doch niet in het minst gedeerd, in het rijtuig. De gewonde vrouw is aan liet Leidsel)e Tol hek achtergebleven en door do overigen word, zooals is te begrijpen, van do reis naar ITazers- woude afgezien. NOORDWTJK. Wat typisch. Gisterenmiddag was er op het terrein van de afgebrande speelgoedfabriek aan den Goöweg iets typisch te zien, iets, dat men niet zoo mooi alle dagen krijgt te zien. De heer W. P. de Vreede, alhier, en de heer van Dijk, van Noordwijkerhout, hebben inder tijd den opstal van de fabriek voor arnotie ge kocht. En nu gisterenmiddag moest d£ 20 meter hooge fabrieksschoorsteen er aan gelooven. Zoo als dat gewoonlijk gaat, werd er van onder een gat in gehakt; houten stutten in het gat gezet, en daarna een vuur er in aangelegd. Lustig rookte de schoorsteen, maar voor 't laatst. Toen de houten stutten begonnen te branden, kwam ei- weldra een moment, dat de reus zich niet op de been kon houden. Hij viel in de gewenschte rich ting, en brak onder het vallen in drieën. Er was heel wat belangstelling, 't Was dan ook een inte ressant gezicht. Bloembollencultuur. In de zaal van Café Flora vergaderde gisterenavond bovenge noemde afdeeling onder presidium van den viee-voorzitter, den heer P. de Groot Jae.zn. Nadat de notulen waren vastgesteld, werd als nieuw lid aangenomen de heer J. P.Trom- pert. Onder de ingekomen stukken was een schrijven van den heer W. de Ruijter, dat hij de functie van voorzitter wenecht neer te leg gen. Daarna was aan de orde de behandeling van den beschrijvingsbrief voor de Algem. Vergadering, die op 22 Dec. a.s. te Haarlem wordt gehouden. Punt 7 behelst een Hoofdbestuursvoorstel, om de contributie te verhoogen, en kwam hierop neer, dat do leden, die minder dan 1 H.A. met bloembollen betelen, 3 contribu tie blijven betalen. Zij, die van 1 tot 3 H.A. betelen, betalen 5 en zij, die 3 en meer H.A. betelen, betalen 10. Voorts betalen dona teurs 10. Met 3 stemmen tegen werd beslist, dat men de verhooging der contributie in beginsel goedkeurt. Daarna werd met 5 stemmen tegen en 1 blanco een amendement-Alkemade aan genomen, waarin de betaling naar draag kracht strenger werd toegepast. Instemming wordt betuigd met het voor stel van de afd. Heemstede, om een commis sie in te stellen, die maatregelen beraamt, om bollendiefstallen tegen te gaan. De begrooting voor 1914. die sluit met een nadeelig saldo van 1729.30, werd goedge keurd. Voor de rondvraag op de Alg. Verg. werd nog aangenomen een voorstel, om een commissie in te stellen, die onderzoekt of het in eigen beheer nemen van het Weekblad, or gaan van de Alg. Ver. voor B.B.C., winst kan afwerpen voor de vereeniging. Tot afgevaardigden naar de Alg. vergade ring worden benoemd de heeren J. Braun en N. M. Alkemade, tot plaatsvervangers de hee ren P. de Groot Jae.zn. en A. H. Faase. Daarna werd tot voorzitter gekozen de heer N. M. Alkemade. De heer S. A. van Konijnenburg, die perio dic]; moest aftreden, werd als bestuurslid herkozen. In de plaats van den heer J. de Groot Czn., die zich niet meer beschikbaar stelde, werd in bet bestuur gekozèn de-heer A. H. Faase, die zijn benoeming voorloopig, voor één jaar aannam. Daarna werd deze goedbezochte vergade ring gesloten. VOORHOUT. De coöperatie. Gisteravond hield de vereeniging Coöperatie, onderafd. van den Ned. R. R. Volksbond een vergadering, 't Voornaamste punt der agenda was wel 't ver slag en rekening van den penningmeester. Verkocht was in 't laatst verlooperi half jaar voor een som van f 823,12 en ingekocht 'f 787,75 respectievelijk aan steenkolen f 259,00 243,10; cokes f 275,75269,25; turf f 32,51» 31,15; veevoeder f 255,87244^25, waardoor een saldo werd verkregen groot 'f 35,07hier van werd dan dividend uitgekeerd f 20,56 Tot verificateurs werden gekozen de heeren W. Prins en P. de Groot. Besloten wérd, in 't vervolg', slechts één maal per jaar dividend berekening en uifc- keering te doen, van alle artikelen. De tei leveren artikelen zullen niet meer onderhands (zoo als tot nog toe 't geval was) doch bij publieke inschrijving, worden betrokken. Geen pCt. zullen meer berekend en uitge keerd worden- van gedeelte's van één gulden. Gasverlichting. Naar men van welingelich te zijde verneemt ligt het in de bedoeling van B. en W. oin den Baad voor te stellen om de gclieele gemeente (kleine gedeelten met zeer weinige bevolking- uitgesloten) van gas verlichting te voorzien en over te gaan tot stichting /an een eigen gasfabriek. Een wonderpaard. Dc lieer E. te Aalsmeer had op een der markten een mooi zwart beestje ge kocht, Welgemoed stapte hij achter het paard aan; dat door zijn zoontje werd vastgehouden, naar lui is, een ferme regenbui taotseerend. Thuis gekomen, wilde bij het paard OP' stal zet ten, doch tot zijn verbazing bemerkte hij, dat het in plaats van een geheel zwarten kop, dien het bij aankoop had, eenigo witte vlekken en heel wat witté haren op den kop had. En wat was bet geval? De kop \v*s zwart gemaakt, doch door den regen was hij weer gereinigd. Diefstal. Door dc gemeentepolitie is een goede vangst gedaan. Zij heeft twee per sonen aangehouden wonende aan den IJ weg, alhier, genaamd J. v. O. en v. O., die zich schuldig hebben gemaakt aan een reeks van diefstallen van aardappelen, haver, boonen, enz., ten nadeel© van den landbouwer A. J. van Wijk, waar zij beiden reeds .genümen tijd werkzaam waren. Na een langen tijd onder verdenking gestaan te hebben is het den landbouwer eindelijk gelukt om zeker heid te krijgen, waarna de 'politie werd ge waarschuwd, die beiden des nachts van hun bed lichtte. Ongeveer een boerenwagen vol gestolen goederen werden in de woning ge vonden vun beiden. Ze zijn naar Hoofddorp vervoerd en in voorlöopige bewaring gehou den. De Ouderdoms rente. In verband met do steeds toenemende drukte aan het postkantoor to Hoofddorp, mede veroorzaakt door de rente-uitkeeringen ingevolge* de in validiteitswet, zullen aan dat kantoor twee kantoorbedienden werkzaam worden gesteld, n.l. G. Slootweg eu H. D. Frugte. Deze zul len op 16 Dec, e.k, in functie treden. Onze verlichting. Naar wij uit' zeer goeden bron vernemen zal B. en IV den Raad plannen voorstellen voor verlich ting van do gehcele gemeente door gas en tevens om te besluiten een eigen gasfabriek te stichten. Binnen zeer korten tijd zullen do volledige plannen gereed zijn en bij den Raad worden ingediend. Het zal in ieder- geval oen belangrijke beslissing zijn die oe Raad zal nemen, hoe deze ook moge uitval len. RT Valseli geld. Bij de politie alhier is aan gifte gedaan dat op den Admiraal de Ruyter- weg een valsche rijksdaalder in betaling is gegeven. Ongeluk. Een Belgisch arbeider, in dienst van den fouvagehandelaar Gravemakev, had het ongeluk van een 5 M- hooge stroomijt te vallen. Hij werd daardoor ernstig gekneusd; na geneeskundige hulp ter plaatse is hij naar een der gasthuizen te Amsterdam gebracht. BURGERLIJKE STAND. ALKMAAR. Ondertrouwd: J. P. Mulder en T. de Rover. J. van Lienen en A. M. Zomer dijk. A. Bakkér en A. O. Vermoet. Overleden11 Dec. B. Ligt-hart, 8 j., wonende te Oudie-Niedorp. Geboren: 10 Dec. A,, d. V. D. Wapstra en G. van 't Veen. UITGEEST. Ondertrouwd: C. Twisk Jz. en G. Blanken. ZANDVOORT. Getrouwd: J. van Duijn en P. Koper. GeborenZ. van A. van der Werif-Drager. D. van J. Weber-Slagtveld. Z. van A. Paap- Kerkman (levenl.) Overleden: Wed. A. Drommel-Dijkstra, 70 j. P. S. Diependaal, 4 j. HILLEGOM. Geboren; d. van M. Broek hof—Klinkenberg. Overleden; P. Henneke, 74 jaar. A. van Rooijen, 68 jaar. Gertrouwd: J. H. Möhlmann en W. Deen. LISSE. Ondertrouwd: D. J. de Jong en B. O. Master. P. Plomp en A. W. Buur man. Geboren: d. van W. van Dijk en M. Duin- Overleden: Th. van Ruiten, echtg. van W. K. Reekers, 61 jaar. W. van Gerven, echtgen. v. A. Meijering, 73 jaar. NOORDWIJKERHOUT. Geboren. Z. van C. van Maris en M. Schrama. D. van A. A. Baxer en J. M. va d. Lans. Z. van P. Duiven voorden en J. v. d. Burg. D. van J. Vreeburg en C. Hoeks. D. van J. Duivenvoorden eu M. C. Bergman. Overleden: levenl. aangegev. kind van C. van der Putten en J. Zuiderduin. Hyacinth Cardinal Manning. Naar wij ver nemen heeft de heer Ant. v. d. Vlugt Mz., al hier, thans reeds de mooi roode verscheiden heid Cardinal Manning in bloei, en wel van bollen, welke niet geprepareerd zijn. Hieruit moge blijken, dat deze verscheidenheid voor den vroegbloei uitnempnde eigenschappen bezit. bi. Het bestuur dor coop. Boerenleenbank be sloot om met -1 Januari a.s. den rentestan- daard te verhoogen als volgt: voor spaar gelden tot f 3000, 4 pCL, boven f 3000 3 3/4 pCt. Bedragen voor een jaar vast met een maand opzegging 41/2 pGt. Voor voor schotten 5 pCt. In loopende rekening, voor voorschotten 5 pCt., voor deposito's 4 pCt. voor deposito's voor een jaar vast 4i/» pGt. ZAANDAM. Verpachting kermisstandplaatsen. De ver pachting van 10 kennisstandplaatsen heeft te samen de som van 10500 opgebracht. Personalia. Bij den dienst der di recte belastingen is de kommies-verificateur P. Marij nissen van Zaandam naar Amsterdam verplaatst; H. Koops van Oldenzaal naar Zaandam; de kommies tweede klas H. Alsema van Do Kempen naar Haarlem (b.g.) J. Das van Leklcerkerk naar Haarlem; P. Leffcrtatra van Gorinchem naar Beverwijk; J. Jansens van Helmond naar IJmuiden. Aanbesteding. De genie te Amsterdam be steedde gisteren aan: het voltooien der spoorwegaansluiting van de artillerie-inrich tingen aan de Hembrug. Raming f 3600. In gekomen 16 biljetten. Minste inschrijver de lieer D. Out te Zaandam f 3200. Een biljet van onwaarde; liet verbeteren der ammunietifabriek aan de Hembrug (5e gedeelte) enz. Raming f2075 Ingekomen 13 biljetten. Minste inschrijver de heer D. Out te Zaandam f 1650. Een biljet van onwaarde. WORMERVEER. Personalia. Door Ged. Staten is tot zetter voor de Rijksbelastingen benoemd de heer N. C. Kaper, ter vervanging van den heer O. Wijnberg. De prijs der Pink Pillen is, gelijk iedereen weet, slechts fr. 3.50 het doosje, maar zij zijn goud waard doordat zij de gezondheid doen weervinden door hen die haar verloren hebben. Dit is de meening van mad. C. Blansaer, wo nende te Gent, 206, Coupure. Deze jonge vrouw, van wie wij hier het'portret geven, schrijft: Mad. C. Blansaer. „Ik kom u danken voor de schoone genezing die ik heb verkregen door middel van uwe goede Pink Pillen. Uw goed geneesmiddel moest meer bekend zijn. Zij konden zoovele vrouwen helpen, die nu lijden zooals ik zelve geleden heb. Bloedarm in den laatsten graad, was ik tot zulk een staat van zwakheid geraakt, dat ik zelfs mijne geringste huiselijke bezigheden niet meer kon verrichten. Ik was mager, bleek, zonder moed en ik had genoeg van het leven. Men heeft mij geraden uwe Pink Pillen te nemen. Ik heb dien raad gevolgd en vanaf het eerste doosje, heb ik mij zoo veel beter gevoeld dat Ik de gene zing in korten tijd voorzien heb en dat ik er wel voor gezorgd heb zulk een gunstige behan deling niet te onderbreken. Nu voel ik mij krach tig, ik ben weer op mijn normaal gewicht terug gekomen. Uwe pillen zijn goud waard." Ja, onze Pink Pillen zijn goud waard voor de zieken, daarom herhalen wij hier voor hen dat, indien zij willen genezen, zij de echte Pink Pil len moeten nemen en geene onverschillige pillen die men hen als „even goed" aanbiedt. Denk er aan dat de Pink Pillen voor allen de zelfde zijn en dat indien zij Mad. Blansaer zoo goed genezen hebben, er veel kans is dat zij u ook genezen. Zij zijn verkrijgbaar a f 1.75 per dooi en f 9 per zes doozen bij het Qeneraal-DepSt der Pink Pillen, Tan Eeghenlaan 22, huis te Amsterdam; voor Haarlem en Om- Btreken bij de firma's J. J. Göpplnger, Oroote Houtstraat 147a, W. A. Scheuten, drogist te Lisse. Ea verder bij ver schillende Apothekers en Drogisten. - eerst tot (le Concentratie had moeten weiiüen. De heer Troelstra verklaarde nog, dat de heer Marehant in de 5e afdeeling het vloot- plan zoo warm zou hebben verdedigd, dat zelfs de heer de Savornin Lobman zijn in stemming ermede betuigde. De heer MARCHANT riep daarop uit: „Er is niets van waar." De heer TROELSTRA hernam: „Liegen zal ik niet, gij speelt een valseh spel", waarna de Voorzitter hem tot de orde riep, erbij voe gende, dat bij herhaling van dergelijke uit drukkingen hij zou voorstellen den keer Troelstra het woord te ontnemen. (Zie vervolg 111 bet tweede blad.) HAARLEM. BLOEMBOLLENCULTUUR. In Café Neuf vergaderde gisterenavond onder leiding van den heer G. C. v. Meeuwen, de afdee ling Haarlem van de Alg. Vereeniging voor Bloembollencultuur. Na afdoening van eenige aangelegenheden van huishoudelijken aard werd besloten ai te wijzen het verzoek van de afd. Scliagen der Hoji. Maatsch. van Landbouw om deel te nemen in haar waarborgfonds voor een in 1914 te houden landbouwtentoonstelling. In zake een verzoek van de R. K- Bloemisten- vereeniging „St. Elisabeth" om een subsidie voor een cursus in October in 1914 te houden, werd i besloten later een beslissing te nemen als zeker heid beslaat dat de cursus doorgaat. Wegens periodieke aftreding van den penning meester, den heer J. Mooy Jr., en den 2en secre taris, den heer M. Sterk, (de laatste wenscht niet voor een herbenoeming in aanmerking te komen) werd herkozen de heer J. Mooy Jr., en gekozen de heer li. Polman Mooy. Voor het hoofdbestuur werden candidaat ge steld wegens periodieke aftreding van Je heeren C. Eggink en C. J. L. van der Meer, de heeren J. Roes te Heemstede, en S. A. van Konijnen burg te Noord wijk. Daarop werd overgegaan tot behandeling van den beschrijvingsbriel voor de a.s. algemeene vergadering, waar de aïdeeling zal worden ver tegenwoordigd door de heeren W.C.v. Meeuwen, en L. C. Mooyplaatsvervangers zijn de heeren J. Mooy Jr. en T. J. Bakker.' Het voorstel van hei hoofdbestuur om in 1915 geen groote Vereenigings-tentoonstelimg te houden, werd goedgekeurd. Den afgevaardigden werd opgedragen aan te bevelen dat de Decem- ber-tentoonstelling in 1915 een uitgebreider karakter zal dragen dan thans en toegankelijk voor het publiek zal zijn. Het voorstel van liet hoofdbestuur tot wijzi ging der contributiebetaling lokte ook in de af deeling breedvoerige bespreking. Eenerzijds werd het voorstel bestreden, anderdeels werd het noodzakelijk geoordeeld dat moet worden omge zien naar meer inkomsten in verband met da steeds stijgende noodzakelijke uitgaven. De vergadering was van meening dat het in derdaad noodig is de inkomsten te vermeerderen. In de allereerste plaats werd overgenomen een amendement der Afd. Bennebroek, waarbii zal worden voorgesteld dat van iedere vennoot schap één firmant naaf het volle aantal H.A, zal worden aangeslagen en de overige leden dier vennootschap de gewone contributie zouden be talen. Daarop werd besloten mee te gaan met he. voorstel van het hoofdbestuur tot contributie- verhooging. Een voorstel om deze verhooging te doen in* gaan op 1 Januari 1914 werd met groote meer derheid van stemmen verworpen. Aanbevolen zat worden de verhooging te doen ingaan 1 Jan. 1915. Tér aanvulling van het voorstel Heemstede uw een commissie te benoemen ten einde maatrege len te beramen om de veelvuldig voorkomende diefstallen van bloembollen tegen te gaan, werd aangenomen een amendement om te weigeren die leden, van wie bewezen kan worden dat ze bloembollen opkoopen van diefstal afkomstig. De agenda gaf verder geen aanleiding tot bijzondere besprekingen. Voor het tijdvak 19141916 werden benoemd tot afgevaardigden de heeren W. Q. van Meeu wen en J. Mooy Jr., tot plaatsvervangers de hee ren L. C. Mooy en C. Kouwenhoven. Ten slotte sprak de voorzitter een hartelijk woord van dank aan den heer M. Sterk, die gemeend heeft het bestuurslidmaatschap te moe ten neerleggen. Zijnerzijds dankte de heer Sterk voor den steun en de vriendschap van de leden onder vonden. De vergadering werd hierop omstreeks 12 uur gesloten. BURGERLIJKE STAND. Geboren: 11 Dec. d. van E. Pest—v. Vugt. d. vain M. BoerBonte. d. van A. G. Kan —Deen. 12 Dec. z. van M. J. Diehen Adelaar. Overleden: 10 December. W. Heeres 80 j. Ged. Raamgracht. 11 Dec. E. O. A. Hout- schilt, 18 j. Brouwersvaart. O. van Dijk- v. d. Steeg 67 jaar, Klaverstraat. BLOEMENDAAL. Geboren: z. van K. Bos —Meijer. d. van H. M. BerseeBruinink. Getrouwd: W. Boissevain en E. A. Kalff. Overleden: J. Bongers, 64 jaar, W. Krul, 23 jaar. N. Mulder, 83 jaar. C. Hoffslaet- ter, 50 jaar. A. E. van Wijk, 80 jaar. G, Oppenhuis, 35 jaar. C. M. Meijer, 31 jaar. G. Smit, 68 jaar. BINNENLAND. TWEEDE KAMER, (.Zitting van gisteren). Men meldt ons wit Den. Haag Staatsbegrooting. De heer TROELSTRA zet zijn repliek voort. Hij gaat na welke de positie is van een sociaal-democratisch staatsman, die door de Koningin om advies wordt gevraagd aan gaande de politieke crisis. Zulk een staats man weet dan, dat hij daar staat als een ver tegenwoordiger van een partij, die na een moeizamen strijd van 16 jaren den grondslag heeft gelegd voor ingrijpende sociale hervox*- mingen. Ook had hij ervoor te waken, dat de verantwoordelijkheid voor de kahinete-forma- tie bleef daar, waar ze behoorde: bij de con- ïentratie. Spr. bespreekt verder de critiek van Dr. Bos op de weigering der S. D. A. P. Hij be toogt daarbij dat de heer Bos alvorens, na «o weigering naar de Koningin te gaan, zich VOGELENZANG. ZONDAG, half 8 de Vroegmis, 10 uur Hoogmis; 's middags te half 2 Catechismus, te half 3 Vespers. MAANDAG, de H.HMissen' te 7 en 8 iter' DINSDAG en Woensdag de H.H. Mis001' te 8 uur en half 9. u DONDERDAG, te 7 en 8 uur onder Mis van 8 uur eerste en generale Co®1 ln,ft der kinderen. Des middags te 3 uur VRIJDAG en Zaterdag de Missen te 8 uur en half 9. j MAANDAG, Dinsdag en W<*®sdag te half 12 oefening voor de kinderen- WOENSDAG, Vrijdag'en Zaterdag, Quater- temperdagen, geboden Vastonda.gcn. TE VERKOOPEN. Maandag, 15 December. WIJK AAN ZEE. t,Tusscbenrijk" 10 uur Not. G. D. Boerlage. Kafc. D. Bus. Hout- veiling

Nieuwe Haarlemsche Courant | 1913 | | pagina 2