I BUITENLAND. BINNENLAND. NIEUWS UIT LISSE e. o. NIEUWS UIT OEN OMTREK STADSNIEUWS. W, DE SPAARNEBANK AMSTERDAMSCHE BEURS beSast zich mat de uitvoering] van effectenorders. I KORT OVERZICHT. Provincials Staten van Neerd-Holiand. Mi .A..B KOERSEN VAN HE0EN, 16 DEC. 70% 4V, ©c ve lieer DE MONTé" VERLOREN eloot zich aan bij don heer van Wichen. De MINISTER VAN WATERSTAAT, de iieer LELY, concludeerde uit de kleinheid Ier door de sprekers geopperde bezwaren dat het oordeel over de exploitatie onzer spoorwegen gunstig moet luiden. Aan de ontevredenheid van het personeel moet een einde gemaakt worden. Wat de exploitatie-bezwaren nagaat, deze zal de Mi- aister na afloop van dit debat punt voor ount overwegen. ENGELAND. Te Deeds is een staking van trampersoneel uitgebroken, die misschien ge volgd zal worden in andere steden. IERLAND, De stakingsleider Larkin is vwaad, dat de stakingsbeweging verloopt. ENGELAND. Stakingen. Staking der postbeambten ^staking te Dub lin der transportarbeiders, staking der ge meentewerklieden te Leeds, staking..... Zoo gaat het verder in Engeland. 'tls daar wel het land en de tijd van ar beidsconflicten. Op zich zelf is natuurlijk een staking al is zulk een conflict steeds een betreurens waardige ramp, die velerlei ellende onver mijdelijk met zich brengt zooals te Leeds niet van zulk een omvang om groote moei lijkheden te brengen. Doch de gevolgen zijn grooter, want blij kens een mededeeling van de Labeur Press Agency is er groot gevaar, dat deze staking aanleiding zal geven tot gelijksoortige aetie in andere steden, indien te Leeds niet spoe dig een schikking wordt getroffen. Een groot deel van het trampersoneel is nn te Leeds in staking gegaan. Zaterdag kon dus slechts een zeer beperkte tramdienst wor den onderhouden en op de wagens die nog lieden, waren politieagenten geplaatst, om overlast van de zijde der staking te voorko men. Het bureaupersoneel in stedelijken dienst verricht nu voor zoover mogelijk, bet werk der stakers, daarbij door vrijwilligers gesteund. Vooral het gemis aan gas doet zicb sterl gevoelen IERLAND. Larkin is boos. Ja, Larkin, de stakingsleider is erg boos, •mdat zijn mannetjes niet blindelings naar zijn pijpen dansen. Zooals men weet is hij naar Engeland geweest voor de „zaak", d.w.z. om te trach ten steun te krijgen voor de stakingsbe weging in Dublin, doch hij is van een ta melijk koude kermis thuis gekomen. Nu hij weer in Ierland komt, valt het hem nog meer tegen, te moeten zien, dat de werklieden zich niet veel aan hem laten ge legen liggen en kalm hun gang gaan. In een rede in Liberty Hall gehouden, bleek, dat hij zeer verontwaardigd was over de wending, die de gebeurtenissen genomen hadden, verweet een gedeelte der stakers, dat.: zij, in zijn afwezigheid, het werk her vat hadden en zeide nieuwsgierig te zijn te vernemen, welke hun beweegredenen ge weest waren. Uok ging hij zeer te keer tegen de leiders der Engelsclie vakveree- nigingen en veroordeelde in hetbijzonder iipn nieuwe poging om aan het conflict een einde te malven. Al aar in weerwil van de groote woorden, die Larkin gebruikt, begint men meer. en meer in te zien, dat hij ter rein verliest. Het eenigszins komische element ont breekt ook niet. Daar hij sinds Augustus zijn huishuur niet betaald had, heeft de kantonrechter beslist, dat hij uit zijn woning gezet kan worden! De regeering beeft besloten Larkin niet te laten vervolgen op grond van de nieuwe aanklacht, die tegen hem is ingediend we gens het aanzetten tot oproer. De recht bank te Dublin heeft tegen dit besluit der regeering geprotesteerd. 't Zou heusch het beste wezen, wanneer deze meDeer maar-gauw weer werd opgebor gen en dan niet werd losgelaten voor do rust en orde intusschen weer geheel her steld was. Zoolang hij aan het roer blijft, keert de kalmte waarschijnlijk niet spoedig terug. UIT DE STAATSCOURANT. Bij Kon. besluit' zijn benoemd in de pro vincie Noord-Holland: tot heemraad van het ambacht van West- friesland, genaamd Drecliterland, voor de Westerkogge, J. Hoek Spaans, to Grosthui- zen, en voor de Zuiderkogge D. Koster, te Schellinkhout; tot hoofdingeland-plaatsvervanger vah West friesland, vanwege het ambacht genaamd Dreehteviand, P. Kistemaker Jr., te Hem, en vanwege bet ambacht genaamd de Sehager en Niedörperkoggen J. Stammes te Nieuwe Niedorp; tot heemraad van den polder Assendclft, S. Vronwc te Assendelft; in het bestuur van het hoogheemraadschap van den fiondsbosschc en Duinen tot Petten, tot dijkgraaf jhr. mr. P. van Foreest, te Hei- loo, en tot hoogheemraad J. Wildschut te Jisp, en J. Koomen Hzn., te Winkel. Bij K. B. is met ing. van den dag waarop Be ver. van de gem. Stad-Almelo en Ambt- 'Almelo zal tot, stand komen: eervol ont- Blag verleend aan D. R. Wijckerlield Bisdom als burgemeester .der gem. Stad-Almelo, en aan P. Doom als id. der gem. Ambt-Al melo, en benoemd tot burgem. van dc nieu- iWe gem. Almelo, D. R. WijckorheH Bis dom, voorna. Een oplichter. Een voorman op politiek gebied te Rijswijk is gearresteerd wegens op lichting, in het buitenland gepleegd. Wel mooi! Rofterdamsch Naatje. Van een der kleine beelden van het Vrpcidsmonumeiit te Rot terdam op do Nieuwe Markt, is door jongens een arm gebroken, die later werd tcrugge vonden. Levend verbrand. Gisteravond geraakte een vrouw te Amsterdam in hrand doordat zfj tegen een tafel liep, en een potroleudi- lamp omwierp. Haar bovenlichaam verbrand de geheel. Het lijk werd naar 't Binnengast huis aldaar overgebracht. Doodelfjke vaL Gieterenmiddag viel te Watergraafsmeer een opperman van een stei ger. In het O. L. Vrouwe Gasthuis te Am sterdam overleed hij. De geheimzinnige vergiftiging te Am. sterdam. De correspondent van het A. H. te Weeuen geeft bevestiging van het bericht, dat daar ter stede is aangehouden H. Ch. J W., geboren te Amsterdam in 1885, die ver dacht wordt gepoogd te hebben zijn te Am sterdam wonende familie met blauwzuur te vergiftigen. Op Maandag 10 November deden zieh ten huize der familie Wijnoogs, wonende Kok ninginneweg 190, bovenhuis, te Amsterdam, vergiftigingsverschijnselen voor. De poes dronk van melk en werd daarna bewuste loos. De inwonende zoon des huizes, Dirk, dronk dienzelfden avond eveneens melk, en vertoonde ook vergiftigingsverschijnselen. Do 19-jarige werkster der familie werd door politie en justitie langdurig gehoord, doch er waren geenerlei termen aanwezig, om haar te verdenken. Thans is, zooals gezegd, te Weenen de on geveer 28-jarige zoon des huizes aangehou den, onder de verdenking zijn moeder, broe der en zuster nit den weg te hebben willen ruimen om in het bezit te komen van de er fenis. De „Neue Frcie Presse" te Weenen geeft de volgende bijzonderheden: Den 22sten November richtte de Amster- damscbe justitie tot de politie te Weenen de vraag of de te Weenen wonende H. C. J. Wijnoogst zich van 9 tot 14 November bui ten Weenen had opgebonden. Uit het onder zoek bleek, dat de man tot 31 October als leider van het filiaal der cacao- en chocolade fabriek Erven H. de Jong was opgetreden, en toen naar het heette voor zaken op reis was gegaan naar Leipzig, om daar in bios cooptheaters bonbons-automaten in te voeren. Toen het onderzoek niets ten nadeéle van de 19-jarige werkster had uitgewezen, ging men denken aan moord met het oog op de erfenis en viel de verdenking op den zoon Herman, die in ongunstige finaneieele om standigheden verkeerde. Eenigen tijd te vo ren had bij bij de autoriteiten te Baden (bij Weenen) een bewijs voor de aflevering van cyaankali aangevraagd en verkregen en wel voor fotografische doeleinden. Een dag vóór dat hij het filiaal verliet, heeft hij in de dro gisterij Wallace te Baden 100 gram cyaan kali gekocht. Tn het bureau der veiligheidspolitie werd hem gevraagd, waarvoor hij de groote hoe veelheid vergif had gekocht. Hij moest toe geven, dat hij de laatste jaren niet aan pho- tographreren had gedaan en niet eens een toestel bezat. Hij werd ter beschikking ge steld van bet „Landcsgoriebt." De Proeftuin. De vereeniging „De Proef tuin" is niet erg gelukkig met haar aanvrage om subsidie. Een zeer groot aantal gemeen ten hebben reeds afwijzend beschikt. Nu ook B. en W- van Leiden. Zij adviseeren op dit verzoek afwijzend te beschikken over eenkomstig het advies van de Kamer, van Koophandel en Fabrieken. De Kamer grondt hare meening in het bijzonder hierop, dat de exploitatie van een proeftuin te Lisse, wel verre van in het algemeen handel en industrie te Leiden ten goede te komen, slechts bij uitzondering aan een enkelen handelaar in Leiden nut zou kunnen verschaffen. De exploitatie van een dergelijken proeftuin is naar haar oordeel juist eene aangelegenheid, die speciaal door. de onmiddellijk daarbij belanghebbenden zal moeten worden bekostigd. „Volksbelang". In verband met het stadium waarin de zaak der woningvereeniging „Volks belang" thans verkeert, zal er weder eene leden vergadering worden gehouden ter bespreking van terreinen voor tuintjes. Gemeenteraadsvergadering op Donderdag 18 December a.s., des voormiddags 10 uur. Pimten van behandeling: 1. Ingekomen stuk ken. 2. Vaststelling gemeentebegrooting 1914. 3. Idem begrooting gasfabriek 1914. 4. Recla mes hoofd, omslag. OVERVEEN. St. Nicola as in den R. K. Volks bond. Gisterenavond was het voor de kinderen der leden van deu R.K. Volksbond n genotvolle avond. Omstreeks 6 uur was de zaal van café „Ruimzicht" geheel ge vuld met kinderen en .geleiders. Waarua de voorzitter deze feestelijkeu bijeenkomst open de': de verschillende jongedames die zich ook dit jaar bereid hadden verklaard, om te hel pen bedienen, kregen volop werk! De ZeerErw. Heer Pastoor en beide Ka pelaans waren medegetuigen van de pret die de kinderen volop genoten. Omstreeks 7 uur kwam de goede Sint bin nen en aan 't gejubel kwam bijna geen einde. Met een korte toespraak tót de kinderen door St. Nioolaas werd het feest geopend, dat met muziek, bioscoop, enz. werd voortgezet. Ten slotte kreeg elk kind een cadeau, door St. Nioolaas uitgereikt met toepasselijke woor den. Dank in het bizonder aan de milde gevei's die het bestuur ook dit jaar weer in de gele genheid stelden om dit feest zoo schitterend te doen slagen 1 Onteigening. De „St. Ct." no. 294 bevat de wet tot verklaring van bet alg. nut der ont eigening ten behoeve van de uitbreiding van het sta tionwim place ment Overveen. Deze wet vervalt, voor zooveel de onteigening van de niet in der minne aangekochte eigen dommen bij den rechter niet is aangevraagd binnen een jaar en zes maanden na de dagtee- kening van de Staatscourant, waarin het be sluit, bedoeld in artikel 14 of 16 der wet van 28 Aug. 1851 is openbaar gemaakt. Die termijn kan H. M. de Koningin bjj een in de Staats courant te plaatsen besluit met ten hoogste negon maanden verlengen. BLOEMEND AAL. De gaskwestie. Gisterenavond had in café „Rusthoek" eene vergadering plaate betreffende de gaskwestie. Ongeveer 40 per sonen liadden aan den oproep gevolg gegeven. De vergadering werd gepresideerd door den heer Quarles van Ufford. De heer J. O. Laan, lid van den Gemeen teraad en voorstander van een eigen gasfa briek zette in den breed© uiteen, welk voor deel hiermede te behalen was. De heer Smit Kleyne, directeur der Electr. Centrale was voor levering door Haarlem. Door verschillende heeren werd van gedach ten gewisseld en ten slotte werd door de hee ren Graiehen en Bijvoet een voorstel inge diend. De heer- Graiehen stelde voor den Raad te verzoeken, terug te komen op het Raads besluit, welk voorstel door 28 heeren werd on dersteund; de heer Bijvoet stelde voor, da.t de Raad alsnog zou besluiten, een eigen gas houder te hebben, dóch dit vond geen bijval. Omstreeks 11 uur werd de vergadering ge sloten. Ook den heer de Roo van Alderwe- reid was onder de aanwezigen. Onbestelbaar stuk in de le helft der maand December, jj.: H. v. d. Laan, Lisse. HEEMSTEDE. Onderwijs. Voor de betrekking van onderwijzeres aan de O. L. School alhier, hebben zich ruim 40 sollicitanten aangemeld. Hedenmorgen werd de geschorste verga dering der Provinciale Staten, van Noord- Holland voortgezet. Verschillende voorstel len tot het toestaan van subsidie werden goedgekeurd, volgens het advies van Ged. Staten, indertijd door ons medegedeeld. Bij het voorstel om voor de helft bjj te dragen in de kósten van den bouw der Rijkstuinbouwwinterschool te Hoorn, vroeg Tie heer de Jong Schouwenburg of de subsi die bedoeld is als een ondersteuning aan de gemeente Hoorn ofwel te beschouwen is als blijk van sympathie voor den tuin bouw in het algemeen. Tevens heeft de heer de J. Sch. bezwaar tegen de manier, waar op de provincie in deze zaak gehoord werd., Zij werd voor een fait accompli gesteld. De heer Z ij p beantwoordde den spr. De subsidie is in 't belang van den tuinbouw in het algemeen. Het tweede bezwaar kon spr. niet deelen. De subsidie werd verleend. Bij het voorstel omtrent de subsidie ten behoeve van de geitenfokkerij in Noord- Holland, betreurde de heer Korthals Altes bet afwijzend advies van Ged. Staten en drong op verschillende gronden aan op als nog toekenning vnn het gevraagde subsidie. Vooral wees spr. er op dat de Bond in hoofd zaak bestaat uit plattelandsarbeiders. Namens meerdere leden dred 6pr. een voorstel om alsnog het gevraagde subsidie te verleen mi. De VOORZITTER wees er op dat niet het minst door toedoen van den Bond zelf Gedep. advies hebben gegeven zooals zij gedaan heb ben. Int.usseLen is de Bond nu met nieuwe cijfers gekomen. Ged. Staten stellen er prijs op, om deze nieu-w-e toelichtingen ate nog te omjérzoeken en verzoeken de behandeling, van liet gdres uit te stellen tot de zomerzit- ting. Door het nieuwe adres, zijn Ged. van zienswijze veranderd. De heer 1VERTUE1M vreest nadeel voor de betrokkenen als de behandeling wordt uit gesteld ou dringt er op aan nu reeds een be sluit te nemen. De VOORZITTER acht dit ongewenscht. Do heer POTHUIS, een der voorstellers van bet nieuwe voorstel, heeft geen bezwaar tegen behandeling in de zomerzitting en trekt het. voorstel in. De behandeling van bet, punt wordt uitge steld tot de zomerzitting. De heeren BOS en VAN BENTHEM drin gen aan op toekenning van een subsidie ten behoeve van de varkensfokkerij in Noord- Holland, op welk verzoek Ged. Staten afwij zend adviseerden, met welk advies de oom missie accoord ging. De heer van Benthem stelde voor om een subsidie te verleenenvan 560. De heer Bos stelde voor 300 te ver leen en. De heeren werden beantwoord door het lid van Ged. Staten Zijp en den heer Pot huis, rapporteur der commissie. Beide voorstellen werden met overgroot» meerderheid verworpen. Het voorstel van Ged. Staten werd aangenomen. Ged. Staten stellen voor ten behoeve yan de openbare leeszaal te Alkmaar f300 te j verieenen. De heer KI. de Vries heeft er op tega» dat aan 't subsidie de voorwaarde wordt ver bonden van toezending van den catalogus. Dat noemt spr. een censuur (Geroep neen!) die uit onzen tijd is. Wat wil men weren? (ge roep: niets); Wil men er dan wat aan toe voegen? (geroep: ja!) Spr. verklaart zich er tegen. De heer Paul J. Reymer verklaart zich principieel tegen een openbare leeszaal en stelt zijn bezwaren kort in het licht. Spr. kan zich dan ook niet vereenigen met het idee dat een openbare leeszaal een algemeen volksbelang is. Het gevaar van openbare lees zalen blijkt spr. reeds in den leeftijdgrens. die gesteld wordt. De toevoeging, om den cata logus too te zenden, meent spr. dat ook be doeld is als een censuur, als eeu toezicht. En dan zijn Ged. Staten allerminst bevoegd om toezicht uit te oefenen. Dit ligt meer op den weg van gemeente-besturen. Bovendien zullen, na deze eerste toekenning, meerdere aanvragen komen, zoodat het principieel be zwaar nog verzwaard wordt met de vrees vooor verzwaring van het provinciaal bud get. Hedenavond komt de zaak in Hilver- sum's raad in behandeling en men heeft spr. gevraagd op de hoogte gehouden te worden van de opinie in de Staten. Is de stemming gunstig, dan zal ook vandaar een aanvrage komen. De heer D u ij sEen lekker stel raads leden. De heer Prof. Fabius meent dat de toe- voQgiijg werkelijk censuur inhoudt. Spr. is niet tegen bij zonetere openbare leeszalen, maar wel tegen subsidieering daarvan. Waartoe zal dit leiden? In dit opzicht is spr. het eens met don heer Reymer. De heer Quarles v. Ufford acht de toevoeging noodig omdat in do besturen geen genoegzame waarborg is voor de leeszalen. Die besturen kennen wij niet. De heer V. Hamd antwoordt d'at de Pro vinciale Staten zich op hetzelfde standpunt kunnen stellen als 't rijk. Verder beantwoordt spr. verschillende opmerkingen. De heer Gerhard meent dat de toevoe- vogging geen censuur beteekent. De cata logus zou doen zien, welke werken niet ip de leeszaal zijn en dit zou een aanleiding kunnen zijn om do subsidie later te weige ren. De voorzitter meent dat de bedoe ling van de toevoeging zuiver moet gesteld worden. Ged. Staten wenschen alleen te we ten, wat zij voor de subsidie krijgen. Andera Piet», en geenszins om censuur uit te oefe nen Do heer: Du ijs had liever gewild dat de heer Reymer klaarder wijn had geschonken Hij noemt diens standpunt middeleeuwseh. De heer Duys meent dat wanneer er sub sidie gevraagd werd voor een speciale rich ting, een groot deel der bezwaren van den heer Reymer vervallen zouden zijn. De heer Reymer knikt: Ja! De heer Duys: Juist. Eén speciale rich ting! Geroep: Eén klas! De heer Duy6 verheugt zich dat de arbei ders ook gebruik kunnen maken van de open bare leeszaal. Hij verwijt verder den heer Reymer zijn sectariseh standpunt en wijst er op dat wij het volk moeten ontwikkelen. Maar daarvoor vreezen de partügenooten van den heer Reymer. Zij zullen zich ook wel aanpassen aan de nieuwe richting, zooale reeds zoo dikwijls is geschied. De heer Fabius meent dat de subsidie niet noodig is en dat de bezoekers best wat kunnen bijdragen. Daardoor worden de ar beidere niet uitgesloten. Men zie slechts naar de arbeiders-organisaties. De heer Reymer antwoordt dat hij toch blijkbaar niet zoo onklaren wijn hoeft ge schonken, als de heer Dnys hem verwijt. Spr. wist niet dat in de middeleeuwen reeds sprake was van openbare leeszalen. De heer Duys: Neen, van volksverdom- ming! De heeT Reymer verzekert dat spr.'s par tijgenooten absoluut, niet zijn voor volksver- domming, evenmin als de heer Duys, maar de wijze, waarop de volksontwikkeling moet bevorderd worden, is niet dezelfde, als door den heer Duys gewenscht wordt. Wij wen schen geen openbare leeszalen voor dat doel. Toch hebben wij evenveel hart en evenveel kijk op< hetgeen in het volk woelt als de heer Duys c.s. Do heer Verkenteren wenseht de aan dacht te vestigen op het speciale standpunt van de onderhavige vereeniging. Zij stelt zieh ten doel de geestelijke ontwikkeling, ver geten word de „z e d e lij k e" ontwikkeling. Ook wordt gezegd, „zonder aanzien des ge- Blachts". Vroeger was het gewoonte om on- deTseheid to maken tusschen lectuur voor mannelijke en vrouwelijke personen. Spreker vraagt of dit ook middeleeuwseh is. De heer Duys: Inderdaad. De subsidie werd toegekend met 60 tegen 7 stemmen. Bij het voorstel ten aanzien van de aan vrage om subsidie ten behoeve van het con gres voor kinderbeschermi n g te Am sterdam, werd door de hoeren Vliegen en v. de Woerden ©en voorstel ingediend- om de subsidie" aTsnog te verleunen. 1 Na uitvoerige discussie, ;waarbii hét Tiu van Ged. Staten opmerkt dat de Staten niet be ginnen moeten met congressen te subsidiee ren, werd het voorstel verworpen met 36 tegen 35 stemmen. Hierna pauze. KALENDERS 1914. Wij ontvingen twee fraai uitgevoerde kalen ders van het jaar 1914: de een, een „Vitello"- kalender; de andere van de Levensverzekering „Piëtas" uit Utrecht. Beiden zijn van fraaie af werking en zullen niet nalaten aan hun recla me-doel te beantwoorden. Onnoodig te zeggen dat beide kalenders gratis ter beschikking ge steld worden. GEVONDEN VOORWERPEN. Terug te bekomen bij: P. v. Dijt, Brouwersvaart 61, een kruideniers- notitieboekje. J. P. Tceuwen, Eendjespoortstraat 29,, een werkkiel. D. Metselaar, Ceciliastèeg 5, een paar kinderhandschoenen. C. Meijer. Geen. de la Rèijstraat 42, een lorgnet. L. J. Veldhui zen, Jan Steenstraat 6, een dekkleed. B. J. Leije- naar slachthuisstraat \4rood, een armband en een fiorliogeketting. J. G. v. d. Bunt, Dubbele Buurt 13.-4, een medaillon. J. Haeseker, Rozen- r -Ve'straat 71, een portemonnaie. E. Zilemaker, ]an Steenstraat 47, een broche. C. Willemse, Eaenredamstraat 24, een damestaschje. AANBESTEDING. Door B. en W. werd hedenmorgen aanbe- steed i A. le Perceel. De levering en het onderhoud van uniformkleeding en uitrustingstukken voor de agenten van politie der le, 2e, 3e en 4e klasse der gemeente; 2e Perceel. De levering en het onderhoud van uniformkleeding en uitrustingstukken voor den Hoofd-Inspecteur, den Adjunct-Hoofd-Inspec- teui", de Inspecteurs en de Adjunct-Inspecteurs van politie der gemeente; en 3e. Perceel. De levering en het onderhoud van uniformkleeding voor de brugwachters der ge meente. Ingekomen 3 biljetten. Ingeschreven werd door J. N. Hensen, alhier. Perceel I: A. 2S.50; B. 28.50; keeren met voering 9.50; C. 27; D. 12; E. 3.50; F. f 15. Perceel II: A. 39.50; B. 30; C. 15; D. 33; E. ƒ32; F. ƒ15; G. 13.50; H. ƒ4; keeren m. v. 10.50, z. v. 7.50. Perceel III: broeken 8; Colberts 13.o0. Mij. tot Exploitatie van Goederenhandel, v.h. F. L. Katttenburg en Co., alhier, A. ƒ30; B. 29.50, C. 29.25; D. 12.50; E. 4.10; F. 13A. keeren m. v. 11; id. z. v. 8. A. Grundemann, alhier, Perceel I: A. 30; en 29.25, keeren m. v. 10. z. v. 7.; B. 29.25; C. 27.50 en 26.75; D. 12.50; E. 3.25; F. 13.75. Perceel II. A. 39 en 38; keeren m. v. 12.50, z. v. ƒ8.50; B. 30 en 29; keeren m.v. ƒ12.50, z. v. ƒ8.50; C. ƒ14; D. ƒ31; E. 29F. 13.50G. 13.50.H 14. Perceel III: broeken ƒ9, jassen ƒ14.50 p. stuk. Daarna werd aanbesteed: B. De levering van vetlederen sneeuwschoe- nen zomerschoenen en schcenkappen voor de agenten van politie, in drie peto°e)en. Vijf biljetten ingekomen. ingeschreven werd door: L. Faber, alhier, le perc. (vetl. sn. sch.) 4.75 p. p.; 2e perc/ (zomer sch.) ƒ4.40 p. p.; 3e perc. (led. sein kap.) 4 p.p. H. G. de Brouwer, alhier, le. ƒ4.80; 2e. 4.37H. P. W. Tweehuizen, alhier, Ie. 4.66; 2e. ƒ4.45; 3e. 2.95. J. P. Douglas, alhier, le. 5; 2e. ƒ5. Fa. H. Vissers, alhier, lc 5.50; 2e 5.75. Om kwart voor twaalf werd aanbesteedat levering der voor het gemeente gasbedrijf in 1914 benoodigde magazh'ngoederen. Ingeschreven werd door: Perceel I. H. F. Resink, Zutphen, 2278.42: Pek en Co. Amsterdam, 2211,85Naarn I. Vcu. v. d. Berg en Co., Amsterdam, 2267,79; Steeff en Adam, Den Haag ƒ2456; J. D. H. Smits Co., A'dam 2253; R. S.' Stokvis Zonen, Amsterdam, ƒ2254.80; Smit Blok. A'dam, 2348.75. Perceel II. R. s. Stokvis Zonen, 941,04; Pek Co., ƒ921.35; Steff en Adam, 1493.49 J. D. Smits, 1131.58; Smit c_. Blok, ƒ908.82; N.V. v. d. Berg Co., 942.06y2H. J. Resink 948.83. Perceel III: Smit en Blok, ƒ617,86; W. v. Bleienburg, Ainc'-'-Aom. f 620.51Weiers Betink, alhier 660.26; N. V. Feijennoords ijz. handel, Rotterdam, ƒ561.731/,; C. j. v. d. Broek, alhier, ƒ609.44; N. V.'Ncd. Ifzerhan- del Mij., den Haag, 562.63 Perceel-IV: C. J. v.-d. Broek, ƒ442.10; N. V. Haagsche Machine en Ijz. gieterij, den Haa- f 385.95J. Zimmer ui Zoon, Amster dam ƒ406.85; Kon. Grof Smederij, Leiden, 420.45. Perceel V: Glasgloei Mij., Amsterdam, ƒ964.02172; Pek Co.. 1234.70; Stokvis, Arnhem, 978.54N. V. Metaal Mij.. Fles en Zoon, Rotterdam f 1206.50 E. A. de Raav alhier, 1270; D. A. Hamburger Amsterdam, 1216.72; M. van Essen, Amsterdam, 1181 Ned. Lood- en Zinkplefterü vb. Hamburger', Utrecht, 1214,37. Perceel VII: f. Dolk Zoon, Rotterdam, 183.68; firma J. de Waal Zoon, Utrecht. 186.34. Perceel VIII. H. O. van Meeuwen, alhier, f 1499.50; Bouwmaterialen Mij. v.h. Gebrs, Schornagel, alhier f 1334.40; N. V. Haarl. Bouwmaterialen Haudel, Schoten f 1462.05, Smits en Reinders, alhier f 1313,10. Perceel IX: Haarlemsche Sfmmveiffabriek, f 557,P. v. Voorst Amsterdam f 547.50: K, v. Eden, alhier f 583,25. Perceel X: firma J. Godschalk, Assen f 429.081/2firma A. Zevenboom en Zoon, Am sterdam f 424.25. Perceel XI: K. Max, Spaarndam, f 66.50. Perceel XII: K. v. Eden, alhier f 1291.-—; N. V. Timor, afd. Techn. bureau, Haarlem f715.J. F. Bijvoet, Amsterdam f1281; P. v. Voorst, Amsterdam f 1239.50. GEHOMOLOGEERD. Door de Arr. rechtbank alhier is bij von nis van heden gehomologeerd het aeenord van 7 pet. in het, faillissement van P. Phi- lippo, grossier in kruidenierswaren, wonende te Haarlem. FAILLIET VERKLAARD. Door de Arr. Rechtbank alhier zijn bij von nissen van heden in staat van faillissement, voirijiïn-d: ly Coull-, ouur- ou ldikslatrer en wïnkoj!er In hnisboivTmijhe artikelen. wBngn,. de teHaarlenr. F. Köhne, landbomver te Beemster. H. van Haaster, landbouwer 'en bloem kweeker te Lisse. E. van Ainstel, smid té Haarlem. Antho- niestraat. Redt ter-commissaris Mr. E. J. Dorhout Mees. Curator in l.en 4 Mr. A. K. Baas; in 2 Mr. G. A. Feite; in 3 Mi\ A. H J Merens. BURGERLIJKE STAND. Geboren: 14 Dec. d. van M. M. Divendal— Meijer. z. van J. E. Prins—Mr. Willekes Macdonald. 15 Dec. z. van A. E. Huie-in- 't veld—Stals. Overleden: 14 Dec. H. H. Kensen. 84 jaar, Jansstraat. H. Stevenhaagen, 65 jaar, Gast. buislaan. 15 Dec. F., 14 mnd„ z. van A. H. Blom, Tulpenetraat. 16 Dcc. F. C. van Os— v. d. Pijl, 75 jaar, Hoogstraat (Opgegeven door „DE SPAA N'UBANK Nieuwe Gracht 98 (Telefoon 2988). Alhier) Koereen van latere ongeveer 2 uur. koersen Amalgamated Smelting en Re!. Comm. Car en Toundry Common Erie Common Kansas City Common Marine Pref. Marine 2e Pref. Mexican Common Missouri Common Pittsb.Coa Common South. R. Common Denver Common Rock Island Common Steel Common Topeka Common Union Common Wabash a Pref. Wabash Kon. Petroleum Gew. Vorstenlanden Actions Vorstenlanden 2y2 r>Ct N. W. S. 3 pO. Cert N. W. S. Common Peru Pref. Peru Bindley •iimtiii Amsterdam Rubber t Nederl. Rubber Gecons. Petroleum Orion Gew. Dordtsche Intern. Rum. Petr. United Cigar Prolongatie 70 623/4 43V, 27 6/ie 235/g 83/, 14 317/a 20 lb*/, 221/16 18 14 f>7J/„ 93i/4 1531/4 IOI/4 602 171 1511', 66 767/„ 78/4 44 105 130 34l/» 22* IIOI/4 182 HU/4 45 41/, 44 275/, 14V, 6 20i/a 208/,e 14 Vu 67818 lOVs 610 7J% 441/, 10*V< 1291/, 34 225V, 181 1171/, Amerika oploopend; Oliew. vast; Mijnen Ïlauw. HfEUWE GftACKT 88, HftARLEM.

Nieuwe Haarlemsche Courant | 1913 | | pagina 10