Hagekomen Berichten. T,'» Verkoopingen, Boelhuizen enz. **u DE SPAARNEBANK STADSNIEUWS J. W. LUCAS Aanbestedingen. Letteren en Kunst. Sporten wedstrijden. Reehtszakem MarktnieuwSi AMSTERDAMSCHE BEURS. beiast zich met de uitvoerini van effectenorders. AAN DE GEVOLGEN OVERLEDEN. Man onze föechtlsank Parklaan 5 9. Telefoon 2164. iNGEZQ«SB€&. KOERSEN VAN HEDEN, 15 DEC. a i a «J Prolongatie 24 87/s ^/8 mi 4Vs 716/xe 441/2 105 132 84 225 111 182 118 451/4 48/4 70 63 Amerika terngl. Mijnen idem. Oliën idea NIEUWE CRACHT 98, HAARLEM voor lndeeLing bij de administratictrocpen en wel 1054 van de J anuari-plocg en 446 Lo telingen van de Octeber-ploeg.- PROVINCIALE STATEN. (Vervolg.) Wat betreft het subsidie aan de N.-H. Var- kensfokvereerriging te Hoorn adviseert de com missie bet ahvijzend advies van Ged. Staten aan te nemen. De meerderheid meent dat, als het noodig blijkt, de Vereeniging tot ontwikke ling van Landbouw in Noord-hollands Noor derkwartier en de Holl. Maatsch. van Land bouw hulp moeten verleenen. Het adres gaf tot veel discussie aanleiding. De voordracht tot verleening van subsidie aan de openbare leeszaal en boekerij te Alk maar vond in de commissie geen bestrijding, terwijl men zich algemeen met de overwegin gen van Gedep. Staten kon vereenigen. Con trole werd echter wel gewenscht en daarom weuschte de commissie dat met rekening en jaar verslag ook een catalogus van de dag- en week bladen, boeken en tijdschriften aan Ged. Staten worde toegezonden. Het afwijzend advies op het verzoek 0111 sub sidie voor het Congres voor Kinderbescherming te Amsterdam, lokte veel verdediging en bestrij ding uit. Een voorstel om aan het congres toch een lubskiie van 500 toe te kennen, werd verwor pen met 4 tegen 8 stemmen. De been 1 Th. van der Waerden en W. H. Vliegen zullen dit voorstel nu in de vergadering der Staten bren gen. De commissie zelve verklaarde zich dus legen het verleenen van subsidie. Een der leden diende, bij het voorstel tot het aangaan van eene overeenkomst inzake de ver pleging van krankzinnigen met de stichting „liet jeueeskundig Gesticht voor Krankzinnigen te Utrecht", het volgende voorstel in: De commis- <ie is van meening dat onvoldoende is toege licht, waarom aan Ged. Staten niet kan worden toegestaan het gesticht te bezoeken, zonder voor- Vennis van den psychiater." Zes leden verklaarden zich vóór het voorstel tn zes er tegen. De voordracht tot verkoop van aangeplempt Vmstelwater gaf geen aanleiding tot het maken van bemerkingen. Voor de vrees van het bestuur der R. K. bij zondere school te Uithoorn bestaat geen aan leiding. Vanwege den Provincialen Waterstaat zal nauwkeurig tegen wederrechtelijke aanplem ping worden gewaakt. De voordracht inzake het maken en onder houden der noodige werken, tot behoud van de 'iooge gronden te Muiderberg gaf aanleiding :ot een uitvoerige discussie en een bezoek ter plaatse. Een der leden meende dat dit kostbare werk liet kan begonnen worden, daar de kust belang rijk zal kunnen veranderen door de gedeelte lijke droogmaking der Zuiderzee, welke nu binnen afzienbaren tijd kan worden verwacht. Onmiddellijk gevaar dreigt niet. Enkele leden pleitten voor uitstel in verband met de komen- de verbetering van den afvoer van het Vecht water. Nog werd gewezèn op de hooge kosten van het voorstel. Een der leden was van oordeel dat met een rijsbeschutting reeds veel succes zou worden verkregen. Bij liet bezoek bleek dat de helling naar den zeekant in een toestand ran verregaande verwaarloozing verkeert. Met kracht werd door meerdere leden aangedrongen op grooter bijdrage door het Hoogheemraad schap. Ook werd aangedrongen op het behoud van het natuurschoon daar ter plaatse. Met 7 tegen 3 stemmen werd besloten de Sta len te adviseeren het eerste deel der voordracht aan te nemen. Om echter Ged. Staten de gele genheid te gfeven de toezegging van een ver hoogde bijdrage van de 1300 H.A. achter de hooge gronden te kunnen veranderen, werd het tweede deel der voordracht verworpen met 9 stemmen, tegen 1 stem. MR. A. A. v. d. MERSCH Naar wij vernemen zal Mr. A. A. v. d. Mersch op het einde van deze maand aan H. M. de Koningin zijn ontslag aanvragen aJs kanton rechter. VOLKSCONCERT DOOR HAARLEMS MUZIEKKORPS. lie «Toote zaal en de gaanderij van de Ver leniging stampvol! Ruim 1300 bezoekers. Meer dan 100 teleur- gcstelden, wegers plaatsgebrek. Ziedaar het resultaat van het Volkscon cert, gistermiddag door de Concertvereeni- jin,g Haarlem's Muziekkorps gegeven. Welk een verblijdend feit, welk een succes voor de Concertvereeniging, maar bovenal welik een geootsehe hulde voor den bekwamen diri gent Kr i ens! Velen toch zullen deze gelegenheid aange grepen hebben om den heer Kniene aan den vooravond van zijn zilveren jubileum als diri- gept te huldigen. Het orkest werd met luid ap. plans beloond voor de uitstekende wijze, waar op het de verschillende nummers ten gehoore bracht: in het bijzonder zij hier genoemd de ver tolking van de 4e Symphonie van Mozart. Eene groote attractie voor dit concert was bet optreden van een soliste. eg-ens ongesteldheid van mej. Anke Schier- e ra welwillend als soliste op mevrouw Marie Last, mt Den Haag, de bekende zange res, die reeds eerder hare medewerking aan acne matinee van Concertvereen.iging verleen de. Op voortreffelijke wijze kweet zij zich van haar taak. Zoowel de aria uit Faust ais de dtrie Hollandische liederen welke zij ten gehoore bracht, werden op meesterlijke wijze gezon- igen en hoogst verdienstelijke geaccompag neerd door mej. Marie van Hove, Het concert was een volslagen succes en 'de belangstelling van het publiek getuigt hoe feer het „orkest van Kr ie ris" hier op prijs Wrdt gesteld. WINTERTENUE. Voor de politie is de wintertenue bevolen. Kstaande in de winterjassen en die beenkap pen. De 71-jarige weduwe Winkelman uit den Helder, tijdelijk verblijf houdende bij haar tinderen hier ter stede, en op 30 Novmber j.l. bii de Groote Hout-brug werd aangereden door een juffrouw op de fiets, die de Groote Houtstraat overstak van de Raamvest naar die Gaethuisvest en daarbij een dijbeen brak, is-, vermoedelijk aan de gevolgen van deze aanrij ding, Vrijdag overleden. De juffrouw op ;de fiets, die onmiddellijk na de aanrijding door reed, is neg niet bekend. Wij herinneren ©r echter aan, dat wij indertijd meldden, dat zi.1 aan het ongeluk weinig schuld bad. AANRIJDING. -Zaterdagavond 6 uur werd een raan, id-ie de straat wilde oversteken, tusschen de Rozen straat en hot Viaduct op den Kruisweg d-oor e-en automobiel over den hiel gereden, waar door dit lichaamsdeel opzwol en hij niet goed meer kon loopen. Eigen schuld van den man is niet geheel afwezig. EEN GRAAG-GEZIENE INBREKER, Een bewoner van den Zijlweg waarschuwde Zaterdagnacht kwart over twaalf een politie agent, dat er waarschijnlijk bij een buur van hem ingebroken weid. Een man schoof namelijk lvet raam op. Rij onderzoek bleek dat de pseudo-inbreker de galant was van de dienstbode in de bewuste woning, die zijn meisje een paar gebakken visehjes kwam brengen. Hjj bad aan het raam getikt- en de dienstbode had het raam openge schoven, de gebakken v-ischjes aangenomen en.... zou ze graag gebruiken! EEN SCHIP VAST. Van 7 uur tot kwart voor tien heeft giste renmorgen de baggermolen Brittannia bekneld gezeten in de Gravensteenenbrug. Gedurende al dien tijd was het verkeer gestremd. De molen zat vast met het bovengedeelte aar de klap van de brug. (Zitting van lieden). Ts het verkoopen van Snblimaatpastilles door een drogist geoorloofd? De lieer K. v. E„ drogist alhier, stond he denmorgen terecht wegens het verkoopen van sublimaat-pastilles. De drogist had zich in dertijd voor hetzelfde feit te verantwoorden voor den kantonrechter. Hem was ten laste gelegd: „dat hij, zonder daartoe gerechtigd te zijn, zijnde hij beklaagde noch apothe ker, noch geneeskundige, tot het afleveren van geneesmiddelen bevoegd, aan J. P. heeft verkocht, althans heeft doen verkoopen door zijn bediende, een tube, inhoudende 10 subli maat pastilles (pastillae choreti hydrargy ria) althans minder dan 100 sublimaat-pas tilles." Voor het kantongerecht werden als des kundigen gehoord Dr. C. W. J. Westerman en Dr. L. C. Kersbergen. Deze getuigen verklaarden dat snhlimaat als geneesmiddel wordt gebruikt, maar alleen in maximaal dosis van 10 milligram. Zij acht ten evenwel dat sublimaat pastilles niet als geneesmiddel worden gebruikt, omdat deze met kleurstof vermengd zijn en dus voor aan wending als geneesmiddel' niet geschikt. Bo vendien bevatten deze pastilles 1 gram su blimaat en knnnen niet aangewend worden, daar de maximaal dosis niet zuiver is af te meten. Tfeze deskundigen meenden dat ge neesmiddelen zelfstandigheden zijn, die bii in- of uitwendig gebruik tot genezing worden aangewend, en dat zulks met sublimaat-pas tilles niH bet geval is. Het js dus niet een geneesmiddel. Door den kantonrechter werd de drogist ontslagen van rechtsvervolging, omdat de minister onbevoegd was sublimaat-pastilles, als zijnde geen geneesmiddel op de lijst der geneesmiddelen te plaatsen, die niet beneden de boeveelheid van 100 gram mogen worden verkocht. Van dit vonnis was bet Openbaar Minis terie bfi bet kantongerecht in hooger beroep gekomen, en zoo stond de Haarlemsehe dro gist beden voor do arrondissemente-reclit- bank terecht Als verdediger trad op de heer Mr. P. Tideman. Als deskundige werd gehoord de heer C. G. S. Egeling, uit Zeist, die meent dat sublimaat- terecht op de Rist der geneesmiddelen ziin geplaatst. Prof. Dr. L. van Italië, hoogleeraar te Leiden, rekende sublimaat-pastilles tot de geneesmiddelen. Elke pastille bevat 1 gram sublimaat, zoodat do verdunning om te ko men tot de maximaal geneeskundige dosis, gemakkelijk is. Prof. Dr. P. K. Pel, hoogleeraar tte Am sterdam, onderschreef deze verklaring. De kleurstof in de pastilles opgenomen, is onge vaarlijk. Sublimaat kan ook alleen verdund worden, evenzoo moet men ook sublimaat pastilles verdunnen om ze als geneesmiddel te kunnen aanwenden. Als getuigen a décharge waren gedagvaard de geueesheeren uit Haarlem Dr. Jesserun en Mauritz. Deze meenden dat sublimaat-pas tilles geen geneesmiddel zijn. Nog nimmer hebben zij ze als geneesmid del voorgeschreven en ook nooit een genees middel laten bereiden door verdunniug van sublimaat-pastilles. Ze konden dit ook niet van cenig geneesheer in Holland veronder stellen. Het is ondenkbaar dat sublimaat- pastilles onverdund gebruikt worden, want dit zou doodelijk zijn. Het Openbaar Ministerie, Mr. Hoyer, meen de dat de kantonrechter niet het recht beeft bet betrokken wetsartikel uit to schakelen. In de wetten treffen wij niet de definitie van wat een geneesmiddel is. De wetgever heeft geneesmiddel eén opbepaald iets gevonden en niet te omschrijven en ook niet noodig te omschrijven. De weigever heeft echter zijn bevoegdheid overgedragen aan den Minister van Binnenlaudsche Zaken, gehoord een com missie van deskundigen. Zulks geschiedt in art. 30 der wet. op de artsenijkunde. De mi nister heeft dus te bepalen wat geneesmiddel is en wij hebben ons daaraan te onderwerpen. Men kan het daarmede oneens zijn en dat onbillijk vinden. Dat beeft de rechter niet te beoordeelen. Sublimaat is een geneesmiddel. Daarover is men het eens. Het komt er niet op aan of dit dan in verdunden of gecompenseerden vorm is. Sublimaat pastilles rangschikte de ambtenaar ook onder geneesmiddelen. Het O. M. vroeg vernietiging van het von nis van den kantonrechter en veroor deeling van den bekl. tot 50 boete subs. 1 dag hechtenis. De verdediger viel de opvattingen van het O. M. aan'en vroeg bevestiging van bet von nis van den kantonrechter en dus ontslag van rechtsvervolging van bekl. De verdediger gaf te kennen gaarne den heer v. E., een van de geleerde drogisten uit Haar lem en Nederland, alsmede het uitstekend vonnis van den kantonrechter plaatsvervan ger, Mr. Dr. W. P. Vis, te verdedigen. Pleiter legde do verklaring over van 25 ge- neesheeren in Nederland, die allen oordeelen dat sublimaat-pastilles geen geneesmiddelen zijn. Verder wees pleiter erop, dat juist als deskundigen, getuigen charge, door het O. M. zijn gedagvaard de voorzitter en de secre taris van de Pharmaceutische commissie, die de bekende lijst samenstelden. Natuurlijk dat zij hun eigen werk nu niet veroordeelen. Dat was te verwachten. Als bekl. 100 sublimaat-pastilles verkocht had, zou hij niet zijn vervolgd. Als men er geld voor over heeft, kan men zooveel krij gen als men hebben wil, zooals ook bleek in de vergiftigingszaak te Abbenbroek. In de wet wordt alleen gesproken van ge neesmiddelen verkoopen. De commissie sprak ook over het bereiden van geneesmid delen en ging alzoo haar opdracht te buiten. PI. ontzegt derhalve wettelijke kracht aan de betreffende lijst. Voorts ontkent pleiter dat sublimaat-pas tilles, als zoodanig, geneesmiddelen zijn, en bekl. behoort dus ontslagen te worden van rechtsvervolging. Na repliek van het O. M., die er nog eens op wees, dat men zich aan de wet te houden heeft, en niet in beoordeelingen behoort te treden over de al of niet-billijk'heid daarvan, handhaafde de Officier zijn eisch. GEVONDEN VOORWERPEN. Terug te bekomen bij:: J. Zuidaim Burgwal 37 rood, een lorgnet. F. ito Bont, Jan de Braijstraat 2, eon siga- renknipper. Th. Ruijgrok, Vooruitgangstraat 12, een ijsmuts, J. O. Philippo, Gen. de Wetstraat 31, eon horloge. G. Eelman, Teij- leretraat 44, eon R. KI. kterkboek. A. IJzer man, Oostvest 54, een koper gewicht. G. v. Seggelen, 3e Vooru 1"tgangstraat 15, oen paar dendek. F. Visscher, Nassaustraat 22c., een linnen werkpak. J. y. d. Linde, portier werf Haarl. Machinefabriek, Noorder Etuiten Spaar- ne, een trekhond, v. Wijk, Brouwersvaart 106 rood, een rijwiel. G. v. d. Steeg, Roos- veldstraat 24, con rozenkrans in éfcuti. W. Saeijs, Langendijkstraafc llrood, een ledige fcasch. Dl. v. Waard, Nassaustraat 19, ©en daimestaschje. M. Ohoux, Lange Annastnaat. 12c., een bril. GEDERAILLEERD. Gistermiddag ongeveer twee uur reed een electrische tram van de E.N.E.T. uit de rails op de wissel aan bet Klokhuisplein. Na met vereende krachten de tramwagen terugge duwd te hebben, mocht het gelukken hem spoedig weer in de rails te krijgen. Na eenige moeite te hebben gehad met den hengel tere gelen, waarop de wagen nog niet voortging, werd een emmer water over de rails gewor pen, en toen ging het vlug, zoo deelt de gele- genbeidsberichtgever ons mede, BRUG DEFECT. Hedenmiddag was de Middeleeuwseh© Op haalbrug (Gravensteenenbrug) wederom weer eens defect; zoodat het publiek genoodzaakt was te wachten of een eindje om te loopen. Het gebeurt nog al jeensl EEN TOEVAL'. Gistermiddag ongeveer een uur ging een greep vrouwelijke patiënten van het gesticht „Sarepta" hare gewone Zondagwandelingdoen onder geleide van twee zusters toen plotseling een patiënt een toeval kreeg en op do straat in de Hazepa tersla an viel, Dadelijk werd de ongelukkige door ©en zuster en oen patient opgebeurd en op een begeleidend zie- kenwagenrtje getild en- zoo spoedig mogelijk weer naar het gesticht Sarepta teruggebracht. BURGERLIJKE stand. Geboren: 11 Dec. z, van T. Sofalv. d. Bijl. 12 Deo. d. van M. Portegies—Stui. d. van M. P. HoutzagerRekoerfc. 13 Dec. z. van A. KokZwart. z. van N. Koer—Sn ieder. 14 Doc. d. van E. Fransen Bakker. z, van O. M. M. P. Kenter van Buuren. z. van T. VermeerVerkaaik. Overleden: 12 D©c. M. B. Winkelmanv. Amesvoord 71 j., Waldeck Pyrmontstraat. 13 Dec. C. Huijkmanv. Cittert 70 j„ Zijlweg. 14 Dec. S. J. NederlofKeijzer 54 j., Jan Huijr zenstraat. O. A. Joekes 70 j. Janaweg. Public Accountant, Leeraar Al. O. Roekhonden, BUITENLAND. BRAND IN HET GROOT-HERTOGELIJK SLOT TB SCHWERING. SOHWERIN, 15 December. Gisterennacht omstreeks 10 uur brak door onbekende oor zaak brand uit in het Groot-Hertogelijk Slot. De brandweer was spoedig ter plaatse, doch slaagde er slechte in het Zuid-Westelijk deel van het paleis te behouden. De brandweer van Hamburg, Lübeck en Rostock werd gealarmeerd, met wier hulp men den brand, omstreeks 3 uur meester was. De schade is zeer groot. .Voor zoover be kend kwamen er geen persoonlijke ongeluk ken voor. President Poincaré nhar Amerika. PARIJS 15 Dec. Naar aanleiding van de be richten in Amerikaanech© bladen welke door den Parijschen correspondent van d© „As sociated Press" verspreid zijn en volgens welke president Poincaré een bezoek aan Washing ton wenseht te brengen, meldt de „Matin" van hedenmorgen, dat de gezant der Veroenigde Staten reed» voor eenigen tijd aan president Poincaré een voorstel deed tot bet ma-ken^van een reis naar Washington. President I oin- earé heeft toen dit plan in een langdurig on derhoud met den minister van buitenlandse!]© zaken Picbou gesproken. Daarbij werd onder de oogcu gezien of een tegenbezoek van president Wilson mogelijk zou zijn. Daar echter de presi dent der Vereen,iede Statten on oorlogss'öleuen ©en bezoek aan het Panamakanaal heeft ge bracht, is het niet onwaarschijnlijk, dat ©en bezoek van president Wilson aan Frankrijk mogelijk is. Van Fransohe zijde is het voorstel van den Amerikaan schen gezant zeer sympa thiek ontvangen. Ernstig spoorwegongeluk in Dnitschland. Chemnitz (Saksen), 15 December. Gister avond heeft bij Braunsdorf in den tunnel die naar Harrasfelsen leidt, een zeer ern stig spoorwegongeluk plaat-s gehad. De trein, die om 10.44 aan het hoofdstation te Chem nitz moest aankomen, te namelijk nagenoeg vernield, toen de trein door den tunnel stoomde. De locomotief en twee volgwaggöns waren reeds door den tunnel gepasseerd, toen deze laatste plotseling met geweldige kracht en onder donderend geraas ineen stortte. De paniek, die onder de reizigers ontstond was verschrikkelijk; hevige scè nes speelden zich af. Tot nu toe zijn to taal 10 lijken van slachtoffers geborgen, ter wijl 8 personen zwaar gewond werden. AUTO-ONGELUK. BRUSSEL, 15 December. De Maalderij be zitter Van Dooren uit Soissons bevond zich gisteren met zijn automobiel, waarin tevens zijn vrouw, zijn zoon en twee kennissen za ten, op den terugweg. Bij Soissons bevond zich een beschonken man op den straatweg, die ondanks alle waarechuwingss'gnalen niet uit den weg wilde gaan. Van Dooren remde zoo krachtig, dat de auto omsloeg. Van Doo ren en zijn vrouw werden terstond op do plaats gedood, de overige personen zwaar gek^teR, Dte auto werd vernield. COMPLAISANT! LONDEN, 15 December. Uit Ohristchurch (Nieuw-Zeeland) wordt geseind, dat gisteren een man zou worden terechtgesteld, doch op bet vastgestelde uur was do beul niet aan wezig, zoodaü de terechtstelling niet zou kun nen geschieden. Een boer bood zich echter aan om met een beroep op de openbaro vei ligheid het werk te doen, zoodat toch nogt de terechtstelling kon plaats hebben. Dinsdag, 16 December. HAARLEM ten Raadhuize kwart voor 12 door B. en W. I)e levering der voor het gemeente-gasbedrijf in 1914 benoodigde magazijngoederen. le Perceel. De levering en het 'onderhoud van uniformlcleeding en uitrustingstukken voor de agenten van politie der le, 2e, 3e en 4e klasse der gemeente. 2e Perceel. De levering en het onderhoud van uniformlcleeding en uitrustingstukken v. den Hoofd-Inspecteur, den Adjunct-Hoofd inspecteur, de Inspecteurs en de Adjunct- Inspecteurs van politie der gemeente; en 3e Perceel. De levering en het onderhoud van unilormkleeding voor de brugwachters der gemeente. !TE .VERKOOPEN. Dinsdag, 16 December. HAARLEM. Alg. Vcrkooplokaal, Nieu we Gracht 74 10 uur. Not. B. E. C. Seiguette. Mak. P. Hoogeveen Lzn.. .Vei ling meubilaire goederen. Verkooplokaal Nassaulaan 10 uur Not. J. Koolhoven en A. v. d. Poest Clement, Mak. J. J. C. Sarlet. veiling Meubilaire Goederen. VEREENVOUDIGDE SPELLING. /Wij ontvingen een circulaire van het hoofdbestuur van de Vereeniging tot Ver eenvoudiging van onze Schrijftaal aan Z. E. den Minister, van Binnenlandsche Zaken, waarin o.a. wordt gezegd, dat de Staats commissie inzake de schrijfwijze van de Ne- derlandscli© taal haar onderzoek langs ver keerde wegen geleid heeft en in de voor stelling van feiten nu en dan gedwaald heeft. Daarom achtte het' hoofdbestuur het nood zakelijk een aantal deskundige voorstan ders van hare beweging uit te noodigen een kritiek op het verslag van die commissie samen te stellen, een kritiek, die goede dien sten zal kunnen bewijzen aan een Regee- ring, die er ernstig naar streeft tot een bevredigende oplossing van den spelling strijd hier te lande te geraken. De circulaire gaat vergezeld van eene uit voerige memorie van toelichting, waarin ver schillende pimten der circulaire nader wor den uitgewerkt. EEN KOSTBAAR SCHILDERIJ GESTOLEN Donderdag, tusschen twaalf uur en half twee, te in de Onze Lieve Vrouwekerk te Hal België, een zeer oud en zeer kostbaar schil derij gestolen. Het is uit de omlijsting uit gesneden en waarschijnlijk opgerold meege nomen. Toen de koeter om half twee in de kerk terugkwam, vond hij boven het altaar niet meer dan een leege lijst. Het doek te 40 centimeters hoog en 80 breed. Men verdenkt een individu, dat men even vóór 12 uur vóór het altaar der miracu leuze Lieve Vrouw heeft zien knielen- Do Amsterdamsche salon. Gisterenmiddag lieeft de officieel© opening plaat» gehad van de door de Nederlandsche ver eeniging „De Rijwiel- en Automobiel-Industrie in het Paleis voor Volksvlijt van 12—21 Dec. georganiseerdde tentoonstelling. De voorzitter van d© Koninklijke Nederland sche Automobiel-Club hield de openingsrede. De tentoonstelling omvat 52 inzendingen. Te Schijndel overleed in den ouderdom van 71 jaar de ZeerEerw. heer J. van de Kromvoort, vroeger pastoor te Gassel. PéGOUD VLIEGT MET EEN PASSAGIER. Pégoud heeft Donderdag te Buc met een passagier, het „looping de loop" volbracht. Het was de redacteur van de „Auto", An- dré Guymon, die voor het eerst, als passa gier, met Pégoud mee door de lucht dui kolde. VAN ELDERS. GESCHIL DELFT—RIJSWIJK. Voor dcu president der Haagsche recht1 bank werd Zaterdag in kort geding geplei in het geschil tusschen Delft en Rijs wijl' over het leggen van een alectrischen kabe in den Rijksstraatweg tusschen Delft en Rijs wijk. Mr. J. Plantcnga lichtte de vordering yai Delft toe tot staking der werkzaamheden ei herstel van den weg in don vorigen toe stand. Mr. P. Tjeenlc Willink uit Haarlem betoog de namens Rijswijk, dat de president de rechtbank onbevoegd te in kort geding ti beslissen en de vordering in elk geval nio ontvankelijk zou zijn als zijnde niets ge steLd waaruit bezit van het weggedeelte bi Delft zou kunnen blijken. Faillissementen. Failliet verklaard: 27 Nov. F. W. Horst filiaalhouder, Zutphen, (dit faillissement is 1 Dec. weder opgeheven). 2 Dec. J. Jongkind Jzn. en G. Jongkind Jan beiden boomkweeker en bloemist, Aalsmeei handelend© onder den naam (lebrs. G. en .1 Jongkind. G. van Reeuwjjk, opzichter bü do gemeen te werken, Rotterdam, Eerst© Uijuackcnstraa 133 a. N. A. van Oudenallen, zonder beroep. Rot trdam, Zegwaardstraat 24. A. van Wingerden, vrachtrijder en koop man, Rotterdam, Honingerdijk 339. 11 Dec. J. H. Cox, Neder weert. Geëindigd door het verbindend worden de, uitdeelingslijst de faillissementen: A. Krol huisschilder, Appingedam; wijlen jhr. H. I Tindal, Amsterdam; J. M. do Roo, echtg. v. B W. Koning, zonder beroep, Sas van Geut; E Niomeijer en Th. Rix J. van Biklorheck houder van eeu informatie- en incasso-bureau te Haarlem. Opgeheven de faillissementen J. I-eyden v.ii Amstel, musicus, Amsterdam; H. Land wee verzekeringsagent, Rotterdam; D. Stibbe, ge wdond hebbende Nic. Beetsstraat 70, Amster; clam; B. J. Klepper, bakkersknecht, Amsterdam Van ingezonden siukken, geplaatst of nie geplaatst, voydt den inzenders de copie nie teruggegeven. Voor den inbond dezer rubriek stelt d Redactie zich niet aansprakelijk. Geachte Redactie! Beleefd verzoek ik u het onderstaande voc mij te willen plaatsen, bij voorbaat mijn dank Toen ik Maandag jongstleden op do alge meene vergadering van den R. K. Volk. :>oin was en onze voorzitter vroeg aan do ledei of wij ter feeetvergadering zouden komen toen dacht ik bij mij zeiven, daar moet ik ook heen. Ook mijn kameraad ging mee, et: als ik vroeg: wat. heb ik aan die vergadering gehad, dan zou ik als leugenaar staan. We; nu, ik heb genoten. Wat een talentvolle spre' kers! Wat een geestdrift onder de ledenI Al, het jaar 1914 met het Kerkert, feest zoo gaa' als de feestvergaderiug dit doet voorzien, dai moet ik zeggen dat het jaar 1914, een jaa zal wezen! een jubeljaar voor onze mannei van den R. K. Volksbond! Met hartelijken dank voor de plaatsing EEN BONDSLID. AMSTERDAM. Veemarkt van heden, 306 vette kooien, lo kW. 8086 ct.2e kw. 7476 ct.3e k\v 7074 ct. 115 melk- en kalfkoeien f 280-, 370. 54 nuchtere kalveren f 1220. 21 scha pen, f 2434. 501 vette varkens, Holl. 1< kw. 5052 ct.; 2e en 3e kw. 4850. Geci Overz. geen Geld'. (Opgegeven door „DE SPAARNEBANK" Nieuwe'Gracht »8 (Telefoon 2088). Alhier) Koereen van latere ongeveer 2 uur. koersei Amalgamated IT, (melting en Ret Comm. Car en Toundxj Common Erie Common Kansas City Common Marine Pref. Marine 2e Pref. Mexican Common Missouri Common Pittsb.Coa Common South. R. Common Denver Common Rock Island Common Steel Common Topeka Common Union Common Wabash a Pref, Wabash Kon. Petroleum a a a a Gew. Vorstenlanden Actions Vorstenlanden 2H pCt. N. W. S. 3 pCt Cert N. W. S, i Common Peru c a a a a Pref. Peru aaaaaaae Bindley a a a a a a i Amsterdam Rubber a a Nederl. Rubber a a a a Gecons. Petroleum a Orion «aaaaaaaaaa Gew. Dordtsche a a Intern. Rum. Petr, United Cigar Hi/4 ll7/s 191/4 221/4 I8V2 14 93^/2 1531,2 103/4 610 172 1511. 657/c ?67/g 438/4 27»/, 201/4 187/g 206/te 13'3/,| 671/4 lOWo 608i/2 105i/a 181 34 2241/4 1101 lt 183 118 45

Nieuwe Haarlemsche Courant | 1913 | | pagina 15